mate-applets 1.25.3 - en to eu translation catalogue (494 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
eu: AccessX egoeraren miniaplikazioaren fabrika

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren egoeraren miniaplikazioaren fabrika

en: Keyboard Accessibility Status
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren egoera

en: Shows the status of keyboard accessibility features
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren funtzionalitateen egoera erakusten du

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
eu: Sun GNOMEren dokumentazio taldea <gdocteam@sun.com>

en: MATE Documentation Team
eu: Mate dokumentatzeko taldea

en: About AccessX Status
eu: AccessX Status-i buruz

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
eu: AccessXren funtzionalitateen egoera erakusten du, hala nola, likatutako aldatzaileena

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: There was an error launching the help viewer: %s
eu: Errorea gertatu da laguntza-ikustailea abiaraztean:  %s

en: Open the keyboard preferences dialog
eu: Ireki teklatuaren hobespenen elkarrizketa-koadroa

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
eu: Errorea gertatu da teklatuaren hobespenen elkarrizketa-koadroa abiaraztean: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
eu: _Teklatuaren erabilerraztasunaren hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: AccessX Status
eu: AccessXren egoera

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
eu: Teklatuaren egoera erakusten du erabilerraztasunaren funtzionalitateak erabiltzean

en: XKB Extension is not enabled
eu: XKB-ren hedapena ez dago gaituta

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren funtzionalitateen uneko egoera erakusten du

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: System is running on AC power
eu: Sistema entxufatuta ari da lanean

en: System is running on battery power
eu: Sistema bateriarekin ari da lanean

en: Battery charged (%d%%)
eu: Bateria kargatuta (%%%d)

en: Unknown time (%d%%) remaining
eu: Falta den denbora ezezaguna (%%%d)

en: Unknown time (%d%%) until charged
eu: Denbora ezezaguna (%%%d) kargatzeko

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
eu: %d %s %d %s (%%%d) falta da

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
eu: %d %s %d %s kargatzeko (%%%d)

en: Battery Monitor
eu: Bateria-kargaren monitorea

en: Your battery is now fully recharged
eu: Orain bateria erabat kargatuta daukazu.

en: Battery Notice
eu: Bateriaren abisua

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
eu: Bateriari %%%d edukia gelditzen zaio.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
eu[0]: Bateriako minutu 1%d  geratzen zaizu (ahalmen osoaren %% 1%d).
eu[1]: Bateriako %d minutu geratzen zaizkizu (ahalmen osoaren %%%d).

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eu: Zure lana ez galtzeko:
     • entxufatu eramangarria argi-indarrera, edo
     • gorde uneko dokumentuak eta itzali eramangarria.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eu: Zure lana ez galtzeko:
     • eseki eramangarria indarra gordetzeko,
     • entxufatu eramangarria argi-indarrera, edo
     • gorde uneko dokumentuak eta itzali eramangarria.

en: Your battery is running low
eu: Bateria gutxi daukazu

en: No battery present
eu: Bateriarik ez dago

en: Battery status unknown
eu: Bateriaren egoera ezezaguna

en: N/A
eu: E/E

en: There was an error displaying help: %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
eu: Ordenagailu eramangarriko bateriaren egoera erakusten du utilitate honek.

en: upower backend enabled.
eu: upower motorra gaituta.

en: Legacy backend enabled.
eu: Backend zaharra gaituta.

en: About Battery Charge Monitor
eu: Bateriaren karga-monitoreari buruz

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation eta beste batzuk
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: Battery Charge Monitor
eu: Bateria-kargaren monitorea

en: Monitor a laptop's remaining power
eu: Ordenagailu eramangarriko bateriaren karga kontrolatzen du

en: Battery Charge Monitor Preferences
eu: Bateria-kargaren monitorearen hobespenak

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Show time/percentage:
eu: _Erakutsi denbora/ehunekoa:

en: Show _time remaining
eu: Erakutsi falta den _denbora

en: Show _percentage remaining
eu: Erakutsi falta den _ehunekoa

en: Appearance
eu: Itxura

en: _Warn when battery charge drops to:
eu: Abi_satu bateriaren karga honeraino jaisten denean:

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Minutes Remaining
eu: minutu geratzen da

en: _Notify when battery is fully recharged
eu: _Jakinarazi erabat kargatuta dagoenean

