marco 1.25.0 - en to eu translation catalogue (366 entries)

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
eu: Erakutsi panelaren &quot;Exekutatu aplikazioa&quot; elkarrizketa-koadroa

en: Show the panel's main menu
eu: Erakutsi paneleko menu nagusia

en: Take a screenshot
eu: Egin pantaila-argazki bat

en: Take a screenshot of a window
eu: Egin leiho baten pantaila-argazkia

en: Run a terminal
eu: Exekutatu terminala

en: Rename current workspace
eu: Aldatu izena uneko laneko areari

en: Window Management
eu: Leiho-kudeaketa

en: Move between windows, using a popup window
eu: Mugitu leihoen artean, laster-leiho bat erabiliz

en: Move between windows of an application, using a popup window
eu: Mugitu aplikazioaren leihoen artean, laster-leiho bat erabiliz

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
eu: Mugitu panelen eta mahaigainaren artean laster-leihoarekin

en: Move between windows immediately
eu: Mugitu leihoen artean berehala

en: Move between windows of an application immediately
eu: Mugitu aplikazio baten leihoen artean berehala

en: Move between panels and the desktop immediately
eu: Mugitu panelen eta mahaigainaren artean berehala

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
eu: Ezkutatu leiho normal guztiak eta eman fokua mahaigainari

en: Switch to workspace 1
eu: Aldatu 1. laneko areara

en: Switch to workspace 2
eu: Aldatu 2. laneko areara

en: Switch to workspace 3
eu: Aldatu 3. laneko areara

en: Switch to workspace 4
eu: Aldatu 4. laneko areara

en: Switch to workspace 5
eu: Aldatu 5. laneko areara

en: Switch to workspace 6
eu: Aldatu 6. laneko areara

en: Switch to workspace 7
eu: Aldatu 7. laneko areara

en: Switch to workspace 8
eu: Aldatu 8. laneko areara

en: Switch to workspace 9
eu: Aldatu 9. laneko areara

en: Switch to workspace 10
eu: Aldatu 10. laneko areara

en: Switch to workspace 11
eu: Aldatu 11. laneko areara

en: Switch to workspace 12
eu: Aldatu 12. laneko areara

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
eu: Aldatu uneko laneko arearen ezkerreko laneko areara

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
eu: Aldatu uneko laneko arearen eskuineko laneko areara

en: Switch to workspace above the current workspace
eu: Aldatu uneko laneko arearen gaineko laneko areara

en: Switch to workspace below the current workspace
eu: Aldatu uneko laneko arearen azpiko laneko areara

en: Switch to previously selected workspace
eu: Aldatu aurretik hautatutako laneko areari

en: Activate the window menu
eu: Aktibatu leiho-menua

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoaren modua

en: Toggle maximization state
eu: Txandakatu maximizatze-egoera

en: Maximize window
eu: Maximizatu leihoa

en: Restore window
eu: Leheneratu leihoa

en: Toggle shaded state
eu: Txandakatu bildutako egoera

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Minimize window
eu: Minimizatu leihoa

en: Move window
eu: Lekuz aldatu leihoa

en: Resize window
eu: Aldatu leihoaren tamaina

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
eu: Txandakatu leihoa laneko area guztietan edo bakar batean egotea

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
eu: Goratu leihoa beste leiho batek estaltzen badu, bestela beheratu

en: Raise window above other windows
eu: Goratu leihoa beste leihoen gainera

en: Lower window below other windows
eu: Beheratu leihoa beste leihoen azpira

en: Maximize window vertically
eu: Maximizatu leihoa bertikalki

en: Maximize window horizontally
eu: Maximizatu leihoa horizontalki

en: Move window to north-west (top left) corner
eu: Eraman leihoa ipar-mendebaldeko (goi-ezkerreko) ertzera

en: Move window to north-east (top right) corner
eu: Eraman leihoa ipar-ekialdeko (goi-eskuineko) ertzera

en: Move window to south-west (bottom left) corner
eu: Eraman leihoa hego-mendebaldeko (ezker-beheko) ertzera

en: Move window to south-east (bottom right) corner
eu: Eraman leihoa hego-ekialdeko (eskuin-beheko) ertzera

en: Move window to north (top) side of screen
eu: Eraman leihoa pantailaren iparraldeko (goiko) aldera

en: Move window to south (bottom) side of screen
eu: Eraman leihoa pantailaren hegoaldeko (beheko) aldera

en: Move window to east (right) side of screen
eu: Eraman leihoa pantailaren ekialdeko (eskuineko) aldera

en: Move window to west (left) side of screen
eu: Eraman leihoa pantailaren mendebaldeko (ezkerreko) aldera

en: Move window to center of screen
eu: Eraman leihoa pantailaren zentruko aldera

en: Move window to workspace 1
eu: Eraman leihoa 1. laneko areara

en: Move window to workspace 2
eu: Eraman leihoa 2. laneko areara

en: Move window to workspace 3
eu: Eraman leihoa 3. laneko areara

en: Move window to workspace 4
eu: Eraman leihoa 4. laneko areara

en: Move window to workspace 5
eu: Eraman leihoa 5. laneko areara

en: Move window to workspace 6
eu: Eraman leihoa 6. laneko areara

en: Move window to workspace 7
eu: Eraman leihoa 7. laneko areara

en: Move window to workspace 8
eu: Eraman leihoa 8. laneko areara

en: Move window to workspace 9
eu: Eraman leihoa 9. laneko areara

en: Move window to workspace 10
eu: Eraman leihoa 10. laneko areara

en: Move window to workspace 11
eu: Eraman leihoa 11. laneko areara

en: Move window to workspace 12
eu: Eraman leihoa 12. laneko areara

en: Move window one workspace to the left
eu: Eraman leihoa laneko area bat ezkerrera

en: Move window one workspace to the right
eu: Eraman leihoa laneko area bat eskuinera

en: Move window one workspace up
eu: Eraman leihoa laneko area bat gora

en: Move window one workspace down
eu: Eraman leihoa laneko area bat behera

en: Modifier to use for modified window click actions
eu: Aldatzailea leihoen klik-ekintza aldatuetan erabiltzeko

en: Whether to resize with the right button
eu: Saguaren eskuineko botoiarekin tamaina aldatu ala ez

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa saguaren eskuineko botoiarekin tamaina aldatzeko eta erdiko botoiarekin menua erakusteko "mouse_button_modifier"-en emandako tekla sakatuta mantentzen den bitartean. Ezarri FALSE (faltsua) gisa beste erara funtzionatzeko.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
eu: Titulu-barrako botoien antolamendua

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
eu: Titulu-barrako botoien antolamendua. Balioak katea izan behar du,  "menu:minimize,maximize,spacer,close" erakoa; bi puntuek leihoaren ezkerreko izkina eskuineko izkinatik bereizten dute, eta botoi-izenak komaz bereizita jartzen dira. Ez da onartzen bikoiztutako botoirik. Botoi-izen ezezagunei ez ikusi egiten zaie zuzenean, eta horrela botoiak gehitu ahal izango dira marco-ren etorkizuneko bertsioetan bertsio zaharragoak hautsi gabe. Etiketa tartekatzaile berezia erabil daiteke jarraian dauden bi botoiren artean tartea sartzeko.

en: Window focus mode
eu: Leiho-fokuaren modua

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
eu: Leihoei fokua emateko moduak adierazten du leihoak nola aktibatuko diren. Hiru aukera daude: "click" (leihoari fokua emateko, bertan klik egin behar da), "sloppy" (sagua leihoan sartzen denean leihoak fokua hartuko du), eta "mouse" (sagua leihoan sartzen denean leihoak fokua hartuko du, eta saguak leihotik alde egiten duenean, fokua galduko du).

en: Control how new windows get focus
eu: Kontrolatu leiho berriek fokua nola lortzea

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
eu: Aukera honek leihoak sortu berriek nola lortzen duten fokuaren gaineko kontrol gehiago ematen du. Bi balio izan ditzake: "smart" erabiltzailearen foku-modu normala aplikatzen du, eta "sctrict" leihoa terminal batetik abiaratzen denean eta fokua lortzen ez duenekoa.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
eu: Goratzean albo-ondoriorik izango duen erabiltzailearen beste elkarreraginetan edo ez.

en: Action on title bar double-click
eu: Titulu-barran klik bikoitza egitearen eragina

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
eu: Aukera honek erabakitzen du titulu-barran klik bikoitza egindakoan zer gertatuko den. Uneko aukerak hauek dira: 'toggle_shade', leihoa bildu edo zabaltzeko; 'toggle_maximize' leihoa maximizatu edo desmaximizatzeko; 'toggle_maximize_horizontally' eta 'toggle_maximize_vertically' leihoa horizontalki edo bertikalki maximizatzeko edo desmaximizatzeko; 'minimize' leihoa minimizatzeko; 'shade' leihoa biltzeko; 'menu' leihoaren menua bistaratzeko; 'lower' leihoa beste leiho guztien atzean jartzeko;eta 'none' ezer ez egiteko.

en: Action on title bar middle-click
eu: Ekintza titulu-barran erdiko botoiarekin klik egitean

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
eu: Aukera honek erabakitzen du titulu-barran erdiko botoiarekin klik egindakoan zer gertatuko den. Uneko aukerak hauek dira: 'toggle_shade', leihoari itzala jarri edo kentzen dio; 'toggle_maximize' leihoa maximizatu edo leheneratzeko; 'toggle_maximize_horizontally' eta 'toggle_maximize_vertically' leihoa horizontalki edo bertikalki maximizatzeko edo desmaximizatzeko; 'minimize' leihoa minimizatzeko; 'shade' leihoa biltzeko; 'menu' leihoaren menua bistaratzeko; 'lower' leihoa beste leiho guztien atzean jartzeko;eta 'none' ezer ez egiteko.

en: Action on title bar right-click
eu: Ekintza titulu-barran eskuineko botoiarekin klik egitean

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
eu: Aukera honek erabakitzen du titulu-barran eskuineko botoiarekin klik egindakoan zer gertatuko den. Uneko aukerak hauek dira: 'toggle_shade', leihoari itzala jarri edo kentzen dio; 'toggle_maximize' leihoa maximizatu edo leheneratzeko; 'minimize' leihoa minimizatzeko; eta 'none' ezer ez egiteko. 'toggle_maximize_horizontally' eta 'toggle_maximize_vertically' leihoa horizontalki edo bertikalki maximizatzeko edo desmaximizatzeko; 'minimize' leihoa minimizatzeko; 'shade' leihoa biltzeko; 'menu' leihoaren menua bistaratzeko; 'lower' leihoa beste leiho guztien atzean jartzeko;eta 'none' ezer ez egiteko.

en: Automatically raises the focused window
eu: Automatikoki goratzen du fokua duen leihoa

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
eu: Egia bada, eta fokuaren modua "sloppy" edo "mouse" bada, fokua duen leihoa automatikoki goratuko da 'auto_raise_key' gakoan zehaztutako atzerapena igarotakoan. Honek ez dauka zerikusirik leiho baten klik egitearekin goratzeko, ezta leiho batean sartzearekin arrastatu eta jaregitean.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
eu: Atzerapena automatikoki goratu aurretik (milisegundoak)

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
eu: auto_raise ezarrita badago, zenbat denbora itxaron behar den leihoa goratu aurretik. Milisegundotan ematen da.

en: Current theme
eu: Uneko gaia

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
eu: Gaiak erabakiko du leihoen ertzen, titulu-barren eta horrelakoen itxura.

en: Use standard system font in window titles
eu: Erabili sistemaren letra-tipo estandarra leiho-tituluetan

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
eu: Egiazkoa bada, ez ikusi egin titlebar_font aukerari eta erabili aplikazioaren letra-tipo estandarra leihoen tituluan.

en: Window title font
eu: Leihoaren tituluaren letra-tipoa

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
eu: Leihoen titulu-barrako letra-tipoa deskribatzeko katea. Hala ere, deskribapen honetako tamaina titlebar_font_size aukera 0an ezarrita badago bakarrik erabiliko da. Gainera, aukera hau desgaitu egingo da titlebar_uses_desktop_font aukeraren balioa egiazkoa bada.

en: Number of workspaces
eu: Laneko areen kopurua

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
eu: Laneko areen kopurua. Zero baino handiagoa izan behar du, eta gehienezko kopuru finko bat izan behar du (laneko area gehiago eskatu eta nahi gabe mahaigaina ez hondatzeko).

en: Enable Visual Bell
eu: Gaitu soinu bisuala

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
eu: Adierazpen bisuala aktibatzen du aplikazio batek edo sistemak soinua bidaltzen duenean; erosoa da entzumen-arazoak dituztenentzat edo inguruan zarata handia dagoen egoeretako.

en: System Bell is Audible
eu: Sistema-soinua entzungarri

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
eu: Aplikazioak edo sistemak entzuteko moduko soinu-seinalerik egin behar duen erabakitzen du; 'soinu bisualekin' konbina daiteke, isileko soinuak onartzeko.

en: Visual Bell Type
eu: Soinu bisual mota

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
eu: Sistemaren soinua edo beste aplikazio baten 'soinua' jotzean, bisualki nola adierazi behar duen esaten dio Marco-ri. Oraingoz bi balio daude aukeran, "fullscreen", pantaila osoko zuri-beltzeko flash-a egiten duena; eta "frame_flash", soinua jotzeko agindua eman duen aplikazioaren titulu-barra keinuka erakusten duena. Soinua zein aplikaziok jo duen jakiterik ez badago (hori gertatzen da normalean "sistema-soinu" lehenetsia denean), unean fokua duen leihoaren titulu-barra agertzen da keinuka.

en: Compositing Manager
eu: Konposatze-kudeatzailea

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
eu: Marco konposatzeko kudeatzaile bat al den zehazten du.

en: If true, trade off usability for less resource usage
eu: Egia bada, gutxiagotu erabilgarritasuna errekurtso gutxiago erabiltzeko

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
eu: Egia bada, marco-k erabiltzaileari informazio eta "zuzeneko kudeaketa" zentzu gutxiago eskainiko dio, burdin-hariak erabiliz, animazioak saihestuz, e.a. Erabiltzaile askorentzako honek erabilgarritasuna gutxiagotzen du, baina heredatutako aplikazioak eta terminal-zerbitzariak funtzionatzea baimendu dezake, beste kasuetan ezinezkoa izango zatekeena. Hala ere, erabilgarritasuna aktibo dagoenean wireframe funtzionalitatea desgaitu egiten da.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
eu: (Ez dago inplementatuta) Nabigazioa aplikazioetan egiten da, ez leihoetan

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
eu: Egiazkoa bada, Marco-k aplikazioekin funtzionatzen du, leihoekin baino gehiago. Kontzeptua abstraktu samarra da, baina, oro har, aplikazioan oinarritutako konfigurazioak Mac-en itxura handiagoa du Windows-ena baino. Aplikazioan oinarritutako moduan leiho bati fokua ematen diozunean, aplikazio horretako leiho guztiak goratuko dira. Gainera, aplikazioan oinarritutako moduan, foku-klikak ez dira pasatzen beste aplikazio batzuetako leihoetara. Horretaz gain, aplikazioa oinarritutako modua ez dago ia batere inplementatuta oraingoz.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
eu: Desgaitu aplikazio zaharrek edo hautsitakoek eskatzen dituzten eginbide galduak

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
eu: Aplikazio batzuk espezifikazioei jaramonik ez diete egiten, leiho-kudeatzailearen funtzionalitatea gutxituz. Aukera honek Marco era zorrotzeko zuzeneko moduan du, erabiltzailearen interfazeari sendotasun gehiago emanez, eskainitakoak ez dauka gaizki portatzen diren aplikazioak exekutatu beharrik.

en: Name of workspace
eu: Laneko arearen izena

en: The name of a workspace.
eu: Laneko area baten izena.

en: Run a defined command
eu: Exekutatu definitutako komandoa

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
eu: Atzerantz joan aplikazioaren leihoen artean, laster-leiho bat erabiliz

en: Move backward between windows, using a popup window
eu: Atzerantz joan leihoen artean, laster-leiho bat erabiliz

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
eu: Atzerantz joan panelen eta mahaigainaren artean, laster-leiho bat erabiliz

en: Move backward between windows of an application immediately
eu: Atzerantz joan aplikazio baten leihoen artean berehala

en: Move backward between windows immediately
eu: Atzerantz joan leihoen artean berehala

en: Move backward between panels and the desktop immediately
eu: Atzerantz joan panelen eta mahaigainaren artean berehala

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
eu: Erakutsi panelaren "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroa

en: Commands to run in response to keybindings
eu: Komandoak laster-teklei erantzunez exekutatzeko

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
eu: /apps/marco/global_keybindings/run_command_N gakoek definitzen dituzte komando horiei dagozkien laster-teklak. run_command_N komandoarentzat zehaztutako laster-teklak sakatzean N komandoa exekutatuko da.

en: The screenshot command
eu: Pantaila-argazkiaren komandoa

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
eu: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot gakoak laster-tekla bat definitzen du, ezarpen honetan zehaztutako komandoa exekutatuko duelarik.

en: The window screenshot command
eu: Leihoaren pantaila-argazkiaren komandoa

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
eu: /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot gakoak laster-tekla bat definitzen du, ezarpen honetan zehaztutako komandoa exekutatuko duelarik.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
eu: Txandakatu leiho bat beste leiho guztien gainean ikusgai egongo den edo ez

en: Bell event
eu: Soinuaren gertaera

en: Unknown window information request: %d
eu: Leihoaren informazio eskaera ezezaguna: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
eu: <tt>%s</tt>(e)k ez du erantzuten.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
eu: Aukeratu piskatean zain egotea aplikazioak jarraitzeko edo derrigortu aplikazioa erabat ixtea.

en: _Wait
eu: _Itxaron

en: _Force Quit
eu: _Behartu ixtera

en: Failed to get hostname: %s
eu: Huts egin du ostalari-izena hartzean: %s

en: Missing %s extension required for compositing
eu: Konposaketa lantzeko beharrezkoa den %s hedapena falta da

en: Failed to open X Window System display '%s'
eu: Huts egin du X Window sistemaren '%s' pantaila irekitzean

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
eu: Beste programaren batek erabiltzen du %s gakoa %x aldatzaileekin lotura gisa

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
eu: Errorea gertatu da <tt>%s</tt> exekutatzean:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
eu: %d komandoa ez dago definituta.

en: No terminal command has been defined.
eu: Ez da terminalaren komandoa definitu.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Replace the running window manager with Marco
eu: Ordeztu exekutatzen dagoen leiho-kudeatzailea Marco-rekin

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: X Display to use
eu: X pantaila erabiltzeko

en: Initialize session from savefile
eu: Hasieratu saioa babes-fitxategitik

en: Print version
eu: Inprimatu bertsioa

en: Make X calls synchronous
eu: Bihurtu X dei sinkroniko

en: Turn compositing on
eu: Aktibatu konposaketa

en: Turn compositing off
eu: Desaktibatu konposaketa

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
eu: Ez jarri pantaila osoko leihoak maximizatuta badaude eta dekoraziorik ez badute

en: Failed to scan themes directory: %s
eu: Huts egin du gaien direktorioa aztertzean: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
eu: Gai bat ezin izan da aurkitu. Ziurtatu %s badagoela eta ohiko gaiak dituela.

en: Failed to restart: %s
eu: Ezin izan da berrabiarazi: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
eu: Aplikazio hautsien konponbidea desgaituta. Aplikazio batzuk ez dira behar den bezala ibiliko.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
eu: Konfigurazioaren datu-basean aurkitutako "%s" balioa ez da baliozkoa sagu-botoiaren aldatzailearentzat

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
eu: Konfigurazioaren datu-basean aurkitutako "%s" balioa ez da baliozkoa "%s" laster-teklarentzat.

en: Workspace %d
eu: %d. laneko area

en: Screen %d on display '%s' is invalid
eu: '%2$s' bistaratzeko %1$d pantaila ez da baliozkoa

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
eu: "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailak badu leiho-kudeatzailea; leiho-kudeatzaile hori ordeztu nahi baduzu, saiatu --replace aukerarekin.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
eu: Ezin izan da eskuratu leiho-kudeatzailearen hautapena "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailan

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
eu: "%2$s" bistaratzeko %1$d pantailak badu leiho-kudeatzailea

en: Could not release screen %d on display "%s"
eu: Ezin izan da askatu "%2$s" bistaratzeko %1$d pantaila

en: Could not create directory '%s': %s
eu: Ezin izan da '%s' direktorioa sortu: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
eu: Ezin izan da '%s' saio-fitxategia idazteko ireki: %s

en: Error writing session file '%s': %s
eu: Errorea '%s' saio-fitxategia idaztean: %s

en: Error closing session file '%s': %s
eu: Errorea '%s' saio-fitxategia ixtean: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
eu: Huts egin du gordetako saio-fitxategia analizatzean: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
eu: <marco_session> atributua ikusi da baina dagoeneko badugu saio-IDa

en: Unknown attribute %s on <%s> element
eu: %s atributu ezezaguna <%s> elementuan

en: nested <window> tag
eu: <window> etiketa habiaratua

en: Unknown element %s
eu: %s elementu ezezaguna

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
eu: Leiho hauek ez dute onartzen &quot;gorde uneko konfigurazioa&quot; eta eskuz berrabiarazi beharko dituzu hurrengo saioa hasten duzunean.

en: Failed to open debug log: %s
eu: Huts egin du arazketako egunkaria irekitzean: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
eu: Huts egin du %s egunkari-fitxategian fdopen() egitean: %s

en: Opened log file %s
eu: %s egunkari-fitxategia irekita

en: Marco was compiled without support for verbose mode
eu: Marco modu xehatuaren euskarririk gabe konpilatu da

en: Window manager:
eu: Leiho-kudeatzailea:

en: Bug in window manager:
eu: Akatsa leiho-kudeatzailean:

en: Window manager warning:
eu: Leiho-kudeatzailearen abisua:

en: Window manager error:
eu: Leiho-kudeatzailearen errorea:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
eu: %s leihoak bere buruari ezartzen dio SM_CLIENT_ID, WM_CLIENT_LEADER leihoari ezarri beharren, ICCCMan zehaztuta dagoen moduan.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
eu: %s leihoak MWM aholkua ezartzen du, tamainarik ezin zaiola aldatu adierazteko, baina aldi berean gutxieneko tamaina (%d x %d) eta gehienezkoa (%d x %d) ezartzen ditu, eta horrek ez du zentzu handirik.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
eu: Aplikazioak _NET_WM_PID %lu faltsua ezarri du

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
eu: %s (%s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
eu: %s (supererabiltzaile gisa)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
eu: %s (%s gisa)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
eu: %s (beste erabiltzaile bat gisa)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
eu: %2$s(e)n baliogabeko WM_TRANSIENT_FOR 0x%1$lx leihoa zehaztu da.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
eu: 0x%lx leihoak %s propietatea du
    horrek %s mota %d formatua izatea espero zen
    baina %s mota %d formatua %d n_items du.
    Gehiago ematen du aplikazioaren akatsa leiho-kudeatzailearena baino.
    Leihoak title="%s" class="%s" name="%s" du

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
eu: 0x%2$lx leihoko %1$s propietateak UTF-8 baliogabea du

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
eu: 0x%2$lx leihoko %1$s propietateak UTF-8 baliogabea du zerrendako %3$d. elementuan

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Window Menu
eu: Leiho-menua

en: Minimize Window
eu: Minimizatu leihoa

en: Maximize Window
eu: Maximizatu leihoa

en: Restore Window
eu: Leheneratu leihoa

en: Roll Up Window
eu: Bildu leihoa

en: Unroll Window
eu: Zabaldu leihoa

en: Keep Window On Top
eu: Mantendu leihoa gainean

en: Remove Window From Top
eu: Kendu leihoa gainetik

en: Always On Visible Workspace
eu: Beti laneko area ikusgaian

en: Put Window On Only One Workspace
eu: Jarri leihoa laneko area bakar batean

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
eu: M_inimizatu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
eu: M_aximizatu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
eu: Leh_eneratu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
eu: _Bildu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
eu: _Zabaldu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
eu: Aldatu _lekuz

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
eu: Aldatu _tamaina

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
eu: Eraman titulu-barra p_antailara

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
eu: Beti _goian

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
eu: Laneko area ikusgaian _beti

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
eu: Laneko area _honetan bakarrik

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
eu: Eraman e_zkerreko laneko areara

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
eu: Eraman e_skuineko laneko areara

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
eu: Eraman _gaineko laneko areara

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
eu: Eraman _azpiko laneko areara

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
eu: _Itxi

en: Workspace %d%n
eu: %d.%n laneko area

en: Workspace 1_0
eu: 1_0 laneko area

en: Workspace %s%d
eu: %s%d laneko area

en: Move to Another _Workspace
eu: Aldatu beste _laneko areara

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
eu: Maius

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
eu: Ktrl

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
eu: Hiper

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod2 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod2
eu: Ald2

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod3 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod3
eu: Ald3

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod4 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod4
eu: Ald4

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod5 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod5
eu: Ald5

en: top
eu: goian

en: bottom
eu: behean

en: left
eu: ezkerrekoa

en: right
eu: eskuinekoa

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
eu: marko-geometriak ez du zehazten "%s" neurririk

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
eu: marko-geometriak ez du zehazten "%s" neurririk "%s" ertzerako

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
eu: Botoiaren %g aspektu-erlazioa ez da arrazoizkoa

en: Frame geometry does not specify size of buttons
eu: Marko-geometriak ez du zehazten botoien tamainarik

en: Gradients should have at least two colors
eu: Gradienteek bi kolore izan behar dituzte gutxienez

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
eu: GTK kolore-zehaztapenak egoera kortxete artean izan behar du, adib. gtk:fg[NORMAL], NORMAL egoera izanik; "%s" ezin da analizatu

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
eu: GTK kolore-zehaztapenak ixteko kortxetea izan behar egoeraren ondoren, adib. gtk:fg[NORMAL], NORMAL egoera izanik; "%s" ezin da analizatu

en: Did not understand state "%s" in color specification
eu: Ez da ulertu "%s" egoera kolore-zehaztapenean

en: Did not understand color component "%s" in color specification
eu: Ez da ulertu "%s" kolore-osagaia kolore-zehaztapenean

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
eu: Nahaste-formatua "blend/bg_color/fg_color/alpha" da, "%s" ez dator bat formatuarekin

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
eu: Ezin da analizatu "%s" alfa balioa kolore nahastuan

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
eu: Kolore nahastuko "%s" alfa balioa ez dago 0,0 eta 1,0 artean

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
eu: Itzal-faktorea "shade/base_color/factor" da, "%s" ez dator bat formatuarekin

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
eu: Ezin da analizatu "%s" itzal-faktorea itzaldun kolorean

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
eu: Itzaldun kolorean "%s" itzal-faktorea negatiboa da

en: Could not parse color "%s"
eu: Ezin izan da "%s" kolorea analizatu

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' karakterea dauka, eta hori ez da onartzen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' koma mugikorreko zenbakia dauka, eta ezin da analizatu

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
eu: Koordenatuen adierazpenak '%s' osoko zenbakia dauka, eta ezin da analizatu

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
eu: Koordenatuen adierazpenak eragile ezezaguna dauka testu honen hasieran: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
eu: Koordenatuen adierazpena hutsik dago edo ez da ulertu

en: Coordinate expression results in division by zero
eu: Koordenatuen adierazpenak zero zatitzaileko zatiketa ematen du

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
eu: Koordenatuen adierazpena mod eragilea erabiltzen saiatzen da koma mugikorreko zenbaki batean

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
eu: Koordenatuen adierazpenak "%s" eragilea du eragigai bat espero zen lekuan

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
eu: Koordenatuen adierazpenak eragigai bat du eragile bat espero zen lekuan

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
eu: Koordenatuen adierazpena eragile batez amaitzen da, eragigai batez amaitu beharrean

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
eu: Koordenatuen adierazpenak "%c" eragilea du "%c" eragilearen ondoren, tartean eragigairik gabe

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
eu: Koordenatuen adierazpenak "%s" aldagai edo konstante ezezaguna du

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
eu: Koordenatuen adierazpenaren analizatzaileak bere bufferra gainezkatu du

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
eu: Koordenatuen adierazpenak ixteko parentesi bat du, baina irekitzekoa falta da

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
eu: Koordenatuen adierazpenak irekitzeko parentesi bat du, baina ixtekoa falta da

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
eu: Koordenatuen adierazpenak ez dirudi eragilerik edo eragigairik duenik

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
eu: Gaiak errorea ematen duen adierazpen bat dauka: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
eu: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> zehaztu behar da marko-estilo honetan

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
eu: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> falta da

en: Failed to load theme "%s": %s
eu: Huts egin du "%s" gaia kargatzean: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
eu: <%s> ez da ezarri "%s" gaian

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
eu: Ez da marko-estilorik ezarri set "%s" leiho-motarentzat "%s" gaian, gehitu <window type="%s" style_set="whatever"/> elementu bat

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
eu: Erabiltzaileak definitutako konstanteak maiuskulaz hasi behar du; "%s" ez da maiuskulaz hasten

en: Constant "%s" has already been defined
eu: "%s" konstantea lehendik definituta dago

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "%s" atributurik <%s> elementuan

en: Line %d character %d: %s
eu: %d lerroa %d karakterea: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
eu: "%s" atributua birritan errepikatuta <%s> elementu berean

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
eu: "%s" atributua baliogabea da testuinguru honetako <%s> elementuan

en: Could not parse "%s" as an integer
eu: Ezin da "%s" analizatu osoko gisa

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
eu: Ez dira ulertzen amaierako "%s" karaktereak "%s" katean

en: Integer %ld must be positive
eu: %ld osokoak positiboa izan behar du

en: Integer %ld is too large, current max is %d
eu: %ld osokoa handiegia da, uneko gehienezkoa %d da

en: Could not parse "%s" as a floating point number
eu: "%s" ezin da analizatu koma mugikorreko zenbaki gisa

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
eu: Balio boolearrak "egiazkoak" edo "faltsuak" izan daitezke, ez "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
eu: Angeluak 0.0 eta 360.0 bitartekoa behar du, %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
eu: Alfak 0.0 (ikusezina) eta 1.0 (erabat opakoa) artekoa izan behar du, %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
eu: "%s" titulu-eskala baliogabea (xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large izan behar du)

en: <%s> name "%s" used a second time
eu: <%s> "%s" izena bigarren aldiz erabili da

en: <%s> parent "%s" has not been defined
eu: <%s> "%s" gurasoa ez da definitu

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
eu: <%s> "%s" geometria ez da definitu

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
eu: <%s>(e)k geometria bat edo geometria duen guraso bat zehaztu behar du

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
eu: Atzeko planoa zehaztu alfa balioarekin esanguratsua izateko

en: Unknown type "%s" on <%s> element
eu: "%s" mota ezezaguna <%s> elementuan

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
eu: "%s" style_set ezezaguna <%s> elementuan

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
eu: "%s" leiho-motak dagoeneko esleituta du estilo-multzoa

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
eu: <%s> elementua ez da <%s> azpitik onartzen

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
eu: "button_width"/"button_height" (botoi-zabalera/botoi-altuera) eta "aspect_ratio" (aspektu-erlazioa) ezin dira batera zehaztu botoietan

en: Distance "%s" is unknown
eu: "%s" distantzia ezezaguna da

en: Aspect ratio "%s" is unknown
eu: "%s" aspektu-erlazioa ezezaguna da

en: Border "%s" is unknown
eu: "%s" ertza ezezaguna da

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "start_angle" edo "from" atributurik <%s> elementuan

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
eu: Ez dago "extent_angle" edo "to" atributurik <%s> elementuan

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
eu: Gradiente-motan ez da ulertu "%s" balioa

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" betetze-mota <%s> elementuan

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" egoera <%s> elementuan

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" itzala <%s> elementuan

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
eu: Ez da ulertu "%s" gezia <%s> elementuan

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
eu: Ez da "%s" izeneko <draw_ops> bat ere definitu

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
eu: Hemen "%s" draw_ops sartzen bada, erreferentzia zirkularra sortuko da

en: Unknown position "%s" for frame piece
eu: "%s" kokaleku ezezaguna markoarentzat

en: Frame style already has a piece at position %s
eu: Marko-estiloak badu zati bat %s posizioan

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
eu: Ez da "%s" izeneko <draw_ops> bat ere definitu

en: Unknown function "%s" for button
eu: "%s" funtzioa ezezaguna botoiarentzat

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
eu: "%s" botoi-funtzioa ez da existitzen bertsio honetan (%d, %d behar du)

en: Unknown state "%s" for button
eu: "%s" egoera ezezaguna botoiarentzat

en: Frame style already has a button for function %s state %s
eu: Marko-estiloak badu botoi bat %s funtzioan %s egoeran

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa foku-atributuarentzat

en: "%s" is not a valid value for state attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa egoera-atributuarentzat

en: A style called "%s" has not been defined
eu: "%s" izeneko estiloa ez da definitu

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
eu: "%s" ez da baliozko balioa tamainaz aldatzeko atributuarentzat

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
eu: Ez luke izan behar "resize" atributurik <%s> elementuan maximizatutako/bildutako egoerentzat

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
eu: Ez luke izan behar "resize" atributurik <%s> elementuan maximizatutako egoerentzat

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
eu: Estiloa dagoeneko zehaztu da %s egoeran %s tamaina-aldatzean %s fokuan

en: Style has already been specified for state %s focus %s
eu: Estiloa dagoeneko zehaztu da %s egoeran %s fokuan

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <piece> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <button> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
eu: Ezin dira bi draw_ops izan <menu_icon> elementu batean (gaiak draw_ops atributu bat eta <draw_ops> elementu bat zehaztu ditu, edo bi elementu zehaztu ditu)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
eu: <%s> elementua ez da onartzen name/author/date/description elementuan

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
eu: <%s> elementua ez da onartzen <constant> elementuaren barnean

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
eu: <%s> elementua ez da onartzen distance/border/aspect_ratio elementuan

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
eu: <%s> elementua ez da onartzen marrazteko eragiketaren elementuaren barnean

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
eu: <%s> elementua ez da <%s> elementuaren barruan onartzen

en: No draw_ops provided for frame piece
eu: Ez da draw_ops-ik eman marko-zatiarentzat

en: No draw_ops provided for button
eu: Ez da draw_ops-ik eman botoiarentzat

en: No text is allowed inside element <%s>
eu: Testurik ez da onartzen <%s> elementuaren barruan

en: <%s> specified twice for this theme
eu: <%s> birritan zehaztu da gai honetan

en: Failed to find a valid file for theme %s
eu: Huts egin du %s gaiaren fitxategi egokia bilatzean

en: _OK
eu: _Ados

en: This is a sample message in a sample dialog
eu: Hau mezu adibide bat da, adibidezko elkarrizketa-koadro batekin

en: Fake menu item %d
eu: Menuko %d elementu faltsua

en: Border-only window
eu: Ertz-soileko leihoa

en: Bar
eu: Barra

en: Normal Application Window
eu: Aplikazio normalaren leihoa

en: Dialog Box
eu: Elkarrizketa-koadroko kutxa

en: Modal Dialog Box
eu: Elkarrizketa-koadroko kutxa modala

en: Utility Palette
eu: Paleta utilitatea

en: Torn-off Menu
eu: Menua itzalita

en: Border
eu: Ertza

en: Button layout test %d
eu: Botoi diseinuen %d. proba

en: %g milliseconds to draw one window frame
eu: %g milisegundo leiho-markoa marrazteko

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
eu: Erabilera: marco-theme-viewer [GAIA]

en: Error loading theme: %s
eu: Errorea gaia kargatzean: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
eu: "%s" gaia %g segundotan kargatua

en: Normal Title Font
eu: Tituluko letra-tipo normala

en: Small Title Font
eu: Tituluko letra-tipo txikia

en: Large Title Font
eu: Tituluko letra-tipo handia

en: Button Layouts
eu: Botoien diseinua

en: Benchmark
eu: Proba-lekua

en: Window Title Goes Here
eu: Leihoaren titulua hemen doa

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
eu: %d marko %g bezero-aldeko segundotan (%g milisegundo/markoko) marraztua eta denbora estandarreko %g segundo X zerbitzariko errekurtsoak barne (%g milisegundo/markoko)
