mate-applets 1.25.3 - en to fur translation catalogue (31 entries)

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About
fur: Informazions

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Close
fur: _Siere

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: Command
fur: Comant

en: Text
fur: Test

en: _Update
fur: _Inzorne

en: _Details
fur: _Particulârs

en: _Temperature unit:
fur: Unitât di _temperadure:

en: _Wind speed unit:
fur: Unitât di velocitât da svint:

en: _Pressure unit:
fur: Unitât di _pression:

en: _Visibility unit:
fur: Unitât di _visibilitât:

en: Display
fur: Aspiet

en: General
fur: Gjenerâl

en: Location
fur: Posizion

en: _Network
fur: _Rêt

en: Network
fur: Rêt

en: _Read
fur: _Lei

en: _Write
fur: _Scrivi

en: Colors
fur: Colôrs

en: unknown
fur: no cognossût

en: Help
fur: Jutori

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Width:
fur: _Largjece:

en: _Font:
fur: Tipo di _caràtar

en: Behavior
fur: Compuartament

en: Properties
fur: Propietâts

en: _Title:
fur: _Titul:

en: _Name:
fur: _Nom:

en: Trash
fur: Scovacere
