marco 1.25.0 - en to tr translation catalogue (399 entries)

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Show the panel's main menu
tr: Panel ana menüsünü göster

en: Take a screenshot
tr: Ekran görüntüsü al

en: Take a screenshot of a window
tr: Pencerenin ekran görüntüsünü al

en: Run a terminal
tr: Bir uçbirim çalıştır

en: Rename current workspace
tr: Güncel çalışma alanının ismini değiştir

en: Window Management
tr: Pencere Yönetimi

en: Move between windows, using a popup window
tr: Pencereler arası taşımayı beliren pencere ile yap

en: Move between windows of an application, using a popup window
tr: Uygulamanın pencereleri arasında beliren pencere ile taşı

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
tr: Panellerle ve masaüstü arasında beliren pencere ile taşı

en: Move between windows immediately
tr: Pencereler arası geçişi anında yap

en: Move between windows of an application immediately
tr: Uygulamanın pencereleri arasında anında geç

en: Move between panels and the desktop immediately
tr: Panellerle masaüstü arasındaki geçişi anında yap

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
tr: Tüm pencereleri gizleyip masaüstüne odaklan

en: Switch to workspace 1
tr: Çalışma alanı 1'e geç

en: Switch to workspace 2
tr: Çalışma alanı 2'ye geç

en: Switch to workspace 3
tr: Çalışma alanı 3'e geç

en: Switch to workspace 4
tr: Çalışma alanı 4'e geç

en: Switch to workspace 5
tr: Çalışma alanı 5'e geç

en: Switch to workspace 6
tr: Çalışma alanı 6'ya geç

en: Switch to workspace 7
tr: Çalışma alanı 7'ye geç

en: Switch to workspace 8
tr: Çalışma alanı 8'e geç

en: Switch to workspace 9
tr: Çalışma alanı 9'a geç

en: Switch to workspace 10
tr: Çalışma alanı 10'a geç

en: Switch to workspace 11
tr: Çalışma alanı 11'e geç

en: Switch to workspace 12
tr: Çalışma alanı 12'ye geç

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
tr: Mevcut çalışma alanının solundaki çalışma alanına geç

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
tr: Mevcut çalışma alanının sağındaki çalışma alanına geç

en: Switch to workspace above the current workspace
tr: Mevcut çalışma alanının üstündeki çalışma alanına geç

en: Switch to workspace below the current workspace
tr: Mevcut çalışma alanının altındaki çalışma alanına geç

en: Switch to previously selected workspace
tr: Önceki seçilmiş çalışma alanına geçin

en: Activate the window menu
tr: Pencere menüsünü etkinleştir

en: Toggle fullscreen mode
tr: Tam ekran kipini aç veya kapat

en: Toggle maximization state
tr: Ekranı kaplama durumunu aç veya kapat

en: Maximize window
tr: Pencereyi büyült

en: Restore window
tr: Pencereyi eskiye getir

en: Toggle shaded state
tr: Toplanmış durumu aç veya kapat

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Minimize window
tr: Pencereyi küçült

en: Move window
tr: Pencere taşı

en: Resize window
tr: Pencereyi yeniden boyutlandır

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
tr: Pencerenin tüm çalışma alanlarında ya da sadece birine olmasını seçer

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
tr: Pencere başka pencere tarafından kaplanmışsa en üste al, yoksa aşağı gönder

en: Raise window above other windows
tr: Pencereyi diğerlerinin üstüne çıkar

en: Lower window below other windows
tr: Pencereyi diğerlerinin altına gönder

en: Maximize window vertically
tr: Pencereyi dikey olarak büyült

en: Maximize window horizontally
tr: Pencereyi yatay olarak büyült

en: Tile window to east (right) side of screen
tr: Pencereyi ekranın doğu (sağ) tarafına döşe

en: Tile window to west (left) side of screen
tr: Pencereyi ekranın batı (sol) tarafına döşe

en: Tile window to north-west (top left) corner
tr: Pencereyi  Kuzey Batı (en üst sol) köşeye döşe

en: Tile window to north-east (top right) corner
tr: Pencereyi Kuzey Doğu (en üst sağ) köşeye döşe

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
tr: Pencereyi Güney Batı (en alt sol) köşeye döşe

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
tr: Pencereyi Güney Doğu (en alt sağ) köşeye döşe

en: Move window to north-west (top left) corner
tr: Pencereyi ekranın Kuzey Batı (en üst sol) tarafına taşı

en: Move window to north-east (top right) corner
tr: Pencereyi ekranın Kuzey Doğu (en üst sağ) tarafına taşı

en: Move window to south-west (bottom left) corner
tr: Pencereyi ekranın Güney Batı (en alt sol) tarafına taşı

en: Move window to south-east (bottom right) corner
tr: Pencereyi ekranın Güney Doğu (en alt sağ) tarafına taşı

en: Move window to north (top) side of screen
tr: Pencereyi ekranın Kuzey (en üst) tarafına taşı

en: Move window to south (bottom) side of screen
tr: Pencereyi ekranın Güney (en alt) tarafına taşı

en: Move window to east (right) side of screen
tr: Pencereyi ekranın doğu (sağ) tarafına taşı

en: Move window to west (left) side of screen
tr: Pencereyi ekranın batı (sol) tarafına taşı

en: Move window to center of screen
tr: Pencereyi ekranın ortasına taşı

en: Move window to north (top) monitor
tr: Pencereyi Kuzey (üst) ekrana taşı

en: Move window to south (bottom) monitor
tr: Pencereyi Güney (alt) ekrana taşı

en: Move window to east (right) monitor
tr: Pencereyi Doğu (sağ) ekrana taşı

en: Move window to west (left) monitor
tr: Pencereyi Batı (sol) ekrana taşı

en: Move window to workspace 1
tr: Pencereyi çalışma alanı 1'e taşı

en: Move window to workspace 2
tr: Pencereyi çalışma alanı 2'ye taşı

en: Move window to workspace 3
tr: Pencereyi çalışma alanı 3'e taşı

en: Move window to workspace 4
tr: Pencereyi çalışma alanı 4'e taşı

en: Move window to workspace 5
tr: Pencereyi çalışma alanı 5'e taşı

en: Move window to workspace 6
tr: Pencereyi çalışma alanı 6'ya taşı

en: Move window to workspace 7
tr: Pencereyi çalışma alanı 7'ye taşı

en: Move window to workspace 8
tr: Pencereyi çalışma alanı 8'e taşı

en: Move window to workspace 9
tr: Pencereyi çalışma alanı 9'a taşı

en: Move window to workspace 10
tr: Pencereyi çalışma alanı 2'ye taşı

en: Move window to workspace 11
tr: Pencereyi çalışma alanı 11'e taşı

en: Move window to workspace 12
tr: Pencereyi çalışma alanı 12'ye taşı

en: Move window one workspace to the left
tr: Pencereyi soldaki çalışma alanına taşı

en: Move window one workspace to the right
tr: Pencereyi sağdaki çalışma alanına taşı

en: Move window one workspace up
tr: Pencereyi üstteki çalışma alanına taşı

en: Move window one workspace down
tr: Pencereyi alttaki çalışma alanına taşı

en: Modifier to use for modified window click actions
tr: Değiştirilmiş pencere tıklama işlemleri için kullanılacak değiştirici

en: Whether to resize with the right button
tr: Sağ tuşla yeniden boyutlandırma olup olmayacağı

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
tr: Bunu pencereyi sağ tuş ile yeniden boyutlandırmak ve orta tuşa basılıyken "mouse_button_modifier" anahtarında verilen tuşa basıldığında menü göstermek için doğru olarak atayın; tam tersi çalışması için bunu yanlış olarak atayın.

en: Whether to display preselected tab window border
tr: Araç çubuğunun sınırlarını göster/gösterme

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
tr: Sekme değiştirme işlemi gerçekleştirilirken, önceden seçilmiş pencerenin sınırlarını gizlemek için bunu doğru değil olarak işaretleyin

en: Arrangement of buttons on the titlebar
tr: Başlık çubuğundaki düğmelerin düzeni

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
tr: Başlık çubuğundaki düğmelerin düzeni. Dizgi türünde bir değer alır, örneğin "menu:minimize,maximize,spacer,close"; pencerenin sol köşesindekilerle sağ köşesindekileri iki noktayla, düğme adlarını virgülle ayırın. Bir düğme birden çok kez kullanılamaz. Gelecek marco sürümlerinde eski sürümlerde soruna yol açmadan yeni düğmeler eklenebilmesi için bilinmeyen düğme adları hata vermeden göz ardı edilecektir. Art arda iki düğme arasında biraz boşluk eklemek için özel spacer etiketi kullanılabilir.

en: Window focus mode
tr: Pencere odaklanma kipi

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
tr: Pencere odaklama kipi, pencerelerin nasıl etkinleştirileceğini belirler. Üç olası değeri vardır; "click" olursa pencereler tıklanarak odaklanır, "sloppy" olursa fare pencere sınırlarına girince kendiliğinden odaklanır, "mouse" olursa fare pencereye girince odaklanır ama fare çıktığında odaklama kaybolur.

en: Control how new windows get focus
tr: Yeni pencerelerin nasıl odaklanacağını kontrol etme

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
tr: Bu seçenek yeni oluşturulan pencerelerin odaklanmak için ek kontroller sağlar. İki geçerli değeri vardır; "smart" kullanıcının normal odak kipine uygulanır ve "strict" uçbirimden başlatılan uygulamaların odaklanmaması ile sonuçlanır.

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
tr: Yukarı çıkartmanın diğer kullanıcı etkileşimleri için yan etki olması

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
tr: Bu seçeneği yanlış değerine ayarlamak hatalı sonuçlara yol açabilir, dolayısıyla kullanıcılara hararetle varsayılan doğru değerini değiştirmemeleri tavsiye edilir. Birçok faaliyet (mesela istemci alanına tıklamak, pencereyi taşımak ya da tekrar boyutlandırmak) normalde bir yan etki olarak pencereyi yükseltir. Bu seçeneği yanlış değerine atamak, ki hararetle yapılmaması tavsiye edilir, yükseltmeyi diğer kullanıcı faaliyetlerinden ayırır ve uygulamaların yükseltme taleplerini görmezden gelir. http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6 adresine bakınız. Bu seçenek yanlışa atandığında bile pencereler, pencerenin içine alt-sol-tıklama, pencere dekorasyonuna normal tıklama ya da görev listesi programcıklarının etkinleştirme istekleri ile yükseltilebilir. Bu seçenek odaklanma için tıklama kipinde devre dışı bırakılmıştır. raise_on_click yanlışa atandığında pencerelerin yükseltme yöntemlerinin uygulamalardan programatik talepleri içermediğini dikkate alınız; bu gibi talepler sebebi ne olursa olsun görmezden gelinecektir. Uygulama geliştiricisi iseniz ve kullanıcılarınız uygulamanızın bu seçeneğin devre dışı bırakıldığında çalışmadığından şikâyet ediyorsa, onlara bunun pencere yöneticilerini bozdukları için _kendi_ hataları olduğunu ve bu seçeneği tekrar doğru değerine atamaları gerektiğini ya da talep ettikleri "hata" ile yaşamaları gerektiğini söyleyin.

en: Action on title bar double-click
tr: Başlık çubuğuna çift tıklama eylemi

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
tr: Bu seçenek başlık çubuğuna çift tıklamanın ne yapacağını belirler. Geçerli seçenekler: 'toggle_shade' pencereyi toplar/yayar, 'toggle_maximize' pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'toggle_maximize_horizontally' ve 'toggle_maximize_vertically' sadece o yönde pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'minimize' pencereyi küçültür, 'shade' pencereyi yukarı toplar, 'menu' pencere menüsünü gösterir, 'lower' pencereyi diğerlerinin arkasına koyar ve 'none' hiçbir şey yapmaz.

en: Action on title bar middle-click
tr: Başlık çubuğuna orta tıklama eylemi

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
tr: Bu seçenek başlık çubuğuna orta tıklamanın ne yapacağını belirler. Geçerli seçenekler: 'toggle_shade' pencereyi toplar/yayar, 'toggle_maximize' pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'toggle_maximize_horizontally' ve 'toggle_maximize_vertically' sadece o yönde pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'minimize' pencereyi küçültür, 'shade' pencereyi yukarı toplar, 'menu' pencere menüsünü gösterir, 'lower' pencereyi diğerlerinin arkasına koyar ve 'none' hiçbir şey yapmaz.

en: Action on title bar right-click
tr: Başlık çubuğuna sağ tıklama eylemi

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
tr: Bu seçenek başlık çubuğuna sağ tıklamanın ne yapacağını belirler. Geçerli seçenekler: 'toggle_shade' pencereyi toplar/yayar, 'toggle_maximize' pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'toggle_maximize_horizontally' ve 'toggle_maximize_vertically' sadece o yönde pencereyi büyültür/büyültmeyi geri alır, 'minimize' pencereyi küçültür, 'shade' pencereyi yukarı toplar, 'menu' pencere menüsünü gösterir, 'lower' pencereyi diğerlerinin arkasına koyar ve 'none' hiçbir şey yapmaz.

en: Automatically raises the focused window
tr: Odaklanılan pencere otomatik öne gelir

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
tr: Eğer seçiliyse, ve odaklama kipi "sloppy" ya da "mouse" ise odaklanan pencere belirli bir süre sonra kendiliğinden üste çıkar (bu süre auto_raise_delay anahtarıyla belirlenir). Bu bir pencereye üste çıkarmak için tıklamak ya da sürükle ve bırak sırasında pencere sınırlarına girmek ile alakalı değildir.

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
tr: Otomatik öne gelme seçeneği için milisaniye olarak gecikme

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
tr: Pencereyi auto_raise ayarı seçiliyse yükseltmeden önceki gecikme. Bu gecikme saniyenin binde biri cinsinden verilir.

en: Current theme
tr: Geçerli tema

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
tr: Tema; pencere kenarları, başlık çubuğu gibi öğelerin görünümünü belirler.

en: Use standard system font in window titles
tr: Pencere başlıklarında standart sistem yazıtipini kullan

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
tr: Eğer seçiliyse, titlebar_font seçeneğini göz ardı edip pencere başlıklarında standart uygulama yazıtipi kullanılır.

en: Window title font
tr: Pencere başlığı yazıtipi

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
tr: Pencere başlık çubuklarının yazıtipini tanımlayan yazıtipi tanımlama satırı. Bu tanımın boyut kısmı yalnızca titlebar_font_size, başlık çubuğu yazıtipi boyutu, seçeneği 0'a ayarlıysa kullanılacaktır. Ayrıca eğer titlebar_uses_desktop_font, başlık çubuğu masaüstü yazıtipini kullanır, seçeneği seçilmişse bu seçenek kapalı kabul edilir.

en: Number of workspaces
tr: Çalışma alanlarının sayısı

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
tr: Çalışma alanlarının sayısı. Sıfırdan büyük olmalıdır ve yanlışlıkla çok fazla sayıda çalışma alanı talep edip masaüstünü kullanışsız hale getirmemeniz için bir üst sınırı vardır.

en: Workspace wrap style
tr: Çalışma alanı sarma biçimi

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
tr: Sarma biçimi, çalışma alanı değiştiricisi sınırında bir çalışma alanından diğerine geçişin nasıl yapılacağını belirlemek için kullanılır. "Sarma yok" olarak ayarlandığında çalışma alanı değiştiricisi sınırını geçen bir çalışma alanına geçmek isterseniz herhangi bir şey gerçekleşmez. "Klasik" olarak ayarlanırsa eski marco davranışı kullanılır: bir sütunun sonu sonrakinin başlangıcına; bir sıranın sonu sonrakinin başlangıcına ulaştırır. "Halka" olarak ayarlanırsa çalışma alanları bir zincirin halkaları gibi bağlanır: her sıranın sonu kendi başlangıcına ve her sütunun sonu kendi başlangıcına ulaştırır.

en: Enable Visual Bell
tr: Görsel Zili Etkinleştir

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
tr: Bir uygulama veya sistem 'zil' ya da 'bip' uygulamak istediğinde görsel uyarıcıları da açar; duymanın zor olduğu gürültülü ortamlar için çok kullanışlıdır.

en: System Bell is Audible
tr: Sistem Zili Duyulabilir

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
tr: Uygulamaların veya sistemin sesli zil çıkarıp çıkartamayacaklarını belirler, sessiz zil sesleri için 'görsel zil' ile ilişkili de kullanılabilir.

en: Visual Bell Type
tr: Görsel Zil Türü

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
tr: Marco'ya sistem zilinin veya diğer uygulama zil belirticilerinin kullanacağı görsel uyarıcı şeklini belirtir. Şu an için iki geçerli değer vardır, tüm ekranın siyah-beyaz flaşlaması için "fullscreen", ve uygulamanın başlık çubuğunun, zil sinyali ile flaşlaması için "frame_flash". Eğer zil sinyalini gönderen uygulama bilinmiyorsa (ön tanımlı "sistem zili" için geçerli olan durum), güncel odaklanmış pencerenin başlık çubuğu flaşlanır.

en: Compositing Manager
tr: Görüntü Birleştirme Yöneticisi

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
tr: Marco'nun bir kompozisyon yöneticisi olmasına karar verir.

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
tr: Kompozisyon yöneticisi ile hızlı Alt-Tab (pul imgeleri devre dışı bırak)

en: If true, trade off usability for less resource usage
tr: Eğer seçiliyse, daha az kaynak kullanımı için kullanılabilirliği azaltır

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
tr: Eğer seçiliyse, marco tel çerçeveleri kullanarak, canlandırma kullanmayarak ve diğer şekillerde, kullanıcıya daha az geri bildirim verip daha az "doğrudan işlem"e imkân verir. Bu bir çok kullanıcı için kullanılabilirlikte belirgin biz azalmaya neden olur, ama aksi halde kullanışsız olacak terminal sunucuları ve diğer eski uygulamalar için işleyebilirlik sağlayabilir. Ancak tel çerçeve özelliği erişilebilirlik açık olduğunda etkisizleştirilecektir.

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
tr: (Henüz uygulanmamış) Gezinme, pencerelere göre değil uygulamalara göre işler

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
tr: Eğer seçiliyse, Marco'nun pencerelere değil uygulamalara yönelik çalışmasını sağlar. Bu kavram biraz soyuttur, kısacası uygulama temelli çalışma Windows'tan çok Mac'takine benzer. Uygulama temelli kipte bir pencereye odaklandığınızda o uygulamanın bütün pencereleri yükseltilir. Ayrıca bu kipte odaklama amaçlı tıklamalar odaklamadan sonra bir de uygulamaya geçilmez. Uygulama tabanlı kipin büyük bölümü henüz tamamlanmadı.

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
tr: Eski ya da hatalı uygulamaların gerektirdiği hatalı özellikleri kapat

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
tr: Bazı uygulamalar belirtimleri pencere yöneticisinin yanlış işlemesine sebep olacak şekilde göz ardı ederler. Bu seçenek Marco'yu sıkı bir şekilde doğru kipe sokar, bu şayet kullanıcının hatalı işleyen bir uygulama çalıştırmaya ihtiyacı yoksa kullanıcı arayüzünün daha tutarlı olmasını sağlar.

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
tr: Yeni pencerelerin ekranın ortasında oluşturulup oluşturulmayacağını ayarlar

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
tr: Doğru olarak ayarlanmışsa yeni pencereler ekranın ortasında açılır. Aksi halde yeni pencereler ekranın üst solunda açılır.

en: Whether to enable window tiling
tr: Pencere döşemesinin etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
tr: Etkinleştirildiğinde, pencereleri ekran uçlarına bırakmak onları düşey olarak büyültecek ve yatay olarak mevcut alanın yarısını kaplayacak şekilde tekrar boyutlandıracaktır. Pencereyi üst köşeye taşıyıp bırakmak, eğer üste döşeme izini etkinse pencereyi büyültecektir.

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
tr: Ekranın üstüne taşındığında pencerenin büyültülüp büyültülmeyeceği

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
tr: Eğer etkinleştirildiyse, herhangi bir pencereyi ekranın üstüne taşıyıp bırakmak onu büyültecektir. Sadece döşeme izni etkinse çalışır.

en: Window placement mode
tr: Pencere yerleştirme kipi

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
tr: Pencere yerleştirme kipi yeni pencerelerin nasıl konumlandırılacağını belirler. "Otomatik" seçiminde sistem masaüstündeki erişilebilir boş alana bağlı olarak konumu seçer veya boş alan yoksa art arda basitçe sıralar. "İşaretleyici" seçiminde yeni pencereler fare işaretçisinin konumuna göre yerleştirilir. "Elle" seçiminde ise kullanıcının fare veya klavye yardımıyla yeni pencerenin konumunu belirlemesi gerekir.

en: List of applications ignored by show-desktop
tr: show-desktop tarafından göz ardı edilecek uygulama listesi

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
tr: Virgüllerle ayrılmış sınıf listesi. Verilen pencere yöneticisi sınıfına atıfta bulunulan her çalışan grafik arayüzlü uygulama, 'Show Desktop' yani 'Masaüstünü Göster' işlevselliği tarafından göz ardı edilir.

en: Name of workspace
tr: Çalışma alanının adı

en: The name of a workspace.
tr: Çalışma alanının adı.

en: Run a defined command
tr: Tanımlı bir komut çalıştır

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
tr: Uygulamanın pencereleri arasında geriye doğru beliren pencere ile taşı

en: Move backward between windows, using a popup window
tr: Pencereler arasında geriye doğru beliren pencere aracılığıyla taşı

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
tr: Tüm çalışma alanlarında pencereler arası taşımayı beliren pencere ile yap

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
tr: Tüm çalışma alanlarında pencereler arasında geriye doğru beliren pencere aracılığıyla taşı

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
tr: Panellerle ve masaüstü arasında geriye doğru beliren pencere ile taşı

en: Move backward between windows of an application immediately
tr: Uygulamanın pencereleri arasında geriye doğru anında taşı

en: Move backward between windows immediately
tr: Pencereler arası anında taşıma geçici

en: Move backward between panels and the desktop immediately
tr: Panellerle masaüstü arasındaki geri geçişi anında yap

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
tr: Panel "Uygulama Çalıştır" penceresini göster

en: Commands to run in response to keybindings
tr: Tuş kısayollarına karşılık olan çalıştırılacak komutlar

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
tr: /apps/marco/global_keybindings/run_command_N anahtarları bu komutlara karşılık gelen tuş kısayollarını tanımlar. run_command_N için tuş kısayoluna basınca command_N çalışır.

en: The screenshot command
tr: Ekran görüntüsü komutu

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
tr: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot anahtarı bu ayara atanmış komutun çalıştırılması için gereken tuş kısayolunu tanımlar.

en: The window screenshot command
tr: Pencere ekran görüntüsü komutu

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
tr: /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot anahtarı bu ayara atanmış komutun çalıştırılması için gereken tuş kısayolunu tanımlar.

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
tr: Bir pencerenin her zaman diğer pencerelerin üzerinde görünmeyeceği geçişi

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
tr: Pencereyi Kuzey Batı (üst sol) köşeye döşe

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
tr: Pencereyi Kuzey Doğu (üst sağ) köşeye döşe

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
tr: Pencereyi Güney Doğu (alt sağ) köşeye döşe

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
tr: Pencereyi Güney Batı (alt sol) köşeye döşe

en: Bell event
tr: Zil olayı

en: Unknown window information request: %d
tr: Bilinmeyen pencere bilgi isteği: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
tr: <tt>%s</tt> cevap vermiyor.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
tr: Devam etmesi için kısa bir süre bekleyebilir ya da uygulamanın çıkmasını zorlayabilirsiniz.

en: _Wait
tr: _Bekle

en: _Force Quit
tr: _Sonlandır

en: Failed to get hostname: %s
tr: Makine adı alınamadı: %s

en: Missing %s extension required for compositing
tr: Kompozisyon için gerekli olan %s eklentisi eksik

en: Failed to open X Window System display '%s'
tr: X Pencere Sistemi '%s' ekranı açılamadı

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
tr: %s tuşu %x değiştiricileriyle birlikte başka bir uygulama tarafından tuş bağıolarak kullanılıyor

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
tr: <tt>%s</tt> çalıştırılırken bir hata oldu:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
tr: %d komutu tanımlanmamış.

en: No terminal command has been defined.
tr: Hiçbir terminal komutu tanımlanmamış.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
tr: <tt>Çalışma alanının ismini değiştir</tt>

en: New Workspace Name:
tr: Yeni Çalışm Alanı Adı:

en: OK
tr: Tamam

en: Cancel
tr: İptal

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisiyle bağlantıyı kapat

en: Replace the running window manager with Marco
tr: Çalışan pencere yöneticisini Marco ile değiştir

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetici ID belirtin

en: X Display to use
tr: Kullanılacak X Ekranı

en: Initialize session from savefile
tr: Ortamı kayıtlı dosyadan başlat

en: Print version
tr: Sürümü yazdır

en: Make X calls synchronous
tr: X çağrılarını eş zamanlı yap

en: Turn compositing on
tr: Kompozisyonları aç

en: Turn compositing off
tr: Kompozisyonları kapat

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
tr: Büyütülmüş ve dekorasyonları olmayan pencereleri tam ekran yapma

en: Failed to scan themes directory: %s
tr: Tema dizini taranırken hata oluştu: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
tr: Hiç tema bulunamadı! %s varlığından ve bildiğimiz temaları içerdiğinden emin olun.

en: Failed to restart: %s
tr: Yeniden başlatılamadı: %s

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
tr: Hatalı uygulamalara yönelik çözümler devre dışı. Bazı uygulamalar düzgün işlemeyebilir.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
tr: "%s" yazıtipi açıklaması %s GSettings anahtarından ayrıştırılamadı

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
tr: Yapılandırma veritabanında bulunan "%s", fare düğme düzenleyicisi olarak geçerli bir değer değil

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
tr: Yapılandırma veritabanında bulunan "%s", "%s" tuş bağı olarak geçerli bir değer değil

en: Workspace %d
tr: Çalışma Alanı %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
tr: '%2$s' X oturumundaki ekran %1$d geçersiz

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
tr: "%2$s" X oturumundaki ekran %1$d bir pencere yöneticisine zaten sahip; geçerli pencere yöneticisinin yerine bir başkasını koymak için --replace seçeneğini kullanmayı deneyin.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
tr: "%2$s" X oturumundaki ekran %1$d hangi pencere yöneticisine sahip öğrenilemedi

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
tr: "%2$s" X oturumundaki ekran %1$d bir pencere yöneticisine zaten sahip

en: Could not release screen %d on display "%s"
tr: "%2$s" X oturumundaki ekran %1$d serbest bırakılamadı

en: Could not create directory '%s': %s
tr: '%s' dizini oluşturulamadı: %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
tr: '%s' oturum dosyası yazma için açılamadı: %s

en: Error writing session file '%s': %s
tr: '%s' oturum dosyasına yazmada hata: %s

en: Error closing session file '%s': %s
tr: '%s' oturum dosyasını kapamada hata: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
tr: Kaydedilmiş oturum dosyası ayrıştırırken hata: %s

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
tr: Geçerli bir oturum kimliği bulunmasına karşın <marco_session> özniteliğiyle karşılaşıldı

en: Unknown attribute %s on <%s> element
tr: Bilinmeyen öznitelik %s <%s> öğesinde

en: nested <window> tag
tr: iç içe <window> imi

en: Unknown element %s
tr: Bilinmeyen öğe %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
tr: Bu pencereler, &quot;geçerli durumu kaydet&quot; özelliğini desteklemiyorlar ve gelecek girişte kendiniz yeniden başlatmalısınız.

en: Failed to open debug log: %s
tr: Hata ayıklama günlüğü açılamadı: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
tr: fdopen() günlük dosyası %s açılamadı: %s

en: Opened log file %s
tr: %s günlük dosyası açıldı

en: Marco was compiled without support for verbose mode
tr: Marco, ayrıntılı kip desteği olmadan derlenmiş

en: Window manager:
tr: Pencere yöneticisi:

en: Bug in window manager:
tr: Pencere yöneticisinde hata:

en: Window manager warning:
tr: Pencere yöneticisi uyarısı:

en: Window manager error:
tr: Pencere yöneticisi hatası:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
tr: %s penceresi SM_CLIENT_ID'yi ICCCM tarafından belirtilen WM_CLIENT_LEADER'a değil kendine atadı.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
tr: %s penceresi bir yandan yeniden boyutlandırılamaz olduğunu gösteren bir MWM ipucu verirken anlamsız bir biçimde en küçük (%d x %d) ve en büyük (%d x %d) boyut sınırlarını da atıyor.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
tr: Uygulama geçersiz _NET_WM_PID %lu atadı

note: Translators: the title of a window from another machine
en: %s (on %s)
tr: %s (%s üzerinde)

note: Simple case-- don't bother to look it up.  It's root.
en: %s (as superuser)
tr: %s (superuser olarak)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine
en: %s (as %s)
tr: %s (%s olarak)

note: Translators: the title of a window owned by another user * on this machine, whose name we don't know
en: %s (as another user)
tr: %s (diğer kullanıcı olarak)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
tr: Geçersiz WM_TRANSIENT_FOR pencere 0x%lx belirtilen %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
tr: 0x%lx penceresinin %s özelliği beklenen
    %s türü ve %d biçimi yerine %s türü, %d biçimi,
    %d n_items'e sahip.
    Bu büyük olasılıkla uygulamanın bir hatası, pencere yöneticisinin değil.
    Pencerenin başlığı="%s", sınıfı="%s", adı="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
tr: 0x%2$lx penceresinin %1$s özelliği geçersiz UTF-8 içeriyor

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
tr: 0x%2$lx penceresinin %1$s özelliği listedeki öğe %3$d için geçersiz UTF-8 içeriyor

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Window Menu
tr: Pencere Menüsü

en: Window App Menu
tr: Pencere Uygulama Menüsü

en: Minimize Window
tr: Pencereyi Küçült

en: Maximize Window
tr: Pencereyi Büyült

en: Restore Window
tr: Pencereyi Eski Boyutuna Getir

en: Roll Up Window
tr: Pencereyi Yukarı Sar

en: Unroll Window
tr: Pencereyi Geri Sar

en: Keep Window On Top
tr: Pencereyi Üstte Tut

en: Remove Window From Top
tr: Pencereyi Üstten Kaldır

en: Always On Visible Workspace
tr: Her Zaman Görünen Çalışma Alanında

en: Put Window On Only One Workspace
tr: Pencereyi Sadece Bir Çalışma Alanına Yerleştir

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
tr: _Küçült

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
tr: Bü_yült

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
tr: _Büyültmeyi geri al

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
tr: Yukarı _Sar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
tr: _Sarmayı Geri Al

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
tr: _Taşı

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
tr: Yeniden _boyutlandır

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
tr: Başlık Çubuğunu _Ekranda Taşı

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
tr: Her Zaman Ü_stte

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
tr: Her Zaman _Görünen Çalışma Alanında

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
tr: Sadece _Bu Çalışma Alanında

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
tr: _Soldaki Çalışma Alanına Taşı

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
tr: S_ağdaki Çalışma Alanına Taşı

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
tr: _Yukarıdaki Çalışma Alanına Taşı

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
tr: _Aşağıdaki Çalışma Alanına Taşı

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
tr: _Kapat

en: Workspace %d%n
tr: Çalışma Alanı %d%n

en: Workspace 1_0
tr: Çalışma Alanı 1_0

en: Workspace %s%d
tr: Çalışma Alanı %s%d

en: Move to Another _Workspace
tr: _Başka bir Çalışma Alanına Taşı

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the super key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Super
tr: Süper

en: top
tr: üst

en: bottom
tr: alt

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
tr: çerçeve geometrisi "%s" boyutunu tanımlamıyor

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
tr: çerçeve geometrisi "%s" boyutunu "%s" pencere kenarı için tanımlamıyor

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
tr: %g kabul edilebilir bir düğme en-boy oranı değil

en: Frame geometry does not specify size of buttons
tr: Çerçeve geometrisi düğmelerin boyutunu tanımlamıyor

en: Gradients should have at least two colors
tr: Renk geçişlerinde en az iki renk olmalı

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
tr: GTK renk belirtiminde köşeli parantezler arasında durum verilmelidir; örneğin, gtk:fg[NORMAL] belirtiminde NORMAL, durumu gösterir; "%s" ayrıştırılamadı

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
tr: GTK renk belirtiminde durumdan sonra sağ köşeli parantezleri gelmelidir; örneğin, gtk:fg[NORMAL] belirtiminde NORMAL, durumu gösterir; "%s" ayrıştırılamadı

en: Did not understand state "%s" in color specification
tr: Renk belirtimindeki "%s" durumu anlaşılamadı

en: Did not understand color component "%s" in color specification
tr: Renk belirtimindeki "%s" renk bileşeni anlaşılamadı

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
tr: Renk karışımının doğru biçimi "blend/bg_color/fg_color/alpha"dır; "%s" bu biçime uymuyor

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
tr: Renk karışımındaki "%s" alfa değeri ayrıştırılamadı

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
tr: Renk karışımının alfa değeri "%s", 0.0 ile 1.0 arasında değil

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
tr: Gölgelendirmenin doğru biçimi "shade/bas_color/factor"dır; "%s" bu biçime uymuyor

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
tr: Gölgeli rengin gölge katsayısı olan "%s" ayrıştırılamadı

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
tr: Gölgeli rengin gölge katsayısı olan "%s", negatif

en: Could not parse color "%s"
tr: "%s" rengi ayrıştırılamadı

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
tr: Koordinat ifadesi izin verilmeyen '%s' karakterini içeriyor

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
tr: Koordinat ifadesi '%s' gerçel sayısını içeriyor ve bu sayı ayrıştırılamıyor

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
tr: Koordinat ifadesi ayrıştırılamayan '%s' tamsayısını içeriyor

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
tr: Koordinat ifadesi bu metnin başında bilinmeyen bir işleç içeriyor: "%s"

en: Coordinate expression was empty or not understood
tr: Koordinat ifadesi boş ya da anlaşılamadı

en: Coordinate expression results in division by zero
tr: Koordinat ifadesi sıfıra bölümle sonuçlanıyor

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
tr: Koordinat ifadesi bir gerçel sayı üzerinde mod (kalan bulma) işlecini kullanmaya çalıştı

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
tr: Koordinat ifadesi işleneni beklenen "%s", işlecini içeriyor

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
tr: Koordinat ifadesi işleci beklenen bir işlenen içeriyor

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
tr: Koordinat ifadesi bir işlenen yerine işleçle bitiyor

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
tr: Koordinat ifadesi birbirlerinin izleyen ve aralarında işlenen olmayan "%2$c" ve "%1$c" işleçlerini içeriyor

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
tr: Koordinat ifadesi bilinmeyen bir değişken ya da sabit olan "%s" içeriyor

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
tr: Koordinat belirtim ayrıştırıcısı tamponundan taştı.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
tr: Koordinat ifadesi sol parantezi olmayan bir sağ parantez içeriyor

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
tr: Koordinat ifadesi sağ parantezi olmayan bir sol parantez içeriyor

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
tr: Koordinat ifadesi göründüğü kadarıyla ne işleç ne de işlenen içeriyor

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
tr: Tema bir hata ile sonuçlanan ifadeye sahip: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
tr: Bu çerçeve biçeminde <button function="%s" state="%s" draw_ops="her neyse"/> belirtilmek zorunda

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
tr: Eksik <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="her neyse"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
tr: "%s" teması yüklenemedi: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
tr: "%2$s" temasında hiç <%1$s> atanmamış

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
tr: "%2$s" temasında "%1$s" pencere türüne çerçeve biçemi atanmamış, bir <window type="%3$s" style_set="her neyse"/> öğesi ekleyin

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
tr: Kullanıcı tanımlı sabitler büyük harfle başlamalıdır; "%s" buna uymuyor

en: Constant "%s" has already been defined
tr: "%s" sabit değeri zaten tanımlanmış

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
tr: <%2$s> öğesinde "%1$s" özniteliği yok

en: Line %d character %d: %s
tr: Satır %d karakter %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
tr: "%s" özniteliği aynı <%s> öğesinde iki kez kullanılmış

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
tr: "%s" özniteliği bu <%s> öğesi içinde geçerli değil

en: Could not parse "%s" as an integer
tr: "%s" bir tamsayı olarak ayrıştırılamadı

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
tr: "%2$s" dizgisinin sonundaki "%1$s" karakterleri anlaşılmadı

en: Integer %ld must be positive
tr: %ld tamsayısı pozitif olmalı

en: Integer %ld is too large, current max is %d
tr: %ld tamsayısı çok büyük, şu anda üst sınır %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
tr: "%s" bir gerçel sayı olarak ayrıştırılamadı

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
tr: Mantıksal değerler ancak "true" (doğru) ya da "false" (yanlış) değerlerini alabilir; "%s" olamaz

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
tr: Açı 0.0 ile 360.0 arasında olmalı, %g verilmiş

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
tr: Alfa 0.0 (görünmez) ile 1.0 (düz renk) arasında olmalıydı ama %g verilmiş

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
tr: Geçersiz öğe ölçüsü "%s" (şunlardan biri olmalıdır: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
tr: <%s> adı "%s" ikinci kez kullanılmış

en: <%s> parent "%s" has not been defined
tr: <%s> üst değeri "%s" tanımlanmamış

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
tr: <%s> geometrisi "%s" tanımlanmamış

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
tr: <%s>, ya bir geometri ya da geometrisi olan bir üst öğe belirtmeli

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
tr: Arkaplanı anlamlı olabilmesi için bir alfa değeri ile belirtmelisiniz

en: Unknown type "%s" on <%s> element
tr: <%2$s> öğesinde bilinmeyen type "%1$s"

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
tr: <%2$s> öğesinde bilinmeyen style_set "%1$s"

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
tr: "%s" pencere türünün önceden atanmış bir biçem kümesi var

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
tr: <%2$s> altında <%1$s> öğesi kullanılamaz

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
tr: Düğmelere hem "button_width"/"button_height" (en-boy) değerleri hem de "aspect_ratio" değeri verilemez

en: Distance "%s" is unknown
tr: "%s" uzaklığı bilinmiyor

en: Aspect ratio "%s" is unknown
tr: "%s" en-boy oranı bilinmiyor

en: Border "%s" is unknown
tr: "%s" pencere kenarı bilinmiyor

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
tr: <%s> öğesinde "start_angle" (başlama açısı) ya da "from" özniteliği yok

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
tr: <%s> öğesinde "extent_angle" (genişletme açısı) ya da "to" özniteliği yok

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
tr: Renk geçişi türü olarak verilen "%s" değeri anlaşılamadı

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
tr: <%2$s> öğesinin doldurma türü "%1$s" anlaşılamadı

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
tr: <%2$s> öğesi için "%1$s" durumu anlaşılamadı

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
tr: <%2$s> öğesi için "%1$s" gölgesi anlaşılamadı

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
tr: <%2$s> öğesi için "%1$s" oku anlaşılamadı

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
tr: "%s" adında hiç <draw_ops> tanımlanmamış

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
tr: Burada "%s" draw_ops'unu içermek çevrimsel gönderime yol açar

en: Unknown position "%s" for frame piece
tr: Çerçeve parçası için bilinmeyen konum "%s"

en: Frame style already has a piece at position %s
tr: Çerçeve biçeminin %s konumunda zaten bir parça var

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
tr: "%s" adında hiç <draw_ops> tanımlanmamış

en: Unknown function "%s" for button
tr: Düğme için geçersiz işlev "%s"

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
tr: Düğme işlevi "%s" bu sürümde mevcut değil (%d, gereken %d)

en: Unknown state "%s" for button
tr: Düğme için geçersiz durum "%s"

en: Frame style already has a button for function %s state %s
tr: Çerçeve biçeminde %s işlevi, %s durumu için zaten bir düğme var

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
tr: "%s", odak özniteliği için geçerli bir değer değil

en: "%s" is not a valid value for state attribute
tr: "%s", durum özniteliği için geçerli bir değer değil

en: A style called "%s" has not been defined
tr: "%s" adlı bir biçem tanımlanmamış

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
tr: "%s", yeniden boyutlandırma özniteliği için geçerli bir değer değil

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
tr: <%s> öğesinin büyütülmüş/toplanmış durumlarında "resize" özniteliği bulunmamalı

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
tr: <%s> öğesinin büyütülmüş durumlarında "resize" özniteliği bulunmamalı

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
tr: %s durumu, %s yeniden boyutlandırma, %s odak için biçem zaten belirtilmiş

en: Style has already been specified for state %s focus %s
tr: %s durumu, odak %s için biçem zaten belirtilmiş

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
tr: Bir <piece> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
tr: Bir <button> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
tr: Bir <menu_icon> öğesi içinde iki draw_ops olamaz (tema, ya bir draw_ops özniteliğiyle bir <draw_ops> öğesi, ya da iki öğe belirtmiş)

en: Bad version specification '%s'
tr: Kötü sürüm özellikleri '%s'

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
tr: En dıştaki tema unsuru <%s> değil <metacity_theme> olmalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
tr: name/author/date/description öğelerinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
tr: <constant> öğesinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
tr: distance/border/aspect_ratio öğelerinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
tr: draw operation öğesinin içinde <%s> öğesi bulunmamalıdır

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
tr: <%s> öğesi <%s> öğesi içinde kullanılamaz

en: No draw_ops provided for frame piece
tr: Çerçeve parçası için hiç draw_ops sağlanmamış

en: No draw_ops provided for button
tr: Düğme için hiç draw_ops sağlanmamış

en: No text is allowed inside element <%s>
tr: <%s> öğesi içinde hiçbir metin kullanılamaz

en: <%s> specified twice for this theme
tr: Bu temada <%s> iki kez belirtilmiş

en: Failed to find a valid file for theme %s
tr: Tema %s için geçerli bir dosya bulunamadı

en: _OK
tr: _Tamam

en: This is a sample message in a sample dialog
tr: Bu örnek iletişim penceresi için örnek bir iletidir

en: Fake menu item %d
tr: Sahte menü öğesi %d

en: Border-only window
tr: Sadece kenarı olan pencere

en: Bar
tr: Çubuk

en: Normal Application Window
tr: Normal Uygulama Penceresi

en: Dialog Box
tr: İletişim Kutusu

en: Modal Dialog Box
tr: Yardımcı İletişim Kutusu

en: Utility Palette
tr: Araç Paleti

en: Torn-off Menu
tr: Kesilebilir Menü

en: Border
tr: Köşelik

en: Attached Modal Dialog
tr: Bağlı Yardımcı İletişim Penceresi

en: Button layout test %d
tr: Düğme düzeni testi %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
tr: bir pencere çerçevesi çizmek için %g milisaniye

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
tr: Kullanım: marco-theme-viewer [TEMAİSMİ]

en: Error loading theme: %s
tr: Tema yüklenirken hata: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
tr: "%s" teması %g saniye içerisinde yüklendi

en: Normal Title Font
tr: Normal Başlık Yazıtipi

en: Small Title Font
tr: Küçük Başlık Yazıtipi

en: Large Title Font
tr: Büyük Başlık Yazıtipi

en: Button Layouts
tr: Düğme Düzenleri

en: Benchmark
tr: Karşılaştırma

en: Window Title Goes Here
tr: Pencere Başlığı Buraya Gelir

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
tr: %d çerçeve %g istemci taraflı saniyede (%g milisaniye başına çerçeve) ve X sunucu kaynakları ile saat saniyesi olarak %g saniye (%g milisaniye başına çerçeve) içinde çizildi.
