mate-applets 1.25.3 - en to ha translation catalogue (17 entries)

en: _Help
ha: _Taimako

en: _About
ha: _Game da

en: _Preferences
ha: _Fifiko

en: _Close
ha: _Rufe

en: _Edit
ha: _Shirya

en: Command
ha: Umarni

en: Display
ha: Nuna

en: General
ha: Na Kowa

en: pixels
ha: fixels

en: Network
ha: Mahaɗar Sadarwa

en: _Read
ha: _Yi Karatu

en: _Write
ha: _Yi Rubutu

en: unknown
ha: wanda ba'a sani ba

en: _Delete
ha: _Goge

en: Behavior
ha: Hali

en: Properties
ha: Furofati

en: Trash
ha: Kwandon Shara
