The Tor Project - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Ready
ja: 準備完了

en: Choose files
ja: ファイルを選択

en: All files
ja: すべてのファイル

en: Supported files
ja: サポートされているファイル

en: Clean
ja: クリーン

en: No metadata found
ja: メタデータが見つかりません

en: Dirty
ja: 汚れている

en: %s's metadata
ja: %sのメタデータ

en: Trash your meta, keep your data
ja: メタを捨てて、データを維持する

en: Website
ja: ウェブサイト

en: Preferences
ja: 設定

en: Reduce PDF quality
ja: PDFのクォリティを削減

en: Reduce the produced PDF size and quality
ja: 作成されたPDFのサイズとクォリティを削減

en: Add unsupported file to archives
ja: サポートされていないファイルをアーカイブに追加

en: Add non-supported (and so non-anonymised) file to output archive
ja: 非サポート(また、非匿名化)ファイルを追加し、アーカイブに出力

en: Unknown
ja: 不明

en: Not-supported
ja: 非サポート

en: Harmless fileformat
ja: 無害なファイルフォーマット

en: Fileformat not supported
ja: サポートされていないファイルフォーマット

en: These files can not be processed:
ja: これらのファイルは処理できません:

en: Filename
ja: ファイル名

en: Reason
ja: 理由

en: Non-supported files in archive
ja: アーカイブ内にサポートされていないファイル

en: Include
ja: 含める

en: MAT is not able to clean the following files, found in the %s archive
ja: MAT は %s アーカイブ内で発見された以下のファイルをクリーンできません。

en: Checking %s
ja: %sを確認中

en: Cleaning %s
ja: %sをクリーニング中

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Name
ja: 名前

en: Content
ja: 内容

en: Supported formats
ja: サポートされているフォーマット

en: Support
ja: サポート

en: Method
ja: メソッド

en: Remaining
ja: リネーム

en: Fileformat
ja: ファイルフォーマット

en: Add
ja: 追加

en: State
ja: 状態
