The Tor Project - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Ready
it: Pronto

en: Choose files
it: Scegli i file

en: All files
it: Tutti i file

en: Supported files
it: File supportati

en: Clean
it: Togli

en: No metadata found
it: Nessun metadato trovato

en: Dirty
it: Sporco

en: %s's metadata
it: Metadati di %s

en: Trash your meta, keep your data
it: Butta i tuoi meta, tieni i tuoi dati

en: Website
it: Sito web

en: Preferences
it: Preferenze

en: Reduce PDF quality
it: Riduci qualità PDF

en: Reduce the produced PDF size and quality
it: Riduci la dimensione e qualità del PDF prodotto

en: Add unsupported file to archives
it: Aggiungi file non supportato agli achivi

en: Add non-supported (and so non-anonymised) file to output archive
it: Aggiungi file non supportato (e quindi non anonimizzato) all'archivio di destinazione

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Not-supported
it: Non supportato

en: Harmless fileformat
it: Formato file innocuo

en: Fileformat not supported
it: Formato file non supportato

en: These files can not be processed:
it: Questi file non possono essere elaborati:

en: Filename
it: Nome file

en: Reason
it: Motivo

en: Non-supported files in archive
it: File non supportati nell'archivio

en: Include
it: Includi

en: MAT is not able to clean the following files, found in the %s archive
it: MAT non riesce a pulire i seguenti file, trovati nell'archivio %s

en: Checking %s
it: Controllo %s in corso

en: Cleaning %s
it: Pulitura %s in corso

en: Metadata
it: Metadati

en: Name
it: Nome

en: Content
it: Contenuto

en: Supported formats
it: Formati supportati

en: Support
it: Supporto

en: Method
it: Metodo

en: Remaining
it: Rimanenti

en: Fileformat
it: Formato file

en: _Edit
it: _Modifica

en: _Help
it: _Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: State
it: Stato
