markdownpart - en to ar translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
ar: ا&نسخ النص

[ctx: @action]
en: Open Link
ar: افتح الوصلة

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
ar: ا&نسخ عنوان البريد الإلكتروني

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
ar: انسخ عنوان ال&وصلة

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ar: ت&حرير

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ar: اعثر على:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
ar: انتقل إلى المطابقة التّالية

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
ar: انتقل إلى المطابقة السّابقة

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
ar: حسّاس لحالة الأحرف
