marco 1.25.0 - en to si translation catalogue (34 entries)

en: Desktop
si: මූලික තිරය

en: Window Management
si: කවුළු කළමණාකරු

en: Close window
si: කවුළුව වසන්න

en: Current theme
si: දැනට ඇති තේමාව

en: _Wait
si: විරාමය (_W)

en: _Force Quit
si: බලපෑමෙන් ඉවත් වීම (_F)

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Print version
si: අනුවාදය මුද්‍රණය කරන්න

en: Workspace %d
si: %d වැඩබිම

en: Usage: %s
si: භාවිතය: %s

en: Close Window
si: කවුළුව වසන්න

en: Window Menu
si: කවුළු මෙනුව

en: Minimize Window
si: කවුළුව හකුළන්න

en: Maximize Window
si: කවුළුව විහිදන්න

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
si: හකුලන්න (_n)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
si: විහිදන්න (_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
si: නොවිහිදන්න (_x)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
si: ගෙන යන්න (_M)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
si: ප්‍රමාණය සකසන්න (_R)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
si: සැමවිටම දෘශ්‍ය වැඩබිම මත (_A)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
si: මෙම වැඩබිම මත පමණි (_O)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
si: වැඩබිම වමට ගෙන යන්න (_L)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
si: වැඩබිම දකුණට ගෙන යන්න (_i)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
si: වැඩබිම ඉහලට ගෙන යන්න (_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
si: වැඩබිම පහලට ගෙන යන්න (_D)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: Workspace 1_0
si: වැඩබිම 10 (_0)

en: Workspace %s%d
si: %s%d වැඩබිම

en: Move to Another _Workspace
si: වෙනත් වැඩබිමකට ගෙන යන්න (_W)

en: top
si: ඉහළ

en: bottom
si: පහළ

en: left
si: වම

en: right
si: දකුණ

en: Border
si: දාරය
