mate-applets 1.25.3 - en to fy translation catalogue (25 entries)

en: _About
fy: _Oer

en: _Preferences
fy: Foarkarren

en: _Close
fy: Slute

en: _Edit
fy: B_ewurkje

en: Command
fy: Kommando

en: Text
fy: Tekst

en: _Temperature unit:
fy: _Temperatuerienheid:

en: _Wind speed unit:
fy: _Wynfaasjeienheid:

en: _Pressure unit:
fy: Luchtdrukienheid:

en: _Visibility unit:
fy: Sichtberensienheid:

en: Display
fy: Werjefte

en: General
fy: Algemien

en: Location
fy: Lokaasje

en: _Network
fy: _Netwurk

en: Options
fy: Opsjes

en: Network
fy: Netwurk

en: _Read
fy: Lêze

en: _Write
fy: Skriuwe

en: unknown
fy: unbekend

en: _Delete
fy: Wiske

en: 1
fy: 0

en: Behavior
fy: Gedrach

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: _Name:
fy: _Namme:

en: Trash
fy: Jiskefet
