mate-applets 1.25.3 - en to ka translation catalogue (358 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
ka: ფაბრიკა AccessX მდგომარეობის შესახებ

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ka: კლავიატურის დამხმარე საშუალებების მდგომარეობის ამღნიშვნელი აპლეტი

en: Keyboard Accessibility Status
ka: კლავიატურის დამხმარე საშუალებების სტატუსი

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ka: უჩვენებს კლავიატურის დამხმარე საშუალებების მდგომარეობას

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ka: უჩვენებს AccessX-ს შესაძლებლობების მდგომარეობას

en: There was an error launching the help viewer: %s
ka: დახმარების გამოძახებისას დაიშვა შეცდომა: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ka: კლავიატურის პარამეტრების გამართვის დიალოგის ჩართვისას დაიშვა შეცდომა: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ka: _პარამეტრები კლავიატურის დამხმარე საშუალებების შესახებ

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About
ka: _შესახებ

en: a
ka: ა

en: AccessX Status
ka: AccessX-ს მდგომარეობა

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ka: კლავიატურის მდგომარეობა, დამხმარე საშუალებების გამოყენების დროს.

en: XKB Extension is not enabled
ka: XKB მოდული არ არის ჩართული

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ka: უჩვენებს ინფორმაციას კლავიატურის სპეც შესაძლებლობების მდგომარეობის შესახებ

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: System is running on AC power
ka: სისტემა მუშაობს ქსელის დენზე

en: System is running on battery power
ka: სისტემა მუშაობს აკუმულატორის დენზე

en: Battery charged (%d%%)
ka: აკუმულატორი დატენილია (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
ka: უცნობია რამდენი დროა (%d%%) დარჩენილი

en: Unknown time (%d%%) until charged
ka: ბოლომდე დამუხტვამდე დარჩენილი დრო (%d%%) უცნობია

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ka: %d %s %d %s (%d%%) დარჩენილი

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ka: %d %s %d %s სრულ დატენვამდე (%d%%)

en: Battery Monitor
ka: კვების ელემენტის ინდიკატორი

en: Your battery is now fully recharged
ka: თქვენი კვების ელემენტი სრულად დაიტენა

en: Battery Notice
ka: კვების ელემენტის შეტყობინება

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ka: ჩატარებული სამუშაოს დაკარგვის თავიდან ასაცილებლად:
     • შეაერთედ თქვენი ლეპტოპი გარე კვების წყაროში, ან
     • შეინახეთ გახსნილი დოკუმენტები და შემდგომ გამორთეთ ლეპტოპი.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ka: ჩატარებული სამუშაოს დაკარგვის თავიდან ასაცილებლად:
     • ლეპტოპის შეჩერება, ენერგიის დაზოგვის მიზნით,
     • შეაერთედ თქვენი ლეპტოპი გარე კვების წყაროში, ან
     • შეინახეთ გახსნილი დოკუმენტები და შემდგომ გამორთეთ ლეპტოპი.

en: Your battery is running low
ka: კვების ელემენტის მუხტი დაბალია

en: No battery present
ka: არავითარი მიერთებული კვების ელემენტი

en: Battery status unknown
ka: ელემენტის სტატუსი უცნობია

en: N/A
ka: ა/მ

en: There was an error displaying help: %s
ka: დახმარების გამოძახებისას მოხდა შეცდომა: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ka: მოცემული უტილიტი აჩვენებს თქვენი ლეპტოპის ელემენტის მდგომარეობას.

en: Battery Charge Monitor
ka: კვების ელემენტის დამუხტვის ინდიკატორი

en: Monitor a laptop's remaining power
ka: ნოუთბუქის ელემენტის დარჩენილი მუხტის მონიტორი

en: Battery Charge Monitor Preferences
ka: კვების ელემენტის მუხტის ინდიკატორის პარამეტრები

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Show time/percentage:
ka: _ანახე დარჩენილი დრო/პროცენტი:

en: Show _time remaining
ka: ანახე _დროის სახით დარჩენილი

en: Show _percentage remaining
ka: ანახე _პროცენტის სახით დარჩენილი

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: _Warn when battery charge drops to:
ka: _მაცნობე ელემენტის მუხტის დაცლის შესახებ:

en: Percent
ka: პროცენტი

en: Minutes Remaining
ka: დარჩენილი წუთები

en: _Notify when battery is fully recharged
ka: მაც_ნობე როდესაც ელემენტი ბოლომდე დაიმუხტება

en: Battstat Factory
ka: კვებისსელემენტის დამუხტვის მდგომარეობის აპლეტის ფაბრიკაფაბრიკა

en: Red value level
ka: მუხტის დონე წითელი ფერისთვის

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ka: კვების ელემენტის მუხტის დაბალი დონე, რომლის გადაცილების შემდეგ ელემენტი ნარინჟის ფერი ხდება და გამოდის შესაბამისი შეტყობინება.

en: Warn on low time rather than low percentage
ka: შეტყობინება, ცოტა მუშაობის დროის დარჩენის შემთხვევაში

en: Low Battery Notification
ka: შეტყობინება დაცლილი კვების ელემენტის შესახებ

en: Full Battery Notification
ka: შეტყობინება - ბოლომდე დატენვის შემთხვევაში

en: Beep for warnings
ka: ხმოვანი შეტყობინება გაფრთხილებისას

en: Show the time/percent label
ka: ანახე დროის/პროცენტის წარწერა

en: Battery Status Utility
ka: ელემენტის მდგომარეობის ინდიკატორი

en: Battery power low
ka: დაბალი ძაბვა

en: Battery fully re-charged
ka: ელემენტი ბოლომდეა დამუხტული

en: Available palettes
ka: ხელმისაწვდომი პალიტრა

en: Insert "%s"
ka: ჩასვი "%s"

en: Insert special character
ka: ჩასვი სპეკ ასო-ნიშანი

en: insert special character %s
ka: სპეც ასო ნიშნის ჩასმა %s

en: Character Palette
ka: სიმბოლოთა პალიტრა

en: Insert characters
ka: ასო-ნიშნების ჩასმის საშუალება

en: Charpicker Applet Factory
ka: სიმბოლოთა ამორჩევის აპლეტის ფაბრიკა

en: Characters shown on applet startup
ka: ასოები რომლებიც პროგრამის გაშვებისთანავე უნდა გამოჩნდნენ

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ka: აპლეტის ბოლოს გამოყენების დროს შერჩეული სტრიქონი. გამოჩნდება როდესაც მომხმარებელი ჩართავს აპლეტს.

en: List of available palettes
ka: არსებული პალიტრების სია

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _Palette:
ka: _შაბლონი:

en: Palette entry
ka: შაბლონის ელემენტი

en: Modify a palette by adding or removing characters
ka: შაბლონის შეცვლა, სიმბოლოების წაშლა/დამატებით

en: Add Palette
ka: შაბლონის დამატება

en: Edit Palette
ka: შაბლონის რედაქტირება

en: Palettes list
ka: შაბლონების სია

en: _Palettes:
ka: _შაბლონები:

en: Add button
ka: ღილაკის დამატება

en: Click to add a new palette
ka: ღილაკის მეშვეობით ახალი შაბლონის დამატება

en: Edit button
ka: რედაქტირების ღილაკი

en: Click to edit the selected palette
ka: მონიშნული შაბლონის რედაქტირებისთვის დაუწკაპუნეთ ღილაკს

en: Delete button
ka: ღილაკის წაშლა

en: Click to delete the selected palette
ka: მონიშნული შაბლონის წასაშლელად დაუწკაპუნეთ ღილაკს

en: Character Palette Preferences
ka: სიმბოლოთა შაბლონის პარამეტრები

en: C_ommand:
ka: ბრძა_ნება:

en: Command
ka: ბრძანება

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ka: ცენტრალური პროცესორის სიხშირის მონიტორის პარამეტრები

en: _Monitored CPU:
ka: _კონტროლირებული CPU:

en: _Appearance:
ka: _იერსახე:

en: Show CPU frequency as _frequency
ka: ანახე CPU-ს სიხშირე როგორც _სიხშირე

en: Show frequency _units
ka: სიხშირის ერთეულების ნახვა

en: Show CPU frequency as _percentage
ka: ანახე CPU-ს სიხშირე _პროცენტის სახით

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ka: CPU სიხშირის ცვლილების მონიტორი

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ka: თვალყურს ადევენებს CPU-ს სიხშირეს

en: CPU to Monitor
ka: CPU მონიტორი

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ka: აჯგუფებს პროცესორს მონიტორთან, მონო პროცესორის შემთხვევაში არ საჭიროებს შეცვლას.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ka: 0 - აჩვენებს აპლეტს გრაფიკულ რეჟიმში (მხოლოდ გამოსახულებას), 1 - ტექსტური რეჟიმი (არავითარი გამოსახულება), 2 - აჩვენებს გამოსახულებასა და ტექსტს ერთდროულად.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ka: საჩვენებელი ტექსტის ტიპი (თუ ტექსტი ჩართულია).

en: Could not open help document
ka: შეუძლებელია დახმარების სახელმძღვანელოს გახსნა

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ka: CPU-ს მიმდინარე სიხშირის მაჩვენებელი.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ka: მოცემული უტილიტი CPU-ს სიხშირეს აჩვენებს

en: Graphic
ka: გრაფიკა

en: Text
ka: ტექსტი

en: Graphic and Text
ka: გრაფიკა და ტექსტი

en: Frequency Scaling Unsupported
ka: სიხშირის მართვა არ არის მხარდაჭერილი

en: CPU frequency scaling unsupported
ka: CPU-ს სიხშირის შეცვლა შეუძლებელია

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ka: თქვენ ვერ შეძლებთ თქვენი კომპიუტერის სიხშირის შეცვლას.  შესაძლებელია რომ კომპიუტერი არასწორედაა რეგულირებული ან უბრალოდ თქვენს CPU-ს არ აქვს ცვლადობადობის შესაძლებლობა.

en: Drive Mount Applet Factory
ka: წამყვანის მონტაჟის აპლეტი

en: Factory for drive mount applet
ka: წამყვანის მონტაჟირების აპლეტის ქარხანა

en: Disk Mounter
ka: დისკის მონტაჟი

en: Mount local disks and devices
ka: ლოკალური დისკების მონტაჟი

en: (mounted)
ka: (მონტაჟი განხორციელებულია)

en: (not mounted)
ka: (არავითარი მონტაჟი)

en: _Play DVD
ka: DVD-ს _დაკვრა

en: _Play CD
ka: CD-ს _დაკვრა

en: _Open %s
ka: _გახსენი %s

en: Un_mount %s
ka: დე_მონტაჟი %s

en: _Mount %s
ka: _ვამონტაჟებ %s

en: _Eject %s
ka: _გამოღება %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ka: გარე წამყვანების ჩამრთველი და გამომრთველი აპლეტი.

en: A set of eyeballs for your panel
ka: ეს აპლეტი აყენებს "თვალებს" თქვენს პანელზე

en: Directory in which the theme is located
ka: საქაღალდე, სადაც გაფორმების თემები ინახება

en: _Select a theme:
ka: _თემის შერჩევა:

en: Themes
ka: თემები

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ka: თვალუკები თვალს აყოლებენ თაგუნას ისარს

en: Can not launch the eyes applet.
ka: ვერ ვრთავ თვალების აპლეტს.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ka: დაიშვა ფატალური შეცდომა თემის ჩატვირთვის დროს.

en: Details
ka: დეტალები

en: _Update
ka: _განახლება

en: City:
ka: ქალაქი:

en: Last update:
ka: ბოლო განახლება:

en: Conditions:
ka: პირობები:

en: Sky:
ka: ცა:

en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

en: Feels like:
ka: იგრძნობა როგორც:

en: Dew point:
ka: კონდენსაციის წერტილი:

en: Relative humidity:
ka: ფარდობითი ნესტიანობა:

en: Wind:
ka: ქარი:

en: Pressure:
ka: წნევა:

en: Visibility:
ka: ხილვადობა:

en: Sunrise:
ka: მზის ამოსვლა:

en: Sunset:
ka: მზის ჩასვლა:

en: Current Conditions
ka: მიმდინარე პირობები

en: Forecast Report
ka: ამინდის პროგნოზი

en: See the ForeCast Details
ka: ამინდის დეტალური პროგნოზი

en: Forecast
ka: პროგნოზი

en: _Visit Weather.com
ka: მ_ოინახულეთ Weather.com

en: Visit Weather.com
ka: მოინახულეთ Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
ka: დაუწკაპუნეთ Weather.com-ის მოსანახულებლად

en: Radar Map
ka: რადარული რუქა

en: Factory for creating the weather applet.
ka: "ამინდი" აპლეტის შესაქმნელი აპლეტი.

en: Weather Report
ka: ამინდის შესახებ

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ka: აპლეტი აჩვენებს მიმდინარე და მომავალი ამინდის პროგნოზებს

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ka: პანელური აპლეტი რომელიც აჩვენებს მიმდინარე ამინდის პროგნოზს.

en: _Details
ka: _ცნობები

en: MATE Weather
ka: MATE ამინდი

en: Weather Forecast
ka: ამინდის პროგნოზი

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ka: ქალაქი: %s
    ცა: %s
    ტემპერატურა: %s

en: Updating...
ka: მიმდინარეობს განახლება...

en: Forecast not currently available for this location.
ka: შეუძლებელია მიმდინარე ტერიტორიისთვის პროგნოზის მიღება.

en: Location view
ka: ადგილმდებარეობის ხედი

en: Select Location from the list
ka: ადგილმდებარეობის სიიდან ამორჩევა

en: Update spin button
ka: განახლების ღილაკი

en: Spinbutton for updating
ka: განახლების ღილაკი

en: Address Entry
ka: მისამართი

en: Enter the URL
ka: შეყვანეთ მისამართი URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ka: შეუძლებელია ადგილმდებარეობების XML მონაცემთა ბაზის ჩატვირთვა. გთხოვთ გვაცნობოთ ამ შეცდომის შესახებ.