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Battstat Factory
eu: Battstat fabrika

en: Red value level
eu: Gorriaren balio-maila

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
eu: Maila honetatik behera, gorri-kolorez ikusiko da bateria. Bateria baxuaren balioarekin abisua bistaratuko da.

en: Warn on low time rather than low percentage
eu: Abisatu denboran ehunekotan izan beharrean

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
eu: Erabili gorri-balioan definitutako balioa abisuaren elkarrizketa-koadroa erakusteko falta den denbora gisa, ehunekotan ordez.

en: Low Battery Notification
eu: Bateria gutxi dagoeneko jakinarazpena

en: Notify user when the battery is low.
eu: Jakinarazi erabiltzaileari bateria gutxi dagoenean.

en: Full Battery Notification
eu: Bateria betearen jakinarazpena

en: Notify user when the battery is full.
eu: Jakinarazi erabiltzaileari bateria beteta dagoenean.

en: Beep for warnings
eu: Jo soinua abisuetan

en: Beep when displaying a warning.
eu: Jo soinua abisuak bistaratzean.

en: Show the time/percent label
eu: Erakutsi karga-ehunekoaren etiketa

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
eu: 0 etiketarik ez, 1 ehunekotan eta 2 falta den denbora.

en: Battery Status Utility
eu: Bateriaren egoeraren utilitatea

en: Battery power low
eu: Bateria gutxi

en: Battery fully re-charged
eu: Bateria erabat kargatuta

en: Available palettes
eu: Erabilgarri dauden paletak

en: Insert "%s"
eu: Txertatu "%s"

en: Insert special character
eu: Txertatu karaktere berezia

en: insert special character %s
eu: txertatu %s karaktere berezia

en: About Character Palette
eu: Karaktereen paletari buruz

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applet-en mantentzaileak eta beste batzuk
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
eu: Teklatuan ez dauden karaktere bitxiak hautatzeko MATE Panel-a. GNU Lizentzia Publiko Orokorraren pean kaleratua.

en: Character Palette
eu: Karaktere-paleta

en: Insert characters
eu: Txertatu karaktereak

en: Charpicker Applet Factory
eu: Karaktere-taularen miniaplikazioaren fabrika

en: Characters shown on applet startup
eu: Miniaplikazioa abiaraztean bistaratutako karaktereak

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
eu: Miniaplikazioa azken aldiz erabili zenean erabiltzaileak hautatu zuen katea. Miniaplikazioa abiaraztean kate hori bistaratuko da.

en: List of available palettes
eu: Paleta erabilgarrien zerrenda

en: List of strings containing the available palettes.
eu: Paleta erabilgarriak dituzten kateen zerrenda.

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Palette:
eu: _Paleta:

en: Palette entry
eu: Paletaren sarrera

en: Modify a palette by adding or removing characters
eu: Aldatu paleta karaktereak gehituz edo kenduz

en: Add Palette
eu: Gehitu paleta

en: Edit Palette
eu: Editatu paleta

en: Palettes list
eu: Paleten zerrenda

en: _Palettes:
eu: _Paletak:

en: Add button
eu: Gehitzeko botoia

en: Click to add a new palette
eu: Egin klik paleta berri bat gehitzeko

en: Edit button
eu: Editatzeko botoia

en: Click to edit the selected palette
eu: Egin klik hautatutako paleta editatzeko

en: Delete button
eu: Ezabatzeko botoia

en: Click to delete the selected palette
eu: Egin klik hautatutako paleta ezabatzeko

en: Character Palette Preferences
eu: Karaktere-paletaren hobespenak

en: Command Applet Preferences
eu: Komando applet-aren hobespenak

en: C_ommand:
eu: Ko_mandoa:

en: _Interval (seconds):
eu: _Tartea (segundoak):

en: Maximum _width (chars):
eu: Gehienezko _zabalera (karaktereak):

en: _Show icon
eu: _Erakutsi ikonoa

en: Command Factory
eu: Komando fabrika

en: Command
eu: Komandoa

en: Shows the output of a command
eu: Komando baten irteera erakusten du

en: Command to execute
eu: Exekutatuko den komandoa

en: Command/script to execute to get the output
eu: Irteera lortzeko exekutatu beharreko komando/script-a

en: Interval for the command
eu: Komandoaren bitartea

en: Interval to execute the command (in seconds)
eu: Komandoa exekutatzeko bitartea (segundoak)

en: Width of output
eu: Irteeraren zabalera

en: Number of characters to display
eu: Bistaratuko behar den karaktere kopurua

en: Show icon
eu: Erakutsi ikonoa

en: If applet icon is shown or not
eu: Applet-aren ikonoa erakutsiko den ala ez

en: About Command Applet
eu: Command Appleti buruz

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
eu: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE garatzaileak

en: Command Applet
eu: Komando applet-a

en: CPU Frequency Monitor Preferences
eu: PUZ-maiztasunaren monitorearen hobespenak

en: _Monitored CPU:
eu: _Monitorizatutako PUZa:

en: Monitor Settings
eu: Monitorearen ezarpenak

en: _Appearance:
eu: _Itxura:

en: Show CPU frequency as _frequency
eu: Erakutsi PUZaren maiztasuna _maiztasun gisa

en: Show frequency _units
eu: Erakutsi maiztasun _unitateak

en: Show CPU frequency as _percentage
eu: Erakutsi PUZ-maiztasuna _ehunekotan

en: Display Settings
eu: Bistaratu ezarpenak

en: CPU Frequency Scaling Monitor
eu: PUZ maiztasuna eskalatzeko monitorea

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
eu: Monitorizatu PUZ maiztasuna eskalatzea

en: CPU to Monitor
eu: PUZaren monitorea

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
eu: Ezarri PUZa monitorean. Prozesadore bakarreko sistemetan ez duzu aldatu beharrik.

en: Mode to show CPU usage
eu: Modua PUZen erabilpena erakusteko

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
eu: Erabili 0 balioa miniaplikazioa modu grafikoan erakusteko, 1 testu eran erakusteko, eta 2 bai grafikoki bai testu eran erakusteko.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
eu: Testu-mota erakusteko (testua gaituta balego).

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
eu: Erabili 0 balioak PUZen maiztasuna erakusteko, 1 maiztasuna eta unitateak erakusteko, eta 2 ehunekotan erakusteko maiztasunean ordez.

en: Could not open help document
eu: Ezin izan da laguntzako dokumentua ireki

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
eu: CPU Maiztasun Eskalaren Monitoreari buruz

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
eu: Tresna honek uneko PUZaren maiztasuna eskalatzea erakusten du.

en: This utility shows the current CPU Frequency
eu: Tresna honek uneko PUZaren maiztasuna erakusten du.

en: Graphic
eu: Grafikoa

en: Text
eu: Testua

en: Graphic and Text
eu: Grafikoa eta testua

en: Frequency Scaling Unsupported
eu: Maiztasuna eskalatzea ez dago onartuta

en: CPU frequency scaling unsupported
eu: PUZaren maiztasuna eskalatzea ez dago onartuta

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
eu: Ezin duzu ordenagailuaren maiztasuna aldatu. Ordenagailua gaizki konfiguratuta edo hardwareak ez du PUZaren maiztasuna eskalatzen uzten.

en: Change CPU Frequency scaling
eu: Aldatu PUZ maiztasunaren eskalatzea

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
eu: Pribilegioak behar dira PUZ maiztasunaren eskalatzea aldatzeko

en: Drive Mount Applet Factory
eu: Unitate-muntatzailearen miniaplikazioaren fabrika

en: Factory for drive mount applet
eu: Unitate-muntatzailearen miniaplikazioaren fabrika

en: Disk Mounter
eu: Disko-muntatzailea

en: Mount local disks and devices
eu: Disko eta gailu lokalak muntatu

en: nothing to mount
eu: muntatzeko ezer ez

en: (mounted)
eu:  (muntatuta)

en: (not mounted)
eu:  (muntatu gabe)

en: Cannot execute Caja
eu: Ezin da Caja exekutatu

en: _Play DVD
eu: _Erreproduzitu DVDa

en: _Play CD
eu: _Erreproduzitu CDa

en: _Open %s
eu: _Ireki %s

en: Un_mount %s
eu: _Desmuntatu %s

en: _Mount %s
eu: _Muntatu %s

en: _Eject %s
eu: _Egotzi %s

en: About Disk Mounter
eu: Disko muntatzaileari buruz

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
eu: Bloke-bolumenak muntatzeko eta desmuntatzeko miniaplikazioa.

en: Eyes
eu: Begiak

en: A set of eyeballs for your panel
eu: Panelerako begi-bolak

en: Directory in which the theme is located
eu: Gaia dagoen direktorioa

en: Eyes Preferences
eu: Begiaren hobespenak

en: _Select a theme:
eu: _Hautatu gai bat:

en: Themes
eu: Gaiak

en: About Eyes
eu: Eyes-i buruz

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
eu: Begien joko bat MATEren panelerako. Begiek saguari jarraitzen diote.

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
eu: Saguaren erakuslearen norabidean begiratzen dute begiek

en: Can not launch the eyes applet.
eu: Ezin da abiarazi eyes miniaplikazioa.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
eu: Errorea gertatu da gaia kargatzen saiatzean.

en: Details
eu: Xehetasunak

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: City:
eu: Herria:

en: Last update:
eu: Azken eguneratzea:

en: Conditions:
eu: Egoera:

en: Sky:
eu: Zerua:

en: Temperature:
eu: Tenperatura:

en: Feels like:
eu: Badirudi:

en: Dew point:
eu: Kondentsazio-puntua:

en: Relative humidity:
eu: Hezetasun erlatiboa:

en: Wind:
eu: Haizea:

en: Pressure:
eu: Presioa:

en: Visibility:
eu: Ikuspena:

en: Sunrise:
eu: Eguna argitu:

en: Sunset:
eu: Ilundu:

en: Current Conditions
eu: Uneko egoera

en: Forecast Report
eu: Iragarpena

en: See the ForeCast Details
eu: Ikusi iragarpenaren xehetasunak

en: Forecast
eu: Iragarpena

en: _Visit Weather.com
eu: Bi_sitatu Weather.com

en: Visit Weather.com
eu: Bisitatu Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
eu: Egin klik Weather.com-en sartzeko

en: Radar Map
eu: Radar-mapa

en: Mateweather Applet Factory
eu: Mateweather miniaplikazioaren fabrika

en: Factory for creating the weather applet.
eu: Eguraldiaren miniaplikazioa sortzeko fabrika.

en: Weather Report
eu: Eguraldi-informazioa

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
eu: Uneko eguraldia eta iragarpenak kontrolatzen ditu

en: About Weather Report
eu: Eguraldiaren Txostenari buruz

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 1999-2005 S. Papadimitriou eta beste batzuen eskutik
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
eu: Eguraldi lokalaren berri emateko miniaplikazioa.

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: MATE Weather
eu: MATE Eguraldia

en: Weather Forecast
eu: Eguraldi-informazioa

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
eu: Herria: %s
    Zerua: %s
    Tenperatura: %s

en: Updating...
eu: Eguneratzen...

en: Forecast not currently available for this location.
eu: Unean ez dago kokaleku honetako iragarpenik eskuragarri.

en: Location view
eu: Kokalekuaren ikuspegia

en: Select Location from the list
eu: Hautatu kokalekua zerrendan

en: Update spin button
eu: Eguneratzeen biratze-botoia

en: Spinbutton for updating
eu: Eguneratzeko biratze-botoia

en: Address Entry
eu: Helbide-sarrera

en: Enter the URL
eu: Idatzi URLa

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
eu: Huts egin du Locations XML datu-basea kargatzean. Bidali akats honen berri.

en: Weather Preferences
eu: Eguraldi-hobespenak

en: _Automatically update every:
eu: _Eguneratzeko maiztasuna:

en: _Temperature unit:
eu: _Tenperatura unitatea:

en: _Wind speed unit:
eu: _Haizearen abiadura-unitatea:

en: km/h
eu: km/o

en: mph
eu: m/o

en: knots
eu: korapilo

en: Beaufort scale
eu: Beaufort eskala

en: _Pressure unit:
eu: _Presio-unitatea:

en: _Visibility unit:
eu: _Ikusgaitasun-unitatea:

en: meters
eu: metroak

en: miles
eu: milia

en: Enable _radar map
eu: G_aitu radar-mapa

en: Use _custom address for radar map
eu: Era_bili helbide pertsonalizatua radar-maparentzat

en: A_ddress:
eu: _Helbidea:

en: Show _notifications
eu: Erakutsi _jakinarazpenak

en: Update
eu: Eguneratu

en: minutes
eu: minutu

en: Display
eu: Bistaratu

en: General
eu: Orokorra

en: _Select a location:
eu: _Hautatu leku bat:

en: _Find:
eu: _Bilatu:

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Factory for creating the load applet.
eu: Karga-applet-a sortzeko fabrika.

en: System Monitor
eu: Sistemako monitorea

en: A system load indicator
eu: Sistemaren kargaren adierazlea

en: Enable CPU load graph
eu: Gaitu PUZaren kargaren grafikoa

en: Enable memory load graph
eu: Gaitu memoriaren kargaren grafikoa

en: Enable network load graph
eu: Gaitu sarearen kargaren grafikoa

en: Enable swap load graph
eu: Gaitu swap-aren kargaren grafikoa

en: Enable load average graph
eu: Gaitu batez besteko kargaren grafikoa

en: Enable disk load graph
eu: Gaitu swap-aren kargaren grafikoa

en: Applet refresh rate in milliseconds
eu: Miniaplikazioaren freskatze-maiztasuna (milisegundotan)

en: Graph size
eu: Grafikoaren tamaina

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
eu: Panel horizontaletan, grafikoaren zabalera (pixeletan). Panel bertikaletan, grafikoaren altuera.

en: Graph color for user-related CPU activity
eu: PUZaren erabiltzaile-lanetako jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for system-related CPU activity
eu: PUZaren sistema-lanetako jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for nice-related CPU activity
eu: PUZaren lehentasuneko jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for iowait related CPU activity
eu: PUZaren jardueraren 'sizain'-en kolorea

en: CPU graph background color
eu: PUZaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for user-related memory usage
eu: Erabiltzaile-lanetako memoria-erabileraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for shared memory
eu: Memoria partekatuaren grafikoaren kolorea

en: Graph color for buffer memory
eu: Buffer-memoriaren grafikoaren kolorea

en: Graph color for cached memory
eu: Cache-memoriaren grafikoaren kolorea

en: Memory graph background color
eu: Memoriaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for input network activity
eu: Grafikoaren kolorea sarrerako sarearen jardueran

en: Graph color for output network activity
eu: Grafikoaren kolorea irteerako sarearen jardueran

en: Graph color for loopback network usage
eu: Grafikoaren kolorea begiztako sarearen erabileran

en: Network graph background color
eu: Sarearen grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Grid line color
eu: Saretaren lerroen kolorea

en: Indicator color
eu: Adierazlearen kolorea

en: Network threshold 1 in bytes
eu: Sarearen atalasea 1 bitetan

en: Network threshold 2 in bytes
eu: Sarearen atalasea 2 bitetan

en: Network threshold 3 in bytes
eu: Sarearen atalasea 3 bitetan

en: Graph color for user-related swap usage
eu: Erabiltzaile-lanetako swap-erabileraren grafikoaren kolorea

en: Swap graph background color
eu: Swap-aren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for load average
eu: Batez besteko kargaren grafikoaren kolorea

en: Load graph background color
eu: Kargaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for disk read
eu: Kargaren kolorea diskoa irakurtzean

en: Graph color for disk write
eu: Kargaren kolorea diskoan idaztean

en: Background color for disk load graph
eu: Atzeko planoko kolorea diskoaren kargarako

en: The desktop description file to execute as the system monitor
eu: Mahaigaineko deskripzio-fitxategia sistemako monitore gisa exekutatzeko

en: System Monitor Preferences
eu: Sistemako monitorearen hobespenak

en: _Processor
eu: _Prozesadorea

en: _Memory
eu: _Memoria

en: _Network
eu: _Sarea

en: S_wap Space
eu: S_wap lekua

en: _Load
eu: _Karga

en: _Harddisk
eu: _Disko gogorra

en: Monitored Resources
eu: Kontrolatutako baliabideak

en: System m_onitor width:
eu: Sistema m_onitorearen zabalera:

en: pixels
eu: pixel

en: Sys_tem monitor update interval:
eu: System monitorea eguneratzeko tartea:

en: milliseconds
eu: milisegundo

en: Options
eu: Aukerak

en: _User
eu: _Erabiltzailea:

en: S_ystem
eu: Sistem_a

en: N_ice
eu: Le_hentasunekoa

en: I_OWait
eu: SI_Zain

en: I_dle
eu: I_naktiboa

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Sh_ared
eu: _Partekatua

en: _Buffers
eu: Bu_fferrak

en: Cach_ed
eu: _Cache-koa

en: F_ree
eu: L_ibre

en: Memory
eu: Memoria

en: _In
eu: _Sarrera

en: _Out
eu: _Irteera

en: _Local
eu: _Lokala

en: _Background
eu: Atzeko _planoa:

en: _Gridline
eu: _Sare-lerroa

en: _Indicator
eu: _Adierazlea

en: Network
eu: Sarea

en: _Used
eu: _Erabilita

en: _Free
eu: _Libre

en: Swap Space
eu: Swap lekua

en: _Average
eu: _Batez bestekoa

en: Load
eu: Karga

en: _Read
eu: _Irakurri

en: _Write
eu: _Idatzi

en: Use diskstats for _NVMe
eu: Erabili diskstats _NVMe-rako

en: Harddisk
eu: Disko gogorra

en: Colors
eu: Koloreak

en: Threshold _1:
eu: _1 atalasea:

en: bytes
eu: byte

en: Threshold _2:
eu: _2 atalasea:

en: Threshold _3:
eu: _3 atalasea:

en: Network speed thresholds
eu: Sarearen abiadura atalaseak

en: About System Monitor
eu: Sistemaren Monitoreari Buruz

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
eu: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation eta beste batzuk
    Copyright © 2012-2021 MATE garatzaileak

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
eu: PUZaren, ram memoriaren, swap lekuaren erabileraren eta sare-trafikoaren grafikoak bistaratzeko gai den sistema-kargaren monitorea.

en: Start system-monitor
eu: Abiarazi sistemako monitorea

en: There was an error executing '%s': %s
eu: Errorea '%s' exekutatzean: %s

en: Load Average
eu: Batez besteko karga

en: Disk
eu: Diskoa

en: The system load average is %0.02f
eu: Sistemaren batez besteko karga: %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
eu: %s:
    %s jasotzen
    %s bidaltzen

en: CPU Load
eu: PUZaren karga

en: Memory Load
eu: Memoria-karga

en: Net Load
eu: Sare-karga

en: Swap Load
eu: Swap-karga

en: Disk Load
eu: Diskoaren karga

en: _Open System Monitor
eu: _Ireki sistema-monitorea

en: _In graph color
eu: _Sarrerako grafikoaren kolorea

en: _Out graph color
eu: _Irteerako grafikoaren kolorea

en: Netmask:
eu: Sare-maskara:

en: Hardware Address:
eu: Hardwarearen helbidea:

en: P-t-P Address:
eu: Puntuz puntuko helbidea:

en: Bytes in:
eu: Jasotako byteak:

en: Bytes out:
eu: Bidalitako byteak:

en: Signal Strength:
eu: Seinalearen indarra:

en: Network _device:
eu: Sareko _gailua:

en: Show _sum instead of in & out
eu: Erakutsi _batura (sarrera eta irteeraren ordez)

en: Show _bits instead of bytes
eu: Erakutsi _bit-ak (byte-en ordez)

en: Show _icon
eu: Erakutsi _ikonoa

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Device to monitor
eu: Monitorizatzeko gailua

en: The name of the device to monitor
eu: Monitorizatzeko gailuaren izena

en: Show sum speed
eu: Erakutsi baturaren abiadura

en: Netspeed Applet Factory
eu: Netspeed applet-aren faktoria

en: Netspeed Applet
eu: Netspeed applet-a

en: Network Monitor
eu: Sareko monitorea

en: unknown
eu: ezezaguna

en: none
eu: bat ere ez

en: There was an error displaying help:
    %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean:
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
eu: Applet txiki bat zehaztutako sareko gailu bateko trafikoaren informazioa bistaratzeko

en: Device _Details
eu: Gailuaren _xehetasunak

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Help
eu: Laguntza

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Do you want to disconnect %s now?
eu: Nahi duzu %s orain deskonektatzea?

en: Do you want to connect %s now?
eu: Nahi duzu %s orain konektatzea?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
eu: <b>%s komandoa exekutatzeak huts egin du</b>
    %s

en: %s is down
eu: %s erorita dago

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
eu: 
    ESSID: %s
    Indarra: %% %d

en: Sticky Notes Applet Factory
eu: Ohar itsaskorren miniaplikazioaren fabrika

en: Sticky Notes
eu: Ohar itsaskorrak

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
eu: Sortu, ikusi eta kudeatu mahaigaineko ohar itsaskorrak

en: This note is locked.
eu: Oharra blokeatuta dago.

en: This note is unlocked.
eu: Oharra desblokeatuta dago.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Delete All
eu: _Ezabatu denak

en: Delete all sticky notes?
eu: Ezabatu ohar itsaskor guztiak?

en: This cannot be undone.
eu: Hau ezin da desegin.

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: Delete this sticky note?
eu: Ezabatu ohar itsaskor hau?

en: Sticky Note
eu: Ohar itsaskorra

en: Lock/Unlock note
eu: Blokeatu/Desblokeatu oharra

en: Resize note
eu: Aldatu tamaina oharrari

en: Sticky Notes Preferences
eu: Ohar itsaskorren hobespenak

en: Default Note Properties
eu: Oharren propietate lehenetsiak

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: H_eight:
eu: _Altuera:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
eu: Zehaztu ohar berrien zabalera lehenetsia (pixeletan)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
eu: Zehaztu ohar berrien altuera lehenetsia (pixeletan)

en: Use co_lor from the system theme
eu: Erabili sistemako gaiaren k_olorea

en: Font Co_lor:
eu: Letra-tipoaren k_olorea:

en: Note C_olor:
eu: Oharraren _kolorea:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
eu: Aukeratu ohar itsaskor guztien oinarrizko kolorea

en: Pick a default sticky note color
eu: Hartu kolore lehenetsia ohar itsaskorrarentzat

en: Use fo_nt from the system theme
eu: Erabili sistemako gaiare_n letra-tipoa

en: _Font:
eu: Letra-_tipoa:

en: Choose a font to use for all sticky notes
eu: Aukeratu letra-tipoa ohar itsaskor guztietan erabiltzeko

en: Pick a default sticky note font
eu: Hartu letra-tipo lehenetsia ohar itsaskorrarentzat

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Put notes on all workspaces
eu: _Ipini oharrak laneko area guztietan

en: Choose if notes are visible on all workspaces
eu: Zehaztu oharrak laneko area guztietan ikusiko diren ala ez

en: Force _default color and font on notes
eu: _Behartu kolore eta letra-tipo lehenetsiak oharretan

en: Choose if the default style is forced on all notes
eu: Aukeratu estilo lehenetsia behartu behar den ohar guztietan

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
eu: Ezkutatu oharrak _mahaigainean klik egitean

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
eu: Aukeratu ohar guztiak ezkutatu behar diren mahaigainean hautatzean edo ez

en: Sticky Note Properties
eu: Ohar itsaskorraren propietateak

en: Properties
eu: Propietateak

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: Specify a title for the note
eu: Zehaztu oharraren titulua

en: Use default co_lor
eu: Erabili ko_lore lehenetsia

en: Font C_olor:
eu: Letra-tipoaren _kolorea:

en: Note _Color:
eu: Oharraren k_olorea:

en: Use default fo_nt
eu: Erabili letra-tipo lehe_netsia

en: Choose a color for the note
eu: Aukeratu oharraren kolorea

en: Pick a color for the sticky note
eu: Hartu kolore bat ohar itsaskorrarentzat

en: Choose a font for the note
eu: Aukeratu oharraren letra-tipoa

en: Pick a font for the sticky note
eu: Hartu letra-tipoa ohar itsaskorrarentzat

en: Default width for new notes
eu: Ohar berrien zabalera lehenetsia

en: Default width for new sticky notes in pixels.
eu: Ohar itsaskor berrien zabalera lehenetsia (pixeletan).

en: Default height for new notes
eu: Ohar berrien altuera lehenetsia

en: Default height for new sticky notes in pixels.
eu: Ohar itsaskor berrien altuera lehenetsia (pixeletan).

en: Default color for new notes
eu: Ohar berrien kolore lehenetsia

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
eu: Ohar itsaskor berrien kolore lehenetsia. html hex moduan zehaztu behar da, adibidez: "#30FF50".

en: Default color for font
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsia

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
eu: Ohar itsaskor berrien letra-tipoaren kolore lehenetsia. html hex moduan zehaztu behar da, adibidez: "#30FF50".

en: Default font for new notes
eu: Ohar berrien letra-tipo lehenetsia

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
eu: Ohar itsaskor berrien letra-tipo lehenetsia. Pango letra-tipoen izena izan behar du, adibidez "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
eu: Ohar itsaskorren laneko areako itsaskortasuna

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
eu: Ohar itsaskorrak laneko area GUZTIETAN ikusteko moduan egongo diren ala ez zehazten du.

en: Sticky notes' locked state
eu: Ohar itsaskorren blokeatu-egoera

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
eu: Ohar itsaskorrak blokeatuta (editaezin) dauden ala ez zehazten du.

en: Date format of note's title
eu: Oharraren tituluaren data-formatua

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
eu: Lehenespenez, ohar itsaskorrak sortzen direnean, uneko data jartzen zaie titulu gisa. Formatu hau erabiltzen da; strftime()-k analiza dezakeen edozer baliozkoa da.

en: Whether to use the default system color
eu: Sistemako kolore lehenetsia erabili behar den ala ez

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
eu: Aukera hau desgaituta badago, kolore pertsonalizatu bat erabili ahal izango da ohar itsaskor guztientzat.

en: Whether to use the default system font
eu: Sistemako letra-tipo lehenetsia erabili behar den ala ez

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
eu: Aukera hau desgaituta badago, letra-tipo pertsonalizatu bat erabili ahal izango da ohar itsaskor guztientzat.

en: Whether to force the default color and font on all notes
eu: Ohar guztietan kolore eta letra-tipo lehenetsiak derrigortu behar diren ala ez

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
eu: Aukera hau gaituta badago, oharrei banaka esleitutako kolore eta letra-tipo pertsonalizatuei ez ikusi egingo zaie.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
eu: Ohar guztiak ezkutatu behar diren mahaigaina hautatzean edo ez

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
eu: Aukera hau gaitzen bada, edozein modutan mahaigaina hautatzean irekitako ohar guztiak automatikoki ezkutatuko ditu.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
eu: Oharra ezabatu aurretik berrespena eskatu behar den ala ez

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
eu: Ohar hutsak berrespenik eskatu gabe ezabatuko dira beti.

en: _New Note
eu: _Ohar berria

en: Hi_de Notes
eu: _Ezkutatu oharrak

en: _Delete Notes
eu: _Ezabatu oharrak...

en: _Lock Notes
eu: _Blokeatu oharrak

en: Show sticky notes
eu: Erakutsi ohar itsaskorrak

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
eu: MATE mahaigaineko ingurunerako ohar itsaskorrak

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
eu: Abiarazi tenporizadore bat eta jaso jakinarazpen bat amaitzean

en: Name of timer
eu: Tenporizadorearen izena

en: Duration of timer in seconds
eu: Tenporizadorearen iraupena segundotan

en: Show notification popup when timer finish
eu: Erakutsi jakinarazpen laster-leihoa tenporizadoreak amaitzean

en: Show dialog window when timer finish
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa tenporizadoreak amaitzean

en: Timer Applet Preferences
eu: Tenporizadore applet-aren hobespenak

en: _Name:
eu: _Izena

en: _Hours:
eu: _Orduak:

en: _Minutes:
eu: _Minutuak:

en: _Seconds:
eu: _Segundoak:

en: _Start timer
eu: _Abiarazi tenporizadorea

en: P_ause timer
eu: _Pausatu tenporizadorea

en: S_top timer
eu: _Gelditu tenporizadorea

en: Timer finished!
eu: Tenporizadoreak amaitu du!

en: Timer Applet
eu: Tenporizadore applet-a

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Go to Trash
eu: Joan Zakarrontzira

en: _Empty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: _Open Trash
eu: _Ireki zakarrontzia

en: No Items in Trash
eu: Elementurik ez zakarrontzian

en: Error while spawning caja:
    %s
eu: Errorea caja abiaraztean:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
eu: MATEren panelean bizi den zakarrontzia. Zakarrontzia ikusteko edo zakarrontzira elementuak botatzeko (arrastatu eta jaregin) erabil dezakezu.

en: Delete Immediately?
eu: Ezabatu berehala?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
eu: Ezin dira elementuak zakarrontzira bota, berehala ezabatzea nahi duzu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
eu: Zenbait elementu ezin dira zakarrontzira bota, berehala ezabatzea nahi duzu?

en: Trash Applet
eu: Zakarrontziaren miniaplikazioa

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
eu: Elementua ezabatzen: %s / %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
eu: Kentzen: %s

en: Empty all of the items from the trash?
eu: Hustu elementu guztiak zakarrontzitik?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eu: Zakarrontzia hustea aukeratzen baduzu elementu guztiak betirako galduko dira. Konturatu zaitez elementu bakoitza bereziki ezaba daitekela.

en: Emptying the Trash
eu: Zakarrontzia hustutzen

en: From:
eu: Nondik:
