mate-applets 1.25.3 - en to sr@latin translation catalogue (389 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
sr@latin: Proizvodnja programčeta za stanje upotrebljivosti

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sr@latin: Proizvodnja programčeta za stanje upotrebljivosti tastature

en: Keyboard Accessibility Status
sr@latin: Stanje upotrebljivosti tastature

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sr@latin: Prikazuje stanje za mogućnosti u vezi sa upotrebljivošću tastature

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sr@latin: Prikazuje stanje mogućnosti u vezi sa upotrebljivošću kao što su zadržani izmenjivači

en: There was an error launching the help viewer: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri pokretanju pregledača pomoći: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju prozorčeta postavki tastature: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sr@latin: Postavke za upotrebljivost _tastature

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _About
sr@latin: _O programu

en: AccessX Status
sr@latin: Stanje upotrebljivosti

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sr@latin: Prikazuje stanje tastature kada se koriste mogućnosti u vezi sa upotrebljivošću.

en: XKB Extension is not enabled
sr@latin: XKB proširenje nije uključeno

en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška

en: Error: %s
sr@latin: Greška: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sr@latin: Prikazuje tekuće stanje mogućnosti u vezi sa upotrebljivošću tastature

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: System is running on AC power
sr@latin: Sistem se napaja iz električne mreže

en: System is running on battery power
sr@latin: Sistem radi na baterije

en: Battery charged (%d%%)
sr@latin: Baterija je napunjena (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
sr@latin: Preostalo je nepoznato vremena (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sr@latin: Nepoznato vremena (%d%%) do pune baterije

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sr@latin: Preostaje %d %s i %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sr@latin: %d %s %d %s do pune baterije (%d%%)

en: Battery Monitor
sr@latin: Praćenje stanja baterije

en: Your battery is now fully recharged
sr@latin: Baterija je sada u potpunosti napunjena

en: Battery Notice
sr@latin: Obaveštenje o bateriji

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sr@latin: Preostalo vam je ukupno %d%% od kapaciteta baterije.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr@latin: Da ne bi izgubili podatke:
     • priključite prenosni računar na električnu mrežu, ili
     • sačuvajte otvorene dokumente i isključite računar.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr@latin: Da ne bi izgubili podatke:
     • prebacite prenosni računar u pripravnost,
     • priključite ga na električnu mrežu, ili
     • sačuvajte otvorene dokumente i isključite računar.

en: Your battery is running low
sr@latin: Baterija je gotovo prazna

en: No battery present
sr@latin: Baterija nije prisutna

en: Battery status unknown
sr@latin: Nepoznato stanje baterije

en: N/A
sr@latin: Nedostupno

en: There was an error displaying help: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sr@latin: Ova alatka prikazuje stanje baterije vašeg prenosnog računara.

en: Battery Charge Monitor
sr@latin: Praćenje stanja baterije

en: Monitor a laptop's remaining power
sr@latin: Pratite preostalu struju prenosnog računara

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr@latin: Postavke praćenja stanja baterije

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Show time/percentage:
sr@latin: Pri_kaži vreme/postotak:

en: Show _time remaining
sr@latin: Prikaži preostalo _vreme

en: Show _percentage remaining
sr@latin: Prikaži preostali _postotak

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: _Warn when battery charge drops to:
sr@latin: _Upozori kada je popunjenost baterija padne na:

en: Percent
sr@latin: Postotak

en: Minutes Remaining
sr@latin: Preostalo minuta

en: _Notify when battery is fully recharged
sr@latin: _Obavesti kada se baterija potpuno napuni

en: Notifications
sr@latin: Obaveštenja

en: Battstat Factory
sr@latin: Fabrika programčeta za praćenje stanja baterije

en: Red value level
sr@latin: Vrednost za crveno

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sr@latin: Stanje baterije ispod kojeg se baterija prikazuje u crvenoj boji. Takođe vrednost za koju se prikazuje upozorenje o popunjenosti baterije.

en: Warn on low time rather than low percentage
sr@latin: Upozori kada preostane malo vremena umesto malog postotka

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sr@latin: Koristi vrednost određenu sa red_value kao preostalo vreme za prikaz upozorenja umesto postotka.

en: Low Battery Notification
sr@latin: Obaveštenje o slaboj bateriji

en: Notify user when the battery is low.
sr@latin: Obavesti korisnika kada je baterija slaba.

en: Full Battery Notification
sr@latin: Obaveštenje o punoj bateriji

en: Notify user when the battery is full.
sr@latin: Obavesti korisnika kada se napuni baterija.

en: Beep for warnings
sr@latin: Sviraj radi upozorenja

en: Beep when displaying a warning.
sr@latin: Sviraj pri prikazivanju upozorenja.

en: Show the time/percent label
sr@latin: Prikaži vreme/postotak napunjenosti

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sr@latin: 0 za isključivanje oznake, 1 za procenat i 2 za preostalo vreme.

en: Battery Status Utility
sr@latin: Alatka za stanje baterije

en: Battery power low
sr@latin: Baterija slaba

en: Battery fully re-charged
sr@latin: Baterija u potpunosti napunjena

en: Available palettes
sr@latin: Dostupne palete

en: Insert "%s"
sr@latin: Umetni „%s“

en: Insert special character
sr@latin: Umetni naročiti znak

en: insert special character %s
sr@latin: umetni naročiti znak %s

en: Character Palette
sr@latin: Paleta znakova

en: Insert characters
sr@latin: Unesite znakove

en: Charpicker Applet Factory
sr@latin: Fabrika za programče za izbor znakova

en: Characters shown on applet startup
sr@latin: Znakovi koji se prikazuju po pokretanju programčeta

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sr@latin: Niska koju je izabrao korisnik pri poslednjoj upotrebi programčeta. Ova niska će biti prikazana kada korisnik pokrene programče.

en: List of available palettes
sr@latin: Spisak dostupnih paleta

en: List of strings containing the available palettes.
sr@latin: Spisak niski koje sadrže dostupne palete.

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Palette:
sr@latin: _Paleta:

en: Palette entry
sr@latin: Unos u paleti

en: Modify a palette by adding or removing characters
sr@latin: Izmenite paletu dodavanjem ili uklanjanjem znakova

en: Add Palette
sr@latin: Dodaj paletu

en: Edit Palette
sr@latin: Uredi paletu

en: Palettes list
sr@latin: Spisak paleta

en: _Palettes:
sr@latin: _Palete:

en: Add button
sr@latin: Dodaj dugme

en: Click to add a new palette
sr@latin: Kliknite da dodate novu paletu

en: Edit button
sr@latin: Uredi dugme

en: Click to edit the selected palette
sr@latin: Kliknite da uredite izabranu paletu

en: Delete button
sr@latin: Obriši dugme

en: Click to delete the selected palette
sr@latin: Kliknite da obrišete izabranu paletu

en: Character Palette Preferences
sr@latin: Postavke palete znakova

en: C_ommand:
sr@latin: N_aredba:

en: Command
sr@latin: Naredba

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sr@latin: Postavke praćenja frekvencije procesora

en: _Monitored CPU:
sr@latin: _Nadgledani procesori:

en: Monitor Settings
sr@latin: Podešavanje monitora

en: _Appearance:
sr@latin: _Izgled:

en: Show CPU frequency as _frequency
sr@latin: Prikaži frekvenciju procesora

en: Show frequency _units
sr@latin: Prikaži i merne jedinice

en: Show CPU frequency as _percentage
sr@latin: Prikaži frekvenciju procesora u _procentima

en: Display Settings
sr@latin: Podešavanje ekrana

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sr@latin: Praćenje promene frekvencije procesora

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sr@latin: Praćenje promene frekvencije procesora

en: CPU to Monitor
sr@latin: Prati procesor

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sr@latin: Izaberite procesor da pratite. Nema potrebe da menjate na jednoprocesorskom sistemu.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
sr@latin: Vrednost 0 označava prikaz programčeta sa grafikom (samo slika), 1 prikaz sa tekstom (bez slike) a 2 prikaz i grafika i teksta.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sr@latin: Vrsta teksta ѕa prikaz (ako je tekst uključen).

en: Could not open help document
sr@latin: Ne mogu da otvorim dokument pomoći

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sr@latin: Ova alatka prikazuje tekuće stanje frekvencije procesora.

en: This utility shows the current CPU Frequency
sr@latin: Ova alatka prikazuje tekuću frekvenciju procesora

en: Graphic
sr@latin: Grafik

en: Text
sr@latin: Tekst

en: Graphic and Text
sr@latin: Grafik i tekst

en: Frequency Scaling Unsupported
sr@latin: Nije podržana promena frekvencije

en: CPU frequency scaling unsupported
sr@latin: Izmena frekvencije procesora nije podržana

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
sr@latin: Nećete moći da izmenite frekvenciju računara. Računar možda nije dobro podešen ili ne podržava izmenu frekvencije procesora.

en: Change CPU Frequency scaling
sr@latin: Promene frekvencije procesora

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sr@latin: Potrebna su ovlašćenja za promenu frekvencije procesora.

en: Drive Mount Applet Factory
sr@latin: Proizvodnja programčeta za priključivanje diskova

en: Factory for drive mount applet
sr@latin: Proizvodnja programčeta za priključivanje diskova

en: Disk Mounter
sr@latin: Priključenje diska

en: Mount local disks and devices
sr@latin: Priključite lokalne diskove i uređaje

en: (mounted)
sr@latin: (priključen)

en: (not mounted)
sr@latin: (nije priključen)

en: _Play DVD
sr@latin: _Pusti DVD

en: _Play CD
sr@latin: _Pusti CD

en: _Open %s
sr@latin: _Otvori %s

en: Un_mount %s
sr@latin: Is_ključi %s

en: _Mount %s
sr@latin: _Priključi %s

en: _Eject %s
sr@latin: _Izbaci %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr@latin: Programče za priključivanje i isključivanje blok uređaja.

en: Eyes
sr@latin: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
sr@latin: Par očiju za vaš panel

en: Directory in which the theme is located
sr@latin: Direktorijum u kom se nalazi tema

en: _Select a theme:
sr@latin: _Izaberite temu:

en: Themes
sr@latin: Teme

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
sr@latin: Šašave oči za Gnomov panel koja prate kursor miša.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr@latin: Pogledom oči verno prate kretnju miša

en: Can not launch the eyes applet.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem programče s očima.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sr@latin: Došlo je do kobne greške pri pokušaju učitavanja teme.

en: Details
sr@latin: Detalji

en: _Update
sr@latin: _Ažuriraj

en: City:
sr@latin: Mesto:

en: Last update:
sr@latin: Poslednja dopuna:

en: Conditions:
sr@latin: Uslovi:

en: Sky:
sr@latin: Nebo:

en: Temperature:
sr@latin: Temperatura:

en: Feels like:
sr@latin: Oseća se kao:

en: Dew point:
sr@latin: Tačka rose:

en: Relative humidity:
sr@latin: Relativna vlažnost:

en: Wind:
sr@latin: Vetar:

en: Pressure:
sr@latin: Pritisak:

en: Visibility:
sr@latin: Vidljivost:

en: Sunrise:
sr@latin: Zora:

en: Sunset:
sr@latin: Zalazak:

en: Current Conditions
sr@latin: Tekuće prilike

en: Forecast Report
sr@latin: Vremenska prognoza

en: See the ForeCast Details
sr@latin: Pogledajte detaljnu prognozu

en: Forecast
sr@latin: Prognoza

en: _Visit Weather.com
sr@latin: _Posetite Weather.com

en: Visit Weather.com
sr@latin: Posetite Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
sr@latin: Kliknite da posetite Weather.com

en: Radar Map
sr@latin: Radarska mapa

en: Factory for creating the weather applet.
sr@latin: Fabrika za pravljenje programčeta za vreme.

en: Weather Report
sr@latin: Izveštaj o vremenu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr@latin: Praćenje trenutnih vremenskih prilika i vremenske prognoze

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sr@latin: Programče panela za praćenje lokalnih vremenskih prilika.

en: _Details
sr@latin: _Detalji

en: MATE Weather
sr@latin: Gnom vreme

en: Weather Forecast
sr@latin: Vremenska prognoza

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sr@latin: Mesto: %s
    Nebo: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
sr@latin: Osvežava...

en: Forecast not currently available for this location.
sr@latin: Prognoza nije trenutno dostupna za ovo mesto.

en: Location view
sr@latin: Pregled prema mestu

en: Select Location from the list
sr@latin: Izaberite mesto iz spiska

en: Update spin button
sr@latin: Osveži vrteće dugme

en: Spinbutton for updating
sr@latin: Vrteće dugme za osvežavanje

en: Address Entry
sr@latin: Unos adrese

en: Enter the URL
sr@latin: Unesite adresu

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sr@latin: Neuspelo učitavanje XML baze sa mestima.  Prijavite ovo kao grešku.

en: Weather Preferences
sr@latin: Postavke vremena

en: _Automatically update every:
sr@latin: _Automatsko osvežavanje svakih:

en: _Temperature unit:
sr@latin: _Jedinica temperature:

en: Kelvin
sr@latin: Kelvini

en: Celsius
sr@latin: Celzijusi

en: Fahrenheit
sr@latin: Farenhajti

en: _Wind speed unit:
sr@latin: Jedinica _brzine vetra:

en: km/h
sr@latin: km/č

en: mph
sr@latin: milja/č

en: knots
sr@latin: čvorova

en: Beaufort scale
sr@latin: Boforova skala

en: _Pressure unit:
sr@latin: Jedinica _pritiska:

en: atm
sr@latin: atmosfera

en: _Visibility unit:
sr@latin: Jedinica _vidljivosti:

en: meters
sr@latin: metara

en: km
sr@latin: kilometara

en: miles
sr@latin: milja

en: Enable _radar map
sr@latin: Uključi _radarsku mapu

en: Use _custom address for radar map
sr@latin: Koristi proizvoljnu _adresu za radarsku mapu

en: A_ddress:
sr@latin: A_dresa:

en: Update
sr@latin: Osveži

en: minutes
sr@latin: minuta

en: Display
sr@latin: Prikaz

en: General
sr@latin: Opšte

en: _Select a location:
sr@latin: Izaberite _mesto:

en: _Find:
sr@latin: Na_đi:

en: Find _Next
sr@latin: Nađi _sledeći

en: Location
sr@latin: Mesto

en: System Monitor
sr@latin: Praćenje sistema

en: A system load indicator
sr@latin: Pokazatelj opterećenja sistema

en: Enable CPU load graph
sr@latin: Prikaži grafik opterećenja procesora

en: Enable memory load graph
sr@latin: Prikaži grafik zauzeća memorije

en: Enable network load graph
sr@latin: Prikaži grafik opterećenja mreže

en: Enable swap load graph
sr@latin: Prikaži grafik zauzeća zamene za memoriju (swap)

en: Enable load average graph
sr@latin: Prikaži grafik prosečnog opterećenja

en: Enable disk load graph
sr@latin: Prikaži grafik opterećenja diska

en: Applet refresh rate in milliseconds
sr@latin: Brzina osvežavanja programčeta u milisekundama

en: Graph size
sr@latin: Veličina grafika

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sr@latin: Za vodoravne panele, širina grafika u tačkama. Za uspravne panele, ovo je visina grafika.

en: Graph color for user-related CPU activity
sr@latin: Boja grafika za korisničke aktivnosti procesora

en: Graph color for system-related CPU activity
sr@latin: Boja grafika za sistemske aktivnosti procesora

en: Graph color for nice-related CPU activity
sr@latin: Boja grafika za aktivnosti procesora sa manjim prioritetom

en: Graph color for iowait related CPU activity
sr@latin: Boja grafika za aktivnosti procesora pri čekanju na U/I

en: CPU graph background color
sr@latin: Boja pozadine za grafik procesora

en: Graph color for user-related memory usage
sr@latin: Boja grafika za korisničku upotrebu memorije

en: Graph color for shared memory
sr@latin: Boja grafika za deljenu memoriju

en: Graph color for buffer memory
sr@latin: Boja grafika za baferisanu memoriju

en: Graph color for cached memory
sr@latin: Boja grafika za keš memoriju

en: Memory graph background color
sr@latin: Boja pozadine za praćenje memorije

en: Graph color for input network activity
sr@latin: Boja grafika za praćenje primljenih podataka u mreži

en: Graph color for output network activity
sr@latin: Boja grafika za praćenje poslatih podataka u mreži

en: Graph color for loopback network usage
sr@latin: Boja grafika za povratnu aktivnosti u mreži

en: Network graph background color
sr@latin: Boja pozadine za praćenje mreže

en: Graph color for user-related swap usage
sr@latin: Boja grafika za korisničku upotrebu zamene za memorije (swap)

en: Swap graph background color
sr@latin: Boja pozadine za praćenje zamene za memoriju (swap)

en: Graph color for load average
sr@latin: Boja grafika za prosečno opterećenje

en: Load graph background color
sr@latin: Boja pozadine za praćenje opterećenja

en: Graph color for disk read
sr@latin: Boja grafika za čitanje sa diska

en: Graph color for disk write
sr@latin: Boja grafika za upis na disk

en: Background color for disk load graph
sr@latin: Boja pozadine za grafik opterećenja diska

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sr@latin: Pokretačka datoteka koju treba pokrenuti kao program za praćenje sistema

en: System Monitor Preferences
sr@latin: Postavke praćenja sistema

en: _Processor
sr@latin: _Procesor

en: _Memory
sr@latin: _Memorija

en: _Network
sr@latin: M_reža

en: S_wap Space
sr@latin: _Zamena za memoriju (swap)

en: _Load
sr@latin: _Opterećenje

en: _Harddisk
sr@latin: _Tvrdi disk

en: Monitored Resources
sr@latin: Praćeni resursi

en: pixels
sr@latin: piksela

en: milliseconds
sr@latin: milisekundi

en: Options
sr@latin: Mogućnosti

en: _User
sr@latin: _Korisnik

en: S_ystem
sr@latin: _Sistem

en: N_ice
sr@latin: _Manje prioritetno

en: I_OWait
sr@latin: U_Ičekanje

en: I_dle
sr@latin: _Neuposlen

en: Processor
sr@latin: Procesor

en: Sh_ared
sr@latin: _Deljena

en: _Buffers
sr@latin: _Baferi

en: Cach_ed
sr@latin: Keš_irana

en: F_ree
sr@latin: _Slobodna

en: Memory
sr@latin: Memorija

en: _In
sr@latin: _Primljeno

en: _Out
sr@latin: P_oslato

en: _Local
sr@latin: _Lokalno

en: _Background
sr@latin: _Pozadina

en: Network
sr@latin: Mreža

en: _Used
sr@latin: Is_korišćeno

en: _Free
sr@latin: _Slobodno

en: Swap Space
sr@latin: Zamena za memoriju (swap)

en: _Average
sr@latin: Pro_sečno

en: Load
sr@latin: Opterećenje

en: _Read
sr@latin: _Čitanje

en: _Write
sr@latin: _Upis

en: Harddisk
sr@latin: Tvrdi disk

en: Colors
sr@latin: Boje

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sr@latin: Praćenje opterećenja sistema omogućava prikaz grafika za procesor, memoriju, i memoriju na disku, a uz to i mrežni saobraćaj.

en: There was an error executing '%s': %s
sr@latin: Došlo je do greške pri izvršavanju „%s“: %s

en: Load Average
sr@latin: Prosečno opterećenje

en: The system load average is %0.02f
sr@latin: Prosečno opterećenje sistema je %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sr@latin: %s:
    Prima %s
    Šalje %s

en: CPU Load
sr@latin: Opterećenje procesora

en: Memory Load
sr@latin: Opterećenje memorije

en: Net Load
sr@latin: Opterećenje mreže

en: Swap Load
sr@latin: Opterećenje memorije na disku

en: Disk Load
sr@latin: Opterećenje diska

en: _Open System Monitor
sr@latin: _Pokreni Praćenje sistema

en: Netmask:
sr@latin: Mrežna _maska:

en: unknown
sr@latin: nepoznati

en: none
sr@latin: nema

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Sticky Notes Applet Factory
sr@latin: Proizvodnja programčeta za beleške

en: Sticky Notes
sr@latin: Beleške

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sr@latin: Napravite, gledajte i upravljajte beleškama na radnoj površini

en: This note is locked.
sr@latin: Ova beleška je zaključana.

en: This note is unlocked.
sr@latin: Ova beleška je otključana.

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Delete All
sr@latin: Obriši _sve

en: Delete all sticky notes?
sr@latin: Da obrišem sve lepljive beleške?

en: This cannot be undone.
sr@latin: Ovo ne možete poništiti.

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: Delete this sticky note?
sr@latin: Da obrišem lepljivu belešku?

en: Sticky Note
sr@latin: Beleške

en: Lock/Unlock note
sr@latin: Zaključaj/otključaj belešku

en: Resize note
sr@latin: Promeni veličinu beleške

en: Sticky Notes Preferences
sr@latin: Postavke za belešku

en: Default Note Properties
sr@latin: Podešavanje podrazumevane beleške

en: _Width:
sr@latin: _Širina:

en: H_eight:
sr@latin: _Visina:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sr@latin: Izaberite podrazumevanu širinu beleške (u pikselima)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sr@latin: Izaberite podrazumevanu visinu beleške (u pikselima)

en: Use co_lor from the system theme
sr@latin: Koristi boju iz _sistemske teme

en: Font Co_lor:
sr@latin: Bo_ja fonta:

en: Note C_olor:
sr@latin: _Boja beleške:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sr@latin: Postavlja podrazumevanu boju za sve beleške

en: Pick a default sticky note color
sr@latin: Izaberite podrazumevanu boju za beleške

en: Use fo_nt from the system theme
sr@latin: Koristi font iz s_istemske teme

en: Choose a font to use for all sticky notes
sr@latin: Postavlja podrazumevani font za sve beleške

en: Pick a default sticky note font
sr@latin: Izaberite podrazumevani font za beleške

en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

en: _Put notes on all workspaces
sr@latin: Postavi na sve _radne površine

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sr@latin: Da li da prikažem beleške na svim radnim prostorima

en: Force _default color and font on notes
sr@latin: Da li da _nametnem podrazumevanu boju i slovni lik za sve beleške

en: Choose if the default style is forced on all notes
sr@latin: Da li da nametnem podrazumevani stil za sve beleške

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sr@latin: _Sakrij beleške kada kliknem na radnu površ

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sr@latin: Da li da sakrijem sve beleške kada kliknete na radnu površinu

en: Sticky Note Properties
sr@latin: Osobine beleške

en: Properties
sr@latin: Osobine

en: _Title:
sr@latin: _Titula:

en: Specify a title for the note
sr@latin: Upišite naslov za belešku

en: Use default co_lor
sr@latin: _Koristi podrazumevanu boju

en: Font C_olor:
sr@latin: _Boja fonta:

en: Note _Color:
sr@latin: B_oja beleške:

en: Use default fo_nt
sr@latin: K_oristi podrazumevani font

en: Choose a color for the note
sr@latin: Uobičajena boja beleške

en: Pick a color for the sticky note
sr@latin: Izaberite boju za beleške

en: Choose a font for the note
sr@latin: Uobičajeni font beleške

en: Pick a font for the sticky note
sr@latin: Izaberite font za belešku

en: Default width for new notes
sr@latin: Uobičajena širina za nove beleške

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sr@latin: Uobičajena širina u tačkama za nove beleške.

en: Default height for new notes
sr@latin: Uobičajena visina za nove beleške

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sr@latin: Uobičajena visina u tačkama za nove beleške.

en: Default color for new notes
sr@latin: Uobičajena boja za nove beleške

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sr@latin: Uobičajena boja za nove beleške. Ovo treba da bude HTML heksadekadni navod boje, npr. „#30FF50“.

en: Default color for font
sr@latin: Uobičajena boja slovnog lika

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
sr@latin: Uobičajena boja za nove beleške. Ovo treba da bude HTML heksadekadni navod boje, npr. „#000000“.

en: Default font for new notes
sr@latin: Uobičajeni slovni lik za nove beleške

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sr@latin: Uobičajeni font za nove beleške. Ovo treba da bude ime fonta za Pango, npr. „Sans Italic 10“.

en: Sticky notes' workspace stickyness
sr@latin: Lepljivost beleški za radnu površinu

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sr@latin: Određuje da li se beleške vide na SVIM radnim površinama, ili ne.

en: Sticky notes' locked state
sr@latin: Zaključano stanje beleški

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sr@latin: Određuje da li su beleške zaključane (ne mogu se izmeniti) ili ne.

en: Date format of note's title
sr@latin: Obrazac za datum u naslovima beleški

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sr@latin: Uobičajeno, kada se naprave beleške, koristi se tekući datum za naslov. Ovaj obrazac se koristi; sve što prihvata strftime() je dozvoljeno.

en: Whether to use the default system color
sr@latin: Da li se koristi podrazumevana boja sistema

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sr@latin: Ukoliko je ova opcija isključena, može se koristiti boja po izboru kao uobičajena boja za sve beleške.

en: Whether to use the default system font
sr@latin: Da li se koristi podrazumevani sistemski slovni lik

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sr@latin: Ukoliko je ova opcija isključena, može se koristiti font po izboru kao uobičajeni font za sve beleške.

en: Whether to force the default color and font on all notes
sr@latin: Da li da nametnem podrazumevanu boju i slovni lik za sve beleške

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sr@latin: Ukoliko je ova opcija uključena, neće se koristiti podešavanja boja i fontova za pojedinačne beleške.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sr@latin: Da li da sakrijem sve beleške pri izboru radne površi

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sr@latin: Ukoliko uključite ovu opciju, izbor radne površine na bilo koj način će sakriti sve otvorene beleške.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sr@latin: Da li se traži odobrenje pri brisanju beleške

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sr@latin: Prazne beleške se uvek brišu bez potvrde.

en: _New Note
sr@latin: _Nova beleška

en: Hi_de Notes
sr@latin: Sak_rij beleške

en: _Delete Notes
sr@latin: U_kloni beleške

en: _Lock Notes
sr@latin: _Zaključaj beleške

en: Show sticky notes
sr@latin: Prikaži beleške

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
sr@latin: Beleške za radno okruženje Gnom

en: _Name:
sr@latin: _Ime:

en: Trash
sr@latin: Smeće

en: Go to Trash
sr@latin: Idi do Smeća

en: _Empty Trash
sr@latin: Iz_baci smeće

en: _Open Trash
sr@latin: _Otvori smeće

en: No Items in Trash
sr@latin: Nema stavki u Smeću

en: Error while spawning caja:
    %s
sr@latin: Greška pri pozivanju Cajaa:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sr@latin: Gnomova kanta za smeće na panelu. Koristite je da pregledate smeće ili da prevučete i ubacite stavke u smeće.

en: Delete Immediately?
sr@latin: Odmah obrisati?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr@latin: Ne mogu da premestim stavke u smeće, želite li da ih odmah obrišete?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr@latin: Ne mogu da premestim neke stavke u smeće, želite li da ih odmah obrišete?

en: Trash Applet
sr@latin: Programče za Smeće

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
sr@latin: Uklanja stavku %s od %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
sr@latin: Uklanjam: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sr@latin: Izbaciti sve stavke iz smeća?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr@latin: Ukoliko izbacite smeće, sve stavke iz njega će biti trajno uklonjene. Primetite da svaku možete zasebno izbaciti.

en: Emptying the Trash
sr@latin: Izbacivanje smeća

en: From:
sr@latin: Sa:
