marco 1.25.0 - en to ca translation catalogue (410 entries)

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
ca: Mostra el quadre de diàleg d'execució d'aplicacions del tauler

en: Show the panel's main menu
ca: Mostra el menú principal del tauler

en: Take a screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Take a screenshot of a window
ca: Fes una captura de pantalla d'una finestra

en: Run a terminal
ca: Executa un terminal

en: Rename current workspace
ca: Canvia el nom de l'espai de treball actual

en: Window Management
ca: Gestió de les finestres

en: Move between windows, using a popup window
ca: Mou-te entre finestres amb un diàleg emergent

en: Move between windows of an application, using a popup window
ca: Mou-te entre finestres d'una aplicació amb un diàleg emergent

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ca: Mou-te entre els taulers i l'escriptori amb una finestra emergent

en: Move between windows immediately
ca: Mou-te entre finestres immediatament

en: Move between windows of an application immediately
ca: Mou-te entre les finestres d'una aplicació immediatament

en: Move between panels and the desktop immediately
ca: Mou-te immediatament entre els taulers i l'escriptori

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
ca: Oculta totes les finestres normals i dóna el focus a l'escriptori

en: Switch to workspace 1
ca: Canvia a l'espai de treball 1

en: Switch to workspace 2
ca: Canvia a l'espai de treball 2

en: Switch to workspace 3
ca: Canvia a l'espai de treball 3

en: Switch to workspace 4
ca: Canvia a l'espai de treball 4

en: Switch to workspace 5
ca: Canvia a l'espai de treball 5

en: Switch to workspace 6
ca: Canvia a l'espai de treball 6

en: Switch to workspace 7
ca: Canvia a l'espai de treball 7

en: Switch to workspace 8
ca: Canvia a l'espai de treball 8

en: Switch to workspace 9
ca: Canvia a l'espai de treball 9

en: Switch to workspace 10
ca: Canvia a l'espai de treball 10

en: Switch to workspace 11
ca: Canvia a l'espai de treball 11

en: Switch to workspace 12
ca: Canvia a l'espai de treball 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ca: Canvia a l'espai de treball a l'esquerra de l'actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ca: Canvia a l'espai de treball a la dreta de l'actual

en: Switch to workspace above the current workspace
ca: Canvia a l'espai de treball a damunt de l'actual

en: Switch to workspace below the current workspace
ca: Canvia a l'espai de treball a sota de l'actual

en: Switch to previously selected workspace
ca: Canvia a l'espai de treball seleccionat anteriorment

en: Activate the window menu
ca: Activa el menú de finestra

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode de pantalla completa

en: Toggle maximization state
ca: Commuta l'estat de maximització

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Restore window
ca: Restaura la finestra

en: Toggle shaded state
ca: Commuta l'estat d'ombreig

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Minimize window
ca: Minimitza la finestra

en: Move window
ca: Mou la finestra

en: Resize window
ca: Redimensiona la finestra

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ca: Commuta la funció que fa que la finestra estigui en tots els espais de treball o només en un

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ca: Alça la finestra si està coberta per una altra, altrament l'abaixa.

en: Raise window above other windows
ca: Alça la finestra per damunt de les altres

en: Lower window below other windows
ca: Baixa la finestra sota les altres

en: Maximize window vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment

en: Maximize window horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Tile window to east (right) side of screen
ca: Títol de la finestra a la part est (dreta) de la pantalla

en: Tile window to west (left) side of screen
ca: Títol de la finestra a la part oest (esquerra) de la pantalla

en: Tile window to north-west (top left) corner
ca: Enrajola la finestra al cantó nord-oest (part superior esquerra)

en: Tile window to north-east (top right) corner
ca: Enrajola la finestra al cantó nord-est (part superior dreta)

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
ca: Enrajola la finestra al cantó sud-oest (part inferior esquerra)

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
ca: Enrajola la finestra al cantó sud-est (part inferior dreta)

en: Move window to north-west (top left) corner
ca: Mou la finestra al cantó nord-oest (part superior esquerra)

en: Move window to north-east (top right) corner
ca: Mou la finestra al cantó nord-est (part superior dreta)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ca: Mou la finestra al cantó sud-oest (part inferior esquerra)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ca: Mou la finestra al cantó sud-est (part inferior dreta)

en: Move window to north (top) side of screen
ca: Mou la finestra a la part nord (superior) de la pantalla

en: Move window to south (bottom) side of screen
ca: Mou la finestra a la part del sud (inferior) de la pantalla

en: Move window to east (right) side of screen
ca: Mou la finestra a la part est (dreta) de la pantalla

en: Move window to west (left) side of screen
ca: Mou la finestra a la part oest (esquerra) de la pantalla

en: Move window to center of screen
ca: Mou la finestra al centre de la pantalla

en: Move window to north (top) monitor
ca: Mou la finestra al monitor del nord (superior)

en: Move window to south (bottom) monitor
ca: Mou la finestra al monitor del sud (inferior)

en: Move window to east (right) monitor
ca: Mou la finestra al monitor de l'est (dret)

en: Move window to west (left) monitor
ca: Mou la finestra al monitor de l'oest (esquerre)

en: Move window to workspace 1
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 1

en: Move window to workspace 2
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 2

en: Move window to workspace 3
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 3

en: Move window to workspace 4
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 4

en: Move window to workspace 5
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 5

en: Move window to workspace 6
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 6

en: Move window to workspace 7
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 7

en: Move window to workspace 8
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 8

en: Move window to workspace 9
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 9

en: Move window to workspace 10
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 10

en: Move window to workspace 11
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 11

en: Move window to workspace 12
ca: Mou la finestra a l'espai de treball 12

en: Move window one workspace to the left
ca: Mou la finestra un espai de treball a l'esquerra

en: Move window one workspace to the right
ca: Mou la finestra un espai de treball a la dreta

en: Move window one workspace up
ca: Mou la finestra un espai de treball amunt

en: Move window one workspace down
ca: Mou la finestra un espai de treball avall

en: Modifier to use for modified window click actions
ca: Modificador a utilitzar per a les accions modificades de clic de la finestra

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
ca: En fer clic en una finestra mentre es manté premuda aquesta tecla modificadora, es mourà la finestra (botó esquerre), es redimensionarà la finestra (botó del mig) o es mostrarà el menú de la finestra (botó dret). Les operacions de fer clic amb el botó del mig i el secundari es poden intercanviar amb la clau «resize_with_right_button». El modificador s'expressa com a «<Alt;>» o com a «<Super>», per exemple.

en: Whether to resize with the right button
ca: Si es redimensiona amb el botó dret

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
ca: Establiu-ho a cert per canviar la mida amb el botó secundari i mostrar un menú amb el botó del mig mentre es premi la tecla especificada al paràmetre «mouse_button_modifier». Establiu-ho a false perquè funcioni a la inversa.

en: Whether to display preselected tab window border
ca: Si es mostra el contorn de la finestra de la pestanya preseleccionada

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
ca: Establiu-ho a fals per inhabilitar el contorn de la finestra preseleccionada mentre es realitza el canvi de pestanya.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ca: Arranjament dels botons a la barra de títol

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
ca: La disposició dels botons a la barra del títol. El valor ha de ser una cadena de text, com ara «menu:minimize,maximize,spacer,close»; els dos punts separen el cantó esquerre de la finestra del dret, i els noms dels botons se separen amb comes. No es permeten botons duplicats. Els botons desconeguts es descartaran sense cap notificació, de manera que es puguin afegir botons en futures versions de Marco sense trencar les versions antigues. Es pot afegir una etiqueta especial d'espaiament («spacer») per inserir una determinada quantitat d'espai entre dos botons adjacents.

en: Window focus mode
ca: Mode de focus de les finestres

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ca: El mode de focus de la finestra indica com s'activen les finestres. Té tres valors possibles; «click» vol dir que cal fer clic a la finestra per donar-li el focus, «sloppy» vol dir que la finestra rep el focus quan el punter hi entra a dins, i «mouse» vol dir que la finestra s'enfoca quan el punter hi entra a dins, i es desenfoca quan el punter abandona la finestra.

en: Control how new windows get focus
ca: Controla com reben l'enfocament les noves finestres

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
ca: Aquesta opció proporciona control addicional sobre com les noves finestres obtenen el focus. Té dos valors possibles: «smart», que aplica el focus normal d'usuari, i «strict», que fa que no es doni el focus a les finestres que s'iniciïn des d'un terminal.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
ca: Si l'alçat hauria de ser un efecte secundari d'altres interaccions de l'usuari

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
ca: Amb l'establiment d'aquesta opció a «false» (fals) es pot produir un comportament incorrecte, de manera que s'aconsella als usuaris que no canviïn el seu valor predeterminat: «true». Moltes accions (p. ex. fer clic a l'àrea del client, moure o canviar la mida de la finestra) normalment alcen la finestra com a efecte secundari. Amb l'establiment d'aquesta opció a «false» -cosa molt poc recomanable- se separarà l'alçament de la finestra d'altres accions de l'usuari i s'ignoraran les sol·licituds d'alçament que generin les aplicacions. Vegeu l'informe d'error http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Fins i tot quan aquesta opció sigui «false», encara es poden alçar les finestres amb alt-clic-esquerra en qualsevol lloc de la finestra, amb un clic a les decoracions de la finestra, o amb un missatge especial dels paginadors, com ara les sol·licituds d'activació des de les miniaplicacions de la llista de finestres. Aquesta opció està inhabilitada en el mode d'alçar les finestres fent clic. Fixeu-vos que les diverses maneres d'alçar les finestres quan «raise_on_click» és fals no inclouen les peticions programades de les aplicacions per alçar finestres; aquestes peticions s'ignoraran, sigui quin sigui el motiu. Si desenvolupeu aplicacions i un usuari es queixa que l'aplicació no funciona quan aquest ajust està inhabilitat, digueu-li que es culpa _seva_ per haver trencat el gestor de finestres, i que ha de tornar a canviar aquesta opció a «true» o conviure amb l'«error».

