mate-applets 1.25.3 - en to ig translation catalogue (16 entries)

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: _About
ig: _Maka

en: _Preferences
ig: _Nkarachọ

en: _Close
ig: _Mechie

en: _Edit
ig: _Dezie

en: Command
ig: Ntiiwu

en: Display
ig: Gosi

en: General
ig: Zurugbezurugbe

en: Network
ig: Ikukumgbasaozi

en: _Read
ig: _Wepụta ọzi

en: _Write
ig: _Chekwaa ozi

en: unknown
ig: Amaghị

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: Behavior
ig: Agwa

en: Properties
ig: Ngwaọrụ ndị ahụ

en: Trash
ig: Ebemkpofuozi
