mason_1.0.0-12_eu - en to eu translation catalogue (9 entries)

note: Type: select Choices
en: accept
eu: onartu

note: Type: select Choices
en: reject
eu: baztertu

note: Type: select Choices
en: deny
eu: ukatu

note: Type: select Description
en: Default action for new firewall rules:
eu: Ekintza lehenetsia suebakien arau berrientzako:

note: Type: select Description
en: The new rule default action specifies how Mason will handle unknown packets, when the firewall is in learning mode.
eu: Arau berriaren ekintza lehenetsiak Mason-ek pakete ezezagunak nola kudeatuko dituen zehazten du, suebakia ikasteko moduan dagoenean.

note: Type: select Description
en: The "accept" action will allow the packet through.  "Reject" will stop the packet with a rejection reply, while "deny" will drop the packet silently.
eu: "Onartu" ekintzak paketeari aurrera jarraitze utziko dio. "Baztertu" hautatuz paketea geldituko du baztertu egin dela erantzunez. "Ukatu" erabiltzen bada, paketea jaregingo du erantzunik bidali gabe.

note: Type: select Description
en: Default action for rulesets:
eu: Arau multzoen ekintza lehenetsia:

note: Type: select Description
en: The default action specifies how Mason will handle unknown packets, when the firewall is not in learning mode.
eu: Arau berriaren ekintza lehenetsiak Mason-ek pakete ezezagunak nola kudeatuko dituen zehazten du, suebakia ikasteko moduan ez dagoenean.

note: Type: select Description
en: Again, "accept" allows the packet through, "reject" drops the packet with a reply, and "deny" silently drops the packet.
eu: Berriro, "Onartu" ekintzak paketeari aurrera jarraitze utziko dio. "Baztertu" hautatuz paketea geldituko du baztertu egin dela erantzunez. "Ukatu" erabiltzen bada, paketea jaregingo du erantzunik bidali gabe.
