matchbox - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Add
de: Hinzufügen

en: Hide
de: Verstecken

en: CPU: %i %%, MEMORY: %i %%
de: CPU: %i %%, Speicher: %i %%

en: CPU/Mem Monitor
de: CPU-/Speicher-Monitor

en: No wireless cards detected
de: Keine Wireless-Karten erkannt

en: Wireless Monitor
de: Wireless-Monitor

en: %a %b %e %k:%M:%S %Y
de: %a, %e. %b %Y, %k:%M:%S

en: Clock
de: Uhr

en: Battery power very low !
    
    Time Left: %.2i minutes
de: Batteriestand sehr niedrig!
    
    Verbleibend: %.2i min

en: AC Connected
    Charging: %.2i %%
de: Am Netzteil
    Ladend: %.2i %%

en: AC Connected
    Fully charged.
de: Am Netzteil
    Voll geladen

en: Battery Power
    Juice %.2i %%
    Time left: %.2i h. %.2i min.
de: Batteriestand
    Füllung %.2i %%
    Verbleibend: %2i u.%.2i min

en: Battery Power
     Device read error.
de: Batteriestand
    Fehler beim Auslesen.

en: Battery Monitor
de: Batteriemonitor
