markdownpart - en to nn translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
nn: &Kopier tekst

[ctx: @action]
en: Open Link
nn: Opna lenkje

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
nn: &Kopier e-postadresse

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
nn: Kopier &lenkjeadresse

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
nn: Finn:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
nn: Gå til neste treff

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
nn: Gå til førre treff

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
nn: Skil mellom store og små bokstavar
