The Tor Project - en to fr_CA translation catalogue (40 entries)

en: Ready
fr_CA: Prêt

en: Choose files
fr_CA: Choisir des fichiers

en: All files
fr_CA: Tous les fichiers

en: Supported files
fr_CA: Fichiers pris en charge

en: Clean
fr_CA: Nettoyer

en: No metadata found
fr_CA: Aucune métadonnée de trouvée

en: Dirty
fr_CA: Sales

en: %s's metadata
fr_CA: Métadonnées de %s

en: Trash your meta, keep your data
fr_CA: Jeter vos méta, garder vos données

en: Website
fr_CA: Site Web

en: Preferences
fr_CA: Préférences

en: Reduce PDF quality
fr_CA: Réduire la qualité PDF

en: Reduce the produced PDF size and quality
fr_CA: Réduire la taille et la qualité des PDF produits

en: Add unsupported file to archives
fr_CA: Ajouter le(s) fichier(s) non pris en charge aux archives

en: Add non-supported (and so non-anonymised) file to output archive
fr_CA: Ajouter le(s) fichier(s) non pris en charge (et donc non anonymisés) aux archives produites

en: Unknown
fr_CA: Inconnu

en: Not-supported
fr_CA: Non pris en charge

en: Harmless fileformat
fr_CA: Format de fichier inoffensif

en: Fileformat not supported
fr_CA: Format de fichier non pris en charge

en: These files can not be processed:
fr_CA: Ces fichiers ne peuvent pas être traités :

en: Filename
fr_CA: Nom de ficher

en: Reason
fr_CA: Raison

en: Non-supported files in archive
fr_CA: Fichiers non pris en charge dans l'archive

en: Include
fr_CA: Inclure

en: MAT is not able to clean the following files, found in the %s archive
fr_CA: MAT ne peut pas nettoyer les fichiers suivants trouvés dans l'archive %s

en: Checking %s
fr_CA: Vérification de %s

en: Cleaning %s
fr_CA: Nettoyage de %s

en: Metadata
fr_CA: Métadonnées

en: Name
fr_CA: Nom

en: Content
fr_CA: Contenu

en: Supported formats
fr_CA: Formats pris en charge

en: Support
fr_CA: Soutien

en: Method
fr_CA: Méthode

en: Remaining
fr_CA: Restant

en: Fileformat
fr_CA: Format de fichier

en: _File
fr_CA: _Fichier

en: _Edit
fr_CA: _Modifier

en: _Help
fr_CA: _Aide

en: Add
fr_CA: Ajouter

en: State
fr_CA: État