en: Action on title bar double-click
ca: Acció en fer doble clic en la barra de títol

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ca: Aquesta opció determina l'efecte de l'acció de doble clic a la barra de títol. Els valors permesos són «toggle_shade» (commuta l'estat de persiana), que commutarà l'estat d'ombreig de la finestra, «toggle_maximize» (commuta la maximització), que en commutarà l'estat de maximització, «toggle_maximize_horizontally» (commuta la maximització horitzontal) i «toggle_maximize_vertically» (commuta la maximització vertical), que només commutaran l'estat de maximització en la direcció indicada, «minimize» (minimitza), que minimitzarà la finestra, «shade» (persiana), que enrotllarà la finestra cap amunt, «menu», que mostrarà el menú de la finestra, «lower» (abaixa), que situarà la finestra darrere de totes les altres, i «none» (res), que no farà res.

en: Action on title bar middle-click
ca: Acció en fer clic amb el botó del mig en la barra de títol

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ca: Aquesta opció determina l'efecte de l'acció de fer clic amb el botó del mig a la barra de títol. Els valors permesos són «toggle_shade» (commuta l'estat de persiana), que commutarà l'estat d'ombreig de la finestra, «toggle_maximize» (commuta la maximització), que en commutarà l'estat de maximització, «toggle_maximize_horizontally» (commuta la maximització horitzontal) i «toggle_maximize_vertically» (commuta la maximització vertical), que només commutaran l'estat de maximització en la direcció indicada, «minimize» (minimitza), que minimitzarà la finestra, «shade» (persiana), que enrotllarà la finestra cap amunt, «menu», que mostrarà el menú de la finestra, «lower» (abaixa), que situarà la finestra darrere de totes les altres, i «none» (res), que no farà res.

en: Action on title bar right-click
ca: Acció en fer clic amb el botó secundari en la barra de títol

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ca: Aquesta opció determina l'efecte de l'acció de fer clic amb el botó secundari a la barra de títol. Els valors permesos són «toggle_shade» (commuta l'estat de persiana), que commutarà l'estat d'ombreig de la finestra, «toggle_maximize» (commuta la maximització), que en commutarà l'estat de maximització, «toggle_maximize_horizontally» (commuta la maximització horitzontal) i «toggle_maximize_vertically» (commuta la maximització vertical), que només commutaran l'estat de maximització en la direcció indicada, «minimize» (minimitza), que minimitzarà la finestra, «shade» (persiana), que enrotllarà la finestra cap amunt, «menu», que mostrarà el menú de la finestra, «lower» (abaixa), que situarà la finestra darrere de totes les altres, i «none» (res), que no farà res.

en: Automatically raises the focused window
ca: Alça automàticament la finestra amb focus

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
ca: En cas que estigués establert a cert, i el mode del focus fos «sloppy» o «mouse», aleshores la finestra amb el focus s'alçarà automàticament després d'un retard, que s'especifica a la clau auto_raise_delay. Això no està relacionat amb l'acció de fer clic a una finestra per alçar-la, ni tampoc amb l'entrada a una finestra en arrossegar i deixar anar.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ca: Retard en mil·lisegons per a l'opció d'alçament automàtic

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ca: El retard de temps abans d'alçar una finestra si auto_raise està establert a cert. El retard es dóna en mil·lèssimes de segon.

en: Current theme
ca: Tema actual

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
ca: El tema determina l'aspecte dels contorns de la finestra, la barra de títol, etc.

en: Use standard system font in window titles
ca: Utilitza la lletra estàndard del sistema en els títols de les finestres

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
ca: En cas que fos cert, s'ignora l'opció «titlebar_font» i s'utilitza la lletra estàndard de les aplicacions per als títols de les finestres.

en: Window title font
ca: Lletra del títol de les finestres

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
ca: Una cadena de text de descripció de la lletra per a les barres de títol de les finestres. La mida de la descripció només s'utilitzarà si l'opció «titlebar_font_size» està establerta a 0. A més, aquesta opció està inhabilitada si «titlebar_uses_desktop_font» està establerta a cert.

en: Number of workspaces
ca: Nombre d'espais de treball

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
ca: El nombre d'espais de treball. Ha de ser més gran que zero, i té un màxim fix per prevenir la destrucció del vostre escriptori en cas que demaneu accidentalment massa espais de treball.

en: Workspace wrap style
ca: Estil d'ajustament de l'espai de treball

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
ca: L'estil d'ajustament s'utilitza per determinar com es canvia d'un espai de treball a un altre a la vora del selector d'espais de treball. Quan s'estableix a «no wrap», no passarà res si s'intenta canviar a un espai de treball que estigui per sobre del llindar del selector d'espais de treball. Si s'estableix a «classic», s'utilitza el comportament antic de Macro: el final d'una fila condueix al començament de la següent i el final d'una columna condueix al començament de la següent. Si s'estableix a «toroidal», els espais de treball estan connectats com un dònut: el final de cada fila condueix al seu propi començament, i el final de cada columna condueix al seu propi començament.

en: Enable Visual Bell
ca: Habilita la campana visual

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
ca: Activa una indicació visual quan una aplicació o el sistema envia un senyal de «campana» o «sons»; és útil per als durs d'orella i per a l'ús en ambients amb soroll.

en: System Bell is Audible
ca: La campana del sistema és audible

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
ca: Determina si les aplicacions o el sistema poden generar «sons» audibles; es pot utilitzar en conjunció amb «visual bell» per permetre «sons» silenciosos.

en: Visual Bell Type
ca: Tipus de campana visual

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
ca: Diu a Marco com implementar la indicació visual quan sona la campana del sistema, o l'indicador de campana d'una altra aplicació. Actualment, hi ha dos valors vàlids, «fullscreen», que fa un flaix blanc i negre en tota la pantalla, i «frame_flash», fa que la barra del títol de l'aplicació que ha enviat el senyal de campana faci un flaix. Si no se sap quina aplicació ha enviat el senyal de campana, com sol passar per als «sons del sistema» per defecte, la barra del títol de la finestra que tingui el focus en aquell moment rep un flaix.

en: Compositing Manager
ca: Gestor de composició

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
ca: Determina si Marco és un gestor de composició.

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
ca: Alt-Tab sense gestor de composició (inhabilita les miniatures)

en: If true, trade off usability for less resource usage
ca: En cas que fos cert, se sacrifica la usabilitat per utilitzar menys recursos

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
ca: En cas que fos cert, Marco donarà a l'usuari menys informació utilitzant marcs amb fils, evitant les animacions o altres mitjans. Això implica una reducció significativa en la usabilitat per a molts usuaris, però pot permetre el funcionament d'algunes aplicacions antigues o servidors de terminals. No obstant això, la funcionalitat dels marcs amb fils està desactivada, quan l'accessibilitat està habilitada.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
ca: (No implementat) La navegació funciona en termes d'aplicacions, no en finestres

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
ca: En cas que fos cert, Marco treballarà en termes d'aplicacions, en lloc de finestres. El concepte està una mica resumit, però en general, una configuració basada en aplicacions és més semblant als Mac i menys com a Windows. Quan teniu el focus en una finestra al mode basat en aplicacions, totes les finestres en l'aplicació s'alçaran. A més a més, al mode basat en aplicacions, els clics de focus no es passen a les finestres de les altres aplicacions. Tanmateix, el mode basat en aplicacions encara no està massa implementat.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
ca: Inhabilita les funcionalitats que siguin requerides per les aplicacions velles o trencades

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
ca: Algunes aplicacions no fan cas de les especificacions que poden fer que el gestor de finestres no respongui correctament. Aquesta opció fa que Marco es posi en un mode rigorosament correcte, que proporciona una interfície d'usuari més consistent, sempre que no s'hagin d'executar aplicacions que no actuïn correctament.

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
ca: Determina si les noves finestres es creen al centre de la pantalla

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
ca: En cas que estigués establert a cert, les noves finestres s'obren al centre de la pantalla. Altrament, s'obren a la part superior esquerra de la pantalla.

en: Whether to enable window tiling
ca: Si s'habilita l'enrajolat de la finestra

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
ca: Si està habilitat, en deixar caure les finestres en les vores de la pantalla les maximitza verticalment i horitzontalment i canvia la mida per cobrir la meitat de la superfície disponible. En arrossegar i deixar caure a la part superior, maximitza la finestra si l'enrajolat de la finestra està habilitat.

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
ca: Si s'ha de maximitzar la finestra quan s'arrossega a la part superior de la pantalla

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
ca: Si està habilitat, si s'arrossega una finestra a la part superior de la pantalla, la maximitzarà. Només funciona quan està habilitat l'enrajolament.

en: Window placement mode
ca: Mode de col·locació de la finestra

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
ca: El mode de col·locació de les finestres indica com es col·loquen les finestres noves. «automàtic» significa que el sistema selecciona automàticament un lloc en funció de l'espai disponible a l'escriptori, o amb una sola cascada si no hi ha espai; «punter» significa que les finestres noves es col·loquen d'acord amb la posició del punter del ratolí; «manual» significa que l'usuari ha de col·locar manualment la finestra nova amb el ratolí o el teclat.

en: List of applications ignored by show-desktop
ca: Llista d'aplicacions ignorades per show-desktop

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
ca: Llista de classes separades per comes. Cadascuna de les aplicacions de la IGU en execució que faci referència a la classe del gestor de finestres indicada serà ignorada per la funcionalitat «Mostra l'escriptori».

