marco 1.25.0 - en to be translation catalogue (359 entries)

en: Desktop
be: Стол

en: Show the panel's main menu
be: Паказаць галоўнае меню панэлі

en: Take a screenshot
be: Атрымаць здымак экрана

en: Take a screenshot of a window
be: Атрымаць здымак акна

en: Run a terminal
be: Выканаць у тэрмінале

en: Window Management
be: Кіраванне вокнамі

en: Move between windows, using a popup window
be: Пераключыцца паміж вокнамі праз выплыўнае акно

en: Move between windows of an application, using a popup window
be: Пераключыцца паміж вокнамі адной праграмы праз выплыўнае акно

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
be: Пераключыцца паміж панэлямі і сталом праз выплыўнае акно

en: Move between windows immediately
be: Пераключыцца паміж вокнамі

en: Move between windows of an application immediately
be: Пераключыцца на іншыя вокны

en: Move between panels and the desktop immediately
be: Пераключыцца паміж панэлямі і сталом

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
be: Схаваць усе нармальныя вокны і паказаць стол

en: Switch to workspace 1
be: Пераключыцца на працоўную прастору 1

en: Switch to workspace 2
be: Пераключыцца на працоўную прастору 2

en: Switch to workspace 3
be: Пераключыцца на працоўную прастору 3

en: Switch to workspace 4
be: Пераключыцца на працоўную прастору 4

en: Switch to workspace 5
be: Пераключыцца на працоўную прастору 5

en: Switch to workspace 6
be: Пераключыцца на працоўную прастору 6

en: Switch to workspace 7
be: Пераключыцца на працоўную прастору 7

en: Switch to workspace 8
be: Пераключыцца на працоўную прастору 8

en: Switch to workspace 9
be: Пераключыцца на працоўную прастору 9

en: Switch to workspace 10
be: Пераключыцца на працоўную прастору 10

en: Switch to workspace 11
be: Пераключыцца на працоўную прастору 11

en: Switch to workspace 12
be: Пераключыцца на працоўную прастору 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
be: Пераключыцца на лявейшую працоўную прастору

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
be: Пераключыцца на правейшую працоўную прастору

en: Switch to workspace above the current workspace
be: Пераключыцца на вышэйшую працоўную прастору

en: Switch to workspace below the current workspace
be: Пераключыцца на ніжэйшую працоўную прастору

en: Switch to previously selected workspace
be: Пераключыцца на ранейшую прастору

en: Activate the window menu
be: Паказаць меню акна

en: Toggle fullscreen mode
be: Пераключыцца паміж поўнаэкранным і ваконным рэжымамі

en: Toggle maximization state
be: Змяніць стан найбольшання

en: Maximize window
be: Найбольшыць акно

en: Restore window
be: Аднавіць акно

en: Toggle shaded state
be: Змяніць стан зацянення

en: Close window
be: Закрыць акно

en: Minimize window
be: Найменшыць акно

en: Move window
be: Перасунуць акно

en: Resize window
be: Змяніць памер акна

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
be: Пераключыць, відаць акно на адной прасторы ці на ўсіх

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
be: Узняць акно, калі яно перакрыта іншым, інакш апусціць

en: Raise window above other windows
be: Размясціць акно па-над іншымі вокнамі

en: Lower window below other windows
be: Размясціць акно за ўсімі вокнамі

en: Maximize window vertically
be: Найбольшыць акно па вертыкалі

en: Maximize window horizontally
be: Найбольшыць акно па гарызанталі

en: Tile window to east (right) side of screen
be: Прымацаваць акно да ўсходняга (правага) краю экрана

en: Tile window to west (left) side of screen
be: Прымацаваць акно да заходняга (левага) краю экрана

en: Move window to north-west (top left) corner
be: Перасунуць акно ў паўночна-заходні (верхні левы) вугал

en: Move window to north-east (top right) corner
be: Перасунуць акно ў паўночна-усходні (верхні правы) вугал

en: Move window to south-west (bottom left) corner
be: Перасунуць акно ў паўднёва-заходні (ніжні левы) вугал

en: Move window to south-east (bottom right) corner
be: Перасунуць акно ў паўднёва-усходні (ніжні правы) вугал

en: Move window to north (top) side of screen
be: Перасунуць акно да паўночнага (верхняга) краю экрана

en: Move window to south (bottom) side of screen
be: Перасунуць акно да паўднёвага (ніжняга) краю экрана

en: Move window to east (right) side of screen
be: Перасунуць акно да ўсходняга (правага) краю экрана

en: Move window to west (left) side of screen
be: Перасунуць акно да заходняга (левага) краю экрана

en: Move window to center of screen
be: Перасунуць акно ў цэнтр экрана

en: Move window to workspace 1
be: Перанесці акно на працоўную прастору 1

en: Move window to workspace 2
be: Перанесці акно на працоўную прастору 2

en: Move window to workspace 3
be: Перанесці акно на працоўную прастору 3

en: Move window to workspace 4
be: Перанесці акно на працоўную прастору 4

en: Move window to workspace 5
be: Перанесці акно на працоўную прастору 5

en: Move window to workspace 6
be: Перанесці акно на працоўную прастору 6

en: Move window to workspace 7
be: Перанесці акно на працоўную прастору 7

en: Move window to workspace 8
be: Перанесці акно на працоўную прастору 8

en: Move window to workspace 9
be: Перанесці акно на працоўную прастору 9

en: Move window to workspace 10
be: Перанесці акно на працоўную прастору 10

en: Move window to workspace 11
be: Перанесці акно на працоўную прастору 11

en: Move window to workspace 12
be: Перанесці акно на працоўную прастору 12

en: Move window one workspace to the left
be: Перанесці акно лявей на адну працоўную прастору

en: Move window one workspace to the right
be: Перанесці акно правей на адну працоўную прастору

en: Move window one workspace up
be: Перанесці акно вышэй на адну працоўную прастору

en: Move window one workspace down
be: Перанесці акно ніжэй на адну працоўную прастору

en: Modifier to use for modified window click actions
be: Мадыфікатар для дзеянняў па пстрыку мышы

en: Whether to resize with the right button
be: Змяненне памеру правай кнопкай мышы

en: Arrangement of buttons on the titlebar
be: Размяшчэнне кнопак у загалоўку акна

en: Window focus mode
be: Рэжым актывацыі акна

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
be: Рэжым перадачы засяроджаньня ўводу ў акно паказывае, як актывіруюцца вокны. У гэтага рэжыма тры магчымыя значэньні; "націск" - для актывацыі акна па ім трэба націскнуць, "sloppy" - акно актывіруецца, калі на яго трапляе указальнік мышы, і "мыш" - акно актывіруецца, калі ў яго перамяшчаецца указальнік мышы й перастае быць актыўным, калі указальнік мышы выходзіць з яго.

en: Control how new windows get focus
be: Вызначае, як новыя вокны атрымліваюць фокус

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
be: Ці мусіць падняцце акна быць пабочным эфектам іншых дзеянняў карыстальніка

en: Action on title bar double-click
be: Дзеянне пры падвойным пстрыку на загалоўку

en: Action on title bar middle-click
be: Дзеянне пры пстрыку сярэдняй кнопкай на загалоўку

en: Action on title bar right-click
be: Дзеянне пры пстрыку правай кнопкай на загалоўку

en: Automatically raises the focused window
be: Аўтаматычна ўздымаць акно, якое атрымала фокус

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
be: Калі выбранае значэньне ІСЬЦІНА, а для рэжыма актывацыі выбранае значэньне "sloppy" ці "мыш", зь невялікай затрымкай аўтаматычна зьявіцца актыўнае вакно (працягласьць затрымкі вызначаецца ключом auto_raise_delay). Гэтае настаўленьне не зьвязанае з пстрычком у вакне і пераходам да вакна пасьля перацягваньня аб'екта.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
be: Затрымка перад аўтаўздыманнем, у мілісекундах

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
be: Затрымка ўсплываньня вакна, калі для парамэтра auto_raise выбрана значэньне ІСЬЦІНА. Затрымка вымяраецца ў мілісэкундах.

en: Current theme
be: Дзейная тэма

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
be: Тэма вызначае вонкавы выгляд межаў вакна, загалоўка і г.д.

en: Use standard system font in window titles
be: Ужываць звычайны сістэмны шрыфт у загалоўках вокнаў

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
be: Калі ІСЬЦІНА, ігнаруецца парамэтар titlebar_font і ўжываецца стандартны шрыфт праграмаў для загалоўкаў вакна.

en: Window title font
be: Шрыфт загалоўка акна

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
be: Радок апісаньня шрыфта для загалоўкаў вокнаў. Памер з апісаньня будзе ўжыты, толькі калі для парамэтра titlebar_font_size выбранае значэньне 0. Гэты парамэтар таксама адключаны, калі для парамэтра titlebar_uses_desktop_font выбрана значэньне ІСЬЦІНА.

en: Number of workspaces
be: Колькасць працоўных прастор

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
be: Колькасьць працоўных прастораў. Мусіць быць большым за нуль, мае нязьменны максымум (для папярэджаньня зьнішчэньня стальца запытам на 34 мільёны працоўных прастораў).

en: Workspace wrap style
be: Стыль гартання працоўных прастораў

en: Enable Visual Bell
be: Уключыць візуальны званок

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
be: Уключае наяўны паказ таго, калі праграма ці сыстэма выкарыстоўвае "званок" ці "гудок", зручна для людзей з дрэнным слыхам, ў асяродзьдзі зь вялікім узроўнем шуму альбо калі "гукавы званок" адключаны.

en: System Bell is Audible
be: Сістэмны сігнал - чутны

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
be: Вызначае, ці можа дастасаваньне альбо сыстэма выпрацоўваць адчувальныя "гудкі", якія можна выкарыстоўваць разам з "бачным сыгнал", каб дазволіць бязгучныя "гудкі".

en: Visual Bell Type
be: Тып бачнага сігналу

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
be: Кажа Marco як зьдзяйсьняць наяўны паказ таго, што гучыць сыстэмны ці іншы "званок". У бягучы моман існуюць два рэчаісных значэньня: "fullscreen", што вынаціскае поўнаэкраннае чорна-белае мільганьне й "frame_flash", што вынаціскае мільганьне загалоўка вакна, дастасаваньне якога даслала сыгнал-званок. Калі дастасаваньне, якое даслала званок нявядомае (як ё звычайна для дапомнага "сыстэмнага гудка"), будзе мільгаць загаловак вакна, засяроджанага ў бягучы момант.

en: Compositing Manager
be: Кіраўнік кампазітынгу

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
be: Вызначае, ці зьяўляецца Marco кампазытным кіраўніком.

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
be: Хуткі Alt-Tab з кіраўніком кампазітынгу (адключыць мініяцюры)

en: If true, trade off usability for less resource usage
be: true: павялічыць хуткасьць сыстэмы, зьменшыўшы ўжываньне рэсурсаў

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
be: (Не рэалізавана) Навігацыя вядзецца па праграмах, а не па вокнах

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
be: Калі выбранае значэньне ІСЬЦІНА, Marco працуе з дастасаваньнямі, а ня з вокнамі. Архітэктура, заснаваная на дастасаваньнях, больш падобная на сыстэму Mac, чым на Windows. Пры актывізацыі вакна ў рэжыме, заснаваным на дастасаваньнях, раскрываюцца ўсе вокны дастасаваньня. Акрамя таго, у рэжыме, заснаваным на дастасаваньнях, пстрычкі не перадаюцца ў вокны іншых дастасаваньняў. Рацыянальнасьць такой наладкі неадназначная. Але гэта значна лепш, чым выстаўляць у наладках усе адрозьненьні рэжыма, заснаванага на дастасаваньнях, ад рэжыма, заснаванага на вокнах (напр., ці трэба перадаваць пстрычкі). Акрамя гэтага, рэалізацыя рэжыма, заснаванага на дастасаваньнях, пакуль што яшчэ даволі далёкая ад заканчэньня.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
be: Адключыць некарэктныя магчымасці, якія патрабуюцца старым ці паламаным праграмам

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
be: Вызначае, ці ствараюцца новыя вокны пасярэдзіне экрану

en: Window placement mode
be: Рэжым размяшчэння акна

en: Name of workspace
be: Назва працоўнай прасторы

en: The name of a workspace.
be: Назва працоўнай прасторы.

en: Run a defined command
be: Выканаць пэўны загад

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж вокнамі праграмы праз выплыўное акенца

en: Move backward between windows, using a popup window
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж вокнамі праз выплыўное акенца

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
be: Пераключыцца паміж вокнамі ўсіх працоўных прастораў праз выплыўное акенца

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж вокнамі ўсіх працоўных прастораў праз выплыўное акенца

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж панэлямі і сталом праз выплыўное акенца

en: Move backward between windows of an application immediately
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж вокнамі праграмы зараз жа

en: Move backward between windows immediately
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж вокнамі зараз жа

en: Move backward between panels and the desktop immediately
be: Пераключыцца ў адваротным парадку паміж панэлямі і сталом зараз жа

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
be: Паказаць акенца панэлі "Выканаць праграму"

en: Commands to run in response to keybindings
be: Загады для запуску паводле скаротаў

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
be: Ключ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys вызначае камбінацыі клявішаў, якія адпавядаюць гэтым камандам. Націск на камбінацыю run_command_N запусьціць на выкананьне command_N.

en: The screenshot command
be: Загад для атрымання здымка экрану

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
be: Ключ "/apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot" вызначае зьвяз клявіш, для вынаціску загаду, вызначанага гэтай ўсталёўкай.

en: The window screenshot command
be: Загад для атрымання здымка акна

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
be: Ключ /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot вызначае зьвяз клявіша які выкліча загад усталяваны гэтым ключом.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
be: Ці мусіць акно заўсёды быць бачным па-над усімі

en: Bell event
be: Падзея званка

en: Unknown window information request: %d
be: Невядомы запыт інфармацыі пра акно: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
be: <tt>%s</tt> не адказвае.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
be: Можна трошкі пачакаць, пакуль праграма працягне працу, або прымусіць яе завяршыцца.

en: _Wait
be: _Чакаць

en: _Force Quit
be: Пры_мусіць выйсці

en: Failed to get hostname: %s
be: Не выйшла атрымаць назву вузла: %s

en: Missing %s extension required for compositing
be: Не стае пашырэння %s, якое патрабуецца для кампазітынгу

en: Failed to open X Window System display '%s'
be: Не выйшла адкрыць сістэмнае акно "%s" асяроддзя X Window

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
be: Кнопку "%s" з мадыфікатарамі "%x" ужо выкарыстоўвае іншая праграма

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
be: Здарылася памылка ў працы <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
be: Загад %d не быў вызначаны.

en: No terminal command has been defined.
be: Ніякіх тэрмінальных загадаў не вызначана.

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Replace the running window manager with Marco
be: Замяніць актыўны кіраўнік вокнаў на Marco

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: X Display to use
be: Дысплей X

en: Initialize session from savefile
be: Ініцыялізаваць сеанс з файла

en: Print version
be: Паказаць версію

en: Make X calls synchronous
be: Рабіць выклікі X сінхронна

en: Turn compositing on
be: Уключыць кампазітынг

en: Turn compositing off
be: Адключыць кампазітынг

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
be: Не разгортваць на ўвесь экран вокны, якія не маюць дэкарацый

en: Failed to scan themes directory: %s
be: Памылка падчас пошуку тэмаў у каталогу: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
be: Не выйшла знайсці тэму! Пераканайцеся, што %s існуе і змяшчае звычайныя тэмы.

en: Failed to restart: %s
be: Збой перазапуску: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
be: Значэнне %d ключа GSettings %s выходзіць за дыяпазон значэнняў ад %d да %d

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
be: Абыход хібаў нестандартных праграм адключаны. Некаторыя праграмы могуць кепска працаваць.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
be: Апісанне шрыфта "%s" не распазнана з ключа GSettings %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
be: Значэнне "%s" з базы звестак настáўленняў ёсць няправільным значэннем для мадыфікатара кнопкі мышы

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
be: Значэнне "%s" з базы звестак настáўленняў ёсць няправільным значэннем для камбінацыі кнопкаў "%s"

en: Workspace %d
be: Прастора %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
be: Няправільны экран %d з дысплея "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
be: У экрана %d з дысплея "%s" ужо ёсць кіраўнік вокнаў; паспрабуйце ўжыць параметр --replace, каб замяніць актыўнага кіраўніка вокнаў.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
be: Немагчыма выбраць кіраўніка вокнаў для экрана %d з дысплея "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
be: У экрана %d з дысплея "%s" ужо ёсць кіраўнік вокнаў

en: Could not release screen %d on display "%s"
be: Немагчыма вызваліць экран %d з дысплея "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
be: Немагчыма стварыць каталог "%s": %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
be: Немагчыма адкрыць для запісу файл сеансу "%s": %s

en: Error writing session file '%s': %s
be: Памылка запісу файла сеансу "%s": %s

en: Error closing session file '%s': %s
be: Памылка закрывання файла сеансу "%s": %s

en: Failed to parse saved session file: %s
be: Не выйшла разабраць запісаны файл сеансу: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
be: Выстаўлены атрыбут <marco_session>, але ID сеансу ўжо ёсць

en: Unknown attribute %s on <%s> element
be: Невядомы атрыбут %s элемента <%s>

en: nested <window> tag
be: укладзены тэг <window>

en: Unknown element %s
be: Элемент "%s" невядомы

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
be: Гэтыя вокны не падтрымліваюць загад "Захаваць дзейную канфігурацыю". Пры наступным уваходзе іх трэба будзе перазапусціць уласнаручна.

en: Failed to open debug log: %s
be: Памылка падчас адкрывання логу наладкі: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
be: Памылка падчас выканання функцыі fdopen() для логу %s: %s

en: Opened log file %s
be: Адкрыты файл логаў %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
be: Marco быў скампіляваны без падтрымкі шматслоўнага рэжыму

en: Window manager:
be: Кіраўнік вокнаў:

en: Bug in window manager:
be: Хіба кіраўніка вокнаў:

en: Window manager warning:
be: Папярэджанне кіраўніка вокнаў:

en: Window manager error:
be: Памылка кіраўніка вокнаў:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
be: Акно "%s" выставіла значэнне SM_CLIENT_ID на сябе, замест акна са значэннем WM_CLIENT_LEADER, як гэта напісана ў ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
be: Акно "%s" выставіла падказку MWM, якая вызначае, што яго памер не змяняецца, але выставіла мінімальны памер %d x %d і максімальны памер %d x %d; гэта бессэнсоўна.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
be: Праграма выставіла няправільнае значэнне параметра _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
be: %s (на %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
be: %s (як суперкарыстальнік)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
be: %s (як %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
be: %s (як іншы карыстальнік)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
be: Няправільнае акно WM_TRANSIENT_FOR 0x%lx вызначанае для %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
be: Акно 0x%lx мае ўласцівасць "%s",
    у якой мусіць быць тып "%s" фармату %d,
    а ў сапраўднасці ўжыты тып "%s" фармату %d колькасць элементаў %d:
    Падобна да хібы праграмы, а не кіраўніка вокнаў.
    Акно мае загаловак "%s", класа - "%s", назва - "%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
be: Уласцівасць "%s" для акна 0x%lx утрымлівала нядзейсны UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
be: Уласцівасць "%s" для акна 0x%lx утрымлівала нядзейсны UTF-8 для элемента %d у спісе

en: Usage: %s
be: Выкарыстанне: %s

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Window Menu
be: Меню акна

en: Minimize Window
be: Найменшыць акно

en: Maximize Window
be: Найбольшыць акно

en: Restore Window
be: Аднавіць акно

en: Roll Up Window
be: Скатаць акно

en: Unroll Window
be: Раскатаць акно

en: Keep Window On Top
be: Трымаць акно на версе

en: Remove Window From Top
be: Зняць акно з верху

en: Always On Visible Workspace
be: Заўсёды на бачнай працоўнай прасторы

en: Put Window On Only One Workspace
be: Пакласці акно толькі на адну працоўную прастору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
be: Най_меншыць

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
be: Най_большыць

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
be: Аднавіць най_большанае

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
be: _Згарнуць

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
be: _Разгарнуць

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
be: Пера_сунуць

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
be: _Змяніць памер

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
be: Перасунуць загаловак акна па _экране

