marco 1.25.0 - en to oc translation catalogue (364 entries)

en: Desktop
oc: Burèu

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
oc: Afichar la fenèstra « Executar una aplicacion» del panèl

en: Show the panel's main menu
oc: Visualizar lo menú principal del panèl

en: Take a screenshot
oc: Far una captura d'ecran

en: Take a screenshot of a window
oc: Far una captura d'ecran d'una fenèstra

en: Run a terminal
oc: Executar un terminal

en: Rename current workspace
oc: Renommar l’espaci de trabalh acual

en: Window Management
oc: Gestion de las fenèstras

en: Move between windows, using a popup window
oc: Se desplaçar entre las fenèstras via una fenèstra de primièr plan

en: Move between windows of an application, using a popup window
oc: Se desplaçar entre las fenèstras d'una aplicacion via una fenèstra de primièr plan

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
oc: Se desplaçar entre los tablèus de bòrd e lo burèu via una fenèstra de primièr plan

en: Move between windows immediately
oc: Se desplaçar entre las fenèstras dirèctament

en: Move between windows of an application immediately
oc: Se desplaçar immediatament entre las fenèstras d'una aplicacion

en: Move between panels and the desktop immediately
oc: Se desplaçar entre los tablèus de bòrd e lo burèu immediatament

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
oc: Amagar totas las fenèstras normalas e balhar lo focus al burèu

en: Switch to workspace 1
oc: Anar al espaci de trabalh 1

en: Switch to workspace 2
oc: Anar al espaci de trabalh 2

en: Switch to workspace 3
oc: Anar al espaci de trabalh 3

en: Switch to workspace 4
oc: Anar al espaci de trabalh 4

en: Switch to workspace 5
oc: Anar al espaci de trabalh 5

en: Switch to workspace 6
oc: Anar al espaci de trabalh 6

en: Switch to workspace 7
oc: Anar al espaci de trabalh 7

en: Switch to workspace 8
oc: Anar al espaci de trabalh 8

en: Switch to workspace 9
oc: Anar al espaci de trabalh 9

en: Switch to workspace 10
oc: Anar al espaci de trabalh 10

en: Switch to workspace 11
oc: Anar al espaci de trabalh 11

en: Switch to workspace 12
oc: Anar al espaci de trabalh 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
oc: Anar a l'espaci de trabalh a esquèrra de l'espaci de trabalh actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
oc: Anar a l'espaci de trabalh a drecha de l'espaci de trabalh actual

en: Switch to workspace above the current workspace
oc: Anar a l'espaci de trabalh endessús de l'espaci de trabalh actual

en: Switch to workspace below the current workspace
oc: Anar a l'espaci de trabalh endessós de l'espaci de trabalh actual

en: Switch to previously selected workspace
oc: Bascular a l’espaci de trabalh precedentament seleccionat

en: Activate the window menu
oc: Activar lo menú fenèstra

en: Toggle fullscreen mode
oc: (Des)activar lo mòde ecran complèt

en: Toggle maximization state
oc: Bascuolar l'estat d'agrandiment

en: Maximize window
oc: Maximizar la fenèstra

en: Restore window
oc: Restablir la fenèstra

en: Toggle shaded state
oc: Basculer l'estat de replec

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: Minimize window
oc: Reduire la fenèstra

en: Move window
oc: Desplaçar la fenèstra

en: Resize window
oc: Redimensionar la fenèstra

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
oc: Plaçar la fenèstra sus totes los espacis de trabalh, o sus un sol

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
oc: Metre la fenèstra al primièr plan s'es amagada per una autra fenèstra, siquenon en rière plan

en: Raise window above other windows
oc: Metre la fenèstra al primièr plan

en: Lower window below other windows
oc: Metre la fenèstra jos las autras fenèstras

en: Maximize window vertically
oc: Maximizar la fenèstra verticalament

en: Maximize window horizontally
oc: Maximizar la fenèstra orizontalament

en: Move window to north-west (top left) corner
oc: Deplaçar la fenèstra cap al canton nòrd-oèst (en naut a esquèrra)

en: Move window to north-east (top right) corner
oc: Desplaçar la fenèstra cap al canton nòrd-èst (en naut a drecha)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
oc: Desplaçar la fenèstra cap al canton sud-oèst (en bas a esquèrra)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
oc: Desplaçar la fenèstra cap al canton sud-èst (en bas a drecha)

en: Move window to north (top) side of screen
oc: Desplaçar la fenèstra cap al costat nòrd de l'ecran (en naut)

en: Move window to south (bottom) side of screen
oc: Desplaçar la fenèstra cap al costat sud de l'ecran (en bas)

en: Move window to east (right) side of screen
oc: Desplaçar la fenèstra cap al costat èst de l'ecran (a drecha)

en: Move window to west (left) side of screen
oc: Desplaçar la fenèstra cap al costat oèst de l'ecran (a esquèrra)

en: Move window to center of screen
oc: Desplaçar la fenèstra al centre de l'ecran

en: Move window to workspace 1
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 1

en: Move window to workspace 2
oc: Desplaçar la fenèstra cap al espaci de trabalh 2

en: Move window to workspace 3
oc: Desplaçar la fenèstra cap al espaci de trabalh 3

en: Move window to workspace 4
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 4

en: Move window to workspace 5
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 5

en: Move window to workspace 6
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 6

en: Move window to workspace 7
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 7

en: Move window to workspace 8
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 8

en: Move window to workspace 9
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 9

en: Move window to workspace 10
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 10

en: Move window to workspace 11
oc: Desplaçar la fenèstra al espaci de trabalh 11

en: Move window to workspace 12
oc: Desplaçar la fenèstra cap al espaci de trabalh 12

en: Move window one workspace to the left
oc: Desplacar la fenèstra cap a l'espaci de trabalha a drecha

en: Move window one workspace to the right
oc: Desplacar la fenèstra cap a l'espaci de trabalha a esquèrra

en: Move window one workspace up
oc: Desplacar la fenèstra cap a l'espaci de trabalha amont

en: Move window one workspace down
oc: Desplacar la fenèstra cap a l'espaci de trabalha aval

en: Modifier to use for modified window click actions
oc: Tòca d'utilizar per modificar las accions del clic

en: Whether to resize with the right button
oc: Indica se lo boton drech pòt servir a redimensionar

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
oc: Definir a « true » per redimensionar amb lo boton drech e afichar un menut amb lo boton del mitan en mantenent quichada la tòca balhada dins « mouse_button_modifier » ; definir a « false » per aver lo foncionament invèrse.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
oc: Agençament dels botons sus la barra de títol

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
oc: Agençament dels botons sus la barra de títol. La valor deu èsser una cadena, per exemple « menu:minimize,maximize,spacer,close » ; los dos punts separan lo canton esquèrre de la fenèstra del canton drech, e los noms dels botons an d'èsser separats per de virgulas. Los botons duplicats son pas autorizats. Los noms de boton desconeguts son silenciosament ignorats, e mai de botons poiràn èsser aponduts dins de versions futuras de marco sens copar las versions ancianas. Una balisa especiala « spacer » permet d'inserir un pauc d'espaci entre dos botons adjacents.

en: Window focus mode
oc: Mòde de focus de las fenèstras

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
oc: Lo mòde de focus de la fenèstra indica lo biais que las fenèstras son activadas. Presenta tres valors possiblas ; « click » significa que vos cal clicar sus las fenèstras per las activar,  « sloppy » (« rajat ») significa que las fenèstras son activadas quand la mirga s'i plaça e « mouse » (« mirga »), significa que las fenèstras son activadas quand la mirga s'i plaça e desactivadas quand las quita.

en: Control how new windows get focus
oc: Contraròtla lo biais que las fenèstras novèlas venon activas

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
oc: Aquesta opcion provesís un contraròtle suplementari sul biais que las fenèstras novèlas venon activas. A doas valors possiblas: « smart » que correspond al mòde d'activacion utilizaire normal e « strict » qu'activa pas las fenèstra aviadas dempuèi un terminal.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
oc: Indica se la mesa al primièr plan deu èsser un efièch de bòrd d'autras interaccions amb l'utilizaire

en: Action on title bar double-click
oc: Accion quand doble-clicatz sus la barra de títol

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
oc: Aquesta opcion determina los efièches d'un clic doble sus la barra de títol d'una fenèstra. Las valors possiblas son « toggle_shade » que replega la fenèstra o la desplega, « toggle_maximize » que maximiza la fenèstra o la remet a sa talha iniciala abans maximizacion, « toggle_maximize_horizontally » e « toggle_maximize_vertically » que limitan la maximizacion dins la direccion indicada, « minimize » que redusís la fenèstra, « shade » que replega la fenèstra, « menut » qu'aficha lo menut de la fenèstra, « lower » que plaça la fenèstra darrièr totas las autras e « none » que fa pas res.

en: Action on title bar middle-click
oc: Accion d'un clic del mitan sus la barra de títol

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
oc: Aquela opcion determina los efièches d'un clic del mitan sus la barra de títol d'una fenèstra. Las valors possiblas son « toggle_shade » que replega la fenèstra o la desplega, « toggle_maximize » que maximiza la fenèstra o la remet a sa talha iniciala abans maximizacion, « toggle_maximize_horizontally » e « toggle_maximize_vertically » que limitan la maximizacion dins la direccion indicada, « minimize » que reduch la fenèstra, « shade » que replega la fenèstra, « menut » que aficha lo menut de la fenèstra, « lower » que plaça la fenèstra darrièr totas las autras e « nòna » que fa pas res.

en: Action on title bar right-click
oc: Accion d'un clic drech sus la barra de títol

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
oc: Aquesta opcion determina los efièches d'un clic drech sus la barra de títol d'una fenèstra. Las valors possiblas son « toggle_shade » que replega la fenèstra o la desplega, « toggle_maximize » que maximiza la fenèstra o la remet a sa talha iniciala abans maximizacion, « toggle_maximize_horizontally » e « toggle_maximize_vertically » que limitan la maximizacion dins la direccion indicada, « minimize » que reduís la fenèstra, « shade » que replega la fenèstra, « menu » qu'aficha lo menut de la fenèstra, « lower » que plaça la fenèstra darrièr totas las autras e « none » que fa pas res.

en: Automatically raises the focused window
oc: Plaça automaticament la fenèstra activa al primièr plan

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
oc: Se VERAI e que lo mòde de focus es siá « sloppy » siá « mouse » alara la fenèstra qu'a lo focus es automaticament mes al primièr plan aprèp un relambi indicat per la clau auto_raise_delay. Aquò es pas similar a clicar sus una fenèstra per la metre al primièr plan, ni a desplaçar una fenèstra pendent un lisar-depausar.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
oc: Relambi en millisegondas per l'opcion de mesa automatica al primièr plan

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
oc: Lo relambi abans la mesa al primièr plan de la fenèstra se l'opcion auto_raise a la valor VERAI. Es indicat en milens de segondas.

en: Current theme
oc: Tèma actiu

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
oc: Lo tèma determina l'aparéncia de las bordaduras, de la barra de títol, etc. de la fenèstra.

en: Use standard system font in window titles
oc: Utilizar la polissa estandarda del sistèma dins los títols de las fenèstras

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
oc: Se VERAI, ignora l'opcion titlebar_font e utiliza la polissa estandarda de l'aplicacion pels títols de fenèstras.

en: Window title font
oc: Polissa de títol de las fenèstras

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
oc: Una cadena de descripcion de polissa descrivent una polissa per las barras de títol de fenèstras. La talha de la descripcion serà utilizada, çaquelà, pas que se l'opcion titlebar_font_size es reglada sus 0. Aquesta opcion es en otra desactivada se l'opcion titlebar_uses_desktop_font es reglada sus VERAI.

en: Number of workspaces
oc: Nombre d'espacis de trabalh

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
oc: Nombre d'espacis de trabalh. Deu èsser superior a zèro e presenta un limit maximal fixar per evitar de rendre vòstre burèu inutilizable en demandant tròp d'espacis de trabalh.

en: Enable Visual Bell
oc: Activar la lo sonadís visual

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
oc: Activa una indicacion visuala quand una aplicacion o lo sistèma emet un bip ; util pels mal-entendents e per una utilizacion dins d'environaments brusents.

en: System Bell is Audible
oc: Podètz ausir lo bip sistèma

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
oc: Determina se las aplicacions o lo sistèma pòdon generir de bips ausibles ; pòt èsser utilizat en conjonccion amb « sonariá visuala » per permetre de bips silencioses.

en: Visual Bell Type
oc: Tipe de sonadís visual

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
oc: Indica a Marco quin metòde d'indicacion visuala cal utilizar aprèp una sonariá del sistèma o d'una aplicacion. I a actualament doas valors possiblas, « fullscreen », que provòca lo cluquejament de tot l'ecran, e « frame_flash » que provòca lo cluquejament de la barra de títol de l'aplicacion qu'a mandat lo senhal de sonariá. Se l'aplicacion que manda la sonariá es desconeguda (es lo cas de la sonariá del sistèma per defaut), la barra de títol de la fenèstra qu'a actualament lo focus cluqueja.

en: Compositing Manager
oc: Gestionari de composicion

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
oc: Determina se Marco es utilizat coma gestionari de composicion.

en: If true, trade off usability for less resource usage
oc: Se VERAI, afavorís una febla utilizacion de las ressorsas al detriment de la convivialitat

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
oc: Se VERAI, Marco donarà a l'utilizaire mens de retorn d'informacions en utilizant de contorns en fial de fèrre, evitant d'animacions o autras floriduras. Aquò significa una baissa d'ergonomia per fòrça utilizaires mas pòt permetre a las vièlhas aplicacions de contunhar de foncionar, e pòt tanben èsser util als servidors de terminals X per melhorar las performanças. Çaquelà, la foncion fial de fèrre es desactivat quand l'accessibilitat es activada.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
oc: (pas implementat) La navigacion fonciona en tèrmes d'aplicacions e non pas de fenèstras

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
oc: Se VERAI, Marco fonciona en tèrmes d'aplicacions puslèu que de fenèstras. Lo concèpte es pro abstrach, mas, en general, una configuracion basada sus las aplicacions es mai pròcha de Mac OS que de Windows. Quand activatz una fenèstra en mòde basat sus las aplicacions, totas las fenèstras de l'aplicacion seràn mesas al primièr plan. En otra, en mòde basat sus las aplicacions, los clics de focus son pas transmeses a las fenèstras d'autras aplicacions. Pel moment, lo mòde basat sus d'aplicacions es generalament pas mes en òbra.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
oc: Desactiva los ajustaments requerits per las aplicaicons ancianas o mal concebudas

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
oc: D'unas aplicacions negligisson las especificacions ; ne resulta un disfoncionament del gestionari de fenèstras. Aquesta opcion obliga Marco a adoptar un mòde rigorós qu'ofrís una interfàcia mai coerenta a l'utilizaire a condicion qu'aqueste aja pas besonh d'aviar d'aplicacions que respèctan pas las especificacions.

en: List of applications ignored by show-desktop
oc: Lista d’aplicacions qu'ignora afichar-burèu

en: Name of workspace
oc: Nom del espaci de trabalh

en: The name of a workspace.
oc: Lo nom d'un espaci de trabalh.

en: Run a defined command
oc: Executar la comanda definida

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
oc: Se desplaçar en arrièr entre las fenèstras d'una aplicacion via una fenèstra de primièr plan

en: Move backward between windows, using a popup window
oc: Se desplaçar en arrièr entre las fenèstras via una fenèstra de primièr plan

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
oc: Se desplaçar en arrièr entre los tablèus de bòrd e lo burèu via una fenèstra de primièr plan

en: Move backward between windows of an application immediately
oc: Se desplaçar immediatament en arrièr entre las fenèstras d'una aplicacion

en: Move backward between windows immediately
oc: Se desplaçar en arrièr entre las fenèstras immediatament

en: Move backward between panels and the desktop immediately
oc: Se desplaçar en arrièr entre los tablèus de bòrd e lo burèu immediatament

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
oc: Afichar la bóstia de dialòg « Aviar una aplicacion » del tablèu de bòrd

en: Commands to run in response to keybindings
oc: Comanda d'executar en responsa a las combinasons de tòcas

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
oc: Las claus /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definisson las combinasons de tòcas que correspòndon a aquestas comandas. Quichatz la combinason per run_command_N executarà la command_N.

en: The screenshot command
oc: La comanda de captura d'ecran

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
oc: La clau /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot definís una combinason de tòcas qu'invòca la comanda indicada per aqueste reglatge.

en: The window screenshot command
oc: La comanda de captura d'ecran de fenèstra

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
oc: La clau /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definís una combinason de tòcas qu'invòca la comanda indicada per aqueste reglatge.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
oc: Activa o desactiva la proprietat d'una fenèstra d'èsser totjorn al primièr plan

en: Bell event
oc: Eveniment sonariá

en: Unknown window information request: %d
oc: Requèsta d'informacion de fenèstra desconeguda : %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
oc: <tt>%s</tt> respond pas.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
oc: Podètz esperar un moment per contunhar o insistir per quitar l'aplicacion.

en: _Wait
oc: _Esperar

en: _Force Quit
oc: _Forçar a tampar

en: Failed to get hostname: %s
oc: Impossible d'obténer lo nom d'òste : %s

en: Missing %s extension required for compositing
oc: Extension %s mancanta, mas necessària per la composicion

en: Failed to open X Window System display '%s'
oc: Impossible de dobrir lo visual « %s » del sistèma X Window

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
oc: Un autre programa utiliza ja la clau %s amb los modificators %x coma ligason

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
oc: I a agut una error al moment de l'execucion de <tt>%s</tt> :
    
    %s

en: No command %d has been defined.
oc: Pas cap de comanda %d definida.

en: No terminal command has been defined.
oc: Pas cap de comanda de terminal definida.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
oc: <tt>Renommar espaci de trabalh</tt>

en: New Workspace Name:
oc: Nom del novèl espaci de trabalh :

en: OK
oc: D’acòrdi

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Replace the running window manager with Marco
oc: Remplaçar lo gestionari de fenèstras actiu per Marco

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: X Display to use
oc: Visual X d'utilizar

en: Initialize session from savefile
oc: Inicializar la session a partir del fichièr de salvament

en: Print version
oc: Afichar la version

en: Make X calls synchronous
oc: Rendre los apèls X sincròns

en: Turn compositing on
oc: Activar la composicion

en: Turn compositing off
oc: Desactivar la composicion

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
oc: Metre pas en ecran complèt de fenèstras que son maximizadas e qu'an pas de decoracions

en: Failed to scan themes directory: %s
oc: Lo percors del repertòri de tèmas a pas capitat : %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
oc: Impossible de trobar un tèma ! Asseguratz-vos que %s existís e conten los tèmas costumièrs.

en: Failed to restart: %s
oc: Impossible de tornar aviar : %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
oc: Solucions de cambi desactivadas per las aplicacions damatjadas. Es possible que d'unas aplicacions se compòrten pas corrèctament.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
oc: « %s » trobada dins la banca de donadas de configuracion es pas una valor corrècta pel boton de mirga

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
oc: « %s » trobat dins la banca de donadas de configuracion es pas una valor corrècta per la combinason de tòcas « %s »

en: Workspace %d
oc: Espaci de trabalh %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
oc: L'ecran %d sul visual « %s » es pas valid

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
oc: L'ecran %d sul visual « %s » a ja un gestionari de fenèstras ; ensajatz d'utilizar l'opcion --replace per remplaçar lo gestionari de fenèstras actual.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
oc: Impossible d'aver la seleccion del gestionari de fenèstras sus l'ecran %d del visual « %s »

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
oc: L'ecran %d sul visual « %s » a ja un gestionari de fenèstras

en: Could not release screen %d on display "%s"
oc: Impossible de liberar l'ecran %d sul visual « %s »

en: Could not create directory '%s': %s
oc: Creacion impossibla del repertòri « %s » : %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr de session « %s » en escritura : %s

en: Error writing session file '%s': %s
oc: Error al moment d'escriure lo fichièr de session « %s » : %s

en: Error closing session file '%s': %s
oc: Error al moment de la tampadura del fichièr de session « %s » : %s

en: Failed to parse saved session file: %s
oc: L'analsi del fichièr de session enregistrat a fracassat : %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
oc: L'atribut <marco_session> es estat trobat, mas avèm ja l'ID de session

en: Unknown attribute %s on <%s> element
oc: Atribut %s desconegut sus l'element <%s>

en: nested <window> tag
oc: balisa <window> imbricada

en: Unknown element %s
oc: Element %s desconegut

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
oc: Aquestas fenèstras prenon pas en carga « l'enregistrament de la configuracion actuala » e deuràn èsser reaviadas manualament a la connexion venenta.

en: Failed to open debug log: %s
oc: La dobertura del jornal de debogatge a fracassat : %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
oc: L'execucion de la comanda fdopen() sul fichièr jornal %s a fracassat : %s

en: Opened log file %s
oc: Dobertura del fichièr jornal %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
oc: Marco es estat compilat sens la presa en carga del mòde charraire

en: Window manager:
oc: Gestionari de fenèstras :

en: Bug in window manager:
oc: Anomalia dins lo gestionari de fenèstras :

en: Window manager warning:
oc: Alèrta del gestionari de fenèstras :

en: Window manager error:
oc: Error de gestionari de fenèstras :

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
oc: La fenèstra %s posiciona SM_CLIENT_ID sus ela meteissa, al luòc de la posicionar sus la fenèstra WM_CLIENT_LEADER coma indicat dins l'ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
oc: La fenèstra %s posiciona un indici MWM qu'indica qu'es pas redimensionabla, mas posiciona una talha minimala de %d x %d e una talha maximala de %d x %d ; aquò a pas gaire de sens.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
oc: L'aplicacion a definit un _NET_WM_PID %lu erronèu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
oc: %s (sus %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
oc: %s (al nom del superutilizaire)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
oc: %s (al nom de %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
oc: %s (al nom d'un autre utilizaire)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
oc: Fenèstra WM_TRANSIENT_FOR 0x%lx invalida indicada per %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
oc: La fenèstra 0x%lx a la proprietat %s
    que deuriá aver lo tipe %s e lo format %d
    e a, en fach lo tipe %s e lo format %d n_items %d
    Es probablament un bug de l'aplicacion, e non pas del gestionari
    de fenèstras.
    Lo títol de la fenèstra es="%s" sa classa="%s" e son nom="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
oc: La proprietat %s de la fenèstra 0x%lx conten un còde UTF-8 invalid

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
oc: La proprietat %s de la fenèstra 0x%lx conten un còde UTF-8 invalid per l'element %d dins la lista

en: Usage: %s
oc: Sintaxi : %s

en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Window Menu
oc: Menú Fenèstra

en: Minimize Window
oc: Reduire la fenèstra

en: Maximize Window
oc: Maximizar la fenèstra

en: Restore Window
oc: Restablir la fenèstra

en: Roll Up Window
oc: Repligar la fenèstra

en: Unroll Window
oc: Desplegar la fenèstra

en: Keep Window On Top
oc: Gardar la fenèstra al primièr plan

en: Remove Window From Top
oc: Levar la fenèstra del primièr plan

en: Always On Visible Workspace
oc: Totjorn sul espaci de trabalh visible

en: Put Window On Only One Workspace
oc: Metre la fenèstra sus un sol espaci de trabalh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
oc: Red_uire

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
oc: Ma_ximizar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
oc: R_establir

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
oc: Repl_egar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
oc: _Desplegar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
oc: _Desplaçar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
oc: _Redimensionar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
oc: Desplaçar la barra de títol sus l'e_cran

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
oc: Totjorn al _primièr plan

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
oc: _Totjorn sul espaci de trabalh visible

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
oc: _Sonque sus aqueste espaci de trabalh

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
oc: Desplaçar cap a l'espaci de trabalh d'_esquèrra

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
oc: Desplaçar cap a l'espaci de trabalh de _drecha

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
oc: Desplaçar dins l'espaci de trabalh _superior

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
oc: Desplaçar dins l'espaci de trabalh _inferior

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
oc: _Tampar

en: Workspace %d%n
oc: Espaci de trabalh %d%n

en: Workspace 1_0
oc: Espaci de trabalh 1_0

en: Workspace %s%d
oc: Espaci de trabalh %s%d

en: Move to Another _Workspace
oc: Desplaçar cap a un autre _espaci de trabalh

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
oc: Iper

en: top
oc: naut

en: bottom
oc: bas

en: left
oc: esquèrra

en: right
oc: drecha

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
oc: la geometria del quadre indica pas la dimension « %s »

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
oc: la geometria del quadre indica pas la dimension « %s » per la bordadura « %s »

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
oc: La proporcion del boton %g es pas rasonabla

en: Frame geometry does not specify size of buttons
oc: La geometria del quadre indica pas la talha dels botons

en: Gradients should have at least two colors
oc: Los degradats devon comportar al mens doas colors

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
oc: L'especificacion de color GTK deu presentar l'estat entre croquets, p. ex. gtk:fg[NORMAL] ont NORMAL es l'estat ; impossible d'analisar « %s »

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
oc: L'especificacion de color GTK deu comportar un croquet de tampadura aprèp l'estat, p. ex. gtk:fg[NORMAL] ont NORMAL es l'estat ; impossible d'analisar « %s »

en: Did not understand state "%s" in color specification
oc: Impossible de comprene l'estat « %s » dins l'especificacion de color

en: Did not understand color component "%s" in color specification
oc: Impossible de comprene lo compausant de color « %s » dins l'especificacion de color

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
oc: Lo format de mescla es « blend/bg_color/fg_color/alpha », « %s » correspond pas a aqueste format

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
oc: Impossible d'analisar la valor alfa « %s » en color mesclada

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
oc: La valor alfa « %s » en color mesclada es pas compresa entre 0,0 e 1,0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
oc: Lo format d'ombra es « shade/base_color/factor », « %s » correspond pas al format

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
oc: Impossible d'analisar lo factor d'ombra « %s » en color ombrada

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
oc: Lo factor d'ombra « %s » en color ombrada es negatiu

en: Could not parse color "%s"
oc: Impossible d'analisar la color « %s »

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
oc: L'expression de la coordenada conten lo caractèr « %s » qu'es pas autorizat

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
oc: L'expression de la coordenada conten la valor en virgula flotanta « %s » que pòt pas èsser analisada

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
oc: L'expression de la coordenada conten l'entièr « %s » qu'a pas pogut èsser analisat

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
oc: L'expression de la coordenada conteniá un operador desconegut al començament d'aqueste tèxte : « %s »

en: Coordinate expression was empty or not understood
oc: L'expression de la coordenada èra voida o incompresa

en: Coordinate expression results in division by zero
oc: L'expression de la coordenada provòca una division per zèro

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
oc: L'expression de la coordenada tempta d'utilizar l'operator mod sus una valor en virgula flotanta

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
oc: L'expression de la coordenada a un operador « %s » lai ont un operand èra esperat

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
oc: L'expression de la coordenada a un operand lai ont un operador èra esperat

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
oc: L'expression de la coordenada èra acabada per un operador al luòc d'un operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
oc: L'expression de la coordenada a un operador « %c » segon l'operador « %c » sens operand entre eles

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
oc: L'expression de la coordenada possedís una variabla o constanta desconeguda « %s »

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
oc: L'analisador d'expression de coordenadas a despassat la capacitat de son tampon.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
oc: L'expression de la coordenada compòrta una parentèsi de tampadura, mas pas de parentèsi de dobertura

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
oc: L'expression de la coordenada compòrta una parentèsi de dobertura, mas pas de parentèsi de tampadura

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
oc: L'expression de la coordenada sembla pas comprene d'operador ni d'operand

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
oc: Lo tèma conten una expression qu'a provocat una error : %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
oc: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> deu èsser indicat per aqueste estil de quadre

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
oc: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>  mancant

en: Failed to load theme "%s": %s
oc: Cargament impossible del tèma « %s » : %s

en: No <%s> set for theme "%s"
oc: Pas cap de <%s> definit pel tèma « %s »

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
oc: Cap d'estil de quadre pas definit pel tipe de fenèstra « %s » dins lo tèma « %s », apondètz un element <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
oc: Las constantas definidas per l'utilizaire devon començar per una majuscula ; « %s » comença per una minuscula

en: Constant "%s" has already been defined
oc: La constanta « %s » es ja estada definida

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
oc: Pas cap d'atribut « %s » sus l'element <%s>

en: Line %d character %d: %s
oc: Linha %d caractèr %d : %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
oc: L'atribut « %s » es repetit dos còps dins lo meteis element <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
oc: L'atribut « %s » es invalid dins l'element <%s> dins aqueste contèxte

en: Could not parse "%s" as an integer
oc: Impossible d'analizar '%s' coma entièr

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
oc: Caractèrs de fin « %s » pas compreses dins la cadena « %s »

en: Integer %ld must be positive
oc: L'entièr %ld deu èsser positiu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
oc: L'entièr %ld es tròp elevat, lo max. actual es %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
oc: Impossible d'analisar « %s » en tant que valor en virgula flotanta

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
oc: Las valors booleanas devon èsser « true » o « false » e non pas « %s »

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
oc: L'angle deu èsser entre 0,0 e 360,0. Èra de %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
oc: La valor alfa deu èsser compresa entre 0,0 (invisible) e 1,0 (entièrament opaca). Èra de %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
oc: Escala de títol invalida « %s » (deu aver una de las valors seguentas : xx-small, x-small, small, medium,large, x-large, xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
oc: <%s> - nom « %s » utilizat un segond còp

en: <%s> parent "%s" has not been defined
oc: <%s> - parent « %s » pas definit

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
oc: <%s> - geometria « %s » pas definida

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
oc: <%s> deu indicar una geometria o un parent que ne possedís una

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
oc: Vos cal indicar una valor pel paramètre alfa.

en: Unknown type "%s" on <%s> element
oc: Tipe desconegut « %s » sul element <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
oc: style_set desconegut « %s » sus l'element <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
oc: Lo tipe de fenèstra « %s » ja a agut un jòc d'estils atribuit

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
oc: L'element <%s> es pas autorizat en dejós de <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
oc: Impossible d'indicar a l'encòp « button_width » / « button_height » (largor/nautor) e « aspect_ratio » (proporcion) pels botons

en: Distance "%s" is unknown
oc: Distància « %s » desconeguda

en: Aspect ratio "%s" is unknown
oc: Proporcion « %s » desconeguda

en: Border "%s" is unknown
oc: La bordadura « %s » es desconeguda

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
oc: Pas cap d'atribut « start_angle » (« començament d'angle ») o « from » (« dempuèi ») sus l'element <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
oc: Pas cap d'atribut « extent_angle » (« extension d'angle ») o « to » (« vers ») sus l'element <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
oc: Impossible de comprene la valor « %s » pel tipe de degradat

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
oc: Impossible de comprene lo tipe d'emplenatge « %s » per l'element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
oc: Impossible de comprene l'estat « %s » per l'element <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
oc: Impossible de comprene l'ombra « %s » per l'element <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
oc: Impossible de comprene la sageta « %s » per l'element <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
oc: Cap de <draw_ops> apelat « %s » es pas estat definit

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
oc: L'inclusion del draw_ops « %s » aicí creariá una referéncia circulara

en: Unknown position "%s" for frame piece
oc: Posicion desconeguda « %s » de la pèça del quadre

en: Frame style already has a piece at position %s
oc: L'estil de quadre a ja una pèça a la posicion %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
oc: Cap de <draw_ops> amb lo nom « %s » es pas estat definit

en: Unknown function "%s" for button
oc: Foncion « %s » desconeguda pel boton

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
oc: La foncion « %s » del boton existís pas dins la version (%d, a besonh de %d)

en: Unknown state "%s" for button
oc: Estat « %s » desconegut pel boton

en: Frame style already has a button for function %s state %s
oc: L'estil de quadre a ja un boton per la foncion %s, estat %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
oc: « %s » es pas una valor valida per l'atribut de focus

en: "%s" is not a valid value for state attribute
oc: « %s » es pas una valor valida per l'atribut d'estat

en: A style called "%s" has not been defined
oc: Cap d'estil apelat « %s » es pas estat definit

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
oc: « %s » es pas una valor valida per l'atribut de redimensionament

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
oc: L'atribut « resize » (« redimensionament ») deuriá pas figurar sus l'element <%s> pels estats maximizat/reduch dins la barra de títol

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
oc: L'atribut « resize » (« redimensionament ») deuriá pas figurar sus l'element <%s> per l'estat maximizat

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
oc: L'estil es ja estat indicat per l'estat %s, redimensionament %s, focus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
oc: L'estil es ja estat indicat per l'estat %s, focus %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
oc: Impossible d'aver dos atributs draw_ops per un element <piece> (lo tèma indicava un atribut draw_ops e un element <draw_ops> o dos elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
oc: Impossible d'aver dos atributs draw_ops per un element <button> (lo tèma indicava un atribut draw_ops e un element <draw_ops> o dos elements)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
oc: Impossible d'aver dos atributs draw_ops per un element <menu_icon> (lo tèma indicava un atribut draw_ops e un element <draw_ops> o dos elements)

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
oc: L'element <%s> es pas autorizat dins un element name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
oc: L'element <%s> es pas autorizat dins un element <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
oc: L'element <%s> es pas autorizat dins un element distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
oc: L'element <%s> es pas autorizat dins un element d'operacion de dessenh

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
oc: L'element <%s> es pas autorizat dins un element <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
oc: Cap d'atribut draw_ops pas provesit per la pèça del quadre

en: No draw_ops provided for button
oc: Cap d'atribut draw_ops pas provesit pel boton

en: No text is allowed inside element <%s>
oc: Pas cap de tèxte autorizat dins l'element <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
oc: <%s> indicat dos còps per aqueste tèma

en: Failed to find a valid file for theme %s
oc: Impossible de trobar un fichièr valid pel tèma %s

en: _OK
oc: _D’acòrdi

en: This is a sample message in a sample dialog
oc: Es un messatge d'exemple dins una bóstia de dialòg d'exemple

en: Fake menu item %d
oc: Element de menú factici %d

en: Border-only window
oc: Fenèstra amb solament de bordaduras

en: Bar
oc: Barra

en: Normal Application Window
oc: Fenèstra d'aplicacion normala

en: Dialog Box
oc: Bóstia de dialòg

en: Modal Dialog Box
oc: Bóstia de dialòg modala

en: Utility Palette
oc: Paleta utilitari

en: Torn-off Menu
oc: Menú destacat

en: Border
oc: Bordadura

en: Button layout test %d
oc: Tèst d'agençament de botons %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
oc: %g millisegondas per dessenhar un quadre de fenèstra

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
oc: Usatge : marco-theme-viewer [NOMDELTÈMA]

en: Error loading theme: %s
oc: Error al moment de cargar lo tèma : %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
oc: Tèma « %s » cargat en %g segondas

en: Normal Title Font
oc: Polissa de títol normal

en: Small Title Font
oc: Pichona polissa de títol

en: Large Title Font
oc: Granda polissa de títol

en: Button Layouts
oc: Agençaments dels botons

en: Benchmark
oc: Performança

en: Window Title Goes Here
oc: Lo títol de las fenèstras se tròba aicí

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
oc: %d quadres foguèron dessenhats en %g segondas del costat client (%g millisegondas per quadre) e %g segondas passadas dins las ressorsas del servidor X (%g millisegondas per quadre)
