markdownpart - en to sv translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
sv: K&opiera text

[ctx: @action]
en: Open Link
sv: Öppna länk

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
sv: &Kopiera e-postadress

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
sv: Kopiera länk&webbadress

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sv: &Redigera

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
sv: Sök:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
sv: Gå till nästa träff

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
sv: Gå till föregående träff

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
sv: Matcha skiftlägeskänsligt
