markdownpart - en to pl translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
pl: S&kopiuj tekst

[ctx: @action]
en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
pl: S&kopiuj adres e-mail

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
pl: Skopiuj adres &URL odnośnika

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
pl: Znajdź:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
pl: Przejdź do następnego pasującego

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
pl: Przejdź do poprzedniego pasującego

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter
