marco 1.25.0 - en to hu translation catalogue (402 entries)

en: Desktop
hu: Asztal

en: Show the panel's main menu
hu: A panel főmenüjének megjelenítése

en: Take a screenshot
hu: Képernyőkép készítése

en: Take a screenshot of a window
hu: Képernyőkép készítése egy ablakról

en: Run a terminal
hu: Terminál nyitása

en: Rename current workspace
hu: Jelenlegi munkaterület átnevezése

en: Window Management
hu: Ablakkezelés

en: Move between windows, using a popup window
hu: Váltás ablakok között felugró ablakkal

en: Move between windows of an application, using a popup window
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között felugró ablakkal

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
hu: Váltás a panelek és az asztal között felugró ablakkal

en: Move between windows immediately
hu: Váltás az ablakok között azonnal

en: Move between windows of an application immediately
hu: Váltás egy alkalmazás ablakai között azonnal

en: Move between panels and the desktop immediately
hu: Váltás a panelek és az asztal között azonnal

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
hu: Minden normál ablak elrejtése és fókusz átvitele az asztalra

en: Switch to workspace 1
hu: Átváltás az 1. munkaterületre

en: Switch to workspace 2
hu: Átváltás a 2. munkaterületre

en: Switch to workspace 3
hu: Átváltás a 3. munkaterületre

en: Switch to workspace 4
hu: Átváltás a 4. munkaterületre

en: Switch to workspace 5
hu: Átváltás az 5. munkaterületre

en: Switch to workspace 6
hu: Átváltás a 6. munkaterületre

en: Switch to workspace 7
hu: Átváltás a 7. munkaterületre

en: Switch to workspace 8
hu: Átváltás a 8. munkaterületre

en: Switch to workspace 9
hu: Átváltás a 9. munkaterületre

en: Switch to workspace 10
hu: Átváltás a 10. munkaterületre

en: Switch to workspace 11
hu: Átváltás a 11. munkaterületre

en: Switch to workspace 12
hu: Átváltás a 12. munkaterületre

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
hu: Átváltás a jelenlegitől balra lévő munkaterületre

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
hu: Átváltás a jelenlegitől jobbra lévő munkaterületre

en: Switch to workspace above the current workspace
hu: Átváltás a jelenlegi feletti munkaterületre

en: Switch to workspace below the current workspace
hu: Átváltás a jelenlegi alatti munkaterületre

en: Switch to previously selected workspace
hu: Átváltás a korábban kiválasztott munkaterületre

en: Activate the window menu
hu: Ablakmenü aktiválása

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős üzemmód

en: Toggle maximization state
hu: Maximalizált állapot átváltása

en: Maximize window
hu: Ablak maximalizálása

en: Restore window
hu: Ablak visszaállítása

en: Toggle shaded state
hu: Felgördített állapot átváltása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Minimize window
hu: Ablak minimalizálása

en: Move window
hu: Ablak áthelyezése

en: Resize window
hu: Ablak átméretezése

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
hu: Ablak megjelenítése minden munkaterületen vagy csak az egyiken

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
hu: Fedett ablak előtérbe hozása, egyébként háttérbe küldése

en: Raise window above other windows
hu: Ablak más ablakok elé hozása

en: Lower window below other windows
hu: Ablak más ablakok mögé küldése

en: Maximize window vertically
hu: Ablak függőleges maximalizálása

en: Maximize window horizontally
hu: Ablak vízszintes maximalizálása

en: Tile window to east (right) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő keleti (jobb) oldalához

en: Tile window to west (left) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő nyugati (bal) oldalához

en: Tile window to north-west (top left) corner
hu: Ablak áthelyezése az északnyugati (bal felső) sarokba

en: Tile window to north-east (top right) corner
hu: Ablak áthelyezése az északkeleti (jobb felső) sarokba

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
hu: Ablak áthelyezése a délnyugati (bal alsó) sarokba

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
hu: Ablak áthelyezése a délkeleti (jobb alsó) sarokba

en: Move window to north-west (top left) corner
hu: Ablak áthelyezése az északnyugati (bal felső) sarokba

en: Move window to north-east (top right) corner
hu: Ablak áthelyezése az északkeleti (jobb felső) sarokba

en: Move window to south-west (bottom left) corner
hu: Ablak áthelyezése a délnyugati (bal alsó) sarokba

en: Move window to south-east (bottom right) corner
hu: Ablak áthelyezése a délkeleti (jobb alsó) sarokba

en: Move window to north (top) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő északi (felső) oldalához

en: Move window to south (bottom) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő déli (alsó) oldalához

en: Move window to east (right) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő keleti (jobb) oldalához

en: Move window to west (left) side of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő nyugati (bal) oldalához

en: Move window to center of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő közepére

en: Move window to north (top) monitor
hu: Ablak áthelyezése az északi (felső) kijelzőre

en: Move window to south (bottom) monitor
hu: Ablak áthelyezése a déli (alsó) kijelzőre

en: Move window to east (right) monitor
hu: Ablak áthelyezése a keleti (jobb) kijelzőre

en: Move window to west (left) monitor
hu: Ablak áthelyezése a nyugati (bal) kijelzőre

en: Move window to workspace 1
hu: Ablak áthelyezése az 1. munkaterületre

en: Move window to workspace 2
hu: Ablak áthelyezése a 2. munkaterületre

en: Move window to workspace 3
hu: Ablak áthelyezése a 3. munkaterületre

en: Move window to workspace 4
hu: Ablak áthelyezése a 4. munkaterületre

en: Move window to workspace 5
hu: Ablak áthelyezése az 5. munkaterületre

en: Move window to workspace 6
hu: Ablak áthelyezése a 6. munkaterületre

en: Move window to workspace 7
hu: Ablak áthelyezése a 7. munkaterületre

en: Move window to workspace 8
hu: Ablak áthelyezése a 8. munkaterületre

en: Move window to workspace 9
hu: Ablak áthelyezése a 9. munkaterületre

en: Move window to workspace 10
hu: Ablak áthelyezése a 10. munkaterületre

en: Move window to workspace 11
hu: Ablak áthelyezése a 11. munkaterületre

en: Move window to workspace 12
hu: Ablak áthelyezése a 12. munkaterületre

en: Move window one workspace to the left
hu: Ablak áthelyezése a balra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace to the right
hu: Ablak áthelyezése a jobbra lévő munkaterületre

en: Move window one workspace up
hu: Ablak áthelyezése egy munkaterülettel feljebb

en: Move window one workspace down
hu: Ablak áthelyezése egy munkaterülettel lejjebb

en: Modifier to use for modified window click actions
hu: Módosító a módosított ablak kattintási műveleteihez

en: Whether to resize with the right button
hu: Átméretezés a jobb egérgombbal

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
hu: Állítsa igazra a „mouse_button_modifier” kulcsban megadott billentyű lenyomva tartása közben a jobb gombbal való átméretezéshez és a középső gombbal a menü megjelenítéséhez, állítsa hamisra az ellentétes működéshez.

en: Whether to display preselected tab window border
hu: Megjelenjen-e a kiválasztott lap kerete.

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
hu: Tiltsa le ezt az előre kijelölt ablak keretének kikapcsolásához a lapok váltása során.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
hu: A gombok elrendezése az ablak címsorában

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
hu: A címsor gombjainak igazítása. Az értéknek szövegnek kell lennie, mint például „menu:minimize,maximize,spacer,close”; a kettőspont választja el az ablak jobb és bal sarkát, a gombneveket pedig vesszők. Kettőzött gombok nem megengedettek. Az ismeretlen gombnevek jelzés nélkül figyelmen kívül lesznek hagyva, így a jövőbeli marco verziókkal készült gombsorok visszafelé kompatibilisek maradnak. A speciális spacer címkével némi hely szúrható két szomszédos gomb közé.

en: Window focus mode
hu: Ablakfókusz módja

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hu: Az ablakfókusz módja jelzi, hogy az ablakokat hogyan tehetőek aktívvá. Három lehetséges értéke van; „click” azt jelenti, hogy rá kell kattintani az adott ablakra hogy aktív legyen, „sloppy” azt jelenti, hogy az ablak aktív lesz, amint az egér az ablak fölé ér és a „mouse” azt jelenti, hogy az ablak aktív lesz, amint az egér az ablak fölé ér és nem lesz az, ha az egér elhagyja az ablakot.

en: Control how new windows get focus
hu: Új ablakok fókuszba kerülésének vezérlése

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
hu: Ez a beállítás az újonnan létrehozott ablakok fókuszba kerülésének irányítására biztosít további lehetőséget. Két lehetséges értéke van: a „smart” (intelligens) a felhasználó normál fókuszmódját alkalmazza, a „strict” (korlátozott) hatására pedig a terminálból indított ablakok nem kapnak fókuszt.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
hu: Az előtérbe hozás más felhasználói tevékenységek mellékhatása legyen-e

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
hu: Ezen érték hamisra állítása hibás viselkedést eredményezhet, ezért nem javasolt az alapértelmezett igaz érték módosítása. Számos művelet (például a kattintás a kliens területén, az ablak mozgatása vagy átméretezése) mellékhatásként előtérbe hozzák az ablakot. Ezen beállítás – nem javasolt – hamisra állításával az előtérbe hozást elválaszthatja más felhasználói műveletektől és figyelmen kívül hagyhatja az alkalmazások által generált előtérbe hozási kéréseket. Ha ez az érték hamis, az ablakok akkor is előtérbe hozhatók az Alt+bal gombbal kattintással az ablakban bárhová, normál kattintással az ablak díszítésein vagy a lapozók speciális üzeneteivel, például aktiválási kérésekkel a feladatlista kisalkalmazásoktól. Ez a beállítás jelenleg le van tiltva a „kattintás fókuszhoz” módban. Ne feledje, hogy az ablakok előtérbe hozási módjainak listája a „raise_on_click” kulcs hamis értéke esetén nem tartalmazza az alkalmazások ablak-előtérbe hozási programkéréseit, az ilyen kérések a kérés okától függetlenül figyelmen kívül maradnak. Ha alkalmazásfejlesztőként a felhasználói arra panaszkodnak, hogy az alkalmazás nem működik ezen beállítás letiltásakor, akkor vissza kell állítaniuk ezen beállítás igaz értékét. További információkért nézze meg a http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi.id=445447#c6 oldalt.

en: Action on title bar double-click
hu: A címsoron való dupla kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hu: Ez az opció határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való dupla kattintás esetén. Jelenleg érvényes opciók a „toggle_shade”, amely hatására az ablak felgördül/legördül, a „toggle_maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle_maximize_horizontally” és „toggle_maximize_vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „shade”, amely hatására az ablak felgördül, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Action on title bar middle-click
hu: A címsoron való középső gombos kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hu: Ez az opció határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való középső gombos kattintás esetén. Jelenleg érvényes opciók a „toggle_shade”, amely hatására az ablak felgördül/legördül, a „toggle_maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle_maximize_horizontally” és „toggle_maximize_vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „shade”, amely hatására az ablak felgördül, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Action on title bar right-click
hu: A címsoron való jobb gombos kattintáskor bekövetkező esemény

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hu: Ez az opció határozza meg, hogy mi történjen a címsoron való jobb gombos kattintás esetén. Jelenleg érvényes opciók a „toggle_shade”, amely hatására az ablak felgördül/legördül, a „toggle_maximize”, amely hatására teljes képernyős/eredeti méretű lesz, „toggle_maximize_horizontally” és „toggle_maximize_vertically”, amelyek hatására az ablak csak vízszintesen/függőlegesen lesz maximalizálva, „minimize”, amely hatására kis méretű lesz az ablak, „shade”, amely hatására az ablak felgördül, „menu”, amely megjeleníti az ablak menüt, „lower”, amely az ablakot a többi ablak mögé viszi és „none”, amely nem hajt végre semmit.

en: Automatically raises the focused window
hu: Automatikusan előtérbe hozza az aktív ablakot

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
hu: Ha igazra van állítva és a fókuszmód a „sloppy” vagy „mouse” egyike, akkor a fókuszba került ablak automatikusan az előtérbe lesz hozva az auto_raise_delay kulcsban megadott késleltetés letelte után. Ez nem kapcsolódik az ablakra kattintáshoz annak előtérbe hozása érdekében, sem az ablakra mutatáshoz fogd és ejtsd művelet során.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
hu: Az automatikus előtérbe hozás opció késleltetése ezredmásodpercben

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
hu: Késleltetés (ezredmásodpercben) az ablak automatikus előtérbe hozása előtt, ha az auto_raise kulcs engedélyezett.

en: Current theme
hu: Jelenlegi téma

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
hu: A téma meghatározza az ablakkeretek, a címsor és sok más kinézetét.

en: Use standard system font in window titles
hu: A rendszer szabvány betűkészletének használata az ablak címsorában

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
hu: Ha igazra van állítva, a titlebar_font kulcs figyelmen kívül marad, és a szabvány alkalmazás betűkészletet használja az ablakok címsoraihoz.

en: Window title font
hu: Az ablak címsorának betűtípusa

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
hu: Betűkészlet-leíró karakterlánc, amely meghatározza az ablak címsorának betűkészletét. A leírás méret része csak akkor érvényesül, ha a titlebar_font_size kulcs értéke 0. Ez az opció le van tiltva, ha a titlebar_uses_desktop_font értéke igaz.

en: Number of workspaces
hu: Munkaterületek száma

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
hu: A munkaterületek száma. Az értéknek nullánál nagyobbnak kell lennie, és maximális értéke rögzített, megakadályozandó az asztali környezet használhatatlanná tételét túl sok munkaterület véletlen beállításával.

en: Workspace wrap style
hu: Munkaterület-váltás stílusa

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
hu: A körbetekerés stílusa adja meg, a munkaterület széleinek viselkedését, egyik munkaterületről a másikra történő váltáskor.
    Amikor a „no wrap” értéket választja, nem fog történni semmi, amikor az egérmutató elhagyja a munkaterület váltó határait.
    Ha a „classic” érték van megadva, akkor a régi marco működés szerint a sor végén a következő sorba lép, az oszlop végén a következő sorba lép.
    Amennyiben a „toroidal” értéket állítja be, akkor a minden sor vége ugyanazon sor elejére ugrik, minden oszlop vége ugyanazon oszlop elejére ugrik.

en: Enable Visual Bell
hu: Látható csengő engedélyezése

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
hu: Látható jelzést ad, amikor egy alkalmazás vagy a rendszer „hangjelzést” adna ki; ez hasznos lehet a nagyothallók számára vagy zajos környezetben.

en: System Bell is Audible
hu: A rendszercsengő hallható

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
hu: Meghatározza, hogy az alkalmazások vagy a rendszer kiadhatnak-e hallható hangjelzéseket, hasznos lehet a „látható rendszercsengővel” együtt alkalmazni, mert ennek segítségével lehetségesek a „néma hangjelzések” is.

en: Visual Bell Type
hu: Látható csengetés típusa

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
hu: Meghatározza, hogy a Marco ablakkezelő hogyan jelenítse meg látható módon, ha a rendszer hangjelzése (esetleg másik alkalmazás „hangjelzése”) megszólal. Jelenleg két érvényes értéke van: a „fullscreen”, amely a teljes képernyő fekete-fehér villanását okozza, illetve a „frame_flash”, amely a címsor villanását okozza a jelzést kiváltó alkalmazásnál. Ha ez az alkalmazás ismeretlen (amely általános a rendszer alapértelmezett „hangjelzése” esetén), akkor a jelenleg aktív ablak címsora fog felvillanni.

en: Compositing Manager
hu: Kompozíciókezelő

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
hu: Meghatározza, hogy a Marco kompozíciókezelő-e.

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
hu: Gyors Alt-Tab kompozitálás kezelővel (bélyegképek letiltása)

en: If true, trade off usability for less resource usage
hu: Ha ez be van állítva, a kisebb erőforrásigény érdekében a könnyű használhatóságból áldoz fel

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a marco a felhasználónak kevesebb visszajelzést ad drótvázak használatával, animációk kikapcsolásával, vagy egyéb módon. Ez a használhatóság jelentős csökkentése sok felhasználó számára, de lehetővé teszi az örökölt alkalmazásoknak a működés folytatását és terminál kiszolgálóknak is hasznos engedmény lehet. Azonban a drótváz szolgáltatás ki van kapcsolva, ha az akadálymentesítés be van kapcsolva.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
hu: (Nincs megvalósítva) A navigáció az alkalmazások és nem az ablakok szintjén működik

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a Marco ablakkezelő inkább az alkalmazások és nem az ablakok szintjén működik. A koncepció egy kicsit elvont, de összességében az alkalmazás alapú beállítás inkább mac-es és kevésbé windowsos. Ha fókuszba kerül valamelyik ablak az alkalmazás alapú módban, akkor az alkalmazás minden ablaka előtérbe kerül. Szintén ebben az üzemmódban a kattintások nem jutnak át más alkalmazások ablakain. Az alkalmazás alapú üzemmód azonban jelenleg nagyrészt nincs megvalósítva.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
hu: Azon hibás funkciók letiltása, amelyeket régi vagy hibás alkalmazások használnak

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
hu: Néhány alkalmazás a szabványokat olyan módon veszi semmibe, hogy aza Marco ablakkezelő hibás viselkedését okozza. Ez a lehetőség az ablakkezelőt kérlelhetetlenül helyes módba kapcsolja, amely sokkal konzisztensebb felhasználói felületet eredményez, feltéve hogy nem kell hibásan működő alkalmazásokat futtatnia.

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
hu: Új ablakok középre helyezése

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
hu: Ha ez be van állítva, akkor az újonnan megnyíló ablakok a képernyő közepén jelenik meg. Ellenkező esetben az ablakok a bal felső sarokban jelennek meg.

en: Whether to enable window tiling
hu: Engedélyezze-e az ablakigazítást

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
hu: Ha engedélyezett, akkor a képernyőélekre húzott ablakok függőlegesen maximalizálva lesznek, vízszintesen pedig az elérhető terület felét fogják elfoglalni. Az ablakok felső képernyőszélre húzása teljesen maximalizálja azokat, ha az „allow-top-tiling” engedélyezett.

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
hu: Maximalizálva legyenek-e azok az ablakok, amelyek a képernyő tetejére lettek húzva.

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
hu: Ha engedélyezett, akkor a képernyő tetejéhez vitt ablakok maximalizálva lesznek. Csak akkor működik, ha az „allow-tiling” engedélyezett.

en: Window placement mode
hu: Ablak elhelyezése üzemmód

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
hu: Az ablak elhelyezése üzemmód jelzi, hogy a megjelenő új ablak, hova lesz elhelyezve.
    Az „automatic” érték megadása esetén a rendszer dönti el az ablak helyét, a rendelkezésre álló szabad hely alapján. Amennyiben nincsen elegendő hely, úgy az ablak lépcsőzetes elrendezésben jelenik meg.
    A „pointer” érték megadása esetén az új ablak az egérmutató által megadott helyre kerül.
    A „manual” érték esetén a felhasználónak egérrel és billentyűzettel kell elhelyeznie az új ablakot.

en: List of applications ignored by show-desktop
hu: A show-desktop által figyelmen kívül hagyott alkalmazások listája

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
hu: Vesszővel elválasztott osztály lista. Minden futó GUI alkalmazást, amely a megadott ablakkezelő osztállyal hivatkozható nem vesz figyelembe az „Asztal megjelenítése” művelet.

en: Name of workspace
hu: Munkaterület neve

en: The name of a workspace.
hu: A munkaterület neve.

en: Run a defined command
hu: Megadott parancs futtatása

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
hu: Váltás visszafelé egy alkalmazás ablakai között felugró ablakkal

en: Move backward between windows, using a popup window
hu: Váltás visszafelé az ablakok között felugró ablakkal

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
hu: Váltás az összes munkaterület ablakai között felugró ablakkal

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
hu: Váltás visszafelé az összes munkaterület ablakai között felugró ablakkal

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
hu: Váltás visszafelé a panelek és az asztal között felugró ablakkal

en: Move backward between windows of an application immediately
hu: Váltás visszafelé egy alkalmazás ablakai között azonnal

en: Move backward between windows immediately
hu: Váltás visszafelé az ablakok között azonnal

en: Move backward between panels and the desktop immediately
hu: Váltás visszafelé a panelek és az asztal között azonnal

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
hu: A panel „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakának megjelenítése

en: Commands to run in response to keybindings
hu: Billentyű összerendelések hatására futtatandó parancsok

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
hu: Az /apps/marco/global_keybindings/run_command_N határozza meg a billentyűkombinációkat, amelyek ezekhez a parancsokhoz tartoznak. A run_command_N-hez tartozó billentyűkombináció lenyomásakor végre lesz hajtva a command_N.

en: The screenshot command
hu: A képernyőkép-készítő parancs

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hu: Az /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot kulcs definiálja azt a billentyűkombinációt, amely ezen beállítások által meghatározott parancsot hívja meg.

en: The window screenshot command
hu: A ablak képernyőkép-készítő parancs

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hu: Az /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot kulcs definiálja azt a billentyűkombinációt, amely ezen beállítások által meghatározott parancsot hívja meg.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
hu: Az ablak mindig látható lesz más ablakok fölött

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő északnyugati (bal felső) sarkába

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő északkeleti (jobb felső) sarkába

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő délkeleti (jobb alsó) sarkába

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
hu: Ablak áthelyezése a képernyő délnyugati (bal alsó) sarkába

en: Bell event
hu: Csengetés esemény

en: Unknown window information request: %d
hu: Ismeretlen ablakinformáció-kérés: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
hu: A(z) <tt>%s</tt> nem válaszol.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
hu: Várhat egy kicsit a folytatásra, vagy kilépésre kényszerítheti az alkalmazást.

en: _Wait
hu: Vá_rakozás

en: _Force Quit
hu: _Erőltetett kilépés

en: Failed to get hostname: %s
hu: Hiba a gépnév lekérdezése közben: %s

en: Missing %s extension required for compositing
hu: Hiányzik a kompozit ablakkezeléshez szükséges %s kiterjesztés

en: Failed to open X Window System display '%s'
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” X Window rendszer képernyőt

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
hu: Valamely másik program már használja a(z) %s billentyűt %x módosítókkal összekötve

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
hu: Hiba történt a(z) <tt>%s</tt> futtatása közben:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
hu: Nincs %d parancs meghatározva.

en: No terminal command has been defined.
hu: Nincs terminálparancs meghatározva.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
hu: Munkaterület átnevezése

en: New Workspace Name:
hu: Új munkaterület nevek

en: Cancel
hu: Mégse

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Replace the running window manager with Marco
hu: A futó ablakkezelő helyettesítése a Marco-vel

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: X Display to use
hu: A használandó X megjelenítő

en: Initialize session from savefile
hu: A munkamenet előkészítése a mentési fájlból

en: Print version
hu: Verziószám nyomtatása

en: Make X calls synchronous
hu: Legyenek szinkron X-hívások

en: Turn compositing on
hu: Kompozitálás bekapcsolása

en: Turn compositing off
hu: Kompozitálás kikapcsolása

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
hu: Ne tegye teljes képernyőssé a maximalizált és díszítésekkel nem rendelkező ablakokat

en: Failed to scan themes directory: %s
hu: Témakönyvtár beolvasása sikertelen: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
hu: Nem található téma! Bizonyosodjon meg róla hogy a(z) %s létezik és tartalmazza a szokásos témákat.

en: Failed to restart: %s
hu: Újraindítás sikertelen: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
hu: %d, ami a(z) %s GSettings kulcsban van tárolva, a tartományon (%d - %d) kívül van

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
hu: A hibás alkalmazások hibáinak megkerülése nincs engedélyezve. Néhány alkalmazás lehet, hogy nem fog helyesen működni.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%s” betűkészlet leírását a(z) „%s” GSettings kulcsból

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
hu: A konfigurációs adatbázisban talált „%s” érvénytelen érték az egérgomb módosítóhoz

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
hu: A konfigurációs adatbázisban talált „%s” nem érvényes érték a következő billentyűkombinációhoz: „%s”

en: Workspace %d
hu: %d. munkaterület

en: Screen %d on display '%s' is invalid
hu: A(z) %d képernyő a(z) „%s” megjelenítőn érvénytelen

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hu: A(z) %d képernyő a(z) „%s” megjelenítőn már rendelkezik egy ablakkezelővel; próbálja a --replace opcióval helyettesíteni a jelenlegi ablakkezelőt.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
hu: Nem sikerült beolvasni az ablakkezelő kiválasztását a(z) %d képernyőn a(z) „%s” megjelenítőn

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
hu: A(z) %d képernyőnek a(z) „%s” megjelenítőn már van ablakkezelője

en: Could not release screen %d on display "%s"
hu: Nem sikerült elengedni a(z) %d képernyőt a(z) „%s” kijelzőn

en: Could not create directory '%s': %s
hu: Nem lehet létrehozni a(z) „%s” könyvtárat: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
hu: Nem sikerült a(z) „%s” munkamenet fájlt írásra megnyitni: %s

en: Error writing session file '%s': %s
hu: Hiba történt a(z) „%s” munkamenet fájl írása közben: %s

en: Error closing session file '%s': %s
hu: Hiba történt a(z) „%s” munkamenet fájl lezárása közben: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
hu: Nem sikerült feldolgozni a mentett munkamenet fájlt: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
hu: A <marco_session> attribútum megjelent, de már rendelkezünk a munkamenet-azonosítóval

en: Unknown attribute %s on <%s> element
hu: Ismeretlen %s attribútum a(z) <%s> elemen

en: nested <window> tag
hu: beágyazott <window> tag

en: Unknown element %s
hu: Ismeretlen elem: %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
hu: Az alábbi ablakok nem támogatják az &quot;aktuális beállítások mentését&quot;, emiatt ezeket a legközelebbi bejelentkezéskor manuálisan újra kell indítania.

en: Failed to open debug log: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a hibakeresési naplót: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
hu: Nem sikerült megnyitni az fdopen()-nel a(z) „%s” naplófájlt: %s

en: Opened log file %s
hu: %s naplófájl megnyitva

en: Marco was compiled without support for verbose mode
hu: A Marco ablakkezelőt a részletes mód támogatása nélkül fordították

en: Window manager:
hu: Ablakkezelő:

en: Bug in window manager:
hu: Hiba az ablakkezelőben:

en: Window manager warning:
hu: Figyelmeztetés az ablakkezelőtől:

en: Window manager error:
hu: Hibaüzenet az ablakkezelőtől:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
hu: %s ablak az ICCCM specifikációval ellentétben a SM_CLIENT_ID-t magára állította be, a WM_CLIENT_LEADER helyett.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
hu: A(z) %s ablak egy MWM javaslatot állít be, ami szerint nem méretezhető át, de mégis %d x %d minimális és %d x %d maximális értéket ad meg, amelynek így nincs értelme.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
hu: Az alkalmazás hibás _NET_WM_PID-értéket állított be: %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
hu: %s (ezen: %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
hu: %s (rendszergazdaként)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
hu: %s (mint: %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
hu: %s (másik felhasználóként)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
hu: Érvénytelen WM_TRANSIENT_FOR ablak (0x%lx) került megadásra a következőhöz: %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
hu: A 0x%lx ablak %s tulajdonsággal rendelkezik
    ennek %s típusúnak és %d formátumúnak kellett volna lennie, de
    jelenleg %s típusú és %d formátumú a %d n_items.
    Ez valószínűleg az alkalmazás hibája, nem pedig az ablakkezelőé.
    Az ablak címe=„%s” osztálya=„%s” neve=„%s”

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
hu: A(z) %s tulajdonság a 0x%lx ablakon érvénytelen UTF-8 adatot tartalmazott

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
hu: A(z) %s tulajdonság a 0x%lx ablakon érvénytelen UTF-8 adatot tartalmazott a lista %d. elemében

en: Usage: %s
hu: Használat: %s

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Window Menu
hu: Ablak menü

en: Window App Menu
hu: Ablak alkalmazásmenüje

en: Minimize Window
hu: Ablak minimalizálása

en: Maximize Window
hu: Ablak maximalizálása

en: Restore Window
hu: Ablak visszaállítása

en: Roll Up Window
hu: Ablak felgördítése

en: Unroll Window
hu: Ablak lenyitása

en: Keep Window On Top
hu: Ablak legfelül tartása

en: Remove Window From Top
hu: Ablak eltávolítása legfelülről

en: Always On Visible Workspace
hu: Mindig a látható munkaterületen

en: Put Window On Only One Workspace
hu: Ablak kirakása csak egy munkaterületre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
hu: Mi_nimalizálás

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
hu: Ma_ximalizálás

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
hu: _Eredeti méret

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
hu: _Felgördítés

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
hu: _Legördítés

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
hu: Át_helyezés

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
hu: Át_méretezés

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
hu: _Címsor mozgatása a képernyőn

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
hu: Mindig _felül

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
hu: Mindig a látható m_unkaterületen

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
hu: _Csak ezen a munkaterületen

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
hu: Áthelyezés a bal ol_dali munkaterületre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
hu: Áthelyezés a j_obb oldali munkaterületre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
hu: Áthelyezés a fel_ső munkaterületre

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
hu: Áthelyezés az _alsó munkaterületre

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
hu: _Bezárás

en: Workspace %d%n
hu: %d%n. munkaterület

en: Workspace 1_0
hu: 1_0. munkaterület

en: Workspace %s%d
hu: %s%d. munkaterület

en: Move to Another _Workspace
hu: Áthelyezés mási_k munkaterületre

en: top
hu: fent

en: bottom
hu: lent

en: left
hu: Bal

en: right
hu: Jobb

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
hu: a keretgeometria nem határoz meg „%s” dimenziót

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
hu: a keretgeometria nem határoz meg „%s” dimenziót „%s” szegélynek

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
hu: %g gomb méretaránya nem fogadható el

en: Frame geometry does not specify size of buttons
hu: A keretgeometria nem határozza meg a gombok méretét

en: Gradients should have at least two colors
hu: A színátmenetnek legalább két színűnek kell lennie

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
hu: A GTK színmeghatározásnál kötelező a zárójelek között megadott színnév és a tartalék érték. Például: gtk:custom(foo,bar); Nem sikerült értelmezni a következőt: „%s”.

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
hu: Érvénytelen karakter „%c” a gtk:custom beállítás color_name paraméterében. Kizárólag a „A-Za-z0-9-_” értékek érvényesek.

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
hu: A Gtk:custom formátuma: „gtk:custom(color_name,fallback)”, A „%s” nem ilyen formátumú.

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hu: GTK szín meghatározásnál az állapotnak szögletes zárójelben kell lennie, pl.gtk:fg[NORMAL] ahol NORMAL az állapot; nem lehetett feldolgozni a következőt: „%s”

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hu: A GTK színmeghatározásnál kötelező záró szögletes zárójelet tenni az állapot után, például gtk:fg[NORMAL], ahol NORMAL az állapot; nem sikerült értelmezni a következőt: „%s”

en: Did not understand state "%s" in color specification
hu: Nem sikerült a(z) „%s” állapotot értelmezni a szín meghatározásban

en: Did not understand color component "%s" in color specification
hu: Nem sikerült értelmezni „%s” színösszetevőt a színmeghatározásban

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
hu: A keverés formátuma: „blend/bg_color/fg_color/alpha”, „%s” nem felel meg ennek

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
hu: Nem sikerült értelmezni a(z) „%s” alfa értéket a kevert színben

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
hu: A(z) „%s” alfa érték a kevert színben nem 0.0 és 1.0 között van

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
hu: Az árnyék formátuma: „shade/base_color/factor”, „%s” nem felel meg ennek

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
hu: Nem sikerült a(z) „%s” árnyéktényezőt feldolgozni az árnyékolt színben

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
hu: „%s” árnyéktényező az árnyékolt színben negatív

en: Could not parse color "%s"
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%s” színt

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
hu: A koordinátakifejezés „%s” karaktert tartalmaz, ami nem megengedett

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
hu: A koordinátakifejezés „%s” lebegőpontos számot tartalmaz, amit nem sikerült feldolgozni

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
hu: A koordinátakifejezés „%s” egész számot tartalmaz, amit nem sikerült feldolgozni

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
hu: A koordinátakifejezés ismeretlen operátort tartalmaz ennek a szövegnek az elején: „%s”

en: Coordinate expression was empty or not understood
hu: A koordinátakifejezés üres vagy értelmezhetetlen volt

en: Coordinate expression results in division by zero
hu: A koordinátakifejezés nullával való osztást okozott.

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
hu: A koordinátakifejezés mod operátort próbált használni lebegőpontos számon

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
hu: A koordinátakifejezésben egy operandus helyén „%s” operátor volt

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
hu: A koordinátakifejezésben a várt operátor helyett operandus szerepelt

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
hu: A koordinátakifejezés operátorral végződött, nem operandussal

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
hu: A koordinátakifejezésben „%c” operátort „%c” operátor követi úgy, hogy nincs köztük operandus

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
hu: A koordinátakifejezésben „%s” változó vagy állandó ismeretlen volt

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
hu: A koordinátakifejezés-elemző túlcsordította a pufferét.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
hu: A koordinátakifejezésben záró zárójel szerepelt kezdő nélkül

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
hu: A koordinátakifejezésben kezdő zárójel szerepelt záró nélkül

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
hu: A koordinátakifejezésben úgy tűnik nincsenek sem operátorok, sem operandusok

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
hu: A téma által tartalmazott kifejezés hibát okozott: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
hu: Ehhez a keretstílushoz meg kell határozni a következő elemet: <button function="%s" state="%s" draw_ops="bármi"/>

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
hu: Hiányzó <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="bármi"/> elem

en: Failed to load theme "%s": %s
hu: Hiba a(z) „%s” téma betöltése közben: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
hu: Nincs <%s> beállítva a(z) „%s” témához

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
hu: Nincs keretstílus beállítva a(z) „%s” ablaktípushoz a(z) „%s” témában, adjon hozzá egy <window type="%s" style_set="bármi"/> elemet

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
hu: A felhasználó által meghatározott konstansoknak nagybetűvel kell kezdődniük, a(z) „%s” nem ilyen

en: Constant "%s" has already been defined
hu: A(z) „%s” konstans már definiálva van

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
hu: Nincs „%s” attribútuma a(z) <%s> elemnek

en: Line %d character %d: %s
hu: %d. sor %d. karakter: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hu: „%s” attribútum kétszer lett megismételve ugyanazon a(z) <%s> elemen

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hu: A(z) „%s” attribútum érvénytelen a(z) <%s> elemen ebben a kontextusban

en: Could not parse "%s" as an integer
hu: „%s” nem értelmezhető egész számként

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
hu: Nem lehetett „%s” zárókaraktereket értelmezni a(z) „%s” karakterláncban

en: Integer %ld must be positive
hu: %ld egész számnak pozitívnak kell lennie

en: Integer %ld is too large, current max is %d
hu: %ld egész szám túl nagy, a jelenlegi maximum %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
hu: „%s” nem dolgozható fel lebegőpontos számként

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
hu: A logikai értékek „true” vagy „false” kell legyenek, nem pedig „%s”

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
hu: Szögnek 0.0 és 360.0 között kell lennie, %g volt

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
hu: Az alfának 0.0 (átlátszó) és 1.0 (teljesen átlátszatlan) között kell lennie, %g volt

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
hu:  „%s” érvénytelen címméret (lehetséges értékek: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
hu: <%s> „%s” név másodszor lett használva

en: <%s> parent "%s" has not been defined
hu: <%s> „%s” szülő nincs meghatározva

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
hu: <%s> „%s” geometria nincs meghatározva

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
hu: <%s> vagy meg kell határozni a geometriát vagy szükség van egy szülőre aminek van geometriája

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
hu: Meg kell adnia egy hátteret, hogy az alfa értéknek értelme legyen

en: Unknown type "%s" on <%s> element
hu: „%s” típus ismeretlen a(z) <%s> elemen

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
hu: „%s” ismeretlen style_set a(z) <%s> elemen

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
hu: „%s” ablak típushoz már hozzá van rendelve egy stílus beállítás

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hu: A(z) <%s> elem nem engedélyezett <%s> alatt

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
hu: Nem lehet egyszerre megadni a gombok „button_width” vagy „button_height” és az „aspect_ratio” paraméterét

en: Distance "%s" is unknown
hu: „%s” távolság ismeretlen

en: Aspect ratio "%s" is unknown
hu: „%s” méretarány ismeretlen

en: Border "%s" is unknown
hu: „%s” határ ismeretlen

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
hu: A(z) <%s> elemnek nincs „start_angle” vagy „from” attribútuma

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
hu: A(z) <%s> elemnek nincs „extent_angle” vagy „to” attribútuma

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
hu: Nem sikerült „%s” értéket értelmezni színátmenet típusaként

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
hu: Nem sikerült a(z) „%s” fájltípust értelmezni a(z) <%s> elem számára

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
hu: Nem sikerült értelmezni a(z) „%s” állapotot a(z) <%s> elem számára

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
hu: Nem sikerült „%s” árnyékot értelmezni a(z) <%s> elem számára

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
hu: Nem sikerült értelmezni a(z) „%s” nyilat a(z) <%s> elem számára

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
hu: Nincsen „%s” nevű <draw_ops> meghatározva

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
hu: „%s” draw_ops ide beépítésével körkörös hivatkozás alakulna ki

en: Unknown position "%s" for frame piece
hu: „%s” pozíció ismeretlen a keretdarabhoz

en: Frame style already has a piece at position %s
hu: A keretstílusnak már van egy darabja a(z) „%s” pozícióban

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
hu: Nincs „%s” nevű <draw_ops> meghatározva

en: Unknown function "%s" for button
hu: „%s” funkció ismeretlen a gombhoz

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
hu: A(z) „%s” gombfunkció nem létezik ebben a verzióban (%d, szükséges: %d)

en: Unknown state "%s" for button
hu: „%s” állapot ismeretlen a gombhoz

en: Frame style already has a button for function %s state %s
hu: A keretstílusnak már van gombja a(z) „%s” funkcióra a(z) „%s” állapotban

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
hu: „%s” érték érvénytelen a fókusz attribútumhoz

en: "%s" is not a valid value for state attribute
hu: „%s” érték érvénytelen az állapot attribútumhoz

en: A style called "%s" has not been defined
hu: „%s” nevű stílus nincs meghatározva

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
hu: „%s” érték érvénytelen az átméretezés attribútumhoz

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
hu: A(z) <%s> elemnek nem szabadna „resize” attribútummal rendelkeznie a teljes méretű/felgördített állapothoz

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
hu: A(z) <%s> elemnek nem szabadna „resize” attribútummal rendelkeznie a teljes méretű állapothoz

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
hu: %s állapothoz, %s átméretezéshez és %s fókuszhoz már meg van határozva stílus

en: Style has already been specified for state %s focus %s
hu: %s állapothoz és %s fókuszhoz már meg van határozva stílus

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hu: Nem lehet két draw_ops-a egy <piece> elemnek (a téma meghatározott egy draw_ops attribútumot és egy <draw_ops> elemet, vagy két elemet határozott meg)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hu: Nem lehet két draw_ops-a egy <button> elemnek (a téma meghatározott egy draw_ops attribútumot és egy <draw_ops> elemet, vagy két elemet)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hu: Nem lehet két draw_ops-a egy <menu_icon> elemnek (a téma meghatározott egy draw_ops attribútumot és egy <draw_ops> elemet, vagy két elemet)

en: Bad version specification '%s'
hu: Rosszul megadott verzió: „%s”

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
hu: A „version” attribútum nem használható a metacity-theme-1.xml vagy a metacity-theme-2.xml fájlokban.

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
hu: A téma következő verziót igényli: %s, de a legújabb támogatott téma verzió: %d.%d

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
hu: A menüfájl legkülső eleme <metacity_theme> kell, hogy legyen, nem pedig <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
hu: A(z) <%s> elem nem megengedett egy name/author/date/description elemen belül

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
hu: A(z) <%s> elem nem megengedett egy <constant> elemen belül

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
hu: <%s> elem nem megengedett egy distance/border/aspect_ratio elemen belül

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
hu: <%s> elem nem megengedett egy rajzoló művelet elemen belül

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hu: A(z) <%s> elem nem engedélyezett egy <%s> elemen belül

en: No draw_ops provided for frame piece
hu: Nincsen draw_ops a keretdarabhoz

en: No draw_ops provided for button
hu: Nincs draw_ops megadva a gombhoz

en: No text is allowed inside element <%s>
hu: A(z) <%s> elemen belül nem használható szöveg

en: <%s> specified twice for this theme
hu: <%s> kétszer lett meghatározva ehhez a témához

en: Failed to find a valid file for theme %s
hu: Nem található érvényes fájl a következő témához: %s

en: This is a sample message in a sample dialog
hu: Ez egy mintaüzenet egy minta párbeszédben

en: Fake menu item %d
hu: %d. hamis menüelem

en: Border-only window
hu: Csak keretes ablak

en: Bar
hu: Sáv

en: Normal Application Window
hu: Normál alkalmazásablak

en: Dialog Box
hu: Párbeszédablak

en: Modal Dialog Box
hu: Kizárólagos párbeszéd doboz

en: Utility Palette
hu: Eszközpaletta

en: Torn-off Menu
hu: Leválasztott menü

en: Border
hu: Szegély

en: Attached Modal Dialog
hu: Hozzáfűzött kizárólagos ablak

en: Button layout test %d
hu: Gombelrendezés teszt %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
hu: %g ezredmásodpercig tartott egy ablakkeret kirajzolása

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
hu: Használat: marco-theme-viewer [TÉMANÉV]

en: Error loading theme: %s
hu: Hiba történt a téma betöltése közben: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
hu: A(z) „%s” téma %g másodperc alatt betöltve

en: Normal Title Font
hu: Normál cím betűtípus

en: Small Title Font
hu: Kicsi cím betűtípus

en: Large Title Font
hu: Nagy cím betűtípus

en: Button Layouts
hu: Gombelrendezések

en: Benchmark
hu: Teljesítményteszt

en: Window Title Goes Here
hu: Ide kerül az ablak címe

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
hu: %d keret kirajzolása %g kliens-oldali másodperc alatt (%g ezredmásodperc képkeretenként) és %g összes idő beleértve az X szerver erőforrásokat (%g ezredmásodperc képkeretenként)
