marco 1.25.0 - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Desktop
ur: ڈیسک ٹاپ

en: Current theme
ur: حالیہ تھیم

en: Compositing Manager
ur: انشا پردازی منیجر

en: Cancel
ur: ملتوی

en: Disable connection to session manager
ur: نشست منیجر سے اتصال معطل کریں

en: Specify session management ID
ur: نشست ادارت آئی ڈی متعین کریں

en: Close Window
ur: دریچہ بند کریں

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ur: م_نتقل کریں

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ur: _بند کریں

en: left
ur: بائیں

en: right
ur: دائیں

en: Border
ur: کنارا
