marco 1.25.0 - en to dz translation catalogue (313 entries)

en: Desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ།

en: Take a screenshot
dz: གསལ་གཞིའི་པར་ཅིག་བཏབ།

en: Take a screenshot of a window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་ གསལ་གཞིའི་པར་ཅིག་བཏབ།

en: Run a terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་ གཡོག་བཀོལ།

en: Window Management
dz: ཝིན་ཌོ་འཛིན་སྐྱོང་པ

en: Move between windows immediately
dz: དེ་འཕྲལ་ལས་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་བར་ན་  སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Move between windows of an application immediately
dz: གློག་རིམ་ཅིག་གི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་བར་ན་ དེ་འཕྲལ་ལས་སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Move between panels and the desktop immediately
dz: དེ་འཕྲལ་ལས་ པེ་ནཱལསི་དང་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་བར་ན་  སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Switch to workspace 1
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 2
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༢ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 3
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༣ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 4
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༤ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 5
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༥ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 6
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༦ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 7
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༧ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 8
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༨ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 9
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༩ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 10
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༠ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 11
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༡ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Switch to workspace 12
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༢ པ་ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Toggle fullscreen mode
dz: གསལ་གཞི་གངམ་གི་ཐབས་ལམ་ སོར་སྟོན་འབད།

en: Toggle maximization state
dz: སྦོམ་བཟོའི་གནས་ལུགས་ སོར་སྟོན་འབད།

en: Maximize window
dz: སྒོ་སྒྲིག་སྦོམ་བཟོ།

en: Toggle shaded state
dz: གྲིབ་ཅན་གྱི་གནས་ལུགས་ སོར་སྟོན་འབད།

en: Close window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཁ་བསྡམས།

en: Minimize window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆུང་ཀུ་བཟོ།

en: Move window
dz: སྒོ་སྒྲིག་སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Resize window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་ ཚད་སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Raise window above other windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་གཞན་ཚུ་གི་ལྟག་ལུ་ ཡར་སེང་འབད།

en: Lower window below other windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་ སྒོ་སྒྲིག་གཞན་གྱི་འོག་ལུ་ཕབ།

en: Maximize window vertically
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཀེར་ཕྲང་སྦེ་ སྦོམ་བཟོ།

en: Maximize window horizontally
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཐད་སྙོམས་སྦེ་ སྦོམ་བཟོ།

en: Move window to workspace 1
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 2
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༢ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 3
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༣ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 4
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༤ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 5
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༥ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 6
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༦ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 7
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༧ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 8
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༨ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 9
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༩ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 10
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༠ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 11
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༡ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window to workspace 12
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡༢ པ་ལུ་སྤོ།

en: Move window one workspace to the left
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཅིག་ གཡོན་ལུ་སྤོ།

en: Move window one workspace to the right
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཅིག་ གཡས་་ལུ་སྤོ།

en: Move window one workspace up
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཅིག་ ལྟག་ལུ་སྤོ།

en: Move window one workspace down
dz: སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཅིག་ འོག་ལུ་སྤོ།

en: Modifier to use for modified window click actions
dz: ལེགས་བཅོས་འབད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཨེབ་གཏང་གི་ བྱ་བའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ལེགས་བཅོས་འབད་མི།

en: Arrangement of buttons on the titlebar
dz: མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གུ་ ཨེབ་རྟ་ཚུ་གི་བདེ་ཞིབ།

en: Window focus mode
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ།

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ་དེ་གིས་ སྒོ་སྒྲིག་དེ་ཚུ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ཐངས་ཀྱི་ བརྡ་སྟོནམ་ཨིན། དེ་ལུ་སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་གསུམ་ཡོད་མི་ཚུ་ "click" ཟེར་མི་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ལུ་ ཆེད་དམིགས་འབད་ནི་ལུ་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད་དགོཔ་ཨིནམ་ད་ "sloppy"  ཟེར་མི་དེ་ མཱའུསི་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་ནང་འཛུལཝ་ད་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ ཆེད་དམིགས་འབདཝ་ཨིནམ་ད་ "mouse" ཟེར་མི་དེ་ མཱའུསི་དེ་སྒོ་སྒྲིག་ནང་འཛུལཝ་ད་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ ཆེད་དམིགས་འབད་ནི་དང་ མཱའུསི་ནང་ལས་འཐོན་འགྱོཝ་ད་ ཆེད་དམིགས་བཤོལཝ་ཨིན།

en: Control how new windows get focus
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ཚུ་ལུ་ ཆེད་དམིགས་ག་དེ་སྦེ་ཐོབ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
dz: གདམ་ཁ་འདི་གིས་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ལུ་ ཆེད་གམིགས་ག་དེ་སྦེ་ཐོབ་ཨིན་ན་ལུ་ ཚད་འཛིན་ཧེང་བཀལ་བྱིནམ་ཨིན། འདི་ལུ་སྲིད་པའི་བེ་ལུ་གཉིས་ཡོད་མི་དེ་ཡང་ "smart" འདི་ལག་ལེན་པའི་སྤྱིར་བཏང་ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ་ལུ་འཇུགཔ་དང་ "strict" འདི་གིས་ ཆེད་དམིགས་མ་འབད་བའི་ ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་ནང་ལས་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་འགོ་བཙུགས་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
dz: ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དེ་ ལག་ལེན་པ་གཞན་གྱི་ ཕན་ཚུན་འབྲེལ་བའི་ ཞོར་གནོད་ཅིག་ཨིན་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན།

en: Action on title bar double-click
dz: མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་ བྱ་བ་ལུ་ ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་འབད།

en: Action on title bar middle-click
dz: མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་ བྱ་བ་འགུ་ བར་ཨེབ་གཏང་།

en: Action on title bar right-click
dz: མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་ བྱ་བ་འགུ་ གཡས་ཨེབ་གཏང་།

en: Automatically raises the focused window
dz: ཆེད་དམིགས་འབད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་དེ་ རང་བཞིན་གྱིས་ ཡར་སེང་འབདཝ་ཨིན།

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ་དེ་ "sloppy" ཡང་ན་ "mouse"  ཨིན་པ་ཅིན་ ཆེད་དམིགས་འབད་མི་སྒོ་སྒྲིག་དེ་ ཕྱིར་འགྱངས་ཅིག་གི་ཤུལ་ལས་ རང་བཞིན་གྱིས་ ཆེར་བསྐྱེད་འགྱོ་འོང་། འདི་ཆེར་བསྐྱེད་འབཐད་ནི་ལུ་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད་མི་དང་འབྲེལ་བ་མེད་་ཡང་ན་ འདྲུད་དེ་བཞག་པའི་སྐབས་ལུ་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་ནང་འཛུལ་ནི་ལུ་ཡང་འབྲེལ་བ་མེད།

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
dz: རང་བཞིན་ཡར་སེང་གདམ་ཁའི་དོན་ལུ་ཕྱིར་འགྱངས་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
dz: རང་བཞིན་ཡར་སེང་དེ་ བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་ ཡར་སེང་མ་འབད་བའི་ཧེ་མར་ ཕྱིར་འགྱངས་ཀྱི་དུས་ཚོད། ཕྱིར་འགྱངས་དེ་ སྐར་ཆའི་སྟོང་ཆ་ནང་ བྱིན་ཏེ་ཡོད།(_r)

en: Current theme
dz: ད་ལྟོའི་བརྗོད་དོན།

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
dz: བརྗོད་དོན་གྱིས་ སྒོ་སྒྲིག་གི་མཐའ་མཚམས་དང་ མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་ལ་སོགས་པའི་ འབྱུང་སྣང་ཐག་བཅདཔ་ཨིན་།

en: Use standard system font in window titles
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་མགོ་མིང་ཚུ་ནང་ ཚད་ལྡན་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་ ཡིག་གཟུགས་གདམ་ཁ་དེ་ སྣང་མེད་བཞག་སྟེ་ སྒོ་སྒྲིག་མགོ་མིང་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ལྡན་གློག་རིམ་ཡིག་གཟུགས་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ།(_f)

en: Window title font
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་མགོ་མིང་ཡིག་གཟུགས།

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་གི་ འགྲེལ་བཤད་རྐྱབ་པའི་ ཡིག་གཟུགས་འགྲེལ་བཤད་ཡིག་རྒྱུན་ཅིག། མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་ ཡིག་གཟུགས་ཚད་ཀྱི་གདམ་ཁ་དེ་ ༠ ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་གཅིག་ འགྲེལ་བཤད་ནང་ལས་བཀོད་མི་ ཚད་དེ་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་། འདི་མ་ཚད་ མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཌེཀསི་ཊོཔ་ ཡིག་གཟུགས་གདམ་ཁ་དེ་ བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དེ་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་མིན་འགྱོཝ་ཨིན།

en: Number of workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོའི་གྲངས།

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོའི་གྲངས། ཀླད་ཀོར་ལས་མངམ་ཅིག་དང་ མང་མཐའ་གཏན་གཏན་ཅིག་དགོ དེ་ཡང་ལཱ་གི་ས་སྒོ་མང་དྲགས་པའི་བར་རྐྱེན་གྱིས་ ཌེཀསི་ཊོཔ་ལཱ་འབད་མ་བཏུབ་ མི་འགྱོ་ནི་ལས་བཀག་ཐབས་ལུ་ཨིན།

en: Enable Visual Bell
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་དྲིལ་བརྡ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
dz: རྣ་སྐྱོན་ཡོད་མི་ལུ་ཕན་ཐོགས་དང་ འུར་སྒྲ་ཅན་གྱི་མཐའ་འཁོར་ནང་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དགོ་ལུ་ གློག་རིམ་ ཡང་ན་ རིམ་ལུགས་ཀྱིས་ དྲིལ་བརྡ་ ཡང་ན་ བརྡ་སྐད་སྟོནམ་ད་ མིག་མཐོང་གི་བརྡ་དོན་ཅིག་གུ་འགྱུརཝ་ཨིན།

en: System Bell is Audible
dz: རིམ་ལུགས་དྲིལ་བརྡ་དེ་ གོ་ཚུགས་པས།

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
dz: གློག་རིམ་ཚུའམ་ རིམ་ལུགས་དེ་གིས་ གོ་ཚུགས་པའི་བརྡ་སྐད་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་ཚུགས་ག་མི་ཚུགས་ ཐག་བཅདཔ་ཨིན། ཁུ་སིམ་སི་གི་བརྡ་སྐད་ འབྱུང་བཅུག་ནིའི་དོན་ལུ་ མིག་མཐོང་དྲིལ་བརྡ་དང་མཉམ་སྦྲགས་ ལག་ལེན་འཐབ་རུང་བཏུབ།

en: Visual Bell Type
dz: མིག་མཐོང་དྲིལ་བརྡའི་དབྱེ་བ།

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
dz: མེ་ཊ་སི་ཊི་ལུ་ རིམ་ལུགས་དྲིལ་བརྡའམ་ གློག་རིམ་གཞན་གྱི་བརྡ་མཚོན་པའི་དྲིལ་བརྡ་དེ་ བསིལ་ཡོད་པའི་སྐོར་ལས་ ག་དེ་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་ མིག་མཐོང་བརྡ་སྟོནམ་ཨིན། ད་ལྟོ་ནུས་ཅན་གྱི་བེལུསི་ གཉིས་ཡོད་མི་དེ་ཡང་ "fullscreen"ཟེར་མི་གིས་ གསལ་གཞི་གང་བའི་ དཀར་ནག་ཅིག་འཐོན་བཅུག་དོ་ཡོདཔ་དང་ "frame_flash" ཟེར་མི་གིས་ དྲིལ་བརྡའི་བརྡ་རྟགས་ རིབ་སྟོན་འབད་མི་ གློག་རིམ་གྱི་མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་དེ་ འཐོན་བཅུགཔ་ཨིན། དྲིལ་བརྡ་གཏང་མི་ གློག་རིམ་དེ་ངོ་མ་ཤེས་པ་ཅིན་ ("system beep") ད་ལྟོ་ཆེད་དམིགས་འབད་ཡོད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་གི་མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་དེ་ འཐོནམ་ཨིན།

en: Compositing Manager
dz: རྩོམ་འབྲི་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
dz: མེ་ཊ་སི་ཊི་ རྩོམ་འབྲི་འཛིན་སྐྱོང་ཨིན་ན་མེན་ ཐག་གཅདཔ་ཨིན།

en: If true, trade off usability for less resource usage
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ ཐོན་ཁུངས་ཉུང་སུ་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་ལྕོགས་གྲུབ་ ཚོང་འབྲེལ་འཐབ།

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ མེ་ཊ་སི་ཊི་གིས་ ཝའེར་ཕེརེམ་ ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ འགུལ་བཟོ་སྤངས་པའི་སྒོ་ལས་དང་ ཡང་ན་ ཐབས་ལམ་གཞན་གྱི་ཐོག་ལས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བསམ་ལན་ཉུང་སུ་བྱིན་འོང་། འདི་གིས་ལག་ལེན་པ་མང་རབས་ཅིག་ལུ་ ལག་ལེན་ལྕོགས་གྲུབ་ རྒྱ་སྦོམ་སྦེ་རང་ མར་ཕབ་འབདཝ་ཨིན་རུང་ སྔོན་བཤུལ་གློག་རིམ་ཚུ་འཕྲོ་མཏུད་དེ་རང་ ལཱ་འབད་བཅུག་ནི་དང་ ཊར་མི་ནཱལ་སར་བར་ཚུ་ལུ་ཡང་ ཚོང་འབྲེལ་་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། དེ་འབདཝ་ད་ འཛུལ་སྤྱོད་ཨཱོན་ཡོད་པའི་སྐབས་ ཝའེར་ཕེརེམ་ཁྱད་རྣམ་དེ་ ལྕོགས་མིན་བཟོཝ་ཨིན།

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
dz: (ལག་ལེན་མ་འཐབ་པ) སྒོ་སྒྲིག་མིན་པར་ གློག་རིམ་ཨིན་པའི་སྐབས་ལུ་ འགྲུལ་བསྐྱོད་ཀྱིས་ལཱ་འབདཝ་ཨིན།

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ མེ་ཊ་སི་ཊི་གིས་ སྒོ་སྒྲིག་ནང་མིན་པར་ གློག་རིམ་ནང་ལཱ་འབདཝ་ཨིན། བསམ་གཞི་འདི་སོ་སོ་ཅིག་ཨིན་པའི་ཁར་ སྤྱིར་བཏང་ལུ་ གློག་རིམ་ལུ་བརྟེན་པའི་ གཞི་སྒྲིག་དེ་མང་སུ་ཅིག་ གཙོ་བོ་གློག་རིག་མེཀ་དང་འདྲཝ་སྦེ་ ཝིན་ཌོསི་དང་མ་འདྲཝ་སྦེ་འོང་ཨིན། གློག་རིམ་ལུ་བརྟེན་པའི་ཐབས་ལམ་ནང་ སྒོ་སྒྲིག་ལུ་ ཆེད་དམིགས་འབདཝ་ད་ གློག་རིམ་ནང་ཡོད་པའི་ སྒོ་སྒྲིག་ཆ་མཉམ་ ཆེར་བསྐྱེད་འབདཝ་ཨིན། དེ་མ་ཚད་ གློག་རིམ་ལུ་བརྟེན་པའི་ཐབས་ལམ་ནང་ ཆེད་དམིགས་ཨེབ་གཏང་ཚུ་ གློག་རིམ་གཞན་གྱི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ལུ་བརྒྱུད་དེ་མི་འགྱོ། ཨིན་རུང་་རེས་ནངས་པར་ གློག་རིམ་ལུ་བརྟེན་པའི་ཐབས་ལམ་དེ་ རྒྱ་ཆེཝ་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་མེད།

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
dz: གློག་རིམ་རྙིང་པའམ་ མེདཔ་ཐལ་མི་ཚུ་ལུ་མཁོ་བའི་ ཁྱད་རྣམ་ཕྱི་འགྱུར་ཚུ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
dz: གློག་རིམ་ལ་ལོ་ཅིག་གིས་ ཁྱད་རྣམ་ཚུ་ལུ་བརྩི་འཇོག་མེདཔ་ལས་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ཁྱད་རྣམ་ལུ་གནོཔ་ཨིན། གདམ་ཁ་འདི་གིས་ མེ་ཊ་སི་ཊི་ཤུགས་ཅན་སྦེ་ ངེས་བདེན་ཐབས་ལམ་ནང་བཙུགསཔ་ལས་ སྤྱོད་ངན་འབད་མི་གློག་རིམ་ ལག་ལེན་འཐབ་མ་དགོ་པ་ཅིན་ ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་ ལྷག་པར་རིམ་མཐུན་སྦེ་བྱིནམ་ཨིན།

en: Name of workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོའི་མིང་།

en: The name of a workspace.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཅིག་གི་མིང་།

en: Run a defined command
dz: ངེས་འཛིན་གྱི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་ གཡོག་བཀོལ།

en: Move backward between panels and the desktop immediately
dz: པེ་ནཱལསི་དང་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་བར་ན་ དེ་འཕྲལ་ལས་ རྒྱབ་བཤུད་རྐྱབས།

en: Commands to run in response to keybindings
dz: ཀི་བཱའིན་ཌིངསི་གི་ ངོས་ལན་ལུ་ གཡོག་བཀོལ་ནིའི་ བརྡ་བཀོད་ཚུ།

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
dz: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N ཟེར་མི་ལྡེ་མིག་ཚུ་གིས་ བརྡ་བཀོད་འདི་ཚུ་དང་ཆ་མཉམ་པའི་ ཀི་བཱའིན་ཌིངསི་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན། run_command_N ཟེར་མི་གི་ ཀི་བཱའིན་ཌིང་ ཨེབ་པའི་སྐབས་ བརྡ་བཀོད་ཨེན་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།

en: The screenshot command
dz: གསལ་གཞིའི་པར་བཏབ་བརྡ་བཀོད།

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
dz: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot ལྡེ་མིག་གིས་ གཞི་སྒྲིག་འདི་གི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ ལས་བཀོལ་གྱི་དོན་ལུ་ གསལ་བཀོད་འབད་མི་ ཀི་བཱའིན་ཌིང་ཅིག་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: The window screenshot command
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་ གསལ་གཞིའི་པར་བཏབ་ཀྱི་བརྡ་བཀོད།

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
dz: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot ལྡེ་མིག་གིས་ གཞི་སྒྲིག་འདི་གི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ ལས་བཀོལ་གྱི་དོན་ལུ་ གསལ་བཀོད་འབད་མི་ ཀི་བཱའིན་ཌིང་ཅིག་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ དེ་འཕྲོ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལས་ དུས་ཡུན་ཐུང་ཀུ་ཅིག་བསྒུག་ནི་གདམ་ཁ་རྐྱབས་ ཡང་ན་ གློག་རིམ་འདི་ ཧྲིལ་བུ་སྦེ་སྤང་ནིའི་དོན་ལས་ བང་བཙོང་།

en: _Wait
dz: བསྒུག་(_W)

en: _Force Quit
dz: བང་ཅན་སྦེ་སྤངས(_F)

en: Failed to get hostname: %s
dz: ཧོསིཊི་ནེམ་: %s ལེན་མ་ཚུགས།

en: Failed to open X Window System display '%s'
dz: ཨེགསི་སྒོ་སྒྲིག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་བཀྲམ་སྟོན་'%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
dz: ལས་རིམ་གཞན་ཅིག་གིས་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ལྡེ་མིག་%s དེ་ ལེགས་བཅོས་འབད་མི་%x དང་བཅསཔ་སྦེ་ བཱའིན་ཌིང་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: No command %d has been defined.
dz: བརྡ་བཀོད་%dངེས་འཛིན་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: No terminal command has been defined.
dz: ཊར་མི་ནཱལ་བརྡ་བཀོད་ ངེས་འཛིན་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

en: Disable connection to session manager
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་པ་ལུ་ མཐུད་ལམ་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Replace the running window manager with Marco
dz: གཡོག་བཀོལ་བཞིན་ཡོད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ཚབ་ལུ་ མེ་ཊ་སི་ཊི་བཙུགས།

en: Specify session management ID
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་གིཨའི་ཌི་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: X Display to use
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཨེགསི་བཀྲམ་སྟོན།

en: Initialize session from savefile
dz: སེབ་ཕ་ཡེལ་ནང་ལས་ ལཱ་ཡུན་འགོ་འབྱེད་འབད།

en: Print version
dz: དཔར་བསྐྲུན་ཐོན་རིམ།

en: Make X calls synchronous
dz: ཨེགསི་གི་ བོད་བརྡ་ཚུ་ མཉམ་འབྱུང་ཅན་བཟོ།

en: Failed to scan themes directory: %s
dz: བརྗོད་དོན་སྣོད་ཐོ་: %s ཞིབ་ལྟ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
dz: བརྗོད་དོན་ཅིག་ འཚོལ་མ་འཐོབ! %s དེ་ ཡོདཔ་བཟོ་ནི་དང་ དེ་ནང་ཨ་རྟག་གི་བརྗོད་དོན་ཚུ་ཡོདཔ་ ངེས་གཏན་བཟོ།

en: Failed to restart: %s
dz: %s ལོག་འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
dz: རྒྱུན་ཆད་གློག་རིམ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ལཱ་གི་ཉེ་འཁོར་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡི། གློག་རིམ་ལ་ལོ་ཅིག་གིས་ ཚུལ་ལྡན་སྦེ་ ལཱ་འབད་མི་བཏུབ་འོང་།

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
dz: རིམ་སྒྲིག་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ནང་ཡོད་མི་"%s" དེ་ མཱའུསི་ཨེབ་རྟ་ ལེགས་བཅོས་འབད་མིའི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་གྱི་བེ་ལུ་ཅིག་མིན་པས།

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
dz: རིམ་སྒྲིག་གནད་སྡུད་ནང་ཐོབ་མི་"%s" དེ་ ཀི་བཱའིན་ཌིང་"%s" གི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་བེ་ལུ་ཅིག་མིན་པས།

en: Workspace %d
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་%d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
dz: གསལ་གཞི་%d གུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་'%s' དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
dz: གསལ་གཞི་%d གུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་"%s" དེ་ལུ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་ཅིག་འདུག --ཚབ་བཙུགས་གདམ་ཁ་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་དེ་གི་ ཚབ་བཙུགས།

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
dz: གསལ་གཞི་%d གུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་"%s" དེ་ལུ་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་སེལ་འཐུ་ འཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
dz: གསལ་གཞི་%d གུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ "%s" དེ་ལུ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་ཅིག་འདུག

en: Could not release screen %d on display "%s"
dz: གསལ་གཞི་%d གུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ "%s" དེ་ འཛིན་གྲོལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create directory '%s': %s
dz: སྣོད་ཐོ་ '%s': %s གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
dz: : %sའབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ ལཱ་ཡུན་ཡིག་སྣོད་'%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Error writing session file '%s': %s
dz: ལཱ་ཡུན་ཡིག་སྣོད་ '%s': %s འབྲི་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error closing session file '%s': %s
dz: ལཱ་ཡུན་ཡིག་སྣོད་ '%s': %sཁ་བསྡམ་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Failed to parse saved session file: %s
dz: བསྲུངས་བཞག་མི་ ལཱ་ཡུན་ཡིག་སྣོད་:%s མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
dz: <marco_session> ཁྱད་ཆོས་མཐོང་ཅི། དེ་འབདཝ་ད་ ང་བཅས་ལུ་ ལཱ་ཡུན་ཨའི་ཌི་ ཧེ་མ་ལས་རང་ཡོད།(_s)

en: nested <window> tag
dz: ནེསི་ཊེཌི་<window>ངོ་རྟགས།

en: Unknown element %s
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཆ་ཤས་ %s

en: Failed to open debug log: %s
dz: རྐྱེན་སེལ་དྲན་དེབ་%s ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
dz: དྲན་དེབ་ཡིག་སྣོད་%s: %sཨེཕ་ཌི་() ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Opened log file %s
dz: དྲན་དེབ་ཡིག་སྣོད་%s ཁ་ཕྱེ་ཡོད།

en: Marco was compiled without support for verbose mode
dz: མེ་ཊ་སི་ཊི་དེ་ ཚིག་མང་ཐབས་ལམ་གྱི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མེད་པའི་ཐོག་ལས་ ཕྱོགས་སྒྲིག་འབད་ནུག

en: Window manager:
dz: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་:

en: Bug in window manager:
dz: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ནང་ལུ་རྐྱེན:

en: Window manager warning:
dz: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ཉེན་བརྡ་:

en: Window manager error:
dz: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་འཛོལ་བ་:

note: Translators: This is the title used on dialog boxes
en: Marco
dz: མེ་ཊ་སི་ཊི།

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
dz: སྒོ་སྒྲིག་%s གིས་ SM_CLIENT_ID དེ་ ICCCMནང་ གསལ་བཀོད་འབད་དོ་བཟུམ་ WM_CLIENT_LEADER སྒོ་སྒྲིག་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་གི་ཚབ་ལུ་ དེ་ཉིད་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
dz: སྒོ་སྒྲིག་%s གིས་ དེ་གི་ཚད་གཞི་སླར་སྒྲིག་འབད་མི་བཏུབ་པའི་ བརྡ་སྟོན་ནི་ལུ་ ཨེམ་ཌབ་ལུ་ཨེམ་བརྡ་མཚོན་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན། དེ་འབདཝ་ད་ ཚད་ཀྱི་ཉུང་མཐའ་%d x %d དང་ མང་མཐའ་%d x %d གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན་རུང་ དེ་ལུ་དོན་དག་ སྦོམ་ཅིག་མེདཔ་ཨིན་པས།

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
dz: གློག་རིམ་གྱིས་ རྫུས་མ་ _NET_WM_PID %lu
    ཅིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནུག

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
dz: %s (%sགུ)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
dz: སྒོ་སྒྲིག་0x%lxགི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཌབ་ལུ་ཨེམ་ ཊཱན་སིནཊི་%sགི་དོན་ལུ་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོདཔ།

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
dz: སྒོ་སྒྲིག་0x%lx ལུ་ རྒྱུ་དངོས་%sའདུག 
    དེ་ལུ་དབྱེ་བ་%sརྩ་སྒྲིག་%dཡོད་དགོ་པའི་རེ་བ་བསྐྱེདཔ་ཨིན་རུང་
     ངོ་མ་ལུ་དབྱེ་བ་%s རྩ་སྒྲིག་%d དང་ རྣམ་གྲངས་%d འདུག
    འདི་སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པའི་རྐྱེན་མེན་པར་ གློག་རིམ་གྱི་རྐྱེན་ཨིནམ་བཟུམ་ཅིག་འདུག
     སྒོ་སྒྲིག་དེ་ལུ་མགོ་མིང་="%s" དབྱེ་ཁག་="%s" མིང་ ="%s" འདུག

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
dz: རྒྱུ་དངོས་ %s ཡོད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ 0x%lx ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ འདུ

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
dz: རྒྱུ་དངོས་ %s ཡོད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ 0x%lx ནང་ལུ་ ཐོ་ཡིག་ནང་ལུ་རྣམ་གྲངས་  %d གི་དོན་ལས་ ནུས་མེད་ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ ཡོད

en: Usage: %s
dz: བེད་སྤྱོད་: %s

en: Close Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཁ་བསྡམས།

en: Window Menu
dz: སྒོ་སྒྲིག་དཀར་ཆག

en: Minimize Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆུང་ཀུ་བཟོ།

en: Maximize Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་སྦོམ་བཟོ།

en: Roll Up Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཡར་བསྒྲིལ་

en: Unroll Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་མ་བསྒྲིལ་

en: Keep Window On Top
dz: སྒོ་སྒྲིག་མགོ་ལུ་བཞག

en: Remove Window From Top
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་ མགོ་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Always On Visible Workspace
dz: ཨ་རྟག་རང་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གུ་

en: Put Window On Only One Workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་ སྒོ་སྒྲིག་བཙུགས་

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
dz: ཆུང་ཀུ་བཟོ།(_n)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
dz: སྦོམ་བཟོ།(_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
dz: སྦོམ་བཟོ་བཤོལ།(_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
dz: བསྒྲིལ།(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
dz: བསྒྲིལ་བཤོལ།(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
dz: སྤོ།(_M)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
dz: ཚད་སླར་སྒྲིག(_R)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
dz: གསལ་གཞི་གུ་ མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་སྤོ་བཤུད་འབད།

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
dz: ཨ་རྟག་རང་མགོ་ལུ་(_T)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
dz: ཨ་རྟག་རང་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་གུ(_A)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གུ་རྐྱངམ་གཅིག།(_O)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
dz: ས་སྒོ་གཡོན་ལུ་སྤོ།(_L)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡས་ལུ་སྤོ།(_i)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལྟགམ་ལུ་སྤོ།(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་འོགམ་ལུ་སྤོ།(_D)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: Workspace 1_0
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ༡ ༠།(_0)

en: Workspace %s%d
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ %s%d

en: Move to Another _Workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཞན་ལུ་སྤོ།(_W)

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
dz: སོར་ལྡེ།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
dz: ཚད་འཛིན།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the alt key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Alt
dz: བསྒྱུར་ལྡེ།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the meta key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Meta
dz: མེ་ཊ།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the super key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Super
dz: ཡང་དག་།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
dz: ཧའི་པར།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod2 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod2
dz: མོཌི་༢།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod3 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod3
dz: མོཌི་༣།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod4 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod4
dz: མོཌི་༤།

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod5 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod5
dz: མོཌི་༥།

en: top
dz: མགོ

en: bottom
dz: མཇུག

en: left
dz: གཡོན།

en: right
dz: གཡས།

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
dz: གཞི་ཁྲམ་འཇལ་རྩིས་ཀྱིས་ མཚོན་གྲངས་"%s" གསལ་བཀོད་མི་འབད་བས།

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
dz: གཞི་ཁྲམ་འཇལ་རྩིས་ཀྱིས་ མཐའ་མཚམས་"%s"གི་དོན་ལུ་ མཚོན་གྲངས་"%s" གསལ་བཀོད་མི་འབད་བས།

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
dz: ཨེབ་རྟའི་རྣམ་པ་གི་ དཔྱ་ཚད་%gདེ་ འོས་ལྡན་མིན་པས།

en: Frame geometry does not specify size of buttons
dz: གཞི་ཁྲམ་འཇལ་རྩིས་ཀྱིས་ ཨེབ་རྟའི་ཚད་ གསལ་བཀོད་མི་འབད་བས།

en: Gradients should have at least two colors
dz: སྟེགས་རིས་ལུ་ ཉུང་ཤོས་རང་ ཚོས་གཞི་གཉིས་འོང་དགོ

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཚོས་གཞིའི་ གསལ་བཀོད་དེ་ལུ་ གནས་ལུགས་དེ་ གུག་ཤད་ནང་འོང་དགོ དེ་ཡང་དཔེར་ན་ ཇི་ཊི་ཀེ་:ཨེཕ་ཇི་[སྤྱིར་བཏང་གི་] བཟུམ་ཨིན། གནས་ལུགས་དེ་ ཨ་རྟག་ཡོད་སར་"%s"ལུ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཚོས་གཞིའི་ གསལ་བཀོད་དེ་ལུ་ གནས་ལུགས་ཀྱི་ཤུལ་ལས་ ཁ་བསྡམས་མི་གུག་ཤད་ཅིག་འོང་དགོ དེ་ཡང་དཔེར་ན་ ཇི་ཊི་ཀེ་:ཨེཕ་ཇི་[སྤྱིར་བཏང་གི་] བཟུམ་ཨིན། གནས་ལུགས་དེ་ ཨ་རྟག་ཡོད་སར་"%s"ལུ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Did not understand state "%s" in color specification
dz: ཚོས་གཞིའི་གསལ་བཀོད་ནང་ གནས་ལུགས་"%s"ཧ་མ་གོ

en: Did not understand color component "%s" in color specification
dz: ཚོས་གཞིའི་གསལ་བཀོད་ནང་ ཚོས་གཞིའི་ཆ་ཤས་"%s" ཧ་མ་གོ

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
dz: མཉམ་སྡེབ་རྩ་སྒྲིག་དེ་ "blend/bg_color/fg_color/alpha" ཨིན། "%s" དེ་ རྩ་སྒྲིག་ནང་མི་ཚུད།

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
dz: མཉམ་སྡེབ་ཚོས་གཞི་ནང་ ཨཱལ་ཕའི་བེ་ལུ་"%s"མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
dz: མཉམ་སྡེབ་ཚོས་གཞི་ནང་གི་ ཨཱལ་ཕའི་བེ་ལུ་"%s" དེ་ ༠.༠ དང་ ༡.༠ གི་བར་ན་མིན་པས།

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
dz: གྲིབ་ཅན་རྩ་སྒྲིག་དེ་ "shade/base_color/factor" ཨིན། "%s" དེ་ རྩ་སྒྲིག་ནང་མི་ཚུད་པས།

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
dz: གྲིབ་ཅན་ཚོས་གཞི་ནང་ གྲིབ་ཅན་ཆ་རྐྱེན་"%s" མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
dz: གྲིབ་ཅན་ཚོས་གཞི་ནང་ གྲིབ་ཅན་ཆ་རྐྱེན་"%s"དེ་ མེད་ཆ་ཨིན་པས

en: Could not parse color "%s"
dz: ཚོས་གཞི་"%s"མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ནང་ལུ་ མ་ཆོག་པའི་ཡིག་འབྲུ་'%s' འདུག

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ནང་ལུ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་པའི་ ལྡིང་ཚད་ཨང་'%s'འདུག

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ནང་ལུ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་པའི་ ཧྲིལ་ཨང་་'%s'འདུག

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ནང་ལུ་ ཚིག་ཡིག་'%s'འགོ་བཙུགསཔ་ད་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་འདུག

en: Coordinate expression was empty or not understood
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ སྟོངམ་འོང་ནི་དང་ ཡང་ན་ ཧ་མ་གོ་བས།

en: Coordinate expression results in division by zero
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ཀྱིས་ ཀླད་ཀོར་གྱིས་ བགོ་བཤའ་བརྐྱབ་དགོཔ་འབྱུངམ་ཨིན།

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ཀྱིས་ ཐབས་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་དེ་ ལྡིང་ཚད་ཨང་གྲངས་གུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཐབས་འབདཝ་ཨིན།

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་"%s" ཅིག་ཡོད་སར་ ཨོ་པི་རེནཌི་ཅིག་གི་ རེ་བ་བསྐྱེད་ཅི།

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ ཨོ་པི་རེནཌི་ཅིག་ཡོད་སར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཅིག་གི་ རེ་བ་བསྐྱེད་ཅི།

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ ཨོ་པི་རེནཌི་གིས་ མཇུག་བསྡུ་ནིའི་ཚབ་ལུ་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་གིས་ མཇུག་བསྡུ་ནུག

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ བར་ན་ཨོ་པི་རེནཌི་མེད་པར་  བཀོལ་སྤྱོད་པ་"%c"གི་ཤུལ་བདའ་སྟེ་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་"%c" འདུག

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་ལུ་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་ འགྱུར་བ་ཅན་"%s"འདུག

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་མིང་དཔྱད་དེ་ དེ་གི་གནད་ཁོངས་ལས་ལུད་སོ་ནུག

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ གུག་ཤད་ཁ་མ་ཕྱེ་བར་ གུག་ཤད་ཁ་བསྡམས་མི་ཅིག་འདུག

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ གུག་ཤད་ཁ་ཕྱེ་ཞིནམ་ལས་ ཁ་མ་བསྡམས་ཅིག་འདུག

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
dz: ཆ་སྙོམ་གསལ་བརྗོད་དེ་ལུ་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ ཡང་ན་ ཨོ་པི་རེནཌི་ཚུ་ ག་ནི་ཡང་ ཡོད་དོ་བཟུམ་ཅིག་མིན་འདུག

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
dz: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> དེ་ཚུ་ གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་འདི་གི་དོན་ལུ་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
dz: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>བརླག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: Failed to load theme "%s": %s
dz: བརྗོད་དོན་"%s": %s མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: No <%s> set for theme "%s"
dz: བརྗོད་དོན་"%s"གི་དོན་ལུ་ <%s> གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
dz: བརྗོད་དོན་ "%s"ནང་ སྒོ་སྒྲིག་དབྱེ་བ་"%s"གི་དོན་ལུ་ གཞི་ཁྲམ་གྱི་བཟོ་རྣམ་ གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས། <window type="%s" style_set="whatever"/> འབད་མི་ཅིག་ ཆ་ཤས་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
dz: ལག་ལེན་པའི་ངེས་འཛིན་ཆད་མེད་དེ་ ཚུགས་ཡིག་ཅིག་གིས་ འགོ་བཙུགས་དགོ "%s" གིས་མི་བཏུབ།

en: Constant "%s" has already been defined
dz: ཆད་མེད་"%s" དེ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ངེས་འཛིན་འབད་ནུག

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
dz: ཁྱད་ཆོས་ "%s" མིན་འདུག  ཆ་ཤས་ <%s> གུ

en: Line %d character %d: %s
dz: གྱལ་རིམ་ %d ཡིག་འབྲུ་ %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
dz:  ཁྱད་ཆོས་"%s" དེ་ ཆ་ཤས་ཅོག་གཅིགཔ་<%s> ལུ་ ཐེངས་གཉིས་ ཡང་བསྐྱར་འབད་ནུག

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
dz: སྐབས་འབབ་འདི་ལུ་ ཁྱད་ཆོས་ "%s" དེ་ ཆ་ཤས་ <%s> དེ་ལུ་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Could not parse "%s" as an integer
dz: "%s" དེ་ ཧྲིལ་ཨང་་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
dz: རྒྱབ་ལུས་ཡིག་འབྲུ་"%s" ཚུ་ ཡིག་རྒྱུན་"%s" ནང་ ཧ་མ་གོ།

en: Integer %ld must be positive
dz: ཧྲིལ་ཨང་%ld དེ་ ཡོད་ཆ་ཨིན་དགོ

en: Integer %ld is too large, current max is %d
dz: ཧྲིལ་ཨང་%ld དེ་ སྦོམ་དྲགས་པས། ད་ལྟོའི་མང་མཐའ་དེ་%dཨིན།

en: Could not parse "%s" as a floating point number
dz: "%s" དེ་ ལྡིང་ཚད་ཨང་གྲངས་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
dz: བུ་ལིན་བེ་ལུ་དེ་ "true" ཡང་ན་ "false" ཟེར་འོང་དགོ "%s" མེན།

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
dz: ཟུར་ཁུག་དེ་ ༠.༠ དང་ ༣༦༠.༠ གི་བར་ན་འོང་དགོ་ དེ་འབདཝ་ད་%gཨིན་པས།

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
dz: ཨཱལ་ཕ་དེ་ ༠.༠ (མ་མཐོངམ་) དང་ ༡.༠ (རྩ་བ་ལས་སྒྲིབ་ཅན་) གི་བར་ན་འོང་དགོ་ དེ་འབདཝ་ད་%gཨིན་པས།

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
dz: མགོ་མིང་ཆ་ཚད་"%s"ནུས་མེད་ཨིན་པས། (ཧ་ཅང་ཆུང་ཀུ་,ཆུང་སུ་ ཆུང་ཀུ་, བར་མ་ སྦོམ་, སྦོམ་སུ་, ཧ་ཅང་སྦོམ་) འོང་དགོ

en: <%s> name "%s" used a second time
dz: མིང་<%s> གིས་"%s" ཐེངས་གཉིས་པ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནུག

en: <%s> parent "%s" has not been defined
dz: རྩ་ལག་<%s> གིས་"%s" ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
dz: འཇལ་རྩིས་<%s> གིས་"%s" ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
dz: <%s> གིས་ འཇལ་རྩིས་ཅིག་གམ་ འཇལ་རྩིས་ཡོད་པའི་ རྩ་ལག་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
dz: ཨཱལ་ཕ་གནས་གོང་ཅིག་ དོན་ལྡན་ཨིན་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་རྒྱབ་གཞི་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་དགོ་

en: Unknown type "%s" on <%s> element
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་དབྱེ་བ་"%s" ཆ་ཤས་<%s> གུ

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་བཟོ་རྣམ་གཞི་སྒྲིག་"%s" འདུག་ ཆ་ཤས་<%s> གུ(_s)

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
dz: སྒོ་སྒྲིག་དབྱེ་བ་"%s" ལུ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ བཟོ་རྣམ་གཞི་སྒྲིག་ཅིག་ འགན་སྤྲོད་འབད་དེ་འདུག

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
dz: ཆ་ཤས་ <%s> པ་དེ་ <%s> གི་འོག་ལུ་མི་ཆོག

en: Distance "%s" is unknown
dz: རྒྱང་ཚད་"%s" ངོ་མི་ཤེས་པས།

en: Aspect ratio "%s" is unknown
dz: རྣམ་པའི་དཔྱ་ཚད་"%s" ངོ་མི་ཤེས་པས།

en: Border "%s" is unknown
dz: མཐའ་མཚམས་"%s" ངོ་མི་ཤེས་པས།

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
dz: རྒྱུ་རྫས་ <%s> གུ་ "start_angle"  "from" ཁྱད་ཆོས་མིན་འདུག

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
dz: རྒྱུ་རྫས་<%s>གུ་ "extent_angle" ཡང་ན་ "to" གི་ཁྱད་ཆོས་མིན་འདུག

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
dz: སྟེགས་རིས་ཀྱི་ དབྱེ་བའི་དོན་ལུ་ བེ་ལུ་"%s" ཧ་མ་གོ

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
dz: བཀང་ནིའི་དབྱེ་བ་"%s" ཧ་མ་གོ་ ཆ་ཤས་<%s>གི་དོན་ལུ།

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
dz: གནས་ལུགས་ "%s" ཧ་མ་གོ་ ཆ་ཤས་<%s>གི་དོན་ལུ།

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
dz: གྲིབ་ཅན་"%s" ཧ་མ་གོ་ ཆ་ཤས་<%s>གི་དོན་ལུ

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
dz: མདའ་རྟགས་"%s" ཧ་མ་གོ་ ཆ་ཤས་<%s>གི་དོན་ལུ།

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
dz: "%s" ཟེར་སླབ་མི་ <draw_ops> ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
dz: ནཱ་ལུ་ཌཱ་ཨོཔསི་ "%s" གྲངས་སུ་བཙུགསཔ་ད་  གཞི་བསྟུན་ཐད་སྒོརམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་འོང་།

en: Unknown position "%s" for frame piece
dz: གཞི་ཁྲམ་དུམ་བུའི་དོན་ལུ་ ངོ་མི་ཤེས་པའི་གནས་ས་"%s" འདུག

en: Frame style already has a piece at position %s
dz: གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་དེ་གི་ གནས་ས་%sལུ་ དུམ་བུ་ཅིག་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
dz: མིང་"%s" དང་གཅིག་ཁར་ <draw_ops> ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: Unknown function "%s" for button
dz: ཨེབ་རྟའི་དོན་ལུ་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་བྱ་ལས་"%s" འདུག

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
dz: ཨེབ་རྟ་ལས་འགན་ "%s" འདི་ འ་ནི་ཐོན་རིམ་ (%d,  %d དགོ་) ནང་མེད་

en: Unknown state "%s" for button
dz: ཨེབ་རྟའི་དོན་ལུ་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་གནས་ལུགས་"%s" འདུག

en: Frame style already has a button for function %s state %s
dz: བྱ་ལས་%s གནས་ལུགས་%sགི་དོན་ལུ་ གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ལུ་ ཨེབ་རྟ་ཅིག་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
dz: "%s" དེ་ ཆེད་དམིགས་ཁྱད་ཆོས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་ལེ་བུ་ཅིག་མིན་པས།

en: "%s" is not a valid value for state attribute
dz: "%s" དེ་ གནས་ལུགས་ཁྱད་ཆོས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་ལེ་བུ་ཅིག་མིན་པས།

en: A style called "%s" has not been defined
dz: "%s" ཟེར་མི་ བཟོ་རྣམ་ཅིག་ ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
dz: "%s" དེ་ ཚད་གཞི་སླར་སྒྲིག་ ཁྱད་ཆོས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་ལེ་བུ་ཅིག་མིན་པས།

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
dz: སྦོམ་བཟོ་བཟོཝ་/གྲིབ་ཅན་གནས་ལུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཆ་ཤས་<%s> གུ་ "resize" ཁྱད་ཆོས་བཞག་ནི་མི་འོང་།

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
dz: སྦོམ་བཟོ་བཟོ་བའི་གནས་ལུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ རྒྱུ་རྫས་<%s> གུ་ "resize" ཁྱད་ཆོས་བཞག་ནི་མི་འོང་

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
dz: གནས་ལུགས་%s ཚད་གཞི་སླར་སྒྲིག་%s ཆེད་དམིགས་%sགི་དོན་ལུ་ བཟོ་རྣམ་ཧེ་མ་ལས་རང་ གསལ་བཀོད་འབད་ནུག

en: Style has already been specified for state %s focus %s
dz: གནས་ལུགས་%s ཆེད་དམིགས་%sགི་དོན་ལུ་ བཟོ་རྣམ་ཧེ་མ་ལས་རང་ གསལ་བཀོད་འབད་ནུག

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
dz: <piece> གྱི་ཆ་ཤས་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཌཱ་ཨོཔསི་ གཉིས་བཞག་མི་བཏུབ། (བརྗོད་དོན་གྱིས་ ཌཱ་ཨོཔསི་ཁྱད་ཆོས་ཅིག་དང་ <draw_ops> ཆ་ཤས་ཅིག་ ཡང་ན་ ཆ་ཤས་གཉིས་ གསལ་བཀོད་འབད་ནུག

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
dz: <button> ཆ་ཤས་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཌཱ་ཨོཔསི་ གཉིས་བཞག་མི་བཏུབ། (བརྗོད་དོན་གྱིས་ ཌཱ་ཨོཔསི་ཁྱད་ཆོས་ཅིག་དང་ <draw_ops>  ཆ་ཤས་ཅིག་ ཡང་ན་ ཆ་ཤས་གཉིས་ གསལ་བཀོད་འབད་ནུག

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
dz: <menu_icon> ཆ་ཤས་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཌཱ་ཨོཔསི་ གཉིས་བཞག་མི་བཏུབ། (བརྗོད་དོན་གྱིས་ ཌཱ་ཨོཔསི་ཁྱད་ཆོས་ཅིག་དང་ <draw_ops> ཆ་ཤས་ཅིག་ ཡང་ན་ ཆ་ཤས་གཉིས་ གསལ་བཀོད་འབད་ནུག)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
dz: ཆ་ཤས་<%s> དེ་ མིང་/རྩོམ་པ་པོ་/ཚེས་གྲངས་/འགྲེལ་བཤད་ ཆ་ཤས་ཅིག་གི་ནང་ན་མི་ཆོག

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
dz: ཆ་ཤས་<%s> དེ་ <constant> ཆ་ཤས་ཅིག་གི་ནང་ན་མི་ཆོག

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
dz: ཆ་ཤས་<%s> དེ་ distance/border/aspect_ratioཅིག་གི་ནང་ན་མི་ཆོག

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
dz: ཆ་ཤས་<%s> དེ་ ཌཱ་བཀོལ་སྤྱོད་ཀྱི་ ཆ་ཤས་ཅིག་གི་ནང་ན་མི་ཆོག

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
dz: ཆ་ཤས་ <%s> དེ་ ཆ་ཤས་ <%s> ཅིག་གི་ནང་ན་མི་ཆོག

en: No draw_ops provided for frame piece
dz: གཞི་ཁྲམ་དུམ་བུའི་དོན་ལུ་ ཌཱ་ཨོཔསི་ བྱིན་བྱིནམ་མིན་འདུག(_o)

en: No draw_ops provided for button
dz: ཨེབ་རྟའི་དོན་ལུ་ ཌཱ་ཨོཔསི་ བྱིན་བྱིནམ་མིན་འདུག(_o)

en: No text is allowed inside element <%s>
dz: ཆ་ཤས་ <%s> གི་ནང་ན་ ཚིག་ཡིག་ག་ནི་ཡང་མི་ཆོག

en: Failed to find a valid file for theme %s
dz: བརྗོད་དོན་ %s དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་ཡིག་སྣོད་ཅིག་་འཚོལ་ནི་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོད་

en: This is a sample message in a sample dialog
dz: འདི་ དཔེ་ཚད་ཌའི་ལོག་ཅིག་ནང་གི་ དཔེ་ཚད་འཕྲིན་དོན་ཅིག་ཨིན།

en: Fake menu item %d
dz: དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ རྫུན་མ་%d

en: Border-only window
dz: མཐའ་མཚམས་རྐྱང་པོའི་སྒོ་སྒྲིག

en: Bar
dz: ཕྲ་རིང་།

en: Normal Application Window
dz: སྤྱིར་བཏང་གི་ གློག་རིམ་ཝིན་ཌོ

en: Dialog Box
dz: ཌའི་ལོག་བོགསི།

en: Modal Dialog Box
dz: ཐབས་ལམ་གྱི་ ཌའི་ལོག་བོགསི།

en: Utility Palette
dz: སྤྱོད་ཆས་ཀྱི་པེ་ལེཊི།

en: Torn-off Menu
dz: ཧྲལ་འགྱོ་མི་ དཀར་ཆག

en: Border
dz: མཐའ་མཚམས

en: Button layout test %d
dz: ཨེབ་རྟའི་སྒྲིག་བཀོད་བརྟག་ཞིབ་%d

en: %g milliseconds to draw one window frame
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཞི་ཁྲམ་གཅིག་འབྲི་ནི་ལུ་ མི་ལི་སྐར་ཆ་%g

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
dz: ལག་ལེན་: མེ་ཊ་སི་ཊི་བརྗོད་དོན་སྟོན་བྱེད། [བརྗོད་དོན་མིང་]

en: Error loading theme: %s
dz: བརྗོད་དོན་: %sམངོན་གསལ་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
dz: བརྗོད་དོན་"%s"སྐར་ཆ་%g ནང་ མངོན་གསལ་འབད་ཡི།

en: Normal Title Font
dz: སྤྱིར་བཏང་གི་ མགོ་མིང་ཡིག་གཟུགས།

en: Small Title Font
dz: མགོ་མིང་ཡིག་གཟུགས་ཆུང་ཀུ།

en: Large Title Font
dz: མགོ་མིང་ཡིག་གཟུགས་ཆེ་བ།

en: Button Layouts
dz: ཨེབ་རྟའི་སྒྲིག་བཀོད།

en: Benchmark
dz: གློག་རིག་འཇལ་ཚད།

en: Window Title Goes Here
dz: སྒོ་སྒྲིག་གི་མགོ་མིང་ ནཱ་ལུ་འགྱོཝ་ཨིན།

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
dz: གཞི་ཁྲམ་%dལེན་ཡི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཕྱོགས་ཀྱི་སྐར་ཆ་ %gནང། (གཞི་ཁྲམ་རེར་མི་ལི་སྐར་ཆ་%gརེ་) དེ་ལས་ ཨེགསི་སར་བར་ཐོན་ཁུངས་བརྩིས་ཏེ་ ཆེ་འཁོར་ཆུ་ཚོད་ %g ལེན་ཡི། (གཞི་ཁྲམ་རེར་མི་ལི་སྐར་ཆ་ %g རེ)
