marco 1.25.0 - en to fa translation catalogue (267 entries)

en: Desktop
fa: میزکار

en: Take a screenshot
fa: عکس گرفتن از صفحه

en: Take a screenshot of a window
fa: عکس گرفتن از پنجره

en: Run a terminal
fa: اجرای پایانه

en: Move between windows immediately
fa: جابه‌جایی آنی بین پنجره‌ها

en: Move between panels and the desktop immediately
fa: جابه‌جایی آنی بین تابلو و رومیزی

en: Switch to workspace 1
fa: تعویض به فضای کاری ۱

en: Switch to workspace 2
fa: تعویض به فضای کاری ۲

en: Switch to workspace 3
fa: تعویض به فضای کاری ۳

en: Switch to workspace 4
fa: تعویض به فضای کاری ۴

en: Switch to workspace 5
fa: تعویض به فضای کاری ۵

en: Switch to workspace 6
fa: تعویض به فضای کاری ۶

en: Switch to workspace 7
fa: تعویض به فضای کاری ۷

en: Switch to workspace 8
fa: تعویض به فضای کاری ۸

en: Switch to workspace 9
fa: تعویض به فضای کاری ۹

en: Switch to workspace 10
fa: تعویض به فضای کاری ۱۰

en: Switch to workspace 11
fa: تعویض به فضای کاری ۱۱

en: Switch to workspace 12
fa: تعویض به فضای کاری ۱۲

en: Toggle fullscreen mode
fa: ضامن حالت تمام صفحه

en: Toggle maximization state
fa: ضامن همیشه در وضیعت حداکثر

en: Maximize window
fa: حداکثر کردن پنجره

en: Toggle shaded state
fa: ضامن وضعیت سایه خورده

en: Close window
fa: بستن پنجره

en: Minimize window
fa: حداقل کردن پنجره

en: Move window
fa: جابه‌جایی پنجره

en: Resize window
fa: تغییر اندازه‌ی پنجره

en: Raise window above other windows
fa: پیش آوردن پنجره روی همه‌ی پنجره‌ها

en: Lower window below other windows
fa: پایین بردن پنجره زیر پنجره‌های دیگر

en: Maximize window vertically
fa: حداکثر کردن عمودی پنجره

en: Maximize window horizontally
fa: حداکثر کردن افقی پنجره

en: Move window to workspace 1
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۱

en: Move window to workspace 2
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۲

en: Move window to workspace 3
fa: نقل‌مکان پنجره به فضای کاری ۳

en: Move window to workspace 4
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۴

en: Move window to workspace 5
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۵

en: Move window to workspace 6
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۶

en: Move window to workspace 7
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۷

en: Move window to workspace 8
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۸

en: Move window to workspace 9
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۹

en: Move window to workspace 10
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۱۰

en: Move window to workspace 11
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۱۱

en: Move window to workspace 12
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری ۱۲

en: Move window one workspace to the left
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری چپ

en: Move window one workspace to the right
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری راست

en: Move window one workspace up
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری بالایی

en: Move window one workspace down
fa: جابه‌جایی پنجره به فضای کاری پایینی

en: Modifier to use for modified window click actions
fa: تغییردهنده‌ای که برای کنش‌های کلیک روی پنجره‌ی تغییر داده شده به کار می‌رود

en: Arrangement of buttons on the titlebar
fa: آرایش دکمه‌ها روی نوار عنوان

en: Window focus mode
fa: حالت تمرکز پنجره

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
fa: حالت تمرکز پنجره نحوه‌ی فعال‌سازی پنجره‌ها را نشان می‌دهد. سه مقدار می‌تواند بگیرد؛ «click» یعنی برای تمرکز روی پنجره‌ها رویشان کلیک شود، «sloppy» یعنی وقتی موشی وارد پنجره‌ای شد تمرکز روی آن پنجره قرار بگیرد و «mouse» یعنی وقتی موشی وارد پنجره‌ای شد تمرکز روی آن قرار بگیرد و وقتی خارج شد تمرکز از روی آن برداشته شود.

en: Action on title bar double-click
fa: کنشی که با دوبار کلیک روی نوار عنوان انجام می‌شود

en: Automatically raises the focused window
fa: پنجره مورد تمرکز را به طور خودکار پیش‌بکشد.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
fa: تأخیر به میلی ثانیه برای گزینه‌ی پیش آوردن خودکار

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
fa: تأخیر زمانی قبل از پیش کشیدن پنجره در صورتی که auto_raise روی درست تنظیم شده باشد. تأخیر به هزارم ثانیه داده شده است.

en: Current theme
fa: تم فعلی

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
fa: تم، قیافه‌ی کناره‌ی پنجره‌ها، نوار عنوان و چیزهایی از این دست را تعیین می‌کند.

en: Use standard system font in window titles
fa: استفاده از قلم استاندارد سیستم در عنوان پنجره‌ها

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
fa: اگر درست باشد گزینه‌ی titlebar_font نادیده گرفته شده و برای عنوان پنجره‌ها از قلم استاندارد برنامه استفاده می‌شود.

en: Window title font
fa: قلم عنوان پنجره

en: Number of workspaces
fa: تعداد فضاهای کاری

en: Enable Visual Bell
fa: به کار انداختن زنگ دیداری

en: System Bell is Audible
fa: زنگ سیستم قابل شنیدن است

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
fa: مشخص می‌کند که برنامه‌ها یا سیستم می‌توانند «بوق» قابل شنیدن تولید کنند یا نه: ممکن است همزمان با «زنگ دیداری» به کار رود تا  «بوق» بی‌صدا امکان پذیر شود.

en: Visual Bell Type
fa: نوع زنگ دیداری

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
fa: به متاسیتی می‌گوید چطور شاخص تصویری‌ای که زنگ سیستم یا برنامه‌ی شاخص «زنگ» دیگری به صدا در آمده است را پیاده‌سازی کند. در حال حاضر دو مقدار معتبر وجود دارند، «fullscreen» که سبب یک جرقه‌ی سیاه و سفید تمام‌صفحه می‌شود، و «frame_flsh» که سبب می‌شود نوار عنوان برنامه‌ای که سیگنال زنگ را ارسال کرده جرقه بزند. اگر برنامه‌ای که سیگنال زنگ را فرستاده نامعلوم باشد (که معمولاً در مورد برای «بوق سیستم» پیش‌فرض این طور است)، نوار عنوان پنجره‌ای که فعلاً مورد تمرکز است جرقه می‌زند.

en: If true, trade off usability for less resource usage
fa: اگر درست بود از قابلیت کاربری در قبال استفاده‌ی کمتر از منابع صرف نظر شود

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
fa: (پیاده‌سازی نشده) ناوش در میان برنامه‌ها کار می‌کند نه پنجره‌ها

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
fa: از کار انداختن امکانات معیوبی که مورد نیاز برنامه‌های قدمی یا از کارافتاده‌اند

en: Name of workspace
fa: نام فضای کاری

en: The name of a workspace.
fa: نام فضای کاری.

en: Run a defined command
fa: اجرای یک فرمان تعریف شده

en: Move backward between panels and the desktop immediately
fa: جابه‌جایی آنی به عقب بین تابلو و رومیزی

en: Commands to run in response to keybindings
fa: فرمان‌هایی که در پاسخ به کلیدهای مقید اجرا می‌شوند

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
fa: کلیدهای /apps/marco/global_keybindings/run_command_N کلیدهای مقیدی تعریف می‌کنند که متناظر با این فرمان‌ها هستند. فشار دادن کلید مقید برای run_command_N، command_N را اجرا خواهد کرد.

en: The screenshot command
fa: فرمان عکس از صفحه

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
fa: کلید /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot کلید مقیدی تعریف می‌کند که سبب می‌شود فرمان مشخص شده با این تنظیم احضار شود.

en: The window screenshot command
fa: فرمان عکس از صفحه‌ی پنجره

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
fa: کلید /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot کلید مقیدی تعریف می‌کند که سبب می‌شود فرمان مشخص شده با این تنظیم احضار شود.

en: _Force Quit
fa: ترک اجباری

en: Failed to get hostname: %s
fa: شکست در گرفتن نام میزبان: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
fa: شکست در باز کردن نمایش «%s» سیستم پنجره‌ی X

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
fa: برنامه‌ی دیگری کلید %s را با تغییردهنده‌های %x برای مقیدسازی به کار می‌برد

en: No command %d has been defined.
fa:  فرمان %Id تعریف نشده است.

en: No terminal command has been defined.
fa: هیچ فرمان پایانه‌ای تعریف نشده است.

en: Cancel
fa: انصراف

en: Disable connection to session manager
fa: از کار انداختن اتصال به مدیر نشست

en: Specify session management ID
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: Print version
fa: نسخه‌ی چاپی

en: Make X calls synchronous
fa: همگام‌سازی فراخوانی‌های X

en: Failed to scan themes directory: %s
fa: شکست در پویش شاخه‌ی تم‌ها: %s

en: Failed to restart: %s
fa: شکست در راه‌اندازی مجدد: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
fa: دور زدن برنامه‌های از کار افتاده، از کار انداخته شده است. بعضی از برنامه‌ها ممکن است رفتار مناسبی نداشته باشند.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
fa: «%s» پیدا شده در پایگاه‌داده‌ی پیکربندی مقدار معتبری برای تغییردهنده‌ی دکمه‌ی موشی نیست

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
fa: «%s» که در پایگاه داده‌ی پیکربندی پیدا شده مقدار معتبری برای کلید مقید «%s» نیست

en: Workspace %d
fa: فضای کاری %Id

en: Screen %d on display '%s' is invalid
fa: صفحه‌ی %Id روی نمایشگر «%s» نامعتبر است

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
fa: صفحه‌ی %Id روی نمایشگر «%s» مدیر پنجره‌ها دارد. برای جایگزین کردنمدیر پنجره‌های فعلی از گزینه‌ی --replace استفاده کنید.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
fa: انتخاب مدیر پنجره‌ها روی صفحه‌ی %Id نمایش «%s»

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
fa: صفحه‌ی %Id روی نمایشگر «%s» مدیر پنجره دارد

en: Could not release screen %d on display "%s"
fa: آزاد کردن صفحه‌ی %Id روی نمایشگر «%s» ممکن نیست

en: Could not create directory '%s': %s
fa: ایجاد شاخه‌ی «%s» ممکن نیست: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
fa: باز کردن پرونده‌ی نشست «%s» برای نوشتن ممکن نیست: %s

en: Error writing session file '%s': %s
fa: خطا در نوشتن پرونده‌ی نشست «%s»: %s

en: Error closing session file '%s': %s
fa: خطا در بستن پرونده‌ی نشست «%s»: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
fa: شکست در تجزیه‌ی پرونده‌ی نشست ذخیره شده: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
fa: مشخصه‌ی <marco_session> دیده شد اما شناسه‌ی نشست از قبل موجود بود

en: nested <window> tag
fa: برچسب <window> تودرتو است

en: Unknown element %s
fa: عنصر %s نامعلوم است

en: Failed to open debug log: %s
fa: شکست در بازکردن ثبت وقایع اشکال‌زدایی: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
fa: شکست در انجام fdopen() پرونده‌ی ثبتی %s: %s

en: Opened log file %s
fa: پرونده‌ی ثبتی %s باز شد

en: Marco was compiled without support for verbose mode
fa: متاسیتی بدون پشتیبانی حالت مفصل ترجمه شده است

en: Window manager:
fa: مدیر پنجره‌ها:

en: Bug in window manager:
fa: اشکال در مدیر پنجره‌ها:

en: Window manager warning:
fa: هشدار مدیر پنجره‌ها:

en: Window manager error:
fa: خطای مدیر پنجره‌ها:

note: Translators: This is the title used on dialog boxes
en: Marco
fa: متاسیتی

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
fa: پنجره %s  به جای تنظیم SM_CLIENT_ID روی پنجره‌ی WM_CLIENT_LEADER طبق ICCCM   آن را روی خودش تنظیم کرده است.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
fa: پنجره‌ی %s یک راهنمای MWM تنظیم می‌کند که نشان می‌دهد امکان تغییر اندازه ندارد، اما اندازه‌ی حداقل را %Id × %Id و اندازه‌ی حداکثر را %Id × %Id تنظیم می‌کند؛ این منطقی نیست.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
fa: برنامه  _NET_WM_PID %Ilu جعلی تنظیم کرده است

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
fa: پنجره‌ی 0x%lx ویژگی %s را دارد که 
    انتظار می‌رفت از نوع %s قالب %Id باشد
    اما از نوع %s قالب %Id  n_items %Id بود.
    این به احتمال زیاد اشکال برنامه است نه اشکال مدیر پنجره‌ها.
    در این پنجره  title=«%s» class=«%s» name=«%s» است

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
fa: ویژگی %s روی پنجره‌ی 0x%lx UTf-8 نامعتبر دارد

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
fa: ویژگی %s روی پنجره‌ی 0x%lx برای مورد %Id در فهرست، UTf-8 نامعتبر دارد

en: Usage: %s
fa: کاربرد: %s

en: Close Window
fa: بستن پنجره

en: Window Menu
fa: منوی پنجره

en: Minimize Window
fa: حداقل کردن پنجره

en: Maximize Window
fa: حداکثر کردن پنجره

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
fa: حدا_قل کردن

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
fa: حدا_کثر کردن

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
fa: ناحداک_ثر کردن

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
fa: جمع کردن

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
fa: پهن کردن

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
fa: _نقل مکان

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
fa: _تغییر اندازه

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
fa: _همیشه در فضای کاری قابل مشاهده

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
fa: _فقط در این فضای کاری

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
fa: نقل‌مکان به فضای کاری _چپ

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
fa: نقل‌مکان به فضای کاری _راست

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
fa: نقل‌مکان به فضای کاری _بالا

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
fa: نقل‌مکان به فضای کاری _پایین

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
fa: _بستن

en: Workspace 1_0
fa: فضای کاری  ۱۰

en: Workspace %s%d
fa: فضای کاری %s%Id

en: Move to Another _Workspace
fa: نقل مکان به یک _فضای کاری دیگر

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
fa: تبدیل

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
fa: مهار

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the alt key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Alt
fa: دگرساز

note: Translators: This represents the size of a window.  The first number is * the width of the window and the second is the height.
en: %d x %d
fa: %Id × %Id

en: top
fa: بالا

en: bottom
fa: پایین

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
fa: پیکربندی ظاهری چارچوب بعد «%s» را مشخص نمی‌کند

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
fa: پیکربندی ظاهری چارچوب بعد «%s» را برای کناره‌ی «%s» مشخص نمی‌کند

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
fa: %Ig به عنوان نسبت طول به عرض دکمه معقول نیست

en: Frame geometry does not specify size of buttons
fa: پیکربندی ظاهری چارچوب اندازه‌ی دکمه‌ها را مشخص نمی‌کند

en: Gradients should have at least two colors
fa: شیب‌ها باید حداقل دو رنگ داشته باشند

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
fa: وضعیت در مشخصه‌ی رنگ GTK باید داخل قلاب نوشته شود، به طور مثال gtk:fg[NORMAL] که NORMAL وضعیت است: »%s» قابل تجزیه نیست

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
fa: در مشخصه‌ی رنگ GTK باید بعد از وضعیت، قلاب بسته داشته باشد، به طور مثال gtk:fg[NORMAL] که NORMAL وضعیت است: »%s» قابل تجزیه نیست

en: Did not understand state "%s" in color specification
fa: وضعیت «%s» در مشخصه‌ی رنگ قابل درک نیست

en: Did not understand color component "%s" in color specification
fa: مؤلفه‌ی «%s» در مشخصه‌ی رنگ قابل درک نیست

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
fa: قالب ترکیب «blend/bg_color/fg_color/alpha» است، «%s» در قالب اندازه نمی‌شود

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
fa: ارزش آلفای «%s» در رنگ ترکیب شده قابل تجزیه نیست

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
fa: ارزش آلفای «%s» در رنگ ترکیب شده بین ۰٫۰ و ۱٫۰ نیست

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
fa: قالب سایه «shade/base_color/factor» است، «%s» در قالب اندازه نمی‌شود

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
fa: ‌عامل سایه‌ی «%s» در رنگ سایه خورده قابل تجزیه نیست

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
fa: عامل سایه‌ی «%s» در رنگ سایه خورده منفی است

en: Could not parse color "%s"
fa: رنگ «%s» قابل تجزیه نیست

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
fa: عبارت مختصاتی شامل نویسه‌ی «%s» است که جایز نیست

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
fa: عبارت مختصاتی شامل عدد اعشار ممیز شناور «%s» است که قابل تجزیه نیست

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
fa: عبارت مختصاتی شامل عددصحیح «%s» است که قابل تجزیه نیست

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
fa: عبارت مختصاتی شامل عملگر نامعلومی در ابتدای متن است: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
fa: عبارت مختصاتی خالی بود یا قابل درک نبود

en: Coordinate expression results in division by zero
fa: عبارت مختصاتی موجب تقسیم به صفر می‌شود

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
fa: عبارت مختصاتی سعی دارد از عملگر باقی مانده روی عدد اعشاری ممیز شناوری استفاد کند

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
fa:  عبارت مختصاتی در جایی که انتظار عملوند می‌رفت، عملگر«%s» داشت

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
fa: عبارت مختصاتی در جایی که انتظار عملگر

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
fa: عبارت مختصاتی به جای عملوند با عملگر تمام می‌شود

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
fa: در عبارت مختصاتی، عملگر «%c» بدون هیچ عملوندی به دنبال عملگر «%c» آمده است

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
fa: عبارت مختصاتی متغییر یا ثابت «%s» نامعلوم دارد

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
fa: عبارت مختصاتی پرانتر بسته‌ای دارد که پرانتز باز ندارد

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
fa: عبارت مختصاتی پرانتر بازی دارد که پرانتز بسته ندارد

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
fa: به نظر نمی‌رسد که عبارت مختصاتی عملگر یا عملوندی داشته باشد

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
fa: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>باید برای این سبک چارچوب مشخص شود

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
fa: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> نبود

en: Failed to load theme "%s": %s
fa: شکست در بارکردن تم «%s»: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
fa: <%s> برای تم «%s» تنظیم نشده است

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
fa: سبک جارچوب برای نوع پنجره «%s» در تم «%s» تنظیم نشده است، یک عنصر <window type="%s" style_set="whatever"/>  اضافه کنید

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
fa: ثابت‌هایی که کاربر تعریف کرده اسن باید با حروف بزرگ شروع شوند؛ «%s» این طور نیست

en: Constant "%s" has already been defined
fa: ثابت «%s» قبلاً تعریف شده است

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
fa: مشخصه‌ی «%s» روی عنصر <%s> موجود نیست

en: Line %d character %d: %s
fa: سطر %Id نویسه‌ی %Id: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
fa: مشخصه‌ی «%s» در عنصر <%s> دو بار تکرار شده است

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
fa: مشخصه‌ی «%s» در این قالب در عنصر <%s> نامعتبر است

en: Could not parse "%s" as an integer
fa: «%s»به عنوان عدد صحیح قابل تجزیه نیست

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
fa: نویسه‌ی «%s» در رشته‌ی «%s» قابل درک نیست

en: Integer %ld must be positive
fa: عدد صحیح %ld باید مثبت باشد

en: Integer %ld is too large, current max is %d
fa: عدد صحیح %ld خیلی بزرگ است، حداکثر فعلی %d است

en: Could not parse "%s" as a floating point number
fa: «%s»  به عنوان عدد اعشاری ممیز شناور قابل تجزیه نیست

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
fa: مقدار بولی باید «درست» یا «نادرست» باشد نه «%s»

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
fa: زاویه %Ig بود، باید بین ۰٫۰ و ۳۶۰٫۰ باشد

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
fa: آلفا %Ig بود، باید بین ۰٫۰ (نامرئی) و ۱٫۰ (به تمامی تیره) باشد

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
fa: مقیاس عنوان «%s» نامعتبر است (باید xx-small یا x-small یا small یا medium یا large یا x-large یا xx-large باشد)

en: <%s> name "%s" used a second time
fa: <%s> نام «%s» برای بار دوم استفاده شده است

en: <%s> parent "%s" has not been defined
fa: <%s> والد «%s» تعریف نشده است

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
fa: <%s> پیکربندی ظاهری «%s» تعریف نشده است

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
fa: <%s> باید پیکربندی ظاهری یا والدی که پیکربندی ظاهری داشته باشد مشخص شود

en: Unknown type "%s" on <%s> element
fa: نوع «%s» روی عنصر <%s> نامعلوم است

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
fa: style_set «%s» روی عنصر <%s> نامعلوم است

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
fa:  نوع پنجره‌ی «%s» قبلاً به یک مجموعه‌ی سبک تخصیص داد شده است

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
fa: عنصر <%s> زیر <%s> مجاز نیست

en: Distance "%s" is unknown
fa: فاصله‌ی «%s» نامعلوم است

en: Aspect ratio "%s" is unknown
fa: نسبت عرض به ارتفاع «%s» نامعلوم است

en: Border "%s" is unknown
fa: کناره‌ی «%s» نامعلوم است

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
fa: مقدار «%s»  برای نوع شیب قابل درک نیست

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
fa: وضعیت «%s» برای عنصر <%s> قابل درک نیست

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
fa: سایه‌ی «%s» برای عنصر <%s> قابل درک نیست

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
fa: پیکان «%s» برای عنصر <%s> قابل درک نیست

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
fa: <draw_ops> با نام «%s» تعریف نشده است

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
fa: گنجاندن draw_ops «%s» در اینجا، مرجع دوری ایجاد می‌کند

en: Unknown position "%s" for frame piece
fa: موقعیت «%s» برای قطعه‌ی چارچوب نامعلوم است

en: Frame style already has a piece at position %s
fa: سبک چارچوب در حال حاضر قطعه‌ای در موقعیت %s دارد

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
fa: <draw_ops> با نام «%s» تعریف نشده است

en: Unknown function "%s" for button
fa: تابع «%s» برای دکمه نامعلوم است

en: Unknown state "%s" for button
fa: وضعیت «%s» برای دکمه نامعلوم است

en: Frame style already has a button for function %s state %s
fa: سبک چارچوب در حال حاضر برای تابع %s وضعیت %s دکمه دارد

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
fa: «%s» مقدار معتبری برای مشخصه‌ی تمرکز نیست

en: "%s" is not a valid value for state attribute
fa: «%s» مقدار معتبری برای مشخصه‌ی وضعیت نیست

en: A style called "%s" has not been defined
fa: سبکی با نام «%s» تعریف نشده است

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
fa: «%s» مقدار معتبری برای مشخصه‌ی تغییر اندازه نیست

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
fa: عنصر <%s> در وضعیت‌های حداکثر و سایه خورده مشخصه‌ی «resize» نباید داشته باشد

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
fa: سبک، در حال حاضر، برای وضعیت %s تغییر اندازه %s تمرکز %s مشخص شده است

en: Style has already been specified for state %s focus %s
fa: سبک، در حال حاضر، برای وضعیت %s تمرکز %s مشخص شده است

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fa: عنصر <piece> نمی‌تواند دو draw_ops داشته باشد. (تم یک مشخصه‌ی draw_ops و یک عنصر  <draw_ops> یا دو عنصر مشخص کرده است)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fa: عنصر <button> نمی‌تواند دو draw_ops داشته باشد. (تم یک مشخصه‌ی draw_ops و یک عنصر  <draw_ops> یا دو عنصر مشخص کرده است)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
fa: عنصر <menu_icon> نمی‌تواند دو draw_ops داشته باشد. (تم یک مشخصه‌ی draw_ops و یک عنصر  <draw_ops> یا دو عنصر مشخص کرده است)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
fa: عنصر <%s> درون عنصرهای name یا  author یا date یا description جایز نیست

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
fa: عنصر <%s> درون عنصر <constant> جایز نیست

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
fa: عنصر <%s> درون عنصرهای disanceیا  border یا aspect_ratio جایز نیست

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
fa: عنصر <%s> داخل عنصر عملیات رسم مجاز نیست

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
fa: عنصر <%s> درون یک عنصر <%s> مجاز نیست

en: No draw_ops provided for frame piece
fa: draw_ops برای قطعه‌ی چارچوب منظور نشده است

en: No draw_ops provided for button
fa: draw_ops برای دکمه منظور نشده است

en: No text is allowed inside element <%s>
fa: هیچ متنی درون عنصر <%s> مجاز نیست

en: This is a sample message in a sample dialog
fa: این یک پیغام نمونه در یک محاوره‌ی نمونه است

en: Fake menu item %d
fa: مورد %Id منوی جعلی

en: Border-only window
fa: پنجره‌ی فقط کناره‌دار

en: Bar
fa: نوار

en: Normal Application Window
fa: پنجره‌ی عادی برنامه

en: Dialog Box
fa: جعبه‌ی محاوره

en: Modal Dialog Box
fa: جعبه‌ی محاوره‌ی چند حالتی

en: Utility Palette
fa: تخته‌رنگ برنامه‌

en: Torn-off Menu
fa: منوی کنده شدنی

en: Border
fa: حاشیه

en: Button layout test %d
fa: آزمایش %Id چیدمان دکمه‌ها

en: %g milliseconds to draw one window frame
fa: %Ig میلی ثانیه برای کشیدن چارچوب یک پنجره

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
fa: کاربرد: marco-theme-viewer [THEMENAME]

en: Error loading theme: %s
fa: خطا در بارگذاری تم : %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
fa: تم‌ «%s» در %Ig ثانیه بارشد

en: Normal Title Font
fa: قلم عنوان عادی

en: Small Title Font
fa: قلم عنوان ریز

en: Large Title Font
fa: قلم عنوان درشت

en: Button Layouts
fa: چیدمان‌های دکمه‌ها

en: Benchmark
fa: آزمایش محک

en: Window Title Goes Here
fa: عنوان پنجره اینجا قرار می‌گیرد

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
fa: %Id چارچوب در %Ig ثانیه‌ی سمت مخدوم (%Ig میلی ثانیه برای هر چارچوب) و %Ig ثانیه‌ی ساعت دیواری شامل منابع خادم X (%Ig میلی ثانیه برای هر چارچوب)
