marco 1.25.0 - en to ug translation catalogue (25 entries)

en: Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى

en: Close window
ug: رامكىنى يېپىش

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: Print version
ug: نۇسخىسىنى بېسىش

en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ug: ئەڭ كىچىك(_N)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ug: ئەڭ چوڭ(_X)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ug: ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىش (_X)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ug: كۆرۈنىدىغان خىزمەت رايونىدا تۇرۇش (_A)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ug: مۇشۇ خىزمەت رايونىدىلا (_O)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ug: سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش (_L)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ug: ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش (_I)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش (_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ug: پەستىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش (_D)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Workspace 1_0
ug: خىزمەت مۇھىتى  1_0

en: Workspace %s%d
ug: خىزمەت مۇھىتى  %s%d

en: Move to Another _Workspace
ug: باشقا خىزمەت رايونىغا يۆتكەش(_W)

en: left
ug: سول

en: right
ug: ئوڭ

en: Border
ug: گىرۋەك
