mate-applets 1.25.3 - en to br translation catalogue (353 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
br: Aozerez an arloadig stad AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
br: Aozerez an arloadig stad haezivadur ar c'hlavier

en: Keyboard Accessibility Status
br: Stad haezadusted ar c'hlavier

en: Shows the status of keyboard accessibility features
br: Diskouez stad keweriusterioùls ar c'hlavier

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
br: Diskouez stad keweriusterioù AccessX e-giz daskemmeroù

en: There was an error launching the help viewer: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur loc'hañ ar meziant skoazell: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
br: Digeriñ ar voestad emziviz gwellvezioù ar c'hlavier

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur loc'hañ boest-gwellvezioù ar c'hlavier : %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
br: Gwellvezioù haezadusted ar c'h_lavier

en: _Help
br: _Skoazell

en: _About
br: _Diwar-benn

en: AccessX Status
br: Stad AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
br: Diskouez stad ar c'hlavier pa vez implijet keweriusterioùls haezivadur.

en: XKB Extension is not enabled
br: N'emañ ket an astenn XKB war enaou

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: Error: %s
br: Fazi: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
br: Diskouez stad a-vremañ keweriusterioùls haezivadur ar c'hlavier

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: System is running on AC power
br: Implij a ra ar sistem porzherezh tredan

en: System is running on battery power
br: Mont a ra en-dro ar sistem gant youll ar pod-tredan

en: Battery charged (%d%%)
br: Pod-tredan karget (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
br: Amzer o chom dianav (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
br: Amzer a-benn bezañ (%d%%) dianav

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
br: %d %s %d %s (%d%%) a chom

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
br: %d %s %d %s a-benn bezañ karget (%d%%)

en: Battery Monitor
br: Evezier ar pod-tredan

en: Your battery is now fully recharged
br: Adkarget penn da benn eo ho pod-tredan a-benn bremañ

en: Battery Notice
br: Kemenn Batiri

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
br: Chom a ra %d%% en ho batiri.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
br: A-benn na goll ho labour:
     • Skourrit hoc'h urzhiataer hezoug ouzh ul lugell, pe
     • gwaredit ho dielloù digor ha lazhañ hoc'h urzhiataer hezoug.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
br: A-benn na goll ho labour:
     • lakit en ur mod beilh hoc'h urzhiataer hezoug a-benn espernañ an energiezh,
     • skourrit hoc'h urzhiataer hezoug ouzh ul lugell, pe
     • gwaredit ho dielloù digor ha lazhañ hoc'h urzhiataer hezoug.

en: Your battery is running low
br: Izel eo al live batiri

en: No battery present
br: N'eus ket batiri

en: Battery status unknown
br: Dianav eo stad ar pod-tredan

en: There was an error displaying help: %s
br: Ur fazi e oa o tiskouez skoazell : %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
br: Ar meziant-mañ a ziskouez stad pod-tredan ho laptop

en: upower backend enabled.
br: Drekva upower gweredekaet

en: Legacy backend enabled.
br: Drekva kozh gweredekaet.

en: Battery Charge Monitor
br: Diwaller karg ar pod-tredan

en: Monitor a laptop's remaining power
br: A ziwall ouzh ar youll a chom gant al laptop

en: Battery Charge Monitor Preferences
br: Gwellvezioù evezier live-karg ar pod-tredan

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Show time/percentage:
br: _Diskouez amzer/dregantad:

en: Show _time remaining
br: Diskouez an _amzer a chom

en: Show _percentage remaining
br: Diskouez an _dregantad a chom

en: Appearance
br: Neuz

en: _Warn when battery charge drops to:
br: _Lavarout pa dremen a ra karg batiri nebeut a:

en: Percent
br: Dregant

en: Minutes Remaining
br: Munutennoù a chom

en: _Notify when battery is fully recharged
br: _Kelaouiñ p'eo leuniet ar pod-tredan en-dro

en: Notifications
br: Rebuziñ

en: Battstat Factory
br: Aozerez Battstat

en: Red value level
br: Live ar werzh ruz

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
br: Diskouezet e ruz ar batiri a-us al live batiri. Hag ar werzh eo bet diskouezet ur gemenn batiri izel ivez.

en: Warn on low time rather than low percentage
br: Kelaouiñ evit ur badelezh verr kentoc'h eget un dregantad izel

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
br: Arverañ ar werzh despizet er red_value e-giz amzer a chom a-raok diskouez ur gemenn kentoc'h kregantad.

en: Low Battery Notification
br: Rebuziñ evit ur pod-tredan damc'houllo

en: Notify user when the battery is low.
br: Diskouez evit an arveriad pa 'z eo diskarget ar batiri.

en: Full Battery Notification
br: Rebuziñ evit ur pod-tredan leun

en: Notify user when the battery is full.
br: Diskouez evit an arveriad pa 'z eo karget ar batiri.

en: Beep for warnings
br: Bipoù kelaouiñ

en: Beep when displaying a warning.
br: Bip pa vez diskouezet ur gemenn.

en: Show the time/percent label
br: Diskouez al label amzer/dregantad

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
br: 0 evit skritellig ebet, 1 evit diregantad ha 2 evit an amzer a chom.

en: Battery Status Utility
br: Merour stad ar batiri

en: Battery power low
br: Izel youll ar pod-tredan

en: Battery fully re-charged
br: Pod-tredan adleuniet penn da benn

en: Available palettes
br: Taolennoù hegerzh

en: Insert "%s"
br: Enlakaat "%s"

en: Insert special character
br: Enlakaat un arouezenn dibar

en: insert special character %s
br: Enlakaat an arouezenn dibar %s

en: Character Palette
br: Taolenn arouezennoù

en: Insert characters
br: Enlakaat arouezennoù

en: Charpicker Applet Factory
br: Aozerez an arloadig eskemm nodoù

en: Characters shown on applet startup
br: Arouezennoù hewel en ur loc'hañ an arloadig

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
br: Ar chadenn a oa bet diuzet ar wech diwezhañ e oa bet implijet an arloadig. Ar chadenn-mañ a vo diskouezet pa vo loc'het an arloadig gant un arveriad.

en: List of available palettes
br: Roll an taolennoù hegerz

en: List of strings containing the available palettes.
br: Listennad gant hedadoù eskemm a zo.

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _Palette:
br: _Livaoueg :

en: Palette entry
br: Lec'h skrivadur eskemm

en: Modify a palette by adding or removing characters
br: Kemmañ un daolenn dre ouzhpennañ pe tennañ arouezennoù

en: Add Palette
br: Ouzhpennañ un daolenn

en: Edit Palette
br: Kemmañ an daolenn

en: Palettes list
br: Roll taolennoù

en: _Palettes:
br: _Taolennoù :

en: Add button
br: Ouzhpennañ un afell

en: Click to add a new palette
br: Klikit evit ouzhpennañ un daolenn nevez

en: Edit button
br: Kemmañ an afell

en: Click to edit the selected palette
br: Klikit evit kemmañ an daolenn ziuzet

en: Delete button
br: Dilemel an afell

en: Click to delete the selected palette
br: Klikit evit dilemel an daolenn zuzet

en: Character Palette Preferences
br: Gwellvezioù an daolenn arouezennoù

en: Command Applet Preferences
br: Gwellvezioù an arloadig arc'had

en: C_ommand:
br: Ar_c'had :

en: Command Factory
br: Greanti arc'had

en: Command
br: Arc'had

en: Shows the output of a command
br: Diskouez ec'hankad an arc'had

en: Command to execute
br: Arc'had da erounit

en: Command/script to execute to get the output
br: Arc'had/skript da erounit evit kaout an ec'hankad

en: Interval for the command
br: Etremez evit an arc'had

en: Interval to execute the command (in seconds)
br: Etremez evit erounit an arc'had (e eilennoù)

en: Width of output
br: Ledander an ec'hankad

en: Number of characters to display
br: Niver a arouezenn da skrammañ

en: Show icon
br: Diskouez an arlun

en: If applet icon is shown or not
br: M'eo skrammet arlun an arloadig pe get

en: Command Applet
br: Arloadig arc'had

en: CPU Frequency Monitor Preferences
br: Gwellvezioù an heuliañ talm ar c'hewerier

en: _Monitored CPU:
br: CPU _heuliet:

en: Monitor Settings
br: Arventennoù ar skramm

en: _Appearance:
br: _Neuz :

en: Show CPU frequency as _frequency
br: Diskouez talm kewerier en _Hertz

en: Show frequency _units
br: Diskouez _unanenn talm

en: Show CPU frequency as _percentage
br: Diskouez talm kewerier en _dregantad

en: Display Settings
br: Arventennoù ar skrammañ

en: CPU Frequency Scaling Monitor
br: Hewel cheñchamantoù talm kewerier CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
br: Hewel cheñchamantoù talm kewerier CPU

en: CPU to Monitor
br: Kewerier d'ar skramm

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
br: Arventenniñ ar c'hewerier da heuliañ. N'hoc'h eus ket netra da kemmañ war ur reizhiad gant ur c'hewerier nemetañ.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
br: Ar werzh 0 a dalvez eo ret da ziskouez ar programmig en ur mod grafek (skeudenn hepken), 1 evit diskouez ar programmig en ur mod testenn ha 2 evit diskouez ar programmig en ur mod testenn ha grafek.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
br: Rizh an destenn da skrammañ (Ma weredekaet an destenn).

en: Could not open help document
br: Ne oa ket tu da zigeriñ an teul skoazell

en: Graphic
br: Linenndresek

en: Text
br: Testenn

en: Graphic and Text
br: Linenndresek ha testenn

en: Change CPU Frequency scaling
br: Cheñch talm ar c'hewerier

en: Drive Mount Applet Factory
br: Aozerez arloadigoù sevel pladennoù

en: Factory for drive mount applet
br: Aozerez evit un arloadig sevel pladennoù

en: Disk Mounter
br: Saver kantennoù

en: Mount local disks and devices
br: Sevel kantennoù lec'hel ha trobarzhelloù

en: (mounted)
br: (savet)

en: (not mounted)
br: (n'eo ket savet)

en: _Play DVD
br: _Lenn an DVD

en: _Play CD
br: _Lenn ar CD

en: _Open %s
br: _Digeriñ %s

en: Un_mount %s
br: Di_sevel %s

en: _Mount %s
br: _Sevel %s

en: _Eject %s
br: _Kas %s maez

en: Eyes
br: Daoulagad

en: Directory in which the theme is located
br: Teuliad e-lec'h m'emañ an neuz

en: _Select a theme:
br: _Diuzañ un neuz :

en: Themes
br: Neuzioù

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
br: An daoulagad a sell war-zu ho piz-red

en: Can not launch the eyes applet.
br: N'hell ket loc'hañ arloadig an daoulagad.

en: Details
br: Munudoù

en: _Update
br: Hi_zivaat

en: City:
br: Kêr :

en: Last update:
br: Hizivaat diwezhañ :

en: Conditions:
br: Amveziadoù :

en: Sky:
br: Oabl :

en: Temperature:
br: Gwrezverk :

en: Wind:
br: Avel :

en: Pressure:
br: Aerwask :

en: Visibility:
br: Hewelded :

en: Sunrise:
br: Sav-heol :

en: Sunset:
br: Kuzh-heol :

en: Current Conditions
br: Amveziadoù bremanel

en: See the ForeCast Details
br: Gwelout munudoù an amveziad

en: Forecast
br: Rakweladoù

en: _Visit Weather.com
br: _Gweladiñ Weather.com

en: Visit Weather.com
br: Gweladiñ Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
br: Klikit evit gweladiñ Weather.com

en: Factory for creating the weather applet.
br: Aozerez evit krouiñ an arloadig amzer.

en: Weather Report
br: Kinnig an amzer

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
br: Un arloadig evit heuliañ amveziadoù an amzer lec'hel.

en: _Details
br: Munu_doù

en: MATE Weather
br: MATE Meteo

en: Weather Forecast
br: Rakweladoù an amzer

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
br: Kêr : %s
    Oabl : %s
    Gwrez : %s

en: Updating...
br: Oc'h hizivaat...

en: Location view
br: Gwel al lec'hiadur

en: Select Location from the list
br: Diuzit al lec'h el listennad

en: Enter the URL
br: Roit an URL

en: Weather Preferences
br: Gwellvezioù an amzer

en: _Temperature unit:
br: Unanenn g_werzverker :

en: _Wind speed unit:
br: Unanenn tizh an av_el :

en: knots
br: skoulmoù

en: Beaufort scale
br: skeuliad Beaufort

en: _Pressure unit:
br: Unanenn aerwas_k :

en: _Visibility unit:
br: Unanenn _Gweledenn:

en: meters
br: metr

en: A_ddress:
br: Chomlec'h :

en: Update
br: Hizivaat

en: minutes
br: a vunutennoù

en: Display
br: Skrammañ

en: General
br: Hollek

en: _Select a location:
br: Diuzit ul _lec'h :

en: _Find:
br: _Kavout :

en: Find _Next
br: Klask an hini da _heul

en: Location
br: Lec'hiadur

en: _Processor
br: _Kewerier

en: _Memory
br: _Memor

en: _Network
br: _Rouedad

en: _Load
br: _Kargañ

en: _Harddisk
br: _Kantenn galet

en: pixels
br: a bikselioù

en: milliseconds
br: a vilieilennoù

en: Options
br: Dibarzhioù

en: _User
br: Ar_veriad

en: S_ystem
br: R_eizhiad

en: Processor
br: Kewerier

en: Sh_ared
br: Rannet

en: _Buffers
br: S_kurzerioù

en: Cach_ed
br: Krubuilh_et

en: F_ree
br: D_ieub

en: Memory
br: Memor

en: _Local
br: _Lec'hel

en: _Background
br: _Drekleur

en: Network
br: Rouedad

en: _Used
br: Ar_veret

en: _Free
br: Dieu_b

en: Swap Space
br: Memor disloañ

en: _Average
br: Kei_tad

en: Load
br: Kargañ

en: _Read
br: _Lenn

en: _Write
br: _Skrivañ

en: Harddisk
br: Kantenn galet

en: Colors
br: Livioù

en: bytes
br: liesbit

en: Disk
br: Kantenn

en: %s/s
br: %s/e

en: _In graph color
br: Livioù kevregad an tizh e harz _diabarzh

en: _Out graph color
br: Livioù kevregad an tizh e harz dia_vaez

en: Netmask:
br: Netmask :

en: Hardware Address:
br: Chomlec'h ar periant :

en: P-t-P Address:
br: Chomlec'h P-t-P :

en: Bytes in:
br: Liesbitoù evit an tizh e harz diabarz :

en: Bytes out:
br: Liesbitoù evit an tizh e harz diavaez :

en: ESSID:
br: ESSID :

en: Signal Strength:
br: Kreñvder an arhent :

en: Network _device:
br: Trevna_d rouedad :

en: Show _sum instead of in & out
br: Diskouez _sammad an tizhoù o harzoù diavaez/diabarzh

en: Show _bits instead of bytes
br: Diskouez an tizh e _bitoù e-lec'h e liesbit

en: Show _icon
br: Diskouez an _arlun

en: Show signal _quality icon for wireless devices
br: Diskouez arlun a-fet _perzhded an arhent evit an trevnadoù diorjal

en: General Settings
br: Arventennoù hollek

en: Device to monitor
br: Trobarzhell evel hewel

en: The name of the device to monitor
br: Anv an drobarzhell a dalv da hewel

en: Show sum speed
br: Diskouez sammad an tizhoù

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
br: Mar gwir, diskouez an tizhoù o harzhoù diavaez/diabarzh e-lec'h an tizhoù an eil e kichen e gile.

en: Show bits
br: Diskouez an eizhbitoù

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
br: Mar gwir, diskouez an tizh e bitoù e-lec'h e liesbit.

en: If true, show main icon.
br: Mar gwir, diskouez an arlun pennañ.

en: Change icon
br: Kemmañ an arlun

en: If true, change the icon due to selected device.
br: Mar gwir, kemmañ an arlun a dalv d'an trevnad diuzet.

en: Auto change device
br: Kemm trevnad emgefreek

en: If true, change automatically the selected device.
br: Mar gwir, kemmañ an trevnad ent emgefreek.

en: In color
br: Livioù diabarz

en: The color of the graph of the inbound traffic
br: Livioù ar c'hevregad eus an treizhid e harzoù diabarz

en: Out color
br: Livioù diavaez

en: The color of the graph of the outbound traffic
br: Livioù ar c'hevregad eus an treizhid e harzoù diavaez

en: Up command
br: Arc'had erounit

en: Down command
br: Arc'had lazhañ

en: Show signal quality icon
br: Diskouez arlun a-fet perzhded an arhent

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
br: Mar gwir, diskouez arlun perzhded an arhent evit an trevnadoù diorjal.

en: unknown
br: dianav

en: B/s
br: B/eil

en: KiB/s
br: KeL/eil

en: MiB/s
br: MiL/eil

en: none
br: tra ebet

en: There was an error displaying help:
    %s
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi en ur skrammañ ar skoazell :
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
br: Un arloadig bihan a skramm titouroù ouzhpenn diwar-benn an treizhid war rouedad an trevnad erspizet

en: Device _Details
br: _Munudoù an trevnad

en: Preferences...
br: Gwellvezioù...

en: Help
br: Skoazell

en: About...
br: Diwar-benn...

en: Do you want to disconnect %s now?
br: Ha fellout a ra deoc'h digennaskañ %s bremañ ?

en: Do you want to connect %s now?
br: Ha fellout a ra deoc'h kennaskañ %s bremañ ?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
br: <b>C'hwitadenn war an arc'had war erounit %s</b>
    %s

en: %s is down
br: Sac'het eo %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
br: 
    ESSID: %s
    Kreñvder : %d %%

en: Sticky Notes Applet Factory
br: Aozerez an arloadig pegsoñjoù

en: Sticky Notes
br: Pegsoñjoù

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
br: Krouiñ, diskwel, ha merañ pegsoñjoù war ar burev

en: This note is locked.
br: Prennet eo an notenn-mañ.

en: This note is unlocked.
br: Dibrennet eo an notenn-mañ.

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Delete All
br: _Dilemel an Holl

en: _Delete
br: _Dilemel

en: Sticky Note
br: Pegsoñj

en: Lock/Unlock note
br: Prennañ/Dibrennañ an notenn

en: Resize note
br: Adventañ an notenn

en: Sticky Notes Preferences
br: Gwellvezioù ar pegsoñj

en: Default Note Properties
br: Perzhioù an notennoù dre ziouer

en: _Width:
br: _Led :

en: H_eight:
br: U_helder:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
br: Spisaat ledander dre ziouer (niver a biksel) an notennoù nevez

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
br: Spisaat uhelder dre ziouer (niver a biksel) an notennoù nevez

en: Use co_lor from the system theme
br: Implij _liv eus neuz ar reizhiad

en: Font Co_lor:
br: _Liv nodrezhoù

en: Note C_olor:
br: _Liv an notenn :

en: Choose a base color to use for all sticky notes
br: Dibab ul liv diazez da implij evit an holl begsoñjoù

en: Pick a default sticky note color
br: Dibab ul liv pegsoñj dre ziouer

en: Use fo_nt from the system theme
br: Implij _nodrezh eus neuz ar reizhiad

en: _Font:
br: _Nodrezh :

en: Choose a font to use for all sticky notes
br: Dibab un nodrezh da implij evit an holl begsoñjoù

en: Pick a default sticky note font
br: Dibab un nodrezh pegsoñj dre ziouer

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: _Put notes on all workspaces
br: _Lakaat notennoù war an holl dachennoù-labour

en: Choose if notes are visible on all workspaces
br: Dibab hag-eñ int gwelus an notennoù war an holl dachennoù-labour

en: Force _default color and font on notes
br: Forzhañ liv ha nodrezh _dre ziouer d'an notennoù

en: Choose if the default style is forced on all notes
br: Dibab hag-eñ eo forzhet ar stil dre ziouer d'an holl notennoù

en: Sticky Note Properties
br: Perzhioù ar pegsoñj

en: Properties
br: Perzhioù

en: _Title:
br: _Titl :

en: Specify a title for the note
br: Spisaat un titl d'an notenn

en: Use default co_lor
br: Implij al _liv dre ziouer

en: Font C_olor:
br: L_iv nodrezhoù

en: Note _Color:
br: _Liv an notenn :

en: Use default fo_nt
br: Implij an _nodrezh dre ziouer

en: Choose a color for the note
br: Dibab ul liv evit an notenn

en: Pick a color for the sticky note
br: Dibab ul liv evit ar pegsoñj

en: Choose a font for the note
br: Dibab un nodrezh evit an notenn

en: Pick a font for the sticky note
br: Dibab un nodrezh evit ar pegsoñj

en: Default width for new notes
br: Ledander dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default width for new sticky notes in pixels.
br: Ledander dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez (niver a biksel).

en: Default height for new notes
br: Uhelder dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default height for new sticky notes in pixels.
br: Uhelder dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez (niver a biksel).

en: Default color for new notes
br: Liv dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
br: Liv dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez. Dre un erspizadur HTML c'hwezekred a zlefe bezañ, "#30FF50" da skouer.

en: Default color for font
br: Liv dre ziouer evit an nodrezh

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
br: Liv nodrezh dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez. Dre un erspizadur HTML c'hwezekred a zlefe bezañ, "#000000" da skouer.

en: Default font for new notes
br: Nodrezh dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Sticky notes' workspace stickyness
br: Pegusted d'an dachenn-labour ar pegsoñjoù

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
br: Spisaat a ra hag-eñ int gwelus ar pegsoñjoù war HOLL dachennoù-labour ar burev, pe get.

en: Sticky notes' locked state
br: Stad prennet gant ar pegsoñjoù

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
br: Spisaat a ra hag-eñ int prennet ar pegsoñjoù pe get.

en: Date format of note's title
br: Mentrezh deiziad titl an notenn

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
br: Mar demañ diweredekaet an dibarzh-mañ e c'hell bezañ implijet ul liv personelaet evel liv dre ziouer evit an holl begsoñjoù.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
br: Mar demañ diweredekaet an dibarzh-mañ e c'hell bezañ implijet un nodrezh personelaet evel nodrezh dre ziouer evit an holl begsoñjoù.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
br: Mar demañ gweredekaet an dibarzh-mañ e vo dianavezet al livioù ha nodrezhoù personelaet a zo bet deverket d'an notennoù hiniennel.

en: _New Note
br: Notenn _Nevez

en: Hi_de Notes
br: _Kuzhat an Notennoù

en: _Delete Notes
br: _Dilemel an Notennoù

en: _Lock Notes
br: _Prennañ an Notennoù

en: Show sticky notes
br: Diskouez ar pegsoñjoù

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
br: Pegsoñjoù evit an Endro Burev MATE

en: _Name:
br: _Anv

en: Trash
br: Lastez

en: Go to Trash
br: Mont d'al Lastez

en: _Empty Trash
br: _Goullonderiñ al Lastez

en: _Open Trash
br: _Digeriñ al lastez

en: No Items in Trash
br: Elfenn ebet el Lastez

en: Error while spawning caja:
    %s
br: Fazi o lañsañ caja:
    %s

en: Delete Immediately?
br: Dilemel diouzhtu?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
br: N'hell ket kas an elfennoù d'al lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezho diouzhtu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
br: Ne oa ket tu da gas elfennoù 'zo d'al lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezho diouzhtu?

en: Trash Applet
br: Arloadig al Lastez

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
br: O tilemel : %s

en: Empty all of the items from the trash?
br: Goullonderiñ an holl elfennoù diouzh al lastez?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
br: Ma tibabit goullonderiñ al lastez, e vo kollet da viken an holl elfennoù. Marplij gouezit e c'hellit ivez lemel anezho unan hag unan.

en: Emptying the Trash
br: O c'houllonderiñ al Lastez

en: From:
br: Eus:
