mate-applets 1.25.3 - en to hr translation catalogue (370 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
hr: Tvornica appleta AccessX statusa

en: Keyboard Accessibility Status
hr: Stanje upotrebljivosti tipkovnice

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje stanje za mogućnosti pristupačnosti tipkovnice

en: MATE Documentation Team
hr: MATE dokumentacijski tim

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hr: Prikazuje stanje AccessX mogućnosti, kao što su zadržani modifikatori

en: There was an error launching the help viewer: %s
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja preglednika pomoći: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
hr: Otvori program za postavljanje tipkovnice

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
hr: Došlo je do greške prilikom pokretanja programa za postavljanje tipkovnice: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hr: Postavke za pristupačnost tipkovnice

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _About
hr: _O programu

en: a
hr: jedan

en: AccessX Status
hr: AccessX status

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hr: Prikazuje stanje tipkovnice kada se korise svojstva pristupačnosti tipkovnice

en: XKB Extension is not enabled
hr: XKB Ekstenzije nisu omogućene

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje tekuće stanje mogućnosti pristupačnosti tipkovnice

en: _Preferences
hr: _Prilagodbe

en: System is running on AC power
hr: Sustav radi na AC napajanju

en: System is running on battery power
hr: Sustav radi na baterije

en: Battery charged (%d%%)
hr: Baterija puna (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
hr: Preostalo nepoznato vrijeme (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
hr: Nepoznato vrijeme (%d%%) punjenja

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
hr: %d %s %d %s (%d%%) preostalo

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
hr: %d %s %d %s do napunjenja (%d%%)

en: Battery Monitor
hr: Nadzornik baterije

en: Your battery is now fully recharged
hr: Vaša baterija je u potpunosti napunjena

en: Battery Notice
hr: Obavijest o stanju baterije

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
hr: Preostalo je %d%% ukupnog kapaciteta baterije.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hr: Kako bi ste izbjegli gubitak podataka:
     priključite prijenosno računalo na izvor napajanja, ili
     snimite otvorene dokumenta i ugasite prijenosno računalo.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hr: Kako bi ste izbjegli gubitak podataka:
     suspendirajte vaše prijenosno računalo zbog štednje baterije,
     priključite prijenosno računalo na izvor napajanja, ili
     snimite otvorene dokumenta i ugasite prijenosno računalo

en: Your battery is running low
hr: Vaša baterija je pri kraju

en: No battery present
hr: Baterija nije priključena

en: Battery status unknown
hr: Stanje baterije je nepoznato

en: N/A
hr: nedostupno

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
hr: Ovaj alat prikazuje stanje baterije vašeg prenosnog računala.

en: Battery Charge Monitor
hr: Praćenje stanja baterije

en: Monitor a laptop's remaining power
hr: Praćenje preostale snage prenosnog računala

en: Battery Charge Monitor Preferences
hr: Program za praćenje punjenja baterije

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Show time/percentage:
hr: _Pokaži vrijeme/postotak:

en: Show _time remaining
hr: Pokaži _preostalo vrijeme

en: Show _percentage remaining
hr: Pokaži _preostali postotak

en: Appearance
hr: Izgled

en: _Warn when battery charge drops to:
hr: _Upozori kada razina baterije padne na:

en: Percent
hr: Postotak

en: Minutes Remaining
hr: minuta

en: _Notify when battery is fully recharged
hr: _Obavijesti kada je baterija potpuno napunjena

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Battstat Factory
hr: Battstat tvornica

en: Red value level
hr: Vrijednost za crveno

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
hr: Razina napunjenosti baterije ispod kojega se baterija prikazuje u crvenoj boji. Ujedno i vrijednost kod koje se prikazuje upozorenje o niskoj razini napunjenosti.

en: Warn on low time rather than low percentage
hr: Koristi upozorenje bazirano na preostalom vremenu umjesto na postotku

en: Low Battery Notification
hr: Obavijest o slaboj bateriji

en: Notify user when the battery is low.
hr: Obavijesti korisnika kada je baterija skoro prazna.

en: Full Battery Notification
hr: Obavijest o punoj bateriji

en: Notify user when the battery is full.
hr: Obavijesti korisnika kada je baterija puna.

en: Beep for warnings
hr: Oglasi se pri upozorenjima

en: Show the time/percent label
hr: Prikaži oznaku vremena/postotka

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
hr: 0 - bez oznake, 1 - postotak, 2 - preostalo vrijeme

en: Battery Status Utility
hr: Alat za praćenje stanje baterije

en: Battery power low
hr: Baterija slaba

en: Battery fully re-charged
hr: Baterija u potpunosti napunjena

en: Available palettes
hr: Dostupne palete

en: Insert "%s"
hr: Unesite "%s"

en: Insert special character
hr: Umetni posebni znak

en: insert special character %s
hr: unesite posebni znak %s

en: Character Palette
hr: Paleta znakova

en: Insert characters
hr: Unesite znakove

en: Charpicker Applet Factory
hr: Tvornica za applet za odabir znakova

en: Characters shown on applet startup
hr: Znakovi koji se prikazuju prilikom pokretanja appleta

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hr: Znakovni niz koji je odabrao korisnik pri posljednjoj upotrebi appleta. Ovaj znakovni niz će biti prikazan kada korisnik pokrene applet.

en: List of available palettes
hr: Popis dostupnih paleta

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Palette:
hr: _Paleta:

en: Palette entry
hr: Unos u paletu

en: Modify a palette by adding or removing characters
hr: Izmijenite paletu dodavajući ili odstranjujući znakove

en: Add Palette
hr: Dodaj paletu

en: Edit Palette
hr: Uredi paletu...

en: Palettes list
hr: Popis paleta

en: _Palettes:
hr: _Palete

en: Add button
hr: Dodaj gumb

en: Click to add a new palette
hr: Kliknite za dodavanje nove palete

en: Edit button
hr: Uredi gumb

en: Click to edit the selected palette
hr: Kliknite za uređivanje odabrane palete

en: Delete button
hr: Ukloni gumb

en: Click to delete the selected palette
hr: Kliknite za uklanjanje odabrane palete

en: Character Palette Preferences
hr: Postavke palete znakova

en: C_ommand:
hr: N_aredba:

en: Command
hr: Naredba

en: Shows the output of a command
hr: Pokazuje izlaz naredbe

en: Command to execute
hr: Naredba za izvršiti

en: Interval for the command
hr: Iterval za naredbu

en: Interval to execute the command (in seconds)
hr: Interval za izvršenje naredbe (u sekundama)

en: Number of characters to display
hr: Broj znakova za prikazati

en: Show icon
hr: Pokaži ikonu

en: Monitor Settings
hr: Postavke monitora

en: _Appearance:
hr: _Izgled:

en: Show CPU frequency as _frequency
hr: Pokaži frekvenciju procesora kao _frekvenciju

en: Show CPU frequency as _percentage
hr: Pokaži frekvenciju procesora kao _postotak

en: CPU Frequency Scaling Monitor
hr: Preglednik promjene frekvencije procesora

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
hr: Nadziranje promjene frekvencije procesora

en: CPU to Monitor
hr: Koji procesor želite nadzirati

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
hr: Izaberite procesor za nadziranje. U jednoprocesorskom sustavu ne morate ništa mijenjati.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
hr: Vrijednost 0 prikazuje program u grafičkom modu (samo ikona), 1 prikazuje program u tekstualnom modu (bez ikone) i 2 prikazuje program u grafičkom i tekstualnom modu

en: The type of text to display (if the text is enabled).
hr: Tip teksta za prikaz (ako je prikaz teksta uključen).

en: Could not open help document
hr: Nemogu otvoriti dokument koji sadrži pomoć

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
hr: Ovaj alat prikazuje trenutačnu promjenu frekvencije procesora.

en: This utility shows the current CPU Frequency
hr: Ovaj alat prikazuje trenutačnu frekvenciju procesora

en: Graphic
hr: Grafika

en: Text
hr: Tekst

en: Graphic and Text
hr: Grafika i tekst

en: Frequency Scaling Unsupported
hr: Promjena frekvencije nije podržana

en: CPU frequency scaling unsupported
hr: Promjena frekvencije procesora nije podržana

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
hr: Promjena frekvencije na vašem računalu nije moguća. Računalo može biti krivo podešeno ili nema hardversku podršku za promjenu frekvencije procesora.

en: Drive Mount Applet Factory
hr: Tvornica appleta za montiranje diskova

en: Factory for drive mount applet
hr: Proizvodnja appleta za montiranje diskova

en: Disk Mounter
hr: Priključenje diska

en: Mount local disks and devices
hr: Montirajte lokalne diskove i uređaje:

en: (mounted)
hr: (montirano)

en: (not mounted)
hr: (nije montirano)

en: _Play DVD
hr: _Pokreni DVD

en: _Play CD
hr: _Pokreni CD

en: _Open %s
hr: _Otvori %s

en: Un_mount %s
hr: Od_voji %s

en: _Mount %s
hr: _Priključi %s

en: _Eject %s
hr: _Izbaci %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hr: Applet za priključivanje i isključivanje blok uređaja.

en: Eyes
hr: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
hr: Par očiju za vašu plohu

en: Directory in which the theme is located
hr: Direktorij u kojem se nalazi tema

en: _Select a theme:
hr: _Odaberite temu:

en: Themes
hr: Teme

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hr: Pogledom oči vjerno prate kretnje miša

en: Can not launch the eyes applet.
hr: Ne mogu pokrenuti programa "oči".

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hr: Dogodila se kobna greška tijekom pokušaja učitavanja teme.

en: Details
hr: Pojedinosti

en: _Update
hr: _Ažuriraj

en: City:
hr: Grad:

en: Last update:
hr: Posljednja dopuna:

en: Conditions:
hr: Uvjeti:

en: Sky:
hr: Nebo:

en: Temperature:
hr: Temperatura:

en: Feels like:
hr: Subjektivno:

en: Dew point:
hr: Točka uređaja:

en: Relative humidity:
hr: Relativna vlažnost:

en: Wind:
hr: Vjetar:

en: Pressure:
hr: Tlak:

en: Visibility:
hr: Vidljivost:

en: Sunrise:
hr: Izlazak sunca:

en: Sunset:
hr: Zalazak sunca:

en: Current Conditions
hr: Tekuće prilike

en: Forecast Report
hr: Vremenska prognoza

en: See the ForeCast Details
hr: Pogledajte detaljnu prognozu

en: Forecast
hr: Predviđanje

en: _Visit Weather.com
hr: _Posjetite Weather.com

en: Visit Weather.com
hr: Posjetite Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
hr: Kliknite za posjećivanje stranica Weather.com

en: Radar Map
hr: Radarska mapa

en: Factory for creating the weather applet.
hr: Tvornica za izradu appleta za vrijeme.

en: Weather Report
hr: Izvještaj o vremenu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hr: Praćenje trenutnih vremenskih prilika i vremenske prognoze

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
hr: Program za praćenje lokalnih vremenskih uvjeta.

en: _Details
hr: _Pojedinosti

en: MATE Weather
hr: MATE Vrijeme

en: Weather Forecast
hr: Vremenska prognoza

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
hr: Grad: %s
    Naoblaka: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
hr: Ažuriram...

en: Forecast not currently available for this location.
hr: Prognoza trenutačno nije dostupna za izabranu lokaciju.

en: Location view
hr: Pregled prema lokaciji

en: Select Location from the list
hr: Odaberite grad iz popisa

en: Update spin button
hr: Osvježi vrteće gumbe

en: Spinbutton for updating
hr: Vrteći gumb za osvježavanje

en: Address Entry
hr: Polje za adresu

en: Enter the URL
hr: Unesite adresu

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
hr: Ne mogu učitati XML bazu lokacija. Molim prijavite ovo kao pogrešku u programu.

en: Weather Preferences
hr: Podešavanje vremena

en: _Automatically update every:
hr: _Automatsko osvežavanje svakih:

en: _Temperature unit:
hr: _Jedinica temperature:

en: Celsius
hr: Celzij

en: _Wind speed unit:
hr: _Jedinica brzine vjetra:

en: knots
hr: čvorova

en: Beaufort scale
hr: Beaufortove ljestvice

en: _Pressure unit:
hr: _Jedinica tlaka:

en: _Visibility unit:
hr: _Jedinica vidljivosti:

en: meters
hr: metara

en: miles
hr: milje

en: Enable _radar map
hr: Uključi _radarsku mapu

en: Use _custom address for radar map
hr: Korištenje _vlastite URL adrese za radarsku mapu

en: A_ddress:
hr: A_dresa:

en: Show _notifications
hr: Pokažo _obavijesti

en: Update
hr: Ažuriraj

en: minutes
hr: minuta

en: Display
hr: Prikaz

en: General
hr: Općenito

en: _Select a location:
hr: Odaberite _mjesto:

en: _Find:
hr: Pronađi:

en: Find _Next
hr: _Traži sljedeće

en: Location
hr: Lokacija

en: System Monitor
hr: Nadzor sustava

en: A system load indicator
hr: Pokazatelj opterećenja sustava

en: Enable CPU load graph
hr: Prikaži grafikon opterećenja procesora

en: Enable memory load graph
hr: Prikaži grafikon zauzeća memorije

en: Enable network load graph
hr: Prikaži grafikon opterećenja mreže

en: Enable swap load graph
hr: Prikaži grafikon zauzeća swap memorije

en: Enable load average graph
hr: Prikaži grafikon prosječnog opterećenja

en: Enable disk load graph
hr: Prikaži graf opterećenja diska

en: Applet refresh rate in milliseconds
hr: Brzina osvježavanja appleta u milisekundama

en: Graph size
hr: Veličina grafa

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hr: Za vodoravne ploče, širina grafova u točkama. Za okomite ploče, ovo je visina grafikona.

en: Graph color for user-related CPU activity
hr: Boja grafa za korisničke aktivnosti procesora.

en: Graph color for system-related CPU activity
hr: Boja grafa za aktivnosti procesora. vezanje za sustav

en: Graph color for nice-related CPU activity
hr: Boja grafa za aktivnosti procesora sa manjim prioritetom.

en: Graph color for iowait related CPU activity
hr: Boja grafa za aktivnosti procesora vezane uz čekanje na I/O

en: CPU graph background color
hr: Boja pozadine za graf procesora

en: Graph color for user-related memory usage
hr: Boja grafa za korisničku upotrebu memorije.

en: Graph color for shared memory
hr: Boja grafa za dijeljenu memoriju.

en: Graph color for buffer memory
hr: Boja grafa za buffer memoriju.

en: Graph color for cached memory
hr: Boja grafa za cashed memoriju.

en: Memory graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje memorije

en: Network graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje mreže

en: Graph color for user-related swap usage
hr: Boja grafa za korisničku upotrebu swap memorije.

en: Swap graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje swap memorije

en: Graph color for load average
hr: Boja grafa za prosječno opterećenje.

en: Load graph background color
hr: Boja pozadine za praćenje opterećenja

en: Graph color for disk read
hr: Boja grafa za čitanje po disku

en: Graph color for disk write
hr: Boja grafa za pisanje po disku

en: Background color for disk load graph
hr: Boja pozadine za graf opterećenja diska

en: System Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja sustava

en: _Processor
hr: _Procesor

en: _Memory
hr: _Memorija

en: _Network
hr: M_reža

en: S_wap Space
hr: _Swap prostor

en: _Load
hr: _Opterećenje

en: _Harddisk
hr: _Čvrsti disk

en: Monitored Resources
hr: Praćeni resursi

en: pixels
hr: piksela

en: milliseconds
hr: milisekunde

en: Options
hr: Opcije

en: _User
hr: _Korisnik

en: S_ystem
hr: _Sustav

en: N_ice
hr: _Slobodno

en: I_OWait
hr: I_OČekanje

en: I_dle
hr: _Neiskorišteno

en: Processor
hr: Procesor

en: Sh_ared
hr: _Dijeljeno

en: _Buffers
hr: _Međuspremnici

en: Cach_ed
hr: _Cachirano

en: F_ree
hr: _Slobodno

en: Memory
hr: Memorija

en: _Background
hr: _Pozadina

en: Network
hr: Mreža

en: _Used
hr: _Korišteno

en: _Free
hr: _Slobodno

en: Swap Space
hr: Swap prostor

en: _Average
hr: _Prosjek

en: Load
hr: Opterečenje

en: _Read
hr: _Čitaj

en: _Write
hr: _Zapisuj

en: Harddisk
hr: Tvrdi disk

en: Colors
hr: Boje

en: bytes
hr: bajtova

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hr: Nadzor opterečenja sustava koji može prikazati grafove za procesor, RAM, korištenje swap prostora i mrežni promet.

en: There was an error executing '%s': %s
hr: Došlo je do greške pri izvršavanju '%s': %s

en: Load Average
hr: Prosječno opterećenje

en: The system load average is %0.02f
hr: Prosječno opterećenje sustava je %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
hr: %s:
    Primam %s
    Šaljem %s

en: CPU Load
hr: Opterećenje procesora

en: Memory Load
hr: Opterećenje memorije

en: Net Load
hr: Opterećenje mreže

en: Swap Load
hr: Opterećenje swap memorije

en: Disk Load
hr: Opterećenje diska

en: _Open System Monitor
hr: _Pokreni Praćenje sustava

en: _In graph color
hr: _Boja crtulje primanja

en: _Out graph color
hr: _Boja crtulje slanja

en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

en: Hardware Address:
hr: Hardverska adresa:

en: P-t-P Address:
hr: P-t-P adresa:

en: Bytes in:
hr: Primljeno bajtova:

en: Bytes out:
hr: Poslano bajtova:

en: Signal Strength:
hr: Jačina signala:

en: Network _device:
hr: Mrežni _uređaj:

en: Show _sum instead of in & out
hr: Pokaži _zbirno umjesto primljenoga i poslanoga

en: Show _bits instead of bytes
hr: Pokaži _bitove umjesto bajtova

en: Show _icon
hr: Prikaži _ikonu

en: General Settings
hr: Opće postavke

en: Change icon
hr: Promjeni ikonu

en: In color
hr: U boji

en: Show signal quality icon
hr: Pokaži ikonu kvalitete signala

en: unknown
hr: nepoznato

en: none
hr: ništa

en: There was an error displaying help:
    %s
hr: Pojavila se neispravnost u prikazu pomoći:
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
hr: Programčić za prikazivanje pojedinih podataka o prometu na određenom mrežnom uređaju

en: Device _Details
hr: Pojedinosti o _uređaju

en: Preferences...
hr: Osobitosti...

en: Help
hr: Pomoć

en: About...
hr: O programu...

en: Do you want to disconnect %s now?
hr: Želite li odspojiti %s sada?

en: Do you want to connect %s now?
hr: Želite li spojiti %s sada?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
hr: <b>Izvršna naredba %s neuspjela</b>
    %s

en: %s is down
hr: %s ne radi

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
hr: 
    ESSID: %s
    Jačina: %d %%

en: Sticky Notes
hr: Lijepljive bilješke

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hr: Napravi, pogledaj i održavaj ljepljive biljeleške na radnoj površini

en: This note is locked.
hr: Ova bilješka je zaključana.

en: This note is unlocked.
hr: Ova bilješka je otključana.

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Delete All
hr: _Izbriši sve

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: Delete note
hr: Izbriši bilješku

en: Resize note
hr: Promjeni veličinu bilješke

en: _Width:
hr: _Dužina:

en: H_eight:
hr: V_isina:

en: Use co_lor from the system theme
hr: Koristi bo_ju iz teme sustava

en: Font Co_lor:
hr: Boja fon_ta:

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Properties
hr: Svojstva

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: Default width for new notes
hr: Predefinirana širina za nove bilješke

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hr: Predefinirana širina za nove ljepljive bilješke u točkama.

en: Default height for new notes
hr: Predefinirana visina za nove bilješke

en: Default height for new sticky notes in pixels.
hr: Uobičajena visina u točkama za nove ljepljive bilješke.

en: Default color for new notes
hr: Uobičajena boja za nove bilješke

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
hr: Uobičajena boja za nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti HTML heksadekadni navod boje, nprimjer "#30FF50".

en: Default color for font
hr: Uobičajena boja za pismo

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
hr: Uobičajena boja za pismo ljepljive bilješke. Ovo treba biti HTML heksadecimalna oznaka boje, na primjer "#000000".

en: Default font for new notes
hr: Uobičajeno pismo za nove bilješke

en: Sticky notes' workspace stickyness
hr: Ljepljivost radne površine ljeplivih bilješki

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hr: Određuje da li su lijepljive bilješke vidljive na SVIM radnim prostorima na radnoj površini ili ne.

en: Sticky notes' locked state
hr: Zaključano stanje ljepljivih bilješki

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hr: Određuje da li su lijepljive bilješke zaključane (nisu izmjenjive) ili ne.

en: Date format of note's title
hr: Format datuma za naslov bilješke

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hr: Uobičajeno, kada se naprave ljepljive bilješke, koristi se tekući datum za naslov. Ovaj format se koristi; sve što prihća strftime() je dozvoljeno.

en: Whether to use the default system color
hr: Treba li koristiti uobičajene sustavskih boja

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hr: Ukoliko je ova opcija isključena, proizvoljna boja može biti korištena kao uobičajena boja za sve lijepljive bilješke.

en: Whether to use the default system font
hr: Treba li koristiti uobičajeno pismo sustava

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hr: Ukoliko je ova opcija isključena, proizvoljno pismo može biti korišteno kao uobičajeno pismo za sve lijepljive bilješke.

en: Whether to force the default color and font on all notes
hr: Treba li koristiti uobičajene boje i pismo za sve bilješke

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hr: Ukoliko je ova opcija uključena, dodijeljene proizvoljne boje i pisma za pojedinačne bilješke će biti ignorirani.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hr: Treba li tražiti potvrdu prilikom brisanja bilješke

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
hr: Prazne bilješke se uvijek brišu bez potvrde.

en: _New Note
hr: _Nova bilješka

en: Hi_de Notes
hr: _Sakrij bilješke

en: _Delete Notes
hr: _Izbriši bilješke

en: _Lock Notes
hr: Zaključaj bilješke

en: Show sticky notes
hr: Prikaži ljepljive bilješke

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
hr: Ljepljive bilješke za MATE okružje

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Hours:
hr: _Sati:

en: _Minutes:
hr: _Minute:

en: _Seconds:
hr: _Sekunde:

en: Trash
hr: Smeće

en: Go to Trash
hr: Idi u Smeće

en: _Empty Trash
hr: _isprazni smeće

en: _Open Trash
hr: _Otvori smeće

en: No Items in Trash
hr: Nema sadržaja u Smeću

en: Error while spawning caja:
    %s
hr: Greška prilikom podizanja caja-a:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
hr: MATE kanta za smeće koja se nalazi na ploči. Možete ju koristiti da bi ste vidjeli sadržaj ili odvlačili elemente u kantu za smeće.

en: Delete Immediately?
hr: Izbrisati odmah?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hr: Ne mogu prebaciti stavke u Smeće. Želite li ih odmah obrisati?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hr: Ne mogu prebaciti neke stavke u smeće. Želite li ih odmah obrisati?

en: Trash Applet
hr: Program za Smeće

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
hr: Uklanjam stavku %s od %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
hr: Uklanjam: %s

en: Empty all of the items from the trash?
hr: Isprazniti sve stavke iz smeća?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hr: Ako odlučite isprazniti smeće, sve stavke u njemu će biti trajno izgubljene.Znajte da možete stavke izbrisati odvojeno.

en: Emptying the Trash
hr: Praznim Smeće

en: From:
hr: Iz:
