marco 1.25.0 - en to es_CO translation catalogue (16 entries)

en: Desktop
es_CO: Escritorio

en: Show the panel's main menu
es_CO: Muestra el menú principal del panel

en: Take a screenshot
es_CO: Hacer una captura de pantalla

en: Take a screenshot of a window
es_CO: Hacer una captura de pantalla de la ventana

en: Run a terminal
es_CO: Ejecutar una terminal

en: Window Management
es_CO: Administrador de ventanas

en: Close window
es_CO: Cerrar ventana

en: Current theme
es_CO: Tema actual

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
es_CO: Muestra el diálogo "Ejecutar aplicación"

en: Cancel
es_CO: Cancelar

en: Disable connection to session manager
es_CO: Deshabilite la conexión al administrador de sesiones

en: Specify session management ID
es_CO: Especifique el identificador de administración de la sesión

en: Close Window
es_CO: Cerrar ventana

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
es_CO: _Mover

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
es_CO: _Cerrar

en: Bar
es_CO: Barra
