mate-applets 1.25.3 - en to hu translation catalogue (500 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
hu: AccessX állapot kisalkalmazás factory

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
hu: Billentyűzet-akadálymentesítés állapota factory

en: Keyboard Accessibility Status
hu: Billentyűzet-akadálymentesítés állapota

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet akadálymentesítési szolgáltatásainak állapotát jeleníti meg

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
hu: Sun GNOME Dokumentációs csapat <gdocteam@sun.com>

en: MATE Documentation Team
hu: MATE dokumentációs csapat

en: About AccessX Status
hu: Az AccessX állapota névjegye

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hu: Az AccessX szolgáltatások, mint a lezárt módosítóbillentyűk állapotát jeleníti meg

en: There was an error launching the help viewer: %s
hu: Hiba történt a súgóböngésző indításakor: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
hu: Billentyűzetbeállítások megnyitása

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
hu: Hiba történt a billentyűzet tulajdonságai párbeszédablak indításakor: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hu: _Billentyűzet akadálymentesítésének beállítása

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: AccessX Status
hu: AccessX állapota

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hu: A billentyűzet állapotát jeleníti meg, ha az akadálymentesítési szolgáltatások használatban vannak.

en: XKB Extension is not enabled
hu: Az XKB-kiterjesztés nincs bekapcsolva

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet akadálymentesítési szolgáltatásainak jelenlegi állapotát jeleníti meg

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: System is running on AC power
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel

en: System is running on battery power
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel

en: Battery charged (%d%%)
hu: Az akkumulátor feltöltődött (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
hu: Ismeretlen idő (%d%%) van hátra

en: Unknown time (%d%%) until charged
hu: Ismeretlen idő (%d%%) van hátra a feltöltődésig

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
hu: %d %s %d %s (%d%%) van hátra

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
hu: %d %s %d %s van hátra a feltöltődésig (%d%%)

en: Battery Monitor
hu: Akkumulátorfigyelő

en: Your battery is now fully recharged
hu: Az akkumulátor teljesen feltöltődött

en: Battery Notice
hu: Akkumulátor értesítő

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
hu: Az akkumulátor teljes kapacitásának %d százaléka van hátra.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hu: A munkája elvesztésének elkerülése érdekében:
     • csatlakoztassa laptopját külső áramforrásra vagy
     • mentse el a megnyitott dokumentumokat és kapcsolja ki a laptopot.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hu: A munkája elvesztésének elkerülése érdekében:
     • energiatakarékosságból függessze fel laptopját,
     • csatlakoztassa laptopját külső áramforrásra vagy
     • mentse el a megnyitott dokumentumokat és kapcsolja ki a laptopot.

en: Your battery is running low
hu: Az akkumulátor kezd lemerülni

en: No battery present
hu: Nincs akkumulátor

en: Battery status unknown
hu: Akkumulátor állapota ismeretlen

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
hu: Ez a kisalkalmazás a laptop akkumulátorának töltöttségi állapotát jelzi.

en: upower backend enabled.
hu: upower háttérprogram engedélyezve.

en: Legacy backend enabled.
hu: Régi háttérprogram engedélyezve.

en: About Battery Charge Monitor
hu: Az Akkumulátortöltöttség-figyelő névjegye

en: Battery Charge Monitor
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő

en: Monitor a laptop's remaining power
hu: A laptop maradék töltését figyeli

en: Battery Charge Monitor Preferences
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő beállításai

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Show time/percentage:
hu: Az idő/százalék _megjelenítése:

en: Show _time remaining
hu: Hátralévő i_dő megjelenítése

en: Show _percentage remaining
hu: Hátralévő _százalék megjelenítése

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: _Warn when battery charge drops to:
hu: F_igyelmeztessen, ha az akkumulátor töltöttsége

en: Percent
hu: Százalék

en: Minutes Remaining
hu: perc hátralévő idő alá esik

en: _Notify when battery is fully recharged
hu: _Figyelmeztessen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Battstat Factory
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő factory

en: Red value level
hu: Piros szín szintje

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
hu: Az az akkumulátorszint, ami alatt az elem narancssárga színnel lesz megjelenítve. Egyben az az érték, amelynél a „Gyenge akkumulátor” figyelmeztetés megjelenik.

en: Warn on low time rather than low percentage
hu: Akkor figyelmeztessen, ha kevés idő van hátra, és ne akkor, ha a töltöttség százalékosan alacsony

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
hu: A red_value kulcsban megadott, és nem a százalékos érték használata hátralévő időként a figyelmeztető ablak megjelenítéséhez.

en: Low Battery Notification
hu: Gyenge akkumulátor értesítés

en: Notify user when the battery is low.
hu: Értesítsen, ha az akkumulátor töltöttsége alacsony.

en: Full Battery Notification
hu: Teli akkumulátor értesítés

en: Notify user when the battery is full.
hu: Értesítsen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve.

en: Beep for warnings
hu: Hangjelzés figyelmeztetéskor

en: Beep when displaying a warning.
hu: Hangjelzés figyelmeztetés megjelenítésekor.

en: Show the time/percent label
hu: Az idő/százalék címke megjelenítése

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
hu: 0, ha nincs címke, 1 a százalékos és 2 a hátralévő idő megjelenítéséhez.

en: Battery Status Utility
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő

en: Battery power low
hu: Az akkumulátor töltöttsége alacsony

en: Battery fully re-charged
hu: Az akkumulátor teljesen feltöltődött

en: Available palettes
hu: Elérhető paletták

en: Insert "%s"
hu: „%s” beszúrása

en: Insert special character
hu: Különleges karakter beszúrása

en: insert special character %s
hu: %s speciális karakter beszúrása

en: About Character Palette
hu: A Karakterpaletta névjegye

en: Character Palette
hu: Karakterpaletta

en: Insert characters
hu: Karakterek beszúrása

en: Charpicker Applet Factory
hu: Karakterválasztó kisalkalmazás Factory

en: Characters shown on applet startup
hu: A kisalkalmazás indításakor megjelenített karakterek

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hu: A felhasználó által a kisalkalmazás utolsó futtatásakor kiválasztott karakterlánc. Ez a karakterlánc meg lesz jelenítve, ha a felhasználó elindítja a kisalkalmazást.

en: List of available palettes
hu: Elérhető paletták listája

en: List of strings containing the available palettes.
hu: Az elérhető palettákat tartalmazó karakterláncok listája.

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Palette:
hu: _Paletta:

en: Palette entry
hu: Palettabejegyzés

en: Modify a palette by adding or removing characters
hu: Paletta módosítása karakterek hozzáadásával vagy eltávolításával

en: Add Palette
hu: Paletta hozzáadása

en: Edit Palette
hu: Paletta szerkesztése

en: Palettes list
hu: Palettalista

en: _Palettes:
hu: _Paletták:

en: Add button
hu: Gomb hozzáadása

en: Click to add a new palette
hu: Kattintson egy új paletta hozzáadásához

en: Edit button
hu: Gomb szerkesztése

en: Click to edit the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta szerkesztéséhez

en: Delete button
hu: Gomb törlése

en: Click to delete the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta törléséhez

en: Character Palette Preferences
hu: Karakterpaletta beállításai

en: Command Applet Preferences
hu: A Parancs kisalkalmazás beállításai

en: C_ommand:
hu: Pa_rancs:

en: Command Factory
hu: Parancs factory

en: Command
hu: Parancs

en: Shows the output of a command
hu: Parancs kimenetének megjelenítése

en: Command to execute
hu: Végrehajtandó parancs

en: Command/script to execute to get the output
hu: Kimenet megszerzéséhez szükséges parancs vagy parancsfájl

en: Interval for the command
hu: Parancsvégrehatás ideje

en: Interval to execute the command (in seconds)
hu: A parancs végrehatására szánt idő (másodpercben megadva)

en: Width of output
hu: A kimenet szélessége

en: Number of characters to display
hu: A megjelenítendő karakterek száma

en: Show icon
hu: Ikon megjelenítése

en: If applet icon is shown or not
hu: Ha a kisalkalmazás ikonja megjelenik vagy nem jelenik meg

en: About Command Applet
hu: A Parancs kisalkalmazás névjegye

en: Command Applet
hu: Parancs kisalkalmazás

en: CPU Frequency Monitor Preferences
hu: CPU-órajelfigyelő beállításai

en: _Monitored CPU:
hu: _Megfigyelt CPU:

en: Monitor Settings
hu: Megfigyelés beállításai

en: _Appearance:
hu: _Megjelenés:

en: Show CPU frequency as _frequency
hu: A CPU órajelének megjelenítése óra_jelként

en: Show frequency _units
hu: Órajel_egységek megjelenítése

en: Show CPU frequency as _percentage
hu: A CPU órajelének megjelenítése _százalékosan

en: Display Settings
hu: Megjelenítés beállításai

en: CPU Frequency Scaling Monitor
hu: CPU órajelváltozás-figyelő

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
hu: A CPU órajelének változásait figyeli

en: CPU to Monitor
hu: Figyelendő CPU

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
hu: Beállítja a megfigyelendő CPU-t. Egyprocesszoros rendszereken nem kell megváltoztatni.

en: Mode to show CPU usage
hu: A CPU használat megjelenítésének módja

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
hu: A 0 érték hatására a kisalkalmazás grafikus módban jelenik meg (csak kép), 1 hatására csak szöveg jelenik meg (a kép nem), 2 hatására pedig mind szöveges, mind grafikus módban megjelenik.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
hu: A megjelenítendő szöveg típusa (ha a szöveg engedélyezve van).

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
hu: A 0 érték a CPU órajelének, az 1 az órajel és az egységek, a 2 pedig a százalékos arány megjelenítését jelenti.

en: Could not open help document
hu: A súgódokumentum nem nyitható meg

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
hu: A CPU órajelváltozás-figyelő névjegye

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
hu: Ez a kisalkalmazás a CPU jelenlegi órajelének változását jelzi.

en: This utility shows the current CPU Frequency
hu: Ez a kisalkalmazás a CPU jelenlegi órajelét jelzi

en: Graphic
hu: Kép

en: Text
hu: Szöveg

en: Graphic and Text
hu: Kép és szöveg

en: Frequency Scaling Unsupported
hu: Az órajel változtatása nem támogatott

en: CPU frequency scaling unsupported
hu: A CPU órajelének változtatása nem támogatott

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
hu: Nem lesz képes a gépének órajelét módosítani. Lehetséges, hogy a gépe hibásan van beállítva vagy nem rendelkezik a CPU órajelének változtatásához szükséges hardvertámogatással.

en: Change CPU Frequency scaling
hu: A CPU órajelének módosítása

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
hu: A CPU órajelének módosításához jogosultság szükséges.

en: Drive Mount Applet Factory
hu: Meghajtócsatoló kisalkalmazás factory

en: Factory for drive mount applet
hu: Factory meghajtócsatoló kisalkalmazás készítéséhez

en: Disk Mounter
hu: Meghajtócsatoló

en: Mount local disks and devices
hu: Helyi lemezek vagy eszközök csatolása

en: (mounted)
hu: (csatolva)

en: (not mounted)
hu: (leválasztva)

en: Cannot execute Caja
hu: A Caja nem futtatható

en: _Play DVD
hu: _DVD lejátszása

en: _Play CD
hu: _CD lejátszása

en: _Open %s
hu: %s me_gnyitása

en: Un_mount %s
hu: %s le_választása

en: _Mount %s
hu: %s _csatolása

en: _Eject %s
hu: %s _kiadása

en: About Disk Mounter
hu: A Meghajtócsatoló névjegye

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hu: Kötetek csatolására és leválasztására használható kisalkalmazás.

en: Eyes Applet Factory
hu: Szemek kisalkalmazás factory

en: Eyes
hu: Szemek

en: A set of eyeballs for your panel
hu: Szemgolyók a panelre

en: Directory in which the theme is located
hu: A téma könyvtára

en: Eyes Preferences
hu: Szemek beállítások

en: _Select a theme:
hu: _Téma kiválasztása:

en: Themes
hu: Témák

en: About Eyes
hu: A Szemek névjegye

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
hu: MATE panelra tehető bolondos szempár, amely követi az egeret.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hu: A szemek az egér irányába néznek

en: Can not launch the eyes applet.
hu: A szemek kisalkalmazás nem indítható el.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hu: Végzetes hiba történt a téma betöltése közben.

en: Details
hu: Részletek

en: _Update
hu: _Frissítés

en: City:
hu: Város:

en: Last update:
hu: Utolsó frissítés:

en: Conditions:
hu: Helyzet:

en: Sky:
hu: Ég:

en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

en: Feels like:
hu: Hőérzet:

en: Dew point:
hu: Harmatpont:

en: Relative humidity:
hu: Relatív páratartalom:

en: Wind:
hu: Szél:

en: Pressure:
hu: Nyomás:

en: Visibility:
hu: Látási viszonyok:

en: Sunrise:
hu: Napkelte:

en: Sunset:
hu: Napnyugta:

en: Current Conditions
hu: Jelenlegi időjárás

en: Forecast Report
hu: Előrejelzés

en: See the ForeCast Details
hu: Részletes előrejelzés

en: Forecast
hu: Előrejelzés

en: _Visit Weather.com
hu: A weather.com _meglátogatása

en: Visit Weather.com
hu: A weather.com meglátogatása

en: Click to Enter Weather.com
hu: A weather.com felkereséséhez kattintson ide

en: Radar Map
hu: Műholdas térkép

en: Mateweather Applet Factory
hu: Mateweather kisalkalmazás factory

en: Factory for creating the weather applet.
hu: Factory időjárás kisalkalmazás készítéséhez.

en: Weather Report
hu: Időjárás-jelentés

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hu: A jelenlegi és az előrejelzett időjárást figyeli

en: About Weather Report
hu: Az Időjárás-jelentés névjegye

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
hu: A helyi időjárási viszonyok jelzésére szolgáló kisalkalmazás.

en: _Details
hu: _Részletek

en: MATE Weather
hu: Időjárás

en: Weather Forecast
hu: Időjárás-előrejelzés

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
hu: Város: %s
    Égbolt: %s
    Hőmérséklet: %s

en: Updating...
hu: Frissítés…

en: Forecast not currently available for this location.
hu: Ehhez a helyhez jelenleg nem érhető el előrejelzés.

en: Location view
hu: Hely nézet

en: Select Location from the list
hu: Válassza ki a helyet a listából

en: Update spin button
hu: Léptetőgomb frissítése

en: Spinbutton for updating
hu: Léptetőgomb a frissítéshez

en: Address Entry
hu: Címbejegyzés

en: Enter the URL
hu: URL megadása

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
hu: Nem sikerült betölteni a helyiségek XML adatbázisát. Kérem jelentse ezt a hibát.

en: Weather Preferences
hu: Időjárás beállításai

en: _Automatically update every:
hu: _Automatikus frissítés:

en: _Temperature unit:
hu: _Hőmérséklet egysége:

en: Celsius
hu: Celsius fok

en: _Wind speed unit:
hu: Szé_lsebesség egysége:

en: knots
hu: csomó

en: Beaufort scale
hu: Beaufort skála

en: _Pressure unit:
hu: Ny_omás egysége:

en: _Visibility unit:
hu: Látás_i viszonyok egysége:

en: meters
hu: méter

en: miles
hu: mérföld

en: Enable _radar map
hu: _Műholdas térképek engedélyezése

en: Use _custom address for radar map
hu: A radartérkép he_lyének beállítása

en: A_ddress:
hu: _Cím:

en: Show _notifications
hu: Értesítések megjele_nítése

en: Update
hu: Frissítés

en: minutes
hu: perc

en: Display
hu: Kijelző

en: General
hu: Általános

en: _Select a location:
hu: _Hely kiválasztása:

en: _Find:
hu: _Keresés:

en: Find _Next
hu: Kö_vetkező találat

en: Location
hu: Hely

en: System Monitor
hu: Rendszerfigyelő

en: A system load indicator
hu: Rendszerfigyelő

en: Enable CPU load graph
hu: CPU terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable memory load graph
hu: Memóriaterhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable network load graph
hu: Hálózati terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable swap load graph
hu: Swap terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable load average graph
hu: Átlagos terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable disk load graph
hu: Lemezterhelés grafikonjának engedélyezése

en: Applet refresh rate in milliseconds
hu: Kisalkalmazás frissítési gyakorisága ezredmásodpercben

en: Graph size
hu: Grafikon mérete

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hu: A vízszintes paneloknál megadja a grafikai elemek szélességét pixelben, a függőleges paneloknál megadja a grafikai elemek magasságát pixelben.

en: Graph color for user-related CPU activity
hu: Grafikonszín a felhasználóhoz kötődő CPU aktivitásnak

en: Graph color for system-related CPU activity
hu: Grafikonszín a rendszerhez kötődő CPU aktivitásnak

en: Graph color for nice-related CPU activity
hu: Grafikonszín a nice-szinthez kötődő CPU aktivitásnak

en: Graph color for iowait related CPU activity
hu: Grafikonszín a iowait értékhez kötődő CPU aktivitásnak

en: CPU graph background color
hu: Háttérszín a CPU aktivitás grafikonnak

en: Graph color for user-related memory usage
hu: Grafikonszín a felhasználóhoz kötődő memóriahasználatnak

en: Graph color for shared memory
hu: Grafikonszín a megosztott memóriahasználatnak

en: Graph color for buffer memory
hu: Grafikonszín a puffer memóriahasználatnak

en: Graph color for cached memory
hu: Grafikonszín a gyorsítótár memóriahasználatnak

en: Memory graph background color
hu: Háttérszín a memóriahasználat grafikonnak

en: Graph color for input network activity
hu: Grafikonszín a bejövő hálózati forgalomnak

en: Graph color for output network activity
hu: Grafikonszín a kimenő hálózati forgalomnak

en: Graph color for loopback network usage
hu: Grafikonszín a helyi hálózati forgalomnak

en: Network graph background color
hu: Háttérszín a hálózati forgalom grafikonnak

en: Grid line color
hu: Rácsvonal színe

en: Indicator color
hu: Indikátor színe

en: Network threshold 1 in bytes
hu: 1. hálózati korlát bájtban

en: Network threshold 2 in bytes
hu: 2. hálózati korlát bájtban

en: Network threshold 3 in bytes
hu: 3. hálózati korlát bájtban

en: Graph color for user-related swap usage
hu: Grafikonszín a felhasználóhoz kötődő cserehely használatnak

en: Swap graph background color
hu: Háttérszín a cserehely használat grafikonnak

en: Graph color for load average
hu: Grafikonszín az átlagos terhelésnek

en: Load graph background color
hu: Háttérszín a átlagos terhelés grafikonnak

en: Graph color for disk read
hu: Grafikonszín a lemezről olvasásnak

en: Graph color for disk write
hu: Grafikonszín a lemezre írásnak

en: Background color for disk load graph
hu: Háttérszín a lemezterhelés grafikonnak

en: The desktop description file to execute as the system monitor
hu: Az asztal leírófájl végrehajtása a Rendszerfigyelővel

en: System Monitor Preferences
hu: Rendszerfigyelő beállításai

en: _Processor
hu: _Processzor

en: _Memory
hu: _Memória

en: _Network
hu: _Hálózat

en: S_wap Space
hu: _Lapozófájl

en: _Load
hu: _Terhelés

en: _Harddisk
hu: Mere_vlemez

en: Monitored Resources
hu: Monitorozott erőforrások

en: pixels
hu: képpont

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: Options
hu: Beállítások

en: _User
hu: _Felhasználó

en: S_ystem
hu: _Rendszer

en: I_OWait
hu: I_O várakozás

en: I_dle
hu: Ür_esjárat

en: Processor
hu: Processzor

en: Sh_ared
hu: Me_gosztott

en: _Buffers
hu: _Pufferek

en: Cach_ed
hu: Gy_orsítótárban

en: F_ree
hu: S_zabad

en: Memory
hu: Memória

en: _In
hu: B_e

en: _Out
hu: _Ki

en: _Local
hu: _Helyi

en: _Background
hu: Hátté_r

en: _Gridline
hu: _Rácsvonal

en: _Indicator
hu: _Indikátor

en: Network
hu: Hálózat

en: _Used
hu: _Felhasznált

en: _Free
hu: S_zabad

en: Swap Space
hu: Lapozófájl

en: _Average
hu: Átla_gos

en: Load
hu: Terhelés

en: _Read
hu: _Olvasás

en: _Write
hu: Í_rás

en: Harddisk
hu: Merevlemez

en: Colors
hu: Színek

en: bytes
hu: bájt

en: Network speed thresholds
hu: Hálózati sebesség korlátjai

en: About System Monitor
hu: A Rendszerfigyelő névjegye

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hu: Rendszerterhelés-figyelő, amely képes a processzor, a memória és lapozófájl használatáról, valamint a hálózati forgalomról grafikonokat rajzolni.

en: Start system-monitor
hu: Rendszerfigyelő indítása

en: There was an error executing '%s': %s
hu: Hiba történt „%s” végrehajtásakor: %s

en: Load Average
hu: Átlagos terhelés

en: Disk
hu: Lemez

en: The system load average is %0.02f
hu: A rendszer átlagos terhelése: %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
hu: %s:
    Fogadás %s
    Küldés %s

en: CPU Load
hu: Processzor terhelés

en: Memory Load
hu: Memóriahasználat

en: Net Load
hu: Hálózathasználat

en: Swap Load
hu: Lapozóterület-használat

en: Disk Load
hu: Lemezterhelés

en: _Open System Monitor
hu: _Rendszerfigyelő megnyitása

en: _In graph color
hu: _Bejövő grafikon színe

en: _Out graph color
hu: _Kimenő grafikon színe

en: Netmask:
hu: Hálózati maszk:

en: Hardware Address:
hu: Hardvercím:

en: P-t-P Address:
hu: P-t-P cím:

en: Bytes in:
hu: Bejövő bájtok:

en: Bytes out:
hu: Kimenő bájtok:

en: Signal Strength:
hu: Jelerősség:

en: MATE Netspeed Preferences
hu: MATE Hálózati-sebesség beállítások

en: Network _device:
hu: Hálózati _eszköz:

en: Show _sum instead of in & out
hu: Ö_sszeg megjelenítése a ki- és bemenő forgalom helyett

en: Show _bits instead of bytes
hu: _Bitek megjelenítése bájtok helyett

en: _Change icon according to the selected device
hu: _Ikon változtatása a kijelölt eszköznek megfelelően

en: Show _icon
hu: I_kon megjelenítése

en: Show signal _quality icon for wireless devices
hu: Jel_minőség ikon megjelenítése vezeték nélküli eszközökhöz

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Device to monitor
hu: Figyelendő eszköz

en: The name of the device to monitor
hu: A megfigyel eszköz neve

en: Show sum speed
hu: Sebesség összegzése

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
hu: Ha igaz, akkor a bejövő és kimenő sebesség összege jelenik meg, az egyenkénti érték helyett.

en: Show bits
hu: Bit mennyiség megjelenítése

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
hu: Bitek megjelenítése bájtok helyett.

en: If true, show main icon.
hu: Ha igaz, a fő ikon jelenik meg.

en: Change icon
hu: Ikon megváltoztatása

en: If true, change the icon due to selected device.
hu: Ha igaz, az Ikon megváltozik a kijelölt eszköznek megfelelően.

en: Auto change device
hu: Automatikus eszközválasztás

en: If true, change automatically the selected device.
hu: Ha igaz, akkor automatikusan kiválasztja a megfelelő eszközt.

en: In color
hu: Bejövő szín

en: The color of the graph of the inbound traffic
hu: A bejövő forgalom grafikonjának színe

en: Out color
hu: Kimenő szín

en: The color of the graph of the outbound traffic
hu: A kimenő forgalom grafikonjának színe

en: Up command
hu: Eszközindítás parancs

en: Command to execute to activate the device
hu: Az eszköz elindításához szükséges parancs

en: Down command
hu: Eszközleállítás parancs

en: Command to execute to shut down the device
hu: Az eszköz leállításához szükséges parancs

en: Show signal quality icon
hu: Jelminőség ikon megjelenítése

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
hu: Ha igaz, a jelminőség ikon jelenik meg a vezeték nélküli eszközökhöz

en: Netspeed Applet Factory
hu: Hálózatsebesség kisalkalmazás factory

en: Netspeed Applet
hu: Hálózatsebesség kisalkalmazás

en: Network Monitor
hu: Hálózatfigyelő

en: unknown
hu: ismeretlen

en: B/s
hu: B/mp

en: MiB/s
hu: MiB/mp

en: none
hu: nincs

en: There was an error displaying help:
    %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: About MATE Netspeed
hu: A MATE Hálózati sebesség névjegye

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
hu: Egy meghatározott hálózati eszközön áthaladó forgalommal kapcsolatos információkat megjelenítő kisalkalmazás

en: Device _Details
hu: Eszköz _adatai

en: Preferences...
hu: Beállítások…

en: Help
hu: Súgó

en: About...
hu: Névjegy…

en: Do you want to disconnect %s now?
hu: Le akarja most választani ezt: %s?

en: Do you want to connect %s now?
hu: Akarja most csatlakoztatni ezt: %s?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
hu: <b>%s parancs végrehajtása sikertelen</b>
    %s

en: %s is down
hu: %s nem működik

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
hu: 
    ESSID: %s
    Jelerősség: %d %%

en: MATE Netspeed
hu: MATE Hálózati-sebesség

en: Sticky Notes Applet Factory
hu: Ragadós cetlik kisalkalmazás factory

en: Sticky Notes
hu: Ragadós cetlik

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hu: Ragadós cetlik létrehozása, megtekintése és kezelése

en: This note is locked.
hu: Ez a cetli zárolva van.

en: This note is unlocked.
hu: Ez a cetli nincs zárolva.

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Delete All
hu: Összes _törlése

en: Delete all sticky notes?
hu: Törli az összes ragadós cetlit?

en: This cannot be undone.
hu: Ez nem vonható vissza.

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete this sticky note?
hu: Törli ezt a ragadós cetlit?

en: Sticky Note
hu: Ragadós cetlik

en: Lock/Unlock note
hu: Cetli zárolása/feloldása

en: Delete note
hu: Jegyzet törlése

en: Resize note
hu: Cetli átméretezése

en: Sticky Notes Preferences
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Default Note Properties
hu: Alapértelmezett cetlitulajdonságok

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: H_eight:
hu: _Magasság:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett magassága képpontban

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett szélessége képpontban

en: Use co_lor from the system theme
hu: A _rendszertéma színeinek használata

en: Font Co_lor:
hu: Betű szí_ne:

en: Note C_olor:
hu: Cetli s_zíne:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hu: Válasszon alapszínt a ragadós cetlikhez

en: Pick a default sticky note color
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett színét

en: Use fo_nt from the system theme
hu: A rendszertéma _betűkészleteinek használata

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: Choose a font to use for all sticky notes
hu: A cetlik alapértelmezett betűkészletének meghatározása

en: Pick a default sticky note font
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett betűkészletét

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: _Put notes on all workspaces
hu: _Cetlik megjelenítése minden munkaterületen

en: Choose if notes are visible on all workspaces
hu: Jelölje be, ha a cetliket minden munkaterületen látni akarja

en: Force _default color and font on notes
hu: _Alapértelmezett színek és betűk a cetliken

en: Choose if the default style is forced on all notes
hu: Jelölje be, ha az alapértelmezett stílust akarja használni minden cetlin

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
hu: _Cetlik elrejtése az asztalra kattintáskor

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
hu: Válassza ki, hogy a az asztal kiválasztásakor elrejtendő-e az összes cetli

en: Sticky Note Properties
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: _Title:
hu: _Megszólítás:

en: Specify a title for the note
hu: A címsor meghatározása

en: Use default co_lor
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Font C_olor:
hu: B_etű színe:

en: Note _Color:
hu: Cetli s_zíne:

en: Use default fo_nt
hu: _Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Choose a color for the note
hu: Válassza ki a cetli színét

en: Pick a color for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: Choose a font for the note
hu: Válassza ki a cetli betűkészletét

en: Pick a font for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: Default width for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hu: Az újonnan létrehozott cetlik alapértelmezett szélessége képpontban.

en: Default height for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default height for new sticky notes in pixels.
hu: Az újonnan létrehozott cetlik alapértelmezett magassága képpontban.

en: Default color for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett színe

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett színe. Ezt html hexa kódként kell megadni, például „#30FF50”.

en: Default color for font
hu: Betűkészlet alapértelmezett színe

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett színe. Ezt html hexa kódként kell megadni, például „#30FF50”.

en: Default font for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett betűkészlete

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett betűkészlete. Ez egy Pango betűkészletnév kell legyen, például „Sans Italic 10”.

en: Sticky notes' workspace stickyness
hu: Ragadós cetlik munkaterületre ragadóssága

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik láthatóak-e az asztal MINDEN munkaterületén vagy sem.

en: Sticky notes' locked state
hu: Ragadós cetlik zárolt állapota

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik zároltak (nem szerkeszthetők) vagy sem.

en: Date format of note's title
hu: A cetli címének dátumformátuma

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hu: Alapértelmezésben a ragadós cetlik létrehozásukkor a jelenlegi dátumot kapják címként. Ez ennek a formátumnak a használatával áll elő, bármi, amit az strftime() fel tud dolgozni, érvényes.

en: Whether to use the default system color
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerszíneket

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni szín használható alapértelmezett színként az összes ragadós cetlihez.

en: Whether to use the default system font
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerbetűkészletet

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni betűkészlet használható alapértelmezett betűkészletként az összes ragadós cetlihez.

en: Whether to force the default color and font on all notes
hu: Kényszerítse-e az alapértelmezett színt és betűkészletet az összes cetlire

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, az egyes cetlikhez rendelt egyéni színek és betűkészletek mellőzve lesznek.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
hu: Cetlik elrejtése az asztal kiválasztásakor

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
hu: Ha ez engedélyezve van, akkor az asztal kiválasztása automatikusan elrejti az összes megnyitott cetlit.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hu: Kérjen-e megerősítést cetli törlésekor

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
hu: Az üres cetlik automatikus törlése.

en: _New Note
hu: Ú_j cetli

en: Hi_de Notes
hu: Cetlik _elrejtése

en: _Delete Notes
hu: Cetlik _törlése

en: _Lock Notes
hu: _Cetlik zárolása

en: Show sticky notes
hu: Ragadós cetlik mutatása

en: About Sticky Notes
hu: A Ragadós cetlik névjegye

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
hu: Ragadós cetlik a MATE asztali környezethez

en: Timer Factory
hu: Időzítő factory

en: Timer
hu: Időzítő

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
hu: Időzítő indítása, és jelzés az idő lejáratakor

en: Name of timer
hu: Időzítő neve

en: Duration of timer in seconds
hu: Időzítés másodpercben megadva

en: Show notification popup when timer finish
hu: Felugró értesítés megjelenítése, amikor lejárt az időzítő.

en: Show dialog window when timer finish
hu: Párbeszédablak megjelenítése, amikor lejárt az időzítő.

en: Timer Applet Preferences
hu: Időzítő kisalkalmazás beállításai

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Hours:
hu: Ó_rák:

en: _Minutes:
hu: _Percek:

en: _Seconds:
hu: _Másodpercek:

en: _Start timer
hu: Időzítő _indítása

en: P_ause timer
hu: Időzítő _szünet

en: S_top timer
hu: Időzí_tő leállítása

en: R_eset
hu: _Visszaállítás

en: Timer finished!
hu: Lejárt az időzítő.

en: About Timer Applet
hu: Az Időzítő kisalkalmazás névjegye

en: Timer Applet
hu: Időzítő kisalkalmazás

en: Trash
hu: Kuka

en: Go to Trash
hu: A Kuka megnyitása

en: _Empty Trash
hu: _Kuka ürítése

en: _Open Trash
hu: K_uka megnyitása

en: No Items in Trash
hu: Nincsenek elemek a Kukában

en: Error while spawning caja:
    %s
hu: Hiba a Caja indítása közben:
    %s

en: About Trash Applet
hu: A Kuka kisalkalmazás névjegye

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
hu: Egy MATE kuka, amely a panelen él. A Kuka tartalmának megtekintésére vagy elemek Kukába dobására használhatja.

en: Delete Immediately?
hu: Törlés azonnal?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hu: Az elemek nem helyezhetők át a Kukába, akarja ezeket most törölni?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hu: Néhány elem nem helyezhető át a Kukába, akarja ezeket most törölni?

en: Trash Applet
hu: Kuka kisalkalmazás

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
hu: %s/%s elem eltávolítása

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
hu: Eltávolítás: %s

en: Empty all of the items from the trash?
hu: Ki akarja üríteni az összes elemet a Kukából?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hu: Ha a Kuka kiürítését választja, minden elem véglegesen elvész. Ne feledje, hogy egyenként is törölheti őket.

en: Emptying the Trash
hu: A Kuka ürítése

en: From:
hu: Forrás:
