mate-applets 1.25.3 - en to af translation catalogue (294 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
af: AccessX-status miniprogramfabriek

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
af: Miniprogramfabriek vir status van sleutelbordtoeganklikheid

en: Keyboard Accessibility Status
af: Status van sleutelbordtoeganklikheid

en: Shows the status of keyboard accessibility features
af: Vertoon die status van die sleutelbordtoeganklikheidsvoorkeure

en: There was an error launching the help viewer: %s
af: 'n Fout het voorgekom tydens die lansering van die hulpbekyker: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
af: 'n Fout het voorgekom tydens die lansering van die sleutelbordvoorkeuredialoog: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
af: Voor_keure vir toeganklikheid

en: _Help
af: _Hulp

en: _About
af: _Aangaande

en: AccessX Status
af: AccessX-status

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
af: Vertoon sleutelbordsatus wanneer toeganklikheidseienskappe gebruik word.

en: XKB Extension is not enabled
af: XKB-uitbreiding nie geaktiveer nie

en: Unknown error
af: Onbekende probleem

en: Error: %s
af: Fout: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
af: Vertoon huidige status van sleutelordtoeganklikheidseienskappe.

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: System is running on AC power
af: Stelsel gebruik tans WS-krag

en: System is running on battery power
af: Stelsel gebruik tans batterykrag

en: Battery charged (%d%%)
af: Battery gelaai (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
af: Onbekende tyd (%d%%) wat oorbly

en: Unknown time (%d%%) until charged
af: Onbekende tyd (%d%%) tot gelaai

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
af: %d %s %d %s (%d%%) bly oor

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
af: %d %s %d %s tot gelaai (%d%%)

en: Battery Monitor
af: Batterymonitor

en: Your battery is now fully recharged
af: U battery is nou ten volle gelaai

en: Battery Notice
af: Batterykennisgewing

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
af: Daar is %d%% van die totale batterykapasiteit beskikbaar.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
af: Om te verhoed dat u werk verloor:
     • prop u skootrekenaar by eksterne krag in, of
     • stoor oop dokumente en sluit u skootrekenaar af.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
af: Om te verhoed dat u werk verloor:
     • "suspend" u skootrekenaar om krag te spaar,
     • prop u skootrekenaar by eksterne krag in, of
     • stoor oop dokumente en sluit u skootrekenaar af.

en: Your battery is running low
af: Die battery is besig om pap te word

en: No battery present
af: Geen battery teenwoordig nie

en: Battery status unknown
af: Batterystatus onbekend

en: N/A
af: NVT

en: There was an error displaying help: %s
af: Daar was 'n fout met die vertoon van die hulp: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
af: Hierdie nutsprogram vertoon die status van die skootrekenaar se battery

en: Battery Charge Monitor
af: Batterylaaimonitor

en: Monitor a laptop's remaining power
af: Monitor 'n skootrekenaar se oorblywende krag

en: Battery Charge Monitor Preferences
af: Batteryladingmonitor-voorkeure

en: _Close
af: _Sluit

en: _Show time/percentage:
af: _Vertoon tyd/persentasie:

en: Show _time remaining
af: Vertoon _tyd wat oorbly

en: Show _percentage remaining
af: Vertoon _persentasie wat oorbly

en: Appearance
af: Voorkoms

en: _Warn when battery charge drops to:
af: _Waarsku wanneer batterylading daal tot:

en: Percent
af: Persent

en: Minutes Remaining
af: Minute wat oorbly

en: _Notify when battery is fully recharged
af: _Laat weet wanneer die battery ten volle gelaai is

en: Battstat Factory
af: Battstat-fabriek

en: Red value level
af: Rooiwaardevlak

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
af: Die batteryvlak waaronder die battery in rooi sal vertoon. Ook die waarde waarby die waarskuwing vir lae battery vertoon word.

en: Warn on low time rather than low percentage
af: Waarsku op min tyd eerder as lae persentasie

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
af: Gebruik die waarde gedefinieer in red_value as die oorblywende tyd om die waarskuwingdialoog te wys in plaas van 'n persentasie.

en: Low Battery Notification
af: Kennisgewing vir lae battery

en: Notify user when the battery is low.
af: Stel die gebruiker in kennis wanneer die battery naby aan leeg is.

en: Full Battery Notification
af: Kennisgewing vir vol battery

en: Notify user when the battery is full.
af: Stel die gebruiker in kennis wanneer die battery vol is.

en: Beep for warnings
af: Biep vir waarskuwings

en: Beep when displaying a warning.
af: Biep wanneer 'n waarskuwing vertoon word.

en: Show the time/percent label
af: Vertoon die tyd/persentasie etiket

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
af: 0 vir geen etiket, 1 vir persentasie en 2 vir oorblywende tyd.

en: Battery Status Utility
af: Batterystatus-nutsprogram

en: Battery power low
af: Battery amper pap

en: Battery fully re-charged
af: Battery ten volle gelaai

en: Available palettes
af: Beskikbare palette

en: Insert "%s"
af: Voeg "%s" in

en: Insert special character
af: Voeg spesiale karakter in

en: insert special character %s
af: voeg spesiale karakter %s in

en: Character Palette
af: Karakterpalet

en: Insert characters
af: Voeg karakters in

en: Charpicker Applet Factory
af: Karakterkieser-miniprogramfabriek

en: Characters shown on applet startup
af: Karakters wat tydens laai van miniprogram vertoon word

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
af: Die string wat die gebruiker geselekteer het toe die miniprogram die vorige keer gebruik is. Die string sal vertoon word wanneer die gebruiker die miniprogram laai.

en: List of available palettes
af: Lys van beskikbare palette

en: List of strings containing the available palettes.
af: Lys van stringe wat die beskikbare palette bevat.

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Palette:
af: _Palet:

en: Palette entry
af: Paletinskrywing

en: Modify a palette by adding or removing characters
af: Pas 'n palet aan deur karakters by te voeg of te verwyder

en: Add Palette
af: Voeg palet by

en: Edit Palette
af: Redigeer palet

en: Palettes list
af: Paletlys

en: _Palettes:
af: _Palette:

en: Add button
af: Voeg knoppie by

en: Click to add a new palette
af: Kliek om 'n nuwe palet by te voeg

en: Edit button
af: Redigeerknoppie

en: Click to edit the selected palette
af: Kliek om die geselekteerde palet te redigeer

en: Delete button
af: Skrapknoppie

en: Click to delete the selected palette
af: Kliek om die geselekteerde palet te skrap

en: Character Palette Preferences
af: Karakterpaletvoorkeure

en: C_ommand:
af: O_pdrag:

en: Command
af: Opdrag

en: CPU Frequency Monitor Preferences
af: Voorkeure vir SVE-frekwensiemonitor

en: _Monitored CPU:
af: Ge_monitorde verwerker:

en: _Appearance:
af: _Voorkoms:

en: Show CPU frequency as _frequency
af: Vertoon verwerkerfrekwensie as _frekwensie

en: Show frequency _units
af: Wys frekwensie-_eenhede

en: Show CPU frequency as _percentage
af: Vertoon verwerkerfrekwensie as _persentasie

en: CPU Frequency Scaling Monitor
af: Monitor vir SVE-frekwensieskalering

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
af: Monitor die SVE-frekwensieskalering

en: CPU to Monitor
af: Verwerker om te monitor

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
af: Stel die verwerker om te monitor. In 'n enkelverwerkerstelsel hoef u dit nie te verander nie.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
af: 'n 0-waarde beteken om die miniprogram in grafiese modus (slegs pixmap) te vertoon, 1 om die miniprogram in teksmodus te vertoon (om nie die pixmap te vertoon nie), en 2 om die miniprogram in grafiese en teksmodus te vertoon.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
af: Die soort teks om te vertoon (as die teks geaktiveer is).

en: Could not open help document
af: Kon nie hulpdokument oopmaak nie

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
af: Hierdie nutsprogram vertoon die huidige verwerker-frekwensieskalering.

en: This utility shows the current CPU Frequency
af: Hierdie nutsprogram vertoon die huidige Verwerker-Frekwensie

en: Graphic
af: Grafika

en: Text
af: Teks

en: Graphic and Text
af: Grafika en teks

en: Frequency Scaling Unsupported
af: Frekwensieskalering nie ondersteun nie

en: CPU frequency scaling unsupported
af: Verwerker-frekwensieskalering nie ondersteun nie

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
af: Dit sal nie moontlik wees om die frekwensie van die masjien te verander nie. Die masjien mag verkeerd opgestel wees of die hardeware ondersteun nie SVE-frekwensieskalering nie.

en: Change CPU Frequency scaling
af: Verander SVE-frekwensieskalering

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
af: Voorregte word benodig om verandering aan te bring aan die SVE-frekwensieskalering.

en: Drive Mount Applet Factory
af: Skyfheg-miniprogramfabriek

en: Factory for drive mount applet
af: Fabriek vir skyfheg-miniprogram

en: Disk Mounter
af: Skyfhegting

en: Mount local disks and devices
af: Heg lokale skywe en toestelle

en: (mounted)
af: (geheg)

en: (not mounted)
af: (nie geheg nie)

en: _Play DVD
af: _Speel DVD

en: _Play CD
af: _Speel CD

en: Un_mount %s
af: _Ontheg %s

en: _Mount %s
af: _Heg %s

en: _Eject %s
af: _Skiet %s uit

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
af: Miniprogram vir die heg en ontheg van blokvolumes.

en: Eyes
af: Oë

en: A set of eyeballs for your panel
af: 'n Stel oogballe vir die paneel

en: Directory in which the theme is located
af: Gids waarin die tema geleë is

en: _Select a theme:
af: _Kies 'n tema

en: Themes
af: Temas

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
af: 'n Stel oulike ogies vir die MATE-paneel. Hulle volg die muis.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
af: Die oë kyk in die rigting van die muiswyser

en: Can not launch the eyes applet.
af: Kan nie die oë-miniprogram lanseer nie.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
af: Daar was 'n fatale fout tydens die laai van die tema.

en: Details
af: Detail

en: _Update
af: _Bywerk

en: City:
af: Stad:

en: Last update:
af: Vorige opdatering:

en: Conditions:
af: Toestande:

en: Sky:
af: Lug:

en: Temperature:
af: Temperatuur:

en: Feels like:
af: Voel soos:

en: Dew point:
af: Doupunt:

en: Relative humidity:
af: Relatiewe vogtigheid:

en: Pressure:
af: Druk:

en: Visibility:
af: Sigbaarheid:

en: Sunrise:
af: Sonsopkoms:

en: Sunset:
af: Sonsondergang:

en: Current Conditions
af: Huidige omstandighede

en: Forecast Report
af: Weervoorspelling

en: See the ForeCast Details
af: Sien die detail van die voorspelling

en: Forecast
af: Voorspelling

en: _Visit Weather.com
af: _Besoek Weather.com

en: Visit Weather.com
af: Besoek Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
af: Kliek om Weather.com binne te gaan

en: Radar Map
af: Radarkaart

en: Factory for creating the weather applet.
af: Fabriek vir skep van die weer-miniprogram.

en: Weather Report
af: Weerberig

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
af: Monitor die huidige weerstoestand en voorspellings

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
af: 'n Paneeltoepassing om plaaslike weerstoestande te monitor.

en: _Details
af: _Detail

en: MATE Weather
af: MATE-weer

en: Weather Forecast
af: Weervoorspelling

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
af: Stad: %s
    Lug: %s
    Temperatuur: %s

en: Updating...
af: Dateer tans op...

en: Forecast not currently available for this location.
af: Weervoorspelling vir dié ligging nie tans beskikbaar nie.

en: Location view
af: Liggingaansig

en: Select Location from the list
af: Kies ligging vanaf die lys

en: Update spin button
af: Opdateer tolknoppie

en: Spinbutton for updating
af: Tolknoppie vir opdatering

en: Address Entry
af: Adresinskrywing

en: Enter the URL
af: Tik die URL in

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
af: Kon nie daarin slaag om die XML-databasis met liggings te laai nie.  Rapporteer dit asb as 'n fout.

en: Weather Preferences
af: Weervoorkeure

en: _Automatically update every:
af: _Werk outomaties by elke:

en: _Temperature unit:
af: _Temperatuureenheid:

en: _Wind speed unit:
af: Eenheid vir _windsnelheid:

en: mph
af: myl/h

en: knots
af: knope

en: Beaufort scale
af: Beaufort-skaal

en: _Pressure unit:
af: _Lugdrukeenheid:

en: _Visibility unit:
af: _Sigbaarheideenheid:

en: meters
af: meter

en: miles
af: myl

en: Enable _radar map
af: Aktiveer _radarkaart

en: Use _custom address for radar map
af: Gebruik _doelgemaakte adres vir radarkaart

en: A_ddress:
af: A_dres:

en: Update
af: Dateer op

en: minutes
af: minute

en: Display
af: Vertoon

en: General
af: Algemeen

en: _Select a location:
af: _Selekteer 'n ligging:

en: _Find:
af: _Soek:

en: Find _Next
af: Soek vo_lgende

en: Location
af: Ligging

en: System Monitor
af: Stelselmonitor

en: A system load indicator
af: 'n Stelsellas-aanuiding

en: Graph size
af: Grafiekgrootte

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
af: Vir horisontale panele, die wydte van die grafieke in beeldpunte. Vir vertikale panele, die hoogte van die grafieke.

en: Graph color for user-related CPU activity
af: Grafiekkleur vir gebruikerverwante SVE-aktiwiteit

en: Graph color for system-related CPU activity
af: Grafiekkleur vir stelselverwante SVE-aktiwiteit

en: Graph color for user-related memory usage
af: Grafiekkleur vir gebruikerverwante geheuegebruik

en: Graph color for shared memory
af: Grafiekkleur vir gedeelde geheue

en: Graph color for buffer memory
af: Grafiekkleur vir buffergeheue

en: Graph color for cached memory
af: Grafiekkleur vir kasgeheue

en: Memory graph background color
af: Geheuegrafiek se agtergrondkleur

en: Network graph background color
af: Netwerkgrafiek se agtergrondkleur

en: Graph color for user-related swap usage
af: Grafiekkleur vir gebruikerverwante uitruilspasie

en: Swap graph background color
af: Uitruilspasiegrafiek se agtergrondkleur

en: Load graph background color
af: Ladinggrafiek se agtergrondkleur

en: Graph color for disk read
af: Grafiekkleur vir skyflees-operasie

en: System Monitor Preferences
af: Stelselmonitor-voorkeure

en: _Processor
af: _Verwerker

en: _Memory
af: _Geheue

en: _Network
af: _Netwerk

en: S_wap Space
af: Uitruilspasie

en: _Load
af: _Lading

en: _Harddisk
af: _Hardeskyf

en: Monitored Resources
af: Gemoniteerde hulpbronne

en: milliseconds
af: millisekondes

en: Options
af: Keuses

en: _User
af: Gebr_uiker

en: S_ystem
af: _Stelsel

en: Processor
af: Verwerker

en: Sh_ared
af: Gedeel

en: Memory
af: Geheue

en: Network
af: Netwerk

en: _Used
af: Gebr_uik

en: Swap Space
af: Uitruilspasie

en: _Average
af: _Gemiddeld

en: _Read
af: _Lees

en: _Write
af: _Skryf

en: Harddisk
af: Hardeskyf

en: Colors
af: Kleure

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
af: 'n Stelsellading-monitor wat in staat is om grafieke van die SVE, geheue, gebruik van uitruilspasie en netwerkverkeer te wys.

en: There was an error executing '%s': %s
af: Daar was 'n fout met die uitvoer van '%s': %s

en: Load Average
af: Ladinggemiddeld

en: Disk
af: Skyf

en: The system load average is %0.02f
af: Die gemiddelde stelsellading is %0.02f

en: CPU Load
af: SVE-las

en: Memory Load
af: Geheuelas

en: Net Load
af: Netlading

en: Swap Load
af: Uitruilspasie-lading

en: Disk Load
af: Skyflading

en: _Open System Monitor
af: _Open Stelselmonitor

en: Netmask:
af: Netmasker:

en: Signal Strength:
af: Seinsterkte:

en: General Settings
af: Algemene Verstellings

en: Netspeed Applet
af: Netspeed-applet

en: Network Monitor
af: 'n Klein program wat inligting wys oor die dataverkeer op die gespesifiseerde netwerk toestel.

en: unknown
af: onbekend

en: none
af: niks

en: There was an error displaying help:
    %s
af: Daar was 'n fout met die vertooning van hulp:
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
af: 'n Klein program wat inligting wys oor die verkeer op die gespesifiseerde netwerk toestel.

en: Help
af: Hulp

en: Do you want to disconnect %s now?
af: Wil u nou %s ontkoppel?

en: Do you want to connect %s now?
af: Wil u nou %s koppel?

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
af: 
    ESSID: %s
    Sterkte: %d %%

en: This note is locked.
af: Hierdie nota is gesluit.

en: This note is unlocked.
af: Hierdie nota is oopgesluit.

en: _Delete All
af: _Skrap alles

en: _Delete
af: _Skrap

en: Lock/Unlock note
af: Sluit/Ontsluit nota

en: _Width:
af: _Breedte:

en: H_eight:
af: Hoogt_e:

en: Use co_lor from the system theme
af: Gebruik k_leur vanaf die stelseltema

en: Behavior
af: Gedrag

en: _Put notes on all workspaces
af: Sit notas o_p alle werkspasies

en: Properties
af: Eienskappe

en: _Title:
af: _Titel:

en: Specify a title for the note
af: Gee 'n titel vir die nota

en: Use default co_lor
af: Gebruik standaardk_leur

en: Choose a color for the note
af: Kies 'n kleur vir hierdie nota

en: Default width for new notes
af: Standaardwydte vir nuwe notas

en: Default color for new notes
af: Standaardkleur vir nuwe notas

en: Date format of note's title
af: Datumformaat van nota se titel

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
af: Moet ons vra vir bevestiging wanneer ons 'n nota skrap

en: _New Note
af: _Nuwe nota

en: _Delete Notes
af: _Skrap notas

en: _Lock Notes
af: S_luit notas

en: _Name:
af: _Naam:

en: Trash
af: Asblik

en: Go to Trash
af: Gaan na asblik

en: _Empty Trash
af: _Maak asblik leeg

en: _Open Trash
af: _Open asblik

en: No Items in Trash
af: Aantal items in die asblik

en: Delete Immediately?
af: Skrap onmiddellik?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
af: Die items kan nie na die asblik geskuif word nie. Moet hulle onmiddellik geskrap word?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
af: Sommige items kan nie na die asblik geskuif word nie. Moet hulle onmiddellik geskrap word?

en: Trash Applet
af: Gemors-miniprogram

en: Empty all of the items from the trash?
af: Moet al die items uit die asblik gegooi word?

en: Emptying the Trash
af: Besig om die asblik leeg te maak

en: From:
af: Van:
