markdownpart - en to hi translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
hi: पाठ की नक़ल बनाएं (&C)

[ctx: @action]
en: Open Link
hi: कड़ी खोलें

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
hi: ई-मेल पते की नक़ल करें (&C)

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
hi: कड़ी यूआरएल की नक़ल बनाएँ (&U)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hi: संपादन (&E)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
hi: ढूंढें :

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
hi: अगले मेल पर जाएँ

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
hi: पिछले मेल पर जाएँ

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
hi: केस संवेदनशील मिलाएँ
