mate-applets 1.25.3 - en to eo translation catalogue (381 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
eo: Fabrikejo por la StatApleto 'AccessX'

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
eo: Fabrikejo de StatApletoj por Uzfaciligo de la Klavaro

en: Keyboard Accessibility Status
eo: Uzfaciliga Stato de la Klavaro

en: Shows the status of keyboard accessibility features
eo: Montras la staton de la funkcioj de uzfaciligo de la klavaro

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
eo: Montras la staton de funkcioj de 'AccessX', ekz. modifiloj.

en: There was an error launching the help viewer: %s
eo: Eraro okazis dum la lanĉo de la helpovidigilo: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
eo: Eraro okazis dum la lanĉo de la dialogo pri klavaraj preferaĵoj: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
eo: Uzfaciligaj Preferaĵoj por la _Klavaro

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About
eo: _Pri

en: AccessX Status
eo: Stato de 'AccessX'

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
eo: Montras la klavara stato kiam uzfaciligiloj estas uzataj.

en: XKB Extension is not enabled
eo: XKB-Kromaĵo ne ŝaltita

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
eo: Montras la aktuala state de funkcioj de uzfaciligo de la klavaro

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: System is running on AC power
eo: Sistemo funkcias per alterna kurento

en: System is running on battery power
eo: Sistemo funkcias per bateria kurento

en: Battery charged (%d%%)
eo: Baterio ŝargita (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
eo: Nekonata tempo (%d%%) restas

en: Unknown time (%d%%) until charged
eo: Nekonata tempo (%d%%) ĝis ŝargite

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
eo: %d %s %d %s (%d%%) restas

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
eo: %d %s %d %s ĝis ŝargita (%d%%)

en: Battery Monitor
eo: Bateria indikilo

en: Your battery is now fully recharged
eo: Via baterio nun estas plene reŝargita

en: Battery Notice
eo: Bateria sciigo

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
eo: Restas al vi %d%% da via tuta bateria kapacito.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eo: Por eviti perdon de via laboro:
     • ŝtopu vian tekkomputilon en eksterna kurento, aŭ
     • savu malfermitajn dokumentojn kaj elŝaltu vian tekkomputilon.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eo: Por eviti perdon de via laboro:
     • prokrastu vian tekkomputilon por savi energion,
     • ŝtopu vian tekkomputilon en eksterna kurento, aŭ
     • savu malfermitajn dokumentojn kaj elŝaltu vian tekkomputilon.

en: Your battery is running low
eo: Via baterio funkcias malaltnivele

en: No battery present
eo: Neniu baterio ĉeesta

en: Battery status unknown
eo: Bateria stato nekonata

en: N/A
eo: N.a.

en: There was an error displaying help: %s
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
eo: Ĉi tiu utilaĵo montras la staton de via tekkomputila baterio.

en: Battery Charge Monitor
eo: Indikilo de Ŝargo de Baterioj

en: Monitor a laptop's remaining power
eo: Kontroli restantan ŝargon de tekkomputilo

en: Battery Charge Monitor Preferences
eo: Preferoj de bateriŝarga indikilo

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Show time/percentage:
eo: _Montru tempon/elcenton:

en: Show _time remaining
eo: Montru _tempon restantan

en: Show _percentage remaining
eo: Montru _elcenton restantan

en: Appearance
eo: Aspekto

en: _Warn when battery charge drops to:
eo: _Avertu kiam bateria ŝargo falas al:

en: Percent
eo: Elcento

en: Minutes Remaining
eo: Minutoj restantaj

en: _Notify when battery is fully recharged
eo: _Sciigu kiam baterio estos plene reŝargita

en: Notifications
eo: Atentigoj

en: Battstat Factory
eo: Fabrikejo por BattStat

en: Red value level
eo: Ruĝvalora nivelo

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
eo: La bateria nivelo sub kiu la baterio estas vidigata ruĝa. Ankaŭ la valoro je kiu la averto pri malaltnivela baterio estas vidigata.

en: Warn on low time rather than low percentage
eo: Avertu pri malaltnivela tempo anstataŭ ol malaltnivela elcento

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
eo: Uzu la valoron difinitan en red_value kiel tempo restanta por vidigi la avertan dialogon anstataŭ elcentaĵon.

en: Low Battery Notification
eo: Atentigi kiam Restas Minimuma Ŝargo

en: Notify user when the battery is low.
eo: Sciigu uzanton kiam la baterio estas malalte plena.

en: Full Battery Notification
eo: Atentigi kiam Baterio Plene Ŝargitas

en: Notify user when the battery is full.
eo: Sciigu uzanton kiam la baterio estas plena.

en: Beep for warnings
eo: Pepi por avertoj

en: Beep when displaying a warning.
eo: Pepu kiam vidigas averton.

en: Show the time/percent label
eo: Montru la etikedon tempo/elcento

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
eo: 0 por sen etikedo, 1 por elcentaĵo kaj 2 por tempo restanta.

en: Battery Status Utility
eo: Bateria stata utilaĵo

en: Battery power low
eo: Bateria energio malalta

en: Battery fully re-charged
eo: Baterio plene reŝargita

en: Available palettes
eo: Haveblaj paletroj

en: Insert "%s"
eo: Enmetu de "%s"

en: Insert special character
eo: Enmetu specialan signon

en: insert special character %s
eo: enmetu specialajn signojn %s

en: Character Palette
eo: Signa paletro

en: Insert characters
eo: Enmetu signojn

en: Charpicker Applet Factory
eo: Signoelekta aplikaĵeta fabrikejo

en: Characters shown on applet startup
eo: Signojn montratajn dum aplikaĵeta lanĉo

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
eo: La teksto kiun la uzanto estis elektinta kiam la aplikaĵeto estis laste uzata. Ĉi tiu teksto estos vidigata kiam la uzanto lanĉos la aplikaĵeton.

en: List of available palettes
eo: Listo de haveblaj paletroj

en: List of strings containing the available palettes.
eo: Listo de ĉenoj kiuj enhavas la disponeblajn paletrojn.

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Palette:
eo: Paletro:

en: Palette entry
eo: Paletra enigo

en: Modify a palette by adding or removing characters
eo: Modifi la paletron per aldono aux forigo de signoj

en: Add Palette
eo: Aldoni Paletron

en: Edit Palette
eo: Redakti Paletron

en: Palettes list
eo: Listo de Paletroj

en: _Palettes:
eo: Paletroj:

en: Add button
eo: Butono Aldoni

en: Click to add a new palette
eo: Alklaku por aldoni novan paletron

en: Edit button
eo: Butono Redakti

en: Click to edit the selected palette
eo: Alklaku por redakti la elektitan paletron

en: Delete button
eo: Butono Forigi

en: Click to delete the selected palette
eo: Alklaku por forigi la elektitan paletron

en: Character Palette Preferences
eo: Preferoj de la Paletro de Signoj

en: Command
eo: Komando

en: CPU Frequency Monitor Preferences
eo: Preferoj de CPU-a frekvenca monitoro

en: _Monitored CPU:
eo: _Monitorata CPU:

en: Monitor Settings
eo: Montrilaj agordoj

en: _Appearance:
eo: _Aspekto:

en: Show CPU frequency as _frequency
eo: Montru CPU-an frekvencon kiel _frekvenco

en: Show frequency _units
eo: Montru frekvencajn _unuojn

en: Show CPU frequency as _percentage
eo: Montru CPU-an frekvencon kiel _elcenton

en: Display Settings
eo: Montraj agordoj

en: CPU Frequency Scaling Monitor
eo: Monitoro por CPU-a frekvenca skalado

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
eo: Monitoru la CPU-an frekvencan skaladon

en: CPU to Monitor
eo: CPU al monitoro

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
eo: Agordu la CPU al monitoro. En unuprocezila sistemo vi ne bezonas ŝanĝi tion.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
eo: Valoro 0 signifas montri la aplikaĵeton en grafika reĝimo (nur bildrastrumon), 1 montri la aplikaĵeton en teksta reĝimo (ne montri la  bildrastrumon) kaj 2 montri la aplikaĵeto en grafika kaj teksta reĝimo.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
eo: La tipo de teksto por vidigi (se la teksto estas ŝaltita).

en: Could not open help document
eo: Ne povis malfermi helpdokumenton

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
eo: Ĉi tiu utilaĵo montras la aktualan CPU-frekvencan skaladon.

en: This utility shows the current CPU Frequency
eo: Ĉiu tiu utilaĵo montras la aktualan CPU-frekvencon

en: Graphic
eo: Grafiko

en: Text
eo: Teksto

en: Graphic and Text
eo: Grafiko kaj teksto

en: Frequency Scaling Unsupported
eo: Frekvenca skalado ne subtenata

en: CPU frequency scaling unsupported
eo: CPU-frekvenca skalado ne subtenata

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
eo: Vi ne kapablos modifi la frekvencon de via maŝino.Via maŝino eble estas miskonfigurita aŭ ne havas aparataran subtenon por CPU-frekvenca skalado.

en: Change CPU Frequency scaling
eo: Ŝanĝu la nivelojn de la procezila frenkvenco

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
eo: Necesas priviegioj por ŝanĝi la nivelojn de la procezila frenkvenco

en: Drive Mount Applet Factory
eo: Disksurmeta aplikaĵeta fabrikejo

en: Factory for drive mount applet
eo: Fabrikejo por disksurmeta aplikaĵeto

en: Disk Mounter
eo: Disksurmetilo

en: Mount local disks and devices
eo: Surmetu lokajn diskojn kaj aparatojn

en: (mounted)
eo: (surmetita)

en: (not mounted)
eo: (ne surmetita)

en: _Play DVD
eo: _Ludu DVD-on

en: _Play CD
eo: _Ludu KD-on

en: _Open %s
eo: _Malfermu %s

en: Un_mount %s
eo: _Demetu %s

en: _Mount %s
eo: _Surmetu %s

en: _Eject %s
eo: _Elĵetu %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
eo: Aplikaĵeto por surmetado kaj demetado de blokdatumportiloj.

en: Eyes
eo: Okuloj

en: A set of eyeballs for your panel
eo: Paro de okuloj por via panelo

en: Directory in which the theme is located
eo: Dosierujo en kiu la etoso troviĝas

en: _Select a theme:
eo: Elektu eto_son:

en: Themes
eo: Etosoj

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
eo: Malseriozaj okuloj por la MATE-panel. Ili sekvas vian muskursoron.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
eo: La okuloj rigardas en la direkto de la musindikilo

en: Can not launch the eyes applet.
eo: Ne povas lanĉi la okuloj-aplikaĵeton.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
eo: Estis fatala eraro dum klopodo ŝargi la etoson.

en: Details
eo: Detaloj:

en: _Update
eo: _Ĝisdatigi

en: City:
eo: Urbo:

en: Last update:
eo: Lasta ĝisdatigo:

en: Conditions:
eo: Kondiĉoj:

en: Sky:
eo: Ĉielo:

en: Temperature:
eo: Temperaturo:

en: Feels like:
eo: Sentas kiel:

en: Dew point:
eo: Rosa punkto:

en: Relative humidity:
eo: Relativa humideco:

en: Wind:
eo: Vento:

en: Pressure:
eo: Aerpremo:

en: Visibility:
eo: Videbleco:

en: Sunrise:
eo: Sunleviĝo:

en: Sunset:
eo: Sunsubiro:

en: Current Conditions
eo: Aktuala stato

en: Forecast Report
eo: Prognoza raporto

en: See the ForeCast Details
eo: Vidu la prognozajn detalojn

en: Forecast
eo: Prognozo

en: _Visit Weather.com
eo: _Vizitu Weather.com

en: Visit Weather.com
eo: Vizitu Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
eo: Alklaku por eniri Weather.com

en: Radar Map
eo: Radara mapo

en: Factory for creating the weather applet.
eo: Fabrikejo por krei la veteran aplikaĵeton.

en: Weather Report
eo: Vetera raporto

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
eo: Monitoru la aktualajn veterstaton, kaj prognozojn

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
eo: Panela aplikaĵo por inspektado de la loka veterstato.

en: _Details
eo: _Detaloj

en: MATE Weather
eo: GNOMA Vetero

en: Weather Forecast
eo: Veterprognozo

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
eo: Urbo: %s
    Ĉielo: %s
    Temperaturo: %s

en: Updating...
eo: Ĝisdatigante...

en: Forecast not currently available for this location.
eo: Prognozo ĉi momente ne havebla por ĉi tiu situo.

en: Location view
eo: Situa vido

en: Select Location from the list
eo: Elektu situon el la listo

en: Update spin button
eo: Ĝisdatigu radbutonon

en: Spinbutton for updating
eo: Radbutono ĝisdatigata

en: Address Entry
eo: Adresenigo

en: Enter the URL
eo: Entajpu la URLon

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
eo: Malsukcesis ŝargi la XML-a datumbazo kun Lokoj. Bonvolu raportu ĉi tion kiel cimon.

en: Weather Preferences
eo: Veterpreferoj

en: _Automatically update every:
eo: _Aŭtomate ĝisdatigu je ĉiu:

en: _Temperature unit:
eo: _Temperatura unuo:

en: Kelvin
eo: Kelvina

en: Celsius
eo: Celsia

en: Fahrenheit
eo: Farenhejto

en: _Wind speed unit:
eo: _Ventrapideca unuo:

en: mph
eo: mejloj/h

en: knots
eo: nodoj

en: Beaufort scale
eo: Boforta skalo

en: _Pressure unit:
eo: Aer_prema unuo:

en: mb
eo: mbar

en: inHg
eo: coloj Hg

en: _Visibility unit:
eo: _Videbleca unuo:

en: meters
eo: metroj

en: miles
eo: mejloj

en: Enable _radar map
eo: Ŝaltu _radaran mapon

en: Use _custom address for radar map
eo: Uzu _propran adreson por radara mapo

en: A_ddress:
eo: _Adreso:

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: minutes
eo: minutoj

en: Display
eo: Vidigo

en: General
eo: Ĝenerala

en: _Select a location:
eo: Elektu situon:

en: _Find:
eo: _Trovi:

en: Find _Next
eo: Serĉi sekva_n

en: Location
eo: Loko

en: System Monitor
eo: Sistemmonitoro

en: A system load indicator
eo: Sistemŝarga indikilo

en: Enable CPU load graph
eo: Ŝaltu CPU-ŝargan grafikaĵon

en: Enable memory load graph
eo: Ŝaltu memorŝargan grafikaĵon

en: Enable network load graph
eo: Ŝaltu retŝargan grafikaĵon

en: Enable swap load graph
eo: Ŝaltu virtualmemorŝargan grafikaĵon

en: Enable load average graph
eo: Ŝaltu ŝargmeznombran grafikaĵon

en: Enable disk load graph
eo: Ŝaltu diskŝargan grafikaĵon

en: Applet refresh rate in milliseconds
eo: Aplikaĵeta refreŝiga grado en milisekundoj

en: Graph size
eo: Grafikaĵa grando

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
eo: Por horizontalaj paneloj, la larĝo de la grafikaĵo en bilderoj. Por vertikalaj paneloj, ĉi tio estas la alto de la grafikaĵoj.

en: Graph color for user-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata CPU-aktiveco

en: Graph color for system-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por sistemrilata CPU-aktiveco

en: Graph color for nice-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por nice-rilata CPU-aktiveco

en: Graph color for iowait related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por iowait-rilata CPU-aktiveco

en: CPU graph background color
eo: CPU-grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for user-related memory usage
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata memoruzo

en: Graph color for shared memory
eo: Grafikaĵa koloro por komuna memoro

en: Graph color for buffer memory
eo: Grafikaĵa koloro por bufra memoro

en: Graph color for cached memory
eo: Grafikaĵa koloro por kaŝmemoro

en: Memory graph background color
eo: Fona koloro de memora grafikaĵo

en: Graph color for input network activity
eo: Diagrama koloro por eniga retaktiveco

en: Graph color for output network activity
eo: Diagrama koloro por eliga retuzado

en: Graph color for loopback network usage
eo: Diagrama koloro por inverscikla retuzado

en: Network graph background color
eo: Reta grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for user-related swap usage
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata virtualmemora uzo

en: Swap graph background color
eo: Virtualmemora grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for load average
eo: Grafikaĵa koloro por ŝarga meznombro

en: Load graph background color
eo: Fona koloro de ŝarga grafikaĵo

en: Graph color for disk read
eo: Grafikaĵa koloro por disklegado

en: Graph color for disk write
eo: Grafikaĵa koloro por diskskribado

en: Background color for disk load graph
eo: Fona koloro por diskŝarga diagramo

en: The desktop description file to execute as the system monitor
eo: La labortabla priskriba dosiero plenumenda kiel sistemobservilo

en: System Monitor Preferences
eo: Sistemmonitoraj agordoj

en: _Processor
eo: _Procesoro

en: _Memory
eo: _Memoro

en: _Network
eo: _Reto

en: S_wap Space
eo: _Virtuala memoro

en: _Load
eo: Ŝar_go

en: _Harddisk
eo: _Fiksita disko

en: Monitored Resources
eo: Monitorata risurcoj

en: pixels
eo: rastrumeroj

en: milliseconds
eo: milisekundoj

en: Options
eo: Opcioj

en: _User
eo: _Uzanto

en: S_ystem
eo: S_istemo

en: N_ice
eo: A_fableco

en: I_OWait
eo: Eneliga _atendo

en: I_dle
eo: _Senlabora

en: Processor
eo: Procesoro

en: Sh_ared
eo: Komun_a

en: _Buffers
eo: _Bufroj

en: Cach_ed
eo: Kaŝm_emora

en: F_ree
eo: Libe_ra

en: Memory
eo: Memoro

en: _In
eo: _En

en: _Out
eo: _El

en: _Local
eo: _Loka

en: _Background
eo: _Fono

en: Network
eo: Reto

en: _Used
eo: _Uzata

en: _Free
eo: _Libera

en: Swap Space
eo: Virtuala memoro

en: _Average
eo: _Meznombro

en: Load
eo: Ŝargo

en: _Read
eo: _Lego

en: _Write
eo: _Skribo

en: Harddisk
eo: Fiksita disko

en: Colors
eo: Koloroj

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
eo: Sistemŝarga vidigilo kapabla vidigi diagramojn por uzo de CPU, labormemoro, kaj virtuala memoro, plus reta trafiko.

en: There was an error executing '%s': %s
eo: Estis eraro dum rulado de '%s': %s

en: Load Average
eo: Ŝargmeznombro

en: Disk
eo: Disko

en: The system load average is %0.02f
eo: La sistema ŝarga meznombro estas %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
eo: %s:
    Recevante je %s
    Sendante je %s

en: CPU Load
eo: CPU-ŝargo

en: Memory Load
eo: Memorŝargo

en: Net Load
eo: Reta ŝargo

en: Swap Load
eo: Virtualmemora ŝargo

en: Disk Load
eo: Diska ŝargo

en: _Open System Monitor
eo: _Malfermu sistemvidigilon

en: Netmask:
eo: Retmasko:

en: unknown
eo: nekonata

en: Help
eo: Helpo

en: Sticky Notes Applet Factory
eo: Algluiĝaj notaj aplikaĵeta fabrikejo

en: Sticky Notes
eo: Algluiĝaj notoj

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
eo: Kreu, vidu, kaj administru algluiĝajn notojn sur la tabulo

en: This note is locked.
eo: Ĉi tiu noto estas ŝlosita.

en: This note is unlocked.
eo: Ĉi tiu noto estas malŝlosita.

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Delete All
eo: _Forigu ĉiujn

en: This cannot be undone.
eo: Vi ne povos malfarigi tion.

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Sticky Note
eo: Algluiĝa noto

en: Lock/Unlock note
eo: Ŝlosu/malŝlosu noton

en: Resize note
eo: Aligrandigu noton

en: Sticky Notes Preferences
eo: Algluiĝaj notaj preferoj

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: H_eight:
eo: _Alto:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
eo: Specifu la implicitan larĝon (en bilderoj) de novaj notoj

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
eo: Specifu la implicitan alton (en bilderoj) de novaj notoj

en: Use co_lor from the system theme
eo: Uzu ko_loron de la sistema etoso

en: Font Co_lor:
eo: Ko_loro de Tiparo

en: Note C_olor:
eo: K_oloro de noto

en: Choose a base color to use for all sticky notes
eo: Elektu bazan koloron por uzi por ĉiuj algluiĝaj notoj

en: Pick a default sticky note color
eo: Elektu implicitan algluiĝan notan koloron

en: Use fo_nt from the system theme
eo: Uzu tiparo_n de la sistema etoso

en: _Font:
eo: _Tiparo:

en: Choose a font to use for all sticky notes
eo: Elektu tiparon por uzi por ĉiuj algluiĝaj notoj

en: Pick a default sticky note font
eo: Elektu implicitan algluiĝan notan tiparon

en: Behavior
eo: Konduto

en: _Put notes on all workspaces
eo: _Metu notojn sur ĉiuj laborspacoj

en: Choose if notes are visible on all workspaces
eo: Elektu ĉu notoj videblas sur ĉiuj laborspacoj

en: Force _default color and font on notes
eo: _Devigu implicitajn koloron kaj tiparon sur notoj

en: Choose if the default style is forced on all notes
eo: Elektu ĉu la implicita stilo estas devigata sur ĉiuj notoj

en: Sticky Note Properties
eo: Algluiĝaj notaj atributoj

en: Properties
eo: Ecoj

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Specify a title for the note
eo: Specifu titolon por la noto

en: Use default co_lor
eo: Uzu implicitan ko_loron

en: Font C_olor:
eo: K_oloro de Tiparo

en: Note _Color:
eo: _Koloro de Noto:

en: Use default fo_nt
eo: Uzu implicitan tiparo_n

en: Choose a color for the note
eo: Elektu koloron por la noto

en: Pick a color for the sticky note
eo: Elektu koloron por la algluiĝa noto

en: Choose a font for the note
eo: Elektu tiparon por la noton

en: Pick a font for the sticky note
eo: Elektu tiparon por la algluiĝa noto

en: Default width for new notes
eo: Implicita larĝo por novaj notoj

en: Default width for new sticky notes in pixels.
eo: Implicita larĝo por novaj algluiĝaj notoj en bilderoj.

en: Default height for new notes
eo: Implicita alto por novaj notoj

en: Default height for new sticky notes in pixels.
eo: Implicita alto por novaj algluiĝaj notoj en bilderoj.

en: Default color for new notes
eo: Implicita koloro por novaj notoj

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
eo: Implicita koloro por novaj algluiĝaj notoj. Ĉi tio estu laŭ html deksesuma specifo, ekzemple "#30FF50".

en: Default color for font
eo: Implicita koloro por tiparo

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
eo: Implicita tipara koloro por novaj algluiĝaj notoj. Ĉi tio estu laŭ html deksesuma specifo, ekzemple "#000000".

en: Default font for new notes
eo: Implicita tiparo por novaj notoj

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
eo: Defaŭlta tiparo por novaj gluecaj notoj. Ĉi tio estu Pango Tipara Nomo, ekzemple "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
eo: Algluiĝeco al laborspaco de algluiĝaj notoj

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
eo: Specifas ĉu la algluiĝaj notoj estas videblaj sur ĈIUJ laborspacoj sur la tabulo, ĉu ne.

en: Sticky notes' locked state
eo: Ŝlositeco de algluiĝaj notoj

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
eo: Specifas ĉu la algluiĝaj notoj estas ŝlositaj (neredakteblaj) ĉu ne.

en: Date format of note's title
eo: Datformato de nota titolo

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
eo: Implicite, al algluiĝaj notoj la aktuala dato estas donata kiel titolo kiam ili estas kreataj. Ĉi tiu formato estas uzata; iu ajn kio estas analizebla de strftime() estas valida.

en: Whether to use the default system color
eo: Ĉu uzi la implicitan sisteman koloron

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
eo: Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, propra koloro estas uzebla kiel la implicita koloro por ĉiuj algluiĝaj notoj.

en: Whether to use the default system font
eo: Ĉu uzi la implicitan sisteman tiparon

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
eo: Se ĉi tiu opcio estas malŝaltita, propra tiparo estas uzebla kiel la implicita tiparo por ĉiuj algluiĝaj notoj.

en: Whether to force the default color and font on all notes
eo: Ĉu devigi la implicitajn koloron kaj tiparon pri ĉiuj notoj

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ŝaltita, la propraj koloroj kaj tiparoj kiuj estas atribuitaj al individuaj notoj estos ignorataj.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
eo: Ĉu peti konfirmon kiam forigante noton

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
eo: Malplenajn notojn ĉiam forigas senkonfirme.

en: _New Note
eo: _Nova noto

en: Hi_de Notes
eo: _Kaŝu notojn

en: _Delete Notes
eo: _Forigu notojn

en: _Lock Notes
eo: Ŝ_losu notojn

en: Show sticky notes
eo: Montru algluiĝajn notojn

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
eo: Algluiĝaj notoj por la GNOMA Tabula Medio

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Trash
eo: Rubujo

en: Go to Trash
eo: Iru al rubujo

en: _Empty Trash
eo: Malpl_enigu rubujon

en: _Open Trash
eo: _Malfermi rubujon

en: No Items in Trash
eo: Neniuj elementoj en rubujo

en: Error while spawning caja:
    %s
eo: Eraro dum lanĉado de naŭtilo:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
eo: GNOMA ruba korbo kiu vivas en via panelo. Vi povas utiligi ĝin por vidi la rubon aŭ ŝovi kaj faligi elementoj en la rubujon.

en: Delete Immediately?
eo: Ĉu tuj forigi?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
eo: Ne eblas movi elementojn rubujen, ĉu vi volas forigi ilin tuj?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
eo: Ne eblas movi kelkajn elementojn rubujen, ĉu vi volas forigi tiujn tuj?

en: Trash Applet
eo: Rubuja aplikaĵeto

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
eo: Forigante elementon %s de %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
eo: Foriganta: %s

en: Empty all of the items from the trash?
eo: Ĉu forigi ĉiujn elementojn el rubujo?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eo: Se vi elektas malplenigi la rubujon, ĉiuj elementoj en ĝi estos perdataj por ĉiam. Bonvolu noti ke vi same povas forigi ilin unuope.

en: Emptying the Trash
eo: Malplenigante la rubujon

en: From:
eo: El:
