marco 1.25.0 - en to tk translation catalogue (24 entries)

en: Desktop
tk: Desktoap

en: Maximize window
tk: Äpişgäni Ulalt

en: Close window
tk: Äpişgäni ýap

en: Minimize window
tk: Äpişgäni Kiçelt

en: Move window
tk: Äpişgäni Göçir

en: Cancel
tk: Ybtal

en: Disable connection to session manager
tk: Ötürşük müdire baglançy söndir

en: Close Window
tk: Äpişgäni Bagla

en: Window Menu
tk: Äpişge Menüsi

en: Minimize Window
tk: Äpişgäni Kiçelt

en: Maximize Window
tk: Äpişgäni Ulalt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
tk: _Kiçelt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
tk: _Ulalt

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
tk: _Gaýtar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
tk: _Ýygna

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
tk: _Aç

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
tk: Göç_ir

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
tk: _Ýap

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
tk: Şift

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
tk: Kontrol

en: top
tk: üst

en: bottom
tk: ast

en: left
tk: sol

en: right
tk: sag
