marco 1.25.0 - en to ga translation catalogue (149 entries)

en: Desktop
ga: Deasc

en: Show the panel's main menu
ga: Taispeáin príomhroghchlár an phainéil

en: Take a screenshot
ga: Tóg scáilghraf

en: Take a screenshot of a window
ga: Tóg scáilghraf fuinneoige

en: Run a terminal
ga: Rith teirminéal

en: Window Management
ga: Bainistíocht Fuinneog

en: Move between windows, using a popup window
ga: Athraigh idir fhuinneoga le preabfhuinneog

en: Move between windows of an application, using a popup window
ga: Athraigh idir fhuinneoga feidhmchláir le preabfhuinneog

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ga: Athraigh idir phainéil agus an deasc le preabfhuinneog

en: Move between windows immediately
ga: Athraigh idir fhuinneoga láithreach

en: Move between windows of an application immediately
ga: Athraigh idir fhuinneoga feidhmchláir láithreach

en: Move between panels and the desktop immediately
ga: Athraigh idir phainéil agus an deasc láithreach

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
ga: Folaigh gach gnáthfhuinneog agus tabhair fócas don deasc

en: Switch to workspace 1
ga: Athraigh go spás oibre 1

en: Switch to workspace 2
ga: Athraigh go spás oibre 2

en: Switch to workspace 3
ga: Athraigh go spás oibre 3

en: Switch to workspace 4
ga: Athraigh go spás oibre 4

en: Switch to workspace 5
ga: Athraigh go spás oibre 5

en: Switch to workspace 6
ga: Athraigh go spás oibre 6

en: Switch to workspace 7
ga: Athraigh go spás oibre 7

en: Switch to workspace 8
ga: Athraigh go spás oibre 8

en: Switch to workspace 9
ga: Athraigh go spás oibre 9

en: Switch to workspace 10
ga: Athraigh go spás oibre 10

en: Switch to workspace 11
ga: Athraigh go spás oibre 11

en: Switch to workspace 12
ga: Athraigh go spás oibre 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ga: Athraigh go spás oibre ar chlé an spáis oibre reatha

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ga: Athraigh go spás oibre ar dheis an spáis oibre reatha

en: Switch to workspace above the current workspace
ga: Athraigh go spás oibre os cionn an spáis oibre reatha

en: Switch to workspace below the current workspace
ga: Athraigh go spás oibre faoin spás oibre reatha

en: Activate the window menu
ga: Gníomhachtaigh an roghchlár fuinneoige

en: Toggle fullscreen mode
ga: Scoránaigh mód lánscáileáin

en: Toggle maximization state
ga: Scoránaigh staid uasmhéadaithe

en: Maximize window
ga: Uasmhéadaigh fuinneog

en: Restore window
ga: Athchóirigh fuinneog

en: Toggle shaded state
ga: Scoránaigh staid scáthaithe

en: Close window
ga: Dún fuinneom

en: Minimize window
ga: Íoslaghdaigh fuinneog

en: Move window
ga: Bog fuinneog

en: Resize window
ga: Athmhéadaigh fuinneog

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ga: Scoránaigh an bhfuil fuinneog ar gach spás oibre nó ar cheann amháin

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ga: Ardaigh fuinneog má tá sí chlúdaíonn fuinneog eile í, nó ísligh í

en: Raise window above other windows
ga: Ardaigh fuinneog os cionn fuinneog eile

en: Lower window below other windows
ga: Ísligh fuinneog faoi fhuinneoga eile

en: Maximize window vertically
ga: Uasmhéadaigh fuinneog go hingearach

en: Maximize window horizontally
ga: Uasmhéadaigh fuinneog go cothrománach

en: Move window to north-west (top left) corner
ga: Bog fuinneog go cúinne iarthuaiscirt (barr ar chlé)

en: Move window to north-east (top right) corner
ga: Bog fuinneog go cúinne oirthuaiscirt (barr ar dheis)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ga: Bog fuinneog go cúinne iardheiscirt (bun ar chlé)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ga: Bog fuinneog go cúinne oirdheiscirt (bun ar dheis)

en: Move window to north (top) side of screen
ga: Bog fuinneog go taobh thuaisceart (barr) an scáileáin

en: Move window to south (bottom) side of screen
ga: Bog fuinneog go taobh dheisceart (bun) an scáileáin

en: Move window to east (right) side of screen
ga: Bog fuinneog go taobh oirthear (taobh deas) an scáileáin

en: Move window to west (left) side of screen
ga: Bog fuinneog go taobh iarthar (taobh clé) an scáileáin

en: Move window to center of screen
ga: Bog fuinneog go lár an scáileáin

en: Move window to workspace 1
ga: Bog fuinneog go spás oibre 1

en: Move window to workspace 2
ga: Bog fuinneog go spás oibre 2

en: Move window to workspace 3
ga: Bog fuinneog go spás oibre 3

en: Move window to workspace 4
ga: Bog fuinneog go spás oibre 4

en: Move window to workspace 5
ga: Bog fuinneog go spás oibre 5

en: Move window to workspace 6
ga: Bog fuinneog go spás oibre 6

en: Move window to workspace 7
ga: Bog fuinneog go spás oibre 7

en: Move window to workspace 8
ga: Bog fuinneog go spás oibre 8

en: Move window to workspace 9
ga: Bog fuinneog go spás oibre 9

en: Move window to workspace 10
ga: Bog fuinneog go spás oibre 10

en: Move window to workspace 11
ga: Bog fuinneog go spás oibre 11

en: Move window to workspace 12
ga: Bog fuinneog go spás oibre 12

en: Move window one workspace to the left
ga: Bog fuinneog spás oibre ar chlé

en: Move window one workspace to the right
ga: Bog fuinneog spás oibre ar dheis

en: Move window one workspace up
ga: Bog fuinneog spás oibre suas

en: Move window one workspace down
ga: Bog fuinneog spás oibre síos

en: Current theme
ga: Téama reatha

en: Number of workspaces
ga: Líon na spásanna oibre

en: Enable Visual Bell
ga: Cumasaigh Cloigín Infeicthe

en: Compositing Manager
ga: Bainisteoir Comhshuite

en: Name of workspace
ga: Ainm spás oibre

en: The name of a workspace.
ga: An t-ainm spás oibre.

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
ga: Athraigh ar gcúl idir fhuinneoga feidhmchláir le preabfhuinneog

en: Move backward between windows, using a popup window
ga: Athraigh ar gcúl idir fhuinneoga le preabfhuinneog

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
ga: Athraigh ar gcúl idir phainéil agus an deasc le preabfhuinneog

en: Move backward between windows of an application immediately
ga: Athraigh ar gcúl idir fhuinneoga feidhmchláir láithreach

en: Move backward between windows immediately
ga: Athraigh ar gcúl idir fhuinneoga láithreach

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ga: Athraigh ar gcúl idir phainéil agus an deasc láithreach

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ga: Taispeáin bosca dialóige "Rith Feidhmchlár" an phainéil

en: The screenshot command
ga: An ordú scáilghraif

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
ga: Scoránaigh an mbeidh fuinneog infheicthe os cionn fuinneog eile i gcónaí

en: _Wait
ga: _Fan

en: _Force Quit
ga: Éignigh _Scor

en: Failed to get hostname: %s
ga: Teip ag leámh óstainm: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ga: Teipeadh ag oscailt scathán Corás Fhunneoga X '%s'

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ga: Tharla earráid agus <tt>%s</tt> á rith:
    
    %s

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: X Display to use
ga: Taispeáint X le húsáid

en: Print version
ga: Priontáil leagan

en: Make X calls synchronous
ga: Déan sioncronach glaonna X

en: Failed to scan themes directory: %s
ga: Theip ar scanadh na comhadlainne théamaí: %s

en: Failed to restart: %s
ga: Theip ar atosú: %s

en: Workspace %d
ga: Spás Oibre %d

en: Opened log file %s
ga: D'oscail comhad loga %s

en: Window manager:
ga: Bainisteoir fuinneog:

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
ga: %s (ar %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
ga: %s (mar fhorúsáideoir)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
ga: %s (mar %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
ga: %s (mar úsáideoir eile)

en: Usage: %s
ga: Úsáid: %s

en: Close Window
ga: Dún Fuinneog

en: Window Menu
ga: Roghchlár Fuinneoige

en: Minimize Window
ga: Íoslaghdaigh Fuinneog

en: Maximize Window
ga: Uasmhéadaigh Fuinneog

en: Restore Window
ga: Athchóirigh Fuinneog

en: Roll Up Window
ga: Roll Fuinneog Isteach

en: Unroll Window
ga: Roll Fuinneog Amach

en: Keep Window On Top
ga: Coinnigh Fuinneog ar Barr

en: Remove Window From Top
ga: Bain Fuinneog ó Bharr

en: Always On Visible Workspace
ga: Ar Spás Oibre Reatha i gCónaí

en: Put Window On Only One Workspace
ga: Cuir Fuinneog ar Spás Oibre Amháin

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ga: Íos_laghdaigh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ga: _Uasmhéadaigh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ga: Dí-uas_mhéadaigh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
ga: Roll _Isteach

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
ga: Roll _Amach

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ga: _Bog

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ga: _Athmhéadaigh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
ga: Bog Barra Teidil ar _Scáileáin

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
ga: Ar Barr i gCónaí

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ga: Ar Spás Oibre Reatha i _gCónaí

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ga: Ar an Spás _Oibre Amháin

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ga: Bog go Spás Oibre ar _Chlé

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ga: Bog go Spás Oibre ar _Dheis

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ga: Bog go Spás Oibre O_s Cionn

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ga: Bog go Spás Oibre _Faoi Bhun

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ga: _Dún

en: Workspace %d%n
ga: Spás Oibre %d%n

en: Workspace 1_0
ga: Spás Oibre 1_0

en: Workspace %s%d
ga: Spás Oibre %s%d

en: Move to Another _Workspace
ga: Bog go _Spás Oibre Eile

en: top
ga: ag barr

en: bottom
ga: ag bun

en: left
ga: ar chlé

en: right
ga: ar dheis

en: Failed to load theme "%s": %s
ga: Theip ar luchtú téama "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ga: Gan <%s> socraithe don téama "%s"

en: Line %d character %d: %s
ga: Líne %d carachtar %d: %s

en: Bar
ga: Barra

en: Border
ga: Imlíne

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
ga: Úsáid: marco-theme-viewer [AINMTÉAMA]

en: Error loading theme: %s
ga: Earráid agus téama á luchtú: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ga: Luchtaíodh téama "%s" i %g soicind
