marco 1.25.0 - en to eo translation catalogue (160 entries)

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Show the panel's main menu
eo: Montri la ĉefmenuon de la panelo

en: Take a screenshot
eo: Ekrankopii

en: Take a screenshot of a window
eo: Ekrankopii fenestron

en: Run a terminal
eo: Ruli terminalon

en: Window Management
eo: Fenestroadministrado

en: Move between windows, using a popup window
eo: Moviĝi inter fenestroj, uzante ŝprucfenestron

en: Move between windows of an application, using a popup window
eo: Moviĝi inter fenestroj de aplikaĵo, uzante ŝprucfenestron

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
eo: Moviĝi inter paneloj kaj labortablo, uzante ŝprucfenestron

en: Move between windows immediately
eo: Moviĝi inter fenestroj tuj

en: Move between windows of an application immediately
eo: Moviĝi inter fenestroj de aplikaĵo tuj

en: Move between panels and the desktop immediately
eo: Moviĝi inter paneloj kaj labortablo tuj

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
eo: Kaŝi ĉiujn normalajn fenestrojn kaj enfokusigi la labortablon

en: Switch to workspace 1
eo: Ŝalti al laborspaco 1

en: Switch to workspace 2
eo: Ŝalti al laborspaco 2

en: Switch to workspace 3
eo: Ŝalti al laborspaco 3

en: Switch to workspace 4
eo: Ŝalti al laborspaco 4

en: Switch to workspace 5
eo: Ŝalti al laborspaco 5

en: Switch to workspace 6
eo: Ŝalti al laborspaco 6

en: Switch to workspace 7
eo: Ŝalti al laborspaco 7

en: Switch to workspace 8
eo: Ŝalti al laborspaco 8

en: Switch to workspace 9
eo: Ŝalti al laborspaco 9

en: Switch to workspace 10
eo: Ŝalti al laborspaco 10

en: Switch to workspace 11
eo: Ŝalti al laborspaco 11

en: Switch to workspace 12
eo: Ŝalti al laborspaco 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
eo: Ŝalti al laborspaco maldekstra de la aktuala laborspaco

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
eo: Ŝalti al laborspaco dekstra de la aktuala laborspaco

en: Switch to workspace above the current workspace
eo: Ŝalti al laborspaco super la aktuala laborspaco

en: Switch to workspace below the current workspace
eo: Ŝalti al laborspaco sub la aktuala laborspaco

en: Toggle fullscreen mode
eo: Aktivigi tutekranan reĝimon

en: Maximize window
eo: Maksimumigi la fenestron

en: Restore window
eo: Restaŭri fenestron

en: Close window
eo: Fermi fenestron

en: Minimize window
eo: Minimumigi fenestron

en: Move window
eo: Movi fenestron

en: Resize window
eo: Ŝanĝi fenestrograndecon

en: Maximize window vertically
eo: Vertikale maksimumigi la fenestron

en: Maximize window horizontally
eo: Horizontale maksimumigi la fenestron

en: Move window to workspace 1
eo: Movi fenestron al laborspaco 1

en: Move window to workspace 2
eo: Movi fenestron al laborspaco 2

en: Move window to workspace 3
eo: Movi fenestron al laborspaco 3

en: Move window to workspace 4
eo: Movi fenestron al laborspaco 4

en: Move window to workspace 5
eo: Movi fenestron al laborspaco 5

en: Move window to workspace 6
eo: Movi fenestron al laborspaco 6

en: Move window to workspace 7
eo: Movi fenestron al laborspaco 7

en: Move window to workspace 8
eo: Movi fenestron al laborspaco 8

en: Move window to workspace 9
eo: Movi fenestron al laborspaco 9

en: Move window to workspace 10
eo: Movi fenestron al laborspaco 10

en: Move window to workspace 11
eo: Movi fenestron al laborspaco 11

en: Move window to workspace 12
eo: Movi fenestron al laborspaco 12

en: Move window one workspace to the left
eo: Movi fenestron al la maldekstra laborspaco

en: Move window one workspace to the right
eo: Movi fenestron al la dekstra laborspaco

en: Move window one workspace up
eo: Movi fenestron al la supra laborspaco

en: Move window one workspace down
eo: Movi fenestron al la suba laborspaco

en: Control how new windows get focus
eo: Kontroli kiel novaj fenestroj iĝas fokusitaj

en: Current theme
eo: Aktuala etoso

en: Number of workspaces
eo: Nombro da laborspacoj

en: Enable Visual Bell
eo: Ebligi videblan sonorilon

en: System Bell is Audible
eo: Sistempepo estas aŭdeble

en: Compositing Manager
eo: Kunmet-administrilo

en: Name of workspace
eo: Nomo de laborspaco

en: The name of a workspace.
eo: La nomo de laborspaco.

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
eo: Moviĝi malantaŭen inter fenestroj de aplikaĵo, uzante ŝprucfenestron

en: Move backward between windows, using a popup window
eo: Moviĝi malantaŭen inter fenestroj, uzante ŝprucfenestron

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
eo: Moviĝi malantaŭen inter paneloj kaj labortablo, uzante ŝprucfenestron

en: Move backward between windows of an application immediately
eo: Moviĝi malantaŭen inter fenestroj de aplikaĵo tuj

en: Move backward between windows immediately
eo: Moviĝi malantaŭen inter fenestroj tuj

en: Move backward between panels and the desktop immediately
eo: Moviĝi malantaŭen inter paneloj kaj labortablo tuj

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
eo: Montri la dialogujon "Ruli aplikaĵon" de la panelo

en: Bell event
eo: Sonoril-evento

en: Unknown window information request: %d
eo: Nekonata peto pri fenestra informo: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
eo: <tt>%s</tt> ne respondas.

en: _Wait
eo: _Atendi

en: _Force Quit
eo: Per_forta eliro

en: Failed to get hostname: %s
eo: Malsukcesis atingi nomon de la  komputilo: %s

en: Missing %s extension required for compositing
eo: Mankas la kromaĵo %s, necesa por kompostado

en: Failed to open X Window System display '%s'
eo: Malsukcesis malfermi jenan vidigon de fenestra sistemo X: '%s'

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
eo: Iu alia programo jam uzas klavon %s kun modifiloj %x kiel bindon

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
eo: Okazis eraro lanĉante <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
eo: Neniu komando %d estis difinita.

en: No terminal command has been defined.
eo: Neniu terminala komando estis difinita.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Replace the running window manager with Marco
eo: Anstataŭigi la nun ruliĝantan fenestromastrumilon per Marco

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: X Display to use
eo: X-Vidigo uzenda

en: Initialize session from savefile
eo: Pravalorizi la seancon el konservita dosiero

en: Print version
eo: Presi version

en: Make X calls synchronous
eo: Fari X-vokojn sinkrone

en: Turn compositing on
eo: Enŝalti kompostadon

en: Turn compositing off
eo: Elŝalti kompostadon

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
eo: Ne tutekranigi fenestrojn jam grandigitajn kaj sen ornamojn.

en: Failed to scan themes directory: %s
eo: Malsukcesis skani etosan dosierujon %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
eo: Ne eblis trovi ian etoson! Certigu, ke %s ekzistas kaj enhavas la ordinarajn etosojn.

en: Failed to restart: %s
eo: Malsukcesis restartigi: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
eo: Provizoraj solvoj por rompitaj aplikaĵoj estas malaktivigitaj. Kelkaj aplikaĵoj povus ruli malkorekte.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
eo: Valoro "%s", trovita en la agorda datenbanko, ne estas cvalida valoro kiel mus-butona modifilo.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
eo: Valoro %s, trovita en la MateConf-agordaro, ne estas valida kiel klavo-bindaĵo "%s".

en: Workspace %d
eo: Laborkadro %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
eo: Ekrano %d en vidigo '%s' ne estas valida.

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
eo: Ekrano %d en montrilo "%s" jam havas fenestroadministrilo; provi uzi opcion --replace por anstataŭigi la nunan fenestroadministrilo.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
eo: Neeblas akiri fenestroadministrilan elekton ĉe ekrano %d, montrilo “%s”

en: Could not create directory '%s': %s
eo: Ne povis krei dosierujon '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
eo: Ne povis malfermi sesian dosieron '%s' por skribado: %s

en: Error writing session file '%s': %s
eo: Eraro dum skribado al sesia dosiero '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
eo: Eraro dum fermado de sesia dosiero '%s': %s

en: Failed to parse saved session file: %s
eo: Malsuksesis analizi konservitan sesian dosieron: %s

en: Unknown attribute %s on <%s> element
eo: Nekonata atributo %s ĉe elemento <%s>

en: Unknown element %s
eo: Nekonata elemento %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
eo: Marco estis kompilita sen subteno por eksplicita reĝimo

en: Window manager:
eo: Fenestroadministrilo:

en: Bug in window manager:
eo: Cimo en fenestroadministrilo:

en: Window manager warning:
eo: Fenestroadministrila atentigo:

en: Window manager error:
eo: Fenestroadministrila eraro:

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
eo: %s (ĉe %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
eo: %s (kiel ĉefuzanto)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
eo: %s (kiel %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
eo: %s (kiel alia uzanto)

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
eo: Eco %s ĉe fenestro 0x%lx enhavis nevalidan UTF-8

en: Usage: %s
eo: Uzo: %s

en: Close Window
eo: Fermi la fenestron

en: Window Menu
eo: Fenestra Menuo

en: Minimize Window
eo: Minimumigu fenestron

en: Maximize Window
eo: Maksimumigu fenestron

en: Restore Window
eo: Restaŭri fenestron

en: Keep Window On Top
eo: Teni fenstron maldone

en: Remove Window From Top
eo: Forigi fenestron de la malfono

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
eo: Mi_nimumigu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
eo: Ma_ksimumigu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
eo: Nema_ksimumigu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
eo: _Movu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
eo: _Regrandigi

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
eo: Ĉiam malfone

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
eo: Nur en _videbla laborkadro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
eo: Nur en _tiu laborkadro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
eo: Movu al la _maldekstra laborkadro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
eo: Movu al la _dekstra laborkadro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
eo: Movu al la _supera laborkadro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
eo: Movu al la s_uba laborkadro

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
eo: _Fermi

en: Workspace %d%n
eo: Laborspaco %d%n

en: Workspace 1_0
eo: Laborkadro 1_0

en: Workspace %s%d
eo: Laborkadro %s%d

en: Move to Another _Workspace
eo: Movu al _alia laborkadro

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
eo: Majuskl

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
eo: Ktrl

en: top
eo: supre

en: bottom
eo: malsupre

en: left
eo: maldekstre

en: right
eo: dekstre

en: Failed to load theme "%s": %s
eo: Ŝargo de etoso fiaskis "%s": %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
eo: Atributo "%s" ripetas duoble en la sama <%s> elemento

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
eo: Atributo "%s" ne estas valida en elemento <%s> en tiu ĉi kunteksto

en: Could not parse "%s" as an integer
eo: Ne povis kompreni "%s" kiel entjeron

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
eo: Ne komprenis vostajn signojn "%s" en ĉeno "%s"

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
eo: Elemento <%s> ne estas permesita sub <%s>

en: Bar
eo: Breto

en: Dialog Box
eo: Dialogujo

en: Border
eo: Bordero

en: Benchmark
eo: Taksotestado
