mason - en to fi translation catalogue (9 entries)

note: Type: select Choices
en: accept
fi: hyväksy

note: Type: select Choices
en: reject
fi: hylkää

note: Type: select Choices
en: deny
fi: estä

note: Type: select Description
en: Default action for new firewall rules:
fi: Uusien palomuurisääntöjen oletustoiminto:

note: Type: select Description
en: The new rule default action specifies how Mason will handle unknown packets, when the firewall is in learning mode.
fi: Uusien sääntöjen oletustoiminto määrittelee miten Mason käsittelee tuntemattomat paketit, kun palomuuri on opettelutilassa.

note: Type: select Description
en: The "accept" action will allow the packet through.  "Reject" will stop the packet with a rejection reply, while "deny" will drop the packet silently.
fi: Toiminto ”hyväksy” päästää paketit läpi, toiminto ”hylkää” pysäyttää paketit lähettäen viestin hylkäämisestä vastauksena ja ”estä” vain pysäyttää paketit hiljaisesti.

note: Type: select Description
en: Default action for rulesets:
fi: Sääntöjoukkojen oletustoiminto:

note: Type: select Description
en: The default action specifies how Mason will handle unknown packets, when the firewall is not in learning mode.
fi: Oletustoiminto määrittelee miten Mason käsittelee tuntemattomat paketit, kun palomuuri ei ole opettelutilassa.

note: Type: select Description
en: Again, "accept" allows the packet through, "reject" drops the packet with a reply, and "deny" silently drops the packet.
fi: Jälleen toiminto ”hyväksy” päästää paketit läpi, ”hylkää” pysäyttää paketit lähettäen vastauksen ja ”estä” pysäyttää paketit hiljaisesti.
