markdownpart - en to ru translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
ru: &Копировать текст

[ctx: @action]
en: Open Link
ru: Открыть ссылку

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
ru: Копировать &адрес электронной почты

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
ru: Копировать адрес &ссылки

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ru: &Правка

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ru: Искать:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
ru: Перейти к следующему вхождению

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
ru: Перейти к предыдущему вхождению

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
ru: С учётом регистра
