The Tor Project - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Ready
id: Siap

en: Choose files
id: Pilih berkas

en: All files
id: Semua Berkas

en: Supported files
id: Berkas yang didukung

en: Clean
id: Bersih

en: No metadata found
id: Tidak ada metadata yang ditemukan

en: Dirty
id: Kotor

en: %s's metadata
id: metadata %s

en: Trash your meta, keep your data
id: Buang meta Anda, simpan data Anda

en: Website
id: Situs Web

en: Preferences
id: Preferensi

en: Reduce PDF quality
id: Kurangi kualitas PDF

en: Reduce the produced PDF size and quality
id: Kurangi ukuran dan kualitas PDF yang dihasilkan

en: Add unsupported file to archives
id: Tambahkan berkas yang tidak didukung ke dalam arsip

en: Add non-supported (and so non-anonymised) file to output archive
id: Tambahkan berkas yang tidak didukung (tidak terlalu anonim) ke arsip keluaran

en: Unknown
id: Tidak diketahui

en: Not-supported
id: Tidak-didukung

en: Harmless fileformat
id: Format berkas nirbahaya

en: Fileformat not supported
id: Format berkas tidak didukung

en: These files can not be processed:
id: Berkas ini tidak bisa diproses:

en: Filename
id: Nama berkas

en: Reason
id: Alasan

en: Non-supported files in archive
id: Berkas tidak didukung dalam arsip

en: Include
id: Sertakan

en: MAT is not able to clean the following files, found in the %s archive
id: MAT tidak dapat membersihkan berkas berikut, ditemukan di dalam arsip %s

en: Checking %s
id: Memeriksa %s

en: Cleaning %s
id: Membersihkan %s

en: Name
id: Nama

en: Content
id: Konten

en: Supported formats
id: Format didukung

en: Support
id: Dukungan

en: Method
id: Metode

en: Remaining
id: Tersisa

en: Fileformat
id: Format Berkas

en: _File
id: _Berkas

en: _Edit
id: _Sunting

en: _Help
id: _Bantuan

en: Add
id: Tambah

en: State
id: Negara
