marco 1.25.0 - en to mg translation catalogue (278 entries)

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: Take a screenshot
mg: Haka sarin'efijery

en: Take a screenshot of a window
mg: Maka sary ny efijery iray

en: Run a terminal
mg: Mandefasa terminal iray

en: Move between windows immediately
mg: Avy dia mankeo anelanelan'ny fikandrana

en: Move between windows of an application immediately
mg: Avy dia mankeo anelanelan'ny fikandran-drindranasa iray

en: Move between panels and the desktop immediately
mg: Avy dia mankeo anelanelan'ny tontonana sy ny sehatrasa

en: Switch to workspace 1
mg: Ovay sehatr'asa 1

en: Switch to workspace 2
mg: Ovay sehatr'asa 2

en: Switch to workspace 3
mg: Ovay sehatr'asa 3

en: Switch to workspace 4
mg: Ovay sehatr'asa 4

en: Switch to workspace 5
mg: Ovay sehatr'asa 5

en: Switch to workspace 6
mg: Ovay sehatr'asa 6

en: Switch to workspace 7
mg: Ovay sehatr'asa 7

en: Switch to workspace 8
mg: Ovay sehatr'asa 8

en: Switch to workspace 9
mg: Ovay sehatr'asa 9

en: Switch to workspace 10
mg: Ovay sehatr'asa 10

en: Switch to workspace 11
mg: Ovay sehatr'asa 11

en: Switch to workspace 12
mg: Ovay sehatr'asa 12

en: Toggle fullscreen mode
mg: Mamaritra ny fomba mameno efijery

en: Toggle maximization state
mg: Mamaritra ny fanalehibiazana

en: Maximize window
mg: Alehibiazo ny fikandrana

en: Toggle shaded state
mg: Mamaritra ny fanalofana

en: Close window
mg: Manidy fikandrana

en: Minimize window
mg: Akelezo ny fikandrana

en: Move window
mg: Afindrao ny fikandrana

en: Resize window
mg: Ovay ny haben'ilay fikandrana

en: Raise window above other windows
mg: Akaro ambonin'ireo fikandrana hafa ilay fikandrana

en: Lower window below other windows
mg: Mametraka io fikandrana io ambanin'ny fikandrana sasany

en: Maximize window vertically
mg: Alehibiazo manaraka haavo ny fikandrana

en: Maximize window horizontally
mg: Alehibiazo manaraka halava ny fikandrana

en: Move window to workspace 1
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 1 ny fikandrana

en: Move window to workspace 2
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 2 ny fikandrana

en: Move window to workspace 3
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 3 ny fikandrana

en: Move window to workspace 4
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 4 ny fikandrana

en: Move window to workspace 5
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 5 ny fikandrana

en: Move window to workspace 6
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 6 ny fikandrana

en: Move window to workspace 7
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 7 ny fikandrana

en: Move window to workspace 8
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 8 ny fikandrana

en: Move window to workspace 9
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 9 ny fikandrana

en: Move window to workspace 10
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 10 ny fikandrana

en: Move window to workspace 11
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 11 ny fikandrana

en: Move window to workspace 12
mg: Afindrao anatin'ny sehatr'asa 12 ny fikandrana

en: Move window one workspace to the left
mg: Afindrao miankavia sehatr'asa iray ny fikandrana

en: Move window one workspace to the right
mg: Afindrao miankavanana sehatr'asa iray ny fikandrana

en: Move window one workspace up
mg: Akaro ambonina sehatr'asa iray ny fikandrana

en: Move window one workspace down
mg: Ampidino ambanina sehatr'asa iray ny fikandrana

en: Modifier to use for modified window click actions
mg: Ny mpanova ampiasaina amin'ny fikitihana fikandrana novaina

en: Arrangement of buttons on the titlebar
mg: Fandaminana ireo tsindry eo amin'ny anjan-dohateny

en: Window focus mode
mg: Fomba fanasongadinana fikandrana

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
mg: Ny fomba fanasongadinana fikandrana dia mampiseho ny fomba fampandehana fikandrana. Sanda telo no azo ampiasaina: ny "click" dia midika fa tsy maintsy kitihina ny fikandrana izay vao mandeha, ny "sloppy" dia midika fa hisongadina ny fikandrana rehefa tafiditra ao anatiny ny totozy, ary ny "mouse" dia midika fa hisongadina ny fikandrana rehefa miditra ao anatiny ny totozy ary tsy hisongadina kosa rehefa miala tao ilay izy.

en: Control how new windows get focus
mg: Mifehy ny fanasongadinana ny fikandrana vaovao

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
mg: Io safidy io dia manome toromarika fanampiny hifehezana ny fanasongadinana ireo fikandrana vao noforonina. Roa no sanda azo ampiasaina: "smart" izay mampihatra ny fomba fanasongadinana fanaon'ny mpampiasa, ary "strict" izay mahatonga ny fandefasana ny fikanrana avy amina terminal tsy voasongadina.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
mg: Mamaritra ny hoe tokony ho zavatra tsy nahy ateraky ny asa ataon'ny mpampiasa ny fampakarana

en: Action on title bar double-click
mg: Ny asa atao rehefa voakitika indroa ny anjan-dohateny

en: Automatically raises the focused window
mg: Mampiakatra hoazy ilay fikandrana iasana

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
mg: Raha toa ka atao marina, ka na "sloppy" na "mouse" ilay fomba fanasongadinana, dia hiakatra hoazy ilay fikandrana misongadina afaka ny fotoana voafaritry ny famaha auto_raise_delay. Tsy misy ifandraisany amin'ny fikitihana fikandrana mba hampakarana azy na amin'ny fidirana anaty fikandrana iray mandritra ny fakana-famindrana izany.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
mg: elanelam-potoana (milisegaondra) iandrasan'ny safidy miakatra hoazy

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
mg: Ny fotoana andrasana alohan'ny ampakarana fikandrana iray raha toa ka natao marina ny safidy auto_raise. Amin'ny am-paharivon-tsegaondra no ilazana io fotoana io.

en: Current theme
mg: Ny endrika izao

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
mg: Mamaritra ny endriky ny sisin'ny fikandrana, ny anjan'ny lohateny, sns ny endrika.

en: Use standard system font in window titles
mg: Endri-tsoratry ny rafitra tsotra no ampiasao amin'ny lohatenin'ny fikandrana

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
mg: Raha toa ka marina, dia aza raharahaina ny safidy titlebar_font fa ny endri-tsora-drindranasa tsotra ho an'ny lohatenim-pikandrana ampiasaina.

en: Window title font
mg: Endri-tsoratry ny lohatenin'ny fikandrana

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
mg: Laha-daza manoritsoritra endri-tsoratra ho an'ny anjan-dohatenin'ny fikandrana. Tsy hampiasaina ny habe voalaza anatin'io fanoritsoritana io raha tsy voafaritra ho 0 ny sandan'ny safidy titlebar_font_size. Tsy hampiasaina koa izany raha toa ka voafaritra ho marina ny safidy titlebar_uses_desktop_font.

en: Number of workspaces
mg: Isan'ireo sehatr'asa

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
mg: Isan'ireo sehatr'asa. Tsy maintsy ambonin'ny aotra ary misy fetran'isa farany ambony mba tsy hahatonga ny sehatrasa tsy ho azo ampiasaina intsony noho ny fangatahana isa be loatra.

en: Enable Visual Bell
mg: Alefaso ny lakolosy hita maso

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
mg: Mandefa famantarana hita maso rehefa mampaneno lakolosy na bip ny rindranasa iray na ny rafitra; ilain'ireo tsy dia maheno tsara ary natao ampiasaina anaty tontolo mikotaba.

en: System Bell is Audible
mg: Re ny feon'ny rafitra

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
mg: Mamaritra ny hoe afaka mampaneno bip ny rindranasa na ny rafitra; afaka ampiasana ny 'lakolosy hita maso' izay tsy mampisy ilay bip.

en: Visual Bell Type
mg: Karazan'ilay lakolosy hita maso

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
mg: Milaza ny Marco ny fomba anehoana hoe naneno ny feon'ny rafitra na ny feon'ny rindranasa hafa. amin'izao aloha dia sanda roa ihany no ekena: "fullscreen" izay mahatonga ny efijery hitselatselatra (loko fotsy sy mainty) ary "frame_flash" izay mahatonga ny anjan-dohatenin'ilay rindranasa nampaneno ilay feo hitselatselatra. Raha toa ka tsy fantatra ilay rindranasa nampaneno ilay feo (izay mateti-pitranga amin'ny sanda "system beep", dia ny anjan-dohatenin'ny fikandrana iasana no mitselatselatra.

en: Compositing Manager
mg: Mpandrindra fanambarana

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
mg: Mamaritra ny hoe mpandrindra fanambarana ny Marco na tsia.

en: If true, trade off usability for less resource usage
mg: Raha toa ka marina, dia ahen-danja ny fiasa mba tsy handaniana ressource

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
mg: Raha toa ka marina, dia tsy dia hamaly firy ny mpampiasa ny Marco satria hampiasa wireframe, tsy hampiasa sary mihetsika na fomba hafa. Tena fampihenan-danja lehibe ny fiasa izany ho an'ny mpampiasa maro, nefa ahafahan'ny rindranasa tranainy mbola miasa ary mety ho fanampiana tsara ho an'ny mpizara terminal. Tsy mandeha anefa ny fahasahaza wireframe raha mandeha ny fanamorana.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
mg: (Tsy mbola voapetraka) Mifototra amin'ny rindranasa fa tsy fikandrana ny fitetezana

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
mg: Raha toa ka marina, dia mifototra amin'ny rindranasa fa tsy amin'ny fikandrana ny fiasan'ny Marco. Somary saro-takarina ilay takakevitra, fa amin'ny ankapobeny dia mitovy kokoa amin'ny Mac noho ny amin'ny Windows ny kirakira mifototra amina rindranasa. Rehefa manasongadina fikandrana amin'ny fomba mifototra amina rindranasa ianao, dia hakarina daholo ireo fikandrana amin'ilay rindranasa. Fanampin'izay, dia tsy alefa mankany amin'ny fikandran'ny rindranasa hafa ireo kitika fanasongadinana. Tsy mbola tena voapetraka tsara anefa io fomba mifototra amin'ny rindranasa io.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
mg: Manatsahatra ireo fahasahaza tsy mandeha tsara izay ilain'ny rindranasa tranainy na simba

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
mg: Ny rindranasa sasany dia tsy mandraharaha ireo fifaritra ka miteraka tsy fahalavorarian'ny fahasahazan'ny mpandrindra fikandrana. Ity safidy ity dia mametra ny Marco anaty fomba tena hentitra tsara, izay manome mpaneram-pivatsy marim-pototra kokoa raha tsy ilaina ny mandefa rindranasa tsy mandeha tsara.

en: Name of workspace
mg: Anaran'ilay sehatr'asa

en: The name of a workspace.
mg: Ny anaran'ilay sehatr'asa.

en: Run a defined command
mg: Manatanteraha baiko voafaritra iray

en: Move backward between panels and the desktop immediately
mg: Avy dia miverina eo anelanelan'ny tontonana sy ny sehatrasa

en: Commands to run in response to keybindings
mg: Ireo baiko tanterahana rehefa misy fitambaran-kitendry voatsindry

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
mg: Ny famaha /apps/marco/global_keybindings/run_command_N dia mamaritra ireo fitambaran-kitendry izay mifanaraka amin'ireo baiko ireo. Ny fanindriana ilay fitambaran-kitendry mifanaraka amin'ny run_command_N dia handefa ny command_N.

en: The screenshot command
mg: Ny baikon'ny fakana sary

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mg: Ny famaha /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot dia mamaritra fitambaran-kitendry iray izay mahatonga ilay baiko voalazan'ity fandrindrana ity ho voaantso.

en: The window screenshot command
mg: Ny baikon'ny fakana sary ny fikandrana

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
mg: Ny famaha /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot dia mamaritra fitambaran-kitendry iray izay mahatonga ilay baiko voalazan'ity fadrindrana ity ho voaantso.

en: _Force Quit
mg: _Tereo hijanona

en: Failed to get hostname: %s
mg: Tsy nahazo anaram-pampiantrano: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
mg: Tsy afaka nanokatra ny sehon'ny ny rafitra Window X '%s'

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
mg: Misy rindranasa sasany efa mampiasa ny famaha %s miaraka amin'ny mpanova %x atao binding

en: No command %d has been defined.
mg: Tsy mbola nisy baiko %d nofaritana.

en: No terminal command has been defined.
mg: Tsy mbola nisy baikon'ny terminal nofaritana.

en: Cancel
mg: Ajanony

en: Disable connection to session manager
mg: Manatsahatra ny fifandraisana amin'ny mpandrindra session

en: Replace the running window manager with Marco
mg: Soloy an'ny Marco ny mpandrindra fikandrana miasa

en: Specify session management ID
mg: Mamaritra ny IDn'ny fandrindrana session

en: X Display to use
mg: Ny seho X hampiasaina

en: Initialize session from savefile
mg: Atomboy avy amin'ny savefile ny session

en: Print version
mg: Karazana natonta

en: Make X calls synchronous
mg: Ampiarao ny antso X

en: Failed to scan themes directory: %s
mg: Tsy afaka nizaha ny lahatahirin'ny endrika: %s

en: Failed to restart: %s
mg: Tsy afaka miverina mandeha: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
mg: Natsahatra ireo vahaolana ho an'ny rindranasa simba. Mety tsy handeha tsara ny rindranasa sasantsasany.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
mg: Tsy mety ho an'ny mpanovan'ny tsindrin'ny totozy ny sanda "%s" ao anatin'ny soratra fototry ny kirakira

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
mg: Ny sanda "%s" ao anatin'ny soratra fototra dia tsy mety ho an'ny fitambaran-kitendry "%s"

en: Screen %d on display '%s' is invalid
mg: Tsy manan-kery ny efijery %d amin'ny seho '%s'

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
mg: Efa manana mpandrindra fikandrana ny efijery %d amin'ny seho "%s"; manandrama mampiasa ny safidy --replace hanoloana io mpandrindra fikandrana io.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
mg: Tsy azo ny fisafidianana mpandrindra fikandrana ho an'ny efijery %d seho "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
mg: Efa manana mpandrindra fikandrana ny efijery %d amin'ny seho "%s"

en: Could not release screen %d on display "%s"
mg: Tsy afaka namela ny efijery %d teo amin'ny seho "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
mg: Tsy afaka namorona ny lahatahiry '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
mg: Tsy nahasokatra ny rakitry session '%s' mba hanoratana: %s

en: Error writing session file '%s': %s
mg: Tsy nety ny fanoratana ny rakitry ny session '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
mg: Tsy nety ny fanidiana ny rakitry ny session '%s': %s

en: Failed to parse saved session file: %s
mg: Tsy nahazarazara ilay rakitry ny session voaraikitra: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
mg: Hita ny marika manokana <marco_session>, saingy efa ananana ilay ID'ny session

en: nested <window> tag
mg: Tag <window> mifampiditra

en: Unknown element %s
mg: Singantaharo %s tsy fantatra

en: Failed to open debug log: %s
mg: Tsy afaka nanokatra ny raki-tatitry ny debugging: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
mg: Tsy afaka nanokatra ny raki-tatitra %s amin'ny alalan'ny fdopen(): %s

en: Opened log file %s
mg: Voasokatra ny raki-tatitra %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
mg: Tsy navadika niaraka tamin'ny fandraisana an-tànana ny fomba be resaka ny Marco

en: Window manager:
mg: Mpandrindra fikandrana:

en: Bug in window manager:
mg: Ny bug anatin'ny mpandrindra fikandrana:

en: Window manager warning:
mg: Fampilazan'ny mpandrindra fikandrana:

en: Window manager error:
mg: Tsy fetezan'ny mpandrindra fikandrana:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
mg: Nataon'ilay fikandrana %s tamin'ny tenany ny SM_CLIENT_ID raha tokony nataony tamin'ny fikandrana WM_CLIENT_LEADER araka ny voafaritra anatin'ny ICCCM izany.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
mg: Milaza hint MWM ny fikandrana %s milaza hoe tsy mety ovana habe izy, nefa mametra habe ambany indrindra %d x %d ary habe ambony indrindra %d x %d; tsy misy dikany mihitsy izany.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
mg: Nametraka bogus _NET_WM_PID %lu ilay rindranasa

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
mg: %s (amin'ny %s)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
mg: Fikandrana 0x%lx WM_TRANSIENT_FOR tsy mety voafaritra ho an'ny %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
mg: Ny fikandrana 0x%lx dia manana toetoetra %s
    izay nampoizina hanana ny karazana %s sy lamina %d
    nefa karazana %s sy lamina %d n_items %d no tena izy.
    Bug ana rindranasa angamba io fa tsy bug ana mpandrindra fikandrana.
    Manana title="%s" class="%s" name="%s" ilay fikandrana

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
mg: Misy UTF-8 tsy mety anatin'ny toetoetra %s amin'ny fikandrana 0x%lx

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
mg: Ny toetoetra %s amin'ny fikandrana 0x%lx dia misy UTF-8 tsy mety amin'ny singan-javatra %d anatin'ilay lisitra

en: Usage: %s
mg: Fampiasa: %s

en: Close Window
mg: Hidio ilay fikandrana

en: Window Menu
mg: Tolotry ny fikandrana

en: Minimize Window
mg: Akelezo ilay fikandrana

en: Maximize Window
mg: Alehibiazo ilay fikandrana

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
mg: A_kelezo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
mg: A_lehibiazo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
mg: _Aza alehibiazina

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
mg: sA_kombony

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
mg: _Velaro

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
mg: _Afindrao

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
mg: _Ovay habe

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
mg: _Amin'ny workspace miseho foana

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
mg: _Amin'ity workspace ity ihany

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
mg: Afindrao eo amin'ny workspace _avia

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
mg: Afindrao eo amin'ny workspace ha_vanana

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
mg: Afindrao eo amin'ny workspace _mbony

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
mg: Afindrao eo amin'ny workspace am_bany

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
mg: _hidio

en: Move to Another _Workspace
mg: Afindrao any amina _workspace hafa

en: top
mg: ambony

en: bottom
mg: ambany

en: left
mg: havia

en: right
mg: havanana

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
mg: Tsy nofaritan'ny rafitsarin'ilay frame ny habe "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
mg: Tsy nofaritan'ny rafitsarin'ilay frame ny habe "%s" an'ny "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
mg: Tsy araka ny tokony ho izy ny halava/saka %g an'ilay tsindry

en: Frame geometry does not specify size of buttons
mg: Tsy nofaritan'ny rafitsarin'ilay frame ny haben'ny tsindry

en: Gradients should have at least two colors
mg: Tokony hanana loko roa fahafahakeliny ireo zavatra misompirana

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mg: Tsy maintsy ao anatina fonosana ilay toetra amin'ny famaritana loko GTK. Ohatra: gtk:fg[NORMAL]; NORMAL ilay toetra eto. Tsy afaka nizarazara ny "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
mg: Tsy maintsy fonosana mikatona no manaraka ilay toetra amin'ny famaritana loko GTK. Ohatra: gtk:fg[NORMAL]; NORMAL no toetra eto. Tsy afaka nizarazara ny "%s"

en: Did not understand state "%s" in color specification
mg: Tsy mazava ny toetra "%s" anatin'ilay famaritana loko

en: Did not understand color component "%s" in color specification
mg: Tsy mazava ny singan-doko "%s" anatin'ilay famaritana loko

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
mg: "blend/bg_color/fg_color/alpha" no lamin'ny fifangaroana; tsy mifanaraka amin'io lamina io ny "%s"

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
mg: Tsy afaka nizarazara ny sanda alpha "%s" anatin'ilay loko mifangaro

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
mg: Tsy tafiditra anatin'ny 0.0 sy 1.0 ny sanda alpha "%s" anatin'ilay loko mifangaro

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
mg: "shade/base_color/factor" no lamin'ny fanalofana; tsy mifanaraka amin'ilay lamina ny "%s"

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
mg: Tsy afaka nizarazara anon'ny fanalofana "%s" amin'ilay loko voaaloka

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
mg: Negatif ny anon'ny fanalofana "%s" amin'ilay loko voaaloka

en: Could not parse color "%s"
mg: Tsy afaka nizarazara ny loko "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
mg: Ahitana ny marika '%s' izay tsy ekena ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
mg: Ahitana ny floating point number '%s' izay tsy mety zarazaraina ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
mg: Ahitana ny isa feno '%s' izay tsy mety zarazaraina ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
mg: Ahitana mpikirakira tsy fantatra ilay filazan'ny coordonnée eo amin'ny fiandohan'ity lahabolana ity: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
mg: Foana na tsy mazava ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression results in division by zero
mg: Mahatonga fizarana 0 ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
mg: Manandrana mampiasa mpikirakira mod amina floating-point number iray ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
mg: Ahitana mpikirakira "%s" amin'ny toerana nampoizina hisy operand ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
mg: Nahitana operand amin'ny toerana nampoizina hisy mpikirakira ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
mg: Niafara tamin'ny mpikirakira fa tsy operand ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
mg: Ahitana mpikirakira "%c" manaraka ny mpikirakira "%c" tsy elanelanina operand ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
mg: Manana teny miova na sanda tsy miova tsy fantatra "%s" ny filazan'ilay cooordonnée

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
mg: Nihoatra ny buffer-ny ny mpizarazara ny filazan'ilay coordonnée.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
mg: Nisy fonosana mikatona saingy tsy nisy fonosana misokatra ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
mg: Nisy fonosana misokatra saingy tsy nisy fonosana mikatona ny filazan'ilay coordonnée

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
mg: Tahaka ny tsy manana mpikirakira ny operand ny filazan'ilay coordonnée

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
mg: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> tsy maintsy faritana ho an'ity endrika frame ity

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
mg: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> tsy ampy

en: Failed to load theme "%s": %s
mg: Tsy nety ny fakana ny endrika "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
mg: Tsy misy <%s> voafaritra ho an'ny endrika "%s"

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
mg: Tsy misy endrika frame voafaritra ho an'ny karaza-pikandrana "%s" amin'ny endrika "%s". Manampia singataharo <window type="%s" style_set="whatever"/> iray

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
mg: Tsy maintsy manomboka amin'ny sora-baventy ny sanda tsy miova faritan'ny mpampiasa; tsy tahaka izany anefa ny "%s"

en: Constant "%s" has already been defined
mg: Efa voafaritra ny sanda tsy miova "%s"

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
mg: Tsy misy marika manokana "%s" amin'ny singantaharo <%s>

en: Line %d character %d: %s
mg: Andalana %d marika %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
mg: Miverina indroa anatin'ny singantaharo <%s> ny marika "%s"

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
mg: Tsy mety ny marika manokana "%s" amin'ny <%s> ao anatin'izao seha-kevitra izao

en: Could not parse "%s" as an integer
mg: Tsy afaka nizarazara ny "%s" amin'ny maha isa feno azy

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
mg: Tsy mazava ireo marika faramparany "%s" ao amin'ny laha-daza "%s"

en: Integer %ld must be positive
mg: Tsy maintsy positif ilay isa feno %ld

en: Integer %ld is too large, current max is %d
mg: Be loatra ilay isa feno %ld; %d izao no avo indrindra

en: Could not parse "%s" as a floating point number
mg: Tsy nahazarazara ny "%s" amin'ny maha floating point number azy

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
mg: Tsy maintsy "true" na "false" ny sanda boleanina, fa tsy "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
mg: Tsy maintsy anelanelan'ny 0.0 sy 360.0 ilay zoro; %g izy teo

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
mg: Tsy maintsy anelanelan'ny 0.0 (tsy hita maso) sy 1.0 (hita mazava tsara) ilay alpha; %g izy teo

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
mg: ambaratongan-dohateny "%s" tsy mety (tsy maintsy iray amin'ny xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large ilay izy)

en: <%s> name "%s" used a second time
mg: Miverina indroa ny anarana "%s" an'ny <%s>

en: <%s> parent "%s" has not been defined
mg: Tsy mbola vaofaritra ny reny "%s" an'ny <%s>

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
mg: Tsy mbola voafaritra ny rafitsary "%s" an'ny <%s>

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
mg: Tsy mamaritra rafitsary iray na reny manana rafitsary iray ny <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
mg: Karazana "%s" tsy fantatra amin'ny singantaharo <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
mg: style_set "%s" tsy fantatra amin'ny singantaharo <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
mg: Efa nomena amboaran'endrika ny karazam-pikandrana "%s"

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
mg: Ny singantaharo <%s> dia tsy afaka apetraka ambanin'ny <%s>

en: Distance "%s" is unknown
mg: Tsy fantatra ny elanelana "%s"

en: Aspect ratio "%s" is unknown
mg: Tsy fantatra ny fifandanjana halava/saka "%s"

en: Border "%s" is unknown
mg: Tsy fantatra ny sisiny "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
mg: Tsy mazava ny sanda "%s" ho an'ny karazan'ilay zavatra misompirana

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
mg: Tsy mazava ny karazam-pamenoana "%s" ho an'ny singantaharo <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
mg: Tsy mazava ny toetra "%s" ho an'ny singantaharo <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
mg: Tsy mazava ny aloka "%s" ho an'ny singantaharo <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
mg: Tsy mazava ny tondro "%s" ho an'ny singantaharo <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
mg: Tsy misy <draw_ops> mitondra ny anarana "%s" mbola voafaritra

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
mg: Hiteraka référence mihodinkodina ny fampidirana ny draw_ops "%s" eto

en: Unknown position "%s" for frame piece
mg: Toerana "%s" tsy fantatra ho an'ny singan'ilay frame

en: Frame style already has a piece at position %s
mg: Efa manana singa amin'ny toerana %s ilay endriky ny frame

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
mg: Tsy mbola misy <draw_ops> mitondra ny anarana "%s" voafaritra

en: Unknown function "%s" for button
mg: Asa "%s" tsy fantatra ho an'ny tsindry

en: Unknown state "%s" for button
mg: Toetra "%s" tsy fantatra ho an'ny tsindry

en: Frame style already has a button for function %s state %s
mg: Efa manana tsindry ho an'ny asa %s sy toetra %s ny endrik'ilay frame

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
mg: Tsy manan-kery ho an'ny marika manokan'ny fanasongadinana ny sanda "%s"

en: "%s" is not a valid value for state attribute
mg: Tsy manan-kery ho an'ny marika manokan'ny toetra ny sanda "%s"

en: A style called "%s" has not been defined
mg: Tsy mbola voafaritra ny endrika "%s"

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
mg: Tsy manan-kery ho an'ny marika manokan'ny fanovana habe ny sanda "%s"

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
mg: Tsy tokony hisy marika manokana "resize" amin'ny singantaharo <%s> ho an'ny fanalehibiazana/fanalofana

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
mg: Efa voafaritra ny endrika ho an'ny toetra %s fanovana habe %s fanasongadinana %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
mg: Efa voafaritra ny endrika ho an'ny toetra %s fanasongadinana %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mg: Tsy afaka manana draw_ops roa ho an'ny singantaharo <piece> (namaritra marika manokana draw_ops iray sy singantaharo <draw_ops> iray na namaritra singantaharo roa ilay endrika)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mg: Tsy afaka manana draw_ops roa ho an'ny singantaharo <button> (namaritra marika manokana draw_ops iray sy singantaharo <draw_ops> iray na namaritra singantaharo roa ilay endrika)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
mg: Tsy afaka manana draw_ops roa ho an'ny singantaharo <menu_icon> (namaritra marika manokana draw_ops iray sy singantaharo <draw_ops> iray na namaritra singantaharo roa ilay endrika)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
mg: Tsy azo atao anaty singantaharo name/author/date/description ny singantaharo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
mg: Tsy azo atao anaty singantaharo <constant> ny singantaharo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
mg: Tsy azo atao anaty singantaharo distance/border/aspect_ratio ny singantaharo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
mg: Tsy azo atao anaty singantaharo draw operation ny singantaharo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
mg: Ny singantaharo <%s> dia tsy afaka apetraka anatina singantaharo <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
mg: Tsy misy draw_ops ho an'ny singan'ny frame

en: No draw_ops provided for button
mg: Tsy misy draw_ops ho an'ny tsindry

en: No text is allowed inside element <%s>
mg: Tsy azo asiana soratra anatin'ny singantaharo <%s>

en: This is a sample message in a sample dialog
mg: Santionam-pilazana anatina santionan-takila io

en: Fake menu item %d
mg: Sarin-javatry ny tolotra %d

en: Border-only window
mg: Fiandrana tsy misy afa-tsy sisiny

en: Bar
mg: Anja

en: Normal Application Window
mg: Fikandran-drindranasa misokatra tsara

en: Dialog Box
mg: Takila fampahafantarana

en: Utility Palette
mg: Takela-pisaky ny rindranasa

en: Torn-off Menu
mg: Tolotra miongotra

en: Border
mg: Sisiny

en: Button layout test %d
mg: %d fitsapana ny fandaminana tsindry

en: %g milliseconds to draw one window frame
mg: %g milisegaondra hanoritana frame-na fikandrana iray

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
mg: Fampiasa:marco-theme-viewer [ANARANENDRIKA]

en: Error loading theme: %s
mg: Tsy nety ny fakana ilay endrika: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
mg: Maka ilay endrika "%s" anatin'ny %g segaondra

en: Normal Title Font
mg: Endri-tsora-dohateny antonony

en: Small Title Font
mg: Endri-tsora-dohateny madinika

en: Large Title Font
mg: Endri-tsora-dohateny lehibe

en: Button Layouts
mg: Fandaminana tsindry

en: Benchmark
mg: Fitsapana fahombiazana

en: Window Title Goes Here
mg: Manketo ny lohatenin'ny fikandrana

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
mg: Nahasoritra frame %d tanatin'ny %g segaondra amin'ny fotoanan'ny mpivatsy (%g milisegaondra isaka frame) ary %g segaondra amin'ny fotoana amin'ny famantaranandro nampidirana ny resourcen'ny mpizara X (%g milisegaondra isaka frame)