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
be: Заўсёды па-над _усімі

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
be: Заўсёды на _бачнай прасторы

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
be: Толькі на _гэтай прасторы

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
be: Перанесці акно на _лявейшую прастору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
be: Перанесці акно на _правейшую прастору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
be: Перанесці акно на _вышэйшую прастору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
be: Перанесці акно на _ніжэйшую прастору

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
be: _Закрыць

en: Workspace %d%n
be: Працоўная прастора %d%n

en: Workspace 1_0
be: Прастора 1_0

en: Workspace %s%d
be: Прастора %s%d

en: Move to Another _Workspace
be: Перанесці акно на _іншую прастору

en: top
be: верх

en: bottom
be: ніз

en: left
be: левы

en: right
be: правы

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
be: геаметрыя фрэйма не вызначае памер "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
be: геаметрыя фрэйма не вызначае памер "%s" для мяжы "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
be: Каэфіцыент прапарцыйнасці кнопкі %g няправільны

en: Frame geometry does not specify size of buttons
be: Геаметрыя фрэйма не вызначае памеру кнопак

en: Gradients should have at least two colors
be: У градыентаў мусіць быць не менш за два колеры

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
be: У спецыфікацыі колеру GTK у дужках мусіць быць пазначаны рэжым, напр., gtk:fg[NORMAL], дзе NORMAL - гэта рэжым; немагчыма разабраць "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
be: У спецыфікацыі колеру GTK пасля пазначэння рэжыму мусіць быць закрывальная дужка, напр., gtk:fg[NORMAL], дзе NORMAL - гэта рэжым; немагчыма разабраць "%s"

en: Did not understand state "%s" in color specification
be: Немагчыма вызначыць рэжым "%s" у спецыфікацыі колеру

en: Did not understand color component "%s" in color specification
be: Немагчыма вызначыць складнік колеру "%s" у спецыфікацыі колеру

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
be: Фармат вызначэння змяшанага колеру - "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" не адпавядае фармату

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
be: Немагчыма разабраць значэнне альфа-канала "%s" у змяшаным колеры

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
be: Значэнне альфа-канала "%s" у змяшаным колеры не ўваходзіць у дыяпазон між 0.0 і 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
be: Фармат ценю - "shade/base_color/factor", "%s" не адпавядае фармату

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
be: Немагчыма разабраць складнік ценю "%s" у зацененым колеры

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
be: Складнік ценю "%s" у зацененым колеры адмоўны

en: Could not parse color "%s"
be: Немагчыма разабраць колер "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
be: Каардынаты змяшчаюць знак '%s', забаронены да ўжывання

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
be: Каардынаты змяшчаюць знак '%s', забаронены да ўжывання

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
be: Каардынаты змяшчаюць цэлы лік '%s', які немагчыма разабраць

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
be: Каардынаты змяшчаюць невядомы аператар у пачатку наступнага тэксту: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
be: Каардынаты пустыя, ці іх немагчыма вызначыць

en: Coordinate expression results in division by zero
be: Вылічэнне каардынатаў прывяло да дзялення на нуль

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
be: У каардынатах выкарыстаны аператар атрымання рэшты ад дзялення для ліку з нефіксаванай коскай

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
be: У каардынатах выкарыстаны аператар "%s" там, дзе мусіць быць аперанд

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
be: У каардынатах выкарыстаны аперанд там, дзе мусіць быць аператар

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
be: Каардынаты заканчваюцца аператарам, а не аперандам

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
be: У каардынатах за аператарам "%c" ідзе аператар "%c", паміж імі няма аперанда

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
be: У каардынатах невядомая зменная альбо канстанта "%s"

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
be: Парсер каардынатаў перапоўніў свой буфэр.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
be: У каардынатах ўжытыя закрывальныя дужкі, але няма адпаведных ім адкрывальных дужак

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
be: У каардынатах ўжытыя адкрывальныя дужкі, але няма закрывальных дужак

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
be: У каардынатах няма аператараў і аперандаў

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
be: У тэме быў выраз з памылкай: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
be: Для гэтага стыля фрэйма трэба пазначыць <button function="%s" state="%s" draw_ops="што-небудзь"/>

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
be: Няма <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="што-небудзь"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
be: Памылка падчас адкрывання тэмы "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
be: Няма элемента <%s> для тэмы "%s"

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
be: Няма стыля фрэйма для тыпу акна "%s" у тэме "%s", дадайце элемент <window type="%s" style_set="што-небудзь"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
be: Выстаўленыя карыстальнікам канстанты мусяць пачынацца з вялікай літары; "%s" не пачынаецца з вялікай літары

en: Constant "%s" has already been defined
be: Канстанта "%s" ужо вызначаная

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
be: Няма атрыбута "%s" у элемента <%s>

en: Line %d character %d: %s
be: Радок %d сымбаль %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
be: Атрыбут "%s" двойчы паўтараецца ў адным і тым жа элеменце <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
be: Атрыбут "%s" нельга выкарыстоўваць у элеменце <%s> у такім кантэксце

en: Could not parse "%s" as an integer
be: Немагчыма разабраць "%s" як цэлы лік

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
be: Незразумелыя канцавыя знакі "%s" у радку "%s"

en: Integer %ld must be positive
be: Цэлы лік %ld мусіць быць дадатным

en: Integer %ld is too large, current max is %d
be: Цэлы лік %ld надта вялікі, выстаўлены максімум = %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
be: Немагчыма разабраць "%s" як лік з нефіксаванай коскай

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
be: Лагічныя значэнні мусяць быць "true" альбо "false", а не "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
be: Вугал мусіць быць ад 0,0 да 360,0, а быў %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
be: Альфа-канал мусіць быць ад 0,0 (поўная празрыстасць) да 1,0 (поўная непразрыстасць), а быў %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
be: Няправільны маштаб загалоўка "%s" (магчымыя значэнні xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
be: Назва "%s" элемента <%s>  выкарыстана два разы

en: <%s> parent "%s" has not been defined
be: Бацькоўскі аб'ект "%s" элемента <%s> не вызначаны

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
be: Геаметрыя "%s" аб'екта <%s> не вызначаная

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
be: У элеменце <%s> мусяць быць вызначаны альбо геаметрыя, альбо бацькоўскі аб'ект, які мае геаметрыю

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
be: Задайце фон, а то значэнне альфа-канала не мае сэнсу

en: Unknown type "%s" on <%s> element
be: Тып "%s" для элемента <%s> невядомы

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
be: Параметр style_set "%s" для элемента <%s> невядомы

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
be: Тыпу акна "%s" ужо быў прыпісаны набор стыляў

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
be: Ужыванне элемента <%s> пасля <%s> забаронена

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
be: Нельга задаць адначасова "button_width"/"button_height" і "aspect_ratio" для кнопак

en: Distance "%s" is unknown
be: Адлегласць "%s" невядомая

en: Aspect ratio "%s" is unknown
be: Каэфіцыент прапарцыйнасці "%s" невядомы

en: Border "%s" is unknown
be: Мяжа "%s" невядомая

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
be: У элемента <%s> не стае атрыбутаў "start_angle" ці "from"

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
be: У элемента <%s> не стае атрыбутаў "extent_angle" ці "to"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
be: Немагчыма вызначыць значэнне "%s" для тыпа градыента

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
be: Немагчыма вызначыць тып запаўнення "%s" для элемента <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
be: Немагчыма вызначыць рэжым "%s" для элемента <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
be: Немагчыма вызначыць цень "%s" для элемента <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
be: Немагчыма вызначыць стрэлку "%s" для элемента <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
be: Параметр <draw_ops> з назвай "%s" не вызначаны

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
be: Устаўка сюды параметра draw_ops "%s" стварае цыклічную спасылку

en: Unknown position "%s" for frame piece
be: Невядомая пазіцыя "%s" для кавалка фрэйма

en: Frame style already has a piece at position %s
be: У стылі фрэйма ўжо ёсць кавалак у пазіцыі %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
be: Не вызначаны ніводны параметр <draw_ops> з назвай "%s"

en: Unknown function "%s" for button
be: Невядомая функцыя "%s" для кнопкі

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
be: Функцыя кнопкі "%s" не існуе ў гэтай версіі (%d, трэба %d)

en: Unknown state "%s" for button
be: Невядомы стан "%s" для кнопкі

en: Frame style already has a button for function %s state %s
be: У стылі фрэйма ўжо ёсць кнопка для рэжыму %s функцыі %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
be: "%s" - няправільнае значэнне для атрыбута "focus"

en: "%s" is not a valid value for state attribute
be: "%s" - няправільнае значэнне для атрыбута "state"

en: A style called "%s" has not been defined
be: Стыль "%s" не вызначаны

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
be: "%s" - няправільнае значэнне для атрыбута "resize"

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
be: Не трэба выкарыстоўваць атрыбут "resize" у элеменце <%s> для найбольшанага і зацененага станаў

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
be: Не трэба выкарыстоўваць атрыбут "resize" у элеменце <%s> для найбольшанага стану

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
be: Для атрыбутаў state %s resize %s focus %s стыль ужо вызначаны

en: Style has already been specified for state %s focus %s
be: Для атрыбутаў state %s focus %s стыль ужо вызначаны

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
be: Немагчыма ўжыць два параметры draw_ops для элемента <piece> (у тэме пазначаны атрыбут draw_ops і элемент <draw_ops> ці вызначаныя два элементы)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
be: Немагчыма ўжыць два параметры draw_ops для элемента <button> (у тэме пазначаны атрыбут draw_ops і элемент <draw_ops> ці вызначаныя два элементы)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
be: Немагчыма ўжыць два параметры draw_ops для элемента <menu_icon> (у тэме пазначаны атрыбут draw_ops і элемент <draw_ops> ці вызначаныя два элементы)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
be: Самым аддаленым элементам у тэме мае быць <metacity_theme>, а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
be: Выкарыстанне элемента <%s> унутры элементаў  name/author/date/description забаронена

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
be: Выкарыстанне элемента <%s> унутры элемента <constant> забаронена

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
be: Выкарыстанне элемента <%s> унутры элементаў distance/border/aspect_ratio забаронена

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
be: Выкарыстанне элемента <%s> унутры элемента draw operation забаронена

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
be: Выкарыстанне элемента <%s> унутры элемента <%s> забаронена

en: No draw_ops provided for frame piece
be: Не вызначаны параметр draw_ops для кавалка фрэйма

en: No draw_ops provided for button
be: Не вызначаны параметр draw_ops для кнопкі

en: No text is allowed inside element <%s>
be: Выкарыстанне тэксту ўнутры элемента <%s> забаронена

en: <%s> specified twice for this theme
be: <%s> зададзена двойчы для гэтай тэмы

en: Failed to find a valid file for theme %s
be: Не выйшла знайсці слушны файл для тэмы %s

en: This is a sample message in a sample dialog
be: Гэта паведамленне-ўзор у акенцы-ўзоры

en: Fake menu item %d
be: Пусты элемент меню %d

en: Border-only window
be: Акно толькі з межамі

en: Bar
be: Паласа

en: Normal Application Window
be: Звычайная праграма

en: Dialog Box
be: Акенца

en: Modal Dialog Box
be: Мадальнае акенца

en: Utility Palette
be: Службовая праграма

en: Torn-off Menu
be: Аддзеленае меню

en: Border
be: Мяжа

en: Button layout test %d
be: Праверка дзеянні кнопак %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
be: Маляваць кадр акна кожныя %g мс

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
be: Ужыванне: marco-theme-viewer [тэма]

en: Error loading theme: %s
be: Памылка адкрывання тэмы: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
be: Тэма "%s" загружаная за %g секундаў

en: Normal Title Font
be: Звычайны шрыфт загалоўка

en: Small Title Font
be: Малы шрыфт загалоўка

en: Large Title Font
be: Вялікі шрыфт загалоўка

en: Button Layouts
be: Раскладкі кнопак

en: Benchmark
be: Тэст

en: Window Title Goes Here
be: Тут паказаны загаловак акна

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
be: Прамалявана %d кадраў за %g секунд кліентскага часу (%g мілісекунд на кадр) і %g секунд каляндарнага часу, уключаючы рэсурсы X-сервер (%g мілісекунд на кадр)
