mate-applets 1.25.3 - en to bg translation catalogue (495 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за състоянието на достъпността на графичната среда

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за достъпността на клавиатурата

en: Keyboard Accessibility Status
bg: Достъпност на клавиатурата

en: Shows the status of keyboard accessibility features
bg: Показване на достъпността на клавиатурата

en: MATE Documentation Team
bg: Екип за документацията на MATE

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
bg: Показване на състоянието на възможностите на достъпността на графичната среда като прихванати модификатори

en: There was an error launching the help viewer: %s
bg: Грешка при изпълнението на програмата за преглеждане на помощта: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
bg: Отваряне на прозореца с настройките на клавиатурата

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
bg: Грешка при стартирането на настройките на клавиатурата: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
bg: Настройки на достъпността на _клавиатурата

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About
bg: _Относно…

en: a
bg: а

en: AccessX Status
bg: Състояние на достъпността на графичната среда

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
bg: Показване на достъпността на клавиатурата.

en: XKB Extension is not enabled
bg: Разширението XKB не е включено

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
bg: Изобразяване на текущото състояние на достъпността на клавиатурата

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: System is running on AC power
bg: Системата се захранва от мрежата

en: System is running on battery power
bg: Системата се захранва от батерии

en: Battery charged (%d%%)
bg: Батерията е заредена (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
bg: Остава неизвестно време (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
bg: Времето до зареждането е неизвестно (%d%%)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
bg: Остават %d %s и %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
bg: %d %s и %d %s до пълно зареждане (%d%%)

en: Battery Monitor
bg: Датчик за батерията

en: Your battery is now fully recharged
bg: Батерията е напълно презаредена

en: Battery Notice
bg: Съобщение за батерията

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
bg: Остават ви %d%% от общия заряд на батерията.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
bg: За да избегнете загуба на информация:
     • включете преносимия компютър в ел. мрежа, или
     • запазете отворените документи и го спрете.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
bg: За да избегнете загуба на информация:
     • приспете преносимия компютър, за да спестите енергия,
     • включете преносимия компютър в ел. мрежа, или
     • запазете отворените документи и го спрете.

en: Your battery is running low
bg: Батерията скоро ще свърши

en: No battery present
bg: Няма налична батерия

en: Battery status unknown
bg: Зарядът на батерията е неизвестен

en: N/A
bg: Няма

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при показване на помощта: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
bg: Тази програма показва състоянието на батерията на лаптопа.

en: upower backend enabled.
bg: Системата upower е включена.

en: Legacy backend enabled.
bg: Остарялата система е включена.

en: Battery Charge Monitor
bg: Заряд на батерията

en: Monitor a laptop's remaining power
bg: Наблюдение за оставащия заряд на лаптопа

en: Battery Charge Monitor Preferences
bg: Настройки на датчика на заряда на батерията

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Show time/percentage:
bg: Показване на _времето/процентите:

en: Show _time remaining
bg: Показване на оставащото _време

en: Show _percentage remaining
bg: Показване на оставащия _процент

en: Appearance
bg: Външен вид

en: _Warn when battery charge drops to:
bg: _Когато зарядът на батерията падне до:

en: Percent
bg: Процент

en: Minutes Remaining
bg: оставащи минути

en: _Notify when battery is fully recharged
bg: _Известяване при напълно презареждане на батерията

en: Notifications
bg: Известяване

en: Battstat Factory
bg: Фабрика на Battstat

en: Red value level
bg: Стойността за червеното ниво

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
bg: Нивото на батерията, под което батерията ще се изобразява червена. Това е и нивото, при което ще се появи предупреждение за ниското ниво на заряда на батерията.

en: Warn on low time rather than low percentage
bg: Предупреждение при малко оставащо време, а не при нисък процент

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
bg: Използване на стойността указана в „red_value“ като оставащо време, което да се покаже в предупреждаващия диалог, а не като процент.

en: Low Battery Notification
bg: Известяване при нисък заряд на батерията

en: Notify user when the battery is low.
bg: Известяване, когато батерията е с нисък заряд.

en: Full Battery Notification
bg: Известяване за пълна батерия

en: Notify user when the battery is full.
bg: Известяване, когато батерията е заредена.

en: Beep for warnings
bg: Звук при предупреждения

en: Beep when displaying a warning.
bg: Звук при изобразяването на предупреждение.

en: Show the time/percent label
bg: Показване на надпис с времето/процентите

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
bg: „0“ — без етикет, „1“ — процент, „2“ — оставащо време.

en: Battery Status Utility
bg: Инструмент за състоянието на батерията

en: Battery power low
bg: Ниска мощност на батерията

en: Battery fully re-charged
bg: Батерията е напълно презаредена

en: Available palettes
bg: Възможни палитри

en: Insert "%s"
bg: Вмъкване на „%s“

en: Insert special character
bg: Вмъкване на специален знак

en: insert special character %s
bg: вмъкване на „%s“

en: Character Palette
bg: Палитра със знаци

en: Insert characters
bg: Вмъкване на знаци

en: Charpicker Applet Factory
bg: Фабрика на палитрата със знаци

en: Characters shown on applet startup
bg: Знаци показани при стартирането на аплета

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
bg: Низ, който е посочен от потребителя последния път, когато аплетът е бил използван. Този низ ще се изобразява когато потребителят стартира аплета.

en: List of available palettes
bg: Списък от възможните палитри

en: List of strings containing the available palettes.
bg: Списък от низове, които съдържат познатите палитри.

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Palette:
bg: Па_литра:

en: Palette entry
bg: Вход за палитрата

en: Modify a palette by adding or removing characters
bg: Променяне на палитрата чрез добавяне или премахване на знаци

en: Add Palette
bg: Добавяне на палитра

en: Edit Palette
bg: Редактиране на палитрата

en: Palettes list
bg: Списък с палитри

en: _Palettes:
bg: _Палитри:

en: Add button
bg: Добавяне на бутон

en: Click to add a new palette
bg: Натиснете за добавяне на нова палитра

en: Edit button
bg: Редактиране на бутон

en: Click to edit the selected palette
bg: Натиснете за редактиране на избраната палитра

en: Delete button
bg: Изтриване на бутон

en: Click to delete the selected palette
bg: Натиснете за изтриване на избраната палитра

en: Character Palette Preferences
bg: Настройки на палитрата за знаци

en: Command Applet Preferences
bg: Настройки на аплета за команда

en: C_ommand:
bg: _Команда:

en: Command Factory
bg: Фабрика за командата

en: Command
bg: Команда

en: Shows the output of a command
bg: Показва резултата от команда

en: Command to execute
bg: Команда за изпълнение

en: Command/script to execute to get the output
bg: Команда/скрипт, резултатът от който да бъде изведен

en: Interval for the command
bg: Интервал за командата

en: Interval to execute the command (in seconds)
bg: Интервал за изпълнение на командата (в секунди)

en: Width of output
bg: Ширина на изхода

en: Number of characters to display
bg: Брой знаци, които да бъдат показани

en: Show icon
bg: Показване на иконка

en: If applet icon is shown or not
bg: Дали иконката на аплета да бъде показана или не

en: Command Applet
bg: Аплет за команда

en: CPU Frequency Monitor Preferences
bg: Настройки на аплета за наблюдение на процесора

en: _Monitored CPU:
bg: _Наблюдаван процесор:

en: Monitor Settings
bg: Настройки на датчика

en: _Appearance:
bg: _Външен вид:

en: Show CPU frequency as _frequency
bg: Показване на честотата на процесора като _честота

en: Show frequency _units
bg: Показване на _мерните единици на честотата

en: Show CPU frequency as _percentage
bg: Показване на честотата на процесора като _процент

en: Display Settings
bg: Външен вид

en: CPU Frequency Scaling Monitor
bg: Датчик за скоростта на процесора

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
bg: Наблюдение на скоростта на процесора

en: CPU to Monitor
bg: Процесор, който да се наблюдава

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
bg: Задаване на процесора, който да се наблюдава. За машините с един процесор няма необходимост да се променя.

en: Mode to show CPU usage
bg: Начин на показване на натоварването на процесора

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
bg: Стойност „0“ означава да се показва графично (само графика), „1“ — да се показва само текстово (без графика), а „2“ — комбинирано — и графика, и текст.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
bg: Видът на текста, който да се показва (ако текстът е включен)

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
bg: Стойност „0“ означава да се показва честотата, „1“ — честотата и мерната единица, а „2“ — процент вместо честотата.

en: Could not open help document
bg: Невъзможно е отварянето на документ от помощта

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
bg: Тази програма показва промяната на честотата на процесора.

en: This utility shows the current CPU Frequency
bg: Тази програма показва честотата на процесора

en: Graphic
bg: Графика

en: Text
bg: Текст

en: Graphic and Text
bg: Комбинирано

en: Frequency Scaling Unsupported
bg: Не се поддържа управление на скоростта на процесора

en: CPU frequency scaling unsupported
bg: Не се поддържа управление на скоростта на процесора

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
bg: Няма да можете да управлявате скоростта на процесора на машината си. Машината ви или не е конфигурирана правилно, или няма поддръжка на управление на скоростта на процесора.

en: Change CPU Frequency scaling
bg: Промяна на скоростта на процесора

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
bg: Необходими са права на администратор, за да променяте скоростта на процесора.

en: Drive Mount Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за монтиране на дискови устройства

en: Factory for drive mount applet
bg: Фабрика за аплета за монтиране на дискови устройства

en: Disk Mounter
bg: Монтьор за устройства

en: Mount local disks and devices
bg: Монтиране на локални дискове и устройства

en: (mounted)
bg: (монтирано)

en: (not mounted)
bg: (демонтирано)

en: Cannot execute Caja
bg: „Caja“ не може да се изпълни

en: _Play DVD
bg: _Пускане на DVD

en: _Play CD
bg: _Пускане на CD

en: _Open %s
bg: _Отваряне на %s

en: Un_mount %s
bg: _Демонтиране на %s

en: _Mount %s
bg: _Монтиране на %s

en: _Eject %s
bg: _Изваждане на %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
bg: Аплет за монтиране и демонтиране на блокови устройства.

en: Eyes
bg: Очички

en: A set of eyeballs for your panel
bg: Комплект очички за вашия панел.

en: Directory in which the theme is located
bg: Папка, в която е темата

en: _Select a theme:
bg: _Избор на тема:

en: Themes
bg: Теми

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
bg: Шантави очички за панела на MATE. Следват движението на мишката.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
bg: Очичките гледат в посоката на показалеца на мишката

en: Can not launch the eyes applet.
bg: Аплетът за очичките не може да бъде стартиран.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
bg: Имаше фатална грешка при зареждането на темата.

en: Details
bg: Подробности

en: _Update
bg: _Обновяване

en: City:
bg: Град:

en: Last update:
bg: Последно обновяване:

en: Conditions:
bg: Условия:

en: Sky:
bg: Небе:

en: Temperature:
bg: Температура:

en: Feels like:
bg: Усеща се като:

en: Dew point:
bg: Точка на оросяване:

en: Relative humidity:
bg: Относителна влажност:

en: Wind:
bg: Вятър:

en: Pressure:
bg: Налягане:

en: Visibility:
bg: Видимост:

en: Sunrise:
bg: Изгрев:

en: Sunset:
bg: Залез:

en: Current Conditions
bg: Текущи условия

en: Forecast Report
bg: Метеорологична прогноза

en: See the ForeCast Details
bg: Преглед на детайлите от прогнозата

en: Forecast
bg: Прогноза

en: _Visit Weather.com
bg: _Посещаване на Weather.com

en: Visit Weather.com
bg: Посещаване на Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
bg: Натиснете тук, за да посетите Weather.com

en: Radar Map
bg: Радарна карта

en: Mateweather Applet Factory
bg: Фабрика на аплета „Прогноза за времето“

en: Factory for creating the weather applet.
bg: Фабрика за създаване на аплет за прогноза на времето.

en: Weather Report
bg: Метеорологичен бюлетин

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
bg: Наблюдение на времето и прогнози

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
bg: Аплет за прогноза на времето.

en: _Details
bg: _Подробности

en: MATE Weather
bg: Прогноза на времето

en: Weather Forecast
bg: Метеорологичен бюлетин

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
bg: Град: %s
    Небе: %s
    Температура: %s

en: Updating...
bg: Обновяване…

en: Forecast not currently available for this location.
bg: В момента няма прогноза за това местоположение.

en: Location view
bg: Изглед на местоположението

en: Select Location from the list
bg: Изберете местоположение от списъка

en: Update spin button
bg: Осъвременяване на превъртащия бутон

en: Spinbutton for updating
bg: Бутон за осъвременяване

en: Address Entry
bg: Запис за адрес

en: Enter the URL
bg: Въведете адрес

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
bg: Грешка при зареждането на базата от данни с местоположения от XML. Ако обичате, докладвайте за тази грешка.

en: Weather Preferences
bg: Настройки на прогнозата за времето

en: _Automatically update every:
bg: _Автоматично обновяване на всеки:

en: _Temperature unit:
bg: Единица за _температурата:

en: Kelvin
bg: Келвин

en: Celsius
bg: Целзий

en: Fahrenheit
bg: Фаренхайт

en: _Wind speed unit:
bg: Единица за скоростта на _вятъра:

en: m/s
bg: м/сек

en: km/h
bg: км/ч

en: mph
bg: мили/ч

en: knots
bg: възли

en: Beaufort scale
bg: ска̀ла на Бофорт

en: _Pressure unit:
bg: Единица за _налягането:

en: kPa
bg: кПа

en: hPa
bg: хПа

en: mb
bg: мб

en: mmHg
bg: ммHg

en: inHg
bg: инHg

en: atm
bg: атм

en: _Visibility unit:
bg: Единица за _видимостта:

en: meters
bg: метри

en: km
bg: км

en: miles
bg: мили

en: Enable _radar map
bg: Включване на _радарната карта

en: Use _custom address for radar map
bg: Използване на _друг адрес за радарната карта

en: A_ddress:
bg: Адр_ес:

en: Show _notifications
bg: Показване на _известия

en: Update
bg: Обновяване

en: minutes
bg: минути

en: Display
bg: Екран

en: General
bg: Общи

en: _Select a location:
bg: Избиране на ме_стоположение:

en: _Find:
bg: _Търсене:

en: Find _Next
bg: Намиране на _следващ

en: Location
bg: Местоположение

en: System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: A system load indicator
bg: Датчик за натоварването на системата

en: Enable CPU load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на процесора

en: Enable memory load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на паметта

en: Enable network load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на мрежата

en: Enable swap load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на виртуалната памет

en: Enable load average graph
bg: Включване на графиката за средната натовареност

en: Enable disk load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на диска

en: Applet refresh rate in milliseconds
bg: Време за обновяване на аплета в милисекунди

en: Graph size
bg: Размер на графиката

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
bg: За хоризонтални панели — широчината на графиката в пиксели. За вертикални панели — височината на графиката.

en: Graph color for user-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за дейността на процесора за потребителски процеси

en: Graph color for system-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за дейността на процесора за системни процеси

en: Graph color for nice-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за дейността на процесора спрямо приоритетите

en: Graph color for iowait related CPU activity
bg: Цвят на графиката за изчакванията на процесора за входна/изходна дейност

en: CPU graph background color
bg: Фонов цвят за графиката на натовареността на процесора

en: Graph color for user-related memory usage
bg: Цвят на графиката за паметта използвана от потребителски процеси

en: Graph color for shared memory
bg: Цвят на графиката за споделената памет

en: Graph color for buffer memory
bg: Цвят на графиката за буферната памет

en: Graph color for cached memory
bg: Цвят на графиката за кешираната памет

en: Memory graph background color
bg: Фонов цвят на графиката за паметта.

en: Graph color for input network activity
bg: Цвят на графиката за входящата дейност на локалната мрежа

en: Graph color for output network activity
bg: Цвят на графиката за изходящата дейност на локалната мрежа

en: Graph color for loopback network usage
bg: Цвят на графиката за дейност на вътрешната мрежа (loopback)

en: Network graph background color
bg: Фонов цвят на графиката за мрежата

en: Grid line color
bg: Цвят на линиите на решетката

en: Indicator color
bg: Цвят на индикатора

en: Network threshold 1 in bytes
bg: Мрежова граница 1 в байтове

en: Network threshold 2 in bytes
bg: Мрежова граница 2 в байтове

en: Network threshold 3 in bytes
bg: Мрежова граница 3 в байтове

en: Graph color for user-related swap usage
bg: Цвят на графиката за виртуалната памет, използвана от потребителските процеси

en: Swap graph background color
bg: Фонов цвят на графиката за виртуалната памет

en: Graph color for load average
bg: Цвят на графиката за средна натовареност

en: Load graph background color
bg: Фонов цвят на графиката за натовареността

en: Graph color for disk read
bg: Цвят на графиката за четенето от диска

en: Graph color for disk write
bg: Цвят на графиката за писането по диска

en: Background color for disk load graph
bg: Фонов цвят на графиката за натовареността на диска

en: The desktop description file to execute as the system monitor
bg: Файлът с описание за работния плот, който да се изпълнява като програма за наблюдение на системата

en: System Monitor Preferences
bg: Настройки на наблюдението на системата

en: _Processor
bg: _Процесор

en: _Memory
bg: Па_мет

en: _Network
bg: Мре_жа

en: S_wap Space
bg: В_иртуална памет

en: _Load
bg: _Натовареност

en: _Harddisk
bg: _Твърд диск

en: Monitored Resources
bg: Наблюдавани ресурси

en: pixels
bg: пиксела

en: milliseconds
bg: мсек

en: Options
bg: Настройки

en: _User
bg: Пот_ребител

en: S_ystem
bg: _Система

en: N_ice
bg: Приори_тет

en: I_OWait
bg: _В/И изчакване

en: I_dle
bg: _Незаети

en: Processor
bg: Процесор

en: Sh_ared
bg: _Споделени

en: _Buffers
bg: _Буфери

en: Cach_ed
bg: _Записан в паметта

en: F_ree
bg: Сво_бодни

en: Memory
bg: Памет

en: _In
bg: _Входящ

en: _Out
bg: _Изходящ

en: _Local
bg: _Локален

en: _Background
bg: _Фон

en: _Gridline
bg: Линия на _решетката

en: _Indicator
bg: Ин_дикатор

en: Network
bg: Мрежа

en: _Used
bg: _Използвани

en: _Free
bg: _Свободни

en: Swap Space
bg: Виртуална памет

en: _Average
bg: _Средно

en: Load
bg: Натовареност

en: _Read
bg: _Четене

en: _Write
bg: _Писане

en: Harddisk
bg: Твърд диск

en: Colors
bg: Цветове

en: bytes
bg: байта

en: Network speed thresholds
bg: Граници на мрежовата скорост

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
bg: Инструмент за наблюдение на системата, който показва графики за процесора, оперативната памет, виртуалната памет и натовареността на мрежата.

en: Start system-monitor
bg: Отваряне на наблюдението на системата

en: There was an error executing '%s': %s
bg: Грешка при изпълнението на „%s“: %s

en: Load Average
bg: Средна натовареност

en: Disk
bg: Диск

en: The system load average is %0.02f
bg: Средното натоварване на системата е %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
bg: %s:
    Получени %s
    Изпратени %s

en: CPU Load
bg: Натоварване на процесора

en: Memory Load
bg: Натовареност на паметта

en: Net Load
bg: Натовареност на мрежата

en: Swap Load
bg: Натовареност на виртуалната памет

en: Disk Load
bg: Натовареност на диска

en: _Open System Monitor
bg: Отваряне на _системен датчик

en: %s/s
bg: %s/сек

en: _In graph color
bg: Цвят на _входящата графика

en: _Out graph color
bg: Цвят на _изходящата графика

en: Netmask:
bg: Мрежова маска:

en: Hardware Address:
bg: Хардуерен адрес:

en: P-t-P Address:
bg: Адрес за P2P:

en: Bytes in:
bg: Входящи байтове:

en: Bytes out:
bg: Изходящи байтове:

en: Signal Strength:
bg: Сила на сигнала:

en: Network _device:
bg: Мрежово _устройство:

en: Show _sum instead of in & out
bg: Показване на _общия трафик вместо входен и изходен

en: Show _bits instead of bytes
bg: Показване на _битове вместо байтове

en: _Change icon according to the selected device
bg: _Промяна на иконката според избраното устройство

en: Show _icon
bg: Показване на _иконка

en: Show signal _quality icon for wireless devices
bg: Показване на иконка за _качеството на сигнала за безжичните устройства

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Device to monitor
bg: Наблюдавано устройство

en: The name of the device to monitor
bg: Име на наблюдавано устройство

en: Show sum speed
bg: Показване на общата скорост

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
bg: Ако е вярно, ще се показва общата входна/изходна скорост вместо две отделни.

en: Show bits
bg: Показване в битове

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
bg: Ако е вярно, скоростта ще се показва в битове вместо в байтове.

en: If true, show main icon.
bg: Ако е вярно, ще се показва основната иконка.

en: Change icon
bg: Смяна на иконката

en: If true, change the icon due to selected device.
bg: Ако е вярно, иконката ще се променя според избраното устройство.

en: Auto change device
bg: Автоматична смяна на устройството

en: If true, change automatically the selected device.
bg: Ако е вярно, избраното устройство ще се сменя автоматично.

en: In color
bg: Входящ цвят

en: The color of the graph of the inbound traffic
bg: Цветът на графиката на входящия трафик

en: Out color
bg: Изходящ цвят

en: The color of the graph of the outbound traffic
bg: Цветът на графиката на изходящия трафик

en: Up command
bg: Команда за включване

en: Command to execute to activate the device
bg: Команда за изпълнение за активиране на устройството

en: Down command
bg: Команда за изключване

en: Command to execute to shut down the device
bg: Команда за изпълнение за изключване на устройството

en: Show signal quality icon
bg: Иконка за качеството на сигнала

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
bg: Ако е вярно, ще се показва иконка за качеството на сигнала за безжичните устройства.

en: Netspeed Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за мрежовата скорост

en: Netspeed Applet
bg: Аплет за скоростта на мрежата

en: Network Monitor
bg: Наблюдение на мрежата

en: unknown
bg: неизвестно

en: B/s
bg: Б/сек

en: KiB/s
bg: КиБ/сек

en: MiB/s
bg: МиБ/сек

en: none
bg: няма

en: There was an error displaying help:
    %s
bg: Възникна грешка при показване на помощта:
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
bg: Малък аплет за показване на информация за трафика на избрано мрежово устройство

en: Device _Details
bg: _Подробности за устройството

en: Preferences...
bg: Предпочитания…

en: Help
bg: Помощ

en: About...
bg: Относно…

en: Do you want to disconnect %s now?
bg: Искате ли да прекъснете %s сега?

en: Do you want to connect %s now?
bg: Искате ли да свържете %s сега?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
bg: <b>Грешка при изпълнението на командата %s</b>
    %s

en: %s is down
bg: %s е изключено

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
bg: 
    ESSID: %s
    Сила: %d %%

en: Sticky Notes Applet Factory
bg: Фабрика на аплета „Лепкави бележки“

en: Sticky Notes
bg: Лепкави бележки

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
bg: Създаване, преглед и управление на лепкавите бележки върху работния плот

en: This note is locked.
bg: Тази бележка е заключена.

en: This note is unlocked.
bg: Тази бележка е отключена.

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Delete All
bg: _Изтриване на всички

en: Delete all sticky notes?
bg: Да се изтрият ли всички лепкави бележки?

en: This cannot be undone.
bg: Тази бележка не може да бъде върната.

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete this sticky note?
bg: Да се изтрие ли тази лепкава бележка?

en: Sticky Note
bg: Лепкава бележка

en: Lock/Unlock note
bg: Заключване/отключване на бележка

en: Delete note
bg: Изтриване на бележката

en: Resize note
bg: Преоразмеряване на бележката

en: Sticky Notes Preferences
bg: Настройки на лепкавите бележки

en: Default Note Properties
bg: Стандартни настройки на бележка

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: H_eight:
bg: _Височина:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
bg: Указване на стандартната широчина за новите бележки (в пиксели)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
bg: Указване на стандартната височина за новите бележки (в пиксели)

en: Use co_lor from the system theme
bg: Използване на _цвета на темата на системата

en: Font Co_lor:
bg: _Цвят на шрифта:

en: Note C_olor:
bg: _Цвят на бележка:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
bg: Избор на основен цвят за всички бележки

en: Pick a default sticky note color
bg: Избор на стандартен цвят за бележките

en: Use fo_nt from the system theme
bg: Използване на _шрифта на темата на системата

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: Choose a font to use for all sticky notes
bg: Избор на шрифт за всички бележки

en: Pick a default sticky note font
bg: Избор на стандартен шрифт за бележките

en: Behavior
bg: Поведение

en: _Put notes on all workspaces
bg: Бележките да са на _всички плотове

en: Choose if notes are visible on all workspaces
bg: Дали бележките да са видими на всички работни плотове

en: Force _default color and font on notes
bg: _Прилагане на стандартния цвят и шрифт на всички бележки

en: Choose if the default style is forced on all notes
bg: Дали стандартният стил да се приложи върху всички бележки

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
bg: _Скриване на всички бележки при натискане на работния плот

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
bg: Дали при избиране на елемент от работния плот да се крият всички бележки

en: Sticky Note Properties
bg: Настройки на лепкавата бележка

en: Properties
bg: Свойства

en: _Title:
bg: _Титла:

en: Specify a title for the note
bg: Указване на заглавие на бележката

en: Use default co_lor
bg: Използване на стандартния _цвят

en: Font C_olor:
bg: _Цвят на шрифта:

en: Note _Color:
bg: _Цвят на бележка:

en: Use default fo_nt
bg: Използване на стандартния _шрифт

en: Choose a color for the note
bg: Избор на цвят за бележката

en: Pick a color for the sticky note
bg: Избор на цвят за бележката

en: Choose a font for the note
bg: Избор на шрифт за бележката

en: Pick a font for the sticky note
bg: Избор на шрифт за бележката

en: Default width for new notes
bg: Стандартна широчина за новите бележки

en: Default width for new sticky notes in pixels.
bg: Стандартна широчина за новите лепкави бележки в пиксели.

en: Default height for new notes
bg: Стандартна височина за новите бележки

en: Default height for new sticky notes in pixels.
bg: Стандартна височина за новите лепкави бележки в пиксели.

en: Default color for new notes
bg: Стандартен цвят за нови бележки

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
bg: Стандартен цвят за нова лепкава бележка. Това трябва да е в специфицирания от html шестнадесетичен вид, примерно „#30FF50“.

en: Default color for font
bg: Стандартен цвят на шрифта

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
bg: Стандартен цвят за нова лепкава бележка. Това трябва да е в специфицирания от html шестнадесетичен вид, примерно „#000000“.

en: Default font for new notes
bg: Стандартен шрифт за нови бележки

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
bg: Стандартен шрифт за нови лепкави бележки. Това трябва да е шрифт на Pango, например „Sans Italic 10“.

en: Sticky notes' workspace stickyness
bg: Лепкавост на лепкавите бележки върху работния плот

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
bg: Задаване дали лепкавите бележки са видими на всички работни места или не.

en: Sticky notes' locked state
bg: Заключено състояние на лепкавите бележки

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
bg: Определете дали лепкавите бележки са заключени (не се променят) или не (могат да се променят).

en: Date format of note's title
bg: Формат за датата в заглавието на бележката

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
bg: Стандартно на лепкавите бележки се дава текущата дата като заглавие, когато те се създават. За форматиране се използва всичко, което е валидно за strftime().

en: Whether to use the default system color
bg: Дали стандартно да се ползват цветовете на системата

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
bg: Ако тази опция е изключена, произволен цвят може да бъде избран като стандартен за всички лепкави бележки.

en: Whether to use the default system font
bg: Дали стандартно да се използва системният шрифт

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
bg: Ако тази опция е изключена, произволен шрифт може да бъде избран като стандартен за всички лепкави бележки.

en: Whether to force the default color and font on all notes
bg: Дали стандартните цвят и шрифт ще бъдат приложени принудително върху всички бележки

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
bg: Ако тази опция е включена, избраните цветове и шрифтове за отделните лепкави бележки ще бъдат игнорирани.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
bg: Дали да се скриват всички бележки при избирането на работния плот

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
bg: Ако тази опция е включена, избирането на работния плот или обект върху него, по какъвто и да е начин, ще скрива всички отворени бележки.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
bg: Дали да пита за потвърждение, когато се изтрива бележка

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
bg: Празните бележки винаги се изтриват без потвърждение.

en: _New Note
bg: Нова _бележка

en: Hi_de Notes
bg: _Скриване на бележките

en: _Delete Notes
bg: _Изтриване на бележките

en: _Lock Notes
bg: Зак_лючване на бележките

en: Show sticky notes
bg: Показване на лепкави бележки

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
bg: Лепкави бележки за работната среда MATE

en: Timer Factory
bg: Фабрика за брояча

en: Timer
bg: Брояч

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
bg: Пуснете брояч и ще получите известие, когато отброяването приключи

en: Name of timer
bg: Име на брояча

en: Duration of timer in seconds
bg: Време за отброяване, в секунди

en: Show notification popup when timer finish
bg: Показване на изскачащо известие когато броячът приключи

en: Show dialog window when timer finish
bg: Показване на прозорец когато броячът приключи

en: Timer Applet Preferences
bg: Настройки на брояча

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Start timer
bg: _Пускане

en: P_ause timer
bg: П_ауза

en: S_top timer
bg: _Спиране

en: Timer finished!
bg: Броячът приключи!

en: Timer Applet
bg: Аплет за брояч

en: Trash
bg: Кошче

en: Go to Trash
bg: Отиване в кошчето

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: _Open Trash
bg: _Отваряне на кошчето

en: No Items in Trash
bg: В кошчето няма нищо

en: Error while spawning caja:
    %s
bg: Грешка при стартирането на Caja:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
bg: Кошче за MATE, което стои на панела. Можете да го ползвате, за да разглеждате съдържанието му или да триете обекти с изтегляне.

en: Delete Immediately?
bg: Незабавно изтриване?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
bg: Невъзможно е обектите да бъдат преместени в кошчето. Искате ли незабавно да се изтрият?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
bg: Някои обекти не могат да бъдат преместени в кошчето. Искате ли само те да бъдат изтрити незабавно?

en: Trash Applet
bg: Аплет за кошчето

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
bg: Изтриване на елемент %s от общо %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
bg: Изтриване на %s

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Изтриване на всичко от кошчето?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изчистите кошчето, всичко, което е било в него, ще бъде необратимо изтрито. Забележете, че можете да триете обектите поотделно.

en: Emptying the Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: From:
bg: От:
