mate-applets 1.25.3 - en to be translation catalogue (478 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
be: Вытворчасць аплета стану AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
be: Вытворчасць аплета стану даступнасці клавіятуры

en: Keyboard Accessibility Status
be: Стан даступнасці клавіятуры

en: Shows the status of keyboard accessibility features
be: Паказвае стан здольнасцяў даступнасці клавіятуры

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
be: Паказвае стан здольнасцяў AccessX

en: There was an error launching the help viewer: %s
be: Памылка запуску праглядніка даведкі: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
be: Адкрыць настáўленні клавіятуры

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
be: Памылка запуску акенца настáўленняў клавіятуры: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
be: Настáўленні даступнасці _клавіятуры

en: _Help
be: _Даведка

en: _About
be: _Пра аплет

en: a
be: а

en: AccessX Status
be: Стан AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
be: Паказвае стан клавіятуры, калі выкарыстоўваюцца здольнасці даступнасці.

en: XKB Extension is not enabled
be: Пашырэнне XKB не ўключана

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Error: %s
be: Памылка: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
be: Паказвае дзейны стан здольнасцяў даступнасці клавіятуры

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: System is running on AC power
be: Сістэма працуе ад блока сілкавання

en: System is running on battery power
be: Сістэма працуе ад батарэі

en: Battery charged (%d%%)
be: Батарэя насілкоавана (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
be: Невядомы час (%d%%) застаўся

en: Unknown time (%d%%) until charged
be: Невядомы час (%d%%) да поўнага насілкоўвання

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
be: Засталося %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
be: Да поўнага насілкоўвання засталося %d %s %d %s (%d%%)

en: Battery Monitor
be: Назіральнік насілкоўвання батарэі

en: Your battery is now fully recharged
be: Батарэя цалкам насілкована

en: Battery Notice
be: Нагадванне пра стан батарэі

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
be: Засталося %d%% ад агульнай ёмістасці батарэі.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
be: Каб не страціць вынікі вашай працы:
     • падлучыце ваш лаптоп да знешняй крыніцы сілкавання ці
     • захавайце адкрытыя дакументы і адключыце лаптоп.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
be: Каб не страціць вынікі вашай працы:
     • усыпіце ваш лаптоп, каб захаваць энергію,
     • падлучыце лаптоп да знешняй крыніцы сілкавання ці
     • захавайце адкрытыя дакументы і адключыце лаптоп.

en: Your battery is running low
be: Батарэя сканчваецца

en: No battery present
be: Няма батарэі

en: Battery status unknown
be: Стан батарэі невядомы

en: N/A
be: Н/Д

en: There was an error displaying help: %s
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
be: Гэтая ўтыліта паказвае стан батарэі вашага лаптопа.

en: upower backend enabled.
be: Бэкэнд upower уключаны

en: Legacy backend enabled.
be: Уключаны састарэлы драйвер.

en: Battery Charge Monitor
be: Назіральнік за батарэяй

en: Monitor a laptop's remaining power
be: Назірае за станам батарэі лаптопа

en: Battery Charge Monitor Preferences
be: Настáўленні назіральніка за батарэяй

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Show time/percentage:
be: _Паказваць час/адсоткі:

en: Show _time remaining
be: Паказваць, колькі_часу засталося

en: Show _percentage remaining
be: Паказваць, колькі _адсоткаў засталося

en: Appearance
be: Выгляд

en: _Warn when battery charge drops to:
be: Папярэджваць, калі энергіі батарэі застанецца:

en: Percent
be: Адсотак

en: Minutes Remaining
be: Хвілін

en: _Notify when battery is fully recharged
be: _Абвяшчаць, калі батарэя цалкам насілкована

en: Notifications
be: Абвяшчэнні

en: Battstat Factory
be: Вытворчасць стану батарэі

en: Red value level
be: Узровень чырвонага колеру

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
be: Узровень энергіі батарэі, ніжэй за які яна становіцца чырвоная. Таксама значэнне, пасля якога паказваецца абвяшчэнне пра нізкую энергію батарэі.

en: Warn on low time rather than low percentage
be: Папярэджваць пра малы час, а не пра малы адсотак

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
be: Выкарыстоўваць значэнне, вызначанае ў red_value, як час, што застаўся да паказу абвяшчэння, замест адсоткаў.

en: Low Battery Notification
be: Абвяшчаць пра нізкую энергію батарэі

en: Notify user when the battery is low.
be: Абвяшчаць, калі батарэя амаль зусім села.

en: Full Battery Notification
be: Абвяшчаць пра поўную насілкованасць батарэі

en: Notify user when the battery is full.
be: Абвяшчаць, калі батарэя цалкам насілкована.

en: Beep for warnings
be: Сігнал для папярэджванняў

en: Beep when displaying a warning.
be: Гудок падчас паказу папярэджання

en: Show the time/percent label
be: Паказваць метку часу/адсоткаў

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
be: 0 - без меткі, 1 - з адсоткамі, 2 - час які застаўся.

en: Battery Status Utility
be: Утыліта стану батарэі

en: Battery power low
be: Мала энергіі ў батарэі

en: Battery fully re-charged
be: Батарэя цалкам перанасілкована

en: Available palettes
be: Даступныя палітры

en: Insert "%s"
be: Уставіць "%s"

en: Insert special character
be: Уставіць адмысловы знак

en: insert special character %s
be: Уставіць адмысловы знак %s

en: Character Palette
be: Палітра знакаў

en: Insert characters
be: Уставіць знакі

en: Charpicker Applet Factory
be: Вытворчасць аплета выбару знакаў

en: Characters shown on applet startup
be: Знакі, якія будуць паказаны адразу пасля запуску аплета

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
be: Радок, які вылучыў карыстальнік падчас апошняга выкарыстання аплета. Гэты радок будзе паказаны, калі карыстальнік запусціць аплет.

en: List of available palettes
be: Спіс даступных палітраў

en: List of strings containing the available palettes.
be: Спіс радкоў, якія ўтрымліваюць даступныя палітры.

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Palette:
be: _Палітра:

en: Palette entry
be: Элемент палітры

en: Modify a palette by adding or removing characters
be: Змяніць палітру, дадаўшы ці выдаліўшы знакі

en: Add Palette
be: Дадаць палітру

en: Edit Palette
be: Змяніць палітру

en: Palettes list
be: Спіс палітраў

en: _Palettes:
be: _Палітры:

en: Add button
be: Дадаць кнопку

en: Click to add a new palette
be: Націсніце, каб дадаць новую палітру

en: Edit button
be: Змяніць кнопку

en: Click to edit the selected palette
be: Націсніце, каб змяніць вылучаную палітру

en: Delete button
be: Выдаліць кнопку

en: Click to delete the selected palette
be: Націсніце, каб выдаліць вылучаную палітру

en: Character Palette Preferences
be: Настáўленні палітры знакаў

en: Command Applet Preferences
be: Настáўленні аплета загаду

en: C_ommand:
be: З_агад:

en: Command Factory
be: Фабрыка Загаду

en: Command
be: Загад

en: Shows the output of a command
be: Паказавае вывад пэўнага загаду

en: Command to execute
be: Загад да выканання

en: Command/script to execute to get the output
be: Загад/сцэнар для выканання і атрымання яго вываду

en: Interval for the command
be: Інтэрвал выканання загаду (у секундах)

en: Interval to execute the command (in seconds)
be: Інтэрвал выканання

en: Width of output
be: Шырыня вываду

en: Number of characters to display
be: Колькі знакаў паказваць

en: Show icon
be: Паказваць значок

en: If applet icon is shown or not
be: Паказваць ці не значок побач з вывадам загаду

en: Command Applet
be: Аплет загаду

en: CPU Frequency Monitor Preferences
be: Настáўленні назіральніка за чашчынёй працэсара

en: _Monitored CPU:
be: Працэсар для _назірання:

en: Monitor Settings
be: Настáўленні назіральніка

en: _Appearance:
be: _Выгляд:

en: Show CPU frequency as _frequency
be: Паказваць чашчыню працэсара як _чашчыню

en: Show frequency _units
be: Паказваць чашчыню ў _адзінках

en: Show CPU frequency as _percentage
be: Паказваць чашчыню працэсара ў _адсотках

en: Display Settings
be: Настáўленні выгляду

en: CPU Frequency Scaling Monitor
be: Назіральнік за чашчынёй працэсара

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
be: Назірае за маштабаваннем чашчыні CPU

en: CPU to Monitor
be: CPU, за якім назіраць

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
be: Задаць ядро, за якім назіраць. Калі ў сістэме адно ядро, нічога мяняць не трэба.

en: Mode to show CPU usage
be: Рэжым паказу выкарыстання CPU

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
be: 0 - паказваць аплет у графічным рэжыме (толькі выявы), 1 - паказваць аплет у тэкставым рэжыме (без выяваў), 2 - паказваць і выявы, і тэкст.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
be: Які тып тэксту паказваць (калі тэкст уключаны).

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
be: 0 - паказваць чашчыню CPU, 1 - паказваць чашчыню і адзінкі вымярэння, 2 - адсоткі замест чашчыні.

en: Could not open help document
be: Немагчыма адкрыць дакумент даведкі

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
be: Гэтая ўтыліта паказвае дзейны стан чашчыні працэсара.

en: This utility shows the current CPU Frequency
be: Гэтая ўтыліта паказвае дзейны стан чашчыні працэсара

en: Graphic
be: Графічны

en: Text
be: Тэкст

en: Graphic and Text
be: Графічна-тэкставы

en: Frequency Scaling Unsupported
be: Змена чашчыні не падтрымліваецца

en: CPU frequency scaling unsupported
be: Змена чашчыні працэсара не падтрымліваецца гэтай сістэмай

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
be: Вы не зможаце змяніць чашчыню працэсара гэтай машыны. Вашая машына можа быць няправільна настаўлена, ці апаратура гэтай сістэмы не падтрымлівае змену чашчыні працэсара.

en: Change CPU Frequency scaling
be: Змяніць маштабаванне чашчыні працэсара

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
be: Патрэбуюцца прывілеі, каб змяніць маштабаванне чашчыні працэсара.

en: Drive Mount Applet Factory
be: Вытворчасць аплета мантавання прыладаў

en: Factory for drive mount applet
be: Вытворчасць аплета мантавання прыладаў

en: Disk Mounter
be: Мантаўнік дыскаў

en: Mount local disks and devices
be: Прымантоўвае лакальныя дыскі і прылады

en: (mounted)
be: (прымантаваны)

en: (not mounted)
be: (адмантаваны)

en: Cannot execute Caja
be: Не выйшла запусціць Caja

en: _Play DVD
be: _Прайграць DVD

en: _Play CD
be: _Прайграць CD

en: _Open %s
be: _Адкрыць %s

en: Un_mount %s
be: Ад_мантаваць %s

en: _Mount %s
be: _Прымантаваць %s

en: _Eject %s
be: _Вызваліць %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
be: Аплет для прымантавання і адмантавання блокавых раздзелаў.

en: Eyes
be: Вочы

en: A set of eyeballs for your panel
be: Набор вочак для вашай панэлі

en: Directory in which the theme is located
be: Каталог, у якім знаходзіцца тэма

en: _Select a theme:
be: _Вылучыце тэму:

en: Themes
be: Тэмы

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
be: Вочы для панэлі MATE. Сочаць за перасоўваннем мышы.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
be: Вочкі, якія сочаць за курсорам мышы

en: Can not launch the eyes applet.
be: Немагчыма запусціць аплет вочак.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
be: Фатальная памылка падчас спробы загрузіць тэму.

en: Details
be: Падрабязнасці

en: _Update
be: _Абнавіць

en: City:
be: Горад:

en: Last update:
be: Апошняе абнаўленне:

en: Conditions:
be: Умовы:

en: Sky:
be: Неба:

en: Temperature:
be: Тэмпература:

en: Feels like:
be: Адчуванні:

en: Dew point:
be: Пункт расы:

en: Relative humidity:
be: Адносная вільготнасць:

en: Wind:
be: Вецер:

en: Pressure:
be: Ціск:

en: Visibility:
be: Бачнасць:

en: Sunrise:
be: Узыход сонца:

en: Sunset:
be: Закат сонца:

en: Current Conditions
be: Дзейныя ўмовы

en: Forecast Report
be: Прагноз надвор'я

en: See the ForeCast Details
be: Глядзіце падрабязны прагноз

en: Forecast
be: Прагноз

en: _Visit Weather.com
be: _Наведаць Weather.com

en: Visit Weather.com
be: Наведаць Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
be: Націсніце, каб наведаць Weather.com

en: Radar Map
be: Радарная мапа

en: Mateweather Applet Factory
be: Фабрыка аплета надвор'я MATE

en: Factory for creating the weather applet.
be: Вытворчасць для стварэння аплета надвор'я.

en: Weather Report
be: Справаздача па надвор'і

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
be: Назіраць за дзейным станам надвор'я і прагнозам

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
be: Праграма для панэлі, якая назірае за станам мясцовага надвор'я.

en: _Details
be: _Падрабязнасці

en: MATE Weather
be: Надвор'е MATE

en: Weather Forecast
be: Прагноз надвор'я

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
be: Горад: %s
    Неба: %s
    Тэмпература: %s

en: Updating...
be: Абнаўленне...

en: Forecast not currently available for this location.
be: Прагноз для гэтай мясцовасці адсутнічае.

en: Location view
be: Прагляд мясцовасці

en: Select Location from the list
be: Вылучыце мясцовасць са спісу

en: Update spin button
be: Кнопка абнаўлення

en: Spinbutton for updating
be: Кнопка для абнаўлення

en: Address Entry
be: Поле адраса

en: Enter the URL
be: Увядзіце URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
be: Немагчыма загрузіць базу звестак пра мясцовасці ў фармаце XML. Калі ласка, паведаміце распрацоўнікам пра памылку.

en: Weather Preferences
be: Настáўленні надвор'я

en: _Automatically update every:
be: _Аўтаматычна абнаўляць кожныя:

en: _Temperature unit:
be: Адзінка тэмпературы:

en: Kelvin
be: Паводле Кельвіна

en: Celsius
be: Паводле Цэльсія

en: Fahrenheit
be: Паводле Фарэнгейта

en: _Wind speed unit:
be: Адзінка хуткасці _ветру:

en: m/s
be: метраў за секунду

en: km/h
be: кіламетры за гадзіну

en: mph
be: мілі за гадзіну

en: knots
be: вузлы

en: Beaufort scale
be: Шкала Бафорта

en: _Pressure unit:
be: Адзінка _ціску:

en: kPa
be: кілапаскалі

en: hPa
be: гектапаскалі

en: mb
be: мб

en: mmHg
be: мілібары мэркура

en: inHg
be: цалі мэркура

en: atm
be: атмасферы

en: _Visibility unit:
be: Адзінка _бачнасці:

en: meters
be: метры

en: km
be: кіламетры

en: miles
be: мілі

en: Enable _radar map
be: Уключыць радарную мапу

en: Use _custom address for radar map
be: Выкарыстоўваць адмысловы адрас для радарнай мапы

en: A_ddress:
be: _Адрас:

en: Show _notifications
be: Паказваць _абвяшчэнні

en: Update
be: Абнаўленне

en: minutes
be: хвілін

en: Display
be: Выгляд

en: General
be: Асноўнае

en: _Select a location:
be: _Вылучыце мясцовасць:

en: _Find:
be: _Шукаць:

en: Find _Next
be: Знайсці _далей

en: Location
be: Размяшчэнне

en: System Monitor
be: Сістэмны назіральнік

en: A system load indicator
be: Індыкатар загрузкі сістэмы

en: Enable CPU load graph
be: Уключыць графік загрузкі CPU

en: Enable memory load graph
be: Уключыць графік загрузкі памяці

en: Enable network load graph
be: Уключыць графік загрузкі сеткі

en: Enable swap load graph
be: Уключыць графік загрузкі свопа

en: Enable load average graph
be: Уключыць графік сярэдняй загрузкі

en: Enable disk load graph
be: Уключыць графік загрузкі дыску

en: Applet refresh rate in milliseconds
be: Перыяд абнаўлення аплета ў мілісекундах

en: Graph size
be: Памер графіка

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
be: Для гарызантальнай панэлі гэта шырыня графікаў у піксэлях. Для вертыкальнай гэта вышыня графікаў.

en: Graph color for user-related CPU activity
be: Колер графіка загрузкі CPU карыстальнікам

en: Graph color for system-related CPU activity
be: Колер графіка загрузкі CPU сістэмай

en: Graph color for nice-related CPU activity
be: Колер графіка загрузкі CPU працэсамі са змененым прыярытэтам

en: Graph color for iowait related CPU activity
be: Колер графіка загрузкі CPU чаканнем уводу-вываду

en: CPU graph background color
be: Фонавы колер графіка загрузкі CPU

en: Graph color for user-related memory usage
be: Колер графіка ўжывання памяці карыстальнікам

en: Graph color for shared memory
be: Колер графіка ўжывання супольнай памяці

en: Graph color for buffer memory
be: Колер графіка ўжывання памяці буферам

en: Graph color for cached memory
be: Колер графіка ўжывання памяці кэшам

en: Memory graph background color
be: Фонавы колер графіка ўжывання памяці

en: Graph color for input network activity
be: Колер графіка ўваходнага трафіку сеткі

en: Graph color for output network activity
be: Колер графіка выходнага трафіку сеткі

en: Graph color for loopback network usage
be: Колер графіка трафіку на loopback-інтэрфейсе

en: Network graph background color
be: Фонавы колер графіка сеткі

en: Graph color for user-related swap usage
be: Колер графіка ўжывання swap карыстальнікам

en: Swap graph background color
be: Фонавы колер графіка ўжывання swap

en: Graph color for load average
be: Колер графіка сярэдняй загрузкі

en: Load graph background color
be: Фонавы колер графіка загрузкі

en: Graph color for disk read
be: Колер графіка чытання дыска

en: Graph color for disk write
be: Колер графіка запісвання на дыск

en: Background color for disk load graph
be: Фонавы колер графіка загрузкі дыска

en: The desktop description file to execute as the system monitor
be: .desktop-файл для выканання ў якасці сістэмнага назіральніка

en: System Monitor Preferences
be: Настáўленні сістэмнага назіральніка

en: _Processor
be: _Працэсар

en: _Memory
be: Па_мяць

en: _Network
be: _Сетка

en: S_wap Space
be: Прастора с_вопу

en: _Load
be: _Загрузка

en: _Harddisk
be: _Цвёрды дыск

en: Monitored Resources
be: Рэсурсы, за якімі вядзецца назіранне

en: pixels
be: пікселяў

en: milliseconds
be: мілісекунд

en: Options
be: Параметры

en: _User
be: _Карыстальнік

en: S_ystem
be: _Сістэма

en: N_ice
be: _Прыярытэт

en: I_dle
be: _Вольны

en: Processor
be: Працэсар

en: Sh_ared
be: _Агульная

en: _Buffers
be: _Буфэры

en: Cach_ed
be: _Кэш

en: F_ree
be: _Вольная

en: Memory
be: Памяць

en: _In
be: _Уваходныя пакеты

en: _Out
be: _Выходныя

en: _Local
be: _Лакальныя

en: _Background
be: _Фон

en: Network
be: Сетка

en: _Used
be: _Выкарыстана

en: _Free
be: _Вольна

en: Swap Space
be: Своп-прастора

en: _Average
be: Ся_рэдняя

en: Load
be: Загрузка

en: _Read
be: _Чытанне

en: _Write
be: _Запіс

en: Harddisk
be: Цвёрды дыск

en: Colors
be: Колеры

en: bytes
be: байтаў

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
be: Назіральнік загрузкі сістэмы здольны паказваць графікі выкарыстання працэсара, памяці, своп-прасторы і сеткавага трафіку.

en: Start system-monitor
be: Запусціць сістэмны назіральнік

en: There was an error executing '%s': %s
be: Памылка выканання '%s': %s

en: Load Average
be: Сярэдняя загрузка

en: Disk
be: Дыск

en: The system load average is %0.02f
be: Сярэдняя загрузка сістэмы %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
be: %s:
    Атрыманне %s
    Дасыланне %s

en: CPU Load
be: Загрузка працэсара

en: Memory Load
be: Загрузка памяці

en: Net Load
be: Загрузка сеткі

en: Swap Load
be: Загрузка свопа

en: Disk Load
be: Загрузка дыска

en: _Open System Monitor
be: _Адкрыць сістэмны назіральнік

en: %s/s
be: %s/с

en: _In graph color
be: _Колер графіка ўваходных даных

en: _Out graph color
be: _Колер графіка выходных даных

en: Netmask:
be: Маска падсеткі:

en: Hardware Address:
be: Апаратны адрас:

en: P-t-P Address:
be: Адрас P-t-P:

en: Bytes in:
be: Байтаў увайшло:

en: Bytes out:
be: Байтаў выйшла:

en: Signal Strength:
be: Моц сігналу:

en: Network _device:
be: Сеткавая _прылада:

en: Show _sum instead of in & out
be: Паказваць суму замест уваходных і выходных

en: Show _bits instead of bytes
be: Паказваць _біты замест байтаў

en: _Change icon according to the selected device
be: _Змяняць значок паводле выбранай прылады

en: Show _icon
be: Паказваць _значок

en: Show signal _quality icon for wireless devices
be: Паказваць значок _якасці сігналу для бяздротавых прыладаў

en: General Settings
be: Асноўныя настáўленні

en: Device to monitor
be: Прылада назірання

en: The name of the device to monitor
be: Назва прылады для назірання

en: Show sum speed
be: Паказваць сумарную хуткасць

en: Show bits
be: Паказваць біты

en: If true, show main icon.
be: Калі true, паказваць галоўны значок.

en: Change icon
be: Змяніць значок

en: Auto change device
be: Аўтаматычна замяняць прыладу

en: In color
be: Колер уваходнага трафіку

en: The color of the graph of the inbound traffic
be: Колер графіка для ўваходнага трафіку

en: Out color
be: Колер выходнага трафіку

en: The color of the graph of the outbound traffic
be: Колер графіка для выходнага трафіку

en: Up command
be: Загад уключэння

en: Down command
be: Загад адключэння

en: Show signal quality icon
be: Паказваць значок якасці сігналу

en: Netspeed Applet Factory
be: Фабрыка аплета хуткасці сеткі

en: Netspeed Applet
be: Аплет хуткасці сеткі

en: Network Monitor
be: Сеткавы назіральнік

en: unknown
be: невядома

en: B/s
be: Б/с

en: KiB/s
be: КіБ/с

en: MiB/s
be: МіБ/с

en: none
be: няма

en: There was an error displaying help:
    %s
be: Памылка паказу даведкі:
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
be: Невялікі аплет, што паказвае трафік пэўнай сеткавай прылады

en: Device _Details
be: Звесткі пра _прыладу

en: Preferences...
be: Настáўленні...

en: Help
be: Даведка

en: About...
be: Пра аплет...

en: Do you want to disconnect %s now?
be: Жадаеце разлучыцца з %s зараз?

en: Do you want to connect %s now?
be: Жадаеце злучыцца з %s зараз?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
be: <b>Памылка выканання загаду %s</b>
    %s

en: %s is down
be: %s адключаны

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
be: 
    ESSID: %s
    Моц: %d %%

en: Sticky Notes Applet Factory
be: Вытворчасць для аплета ліпучых нататак

en: Sticky Notes
be: Ліпучыя нататкі

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
be: Стварае, паказвае і кіруе ліпучымі нататкамі для стала

en: This note is locked.
be: Гэтая нататка замкнёная.

en: This note is unlocked.
be: Гэтая нататка разамкнёная.

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Delete All
be: _Выдаліць усё

en: Delete all sticky notes?
be: Выдаліць усе ліпучыя нататкі?

en: This cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне не адробіш.

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Delete this sticky note?
be: Выдаліць гэтую ліпучую нататку?

en: Sticky Note
be: Ліпучая нататка

en: Lock/Unlock note
be: Замкнуць/адамкнуць нататку

en: Delete note
be: Выдаліць нататку

en: Resize note
be: Змяніць памер нататкі

en: Sticky Notes Preferences
be: Настáўленні ліпучых нататак

en: Default Note Properties
be: Стандартныя ўласцівасці нататкі

en: _Width:
be: _Шырыня:

en: H_eight:
be: _Вышыня:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
be: Вызначце стандартную шырыню (у піксэлях) для новых нататак

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
be: Вызначце стандартную вышыню (у піксэлях) для новых нататак

en: Use co_lor from the system theme
be: Выкарыстоўваць _колер сістэмнай тэмы

en: Font Co_lor:
be: Кол_ер шрыфту:

en: Note C_olor:
be: К_олер нататкі:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
be: Вылучыце асноўны колер для ўсіх ліпучых нататак

en: Pick a default sticky note color
be: Абярыце стандартны колер для ліпучых нататак

en: Use fo_nt from the system theme
be: Выкарыстоўваць _шрыфт сістэмнай тэмы

en: _Font:
be: _Шрыфт:

en: Choose a font to use for all sticky notes
be: Вылучыце шрыфт для ўсіх ліпучых нататак

en: Pick a default sticky note font
be: Абярыце стандартны шрыфт для ліпучых нататак

en: Behavior
be: Паводзіны

en: _Put notes on all workspaces
be: _Размясціць нататкі на ўсіх працоўных прасторах

en: Choose if notes are visible on all workspaces
be: Ці трэба паказваць ліпучыя нататкі на ўсіх працоўных прасторах

en: Force _default color and font on notes
be: Ужываць ст_андартныя шрыфт і колер для ўсіх нататак

en: Choose if the default style is forced on all notes
be: Ці ўжываць стандартны стыль для ўсіх нататак

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
be: Хаваць нататкі па пстрыку на стале

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
be: Ці хаваць усе нататкі, калі пстрыкаеш па стале

en: Sticky Note Properties
be: Уласцівасці ліпучай нататкі

en: Properties
be: Уласцівасці

en: _Title:
be: _Назва:

en: Specify a title for the note
be: Вызначце загаловак для нататкі

en: Use default co_lor
be: Выкарыстоўваць стандартны _колер

en: Font C_olor:
be: К_олер шрыфту:

en: Note _Color:
be: _Колер нататкі:

en: Use default fo_nt
be: Выкарыстоўваць стандартны _шрыфт

en: Choose a color for the note
be: Вылучыце колер для нататкі

en: Pick a color for the sticky note
be: Вылучыце колер для ліпучай нататкі

en: Choose a font for the note
be: Вылучыце шрыфт для нататкі

en: Pick a font for the sticky note
be: Абярыце шрыфт для ліпучай нататкі

en: Default width for new notes
be: Стандартная шырыня для новых нататак

en: Default width for new sticky notes in pixels.
be: Стандартная шырыня для новых ліпучых нататак у піксэлях.

en: Default height for new notes
be: Стандартная вышыня для новых нататак

en: Default height for new sticky notes in pixels.
be: Стандартная вышыня для новых ліпучых нататак у піксэлях.

en: Default color for new notes
be: Стандартны колер для новых нататак

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
be: Стандартны колер для новых ліпучых нататак. Гэта павінны быць шаснаццатковы код html, напр. "#30FF50".

en: Default color for font
be: Стандартны колер шрыфта

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
be: Стандартны колер шрыфта для новых ліпучых нататак. Гэта павінны быць шаснаццатковы код html, напр. "#000000".

en: Default font for new notes
be: Стандартны шрыфт для новых нататак

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
be: Стандартны шрыфт для новых ліпучых нататак. Гэта павінна быць назва шрыфта ў стылі Pango, напр. "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
be: Прычэпленасць ліпучых нататак да працоўных прастораў

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
be: Вызначае, будуць ліпучыя нататкі бачныя на ўсіх працоўных прасторах ці не.

en: Sticky notes' locked state
be: Замкнёны стан ліпучых нататак

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
be: Вызначае, замкнёныя нататкі (іх нельга змяняць) ці не.

en: Date format of note's title
be: Фармат даты для загалоўкаў нататак

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
be: Стандартна ліпучыя нататкі атрымліваюць падчас стварэння дзейную дату ў якасці загалоўка. Усё, што пасуе для strftime(), можа быць выкарыстана.

en: Whether to use the default system color
be: Ці выкарыстоўваць стандартны сістэмны колер

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
be: Калі гэты параметр адключаны, адмысловы колер можа выкарыстоўвацца ў якасці стандартнага колеру для ўсіх ліпучых нататак.

en: Whether to use the default system font
be: Ці выкарыстоўваць стандартны сістэмны шрыфт

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
be: Калі гэты параметр адключаны, адмысловы шрыфт можа выкарыстоўвацца ў якасці стандартнага шрыфта для ўсіх ліпучых нататак.

en: Whether to force the default color and font on all notes
be: Ці ўсталяваць стандартныя колер і шрыфт для ўсіх нататак

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
be: Калі гэты параметр уключаны, адмысловыя колеры і шрыфты, якія былі вызначаны для асобных нататак, не будуць выкарыстоўвацца.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
be: Ці хаваць усе нататкі, калі выбіраецца стол

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
be: Калі ўключана, выбар тым ці іншым чынам стала аўтаматычна схавае ўсе адкрытыя нататкі.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
be: Ці пытацца пацверджання пры выдаленні нататкі

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
be: Пустыя нататкі заўсёды выдаляюцца без пацверджання.

en: _New Note
be: _Новая нататка

en: Hi_de Notes
be: С_хаваць нататкі

en: _Delete Notes
be: _Выдаліць нататкі

en: _Lock Notes
be: _Замкнуць нататкі

en: Show sticky notes
be: Паказаць ліпучыя нататкі

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
be: Ліпучыя нататкі для асяроддзя MATE

en: Timer Factory
be: Фабрыка таймера

en: Timer
be: Таймер

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
be: Запуск таймера і атрыманне абвяшчэння, калі час выйдзе

en: Name of timer
be: Назва таймера

en: Duration of timer in seconds
be: Працягласць таймера ў секундах

en: Show notification popup when timer finish
be: Абвяшчаць, калі таймер скончыўся

en: Show dialog window when timer finish
be: Паказваць акенца, калі таймер скончыўся

en: Timer Applet Preferences
be: Настáўленні аплета таймера

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Start timer
be: _Запусціць таймер

en: P_ause timer
be: Пр_ыпыніць таймер

en: S_top timer
be: С_пыніць таймер

en: Timer finished!
be: Таймер скончыўся!

en: Timer Applet
be: Аплет таймера

en: Trash
be: Сметніца

en: Go to Trash
be: Перайсці да сметніцы

en: _Empty Trash
be: _Ачысціць сметніцу

en: _Open Trash
be: _Адкрыць сметніцу

en: No Items in Trash
be: Сметніца пустая

en: Error while spawning caja:
    %s
be: Памылка падчас запуску caja:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
be: Сметніца MATE, што жыве на вашай панэлі. Дае магчымасць праглядаць сметніцу і перацягваць у яе аб'екты.

en: Delete Immediately?
be: Выдаліць зараз жа?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
be: Немагчыма перанесці аб'екты ў сметніцу. Жадаеце выдаліць іх зараз жа?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
be: Немагчыма перанесці некаторыя аб'екты ў сметніцу. Жадаеце выдаліць іх зараз жа?

en: Trash Applet
be: Аплет сметніцы

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
be: Выдаленне аб'екта %s з %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
be: Выдаленне: %s

en: Empty all of the items from the trash?
be: Выдаліць усе аб'екты са сметніцы?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
be: Пасля спусташэння сметніцы усе ейныя аб'екты страцяцца назаўсёды. Заўважце, што вы можаце выдаліць іх паасобку.

en: Emptying the Trash
be: Спусташэнне сметніцы

en: From:
be: З:
