marco 1.25.0 - en to as translation catalogue (331 entries)

en: Desktop
as: ডেস্কটপ

en: Show the panel's main menu
as: পেনেলৰ প্ৰধান মেনু প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Take a screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি নিন

en: Take a screenshot of a window
as: উইন্ডোৰ ছবি নিন

en: Run a terminal
as: টাৰ্মিনেল আৰম্ভ কৰক

en: Move between windows, using a popup window
as: উইন্ডোসমূহত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move between windows of an application, using a popup window
as: এপ্লিকেশনৰ উইন্ডোসমূহত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
as: পেনেল আৰু ডেস্কটপত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move between windows immediately
as: উইন্ডোসমূহত তৎক্ষনাৎ স্থান পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Move between windows of an application immediately
as: অনুপ্ৰয়োগেৰ উইন্ডোসমূহত তৎক্ষনাৎ স্থান পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Move between panels and the desktop immediately
as: পেনেল আৰু ডেস্কটপত তৎক্ষনাৎ স্থান পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
as: সমস্ত সাধাৰণ উইন্ডো লুকাই ডেস্কটপ উজ্জ্ব কৰা হ'ব

en: Switch to workspace 1
as: কামক্ষেত্ৰ ১'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 2
as: কামক্ষেত্ৰ ১৩'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 3
as: কামক্ষেত্ৰ ৩'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 4
as: কামক্ষেত্ৰ ৪'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 5
as: কামক্ষেত্ৰ ৫'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 6
as: কামক্ষেত্ৰ ৬'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 7
as: কামক্ষেত্ৰ ৭'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 8
as: কামক্ষেত্ৰ ৮'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 9
as: কামক্ষেত্ৰ ৯'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 10
as: কামক্ষেত্ৰ ১'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 11
as: কামক্ষেত্ৰ ১১'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace 12
as: কামক্ষেত্ৰ ১২'এ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
as: বাওঁফালৰ পাৰ্শ্ববৰ্তী কামক্ষেত্ৰত পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
as: সোঁফালৰ পাৰ্শ্ববৰ্তী কামক্ষেত্ৰত পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace above the current workspace
as: ঊৰ্ধস্থ কামক্ষেত্ৰত পৰিবৰ্তন কৰক

en: Switch to workspace below the current workspace
as: নিম্নস্থিত কামক্ষেত্ৰত পৰিবৰ্তন কৰক

en: Activate the window menu
as: উইন্ডো মেনু সক্ৰিয় কৰক

en: Toggle maximization state
as: সৰ্বোচ্চ মাপত প্ৰদৰ্শনৰ অৱস্থা অদল-বদল কৰা হ'ব

en: Maximize window
as: উইন্ডো বড় কৰক

en: Restore window
as: উইন্ডো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Toggle shaded state
as: ছায়াবৃত প্ৰদৰ্শনৰ অৱস্থা অদল-বদল কৰা হ'ব

en: Close window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক

en: Minimize window
as: উইন্ডো আড়াল কৰক

en: Move window
as: উইন্ডো স্থানান্তৰণ

en: Resize window
as: উইন্ডোৰ মাপ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
as: সকলো কামক্ষেত্ৰ বা এটা কামক্ষেত্ৰত উইন্ডো প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নহয় সেইটো টগল কৰি চিহ্নিত কৰক

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
as: অন্য উইন্ডো দ্বাৰা ঢকা থাকিলে উইন্ডোৰ ওপৰত উইন্ডো উত্থাপন কৰা হ'ব, অন্যথা তাক তলত নমোৱা হ'ব

en: Raise window above other windows
as: অন্যান্য উইন্ডোৰ ওপৰত উইন্ডো উত্থাপন কৰা হ'ব

en: Lower window below other windows
as: উইন্ডোটিকে অন্য উইন্ডোৰ তলত নমোৱা হ'ব

en: Maximize window vertically
as: উইন্ডো উলম্ব দিশত বড় কৰক

en: Maximize window horizontally
as: উইন্ডো অনুভূমিক দিশত বড় কৰক

en: Move window to north-west (top left) corner
as: পৰ্দাৰ ওপৰত বাওঁফালৰ কোণত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to north-east (top right) corner
as: পৰ্দাৰ ওপৰত সোঁফালৰ কোণত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to south-west (bottom left) corner
as: পৰ্দাৰ তলত বাওঁফালৰ কোণত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to south-east (bottom right) corner
as: পৰ্দাৰ তলত সোঁফালৰ কোণত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to north (top) side of screen
as: পৰ্দাৰ ওপৰৰ অংশত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to south (bottom) side of screen
as: পৰ্দাৰ তলতৰ অংশত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to east (right) side of screen
as: পৰ্দাৰ সোঁফালৰ অংশত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to west (left) side of screen
as: পৰ্দাৰ বাওঁফালৰ অংশত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to center of screen
as: পৰ্দাৰ মাজত উইন্ডো স্থাপন কৰা হ'ব

en: Move window to workspace 1
as: কামক্ষেত্ৰ ১'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 2
as: কামক্ষেত্ৰ ২'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 3
as: কামক্ষেত্ৰ ৩'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 4
as: কামক্ষেত্ৰ ৪'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 5
as: কামক্ষেত্ৰ ৫'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 6
as: কামক্ষেত্ৰ ৬'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 7
as: কামক্ষেত্ৰ ৭'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 8
as: কামক্ষেত্ৰ ৮'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 9
as: কামক্ষেত্ৰ ৯'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 10
as: কামক্ষেত্ৰ ১০'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 11
as: কামক্ষেত্ৰ ১১'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window to workspace 12
as: কামক্ষেত্ৰ ১২'এ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move window one workspace to the left
as: উইন্ডো বাওঁফালৰ পাৰ্শ্ববৰ্তী কামক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰণ কৰা হ'ব

en: Move window one workspace to the right
as: উইন্ডো সোঁফালৰ পাৰ্শ্ববৰ্তী কামক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰণ কৰা হ'ব

en: Move window one workspace up
as: উইন্ডো এটা কামক্ষেত্ৰ ওপৰত স্থানান্তৰণ কৰা হ'ব

en: Move window one workspace down
as: উইন্ডো এটা কামক্ষেত্ৰ তলত স্থানান্তৰণ কৰা হ'ব

en: Modifier to use for modified window click actions
as: পৰিবৰ্তিত উইন্ডো ক্লিক কামৰ ফলত ব্যৱহাৰযোগ্য পৰিবৰ্তক

en: Whether to resize with the right button
as: সোঁফালৰ বুটাম প্ৰয়োগ কৰি মাপ পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব নে নহয়

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
as: "mouse_button_modifier" ত চিহ্নিত চাবি টিপ ধৰি, সোঁফালৰ বুটাম সহযোগে মাবুটাম সহযোগে মেনু প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে এই মান true ধাৰ্য কৰক; বিপৰীত বৈশিষ্ট্য সহযোগে কাৰ্যকৰী কৰাৰ বাবে মান false ধাৰ্য কৰক ।

en: Arrangement of buttons on the titlebar
as: শিৰোনাম বাৰে বুটামৰ বিন্যাস

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
as: শিৰোনাম বাৰত বুটামৰ বিন্যাস । চিহ্নিত মান এটা পংক্তি হোৱা আৱশ্যক যেনে "menu:minimize,maximize,spacer,close"; কোলোন চিহ্ন দ্বাৰা উইন্ডোৰ বাওঁফালৰ কোণৰ আৰু সোঁফালৰ কোণৰ মান বিভাজিত কৰা হয় আৰু বুটামৰ নামসমূহ কমা-চিহ্ন দ্বাৰা বিভক্ত । দুটা বুটাম অনুৰূপ হোৱা সম্ভব নহয় । অজ্ঞাত বুটামৰ নাম সতৰ্কবাণী নোহোৱাকে অগ্ৰাহ্য কৰা হয় যাৰ ফলত ভবিষ্যতে প্ৰকাশিত marco ৰ সংস্কৰণৰ সৈতে নোহোৱাকে দ্বন্দ্বত বুটাম যোগ কৰা সম্ভব হ'ব । ওচৰাওচৰি স্থাপিত দুটা বুটামত ব্যৱধান সৃষ্টি কৰাৰ বাবে এটা বিশেষ spacer টেগ যোগ কৰা যাব ।

en: Window focus mode
as: উইন্ডো উজ্জ্বল কৰাৰ মোড

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
as: তিন ক্লিক কৰক আৰু আৰু.

en: Control how new windows get focus
as: নতুন উইন্ড উজ্জ্বল কৰাৰ প্ৰণালী নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
as: দুই আৰু a.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাদেৰ দ্বাৰা সঞ্চালিত কামৰ ফলত উইন্ডো বড় কৰা হ'ব কি না

en: Action on title bar double-click
as: শিৰোনামৰ বাৰে দুবাৰ ক্লিক কৰিলে কৰণীয় কাম

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
as: শিৰোনাম-বাৰৰ ওপৰত দুবাৰ ক্লিক কৰাৰ সম্ভাব্য ফলাফল এই বিকল্প দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় । বৰ্তমানে বৈধ বিকল্পসমূহ হল: উইন্ডোকে ছায়াবৃত/ছায়ামুক্ত কৰাৰ বাবে 'toggle_shade', সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize', চিহ্নিত দিশত সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize_horizontally' আৰু 'toggle_maximize_vertically', সৰ্বনিম্ন মাপত উইন্ডো স্থাপন কৰাৰ বাবে 'minimize', উইন্ডো ৰ'ল আপ কৰাৰ বাবে 'shade', উইন্ডোৰ মেনু প্ৰদৰ্শনৰ বাবে 'menu', অন্যান্য সকলো উইন্ডোৰ তলত উইন্ডোটি স্থাপন কৰাৰ বাবে 'lower', আৰু 'none' ধাৰ্য কৰিলে একো কৰা ন'হ'ব ।

en: Action on title bar middle-click
as: কাজ চলি আছে ক্লিক কৰক

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
as: শিৰোনাম-বাৰৰ ওপৰত মাউছৰ মাজৰ বুটাম সহযোগে ক্লিক কৰাৰ সম্ভাব্য ফলাফল এই বিকল্প দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় । বৰ্তমানে বৈধ বিকল্পসমূহ হল: উইন্ডোকে ছায়াবৃত/ছায়ামুক্ত কৰাৰ বাবে 'toggle_shade', সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize', চিহ্নিত দিশত সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize_horizontally' আৰু 'toggle_maximize_vertically', সৰ্বনিম্ন মাপত উইন্ডো স্থাপন কৰাৰ বাবে 'minimize', উইন্ডো ৰ'ল আপ কৰাৰ বাবে 'shade', উইন্ডোৰ মেনু প্ৰদৰ্শনৰ বাবে 'menu', অন্যান্য সকলো উইন্ডোৰ তলত উইন্ডো স্থাপন কৰাৰ বাবে 'lower', আৰু 'none' ধাৰ্য কৰিলে একো কৰা ন'হ'ব ।

en: Action on title bar right-click
as: কাজ চলি আছে সোঁফালে ক্লিক কৰক

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
as: শিৰোনাম-বাৰৰ ওপৰত মাউছৰ সোঁফালৰ বুটাম সহযোগে ক্লিক কৰাৰ সম্ভাব্য ফলাফল এই বিকল্প দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় । বৰ্তমানে বৈধ বিকল্পসমূহ হল: উইন্ডোকে ছায়াবৃত/ছায়ামুক্ত কৰাৰ বাবে 'toggle_shade', সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize', চিহ্নিত দিশত সৰ্বাধিক মাপত উইন্ডো স্থাপন বা সৰ্বাধিক মাপ বাতিল কৰাৰ বাবে 'toggle_maximize_horizontally' আৰু 'toggle_maximize_vertically', সৰ্বনিম্ন মাপত উইন্ডো স্থাপন কৰাৰ বাবে 'minimize', উইন্ডো ৰ'ল আপ কৰাৰ বাবে 'shade', উইন্ডোৰ মেনু প্ৰদৰ্শনৰ বাবে 'menu', অন্যান্য সকলো উইন্ডোৰ তলত উইন্ডো স্থাপন কৰাৰ বাবে 'lower', আৰু 'none' ধাৰ্য কৰিলে একো কৰা ন'হ'ব ।

en: Automatically raises the focused window
as: ব্যৱহৃত উইন্ডো স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে বড় কৰা হ'ব

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
as: মান true ধাৰ্য কৰিলে আৰু উজ্জ্বল কৰাৰ মোড "sloppy" বা "mouse" হয়ে থাকিলে auto_raise_delay কি দ্বাৰা চিহ্নিত মিলিসেকেন্ড পৰে উজ্জ্বলিত উইন্ডোটি স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে বড় কৰা হ'ব  । উইন্ডোৰ ওপৰত ক্লিক কৰি উইন্ডো বড় কৰাৰ বৈশিষ্ট্য বা ড্ৰ্যাগ-ড্ৰপ কাম সঞ্চালনকালে উইন্ডোত প্ৰবেশেৰ সৈতে এৰ কোনো সম্পৰ্ক নেই  ।

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
as: স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে উইন্ডোৰ বড় কৰাৰ পূৰ্বে বিলম্বক্ষণ, মিলিসেকেন্ডে ব্যক্ত

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
as: পূৰ্বে a হলো হলো সৰ্বমোট a দ্বিতীয়.

en: Current theme
as: বৰ্তমানে ব্যৱহৃত থিম

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
as: থিম দ্বাৰা উইন্ডোৰ প্ৰান্ত, শিৰোনামৰ-বাৰ প্ৰভৃতিৰ বিন্যাস নিৰ্ধাৰিত হ'ব  ।

en: Use standard system font in window titles
as: উইন্ডোৰ শিৰোনামে ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ প্ৰমিত মাপতৰ ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
as: মান true হ'লে, titlebar_font বিকল্পটি অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব আৰু উইন্ডোৰ শিৰোনামৰ বাবে অনুপ্ৰয়োগেৰ ক্ষেত্ৰত চিহ্নিত প্ৰমিত ফন্ট ব্যৱহৃত হ'ব  ।

en: Window title font
as: উইন্ডোৰ শিৰোনামে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
as: উইন্ডোৰ শিৰোনামে ব্যৱহৃত ফন্টেৰ ব্যাখ্যা ৰূপে এটা পংক্তি  । titlebar_font_size বিকল্পৰ মান 0 ৰূপে ধাৰ্য কৰিলে ফন্টেৰ ব্যাখ্যায় উল্লিখিত ফন্টেৰ মাপ ব্যৱহৃত হ'ব  । titlebar_uses_desktop_font বিকল্পৰ মান true হ'লে এই বিকল্পৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব  ।

en: Number of workspaces
as: কামক্ষেত্ৰতৰ সংখ্যা

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
as: কামক্ষেত্ৰতৰ সংখ্যা  । শূণ্যেৰ অধিক হোৱা আৱশ্যক আৰু সৰ্বোচ্চ অনুমোদিত কামক্ষেত্ৰতৰ সংখ্যা চিহ্নিত হোৱা আৱশ্যক যাৰ ফলত ভুলবসত অত্যাধিক কামক্ষেত্ৰতৰ উপস্থিতিৰ ফলত ডেস্কটপ ক্ষতিগ্ৰস্ত না হয়  ।

en: Enable Visual Bell
as: Visual Bell সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
as: চলি আছে a a উল্লিখিত সময় অবধি সৰ্বমোট আৰু উল্লিখিত সময় অবধি.

en: System Bell is Audible
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ঘন্টি শোনা যাব

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
as: অনুপ্ৰয়োগ বা ব্যৱস্থাপ্ৰণালীেৰ দ্বাৰা শ্ৰুতিগম্য 'beeps' শব্দ উৎপন্ন কৰা হ'ব নে নহয় সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি; নিঃশব্দ 'beeps' শব্দেৰ বাবে 'visual bell' ৰ সৈতে ব্যৱহাৰযোগ্য  ।

en: Visual Bell Type
as: ভিসুয়াল ধৰণ

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
as: এৰ দ্বাৰা Marco'কে ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ঘন্টি বা অন্য কোনো অনুপ্ৰয়োগেৰ 'ঘন্টি'ৰ পৰা উৎপন্ন শব্দেৰ সংকেত প্ৰদৰ্শনৰ নিৰ্দেশ প্ৰদান কৰা হয়  । বৰ্তমানে দুটা বৈধ মান উপস্থিত আছে, "fullscreen" যাৰ ফলত সম্পূৰ্ণ পৰ্দা জুড়ে সাদা-কালো ঝলকানি হয় আৰু "frame_flash" যাৰ ফলত ঘন্টিৰ শব্দ উৎপন্নকৰ্তা অনুপ্ৰয়োগেৰ শিৰোনাম-বাৰে ঝলকানি সৃষ্টি কৰা হ'ব  । শব্দ উৎপন্নকৰ্তা অনুপ্ৰয়োগেৰ পৰিচয় জানিবলৈ পাৰা না গেলে (অবিকল্পিত  "system beep (ব্যৱস্থাপ্ৰণালী বিপ)"'ৰ ক্ষেত্ৰত) বৰ্তমানে উজ্জ্বলিত উইন্ডোৰ শিৰোনামৰ বাৰে ঝলকানি সৃষ্টি কৰা হ'ব  ।

en: Compositing Manager
as: ম্যানেজাৰ

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
as: Marco হলো a.

en: If true, trade off usability for less resource usage
as: মান true হ'লে, ৰিসোৰ্সৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰোঁতে কামক্ষমতা হ্ৰাস কৰা হ'ব

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
as: মান true হ'লে, marco দ্বাৰা ব্যৱহাৰকৰ্তাদেৰ কম ফিড-ব্যাক প্ৰদান কৰা হ'ব আৰু এৰ বাবে এনিমেশন প্ৰভৃতি উপেক্ষা কৰি ওয়াইৰ-ফ্ৰেম ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব  । এৰ ফলত অনেক ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰযোগ্যতা হ্ৰাস পেলেও লিগাসি অনুপ্ৰয়োগ সঞ্চালন কৰা যাব আৰু টাৰমিনাল সেৱকৰ ক্ষেত্ৰত বিশেষ কামোপযোগিতা উপলব্ধ কৰবে  । তথাপি সহায়ক প্ৰযুক্তিৰ ব্যৱহাৰ সক্ৰিয় থাকাকালীন ওয়াইৰ-ফ্ৰেমৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হয়  ।

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
as: (কাৰ্যকৰী নহয়) উইন্ডোৰ পৰিবৰ্তে অনুপ্ৰয়োগ অনুসাৰে চলাচল কৰা সম্ভৱ

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
as: মান true হ'লে, উইন্ডোৰ পৰিবৰ্তে Marco অনুপ্ৰয়োগ অনুযায়ী কাম সঞ্চালন কৰবে  । অনুপ্ৰয়োগ-ভিত্তিক পৰিবেশ Mac'ৰ অনুৰূপ আৰু Windows'ৰ সৈতে এৰ সাদৃশ্য কম  । অনুপ্ৰয়োগ-ভিত্তিক মোডে কোনে উইন্ডো উজ্জ্বল কৰিলে সংশ্লিষ্ট অনুপ্ৰয়োগেৰ সমস্ত উইন্ডো বড় কৰা হ'ব  । ওপৰতন্তু উজ্জ্বল কৰাৰ সময় কৃত ক্লিক, উইন্ডোৰ মাধ্যমে অন্যান্য অনুপ্ৰয়োগে প্ৰৰিত নহয়  । বাস্তবে অনুপ্ৰয়োগ-ভিত্তিক মোড বৰ্তমানে বিশেষ প্ৰয়োগ কৰা নহয়  ।

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
as: পুৰোনো বা ক্ষতিগ্ৰস্ত অনুপ্ৰয়োগেৰ ক্ষেত্ৰত আৱশ্যক ত্ৰুটিপূৰ্ণ বৈশিষ্ট্যেৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
as: কয়েকটি অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা সুনিৰ্দিষ্ট বৈশিষ্ট্যেৰ মান অগ্ৰাহ্য কৰা হয় যাৰ ফলত উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়  । এই বিকল্পৰ দ্বাৰা Marco সুস্পষ্টৰূপে সঠিক চালনাৰ মোডে স্থাপিত হ'ব যাৰ ফলত ইউজাৰ ইন্টাৰফেস তুলনামূলকৰূপে স্থায়ী হ'ব যদি কোনো অনুপ্ৰয়োগেৰ গতিবিধি উশৃঙ্খল না হয়ে থাকে  ।

en: Name of workspace
as: কামক্ষেত্ৰতৰ নাম

en: The name of a workspace.
as: কামক্ষেত্ৰতৰ নাম

en: Run a defined command
as: এটা সুনিৰ্দিষ্ট আদেশ সঞ্চালন কৰক

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
as: এপ্লিকেশনৰ উইন্ডোসমূহত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি বিপৰীতফালে স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move backward between windows, using a popup window
as: উইন্ডোসমূহত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি বিপৰীতফালে স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
as: পেনেল আৰু ডেস্কটপত পপ-আপ উইন্ডো প্ৰয়োগ কৰি বিপৰীত দিশত স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move backward between windows of an application immediately
as: এপ্লিকেশনৰ উইন্ডোসমূহত তৎক্ষনাৎ বিপৰীতফালে স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move backward between windows immediately
as: উইন্ডোসমূহত তৎক্ষনাৎ বিপৰীতফালে স্থান পৰিবৰ্তন কৰক

en: Move backward between panels and the desktop immediately
as: পেনেল আৰু ডেস্কটপত তৎক্ষনাৎ বিপৰীত দিশত স্থান পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
as: পেনেলৰ "এপ্লিকেশন সঞ্চালনা" ৰ ডায়লগ বক্স প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Commands to run in response to keybindings
as: কি-বাইন্ডিং ব্যৱহৃত হ'লে সঞ্চালনযোগ্য আদেশ

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
as: /apps/marco/global_keybindings/run_command_N কিসমূহ দ্বাৰা এই সমস্ত আদেশেৰ ক্ষেত্ৰত সংশ্লিস্ট কি-বাইন্ডিং ব্যাখ্যা কৰা হয়  ।run_command_N'ৰ কি-বাইন্ডিং প্ৰয়োগ কৰিলে command_N সঞ্চালিত হ'ব  ।

en: The screenshot command
as: পৰ্দাৰ ছবি নেওয়াৰ আদেশ

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
as: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot কি দ্বাৰা এটা কি-বাইন্ডিং ব্যাখ্যা কৰা হয় যাৰ ফলত এই বৈশিষ্ট্য দ্বাৰা চিহ্নিত আদেশ সঞ্চালিত হ'ব  ।

en: The window screenshot command
as: উইন্ডোৰ ছবি নেওয়াৰ বাবে ব্যৱহৃত আদেশ

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
as: /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot কি দ্বাৰা এটা কি-বাইন্ডিং ব্যাখ্যা কৰা হয় যাৰ ফলত এই বৈশিষ্ট্য দ্বাৰা চিহ্নিত আদেশ সঞ্চালিত হ'ব  ।

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
as: উইন্ডো সদায়ে অন্য সকলো উইন্ডোৰ ওপৰত প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয় সেইটো টগল কৰি চিহ্নিত কৰক

en: Bell event
as: ঘন্টা সম্পৰ্কিত ঘটনা

en: _Wait
as: অপেক্ষা (_W)

en: _Force Quit
as: বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক (_F)

en: Failed to get hostname: %s
as: গৃহস্থৰনাম প্ৰাপ্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
as: X উইন্ডো ব্যৱস্থাপ্ৰণালী প্ৰদৰ্শন খোলোঁতে ব্যৰ্থ '%s'

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
as: এটা পৃথক প্ৰোগ্ৰাম দ্বাৰা বৰ্তমানে %s চাবি, %x বাইন্ডিং সহ ব্যৱহৃত হৈছে

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
as: <tt>%s</tt> সঞ্চালনত সমস্যা:\%s

en: No command %d has been defined.
as: %d আদেশ ব্যাখ্যা কৰা নহয়  ।

en: No terminal command has been defined.
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহাৰযোগ্য কোনো আদেশ ব্যাখ্যা কৰা নহয়  ।

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Replace the running window manager with Marco
as: বৰ্তমানে ব্যৱহৃত উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ পৰিবৰ্তে Marco প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: X Display to use
as: ব্যৱহাৰৰ বাবে X প্ৰদৰ্শন

en: Initialize session from savefile
as: সংৰক্ষণ নথিপত্ৰৰ পৰা অধিবেশন আৰম্ভ কৰক

en: Print version
as: সংস্কৰণ মুদ্ৰণ কৰক

en: Make X calls synchronous
as: X'এ সিঙ্ক্ৰোনাস কল কৰা হ'ব

en: Turn compositing on
as: কম্পোছিটিং ব্যৱস্থা আৰম্ভ কৰক

en: Turn compositing off
as: কম্পোছিটিং ব্যৱস্থা বন্ধ কৰক

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
as: সৰ্বাধিক মাপত স্থাপিত সাজসজ্জাবিহীন উইন্ডোসমূহৰ ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ পৰ্দাত প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা প্ৰয়োগ কৰা ন'হ'ব

en: Failed to scan themes directory: %s
as: থীমৰ পঞ্জিকা স্কেন কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to restart: %s
as: পুনৰাৰম্ভ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
as: ক্ষতিগ্ৰস্ত অনুপ্ৰয়োগেৰ ত্ৰুটি অগ্ৰাহ্য কৰাৰ প্ৰণালী নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে  । কয়েকটি অনুপ্ৰয়োগ সম্ভৱত সঠিকৰূপে চলোৱা সম্ভৱ হ'ব না  ।

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
as: বিন্যাস তথ্যভঁৰালত উপস্থিত "%s" মাউচ বুটাম পৰিবৰ্তকৰ বাবে বৈধ মান নহয়

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
as: বিন্যাস তথ্যভঁৰালত উপলব্ধ "%s", "%s" কি-বাইন্ডিং'ৰ ক্ষেত্ৰত বৈধ মান নহয়

en: Workspace %d
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
as: পৰ্দা %d (প্ৰদৰ্শন '%s') বৈধ নহয়

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
as: পৰ্দা %d'ৰ ("%s" প্ৰদৰ্শন) ক্ষেত্ৰত এটা উইন্ডো পৰিচালনব্যৱস্থা বৰ্তমানে উপস্তিত আছে; বৰ্তমানে উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা পৰিবৰ্তন কৰোঁতে --replace বিকল্প প্ৰয়োগ কৰক  ।

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
as: পৰ্দা %d (প্ৰদৰ্শন "%s")'ত উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ নিৰ্বাচিত অংশ গ্ৰহণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
as: পৰ্দা %d'ৰ ( "%s" প্ৰদৰ্শন) ক্ষেত্ৰত এটা উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা উপস্থিত আছে

en: Could not release screen %d on display "%s"
as: পৰ্দা %d (প্ৰদৰ্শন "%s") মুক্ত কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Could not create directory '%s': %s
as: পঞ্জিকা '%s' নিৰ্মাণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
as: লিখাৰ উদ্দেশ্যে সেশান নথিপত্ৰ '%s' খোলোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Error writing session file '%s': %s
as: সেশান নথিপত্ৰ '%s' লিখতে ব্যৰ্থ: %s

en: Error closing session file '%s': %s
as: সেশান নথিপত্ৰ '%s' বন্ধ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
as: সংৰক্ষিত সেশান নথিপত্ৰ বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
as: <marco_session> বৈশিষ্ট্য প্ৰদৰ্শিত কিন্তু সেশান ID বৰ্তমানে উপস্থিত আছে

en: Unknown attribute %s on <%s> element
as: অজ্ঞাত বৈশিষ্ট্য %s <%s> পদাৰ্থত চিহ্নিত হৈছে

en: nested <window> tag
as: নেস্টেড <window> টেগ

en: Unknown element %s
as: অজ্ঞাত স্বত্বা %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
as: এই উইন্ডোসমূহৰ দ্বাৰা &quot;save current setup&quot; বৈশিষ্ট্য সমৰ্থিত নহয় আৰু পিছত প্ৰৱেশ কৰিলে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা পুনৰায় আৰম্ভ কৰা প্ৰয়োজন ।

en: Failed to open debug log: %s
as: ডিবাগ লগ খোলোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
as: fdopen() লগ নথিপত্ৰ %s খোলোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: Opened log file %s
as: লগ নথিপত্ৰ %s খোলা হৈছে

en: Marco was compiled without support for verbose mode
as: ভাৰ্বোস মোডেৰ সমৰ্থন অন্তৰ্ভুক্ত না কৰি Marco কম্পাইল কৰা হৈছে

en: Window manager:
as: উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা:

en: Bug in window manager:
as: উইন্ডো পৰিচালনব্যৱস্থা সংক্ৰান্ত সমস্যা:

en: Window manager warning:
as: উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা সংক্ৰান্ত সতৰ্কবাৰ্তা:

en: Window manager error:
as: উইন্ডো পৰিচালন ব্যৱস্থা সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
as: উইন্ডো %s দ্বাৰা ICCCM'এ নিৰ্ধাৰিত WM_CLIENT_LEADER উইন্ডোৰ পৰিবৰ্তে নিজেৰ ওপৰত SM_CLIENT_ID নিৰ্ধাৰিত হৈছে  ।

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
as: অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা ভুল _NET_WM_PID %lu নিৰ্ধাৰিত হৈছে

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
as: %s (%s'ৰ ওপৰত)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
as: %s (ছুপাৰ-ইউজাৰ ৰূপে)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
as: %s (%s ৰূপে)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
as: %s (অন্য ব্যৱহাৰকৰ্তা ৰূপে)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
as: অবৈধ WM_TRANSIENT_FOR উইন্ডো 0x%lx, %s'ৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত হৈছে  ।

en: Usage: %s
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: %s

en: Close Window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক

en: Window Menu
as: উইন্ডো মেনু

en: Minimize Window
as: উইন্ডো আড়াল কৰক

en: Maximize Window
as: উইন্ডো বড় কৰক

en: Restore Window
as: উইন্ডো প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Roll Up Window
as: গড়িয়ে দিন ওপৰত

en: Remove Window From Top
as: আঁতৰাওঁক প্ৰৰক

en: Always On Visible Workspace
as: সদায়ে দৃশ্যমান

en: Put Window On Only One Workspace
as: শুধুমাত্ৰ এক

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
as: লুকাওক (_n)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
as: ডাঙৰ কৰক (_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
as: স্বাভাবিক মাপ (_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
as: গোটাও (_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
as: খোলো (_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
as: স্থানান্তৰ কৰক (_M)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
as: মাপ পৰিবৰ্তন (_R)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
as: পৰ্দাৰ ওপৰত শিৰোনামৰ বাৰ স্থানান্তৰ কৰক (_s)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
as: সদায়ে চলি আছে

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
as: দৃশ্যমান কৰ্মক্ষেত্ৰত সদায়ে উপস্থিত (_A)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
as: অকল বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰত (_O)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
as: বাওঁফালৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ কৰক (_L)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
as: সোঁফালৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ কৰক (_i)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
as: ওপৰৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰণ (_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
as: তলৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰণ (_D)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: Workspace %d%n
as: কামক্ষেত্ৰ %d%n

en: Workspace 1_0
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ ১০ (_0)

en: Workspace %s%d
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ %s%d

en: Move to Another _Workspace
as: পৃথক কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ কৰক (_W)

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the meta key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Meta
as: মিটা

en: top
as: ওপৰত

en: bottom
as: তলত

en: left
as: বাম

en: right
as: ডান

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
as: ফ্ৰেম জ্যামিতি দ্বাৰা "%s" পৰিমাপ নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
as: ফ্ৰেম জ্যামিতি দ্বাৰা "%s" পৰিমাপ  "%s" প্ৰান্তেৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
as: বুটামৰ এপেক্ট অনুপাত %g যথাযথ নহয়

en: Frame geometry does not specify size of buttons
as: ফ্ৰেম জ্যামিতি দ্বাৰা বুটামৰ মাপ নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Gradients should have at least two colors
as: গ্ৰেডিয়েন্টেৰ ক্ষেত্ৰত দুটা ৰং নিৰ্ধাৰিত হোৱা আৱশ্যক

en: Did not understand state "%s" in color specification
as: ৰং নিৰ্ধাৰণৰ বাবে state "%s" বোধগম্য নহয়

en: Did not understand color component "%s" in color specification
as: ৰং নিৰ্ধাৰণৰ বাবে ৰং'ৰ বিষয়বস্তু "%s" বোধগম্য নহয়

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
as: ব্লেন্ড বিন্যাস "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" বিন্যাসৰ সৈতে সুসংগত নহয়

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
as: ব্লেন্ড কৰা ৰং'এ আল্ফা মান "%s" বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
as: ব্লেন্ড কৰা ৰং'এ আল্ফা মান "%s" 0.0 ও1.0 সীমাৰেখাত নহয়

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
as: ছায়াৰ বিন্যাস "shade/base_color/factor", "%s" বিন্যাসৰ সৈতে সুসংগত নহয়

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
as: ছায়াযুক্ত ৰং'ৰ ক্ষেত্ৰত ছায়াৰ মাপ "%s" বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
as: ছায়াযুক্ত ৰং'ৰ ক্ষেত্ৰত ছায়াৰ মান "%s" শূণ্যেৰ কম

en: Could not parse color "%s"
as: "%s" ৰং বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত '%s' অক্ষৰ উপস্থিত আৰু এৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদিত নহয়

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত '%s' ফ্লোটিং পয়েন্ট সংখ্যা উপস্থিত যি বিশ্লেষণ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত টেক্সটেৰ প্ৰাৰম্ভিক স্থানে অজ্ঞাত অপাৰেটৰ: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশন ফাঁকা বা বোধগম্য নহয়

en: Coordinate expression results in division by zero
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনৰ ফলাফলত শূণ্য দ্বাৰা ভাগ কৰাৰ অৱস্থা উৎপন্ন হয়

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশন দ্বাৰা ফ্লোটিং পয়েন্ট সংখ্যাৰ ওপৰত mod অপাৰেটৰ ব্যৱহাৰৰ প্ৰয়াস কৰা হৈছে

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত  "%s" অপাৰেটৰ উপস্থিত কিন্তু অপাৰেন্ড প্ৰত্যাশিত

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত প্ৰত্যাশিত অপাৰেন্ডেৰ পৰিবৰ্তে অপাৰেটৰ উপস্থিত

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনৰ অন্তে প্ৰত্যাশিত অপাৰেন্ডেৰ পৰিবৰ্তে অপাৰেটৰ উপস্থিত

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনৰ ক্ষেত্ৰত "%c" অপাৰেটৰৰ পৰে "%c" অপাৰেটৰ উপস্থিত আৰু দুটাত কোনো অপাৰেন্ড উপস্থিত নেই

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত অজ্ঞাত ভেৰিয়েবল বা কনস্টেন্ট "%s" উপস্থিত

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনৰ বিশ্লেষণাৰৰ বাফাৰৰ সীমা অতিক্ৰান্ত হৈছে  ।

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত শেষেৰ বন্ধনী চিহ্ন উপস্থিত, প্ৰাৰম্ভিক চিহ্ন অনুপস্থিত

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত প্ৰাৰম্ভিক বন্ধনী চিহ্ন উপস্থিত শেষেৰ বন্ধনী চিহ্ন অনুপস্থিত

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
as: কো-ওৰ্ডিনেট Xপ্ৰেশনেত কোনো অপাৰেটৰ বা অপাৰেন্ড উপস্থিত নেই

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
as: চিহ্নিত ফ্ৰেমৰ বিন্যাসৰ বাবে <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
as: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> অনুপস্থিত

en: Failed to load theme "%s": %s
as: "%s" থিম লোড কৰোঁতে ব্যৰ্থ: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
as: <%s> নিৰ্ধাৰিত নহয় "%s" থিমৰ বাবে

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
as: "%s" ধৰণৰ উইন্ডোৰ বাবে "%s" থিমত ফ্ৰেমৰ বিন্যাস নিৰ্ধাৰিত নহয়, এটা <window type="%s" style_set="whatever"/> স্বত্বা যোগ কৰক

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত কনস্টেন্টেৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰাৰম্ভে বড় সৰু ডাঙৰেৰ হৰফ উপস্থিত থাকা আৱশ্যক; "%s"'এ ক্ষেত্ৰত এটি উপস্থিত নেই

en: Constant "%s" has already been defined
as: কনস্টেন্ট "%s" পূৰ্বে নিৰ্ধাৰিত হৈছে

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
as: <%s> বস্তুত কোনো "%s" বৈশিষ্ট্য উপস্থিত নাই

en: Line %d character %d: %s
as: পংক্তি %d অক্ষৰ %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
as: এক <%s> বস্তুত "%s" বৈশিষ্ট্য দুবাৰ উল্লিখিত হৈছে

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
as: এই ক্ষেত্ৰত <%s> ত "%s" বৈশিষ্ট বৈধ নহয়

en: Could not parse "%s" as an integer
as: পূৰ্ণসংখ্যা ৰূপে "%s" বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
as: অন্তিম অংশৰ "%s" অক্ষৰসমূহ "%s" পংক্তিত বোধগম্য নহয়

en: Integer %ld must be positive
as: পূৰ্ণসংখ্যা %ld অবশ্যই শণ্যেৰ অধিক হোৱা আৱশ্যক

en: Integer %ld is too large, current max is %d
as: পূৰ্ণসংখ্যা %ld অত্যাধিক বড়, বৰ্তমানে সৰ্বাধিক মান %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
as: "%s"কে দশমিকযুক্ত সংখ্যা ৰূপে বিশ্লেষণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
as: বুলিয়ান মান "true" বা "false" হোৱা আৱশ্যক, "%s" ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
as: কোণতৰ মান 0.0ৰ পৰা 360.0'ত হোৱা আৱশ্যক, %g উল্লিখিত

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
as: আলফাৰ মান 0.0 (অদৃশ্য)ৰ পৰা 1.0 (সম্পূৰ্ণ অস্বচ্ছ)'ত হোৱা আৱশ্যক, %g উল্লিখিত

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
as: শিৰোনামৰ মাত্ৰা "%s" বৈধ নহয় (xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large মানসমূহত যে কোনো এটা হোৱা আৱশ্যক)

en: <%s> name "%s" used a second time
as: <%s> নাম  "%s"'এ দ্বিতীয়বাৰ ব্যৱহৃত হৈছে

en: <%s> parent "%s" has not been defined
as: <%s> উৰ্ধ্বতন বস্তু "%s" নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
as: <%s> জ্যামিতি  "%s" সুনিৰ্দিষ্ট নহয়

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
as: <%s> দ্বাৰা জ্যামিতি নিৰ্ধাৰিত হোৱা আৱশ্যক বা ঊৰ্ধ্বতন বস্তুৰ ক্ষেত্ৰত জ্যামিতিৰ উপস্থিতি আৱশ্যক

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
as: You a উল্লিখিত সময় অবধি মান

en: Unknown type "%s" on <%s> element
as: অজ্ঞাত প্ৰকাৰ "%s", <%s> স্বত্বায় উপস্থিত  ।

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
as: অজ্ঞাত style_set "%s", <%s> স্বত্বায় উপস্থিত

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
as: "%s" প্ৰকাৰৰ উইন্ডোৰ বাবে এটা স্টাইল সেট নিৰ্ধাৰিত হৈছে

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
as: <%s> বস্তু <%s> ৰ তলত স্থাপন কৰা নাযাব

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
as: বুটামৰ বাবে "button_width"/"button_height" আৰু "aspect_ratio" (এস্পেক্ট অনুপাত) উভয় একেলগে উল্লেখ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Distance "%s" is unknown
as: দুৰত্ব "%s" অজ্ঞাত

en: Aspect ratio "%s" is unknown
as: এস্পেক্ট অনুপাত "%s" অজ্ঞাত

en: Border "%s" is unknown
as: প্ৰান্ত "%s" অজ্ঞাত

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
as: গ্ৰেডিয়েন্টেৰ বাবেে "%s" মান বোধগম্য নহয়

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
as: ভৰাট কৰাৰ ধৰণ "%s"  <%s> স্বত্বাৰ বাবে বোধগম্য নহয়

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
as: অৱস্থা "%s", <%s> স্বত্বাৰ বাবে বোধগম্য নহয়

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
as: শেডো "%s", <%s> স্বত্বাৰ বাবে বোধগম্য নহয়

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
as: তীৰচিহ্ন "%s", <%s> স্বত্বাৰ বাবে বোধগম্য নহয়

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
as: "%s" নামক কোনো <draw_ops> নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Unknown position "%s" for frame piece
as: ফ্ৰেমৰ অংশতৰ বাবে "%s" অৱস্থান অজ্ঞাত

en: Frame style already has a piece at position %s
as: ফ্ৰেমৰ বিন্যাসেত %s অৱস্থানে এটা অংশ উপস্থিত আছে

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
as: "%s" নামৰ কোনো <draw_ops> নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Unknown function "%s" for button
as: বুটামৰ অজ্ঞাত ফাংশান "%s"

en: Unknown state "%s" for button
as: বুটামৰ অজ্ঞাত অৱস্থা "%s"

en: Frame style already has a button for function %s state %s
as: function %s state %s বৈশিষ্ট্যেৰ মানৰ ক্ষেত্ৰত ফ্ৰেম বিন্যাসেত এটা বুটাম উপস্থিত আছে

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
as: focus বৈশিষ্ট্যৰ মান হিচাপে "%s" গ্ৰহণযোগ্য নহয়

en: "%s" is not a valid value for state attribute
as: state বৈশিষ্ট্যৰ মান হিচাপে "%s" গ্ৰহণযোগ্য নহয়

en: A style called "%s" has not been defined
as: "%s" নামক বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰা নহয়

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
as: resize বৈশিষ্ট্যৰ মান হিচাপে "%s" গ্ৰহণযোগ্য নহয়

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
as: সৰ্বোচ্চ মাপ/ছায়াবৃত অৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত <%s> স্বত্বায় "resize" বৈশিষ্ট্য উপস্থিত থাকা উচিত নহয়

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
as: state %s resize %s focus %s বৈশিষ্ট্য সহ অৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত বিন্যাস নিৰ্ধাৰিত হৈছে

en: Style has already been specified for state %s focus %s
as: state %s focus %s অৱস্থাৰ বাবে বিন্যাস নিৰ্ধাৰিত হৈছে

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
as: এটা <piece> স্বত্বাৰ সৈতে দুটা draw_ops উপস্থিত থাকা সম্ভৱ নহয় (থিম দ্বাৰা এটা draw_ops বৈশিষ্ট্য আৰু <draw_ops> স্বত্বা বা দুটা স্বত্বা উল্লিখিত হৈছে)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
as: এটা <button> স্বত্বাৰ সৈতে দুটা draw_ops উপস্থিত থাকা সম্ভৱ নহয় (থিম দ্বাৰা এটা draw_ops বৈশিষ্ট্য আৰু <draw_ops> স্বত্বা বা দুটা স্বত্বা উল্লিখিত হৈছে)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
as: এটা <menu> স্বত্বাৰ সৈতে দুটা draw_ops উপস্থিত থাকা সম্ভৱ নহয় (থিম দ্বাৰা এটা draw_ops বৈশিষ্ট্য আৰু <draw_ops> স্বত্বা বা দুটা স্বত্বা উল্লিখিত হৈছে)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
as:  name/author/date/description স্বত্বাত <%s> স্বত্বাৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদিত নহয়

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
as: <constant> স্বত্বাত <%s> স্বত্বাৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদিত নহয়

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
as: distance/border/aspect_ratio স্বত্বাত <%s> স্বত্বাৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদিত নহয়

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
as: draw operation (ড্ৰ অপাৰেশন) স্বত্বাত <%s> স্বত্বাৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদিত নহয়

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
as: <%s> বস্তু <%s> বস্তুত স্থাপন কৰা সম্ভৱ নহয়

en: No draw_ops provided for frame piece
as: ফ্ৰেমৰ অংশতৰ বাবে draw_ops উপলব্ধ নেই

en: No draw_ops provided for button
as: বুটামৰ বাবে draw_ops উপলব্ধ নেই

en: No text is allowed inside element <%s>
as: <%s> বস্তুত কোনো টেক্সট অন্তৰ্ভুক্ত কৰা নাযাব

en: <%s> specified twice for this theme
as: এই থিমৰ ক্ষেত্ৰত <%s> দুবাৰ নিৰ্দিষ্ট কৰা হৈছে

en: This is a sample message in a sample dialog
as: এটি নমুনা সম্বাদ বক্সে এটা নমুনা বাৰ্তা

en: Fake menu item %d
as: নকল মেনু বস্তু %d

en: Border-only window
as: শুধুমাত্ৰ প্ৰান্তবিশিষ্ট উইন্ডো

en: Bar
as: বাৰ

en: Normal Application Window
as: স্বাভাবিক অনুপ্ৰয়োগ উইন্ডো

en: Dialog Box
as: সম্বাদ বক্স

en: Modal Dialog Box
as: মোডাল সম্বাদ বক্স

en: Utility Palette
as: সৰঞ্জাম সহ পেলেট

en: Torn-off Menu
as: পৰিবৰ্তনশীল অৱস্থানৰ মেনু

en: Border
as: Boৰdeৰ

en: Button layout test %d
as: বুটাম বিন্যাসৰ পৰীক্ষা %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
as: এটা উইন্ডো ফ্ৰেম নিৰ্মাণৰ বাবে %g মিলিসেকেন্ড

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: marco-theme-viewer [THEMENAME]

en: Error loading theme: %s
as: থিম লোড কৰোঁতে সমস্যা: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
as: "%s" থিম %g সেকেন্ডে লোড কৰা হৈছে

en: Normal Title Font
as: স্বাভাবিক মাপতৰ শিৰোনামে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Small Title Font
as: ছোট মাপতৰ শিৰোনামে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Large Title Font
as: বড় মাপতৰ শিৰোনামে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: Button Layouts
as: বুটামৰ বিন্যাস

en: Window Title Goes Here
as: উইন্ডো শিৰোনাম চিহ্নিত স্থানে স্থাপিত হ'ব
