markdownpart - en to uk translation catalogue (9 entries)

[ctx: @action]
en: &Copy Text
uk: С&копіювати текст

[ctx: @action]
en: Open Link
uk: Відкрити посилання

[ctx: @action]
en: &Copy Email Address
uk: С&копіювати адресу ел. пошти

[ctx: @action]
en: Copy Link &URL
uk: Скопіювати &адресу посилання

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uk: З&міни

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
uk: Знайти:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
uk: Перейти до наступного відповідника

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
uk: Перейти до попереднього відповідника

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCaseCheckButton)
en: Match case sensitive
uk: З урахуванням регістру
