marco 1.25.0 - en to sq translation catalogue (351 entries)

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Show the panel's main menu
sq: Shfaq panelin e menuse kryesore

en: Take a screenshot
sq: Merr një pamje ekrani

en: Take a screenshot of a window
sq: Merr një pamje të një dritareje

en: Run a terminal
sq: Zbato një terminal

en: Window Management
sq: Administrimi i dritareve

en: Move between windows, using a popup window
sq: Leviz midis dritareve, duke përdorur një dritare popup

en: Move between windows of an application, using a popup window
sq: Leviz midis dritareve të një aplikimi, duke përdorur një dritare popup

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sq: Leviz mes të paneleve dhe desktop, duke përdorur një dritare popup

en: Move between windows immediately
sq: Zhvendos menjëherë fokusin midis dritareve

en: Move between windows of an application immediately
sq: Zhvendos menjëherë fokusin midis dritareve të një aplikativi

en: Move between panels and the desktop immediately
sq: Zhvendos menjëherë fokusin midis panelëve dhe desktop-it

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sq: Fsheh të gjitha dritaret normale dhe të vendos fokusin të përqëndrohet në desktop

en: Switch to workspace 1
sq: Kalo tek hapësira e punës 1

en: Switch to workspace 2
sq: Kalo tek hapësira e punës 2

en: Switch to workspace 3
sq: Kalo tek hapësira e punës 3

en: Switch to workspace 4
sq: Kalo tek hapësira e punës 4

en: Switch to workspace 5
sq: Kalo tek hapësira e punës 5

en: Switch to workspace 6
sq: Kalo tek hapësira e punës 6

en: Switch to workspace 7
sq: Kalo tek hapësira e punës 7

en: Switch to workspace 8
sq: Kalo tek hapësira e punës 8

en: Switch to workspace 9
sq: Kalo tek hapësira e punës 9

en: Switch to workspace 10
sq: Kalo tek hapësira e punës 10

en: Switch to workspace 11
sq: Kalo tek hapësira e punës 11

en: Switch to workspace 12
sq: Kalo tek hapësira e punës 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sq: Kaloni në hapësirën e punës në të majtë të hapësirave aktuale e punës

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sq: Kaloni në hapësirën e punës në të djathtë të hapësirave aktuale e punës

en: Switch to workspace above the current workspace
sq: Kaloni në hapësirën e punës mbi hapësiren aktuale e punës

en: Switch to workspace below the current workspace
sq: Kaloni në hapësirën e punës poshtë hapësires aktuale e punës

en: Switch to previously selected workspace
sq: Kalo tek hapësira e punës e zgjedhur më parë

en: Activate the window menu
sq: Aktivizo menunë e dritares

en: Toggle fullscreen mode
sq: Aktivizon/çaktivizon modalitetin me ekran të plotë

en: Toggle maximization state
sq: Aktivizon/çaktivizon gjëndjen e maksimizimit

en: Maximize window
sq: Maksimizo dritaren

en: Restore window
sq: Rikthe dritaret

en: Toggle shaded state
sq: Aktivizon/çaktivizon palosjen

en: Close window
sq: Mbyll dritaren

en: Minimize window
sq: Minimizo dritaren

en: Move window
sq: Lëviz dritaren

en: Resize window
sq: Ndrysho përmasat e dritares

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sq: Kontrollo nëse dritarja është në të gjitha hapësirat e punës apo vetëm një

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sq: Ngre dritaren në qoftë se është i mbuluar nga një tjetër dritare, ndryshe ule atë

en: Raise window above other windows
sq: Sill dritaren në plan të parë

en: Lower window below other windows
sq: Ul dritaret nën dritaret e tjera

en: Maximize window vertically
sq: Maksimizo dritaren vertikalisht

en: Maximize window horizontally
sq: Maksimizo dritaren horizontalisht

en: Move window to north-west (top left) corner
sq: Lëvize dritaren në këndin veri-perëndimor (lart majtas)

en: Move window to north-east (top right) corner
sq: Lëvize dritaren në këndin veri-lindor (lart djathtas)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sq: Lëvize dritaren në këndin jug-perëndimor (poshtë majtas)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sq: Lëvize dritaren në këndin jug-lindor (poshtë djathtas)

en: Move window to north (top) side of screen
sq: Lëvize dritaren në anën veriore (lart) të ekranit

en: Move window to south (bottom) side of screen
sq: Lëvize dritaren në anën jugore (poshtë) të ekranit

en: Move window to east (right) side of screen
sq: Lëvize dritaren në anën lindore (djathtas) të ekranit

en: Move window to west (left) side of screen
sq: Lëvize dritaren në anën perëndimore (majtas) të ekranit

en: Move window to center of screen
sq: Lëvize dritaren në qendër të ekranit

en: Move window to workspace 1
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 1

en: Move window to workspace 2
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 2

en: Move window to workspace 3
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 3

en: Move window to workspace 4
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 4

en: Move window to workspace 5
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 5

en: Move window to workspace 6
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 6

en: Move window to workspace 7
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 7

en: Move window to workspace 8
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 8

en: Move window to workspace 9
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 9

en: Move window to workspace 10
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 10

en: Move window to workspace 11
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 11

en: Move window to workspace 12
sq: Zhvendos dritaren në hapësirën e punës 12

en: Move window one workspace to the left
sq: Zhvendos dritaren tek hapësira e punës në të majtë

en: Move window one workspace to the right
sq: Zhvendos dritaren tek hapësira e punës në të djathtë

en: Move window one workspace up
sq: Zhvendos dritaren tek hapësira e sipërme e punës

en: Move window one workspace down
sq: Zhvendos dritaren tek hapësira e poshtme e punës

en: Modifier to use for modified window click actions
sq: Ndryshuesi që duhet përdorur për veprimet mbi dritare me pulsantët e mouse

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sq: Vendvendosja e butonëve tek shtylla e titullit

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sq: Vendvendosja e butonëve tek shtylla e titullit. Vlera duhet të jetë një stringë, tip "menu:minimize,maximize,spacer,close"; dy pikat veçojnë këndin e majtë të dritares nga i djathti, emrat e pulsantëve duhet të ndahen me presje. Nuk lejohen butonët e duplikuar. Emrat e panjohur të butonëve do të shpërfillen në menyrë që butonët e rinj të mund të shtohen në versionet e ardhshëm të marco, pa prishur përputhshmërinë me versionet më të vjetër. Një etiketë speciale "spacer" mund të përdoret për të shtuar hapësirë midis dy pulsantësh që gjenden njëri afër tjetrit.

en: Window focus mode
sq: Modaliteti i fokusimit të dritareve

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sq: Modaliteti i fokusimit përcakton mënyrën e aktivizimit të dritareve. Vlerat e mundëshme janë tre: "click" bën që dritaret të aktivizohen kur klikohen, "sloppy" bën që të aktivizohen kur i kalon kursori sipër dhe "mouse" bën që fokusi t'i jepet dritares mbi të cilën ndodhet kursori dhe t'i hiqet kur ky i fundit të lëshojë dritaren.

en: Control how new windows get focus
sq: Kontrollon se si dritaret e reja marrin fokusin

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sq: Ky opsion afron një kontroll shtesë në lidhje me menyrën me të cilën dritaret e sapokrijuara marrin fokusin. Lejohen dy vlera: "smart" për të aplikuar modalitetin normal të fokusimit të përdoruesit dhe "strict" për të mos i dhënë fokusin dritares së nisur nga një terminal.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sq: Nëse ngritja duhet të jetë një efekt dytësor i aktiviteteve të tjera të përdoruesit

en: Action on title bar double-click
sq: Veprimi për klik-dopjo tek shtylla e titullit

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sq: Ky opsion përcakton efektin e dopio-klik mbi shtyllën e titullit. Opsionet aktualisht të vlefshme janë "toggle_shade" për të palosur/shpalosur dritaren, "toggle_maximize" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren, "toggle_maximize_horizontally" dhe "toggle_maximize_vertically" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren vetëm në drejtimin e speçfikuar, "minimize" për të minimizuar dritaren, "shade" për të palosur dritaren, "menu" për të shfaqur menunë e dritares, "lower" për të vendosur dritaren nën dritaret e tjera dhe "none" për të mos kryer asnjë veprim.

en: Action on title bar middle-click
sq: Veprimi për klik-qendror tek shtylla e titullit

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sq: Ky opsion përcakton efektin e klikimit me pulsantin qendror mbi shtyllën e titullit. Opsionet aktualisht të vlefshme janë "toggle_shade" për të palosur/shpalosur dritaren, "toggle_maximize" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren, "toggle_maximize_horizontally" dhe "toggle_maximize_vertically" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren vetëm në drejtimin e speçfikuar, "minimize" për të minimizuar dritaren, "shade" për të palosur dritaren, "menu" për të shfaqur menunë e dritares, "lower" për të vendosur dritaren nën dritaret e tjera dhe "none" për të mos kryer asnjë veprim.

en: Action on title bar right-click
sq: Veprimi për klik-i djathtë tek shtylla e titullit

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sq: Ky opsion përcakton efektin e klikimit me pulsantin e djathtë mbi shtyllën e titullit. Opsionet aktualisht të vlefshme janë "toggle_shade" për të palosur/shpalosur dritaren, "toggle_maximize" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren, "toggle_maximize_horizontally" dhe "toggle_maximize_vertically" për të maksimizuar/çmaksimizuar dritaren vetëm në drejtimin e speçfikuar, "minimize" për të minimizuar dritaren, "shade" për të palosur dritaren, "menu" për të shfaqur menunë e dritares, "lower" për të vendosur dritaren nën dritaret e tjera dhe "none" për të mos kryer asnjë veprim.

en: Automatically raises the focused window
sq: Sill automatikisht në plan të parë dritaret që kanë fokus-in

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË dhe modaliteti i fokusit është "sloppy" ose "mouse", atëhere dritarja me fokus sillet automatikisht në plan të parë mbas një vonese të përcaktuar në kyçin "auto_raise_delay". Kjo nuk ka të bëjë me klikimin mbi një dritare për ta sjellë në plan të parë, apo me hyrjen në një dritare gjatë një veprimi kap-e-tërhiq.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sq: Vonesa në milisekonda për opcionin e "auto raise"

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sq: Intervali i kohës para se dritarja të sillet në plan të parë kur auto_raise është caktuar në E VËRTETË. Intervali jepet në të mijta të sekondës.

en: Current theme
sq: Tema aktuale

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sq: Tema përcakton paraqitjen e kornizave të dritareve, shtyllës të titullit, e kështu me rradhë.

en: Use standard system font in window titles
sq: Përdor gërmat e paracaktuara të sistemit për titujt e dritares

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sq: Nëse e vërtetë injoron opcionin titlebar_font dhe përdor gërmat e programit për titujt e dritareve.

en: Window title font
sq: Gërmat e titullit të dritares

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sq: Një stringë përshkrimi të llojit të gërmave që përcakton një lloj gërme për shtyllën e titullit të dritares. Përmasa e specifikuar këtu përdoret vetëm nëse opsioni "titlebar_font_size" është caktuar në 0. Gjithashtu, ky opsion është i çaktivizuar nëse "titlebar_uses_desktop_font" është caktuar në E VËRTETË.

en: Number of workspaces
sq: Numri i hapësirave të punës

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sq: Numri i hapësirave të punës. Duhet të jetë më i madh se zero dhe ka një kufi maksimum të paracaktuar për të shmangur rrezikun e bërjes të pashfrytëzueshëm të mjedisit të punës duke kërkuar padashje një numër tepër të madh hapësirash pune.

en: Enable Visual Bell
sq: Aktivo 'Visual Bell'

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sq: Aktivizon një sinjal viziv kur një aplikativ ose sistemi lëshon një "bip" ose "i bie ziles"; e dobishme për ata që kanë probleme dëgjimi apo për përdorim në mjedise me zhurmë.

en: System Bell is Audible
sq: Zilja e sistemit është e dëgjueshme

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sq: Përcakton se kur programet apo sistemi mund të gjenerojnë tingujt 'beeps'; mund të përdoret e shoqëruar nga 'visual bell' për të mundësuar 'beeps' e heshtur.

en: Visual Bell Type
sq: Lloji i sinjalit të dukshëm

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sq: Tregon sesi Marco kryen njoftimin viziv që zilja e sistemit apo ndonjë tregues tjetër "zileje" aplikativi është duke rënë. Tani për tani pranohen dy vlera: "fullscreen", që shkakton një flash në bardhë e zi në të gjithë ekranin, dhe "frame_flash" që shkakton ndriçimin e shtyllës së titullit të aplikativit që ka dërguar sinjalin e ziles. Nëse aplikativi që ka dërguar sinjalin e ziles është i panjohur (sikurse ndodh në rastin e ziles sl sistemit), do të ndriçohet dritarja që në atë moment ka fokusin.

en: Compositing Manager
sq: Përgjegjësi i kompozimit

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
sq: Përcakton se kur është Marco përgjegjësi i kompozimit.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sq: Nëse e vërtetë, hiqet lehtësia e përdorimit në favor të konsumit më të ulët

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, marco i jep përdoruesit më pak komunikim duke përdorur wireframe, duke shmangur animacionet e të tjera. Është një reduktim i ndjeshëm i lehtësisë së përdorimit për shumë përdorues, por mund t'i japë mundësinë aplikativëve legacy të vazhdojnë funksionimin, ashtu sikurse mund të jetë një kompromis i pranueshëm për terminal serverët. Funksioni wireframe është i çaktivizuar kur açesibiliteti të jetë duke punuar.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sq: (E pakompletuar) Lundrimi funksionon në nivel programi, jo në nivel dritareje

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, Marco funksionon në terme aplikativësh në vend të dritaresh. Koncepti është pak abstrakt, por në vija të përgjithshme një konfigurim i bazuar tek aplikativët është më shumë i ngjashëm me Mac sesa me Windows. Kur i jepet fokusi një dritareje në modalitetin e bazuar tek aplikativët, gati të gjitha dritaret "ngrihen". Gjithashtu, në këtë modalitet, klikimet për caktimin e fokusit nuk kalohen nëpërmjet dritareve drejt aplikativëve të tjerë. Modaliteti në bazë të apliaktivëve është tani për tani gati krejtësisht i paplotësuar.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sq: Disaktivo funksionet e kërkuara nga programet e vjetër ose jo funksionues

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sq: Disa aplikativë nuk respektojnë specifikat duke shkaktuar funksionime të gabuara tek window manager. Ky opsion vendos Marco në një modalitet rigorozisht korrekt, që afron një interfaqe përdoruesi jokontradiktore, me përjashtim të rasteve kur duhet ekzekutuar ndonjë aplikativ keqfunksionues.

en: Name of workspace
sq: Emri i hapësirës së punës

en: The name of a workspace.
sq: Emri i hapësirës së punës.

en: Run a defined command
sq: Zbato një komandë të përcaktuar

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sq: Zhvendos menjëherë dhe në drejtim të kundërt fokusin midis panelëve dhe desktop-it

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sq: Shfaq panelin dialog box "fillo aplikacionet"

en: Commands to run in response to keybindings
sq: Komandat që duhen zbatuar në përgjigje të një kombinimi përshpejtues

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sq: Kyçet /apps/marco/global_keybindings/run_command_N përçaktojnë kombinimet e tasteve të tastierës që korrespondojnë me këto komanda. Duke shtypur tastet e kombinimit që korrespondon me kyçin run_command_N, do të zbatohet komanda command_N.

en: The screenshot command
sq: Komanda për marrjen e pamjeve

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sq: Kyçi /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot përcakton një kombinim tastesh në tastierë që shkakton thirrjen e komandës së specifikuar nga ky rregullim.

en: The window screenshot command
sq: Komanda për marrjen e pamjes së dritares

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sq: Kyçi /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot përcakton një kombinim tastesh në tastierë që shkakton thirrjen e komandës së specifikuar nga ky rregullim.

en: Bell event
sq: Aksion Bell

en: Unknown window information request: %d
sq: Kërkesë informacioni dritare e panjohur: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
sq: <tt>%s</tt> nuk përgjigjet

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sq: Mund të vendosni të prisni pak duke lejuar vazhdimin e aplikativit, ose të detyroni përfundimin e tij.

en: _Wait
sq: _Prit

en: _Force Quit
sq: _Detyro mbarimin

en: Failed to get hostname: %s
sq: Marrja e emrit të host dështoi: %s

en: Missing %s extension required for compositing
sq: Shtojca %s e nevojshme për compositing mungon

en: Failed to open X Window System display '%s'
sq: Hapja e display «%s» të X Window System dështoi

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sq: Ndonjë program tjetër është duke përdorur si shoqërim tastin %s me ndryshuesin %x

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sq: Ka një gabim në funksion <tt>%s<.tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
sq: Komanda %d nuk është përcaktuar.

en: No terminal command has been defined.
sq: Nuk është përcaktuar asnjë komandë terminali.

en: Cancel
sq: Anulo

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Replace the running window manager with Marco
sq: Zëvendëson window manager në ekzekutim me Marco

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: X Display to use
sq: Display X për t'u përdorur

en: Initialize session from savefile
sq: Fillon seancën nga file i ruajtur

en: Print version
sq: Printo versionin

en: Make X calls synchronous
sq: Bëj që thirrjet e X të jenë të sinkronizuara

en: Turn compositing on
sq: Ndizni kompozimin

en: Turn compositing off
sq: Fikni kompozimin

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sq: Mos bëj dritare me ekran të plotë që janë maksimizuar dhe nuk kanë dekorata

en: Failed to scan themes directory: %s
sq: Skanimi i directory të temave dështoi: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sq: Nuk u gjet asnjë temë. Sigurohu që %s ekziston dhe që përmban temat standard.

en: Failed to restart: %s
sq: Rinisja dështoi: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
sq: %d të ruajtura në çelës GSettings  %s janë jashtë diapazonit %d të %d

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sq: Veprimtari mirëmbajtje për administrimin e programeve difektozë të çaktivizuar. Disa programe mund të shfaqin sjellje të gabuara.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
sq: I pamundur analizimi i përshkrimin e shkronjave "%s" nga çelësi GSettings %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sq: Vlera «%s» në bazën e të dhënave të konfigurimit është e pavlefshme për ndryshuesin e pulsantit të mouse

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sq: Vlera "%s" në databazën e konfigurimit është e pavlefshme për kombinim tastesh "%s"

en: Workspace %d
sq: Hapësira e punës %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sq: Screen %d tek display '%s' nuk është i vlefshëm

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sq: Screen %d tek display "%s" ka një administrues dritaresh; provo të zevëndësosh administruesin aktual të dritareve duke përdorur --replace.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sq: E pamundur marrja e zgjedhjes së adminiatruesit të dritares për screen %d tek display "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sq: Screen %d tek display "%s" aktualisht e ka një administrues dritareje

en: Could not release screen %d on display "%s"
sq: I pamundur lëshimi i screen %d tek display "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
sq: I pamundur krijimi i directory '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sq: E pamundur hapja në shkrim i file të seancës '%s': %s

en: Error writing session file '%s': %s
sq: Gabim gjatë shkrimit të file të seancës '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
sq: Gabim gjatë mbylljes së file të seancës '%s': %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sq: Gabim gjatë analizimit të file të ruajtur të seancës: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
sq: U gjet një karakteristikë në <marco_session> por ekziston një ID për seancën

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sq: Asnjë atribut "%s" tek elementi <%s>

en: nested <window> tag
sq: tag <window> nested

en: Unknown element %s
sq: Element %s i panjohur

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sq: Këto dritare nuk e mbështesin "ruani konfigurimin aktual" dhe do të duhet të riniset manualisht herën tjetër që hyni.

en: Failed to open debug log: %s
sq: Gabim gjatë hapjes së file log të debug: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sq: Gabim gjatë operacionit të fdopen() tek file i log %s: %s

en: Opened log file %s
sq: File i log %s u hap

en: Marco was compiled without support for verbose mode
sq: Marco është kompiluar pa përfshirë suportin për menyrën bashkë-dialoguese

en: Window manager:
sq: Administrues dritare:

en: Bug in window manager:
sq: Bug në administruesin e dritares:

en: Window manager warning:
sq: Paralajmërim i administruesit të dritares:

en: Window manager error:
sq: Gabim i administruesit të dritares:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sq: Dritarja %s ja ka dhënë SM_CLIENT_ID vetvetes, në vend që t'a vendoste tek dritarja WM_CLIENT_LEADER sikurse specifikuar në ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sq: Dritarja %s ka vendosur një propozim MWM duke treguar që është me madhësi të ndryshueshme, por nga ana tjetër ka përcaktuar madhësinë minimum %d x %d dhe madhësinë maksimum %d x %d; gjë që nuk ka shumë kuptim.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sq: Aplikativi ka vendosur një _NET_WM_PID %lu të gabuar

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
sq: %s (në %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
sq: %s (si super-përdorues)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
sq: %s (si %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
sq: %s (si përdorues tjetër)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sq: Është specifikuar një WM_TRANSIENT_FOR dritarja 0x%lx i pavlefshëm për %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sq: Dritarja 0x%lx ka një pronësi %s
    që duhet të jetë e llojit %s dhe formatit %d
    dhe aktualisht është e llojit %s dhe formatit %d e n_items %d.
    Ka shumë mundësi që të jetë një difekt i programit, jo i administruesit të dritareve.
    Karakteristikat e dritares janë titulli="%s" klasa="%s" emri="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sq: Pronësia %s e dritares 0x%lx përmban UTF-8 të pavlefshme

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sq: Pronësia %s e dritares 0x%lx përmban UTF-8 të pavlefshme për elementin %d në listë

en: Usage: %s
sq: Përdorimi: %s

en: Close Window
sq: Mbylle dritaren

en: Window Menu
sq: Menuja e dritares

en: Minimize Window
sq: Minimizo dritaren

en: Maximize Window
sq: Maksimizo dritaren

en: Restore Window
sq: Rikthe Dritaren

en: Roll Up Window
sq: Palos dritaren

en: Unroll Window
sq: Shpalos dritaren

en: Keep Window On Top
sq: Mbaj dritaren në plan të parë

en: Remove Window From Top
sq: Hiq dritaren nga plani i parë

en: Always On Visible Workspace
sq: Gjithmonë tek hapësira e punës e dukshme

en: Put Window On Only One Workspace
sq: Vendos dritaren vetëm në një hapësirë pune

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
sq: Mi_nimizo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
sq: Ma_ksimizo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
sq: Zvo_gëlo

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
sq: _Palose

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
sq: _Shpalose

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
sq: _Lëviz

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
sq: _Ripërmaso

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
sq: Lëviz _shtyllën e titullit në ekran

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
sq: Gjithmonë në plan _të parë

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
sq: _Gjithmonë tek hapësira e dukshme e punës

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
sq: _Vetëm në këtë hapësirë pune

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
sq: _Lëvize tek hapësira e punës majtas

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
sq: Lëv_ize tek hapësira e punës djathtas

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
sq: Lëvize tek hapësira e p_Unës sipër

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
sq: Lëvize tek hapësira e punës _poshtë

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
sq: _Mbyll

en: Workspace %d%n
sq: Hapësira e punës %d%n

en: Workspace 1_0
sq: Hapësira e punës 1_0

en: Workspace %s%d
sq: Hapësira e punës %s%d

en: Move to Another _Workspace
sq: Lëvize tek një tjetër hapësirë pune

en: top
sq: sipër

en: bottom
sq: poshtë

en: left
sq: majtas

en: right
sq: djathtas

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sq: gjeometria e kornizës nuk specifikon përmasën "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sq: gjeometria e kornizës nuk specifikon përmasën "%s" për kornizën "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sq: Proporcionet %g të butonit nuk kanë kuptim

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sq: Gjeometria e kornizës nuk specifikon madhësinë e pulsantëve

en: Gradients should have at least two colors
sq: Gradient-ët duhet të kenë të paktën dy ngjyra

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sq: Specifikimi i ngjyrave GTK duhet të ketë gjëndjen midis kllapave, p.sh. gtk:fg[NORMAL] ku NORMAL është gjëndja; i pamundur analizimi i "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sq: Specifikimi i ngjyrave GTK duhet të ketë një kllapë të mbyllur mbas gjëndjes, p.sh. gtk:fg[NORMAL] ku NORMAL është gjendja; i pamundur analizimi i "%s"

en: Did not understand state "%s" in color specification
sq: Gjëndje "%s" e pakuptueshme në specifikimin e ngjyrës

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sq: Përbërës i ngjyrës "%s" i pakuptueshëm në specifikimin e ngjyrës

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sq: Formati i përzierjes është "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" nuk bën pjesë në format

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sq: I pamundur analizimi i vlerës alpha "%s" në ngjyrën e përzier

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sq: Vlera alpha "%s" në ngjyrën e përzier nuk gjendet midis 0.0 dhe 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sq: Formati i hijes është "shade/base_color/factor", "%s" nuk bën pjesë në format

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sq: I pamundur analizimi i faktorit të hijes "%s" në ngjyrën me hije

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sq: Faktori hije "%s" në ngjyrën me hije është negativ

en: Could not parse color "%s"
sq: Nuk arrij të analizoj ngjyrën "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sq: Shprehja e koordinatës përmban gërmën '%s' që nuk lejohet

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sq: Shprehja e koordinatës përmban numrin me presje të lëvizëshme '%s' që nuk mund të analizohet

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sq: Shprehja e koordinatës përmban numrin e plotë '%s' që nuk mund të analizohet

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sq: Shprehja e koordinatës përmban një operator të panjohur në fillim të këtij teksti: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
sq: Shprehja e koordinatës është bosh ose e pakuptueshme

en: Coordinate expression results in division by zero
sq: Shprehja e koordinatës rezulton një pjestim me zero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sq: Shprehja e koordinatës përpiqet të përdorë një operator në një numër me presje të lëvizëshme

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sq: Shprehja e koordinatës ka një operator "%s" atje ku pritej një operim

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sq: Shprehja e koordinatës ka një operim atje ku pritej një operator

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sq: Shprehja e koordinatës mbaron me një operator në vend që të mbarojë me një operim

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sq: Shprehja e koordinatës ka operatorin "%c" të ndjekur nga operatori "%c" pa një operim midis të dyve

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sq: Shprehja e koordinatës ka të ndryshueshmen apo konstanten "%s" të panjohur

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sq: Analizuesi i shprehjes së koordinatës ka tejkaluar buffer-in e tij.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sq: Shprehja e koordinatës ka një kllapë të mbyllur pa patur një kllapë të hapur

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sq: Shprehja e koordinatës ka një kllapë të hapur pa patur një kllapë të mbyllur

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sq: Shprehja e koordinatës nuk ka as operatorë e as operime

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sq: Tema përmban një shprehje që ka përfunduar në një gabim: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sq: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> duhet të specifikohet për këtë stil kornize

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sq: Mungon <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
sq: Dështoi ngarkimi i temës "%s": %s

en: No <%s> set for theme "%s"
sq: Asnjë <%s> e përcaktuar për temën "%s"

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sq: Asnjë stil kornize është përcaktuar për dritaren e llojit "%s" tek tema "%s", shto një element <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sq: Konstantet e përcaktuara nga përdoruesi duhet të fillojnë me një gërmë të madhe, "%s" nuk fillon me gërmë të madhe

en: Constant "%s" has already been defined
sq: Konstantja "%s" është përcaktuar një herë

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
sq: Asnjë atribut "%s" tek elementi <%s>

en: Line %d character %d: %s
sq: Rreshti %d gërma %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sq: Atributi "%s" është përsëritur dy herë tek i njëjti element <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sq: Atributi "%s" tek elementi <%s> është i pavlefshëm për këtë kontekst

en: Could not parse "%s" as an integer
sq: I pamundur analizimi i «%s» si një numër i plotë

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sq: Gërmat «%s» në stringën «%s» rezultojnë të pakuptueshëm

en: Integer %ld must be positive
sq: Numri i plotë %ld duhet të jetë pozitiv

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sq: Numri i plotë %ld është shumë i madh, aktualisht maksimumi është %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sq: I pamundur analizimi i "%s" si numër me presje të lëvizëshme

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sq: Vlerat Booleane duhet të jenë "true" ose "false" dhe jo "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sq: Këndi duhet të jetë midis 0.0 dhe 360.0, e jo %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sq: Alpha duhet të jetë midis 0.0 (e tejdukshme) dhe 1.0 (opake), e jo %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sq: Shkallë e titullit "%s"  e pavlefshme (duhet të jetë njëra prej xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
sq: <%s> emri "%s" përdorur për herë të dytë

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sq: Elementi prind<%s> i "%s" nuk është përcaktuar

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sq: <%s> gjeometria "%s" nuk është përcaktuar

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sq: <%s> duhet të specifikojë një gjeometri ose një prind që ka një gjeometri

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sq: Është i nevojshëm specifikimi i një sfondi për një vlerë alpha që të jetë e kuptueshme

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sq: Lloj "%s" i panjohur tek elementi <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sq: style_set "%s" i panjohur tek elementi <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sq: Llojit të dritares "%s" i është rregullisht caktuar një stil

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sq: Nuk lejohet përdorimi i elementit <%s> mbas <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sq: Nuk mund të specifikojë "gjerësi_butoni"/"gjatësi_butoni" dhe "aspekt_proporcioni" për butonat

en: Distance "%s" is unknown
sq: Distanca "%s" është e panjohur

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sq: Proporcioni "%s" është i panjohur

en: Border "%s" is unknown
sq: Korniza "%s" është e panjohur

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sq: Asnjë atribut «start_angle» ose «from» në elementin <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sq: Asnjë atribut "extent_angle" ose "to"në elementin <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sq: Vlerë "%s" e pakuptueshme për llojin e shkallëzimit

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sq: Lloj mbushje (ngjyrosje) "%s" e pakuptueshme për elementin <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sq: Gjëndje "%s" e pakuptueshme për elementin <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sq: Hije "%s" e pakuptueshme për elementin <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sq: Shigjetë "%s" e pakuptueshme për elementin <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sq: Asnjë <draw_ops> e quajtur "%s" është përcaktuar

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sq: Përfshirja e draw_ops "%s" këtu do të provokojë një riferiment qarkor

en: Unknown position "%s" for frame piece
sq: Pozicion i panjohur "%s" për pjesën e frame

en: Frame style already has a piece at position %s
sq: Stili i frame ka një pjesë në pozicionin %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sq: Nuk është përcaktuar asnjë <draw_ops> me emrin "%s"

en: Unknown function "%s" for button
sq: Funksion i panjohur "%s" për pulsantin

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sq: Funksioni i butonit «%s» nuk ekziston në këtë version (%d, nevoitet %d)

en: Unknown state "%s" for button
sq: Gjëndje "%s" e panjohur për pulsantin

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sq: Stili i framë ka një pulsant për funksionin %s gjëndja %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sq: Vlera "%s" nuk është e vlefshme për atributin focus

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sq: Vlera "%s" nuk është e vlefshme për atributin state

en: A style called "%s" has not been defined
sq: Një stil i quajtur "%s" nuk vshtë përcaktuar

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sq: Vlera "%s" nuk është e vlefshme për atributin resize

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sq: Nuk duhet të ekzistojë atributi "resize" në elementin <%s> për gjëndjet maximized/shaded

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sq: Nuk duhet të ekzistojë atributi "resize" në elementin <%s> për gjëndjet maximized

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sq: Stili është i përcaktuar njëherë për state %s resize %s focus %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sq: Stili është i përcaktuar njëherë për state %s focus %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sq: Nuk ka mundësi të ketë dy due draw_ops për një element <piece> (tema ka specifikuar një karakteristikë draw_ops si dhe një element <draw_ops>, ose ka specifikuar dy elementë)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sq: Nuk ka mundësi të ketë dy due draw_ops për një element <button> (tema ka specifikuar një karakteristikë draw_ops si dhe një element <draw_ops>, ose ka specifikuar dy elementë)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sq: Nuk ka mundësi të ketë dy due draw_ops për një element <menu_icon> (tema ka specifikuar një karakteristikë draw_ops si dhe një element <draw_ops>, ose ka specifikuar dy elementë)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sq: Element i jashtëm në temë duhet të <metacity_theme> jo <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet në brendësi të elementëve name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet në brendësi të elementit <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet në brendësi të elementëve distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet në brendësi të një elementi relativ me një operacion vizatimi

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sq: Elementi <%s> nuk lejohet brenda një elementi <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
sq: Asnjë draw_ops është dhënë për pjesën e frame

en: No draw_ops provided for button
sq: Asnjë draw_ops është dhënë për pulsantin

en: No text is allowed inside element <%s>
sq: Nuk lejohet teksti në brendësi të elementit <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
sq: <%s> është specifikuar dy herë për këtë temë

en: Failed to find a valid file for theme %s
sq: Dështoi gjetja e një file të vlefshëm për temën %s

en: This is a sample message in a sample dialog
sq: Ky është një mesazh si shembull në një dialog si shembull

en: Fake menu item %d
sq: Zë menuje të rremë n.%d

en: Border-only window
sq: Dritare vetëm-kornizë

en: Bar
sq: Shtyllë

en: Normal Application Window
sq: Dritare aplikativi normal

en: Dialog Box
sq: Kuti dialogu

en: Modal Dialog Box
sq: Kuti dialogu modal

en: Utility Palette
sq: Kutiza e veglave

en: Torn-off Menu
sq: Menu e shkëputur

en: Border
sq: Kornizë

en: Button layout test %d
sq: Provë n.%d vendvendosje butonash

en: %g milliseconds to draw one window frame
sq: %g milisekonda për të vizatuar një kornizë dritareje

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
sq: Përdorimi: marco-theme-viewer [EMRI_TEMËS]

en: Error loading theme: %s
sq: Gabim gjatë ngarkimit të temës: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sq: U ngarkua tema "%s" në %g sekonda

en: Normal Title Font
sq: Gërmat për titullin normal

en: Small Title Font
sq: Gërmat për titullin e vogël

en: Large Title Font
sq: Gërmat për titullin e madh

en: Button Layouts
sq: Vendvendosja e butonëve

en: Benchmark
sq: Prestacionet

en: Window Title Goes Here
sq: Këtu vjen titulli i dritares

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sq: Vizatuar %d korniza në %g sekonda ana klient (%g milisekonda për kornizë) dhe %g sekonda wall clock time, përfshirë rezervat e serverit server X (%g milisekonda për kornizë)