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
ca: Mida de les icones de les aplicacions que es mostren a la finestra emergent d'alt-tab. S'aplica el factor de canvi d'escala de la pantalla a aquest valor.

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
ca: Nombre màxim de columnes a la finestra emergent alt-tab

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
ca: La finestra emergent s'expandirà per adaptar-se a aquest nombre d'entrades per fila.

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
ca: Expandeix la finestra emergent alt-tab per adaptar-la a la mida dels títols de les finestres

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
ca: La finestra emergent es pot expandir fins a l'amplada determinada pel paràmetre de configuració «alt-tab-max-columns».

en: Name of workspace
ca: Nom de l'espai de treball

en: The name of a workspace.
ca: El nom de l'espai de treball.

en: Run a defined command
ca: Executa una ordre definida

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació de tecles que executa l'ordre amb la numeració corresponent a /apps/marco/keybinding_commands. El format és semblant a «<Control>a» o «<Shift><Alt>F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «<Ctl>» o «<Ctrl>». Si establiu l'opció a la cadena de text especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: El format és «<Control>a» o «<Shift><Alt>F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «<Ctl>» i «<Ctrl>». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
ca: El format és «<Control>a» o «<Shift><Alt>F1». L'analitzador és prou flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com «<Ctl>» i «<Ctrl>». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció. Aquesta vinculació es pot invertir en prémer la tecla «Shift»; de manera que no es podrà utilitzar la tecla «Shift».

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
ca: Mou-te cap enrere entre les finestres d'una aplicació amb una finestra emergent

en: Move backward between windows, using a popup window
ca: Mou-te cap enrere entre les finestres amb una finestra emergent

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
ca: Mou-te entre les finestres en tots els espais de treball amb una finestra emergent

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
ca: Mou-te cap enrere entre les finestres en tots els espais de treball amb una finestra emergent

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
ca: Mou-te cap enrere entre els taulers i l'escriptori amb una finestra emergent

en: Move backward between windows of an application immediately
ca: Mou-te immediatament cap enrere entre les finestres d'una aplicació

en: Move backward between windows immediately
ca: Mou-te immediatament cap enrere entre les finestres

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ca: Mou-te immediatament entre els taulers i l'escriptori

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ca: Mostra el quadre de diàleg d'execució d'aplicacions del tauler

en: Commands to run in response to keybindings
ca: Ordres a executar en resposta a les vinculacions de tecles

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
ca: Les claus /apps/marco/global_keybindings/run_command_N estableixen les vinculacions de tecles que corresponen a aquestes ordres. Si es prem la vinculació per a «run_command_N», s'executarà «command_N».

en: The screenshot command
ca: L'ordre de captura de pantalla

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ca: La clau /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot estableix una vinculació de tecles que fa que s'invoqui l'ordre especificada en aquest ajust.

en: The window screenshot command
ca: L'ordre de captura de pantalla de la finestra

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ca: La clau /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot estableix una vinculació de tecles que fa que s'invoqui l'ordre especificada en aquest ajust.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
ca: Commuta la funció que fa que una finestra sempre sigui visible per sobre de les altres

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
ca: Enrajola la finestra al cantó nord-oest (part superior esquerra) de la pantalla

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
ca: Enrajola la finestra al cantó nord-est (part superior dreta) de la pantalla

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
ca: Enrajola la finestra al cantó sud-est (part inferior dreta) de la pantalla

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
ca: Enrajola la finestra al cantó sud-oest (part inferior esquerra) de la pantalla

en: Bell event
ca: Esdeveniment de to del sistema

en: Unknown window information request: %d
ca: Es desconeix la informació demanada sobre la finestra: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
ca: <tt>%s</tt> no està responent.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ca: Podeu esperar un moment per veure si continua o forçar la sortida completa de l'aplicació.

en: _Wait
ca: _Espera

en: _Force Quit
ca: _Força'n la sortida

en: Failed to get hostname: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nom d'amfitrió: %s

en: Missing %s extension required for compositing
ca: Manca l'extensió %s necessària per a la composició

en: Failed to open X Window System display '%s'
ca: S'ha produït un error en obrir la pantalla del sistema de finestres X «%s»

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ca: Ja hi ha algun altre programa utilitzant la clau %s amb els modificadors %x com a vinculació

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ca: S'ha produït un error en executar <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
ca: No s'ha definit cap ordre %d.

en: No terminal command has been defined.
ca: No s'ha definit cap ordre de terminal.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
ca: <tt>Canvia el nom de l'espai de treball</tt>

en: New Workspace Name:
ca: Nom de l'espai de treball nou:

en: OK
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Replace the running window manager with Marco
ca: Substitueix el gestor de finestres en execució amb Marco

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: X Display to use
ca: Visualització de les X a utilitzar

en: Initialize session from savefile
ca: Inicialitza la sessió des del fitxer desat

en: Print version
ca: Imprimeix la versió

en: Make X calls synchronous
ca: Fes que les crides a les X siguin síncrones

en: Turn compositing on
ca: Habilita la composició

en: Turn compositing off
ca: Inhabilita la composició

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
ca: No creïs finestres a pantalla completa que estiguin maximitzades i no tinguin decoracions

en: Failed to scan themes directory: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el directori de temes: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ca: No s'ha trobat cap tema. Assegureu-vos que %s existeix i conté els temes habituals.

en: Failed to restart: %s
ca: No s'ha pogut reiniciar: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
ca: %d, emmagatzemat a la clau GSettings %s, està fora de l'interval de %d a %d

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ca: Les solucions temporals per a aplicacions amb errors estan inhabilitades. Pot ser que certes aplicacions no funcionin correctament.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ca: No s'ha pogut analitzar la descripció de la lletra «%s» de la clau GSettings %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ca: «%s», trobat a la base de dades de la configuració, no és un valor vàlid per al modificador del botó del ratolí

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ca: «%s» trobat a la base de dades de la configuració no és un valor vàlid per a la vinculació de tecles «%s»

en: Workspace %d
ca: Espai de treball %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ca: La pantalla %d en la visualització «%s» no és vàlida

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ca: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres; proveu l'opció --replace per a substituir el gestor de finestres actual.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ca: No s'ha pogut adquirir la selecció del gestor de finestres en la pantalla %d visualització «%s»

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ca: La pantalla %d en la visualització «%s» ja té un gestor de finestres

en: Could not release screen %d on display "%s"
ca: No s'ha pogut alliberar la pantalla %d en la visualització «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de sessió «%s» per a l'escriptura: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Error closing session file '%s': %s
ca: S'ha produït un error en tancar el fitxer de sessió «%s»: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer de sessió desat: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
ca: S'ha vist l'atribut <marco_session> però encara hi ha l'id. de sessió

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ca: Atribut desconegut %s a l'element <%s>

en: nested <window> tag
ca: etiqueta <window> imbricada

en: Unknown element %s
ca: Element %s desconegut

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ca: Aquestes finestres no admeten la funció «desa la configuració actual» i s'hauran de reiniciar manualment la pròxima vegada que entreu.

en: Failed to open debug log: %s
ca: No s'ha pogut obrir el registre de depuració: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ca: No s'ha pogut executar fdopen() sobre el fitxer de registre %s: %s

en: Opened log file %s
ca: S'ha obert el fitxer de registre %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
ca: Marco es va compilar sense compatibilitat per al mode detallat

en: Window manager:
ca: Gestor de finestres:

en: Bug in window manager:
ca: Error en el gestor de finestres:

en: Window manager warning:
ca: Advertència del gestor de finestres:

en: Window manager error:
ca: Error del gestor de finestres:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ca: La finestra %s estableix SM_CLIENT_ID en ella mateixa, en comptes del WM_CLIENT_LEADER, tal com s'especifica a ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ca: La finestra %s estableix un consell MWM que indica que no es pot redimensionar, però estableix la mida mínima %d x %d i la mida màxima %d x %d; això no té massa sentit.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ca: L'aplicació ha establert un fals _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
ca: %s (a %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
ca: %s (com a superusuari)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
ca: %s (com a %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
ca: %s (com a un altre usuari)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ca: WM_TRANSIENT_FOR no vàlid per a la finestra 0x%lx especificat per a %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ca: La finestra 0x%lx té la propietat %s
    s'esperava que tingués el tipus %s format %d
    i realment té el tipus %s format %d n elements %d.
    És molt possible que sigui un error en l'aplicació, no pas del gestor de finestres.
    La finestra té el títol=«%s» classe=«%s» nom=«%s»

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ca: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia un UTF-8 invàlid

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ca: La propietat %s en la finestra 0x%lx contenia UTF-8 invàlid per a l'element %d en la llista

en: Usage: %s
ca: Ús: %s

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Window Menu
ca: Menú de la finestra

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Restore Window
ca: Restaura la finestra

en: Roll Up Window
ca: Enrotlla la finestra

en: Unroll Window
ca: Desenrotlla la finestra

en: Keep Window On Top
ca: Mantén la finestra per damunt

en: Remove Window From Top
ca: Treu la finestra de damunt

en: Always On Visible Workspace
ca: Sempre en l'espai de treball visible

en: Put Window On Only One Workspace
ca: Posa la finestra només a un espai de treball

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ca: Desma_ximitza

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
ca: _Enrotlla

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
ca: Desenro_tlla

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ca: _Mou

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ca: _Redimensiona

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
ca: Mou la _barra de títol en pantalla

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
ca: Sempre per _damunt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ca: Sempre en l'espai de treball _visible

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ca: N_omés en aquest espai de treball

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ca: Mou a l'espai de treball de l'es_querra

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ca: Mou a l'espai de treball de la _dreta

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ca: Mou a l'espai de treball de _sobre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ca: Mou a l'espai de treball de s_ota

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Workspace %d%n
ca: Espai de treball %d%n

en: Workspace 1_0
ca: Espai de treball 1_0

en: Workspace %s%d
ca: Espai de treball %s%d

en: Move to Another _Workspace
ca: Mou a un altre es_pai de treball

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
ca: Maj

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the super key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Super
ca: Súper

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
ca: Hiper

en: top
ca: superior

en: bottom
ca: inferior

en: left
ca: esquerre

en: right
ca: dret

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ca: la geometria del marc no especifica la dimensió «%s»

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ca: la geometria del marc no especifica la dimensió «%s» per al contorn «%s»

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ca: La relació d'aspecte del botó %g no és raonable

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ca: La geometria del marc no especifica la mida dels botons

en: Gradients should have at least two colors
ca: Els degradats han de tenir almenys dos colors

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca: L'especificació de color GTK ha de tenir l'estat entre claudàtors, p. ex. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ca: L'especificació de color GTK ha de tenir un claudàtor de tancament després de l'estat, p. ex. gtk:fg[NORMAL] on NORMAL és l'estat; no s'ha pogut analitzar «%s»

en: Did not understand state "%s" in color specification
ca: No s'entén l'estat «%s» en l'especificació del color

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ca: No s'entén l'element de color «%s» en l'especificació del color

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ca: El format de barreja és «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s» no s'ajusta al format

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ca: No s'ha pogut analitzar el valor d'opacitat «%s» en el color barrejat

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ca: El valor alfa «%s» en el color barrejat no està entre 0,0 i 1,0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ca: El format d'ombreig és «shade/base_color/factor», «%s» no s'ajusta al format

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ca: No s'ha pogut analitzar el factor d'ombreig «%s» en el color ombrejat

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ca: El factor d'ombreig «%s» en el color ombrejat és negatiu

en: Could not parse color "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el color «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ca: L'expressió coordinada conté el caràcter «%s», el qual no està permès

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ca: L'expressió coordinada conté el número «%s» de punt flotant el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ca: L'expressió coordinada conté l'enter «%s» el qual no es pot analitzar

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ca: L'expressió coordinada conté un operador desconegut a l'inici d'aquest text: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
ca: L'expressió coordinada estava buida o no s'ha entès

en: Coordinate expression results in division by zero
ca: L'expressió coordinada dóna una divisió per zero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ca: L'expressió coordinada intenta utilitzar l'operador de mode en un número de punt flotant

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ca: L'expressió coordinada té un operador «%s» on hi hauria d'anar un operand

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ca: L'expressió coordinada té un operand on hi hauria d'anar un operador

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ca: L'expressió coordinada ha finalitzat amb un operador en lloc d'un operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ca: L'expressió coordinada té un operador «%c» seguit de l'operador «%c» sense cap operand enmig

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ca: L'expressió coordinada té una variable o constant desconeguda «%s»

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ca: L'analitzador d'expressions coordinades ha desbordat la seva àrea d'emmagatzematge temporal.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ca: L'expressió coordinada té un parèntesi de tancament i cap d'obertura

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ca: L'expressió coordinada té un parèntesi d'obertura i cap de tancament

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ca: L'expressió coordinada no sembla tenir cap operador o operand

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ca: El tema conté una expressió que ha provocat un error: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ca: <button function="%s" state="%s" draw_ops="qualsevol"/> s'ha d'especificar per a aquest estil de marc

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ca: No s'ha trobat <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="qualsevol"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
ca: No s'ha pogut carregar el tema "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ca: No s'ha definit <%s> per al tema «%s»

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ca: No s'ha definit cap estil de marc per al tipus de finestra "%s" en el tema "%s", afegiu un element <window type="%s" style_set="qualsevol"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ca: Les constants de la definició d'usuari han de començar per una majúscula; «%s» no ho és

en: Constant "%s" has already been defined
ca: La constant «%s» ja s'ha definit

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut «%s» a l'element <%s>

en: Line %d character %d: %s
ca: Línia %d caràcter %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ca: S'ha repetit l'atribut «%s» dues vegades en el mateix element <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ca: L'atribut «%s» no és vàlid en el context de l'element <%s>

en: Could not parse "%s" as an integer
ca: No s'ha pogut analitzar «%s» com a enter

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ca: No s'entenen els caràcters finals «%s» de la cadena «%s»

en: Integer %ld must be positive
ca: L'enter %ld ha de ser positiu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ca: L'enter %ld és massa gran, el màxim actual és %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ca: No s'ha pogut analitzar «%s» com a un número de coma flotant

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ca: Els valors booleans han de ser «true» (cert) o «false» (fals), no «%s»

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ca: L'angle ha d'estar entre 0,0 i 360,0, era %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ca: L'opacitat ha d'estar entre 0,0 (invisible) i 1,0 (totalment opac), era a %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ca: Escala de títol no vàlida «%s» (ha de ser una d'aquestes: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
ca: <%s> amb nom «%s» s'ha utilitzat dues vegades

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ca: El pare de <%s>, «%s», no s'ha definit

