mate-applets 1.25.3 - en to ga translation catalogue (192 entries)

en: There was an error launching the help viewer: %s
ga: Tharla earráid agus amharcán cabhrach á luchtú: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ga: Sainroghanna Inrochtaineachta _Mhéarchláir

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: AccessX Status
ga: Stádas AccessX

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: Error: %s
ga: Earráid: %s

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: Battery charged (%d%%)
ga: Cadhnra luchtaithe (%d%%)

en: Battery Monitor
ga: Monatóir Cadhnra

en: No battery present
ga: Níl aon chadhnra ann

en: Battery status unknown
ga: Stádas an chadhnra anaithnid

en: N/A
ga: N/A/F

en: There was an error displaying help: %s
ga: Bhí earraid ag taispeáin cabhair: %s

en: Battery Charge Monitor
ga: Monatóir Lucht an Chadhnra

en: Battery Charge Monitor Preferences
ga: Sainroghanna Mhonatóir Lucht an Chadhnra

en: _Close
ga: _Dún

en: Appearance
ga: Cuma

en: Percent
ga: Céatadán

en: Notifications
ga: Fógairtí

en: Battstat Factory
ga: Monarcha Battstat

en: Battery Status Utility
ga: Uirlís na Staid batairí:

en: Insert "%s"
ga: Ionsáigh "%s"

en: Character Palette
ga: Paléid Caractar

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _Palette:
ga: _Pailéad:

en: Add Palette
ga: Cuir Pailéad Leis

en: Edit Palette
ga: Cuir Pailéad in Eagar

en: Palettes list
ga: Liosta pailéad

en: _Palettes:
ga: _Pailéid:

en: Add button
ga: Cuir cnaipe leis

en: Click to add a new palette
ga: Cliceáil chun pailéad nua a chur leis

en: Edit button
ga: Cuir cnaipe in eagar

en: Click to edit the selected palette
ga: Cliceáil chun an pailéad roghnaithe a chur in eagar

en: Delete button
ga: Scrios cnaipe

en: Click to delete the selected palette
ga: Cliceáil chun an pailéad roghnaithe a scriosadh

en: Character Palette Preferences
ga: Sainroghanna an Phailéid Carachtar

en: C_ommand:
ga: _Ordú:

en: Command
ga: Ordú

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ga: Sainroghanna Mhonatóra Scálaithe Mhinicíocht an LAP

en: Monitor Settings
ga: Socruithe Monatóra

en: _Appearance:
ga: _Cuma:

en: Show CPU frequency as _frequency
ga: Taispeáin minicíocht an LAP mar _mhinicíocht

en: Show CPU frequency as _percentage
ga: Taispeáin minicíocht an LAP mar ché_atadán

en: Display Settings
ga: Socruithe Taispeána

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ga: Monatóir Scálaithe Mhinicíocht LAP

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ga: Déan monatóireacht ar Scálú Mhinicíocht LAP

en: CPU to Monitor
ga: LAP le hAghaidh Monatóireachta

en: Could not open help document
ga: Níorbh fhéidir cáipéis chabhrach a oscailt

en: Graphic
ga: Grafaic

en: Text
ga: Téacs

en: Graphic and Text
ga: Grafaic agus Téacs

en: Change CPU Frequency scaling
ga: Athraigh scálú Mhinicíocht an LAP

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ga: Tá gá le ceadanna chun scálú Mhinicíocht an LAP a athrú.

en: (mounted)
ga: (feistithe)

en: (not mounted)
ga: (gan fheistiú)

en: _Play DVD
ga: _Seinn DVD

en: _Play CD
ga: _Seinn CD

en: _Open %s
ga: _Oscail %s

en: Un_mount %s
ga: Dí_fheistigh %s

en: _Mount %s
ga: _Feistigh %s

en: _Eject %s
ga: _Díchuir %s

en: Eyes
ga: Súile

en: _Select a theme:
ga: _Roghnaigh téama:

en: Themes
ga: Téamaí

en: Details
ga: Sonraí

en: _Update
ga: _Nuashonraigh

en: City:
ga: Cathair:

en: Conditions:
ga: Aimsir:

en: Sky:
ga: Spéir:

en: Temperature:
ga: Teocht:

en: Wind:
ga: Gaoth:

en: Pressure:
ga: Brú:

en: Current Conditions
ga: Aimsir Reatha

en: Forecast Report
ga: Tuairisc

en: Forecast
ga: Réamhaisnéis

en: _Visit Weather.com
ga: _Féach ar Weather.com

en: Visit Weather.com
ga: Féach ar Weather.com

en: Weather Report
ga: Faisnéis Aimsire

en: _Details
ga: _Mionsonraí

en: MATE Weather
ga: Aimsir MATE

en: Weather Forecast
ga: Réamhaisnéis Aimsire

en: Updating...
ga: Á Nuashonrú

en: Enter the URL
ga: Iontráil an URL

en: Weather Preferences
ga: Sainroghanna Aimsire

en: _Temperature unit:
ga: Aonad _teochta:

en: _Wind speed unit:
ga: Aonad _luas na gaoithe:

en: mph
ga: msu

en: knots
ga: muirmhíle

en: Beaufort scale
ga: scála Beaufort

en: _Pressure unit:
ga: Aonad _brú:

en: _Visibility unit:
ga: Aonad lé_argais:

en: meters
ga: méadar

en: miles
ga: míle

en: A_ddress:
ga: S_eoladh:

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: minutes
ga: nóimeád

en: Display
ga: Taispeáint

en: General
ga: Ginearálta

en: _Select a location:
ga: _Roghnaigh suíomh:

en: _Find:
ga: _Aimsigh:

en: Find _Next
ga: _Ar Aghaidh

en: Location
ga: Suíomh

en: System Monitor
ga: Monatóir Córais

en: Background color for disk load graph
ga: Dath cúlra don ghraf luchtú an diosca

en: System Monitor Preferences
ga: Sainroghanna Mhonatóir Córais

en: _Processor
ga: _Próiseálaí

en: _Memory
ga: _Cuimhne

en: _Network
ga: Líon_ra

en: S_wap Space
ga: _Spás Babhtála

en: _Load
ga: _Lód

en: _Harddisk
ga: Diosca Cr_ua

en: Monitored Resources
ga: Acmhainní Monatóirithe

en: pixels
ga: picteilín

en: milliseconds
ga: milleasoicind

en: Options
ga: Roghanna

en: _User
ga: Úsáideoi_r

en: S_ystem
ga: C_orás

en: N_ice
ga: De_as

en: I_OWait
ga: IAFei_theamh

en: I_dle
ga: Dío_mhaoin

en: Processor
ga: Próiseálaí

en: Sh_ared
ga: Com_hroinnte

en: _Buffers
ga: _Maoláin

en: Cach_ed
ga: I d_Taisce

en: F_ree
ga: S_aor

en: Memory
ga: Cuimhne

en: _In
ga: Is_teach

en: _Out
ga: _Amach

en: _Local
ga: L_ogánta

en: _Background
ga: Cúl_ra

en: Network
ga: Líonra

en: _Used
ga: Úsáid_te

en: _Free
ga: Sao_r

en: Swap Space
ga: Spás Babhtála

en: _Average
ga: _Meán

en: Load
ga: Lód

en: _Read
ga: Léi_gh

en: _Write
ga: Scrío_bh

en: Harddisk
ga: Diosca Crua

en: Colors
ga: Dathanna

en: Load Average
ga: Meán Lóid

en: Disk
ga: Diosca

en: The system load average is %0.02f
ga: Tá meánlód an chórais %0.02f

en: CPU Load
ga: Lód LAP

en: Memory Load
ga: Lód Cuimhne

en: Net Load
ga: Lód Lín

en: Swap Load
ga: Lód Babhtála

en: Disk Load
ga: Lód Diosca

en: _Open System Monitor
ga: _Oscail Monatóir Córais

en: unknown
ga: anaithnid

en: none
ga: neamhní

en: Help
ga: Cabhair

en: Sticky Notes
ga: Nótaí Greamaitheacha

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ga: Cruthaigh, amharc ar agus bainistigh nótaí greamaitheacha ar an deasc

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Delete All
ga: _Scrios Gach Rud

en: Delete all sticky notes?
ga: Scrios gach nóta greamaitheach?

en: _Delete
ga: _Scrios

en: Delete this sticky note?
ga: Scrios an nóta greamaitheach seo?

en: Sticky Note
ga: Nóta Greamaitheach

en: Sticky Notes Preferences
ga: Airíonna Nótaí Greamaitheacha

en: Default Note Properties
ga: Airíonna Nóta Réamhshocraithe

en: _Width:
ga: _Leithead:

en: Use co_lor from the system theme
ga: Úsáid d_ath ó théama an chórais

en: Font Co_lor:
ga: Da_th Cló:

en: Note C_olor:
ga: Dath _Nóta:

en: Use fo_nt from the system theme
ga: Úsáid cló ó théa_ma an chórais

en: _Font:
ga: _Cló:

en: Behavior
ga: Oibriú

en: _Put notes on all workspaces
ga: C_uir nótaí ar gach spás oibre

en: Force _default color and font on notes
ga: Fórsáil dath agus cló _réamhshocraithe le haghaidh nótaí

en: Sticky Note Properties
ga: Airíonna Nóta Greamaitheaigh

en: Properties
ga: Airíonna

en: _Title:
ga: _Teideal:

en: _New Note
ga: Nóta _Nua

en: Hi_de Notes
ga: _Folaigh Nótaí

en: _Delete Notes
ga: _Scrios Nótaí

en: _Lock Notes
ga: Cuir Nótaí Faoi _Ghlas

en: Show sticky notes
ga: Taispeáin nótaí greamaitheacha

en: _Name:
ga: _Ainm:

en: Trash
ga: Bruscar

en: Go to Trash
ga: Téigh go Bruscar

en: _Empty Trash
ga: _Folmhaigh Bruscar

en: _Open Trash
ga: _Oscail Bruscar

en: No Items in Trash
ga: Gan Mír sa Bhruscar

en: Delete Immediately?
ga: Scrios Láithreach?

en: Trash Applet
ga: Feidhmchláirín Bruscair

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ga: Mír %s as %s á baint

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
ga: Á Bhaint: %s

en: Emptying the Trash
ga: Bruscar á Fholmhú

en: From:
ga: Ó:
