marco 1.25.0 - en to sl translation catalogue (397 entries)

en: Desktop
sl: Namizje

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
sl: Pokaži pogovorno okno pulta »Zaženi program«

en: Show the panel's main menu
sl: Pokaži glavni meni pladnja

en: Take a screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Take a screenshot of a window
sl: Zajemi zaslonsko sliko okna

en: Run a terminal
sl: Zaženi terminal

en: Rename current workspace
sl: Preimenuj trenutno delovno površino

en: Window Management
sl: Upravljanje z okni

en: Move between windows, using a popup window
sl: Premikaj med okni s pojavnim oknom

en: Move between windows of an application, using a popup window
sl: Premikaj med okni programa s pojavnim oknom

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sl: Premikaj med pulti in namizjem s pojavnim oknom

en: Move between windows immediately
sl: Premikaj se takoj med okni

en: Move between windows of an application immediately
sl: Premikaj se takoj med okni programa

en: Move between panels and the desktop immediately
sl: Premakni se takoj med pulti in namizjem

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sl: Skrij vsa običajna okna in postavi namizje v žarišče

en: Switch to workspace 1
sl: Preklopi na delovno površino 1

en: Switch to workspace 2
sl: Preklopi na delovno površino 2

en: Switch to workspace 3
sl: Preklopi na delovno površino 3

en: Switch to workspace 4
sl: Preklopi na delovno površino 4

en: Switch to workspace 5
sl: Preklopi na delovno površino 5

en: Switch to workspace 6
sl: Preklopi na delovno površino 6

en: Switch to workspace 7
sl: Preklopi na delovno površino 7

en: Switch to workspace 8
sl: Preklopi na delovno površino 8

en: Switch to workspace 9
sl: Preklopi na delovno površino 9

en: Switch to workspace 10
sl: Preklopi na delovno površino 10

en: Switch to workspace 11
sl: Preklopi na delovno površino 11

en: Switch to workspace 12
sl: Preklopi na delovno površino 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sl: Preklopi na delovno površino na levi od trenutne delovne površine

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sl: Preklopi na delovno površino na desni od trenutne delovne površine

en: Switch to workspace above the current workspace
sl: Preklopi na delovno površino nad trenutno delovno površino

en: Switch to workspace below the current workspace
sl: Preklopi na delovno površino pod trenutno delovno površino

en: Switch to previously selected workspace
sl: Preklopite na predhodno izbran delovni prostor

en: Activate the window menu
sl: Omogoči meni okna

en: Toggle fullscreen mode
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle maximization state
sl: Preklopi stanje razpetosti

en: Maximize window
sl: Razpni okno

en: Restore window
sl: Obnovi okno

en: Toggle shaded state
sl: Preklopi stanje senčenja

en: Close window
sl: Zapri okno

en: Minimize window
sl: Skrči okno

en: Move window
sl: Premakni okno

en: Resize window
sl: Spremeni velikost okna

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sl: Preklopi način okna na vseh delovnih površinah oziroma le na eni

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sl: Dvigni okno, če ga prekriva drugo okno, sicer ga spusti

en: Raise window above other windows
sl: Dvigni okno nad druga okna

en: Lower window below other windows
sl: Spusti okno pod druga

en: Maximize window vertically
sl: Razpni okno navpično

en: Maximize window horizontally
sl: Razpni okno vodoravno

en: Tile window to east (right) side of screen
sl: Razpostavi okno na desno (vzhodno) stran zaslona

en: Tile window to west (left) side of screen
sl: Razpostavi okno na levo (zahodno) stran zaslona

en: Tile window to north-west (top left) corner
sl: Razpostavi okno na severno-zahodni (zgornji levi) kot

en: Tile window to north-east (top right) corner
sl: Razpostavi okno na severno-vzhodni (zgornji desni) kot

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
sl: Razpostavi okno na južno-zahodni (spodnji levi) kot

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
sl: Razpostavi okno na južno-vzhodni (spodnji desni) kot

en: Move window to north-west (top left) corner
sl: Premakni okno v severno-zahodni (zgornji levi) kot

en: Move window to north-east (top right) corner
sl: Premakni okno v severno-vzhodnji (zgornji desni) kot

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sl: Premakni okno v južno-zahodni (spodnji levi) kot

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sl: Premakni okno v južno-vzhodnji (spodnji desni) kot

en: Move window to north (top) side of screen
sl: Premakni okno na severni (zgornji) del zaslona

en: Move window to south (bottom) side of screen
sl: Premakni okno na južni (spodnji) del zaslona

en: Move window to east (right) side of screen
sl: Premakni okno na vzhodnji (desni) del zaslona

en: Move window to west (left) side of screen
sl: Premakni okno na zahodnji (levi) del zaslona

en: Move window to center of screen
sl: Premakni okno v središče zaslona

en: Move window to north (top) monitor
sl: Premakni okno na severni (zgornji) del monitorja

en: Move window to south (bottom) monitor
sl: Premaklni okno na južni (spodnji) del monitorja

en: Move window to east (right) monitor
sl: Premakni okno na vzhodni (desni) del monitorja

en: Move window to west (left) monitor
sl: Premakni okno na zahodni (levi) del monitorja

en: Move window to workspace 1
sl: Premakni okno na delovno površino 1

en: Move window to workspace 2
sl: Premakni okno na delovno površino 2

en: Move window to workspace 3
sl: Premakni okno na delovno površino 3

en: Move window to workspace 4
sl: Premakni okno na delovno površino 4

en: Move window to workspace 5
sl: Premakni okno na delovno površino 5

en: Move window to workspace 6
sl: Premakni okno na delovno površino 6

en: Move window to workspace 7
sl: Premakni okno na delovno površino 7

en: Move window to workspace 8
sl: Premakni okno na delovno površino 8

en: Move window to workspace 9
sl: Premakni okno na delovno površino 9

en: Move window to workspace 10
sl: Premakni okno na delovno površino 10

en: Move window to workspace 11
sl: Premakni okno na delovno površino 11

en: Move window to workspace 12
sl: Premakni okno na delovno površino 12

en: Move window one workspace to the left
sl: Premakni okno eno delovno površino v levo

en: Move window one workspace to the right
sl: Premakni okno eno delovno površino v desno

en: Move window one workspace up
sl: Premakni okno eno delovno površino navzgor

en: Move window one workspace down
sl: Prestavi okno eno delovno površino navzdol

en: Modifier to use for modified window click actions
sl: Spremenilnik, ki naj se uporabi za dejanja klika na okno

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
sl: Klik na okno ob držanju tipke spremenilnika bo premaknil okno (levi klik), spremenil velikost okna (srednji klik) ali prikazal meni okna (desni klik). Delovanje srednje in desne tipke je mogoče zamenjati s ključem »spremeni_velikost_z_desnim gumbom«. Spremenilnik je izražen kot npr. »<Alt>« ali »<Super>«.

en: Whether to resize with the right button
sl: Ali je mogoče spreminjati velikost okna z desnim gumbom.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se velikost okna spremeni z desnim gumbom in prikaže meni s srednjim, če je določena tudi tipka tipkovnice.

en: Whether to display preselected tab window border
sl: Ali naj se prikaže izbrana meja okna na zavihku

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sl: Postavitev gumbov v nazivni vrstici okna

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sl: Postavitev gumbov na nazivni vrstici okna. Vrednost mora biti niz, kot je "meni:skrči,razpni,preslednik,zapri";  dvopičje loči levi kot okna od desnega in imena gumbov so ločena z vejico. Podvojeni gumbi niso dovoljeni. Neznana imena gumbov so tiho prezrta, tako, da se lahko v novih različicah Marco doda nove gumbe brez, da bi se porušila skladnost s starimi različicami. Posebna oznaka ločilnika se lahko uporabi pri večanju razdalje med gumbi.

en: Window focus mode
sl: Način usmerjanja pozornosti med okni

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sl: Način usmerjanja pozornosti med okni določa, kako okna pridobijo pozornost. Možnosti so: "click", ki zahteva klik miške v oknu, "sloppy", ki omogoča žariščenje s pomikom miške na okno, in "mouse", ki pridobi pozornost, ko je kazalka miške v oknu, in izgubi pozornosti, ko okno zapusti.

en: Control how new windows get focus
sl: Nadzor usmerjanja pozornosti med okni

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sl: Možnost omogoča dodaten nadzor za pridobivanje pozornosti novih oken. Na voljo sta možnosti: "smart", ki uveljavi običajen način usmerjanja pozornosti, in "strict", ki pa pozornosti ne dodeli oknom, zagnanim prek terminala.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sl: Ali naj bo dvigovanje stranski učinek drugih dejanj uporabnika

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
sl: Nastavitev možnosti lahko privede do nestanovitnega delovanja, zato spreminjanje možnosti ni priporočeno. Veliko dejanj (primer: klikanje znotraj oken, premikanje in spreminjanje velikosti oken) običajno privzdigne okno kot stranski učinek dejanja. Z onemogočenjem možnosti bo program preprečil dvig okna drugim programom in bo prezrl zahteve, ki jih ustvarjajo ukazi. Več podrobnosti najdete na http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Tudi z onemogočenjem možnosti je okna mogoče privzdigniti z alt-levi klik kjerkoli na oknu. Možnost je onemogočena le v klik-za-žarišče načinu. Seznam načinov, s katerimi je mogoče privzdigniti okno ne vključuje programskih zahtev programov za dvig okna; take zahteve so prezrte ne glede na vzrok zahteve.

en: Action on title bar double-click
sl: Dejanje ob dvojnem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sl: Možnost določa učinek dvojnega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so 'preklop_senčenja', ki spremeni zasenčenost okna, 'preklop razpenjanja', ki razpne ali skrči okno, 'preklop razpenjanja vodoravno' in 'preklop razpenjanja navpično', ki razpneta okna le v eni smeri, 'pomanjšaj', ki pomanjša okno, 'zavij', ki zvije okno na velikost naslovne vrstice', 'meni', ki prikaže meni okna, 'pod', ki skrije okno pod ostala okna in 'brez', ki ne naredi ničesar.

en: Action on title bar middle-click
sl: Dejanje ob srednjem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sl: Možnost določa učinek srednjega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so 'preklop_senčenja', ki spremeni zasenčenost okna, 'preklop razpenjanja', ki razpne ali skrči okno, 'preklop razpenjanja vodoravno' in 'preklop razpenjanja navpično', ki razpneta okna le v eni smeri, 'pomanjšaj', ki pomanjša okno, 'zavij', ki zavije okno na velikost naslovne vrstice', 'meni', ki prikaže meni okna, 'pod', ki skrije okno pod ostala okna in 'brez', ki ne naredi ničesar.

en: Action on title bar right-click
sl: Dejanje ob desnem kliku na nazivno vrstico okna

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sl: Možnost določa učinek desnega klika miške na nazivno vrstico okna. Trenutno veljavne možnosti so 'preklop_senčenja', ki spremeni zasenčenost okna, 'preklop razpenjanja', ki razpne ali skrči okno, 'preklop razpenjanja vodoravno' in 'preklop razpenjanja navpično', ki razpneta okna le v eni smeri, 'pomanjšaj', ki pomanjša okno, 'zavij', ki zvije okno na velikost naslovne vrstice', 'meni', ki prikaže meni okna, 'pod', ki skrije okno pod ostala okna in 'brez', ki ne naredi ničesar.

en: Automatically raises the focused window
sl: Samodejno dvigne dejavno okno

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je način usmerjanja pozornosti "sloppy" ali "mouse", potem bo okno s pozornostjo po premoru, določenem v ključu auto_raise_delay, samodejno dvignjeno. To ni povezano s klikanjem za dvig okna, niti z vstopom v okno z metodo povleci-spusti.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sl: Premor v milisekundah za možnost samodejnega dviga

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sl: Časovni zamik preden se okno dvigne, kadar je auto_raise omogočen. Zamik je podan v tisočinkah sekunde.

en: Current theme
sl: Trenutna tema

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sl: Tema določa videz robov oken, nazivne vrstice oken itd.

en: Use standard system font in window titles
sl: V nazivnih vrsticah oken uporabi običajno sistemsko pisavo

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se prezre možnost pisave nazivne vrstice okna in uporabi privzeto pisavo programov.

en: Window title font
sl: Pisava naziva okna

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sl: Niz opisa pisave, ki opisuje pisavo za nazivne vrstice oken. Velikost opisa bo uporabljena le, če je možnost velikosti pisave nazivne vrstice nastavljena na 0. Možnost je onemogočena tudi, kadar je privzeto uporabljena pisava namizja.

en: Number of workspaces
sl: Število delovnih površin

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sl: Število delovnih površin. Mora biti več kot nič in ima določeno najvišjo vrednost, da prepreči uničenje namizja z vnosom prevelikega števila delovnih površin.

en: Workspace wrap style
sl: Prelomni slog delovne površine

en: Enable Visual Bell
sl: Omogoči vizualni zvonec

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sl: Vključi vidna opozorila, ko program ali sistem uporabi 'zvonec' ali 'pisk'. Uporabno v hrupnih okoljih.

en: System Bell is Audible
sl: Sistemski zvonec je slišen

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sl: Ugotovi, ali lahko program ali sistem ustvari zvočne piske. Uporabno tudi skupaj z 'vizualnim zvoncem', tako da nastanejo tihi 'piski'.

en: Visual Bell Type
sl: Vrste vizualnega zvonca

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sl: Možnost določa način izvajanja vidnega opozarjanja sistemskega zvonca ali zvonca drugega programa. Trenutno sta na voljo dve veljavni vrednosti, "fullscreen", ki povzroči celozaslonsko črno belo utripanje in "frame_flash", ki povzroči utripanje nazivne vrstice programa, ki je sprožil zvonec. V kolikor je slednji neznan (npr. v primeru "sistemskega zvonca"), utripa naslovna vrstica okna, ki je trenutno v žarišču.

en: Compositing Manager
sl: Upravljalnik skladnje 3D

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
sl: Ugotovi, ali je Marco upravljalnik sestavljanja.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sl: Izbrana možnost omogoča kompromis uporabnosti, na račun zmanjšanja sistemskih virov

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo program uporabniku podal manj odzivov z uporabo preprostejših okvirjev z ukinjanjem animacij in na druge načine. To predstavlja občutno zmanjševanje uporabnosti za večino uporabnikov, število delujočih programov pa se lahko poveča, izbira pa je primerna tudi za terminalske strežnike. Kljub temu je možnost preprostejših okvirjev onemogočena pri uporabi dostopnosti.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sl: (Ni vstavljeno) Navigacija deluje v smislu programov, ne oken

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sl: Izbrana možnost omogoča, da program prednostno obravnava program kot celoto in ne okna programa. Ta možnost je nekoliko abstraktna in je pomensko značilna za okolje Mac in manj za Windows. Ko je okno postavljeno v žarišče v programskem načinu, se vsa okna programa dvignejo. Prav tako se v tem načinu kliki z miško ne prenesejo na okna ostalih programov. Programski način v veliki meri še ni dokončno razvit.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sl: Onemogoči dodatke, ki jih uporabljajo stari ali pokvarjeni programi

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sl: Nekateri programi prezrejo določila, tako da upravljalnik oken ne deluje v celoti pravilno. Ta možnost postavi Marco v pravilen način, ki daje bolj celovit uporabniški vmesnik, če uporabniku ni treba zaganjati programov, ki ne delujejo pravilno.

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
sl: Določa ali naj se nova okna odprejo na sredini zaslona

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se nova okna odprejo na sredini zaslona. Drugače se odprejo zgoraj levo na zaslonu.

en: Whether to enable window tiling
sl: Ali se omogoči razpostavljanje okna

en: Window placement mode
sl: Način postavitve oken

en: List of applications ignored by show-desktop
sl: Seznam aplikacij, ki jih prikaži-namizje ne upošteva

en: Icon size in alt-tab popup window
sl: Velikost ikon v pojavnem oknu alt-tab

en: Name of workspace
sl: Ime delovne površine

en: The name of a workspace.
sl: Ime delovne površine.

en: Run a defined command
sl: Zaženi določen ukaz

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Tipkovna bližnjica, ki zažene ustrezno oštevilčen ukaz v /apps/marco/keybinding_commands. Oblikovana je kot »<Control>a« ali »<Shift><Alt>F1«. Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dopušča različno velikost črk ter okrajšave kot npr. »<Ctl>« in »<Ctrl>«. V kolikor je izbrana možnost »onemogočeno«, potem za to dejanje ne bo bližnjice.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Zapis je oblikovan kot »<Control>a« ali pa »<Shift><Alt>F1«. Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dopušča različno velikost črk ter okrajšave kot npr. »<Ctl>« in »<Ctrl>«. V primeru, da uporabit možnost "disabled", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
sl: Zapis je oblikovan kot »<Control>a« ali pa »<Shift><Alt>F1«. Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dopušča različno velikost črk ter okrajšave kot npr. »<Ctl>« in »<Ctrl>«. V primeru, da uporabite možnost "disabled", potem za to dejanje ne bo bližnjice tipk. Tipkovno bližnjico je lahko povrnete s pritiskom tipke "shift" zato tipka "shift" ne more biti del tipkovne bližnjice.

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
sl: Premikanje nazaj med okni programa s pojavnim oknom

en: Move backward between windows, using a popup window
sl: Premikanje nazaj med okni s pojavnim oknom

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
sl: Premikaje med okni s pojavnim oknom na vseh delovnih površinah

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
sl: Premikanje nazaj med okni s pojavnim oknom na vseh delovnih površinah

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
sl: Premikanje nazaj med pladnji in namizjem s pojavnim oknom

en: Move backward between windows of an application immediately
sl: Takoj premakni nazaj med okni programa

en: Move backward between windows immediately
sl: Takoj premakni nazaj med okni

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sl: Med pulti in namizjem se takoj pomakni nazaj

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sl: Pokaži pogovorno okno pulta "Zaženi program"

en: Commands to run in response to keybindings
sl: Ukazi zagnani preko tipkovnih bližnjic

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sl: Ključi /apps/marco/global_keybindings/run_command_N določa tipkovne bližnjice, ki ustrezajo tem ukazom. Pritisk tipke za run_command_N bo izvedel ukaz command_N.

en: The screenshot command
sl: Ukaz za zajem zaslona

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sl: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot določa tipkovno bližnjico, ki izvede ukaz, določen s temi nastavitvami.

en: The window screenshot command
sl: Ukaz za zajem okna na zaslonu

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sl: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot določa tipkovno bližnjico, ki izvede ukaz, določen s temi nastavitvami.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
sl: Preklopi ali je okno vedno vidno nad drugimi okni

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
sl: Razpostavi okno na severno-zahodni (višje levi) kot zaslona

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
sl: Razpostavi okno na severno-vzhodni (višje desni) kot zaslona

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
sl: Razpostavi okno na južno-vzhodni (nižje desni) kot zaslona

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
sl: Razpostavi okno na južno-zahodbni (nižje levi) kot zaslona

en: Bell event
sl: Dogodek zvonjenja

en: Unknown window information request: %d
sl: Zahteva izpisa podrobnosti neznanega okna: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
sl: Okno <tt>%s</tt> je neodzivno.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sl: Lahko malo počakate, če se program morda zbudi, ali pa vsilite končanje njegovega delovanja.

en: _Wait
sl: _Počakaj

en: _Force Quit
sl: _Vsili končanje

en: Failed to get hostname: %s
sl: Ni mogoče pridobiti gostitelja z imenom: %s

en: Missing %s extension required for compositing
sl: Manjka razširitev %s, ki je zahtevana za skladnjo 3D

en: Failed to open X Window System display '%s'
sl: Ni mogoče odpreti zaslona '%s' okenskega sistema X

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sl: Tipko %s s spremenilniki %x kot bližnjico uporablja že nek drug program

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sl: Ob zagonu <tt>%s</tt> je prišlo od napake:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
sl: Ukaz %d ni določen.

en: No terminal command has been defined.
sl: Ni navedenih ukazov terminala.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
sl: 1 Preimenuj Delovno površino 1

en: New Workspace Name:
sl: Novo Ime Delovne površine

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Replace the running window manager with Marco
sl: Zamenjaj trenutni upravljalnik oken z Marco

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: X Display to use
sl: Zaslon X, ki naj se uporabi

en: Initialize session from savefile
sl: Začenjaj sejo iz shranjene datoteke

en: Print version
sl: Izpiši različico

en: Make X calls synchronous
sl: Naredi klice X usklajene

en: Turn compositing on
sl: Vključi skladnjo 3D

en: Turn compositing off
sl: Izključi skladnjo 3D

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sl: Ne ustvari celozaslonskih oken, ki so razpeta in nimajo okraskov

en: Failed to scan themes directory: %s
sl: Ni mogoče preiskati mape s temami: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sl: Ni mogoče najti teme! Prepričajte se, da %s obstaja in vsebuje običajne teme.

en: Failed to restart: %s
sl: Ni mogoče znova začeti: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
sl: %d, shranjen v ključu MateConf %s, je izven meja med %d in %d

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sl: Obhodi za pokvarjene programe so izključeni. Nekateri programi se morda ne bodo pravilno obnašali.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
sl: Ni mogoče razčleniti opisa pisave "%s" iz ključa GSettings %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sl: "%s", najden v podatkovni zbirki nastavitev, ni veljavna vrednost za spremenilnik miškinega gumba.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sl: "%s", najden v podatkovni zbirki nastavitev, ni veljaven ključ za tipkovno bližnjico "%s"

en: Workspace %d
sl: Delovna površina %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sl: Zaslon %d na prikazu '%s' ni veljaven

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sl: Zaslon %d na prikazu "%s" že ima upravljalnik oken; poskušajte uporabiti možnost --replace za zamenjavo trenutnega upravljalnika zaslona.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sl: Ni mogoče dobiti izbire upravljalnika oken na zaslonu %d prikaz "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sl: Zaslon %d na prikazu "%s" že ima določenega upravljalnika oken

en: Could not release screen %d on display "%s"
sl: Ni mogoče sprostiti prikaza %d na zalonu "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
sl: Ni mogoče ustvariti mape '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke seje '%s' za pisanje: %s

en: Error writing session file '%s': %s
sl: Napaka med zapisovanjem datoteke seje '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
sl: Napaka med zapiranjem datoteke seje '%s': %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke shranjene seje: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
sl: atribut <marco_session> je bil viden, toda ID seje je že pridobljen

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sl: Neznan atribut %s predmeta <%s>

en: nested <window> tag
sl: gnezdena oznaka
    <window>

en: Unknown element %s
sl: Neznan predmet %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sl: Ta okna ne podpirajo možnosti &quot;Shrani trenutno nastavitev&quot;, zato bodo morala biti ob vaši naslednji prijavi znova začeta ročno.

en: Failed to open debug log: %s
sl: Odpiranje dnevnika razhroščevanja je spodletelo: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sl: Odpiranje dnevniške datoteke %s s fdopen() je spodletelo: %s

en: Opened log file %s
sl: Odprta dnevniška datoteka %s

en: Marco was compiled without support for verbose mode
sl: Marco je kodno izgrajen brez podpore za podrobni način

en: Window manager:
sl: Upravljalnik oken:

en: Bug in window manager:
sl: Hrošč v upravljalniku oken:

en: Window manager warning:
sl: Opozorilo upravljalnika oken:

en: Window manager error:
sl: Napaka upravljalnika oken:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sl: Okno %s nastavi SM_CLIENT_ID na sebe, namesto da bi nastavilo WM_CLIENT_LEADER, kot je navedeno v ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sl: Okno %s določi namig MWM, ki pove, da ni mogoče spremeniti velikosti, hkrati pa določi najmanjšo velikost na %d x %d in največjo na %d x %d; vrednost ni smiselna.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sl: Program je nastavil lažen _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
sl: %s (na %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
sl: %s (kot skrbnik)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
sl: %s (kot %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
sl: %s (kot drug uporabnik)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sl: Neveljavno WM_TRANSIENT_FOR okno 0x%lx, navedeno za %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sl: Okno 0x%lx ima lastnost %s,
    za katero se je pričakovalo, da je vrste %s oblike %d,
    a je v resnici vrste %s oblike %d n_items %d.
    To je najverjetneje hrošč v programu in ne v upravljalniku oken.
    Okno ima title="%s" class="%s" name="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sl: Lastnost %s okna 0x%lx vsebuje neveljaven znak UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sl: Lastnost %s okna 0x%lx vsebuje neveljaven znak UTF-8 za predmet %d. na seznamu

en: Usage: %s
sl: Uporaba: %s

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Window Menu
sl: Meni okna

en: Minimize Window
sl: Skrči okno

en: Maximize Window
sl: Razpni okno

en: Restore Window
sl: Obnovi okno

en: Roll Up Window
sl: Zavij okno

en: Unroll Window
sl: Odvij okno

en: Keep Window On Top
sl: Ohrani okno na vrhu

en: Remove Window From Top
sl: Odstrani okno z vrha

en: Always On Visible Workspace
sl: Vedno na vidni delovni površini

en: Put Window On Only One Workspace
sl: Postavi okno na le eno delovno površino

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
sl: _Skrči

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
sl: Ra_zpni

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
sl: Po_manjšaj

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
sl: _Zavij

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
sl: _Odvij

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
sl: _Premakni

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
sl: Sp_remeni velikost

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
sl: Premakni nazivno vrstico na _zaslon

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
sl: Vedno na _vrhu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
sl: Vedno n_a vidni delovni površini

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
sl: Sam_o na tej delovni površini

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
sl: Premakni na levo delovno površino

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
sl: Premakni na desno _delovno površino

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
sl: Premakni na _zgornjo delovno površino

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
sl: Premakni na _spodnjo delovno površino

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
sl: _Zapri

en: Workspace %d%n
sl: Delovna površina %d%n

en: Workspace 1_0
sl: Delovna površina 1_0

en: Workspace %s%d
sl: Delovna površina %s%d

en: Move to Another _Workspace
sl: Premakni na dru_go delovno površino

en: top
sl: zgoraj

en: bottom
sl: spodaj

en: left
sl: levo

en: right
sl: desno

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sl: geometrija okvirja ne navaja dimenzije "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sl: geometrija okvirja ne navaja dimenzije "%s" za rob "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sl: Razmerje gumba %g ni smiselno

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sl: Geometrija okvirja ne navaja velikosti gumbov

en: Gradients should have at least two colors
sl: Prelivi bi morali imeti vsaj dve barvi

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
sl: Neveljaven znak »%c« v parametru imena barve (color_name) za gtk:custom, veljavni so le nizi iz znakov A-Za-z0-9-_.

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sl: Navedba barve GTK mora vsebovati stanje v oglatih oklepajih, npr. gtk:fg[NORMAL], kjer je NORMAL stanje; ni mogoče razčleniti "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sl: Navedbi barve GTK manjka oglati zaklepaj za stanjem, npr. gtk:fg[NORMAL], kjer je NORMAL stanje; ni mogoče razčleniti "%s"

en: Did not understand state "%s" in color specification
sl: Ni mogoče razumeti stanja "%s" v navedbi barve

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sl: Ni mogoče razumeti barvne komponente "%s" v navedbi barve

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sl: Oblika zapisa preliva je "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" ne ustreza pravilni obliki

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sl: V mešani barvi ni mogoče razčleniti vrednosti alfa "%s"

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sl: V mešani barvi alfa vrednost "%s" ni med 0.0 in 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sl: Oblika zapisa barve senčenja je "shade/base_color/factor", "%s" ne ustreza pravilni obliki.

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sl: Ni mogoče razčleniti faktorja senčenja "%s" v senčeni barvi

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sl: V senčeni barvi je faktor senčenja "%s" negativen

en: Could not parse color "%s"
sl: Ni mogoče razčleniti barve "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sl: Izraz koordinat vsebuje znak '%s', ki ni dovoljen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sl: Izraz koordinat vsebuje številko s plavajočo vejico '%s', ki je ni mogoče razčleniti

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sl: Izraz koordinat vsebuje celo število '%s', ki ga ni mogoče razčleniti

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sl: Izraz koordinat vsebuje neznan operator na začetku besedila: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
sl: Izraz koordinat je prazen ali pa ga ni mogoče razumeti

en: Coordinate expression results in division by zero
sl: Izraz koordinat povzroči deljenje z ničlo

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sl: Izraz koordinat poskuša uporabiti operator mod ali številko s plavajočo vejico

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sl: Izraz koordinat vsebuje operator "%s", kjer je pričakovan operand

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sl: Izraz koordinat vsebuje operand, kjer je pričakovan operator

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sl: Izraz koordinat se konča z operatorjem namesto z operandom

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sl: Izraz koordinat vsebuje operator "%c", ki sledi operatorju "%c", brez vmesnega operanda

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sl: Izraz koordinat vsebuje neznano spremenljivko ali konstanto "%s"

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sl: Razčlenjevalnik izrazov koordinat je preplavil medpomnilnik.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sl: Izraz koordinat vsebuje zaklepaj, a ne uklepaja

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sl: Izraz koordinat vsebuje uklepaj, vendar je brez zaklepaja

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sl: Videti je, da izraz koordinat ne vsebuje operatorjev ali operandov

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sl: Tema vsebuje izraz, ki je povzročil napako: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sl: za ta slog okvirja mora biti naveden <button function="%s" state="%s" draw_ops="karkoli"/>

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sl: Manjka <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="karkoli"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
sl: Nalaganje teme "%s" je podletelo: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
sl: Ni nastavljen <%s> za temo "%s"

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sl: Slog okvirja za okno vrste "%s" v temi "%s" ni nastavljen, dodajte predmet <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sl: Uporabniško določene konstante se morajo začeti z veliko črko; "%s" se ne

en: Constant "%s" has already been defined
sl: Konstanta "%s" je bila že določena

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
sl: Ni atributa "%s" za predmet <%s>

en: Line %d character %d: %s
sl: Vrstica %d, znak %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sl: Atribut "%s" je v istem predmetu <%s> ponovljen dvakrat

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sl: Uporaba atributa "%s" na predmetu <%s> ni neveljavna v tej vsebini

en: Could not parse "%s" as an integer
sl: Ni mogoče razčleniti "%s" kot celoštevilčne vrednosti

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sl: Ni mogoče razumeti končnih znakov "%s" v nizu "%s"

en: Integer %ld must be positive
sl: Celoštevilska vrednost %ld mora biti pozitivna

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sl: Celoštevilska vrednost %ld je prevelika, trenutna omejitev je %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sl: Ni mogoče razčleniti "%s" kot števila s plavajočo vejico

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sl: Logične vrednosti morajo biti ali "true" ali "false" in ne "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sl: Kot mora biti določen med 0.0 in 360.0, vrednost pa je %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sl: Vrednost alfa mora biti med 0.0 (nevidno) in 1.0 (popolnoma vidno), določena pa je vrednost %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sl: Neveljavna velikost naziva "%s" (mora biti eno od xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
sl: ime <%s> "%s" je uporabljeno drugič

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sl: nadrejeni predmet <%s> "%s" ni naveden

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sl: geometrija <%s> "%s" ni navedena

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sl: <%s> mora navesti ali geometrijo ali nadrejeni predmet, ki ima geometrijo

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sl: Določiti je treba ozadje, če želite, da ima alfa vrednost pomen

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sl: Neznana vrsta "%s" v predmetu <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sl: Neznan style_set "%s" v predmetu <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sl: Za vrsto okna "%s" je nabor sloga že določen

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sl: Predmet <%s> ni dovoljen pod <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sl: Ni mogoče navesti obojega "button_width"/"button_height" in razmerja"aspect_ratio" gumba

en: Distance "%s" is unknown
sl: Razdalja "%s" je neznana

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sl: Razmerje "%s" je neznano

en: Border "%s" is unknown
sl: Rob "%s" je neznan

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sl: Predmet <%s> nima atributa "start_angle" ali "from"

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sl: Predmet <%s> nima atributa "extent_angle" ali "to"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sl: Ni mogoče razumeti vrednost za vrsto preliva "%s"

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sl: Ni mogoče razumeti vrste polnjenja "%s" za predmet <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sl: Ni mogoče razumeti stanja "%s" za predmet <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sl: Ni mogoče razumeti senčenja "%s" za predmet <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sl: Ni mogoče razumeti puščice "%s" za predmet <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sl: <draw_ops> imenovan "%s" ni naveden

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sl: Vključevanje draw_ops "%s" na tem mestu bi ustvarilo krožno sklicevanje

en: Unknown position "%s" for frame piece
sl: Neznan položaj "%s" za del okvirja

en: Frame style already has a piece at position %s
sl: Slog okvirja že ima del na položaju %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sl: Za ime "%s" ni navedenega <draw_ops>

en: Unknown function "%s" for button
sl: Neznana funkcija "%s" za gumb

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sl: Funkcija gumba "%s" ne obstaja v tej različici (%d, zahtevana %d)

en: Unknown state "%s" for button
sl: Neznano stanje "%s" za gumb

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sl: Slog okvirja že ima gumb za funkcijo %s stanje %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sl: "%s" ni veljavna vrednost za atribut "focus"

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sl: "%s" ni veljavna vrednost za atribut "state"

en: A style called "%s" has not been defined
sl: Slog "%s" ni določen

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sl: "%s" ni veljavna vrednost za atribut "resize"

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sl: Predmet <%s> ne sme imeti atributa "resize" za razpeta/senčena stanja

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sl: Predmet <%s> ne sme imeti atributa "resize" za razpeta stanja

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sl: Slog za stanje %s velikost %s žarišče %s je že bil naveden

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sl: Slog za stanje %s žarišče %s je že bil naveden

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sl: Za predmet <piece> ni mogoče določiti dveh možnosti draw_ops (tema vsebuje atribut draw_ops in hkrati predmet <draw_ops> ali pa sta navedena dva predmeta)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sl: Za predmet <button> ni mogoče določiti dveh možnosti draw_ops (tema vsebuje atribut draw_ops in hkrati predmet <draw_ops> ali pa sta navedena dva predmeta)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sl: Za predmet <menu_icon> ni mogoče določiti dveh možnosti draw_ops (tema vsebuje atribut draw_ops in hkrati predmet <draw_ops> ali pa sta navedena dva predmeta)

en: Bad version specification '%s'
sl: Slaba specifikacija različice '%s'

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
sl: atribut "različica" ne more biti uporabljen pri metacity-theme-1.xml ali metacity-theme-2.xml

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
sl: Tema zahteva različico %s, vendar je zadnja podprta različica teme %d.%d

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sl: Najbolj oddaljen element teme mora biti <metacity_theme>, ne <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sl: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmetov name, author, date ali description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sl: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmeta <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sl: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmetov distance, border, aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sl: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmeta opravila draw

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sl: Predmet <%s> ni dovoljen znotraj predmeta <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
sl: Za del okvirja ni naveden draw_ops

en: No draw_ops provided for button
sl: Za gumb ni naveden draw_ops

en: No text is allowed inside element <%s>
sl: Znotraj predmeta <%s> besedilo ni dovoljeno

en: <%s> specified twice for this theme
sl: <%s> je za to temo naveden dvakrat

en: Failed to find a valid file for theme %s
sl: Ni mogoče najti veljavne datoteke za temo %s

en: _OK
sl: _V redu

en: This is a sample message in a sample dialog
sl: To je vzorčno sporočilo v vzorčnem pogovornem oknu

en: Fake menu item %d
sl: Lažni predmet menija %d

en: Border-only window
sl: Okno le z obrobo

en: Bar
sl: Vrstica

en: Normal Application Window
sl: Običajno okno programa

en: Dialog Box
sl: Pogovorno okno

en: Modal Dialog Box
sl: Modalno pogovorno okno

en: Utility Palette
sl: Paleta pripomočkov

en: Torn-off Menu
sl: Odtrgan meni

en: Border
sl: Obroba

en: Button layout test %d
sl: Preizkus razporeditve tipk %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
sl: %g milisekund za izris ene sličice okna

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
sl: Uporaba: marco-theme-viewer [IME_TEME]

en: Error loading theme: %s
sl: Napaka med nalaganjem teme: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sl: Tema "%s" je bila naložena v %g sekundah

en: Normal Title Font
sl: Običajna pisava naziva

en: Small Title Font
sl: Majhna pisava naziva

en: Large Title Font
sl: Velika pisava naziva

en: Button Layouts
sl: Razporeditev tipk

en: Benchmark
sl: Primerjalni preizkus

en: Window Title Goes Here
sl: Tukaj je naziv okna

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sl: Izrisanih je %d sličic v %g sekundah na strani odjemalca (%g milisekund na sličico) in %g sekund v času stenske ure, upoštevajoč sredstva strežnika X (%g milisekund na sličico)
