marco 1.25.0 - en to he translation catalogue (67 entries)

en: Desktop
he: שולחן העבודה

en: Show the panel's main menu
he: הצגת התפריט הראשי של הלוח

en: Window Management
he: ניהול חלונות

en: Close window
he: סגירת החלון

en: Compositing Manager
he: מנהל תפעול חלונות

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
he: הצגת דו־שיח "הרצת יישום" של הלוח

en: Bell event
he: אירוע צלצול

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
he: <tt>%s</tt> אינו מגיב.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
he: ניתן לבחור האם להמתין זמן מה עד להמשך פעולת היישום או לאלץ את סגירת היישום לחלוטין.

en: _Wait
he: לה_מתין

en: _Force Quit
he: _אילוץ יציאה

en: Failed to get hostname: %s
he: נכשל בקבלת שם המארח: %s

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
he: תוכנית אחרת כבר משתמשת במקש %s עם המקש %x כצירוף

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
he: ארעה שגיאה בהרצת <tt>%s</tt>:‏
    
    %s

en: No command %d has been defined.
he: אף פקודה %d לא הוגדרה.

en: No terminal command has been defined.
he: אף פקודת מסוף לא הוגדרה.

en: Cancel
he: ביטול

en: Specify session management ID
he: הגדר מס"ד ניהול עבור ה-Session

en: Make X calls synchronous
he: סנכרן קריאות X

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
he: אין ליצור חלונות על כל המסך כך שיהיו מוגדלים וללא עיצוב

en: Workspace %d
he: סביבת עבודה %d

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
he: חלון זה אינו תומך ב־&quot;שמירת ההגדרות הנוכחיות&quot;, ויהיה צורך באתחול ידני בכניסה הבאה שלך.

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
he: %s (מעל %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
he: ‏%s (כמשתמש על)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
he: ‏%s (מעל %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
he: ‏%s (כמשתמש אחר)

en: Usage: %s
he: שימוש: %s

en: Close Window
he: סגירת חלון

en: Window Menu
he: תפריט חלון

en: Minimize Window
he: מזער חלון

en: Maximize Window
he: הגדל חלון

en: Restore Window
he: שחזר חלון

en: Roll Up Window
he: גלול חלון מעלה

en: Unroll Window
he: ביטול גלילה

en: Keep Window On Top
he: שמור על החלון גלוי

en: Remove Window From Top
he: ביטול שמירת החלון גלוי

en: Always On Visible Workspace
he: הראה בכל סביבות העבודה

en: Put Window On Only One Workspace
he: הראה את החלון על סביבת עבודה אחת בלבד

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
he: _מזער

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
he: ה_גדל

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
he: _שחזר

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
he: גלול _מעלה

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
he: גלול _חזרה

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
he: _הזז

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
he: _שינוי גודל

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
he: הזז את שורת הכותרת על ה_מסך

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
he: תמיד מ_למעלה

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
he: תמיד בסביבת העבודה ה_גלויה

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
he: רק בסביבת עבודה _זו

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
he: הזז לסביבת _העבודה השמאלית

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
he: הזז לסביבת _הע_בודה הימנית

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
he: הזז לסביבת העבו_דה למעלה

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
he: הזז לסביבת העבודה ל_מטה

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
he: _סגור

en: Workspace %d%n
he: סביבת עבודה %d%n

en: Workspace 1_0
he: סביבת עבודה 1_0

en: Workspace %s%d
he: סביבת עבודה %s%d

en: Move to Another _Workspace
he: הזז לסביבת _עבודה אחרת

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the meta key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Meta
he: מטה

en: left
he: שמאלה

en: right
he: ימינה

en: Could not parse "%s" as an integer
he: לא ניתן להעביר את "%s" כמספר שלם

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
he: לא ניתן להבין את התוים "%s" במחרוזת "%s"

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
he: הרכיב החיצוני ביותר בערכת העיצוב חייב להיות <metacity_theme> ולא <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
he: <%s> צויין פעמיים בערכת נושא זו

en: _OK
he: _אישור

en: Border
he: גבול
