marco 1.25.0 - en to sr translation catalogue (429 entries)

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
sr: Приказује прозорче за покретање програма на панелу

en: Show the panel's main menu
sr: Приказује главни изборник на панелу

en: Take a screenshot
sr: Прави снимак екрана

en: Take a screenshot of a window
sr: Прави снимак прозора

en: Run a terminal
sr: Покреће терминал

en: Rename current workspace
sr: Преименовање текућег радног простора

en: Window Management
sr: Управљање прозорима

en: Move between windows, using a popup window
sr: Премешта између прозора, користећи искачући прозор

en: Move between windows of an application, using a popup window
sr: Премешта између прозора програма, користећи искачући прозор

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sr: Премешта између панела и радне површи, користећи искачући прозор

en: Move between windows immediately
sr: Премешта одмах између прозора

en: Move between windows of an application immediately
sr: Премешта одмах између прозора програма

en: Move between panels and the desktop immediately
sr: Премешта одмах између панела и радне површи

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sr: Скрива све обичне прозоре и поставља први план на радну површ

en: Switch to workspace 1
sr: Прелази на радни простор 1

en: Switch to workspace 2
sr: Прелази на радни простор 2

en: Switch to workspace 3
sr: Прелази на радни простор 3

en: Switch to workspace 4
sr: Прелази на радни простор 4

en: Switch to workspace 5
sr: Прелази на радни простор 5

en: Switch to workspace 6
sr: Прелази на радни простор 6

en: Switch to workspace 7
sr: Прелази на радни простор 7

en: Switch to workspace 8
sr: Прелази на радни простор 8

en: Switch to workspace 9
sr: Прелази на радни простор 9

en: Switch to workspace 10
sr: Прелази на радни простор 10

en: Switch to workspace 11
sr: Прелази на радни простор 11

en: Switch to workspace 12
sr: Прелази на радни простор 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sr: Пребацује се на радни простор на лево од текућег радног простора

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sr: Пребацује се на радни простор на десно од текућег радног простора

en: Switch to workspace above the current workspace
sr: Пребацује се на радни простор изнад текућег радног простора

en: Switch to workspace below the current workspace
sr: Пребацује се на радни простор испод текућег радног простора

en: Switch to previously selected workspace
sr: Пребацује се на претходно изабрани радни простор

en: Activate the window menu
sr: Покреће изборник прозора

en: Toggle fullscreen mode
sr: Искључите/укључите приказ преко целог екрана

en: Toggle maximization state
sr: Искључује/укључује стање увећања

en: Maximize window
sr: Увећава прозор

en: Restore window
sr: Враћа величину прозора

en: Toggle shaded state
sr: Искључује/укључује стање засенчености

en: Close window
sr: Затворите прозор

en: Minimize window
sr: Умањује прозор

en: Move window
sr: Премешта прозор

en: Resize window
sr: Мења величину прозора

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sr: Приказује прозор на свим радним просторима или само на једном

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sr: Издиже прозор уколико га други прозор заклања, у противном га спушта

en: Raise window above other windows
sr: Издиже прозор изнад осталих прозора

en: Lower window below other windows
sr: Спушта прозор испод осталих прозора

en: Maximize window vertically
sr: Увећава прозор усправно

en: Maximize window horizontally
sr: Увећава прозор водоравно

en: Tile window to east (right) side of screen
sr: Поплочава прозор на источну (десну) страну екрана

en: Tile window to west (left) side of screen
sr: Поплочава прозор на западну (леву) страну екрана

en: Tile window to north-west (top left) corner
sr: Поплочава прозор у северозападни угао (горњи леви)

en: Tile window to north-east (top right) corner
sr: Поплочава прозор у североисточни угао (горњи десни)

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
sr: Поплочава прозор у југозападни угао (доњи леви)

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
sr: Поплочава прозор у југоисточни угао (доњи десни)

en: Move window to north-west (top left) corner
sr: Премешта прозор у северозападни угао (горњи леви)

en: Move window to north-east (top right) corner
sr: Премешта прозор у североисточни угао (горњи десни)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sr: Премешта прозор у југозападни угао (доњи леви)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sr: Премешта прозор у југоисточни угао (доњи десни)

en: Move window to north (top) side of screen
sr: Премешта прозор на северну страну екрана (горњу)

en: Move window to south (bottom) side of screen
sr: Премешта прозор на јужну страну екрана (доњу)

en: Move window to east (right) side of screen
sr: Премешта прозор на источну страну екрана (десну)

en: Move window to west (left) side of screen
sr: Премешта прозор на западну страну екрана (леву)

en: Move window to center of screen
sr: Премешта прозор у средиште екрана

en: Move window to north (top) monitor
sr: Премешта прозор на северни монитор (горњи)

en: Move window to south (bottom) monitor
sr: Премешта прозор на јужни монитор (доњи)

en: Move window to east (right) monitor
sr: Премешта прозор на источни монитор (десни)

en: Move window to west (left) monitor
sr: Премешта прозор на западни монитор (леви)

en: Move window to workspace 1
sr: Премешта прозор на радни простор број 1

en: Move window to workspace 2
sr: Премешта прозор на радни простор број 2

en: Move window to workspace 3
sr: Премешта прозор на радни простор број 3

en: Move window to workspace 4
sr: Премешта прозор на радни простор број 4

en: Move window to workspace 5
sr: Премешта прозор на радни простор број 5

en: Move window to workspace 6
sr: Премешта прозор на радни простор број 6

en: Move window to workspace 7
sr: Премешта прозор на радни простор број 7

en: Move window to workspace 8
sr: Премешта прозор на радни простор број 8

en: Move window to workspace 9
sr: Премешта прозор на радни простор број 9

en: Move window to workspace 10
sr: Премешта прозор на радни простор број 10

en: Move window to workspace 11
sr: Премешта прозор на радни простор број 11

en: Move window to workspace 12
sr: Премешта прозор на радни простор број 12

en: Move window one workspace to the left
sr: Премешта прозор један радни простор улево

en: Move window one workspace to the right
sr: Премешта прозор један радни простор удесно

en: Move window one workspace up
sr: Премешта прозор један радни простор на горе

en: Move window one workspace down
sr: Премешта прозор један радни простор на доле

en: Modifier to use for modified window click actions
sr: Измењивач који се користи за радње притиска измењеног прозора

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
sr: Клик на прозор за време држања овог тастера ће преместити прозор (леви клик), променити величину прозора (средњи клик), или приказати изборник прозора (десни клик). Дејства средњег и десног клика могу бити размењена употребом кључа „resize_with_right_button“ (промени величину десним дугметом). Измењивач је изражен као „<Alt>“ или „<Super>“ на пример.

en: Whether to resize with the right button
sr: Да ли ће мењати величину десним дугметом

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
sr: Изаберите ово да промените величину десним тастером и да прикажете изборник средњим дугметом док држите притиснут тастер дат кључем „mouse_button_modifier“; поништите избор да би радио супротно овоме.

en: Whether to display preselected tab window border
sr: Да ли ће приказати унапред изабрану ивицу прозора језичка

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
sr: Поставите ово на нетачно да искључите ивицу унапред изабраног прозора док обављате пребацивање језичака.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sr: Редослед дугмића на траци наслова

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sr: Распоред дугмића на траци наслова. Вредност треба да буде ниска, као на пример: „menu:minimize,maximize,spacer,close“; две тачке раздвајају леви угао прозора од десног, а дугмићи су раздвојени зарезима. Дуплирање дугмића није дозвољено. Непознати називи дугмића се занемарују тако да дугмићи могу да буду додати у будућим издањима марка а да не наруше подешавања старијих издања. Могу се користити специјалне ознаке за убацивање простора између два суседна дугмета.

en: Window focus mode
sr: Начин фокуса прозора

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sr: Начин фокусирања прозора показује како ће прозори бити активирани. Има три могуће вредности: „click“ — значи да прозор мора бити притиснут да би добио фокус, „sloppy“ — значи да прозор добија фокус када показивач миша уђе у прозор и „mouse“ — значи да ће прозор бити фокусиран када показивачка стрелица миша уђе у прозор и бити одфокусиран када стрелица изађе из прозора.

en: Control how new windows get focus
sr: Контролише како нови прозори добијају фокус

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sr: Ова опција пружа додатну контролу над начином на који нови прозори улазе у фокус. Има две могуће вредности: „smart“ — поставља нормални режим фокуса и „strict“ — када прозори покренути из командне линије не улазе у фокус.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sr: Да ли издизадње треба да буде бочно-дејство других међудејстава корисника

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
sr: Поништавање ове опције може проузроковати неисправно понашање програма, тако да није препоручљиво. Многе радње (нпр. клик усред области клијента, померање или промена величине прозора) обично уједно и издижу прозор. Искључивање ове опције, а што се не препоручује, ће издвојити подизање прозора од осталих радњи и занемариће програмске захтеве за издизање прозора. Погледајте „http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6“. Чак и уколико је ова опција искључена, прозоре можете издизати левим кликом било где унутар прозора уз држање тастера Алт, обичним кликом на траку наслова прозора или преко посебних порука из пребацивача радних површина (као што је укључивање захтева из програмчета са списком задатака). Ова опција је тренутно искључена у режиму „click-to-focus“ (клик за фокус). Списак начина за подизање прозора када је искључено „raise_on_click“ (подигни на клик) не укључује захтеве из програма за подизање прозора, те ће такви захтеви бити занемарени без обзира на разлог. Уколико пишете сопствени програм и добијете примедбе од стране корисника како ваш програм не ради са овом опцијом искљученом, реците им да је њихова кривица за неисправан рад управника прозорима и да поново изаберу ову опцију или да се навикну на пропратне појаве.

en: Action on title bar double-click
sr: Радња двоструког притиска на траку наслова

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr: Ова могућност одређује дејство дуплог притиска на насловну траку прозора. Тренутно исправне опције су: „toggle_shade“ — што ће замотати/одмотати прозор, „toggle_maximize“ — што ће увећати или поништити увећање прозора, „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“ — што ће увећати или поништити увећање прозора само хоризонтално или усправно, „minimize“ — што ће умањити прозор, „shade“ — што ће замотати прозор, „menu“ — што ће приказати изборник прозора, „lower“ — што ће поставити прозор иза осталих и „none“ — чиме се не обавља никаква радња.

en: Action on title bar middle-click
sr: Радња средњег притиска на траку наслова

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr: Ова могућност одређује дејство средњег притиска на насловну траку прозора. Тренутно исправне опције су: „toggle_shade“ — што ће замотати/одмотати прозор, „toggle_maximize“ — што ће увећати или поништити увећање прозора, „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“ — што ће увећати или поништити увећање прозора само хоризонтално или усправно, „minimize“ — што ће умањити прозор, „shade“ — што ће замотати прозор, „menu“ — што ће приказати изборник прозора, „lower“ — што ће поставити прозор иза осталих и „none“ — чиме се не обавља никаква радња.

en: Action on title bar right-click
sr: Радња десног притиска на траку наслова

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr: Ова могућност одређује дејство десног клика на насловну траку прозора. Тренутно исправне опције су: „toggle_shade“ — што ће замотати/одмотати прозор, „toggle_maximize“ — што ће увећати или поништити увећање прозора, „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“ — што ће увећати или поништити увећање прозора само хоризонтално или усправно, „minimize“ — што ће умањити прозор, „shade“ — што ће замотати прозор, „menu“ — што ће приказати изборник прозора, „lower“ — што ће поставити прозор иза осталих и „none“ — чиме се не обавља никаква радња.

en: Automatically raises the focused window
sr: Самостално издиже фокусирани прозор

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sr: Ако је постављено на тачно, а начин фокуса је или „sloppy“ или „mouse“ онда ће прозор у фокусу бити аутоматски подигнут након истека временског периода који је подешен преко „auto_raise_delay“ кључа. Ово није повезано са подизањем прозора на клик, нити са фокусирањем у току превуци-и-испусти.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sr: Застој у милисекундама за опцију самосталног издизања

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sr: Временски период пре подизања прозора ако је опција „auto_raise“ изабрана. Период се изражава у хиљадитим деловима секунде.

en: Current theme
sr: Текућа тема

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sr: Тема одређује изглед ивица прозора, траке наслова, и тако редом.

en: Use standard system font in window titles
sr: Користи уобичајени словни лик система у насловима прозора

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sr: Ако је изабрано, занемарује се опција „titlebar_font“, и користи се стандардни словни лик програма за наслове прозора.

en: Window title font
sr: Словни лик наслова прозора

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sr: Ниска која описује словни лик за насловну траку прозора. Величина из описа ће бити коришћена само ако је опција „titlebar_font_size“ подешена на 0. Такође, ова опција је искључена ако је опција „titlebar_uses_desktop_font“ постављена на тачно.

en: Number of workspaces
sr: Број радних простора

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sr: Број радних простора. Мора бити већи од нуле, и имати фиксиран максимум како бисте спречили да случајно уништите радну површину тражећи превише радних простора.

en: Workspace wrap style
sr: Стил завијања радног простора

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
sr: Стил завијања се користи да одреди како ће се вршити пребацивање из једног радног простора на други на ивици пребацивача радних простора. Када је подешено на „no wrap“, ништа се неће догодити ако покушате да се пребаците на радни простор који прелази преко ивице пребацивача радних простора. Ако је подешено на „classic“, користи се старо понашање марка: крај једног реда води на почетак следећег а крај колоне води на почетак следеће. Ако је подешено на „toroidal“, радни простори су повезани као прстенови: крај сваког реда води на почетак истог а крај сваке колоне води на сам крај исте.

en: Enable Visual Bell
sr: Укључује визуелне звуке

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sr: Укључује визуелни приказ када програм или систем „зазвони“; корисно у бучним условима.

en: System Bell is Audible
sr: Системско звонце се чује

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sr: Одређује да ли програми или систем могу да пусте звучне сигнале; може се користити уз „визуелне звуке“ ради дозвољавања тихих звукова.

en: Visual Bell Type
sr: Врста визуелног звонца

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sr: Говори Марку како да спроведе визуелну индикацију када системско звонце или неки други индикатор програма зазвони. Тренутно су могуће две вредности, „fullscreen“ којим цео екран трепери црно-бело, и „frame_flash“ када трепери само насловна трака прозора који је зазвонио. Уколико није познат програм који је зазвонио (као што је то обично случај са „системским звонцетом“), трепереће насловна трака прозора који је тренутно у жижи.

en: Compositing Manager
sr: Управник слагања

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
sr: Одређује да ли је Марко управник слагања.

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
sr: Брзи Алт-Раб са управником слагања (искључује умањени приказ)

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
sr: Ако је изабрано, сличице прозора се неће приказивати у искачућем „алт-таб“ прозору када је укључен управник слагања. Уместо тога биће приказане иконице програма. Знајте да се на екранима високе резолуције са превише отворених видљивих прозора може приметити кашњење у исцртавању.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sr: Ако је изабрано, трампи употребљивост зарад мање употребе ресурса

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sr: Ако је изабрано, Марко ће кориснику приказати мање података и мање осећаја о „непосредном управљању“, употребом линија, избегавањем анимација или другим средствима. Ово је значајни недостатак по питању употребљивости за многе кориснике, али може омогућити старим програмима и терминалским серверима да раде када би иначе били непрактични. Такође, употреба линија је онемогућена када је укључена приступачност.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sr: (Није примењено) Навигација ради у контексту програма а не прозора

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sr: Ако је изабрано, Марко ради у контексту програма, а не прозора. Концепт је помало чудан, али у општем случају поставке базиране на програму су више сличне Мак систему, а мање сличне Виндоуз систему. Када поставите прозор у фокус у овом начину рада, сви прозори те апликације ће бити издигнути. Такође, у овом начину рада, фокусни клик се не шаље прозорима других програма. Такође овај начин рада је увелико недовршен у садашњим издањима.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sr: Искључује нефункционалности које захтевају стари или оштећени програми

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sr: Неки програми не поштују спецификације на начин који доводи до неисправног функционисања управника прозора. Ово подешавање поставља Марко у строг режим рада који доприноси правилнијем понашању, под условом да се не покушава покретање неисправних програма.

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
sr: Одређује да ли се нови прозори стварају на средишту екрана

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
sr: Ако је изабрано, нови прозори се отварају у средишту екрана. У противном, отварају се на горњој левој страни екрана.

en: Whether to enable window tiling
sr: Да ли ће укључити поплочавање прозора

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
sr: Ако је укључено, пуштање прозора на ивице екрана увећава их усправно и мења им величину водоравно да покрију половину доступног простора. Превлачење и пуштање на врх увећава прозор ако је укључено „allow-top-tiling“.

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
sr: Да ли ће увећати прозор када се превуче на врх екрана

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
sr: Ако је укључено, превлачење и пуштање прозора на врх екрана ће га увећати. Ради само ако је укључено „allow-tiling“.

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
sr: Да ли ће омогућити кружење по различитим величинама плочица

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
sr: Ако је укључено, поплочавање прозора ће кружити кроз више различитих величина коришћењем исте пречице тастатуре више пута у реду.

en: Window placement mode
sr: Режим постављања прозора

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
sr: Режим постављања прозора указује како се постављају нови прозори. „automatic“ — значи да систем самостално бира положај у зависности од расположивог простора на радној површи, или једноставном каскадом ако нема простора; „pointer“ — значи да се нови прозори постављају у складу са положајем показивача миша; „manual“ — значи да корисник мора ручно да постави нови прозор помоћу миша или тастатуре.

en: List of applications ignored by show-desktop
sr: Списак програма које занемарује „show-desktop“

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
sr: Зарезом раздвојен списак класа. Сваки покренути програм графичког корисничког сучеља упутан на дату класу управника прозора биће занемарен функционалношћу „Прикажи радну површ“.

en: Icon size in alt-tab popup window
sr: Величина иконице у икачућем „алт-таб“ прозору

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
sr: Величина иконице програма приказане у искачућем „алт-таб“ прозору. Чинилац сразмере екрана се примењује на ову вредност.

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
sr: Највећи број колона у искачућем „алт-таб“ прозору

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
sr: Искачући прозор биће раширен да попуни толики број уноса у реду.

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
sr: Ширење искачућег „алт-таб“ прозора до попуне дужих наслова прозора

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
sr: Искачући прозор може бити раширен све до ширине одређене параметром подешавања „alt-tab-max-columns“ (највише колона за алт-таб).

en: Name of workspace
sr: Назив радног простора

en: The name of a workspace.
sr: Назив радног простора.

en: Run a defined command
sr: Покреће одређену наредбу

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Пречица која покреће одговарајуће-набројану наредбу у „/apps/marco/keybinding“. Запис изгледа као „<Control>a“ или „<Shift><Alt>F1“. Обрађивач је прилично слободан и омогућава мала или велика слова, а такође и скраћенице као „<Ctl>“ и „<Ctrl>“. Ако подесите опцију на посебну ниску „disabled“ (искључено), тада неће бити пречице за ову радњу.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Запис изгледа као „<Control>a“ или „<Shift><Alt>F1“. Обрађивач је прилично слободан и омогућава мала или велика слова, а такође и скраћенице као „<Ctl>“ и „<Ctrl>“. Ако подесите опцију на посебну ниску „disabled“ (искључено), тада неће бити пречице за ову радњу.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
sr: Запис изгледа као „<Control>a“ или „<Shift><Alt>F1“. Обрађивач је прилично слободан и омогућава мала или велика слова, а такође и скраћенице као „<Ctl>“ и „<Ctrl>“. Ако подесите опцију на посебну ниску „disabled“ (искључено), тада неће бити пречице за ову радњу. Ова пречица се може преокренути држањем тастера „shift“; међутим, „shift“ не може бити један од тастера које садржи пречица.

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
sr: Премешта се уназад између прозора програма, користећи искачући прозор

en: Move backward between windows, using a popup window
sr: Премешта се уназад између прозора, користећи искачући прозор

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
sr: Премешта се између прозора на свим радним просторима, користећи искачући прозор

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
sr: Премешта се уназад између прозора на свим радним просторима, користећи искачући прозор

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
sr: Премешта се уназад између панела и радне површи, користећи искачући прозор

en: Move backward between windows of an application immediately
sr: Премешта се уназад између прозора програма одмах

en: Move backward between windows immediately
sr: Премешта се уназад између прозора одмах

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sr: Премешта се уназад између панела и радне површи одмах

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sr: Приказује прозорче за покретање програма на панелу

en: Commands to run in response to keybindings
sr: Наредбе за покретање као одговор на свезе тастера

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sr: Кључ „/apps/marco/global_keybindings/run_command_N“ одређује комбинације тастера које одговарају овим наредбама. Притиском комбинације тастера за покрени_наредбу_Н ће извршити наредбу_Н.

en: The screenshot command
sr: Наредба за снимак екрана

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr: Кључ „/apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot“ одређује комбинацију тастера која покреће наредбу наведену овим подешавањем.

en: The window screenshot command
sr: Наредба снимка екрана прозора

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr: Кључ „/apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot“ одређује комбинацију тастера која покреће наредбу наведену овим подешавањем.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
sr: Одлучује да ли ће прозор увек бити видљив преко других прозора

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
sr: Поплочава прозор у северозападни (горњи леви) угао екрана

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
sr: Поплочава прозор у североисточни (горњи десни) угао екрана

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
sr: Поплочава прозор у југоисточни (доњи десни) угао екрана

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
sr: Поплочава прозор у југозападни (доњи леви) угао екрана

en: Bell event
sr: Звонце

en: Unknown window information request: %d
sr: Захтеван је непознат податак о прозору: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
sr: <tt>%s</tt> не даје одзив.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Можете мало сачекати док се програм не сабере или га приморати да прекине са радом у потпуности.

en: _Wait
sr: _Сачекај

en: _Force Quit
sr: _Приморај излаз

en: Failed to get hostname: %s
sr: Нисам успео да сазнам назив рачунара: %s

en: Missing %s extension required for compositing
sr: Недостаје потребан композитни додатак %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
sr: Нисам успео да отворим екран система Х прозора „%s“

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sr: Неки други програм већ користи тастер „%s“ са измењивачима „%x“ за неку функцију

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sr: Дошло је до грешке покретања <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
sr: Ниједна наредба „%d“ није одређена.

en: No terminal command has been defined.
sr: Није одређена ниједна наредба терминала.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
sr: <tt>Преименуј радни простор</tt>

en: New Workspace Name:
sr: Нови назив радног простора:

en: OK
sr: У реду

en: Cancel
sr: Откажи

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Replace the running window manager with Marco
sr: Мења текућег управника прозорима Марком

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: X Display to use
sr: Који ће X екран бити коришћен

en: Initialize session from savefile
sr: Покреће сесију из датотеке чувања

en: Print version
sr: Исписује издање

en: Make X calls synchronous
sr: Усаглашава позиве Икса

en: Turn compositing on
sr: Укључује композицију

en: Turn compositing off
sr: Искључује композицију

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sr: Не поставља преко целог екрана прозоре који нису увећани и не поседују оквир

en: Failed to scan themes directory: %s
sr: Нисам успео да прочитам директоријум тема: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sr: Не могу да пронађем тему! Проверите да ли постоји „%s“ и да ли садржи уобичајене теме.

en: Failed to restart: %s
sr: Нисам успео поново да покренем: %s

note: FIXME: check if this can be avoided by GSettings FIXME! GSettings, instead of MateConf, has Minimum/Maximun in schema! * But some preferences depends on costants for minimum/maximum values
en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
sr: %d смештено у кључу Гпоодешавања %s је ван опсега %d до %d

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sr: Решења за оштећене програме су искључена. Неке апликације се могу понашати чудно.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
sr: Не могу да обрадим опис „%s“ из кључа „%s“ у гномовим подешавањима

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sr: „%s“ је пронађен у бази подешавања што није исправна вредност за типку која мења понашање тастера миша

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sr: „%s“ из базе са подешавањима није исправна комбинација тастера „%s“

en: Workspace %d
sr: Радни простор бр. %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sr: Приказ „%d“ на екрану „%s“ није исправан

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sr: Приказ „%d“ на екрану „%s“ већ има управника прозора; покушајте да користите опцију „--replace“ да замените тренутног управника прозора.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sr: Не могу да добијем избор управника прозора на приказу %d екрана „%s“

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sr: Приказ %d на екрану „%s“ већ има управника прозора

en: Could not release screen %d on display "%s"
sr: Не могу да отпустим приказ %d на екрану „%s“

en: Could not create directory '%s': %s
sr: Не могу да направим директоријум „%s“: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sr: Не могу да отворим датотеку сесије „%s“ за упис: %s

en: Error writing session file '%s': %s
sr: Грешка записивања датотеке сесије „%s“: %s

en: Error closing session file '%s': %s
sr: Грешка затварања датотеке сесије „%s“: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sr: Нисам успео да обрадим сачувану датотеку сесије: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
sr: <marco_session> атрибут је примећен али ми већ имамо индетификацију сесије

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sr: Непознат атрибут „%s“ у <%s> елементу

en: nested <window> tag
sr: угнежден <window> елемент

en: Unknown element %s
sr: Непознат елемент „%s“

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sr: Ови прозори не подржавају могућност „сачувај тренутна подешавања“ па ћете морати ручно да их поново покренете када се следећи пут пријавите.

en: Failed to open debug log: %s
sr: Нисам успео да отворим дневник грешака: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sr: Функција „fdopen()“ није успела за датотеку дневника „%s“: %s

en: Opened log file %s
sr: Отворена је датотека дневника „%s“

en: Marco was compiled without support for verbose mode
sr: Марко је преведен без подршке за опширни режим

en: Window manager:
sr: Управник прозора:

en: Bug in window manager:
sr: Грешка у управнику прозора:

en: Window manager warning:
sr: Упозорење управника прозора:

en: Window manager error:
sr: Грешка управника прозора:

note: Translators: This is the title used on dialog boxes
en: Marco
sr: Метасити

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sr: Прозор „%s“ је поставио „SM_CLIENT_ID“ на самом себи уместо на прозору „WM_CLIENT_LEADER“ као што је наведено у ИЦЦЦМ.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sr: Прозор „%s“ је поставио „MWM“ што наговештава да није променљиве величине, али је поставио најмању величину %d x %d и највећу величину %d x %d што нема много смисла.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sr: Програм је поставио нетачан _NET_WM_PID %lu

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
sr: %s (на %s)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
sr: %s (као администратор)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
sr: %s (као %s)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
sr: %s (као други корсник)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sr: Неисправан прозор 0x%lx наведен као WM_TRANSIENT_FOR за %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sr: Прозор 0x%lx има својство %s
    тако да је очекивано да има врсту %s запис %d,
    а заправо има врсту %s запис %d n_ставки %d.
    Ово је највероватније грешка програма, а не управника прозора.
    Прозор има наслов=„%s“ разред=„%s“ назив=„%s“

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sr: Својство „%s“ прозора 0x%lx садржи неисправан УТФ-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sr: Својство „%s“ прозора 0x%lx садржи неисправан УТФ-8 за ставку „%d“ на списку

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Window Menu
sr: Изборник прозора

en: Window App Menu
sr: Изборник програма прозора

en: Minimize Window
sr: Умањи прозор

en: Maximize Window
sr: Увећај прозор

en: Restore Window
sr: Врати величину прозору

en: Roll Up Window
sr: Замотај прозор

en: Unroll Window
sr: Одмотај прозор

en: Keep Window On Top
sr: Стави прозор у први план

en: Remove Window From Top
sr: Склони прозор из првог плана

en: Always On Visible Workspace
sr: Увек на приказаном радном простору

en: Put Window On Only One Workspace
sr: Стави прозор само на један радни простор

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
sr: У_мањи

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
sr: У_већај

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
sr: Пони_шти увећање

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
sr: З_амотај

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
sr: О_дмотај

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
sr: _Премести

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
sr: _Промени величину

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
sr: Премести _насловну линију на екран

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
sr: Увек изнад ос_талих

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
sr: _Увек на приказаном радном простору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
sr: Само на _овом радном простору

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
sr: Премести на радни простор _лево

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
sr: Премести на радни простор _десно

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
sr: Премести на радни простор и_знад

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
sr: Премести на радни простор и_спод

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
sr: _Затвори

en: Workspace %d%n
sr: Радни простор %d%n

en: Workspace 1_0
sr: 1_0° радни простор

en: Workspace %s%d
sr: %s%d° радни простор

en: Move to Another _Workspace
sr: Премести на други радни _простор

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
sr: Шифт

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
sr: Ктрл

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the alt key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Alt
sr: Алт

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the meta key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Meta
sr: Мета

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the super key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Super
sr: Супер

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
sr: Хипер

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod2 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod2
sr: Мод2

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod3 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod3
sr: Мод3

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod4 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod4
sr: Мод4

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the mod5 key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Mod5
sr: Мод5

en: top
sr: горњу

en: bottom
sr: доњу

en: left
sr: леви

en: right
sr: десни

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sr: геометрија оквира не подешава „%s“ димензију

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sr: геометрија оквира не подешава „%s“ димензију за ивицу „%s“

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sr: Однос размере дугмета %g није разуман

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sr: Геометрија оквира не подешава величину дугмића

en: Gradients should have at least two colors
sr: Градијенти морају имати најмање две боје

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
sr: Спецификација произвољне ГТК боје мора имати назив боје и пребацивање у загради, на пример gtk:custom(foo,bar); не могу да обрадим „%s“

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
sr: Неисправан знак „%c“ параметра назив_боје у „gtk:custom“, иасправни су само A-Za-z0-9-_

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
sr: Гтк:произвољни формат је „gtk:custom(назив_боје,пребацивање)“, „%s“ се не уклапа у формат

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr: Одредба Гтк боје мора имати стање у загради, на пример „gtk:fg[NORMAL]“ где је „NORMAL“ стање; не могу да обрадим „%s“

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr: Одредба Гтк боје мора имати затворену заграду након стања, на пример „gtk:fg[NORMAL]“ где је „NORMAL“ стање; не могу да обрадим „%s“

en: Did not understand state "%s" in color specification
sr: Не могу да разумем стање „%s“ у одредби боје

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sr: Не могу да разумем састојак боје „%s“ у одредби боје

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sr: Запис смеше је „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ се не уклапа у тражени запис

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sr: Не могу да обрадим алфа вредност „%s“ у смешаној боји

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sr: Алфа вредност „%s“ у смешаној боји није између 0.0 и 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sr: Запис сенке је „shade/base_color/factor“, „%s“ се не уклапа у запис

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sr: Не могу да обрадим чинилац сенке „%s“ у засенченој боји

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sr: Чинилац сенке „%s“ у засенченој боји је негативан

en: Could not parse color "%s"
sr: Не могу да обрадим боју „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sr: Израз са координатама садржи знак „%s“ што није дозвољено

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sr: Израз са координатама садржи децимални број „%s“ што не може бити обрађено

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sr: Израз са координатама садржи цели број „%s“ што не може бити обрађено

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sr: Израз са координатама садржи непознати оператор на почетку овог текста: „%s“

en: Coordinate expression was empty or not understood
sr: Израз са координатама је био празан или неразумљив

en: Coordinate expression results in division by zero
sr: Израз са координатама резултира у дељењу нулом

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sr: Израз са координатам покушава да користи оператор остатка при дељењу за децимални број

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sr: Израз са координатама има оператор „%s“ где је очекиван операнд

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sr: Израз са координатама имаше операнд где је очекиван оператор

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sr: Израз са координатама је завршио са оператором уместо са операндом

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sr: Израз са координатама има оператор „%c“, а затим оператор „%c“ без операнда између

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sr: Израз са координатама има непознату променљиву или константу „%s“

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sr: Израз са координатама је био превелики за смештај и обраду.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sr: Израз са координатама има затворене заграде без отворених заграда

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sr: Израз са координатама има отворену заграду без затворене заграде

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sr: Израз са координатама изгледа да нема ни један оператор или операнд

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sr: Тема садржи израз који резултира грешком: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sr: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> мора бити наведен за овај стил оквира

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sr: Недостаје <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
sr: Нисам успео да учитам тему „%s“: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
sr: Није подешен елемент <%s> за тему „%s“

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sr: Није подешен стил оквира за прозор врсте „%s“ у теми „%s“, додајте елемент <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sr: Константе које је одредио корисник морају почети великим словом; „%s“ не почиње

en: Constant "%s" has already been defined
sr: Константа „%s“ је већ одређена

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
sr: Није одређен „%s“ атрибут у елементу <%s>

en: Line %d character %d: %s
sr: %d. ред %d. знак: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sr: Атрибут „%s“ је поновљен два пута у истом елементу <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sr: Атрибут „%s“ је неисправан на елементу <%s> у овом случају

en: Could not parse "%s" as an integer
sr: Не могу да издвојим „%s“ као целобројну вредност

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sr: Нисам разумео водеће знаке „%s“ у нисци „%s“

en: Integer %ld must be positive
sr: Цео број %ld мора бити позитиван

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sr: Цео број %ld је превише велики, тренутни максимум је %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sr: Не могу да обрадим „%s“ као децимални број

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sr: Логичке вредности морају бити „true“ или „false“, а не „%s“

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sr: Угао мора бити између 0.0 и 360.0, био је %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sr: Прозирност мора бити између 0.0 (невидљиво) и 1.0 (потпуно видљиво), био је %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sr: Нетачно скалирање наслова „%s“ (мора бити један од следећих: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
sr: <%s> назив „%s“ је коришћен по други пут

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sr: <%s> старији „%s“ није одређен

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sr: <%s> геометрија „%s“ није одређена

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sr: <%s> мора бити наведена или геометрија или старији елемент који има геометрију

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sr: Морате навести позадину да би вредност прозирности имала смисла

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sr: Непозната врста „%s“ у елементу <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sr: Непознат „style_set“ „%s“ у елементу <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sr: Врсти прозора „%s“ је већ додељен скуп изгледа

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr: Елемент <%s> није дозвољен у оквиру <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sr: Не можете да наведете и „button_width“/„button_height“ и „aspect_ratio“ за дугмад

en: Distance "%s" is unknown
sr: Удаљеност „%s“ је непозната

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sr: Однос размере „%s је непознат

en: Border "%s" is unknown
sr: Ивица „%s“ је непозната

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sr: Нема атрибута „start_angle“ или „from“ у елементу <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sr: Нема атрибута „extent_angle“ или „to“ у елементу <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sr: Нисам разумео вредност „%s“ као врсту прелива

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео врсту попуњавања „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео стање „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео сенку „%s“ у елементу <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sr: Нисам разумео стрелицу „%s“ у елементу <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sr: Није одређен <draw_ops> означен као „%s“

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sr: Укључивање елемента „draw_ops“ „%s“ овде би направило кружну упуту

en: Unknown position "%s" for frame piece
sr: Непознат положај „%s“ за парче оквира

en: Frame style already has a piece at position %s
sr: Изглед оквира већ има парче на положају %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sr: Није одређен <draw_ops> са називом „%s“

en: Unknown function "%s" for button
sr: Непозната функција „%s“ за дугме

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sr: Функција „%s“ за дугме не постоји у овом издању (%d, а треба вам %d)

en: Unknown state "%s" for button
sr: Непознато стање „%s“ за дугме

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sr: Изглед оквира већ има дугме са функцијом %s и стањем %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут фокуса

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут стања

en: A style called "%s" has not been defined
sr: Изглед под називом „%s“ није одређен

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sr: „%s“ није дозвољена вредност за атрибут промене величине

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sr: Не треба имати „resize“ атрибут у елементу <%s> за увећана/засенчена стања

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sr: Не треба имати „resize“ атрибут у елементу <%s> за увећана стања

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sr: Изглед је већ наведен за стање „%s“ увећање „%s“ фокус „%s“

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sr: Изглед је већ наведен за стање „%s“ фокус „“%s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два „draw_ops“ за елемент <piece> (тема наводи „draw_ops“ атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два „draw_ops“ за елемент <button> (тема наводи „draw_ops“ атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr: Не могу постојати два „draw_ops“ за елемент <menu_icon> (тема наводи „draw_ops“ атрибут и <draw_ops> елемент, или наводи два елемента)

en: Bad version specification '%s'
sr: Издање је лоше одређено „%s“

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
sr: Не могу да користим „version“ (издање) у „metacity-theme-1.xml“ или „metacity-theme-2.xml“

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
sr: За ову тему је неопходно издање %s, а последња подржана тема је %d.%d

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sr: Најстарији елемент теме мора бити <metacity_theme>, а не <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемената „name, author, date и description“

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемента <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемената „distance, border и aspect_ratio“

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sr: Елемент <%s> није дозвољен унутар елемента операција цртања

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr: Елемент <%s> није дозовољен у оквиру елемента <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
sr: Није наведен „draw_ops“ за део оквира

en: No draw_ops provided for button
sr: Није наведен „draw_ops“ за дугме

en: No text is allowed inside element <%s>
sr: Текст није допуштен у оквиру елемента <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
sr: Елемент <%s> је наведен два пута у овој теми

en: Failed to find a valid file for theme %s
sr: Нисам успео да пронађем исправну датотеку за тему „%s“

en: _OK
sr: У _реду

en: This is a sample message in a sample dialog
sr: Ово је пример поруке у пробном прозорчету

en: Fake menu item %d
sr: Лажна ставка изборника %d

en: Border-only window
sr: Прозор само са ивицом

en: Bar
sr: Трака

en: Normal Application Window
sr: Обичан прозор програма

en: Dialog Box
sr: Прозорче

en: Modal Dialog Box
sr: Важно прозорче

en: Utility Palette
sr: Палета алата

en: Torn-off Menu
sr: Откинути изборник

en: Border
sr: Ивица

en: Attached Modal Dialog
sr: Приложено важно прозорче

en: Button layout test %d
sr: Проба распореда дугмића %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
sr: %g милисекунде за исцртавање оквира једног прозора

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
sr: Употреба: „marco-theme-viewer“ [НАЗИВТЕМЕ]

en: Error loading theme: %s
sr: Грешка учитавања теме: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sr: Учитана је тема „%s“ за %g секунде

en: Normal Title Font
sr: Обичан словни лик наслова

en: Small Title Font
sr: Мали словни лик наслова

en: Large Title Font
sr: Велики словни лик наслова

en: Button Layouts
sr: Распоред дугмића

en: Benchmark
sr: Провера брзине

en: Window Title Goes Here
sr: Овде иде наслов прозора

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sr: Нацртах %d оквира за %g клијентских секунди (%g милисекунди по оквиру) и %g секунди времена на зидном часовнику укључујући и ресурсе Икс сервера (%g милисекунди по оквиру)