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ca: La geometria de <%s>, «%s», no s'ha definit

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ca: <%s> ha d'especificar bé una geometria o un pare que tingui una geometria

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ca: El valor alfa requereix que també s'especifiqui un fons de pantalla

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ca: Tipus desconegut «%s» en l'element <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ca: style_set «%s» desconegut en l'element <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ca: El tipus de finestra «%s» ja té assignat un joc d'estil

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ca: L'element <%s> no es permet sota <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ca: No es pot especificar «button_width»/«button_height» i l'«aspect_ratio» a la vegada per als botons

en: Distance "%s" is unknown
ca: La distància «%s» és desconeguda

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ca: La relació d'aspecte «%s» és desconeguda

en: Border "%s" is unknown
ca: El contorn «%s» és desconegut

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut «start_angle» o «from» en l'element <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut «extent_angle» o «to» en l'element <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ca: No s'entén el valor «%s» per al tipus de degradat

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ca: No s'entén el tipus de farciment «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ca: No s'entén l'estat «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ca: No s'entén l'ombra «%s» per a l'element <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ca: No s'entén la fletxa «%s» per a l'element <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ca: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom «%s»

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ca: La inclusió de draw_ops «%s» aquí crearà una referència circular

en: Unknown position "%s" for frame piece
ca: Posició «%s» desconeguda per a la peça del marc

en: Frame style already has a piece at position %s
ca: L'estil del marc ja té una peça a posició %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ca: No s'ha definit cap <draw_ops> amb el nom «%s»

en: Unknown function "%s" for button
ca: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ca: La funció de botó «%s» no existeix en aquesta versió (%d, es necessita %d)

en: Unknown state "%s" for button
ca: Estat «%s» desconegut per al botó

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ca: L'estil del marc ja té un botó per a l'estat %s de la funció %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ca: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut «focus»

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ca: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut «state»

en: A style called "%s" has not been defined
ca: No s'ha definit un estil amb el nom «%s»

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ca: «%s» no és un valor vàlid per a l'atribut «resize»

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ca: No hauria de tenir l'atribut «resize» en l'element <%s> per als estats maximitzat/ombrejat

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ca: No hauria de tenir l'atribut «resize» en l'element <%s> per als estats maximitzats

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ca: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s redimensiona %s focus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ca: L'estil ja s'ha especificat per a l'estat %s focus %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es pot tenir dos draw_ops per a un element <piece> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es pot tenir dos draw_ops per a un element <button> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ca: No es poden tenir dos draw_ops per a un element <menu_icon> (el tema ha especificat un atribut draw_ops i també un element <draw_ops>, o ha especificat ambdós elements)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ca: L'element més extern del tema ha de ser <metacity_theme>, no <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ca: L'element <%s> no està permès dins d'un element name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ca: L'element <%s> no està permès dins d'un element <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ca: L'element <%s> no està permès dins d'un element distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ca: L'element <%s> no està permès dins d'un element d'operació de dibuix

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ca: L'element <%s> no està permès dins d'un element <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
ca: No s'ha proveït cap draw_ops per a la peça del marc

en: No draw_ops provided for button
ca: No s'ha proveït cap draw_ops per al botó

en: No text is allowed inside element <%s>
ca: No es permet text dins d'un element <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
ca: S'ha especificat <%s> dues vegades per a aquest tema

en: Failed to find a valid file for theme %s
ca: No s'ha trobat un fitxer vàlid per al tema %s

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: This is a sample message in a sample dialog
ca: Aquest és un exemple de missatge en un diàleg d'exemple

en: Fake menu item %d
ca: Element fals de menú %d

en: Border-only window
ca: Finestra amb només contorn

en: Bar
ca: Barra

en: Normal Application Window
ca: Finestra d'aplicació normal

en: Dialog Box
ca: Caixa de diàleg

en: Modal Dialog Box
ca: Caixa de diàleg modal

en: Utility Palette
ca: Paleta d'utilitat

en: Torn-off Menu
ca: Menú arrossegable

en: Border
ca: Contorn

en: Attached Modal Dialog
ca: Diàleg modal adjuntat

en: Button layout test %d
ca: Prova de disposició de botons %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
ca: %g mil·lisegons per dibuixar un marc de finestra

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
ca: Ús: marco-theme-viewer [NOMDELTEMA]

en: Error loading theme: %s
ca: S'ha produït un error en carregar el tema: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ca: S'ha carregat el tema «%s» en %g segons

en: Normal Title Font
ca: Lletra del títol normal

en: Small Title Font
ca: Lletra del títol petita

en: Large Title Font
ca: Lletra del títol gran

en: Button Layouts
ca: Disposicions de botons

en: Benchmark
ca: Test de referència

en: Window Title Goes Here
ca: El títol de la finestra va aquí

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ca: S'han dibuixat %d marcs en %g segons del client (%g mil·lisegons per marc) i %g segons de rellotge incloent-hi els recursos del servidor de les X (%g mil·lisegons per marc)