en: Weather Preferences
ka: ამინდის პარამეტრები

en: _Automatically update every:
ka: _ავრომატურად განახლება ყოველ:

en: _Temperature unit:
ka: _ტემპერატურის ერთეული:

en: Kelvin
ka: კელვინი

en: Celsius
ka: ცელსიუსი

en: Fahrenheit
ka: ფარენგეიტი

en: _Wind speed unit:
ka: ქარ_ის სიჩქარის ერთეული:

en: m/s
ka: მ/წ

en: km/h
ka: კმ/ს

en: mph
ka: მილი/საათში

en: knots
ka: კვანძი

en: Beaufort scale
ka: ბოფორტის შკალა

en: _Pressure unit:
ka: წნევის ე_რთეული:

en: kPa
ka: კილოპასკალი

en: hPa
ka: ჰექტოპასკალი

en: mb
ka: მილიბარი

en: mmHg
ka: მმ ვერცხლ.წყ

en: inHg
ka: დიუიმი ვერცხლ.წყ

en: _Visibility unit:
ka: _ხილვადობის ერთეული:

en: meters
ka: მეტრი

en: km
ka: კმ

en: miles
ka: მილი

en: Enable _radar map
ka: _რადარის რუქის ჩართვა

en: Use _custom address for radar map
ka: _საკუთარი რადარის რუქის გამოყენება

en: A_ddress:
ka: მის_ამართი:

en: Update
ka: განახლება

en: minutes
ka: წუთი

en: Display
ka: დისპლეი

en: General
ka: საერთო

en: _Select a location:
ka: მდებარეობის ამორჩევა:

en: _Find:
ka: _ძიება:

en: Find _Next
ka: შე_მდეგის ძებნა

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: System Monitor
ka: სისტემის მონიტორი

en: A system load indicator
ka: სისტემის ჩატვირთვის ინდიკატორი

en: Enable CPU load graph
ka: პროცესორის დატვირთვის გრაფიკის ჩართვა

en: Enable memory load graph
ka: მეხსიერების დატვირთვის გრაფიკის ჩართვა

en: Enable network load graph
ka: ქსელის დატვირთვის გრაფიკის ჩართვა

en: Enable swap load graph
ka: Swap მეხსიერების დატვირთვის ჩართვა

en: Enable load average graph
ka: საერთო დატვირთვის გრაფიკის ჩართვა

en: Enable disk load graph
ka: დისკის დატვირთვის გრაფიკის ჩართვა

en: Applet refresh rate in milliseconds
ka: აპლეტი განახლების სიხშირე მილიწამებში

en: Graph size
ka: გრაფიკის ზომა

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ka: ჰორიზონტალური პანელისთვის - გრაფიკის სიგანე პიქსელებში. ვერტიკალური პანელებისთვის ეს არის გრაფიკის სიმაღლე.

en: Graph color for user-related CPU activity
ka: მომხმარებლის მიერ პროცესორის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for system-related CPU activity
ka: პროცესორის სისტემური დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for nice-related CPU activity
ka: პრიორიტეტის გათვალისწინებით პროცესორის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for iowait related CPU activity
ka: iowait-ის გათვალისწინებით პროცესორის აქტივობის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: CPU graph background color
ka: პროცესორის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: Graph color for user-related memory usage
ka: მომხმარებლის მიერ მეხსიერების დაკავების მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for shared memory
ka: საზიარო მეხსიერების მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for buffer memory
ka: ბუფერული მეხსიერების მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for cached memory
ka: ქეშირებული მეხსიერების მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Memory graph background color
ka: მეხსიერების დაკავებულობის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: Network graph background color
ka: ქსელის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: Graph color for user-related swap usage
ka: მომხმარებლის მიერ swap მეხსიერების დაკავების მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Swap graph background color
ka: swap მეხსიერების დაკავებულობის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: Graph color for load average
ka: საერთო დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Load graph background color
ka: სისტემის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: Graph color for disk read
ka: დისკის კითხვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Graph color for disk write
ka: დისკზე ჩაწერის მაჩვენებელი გრაფიკის ფერი

en: Background color for disk load graph
ka: დისკის დატვირთვის მაჩვენებელი გრაფიკის ფონის ფერი

en: System Monitor Preferences
ka: სისტემის მონიტორის პარამეტრები

en: _Processor
ka: _პროცესორი

en: _Memory
ka: მეხსიე_რება

en: _Network
ka: _ქსელი

en: S_wap Space
ka: swap ტევადობა

en: _Load
ka: _ჩატვირთვა

en: _Harddisk
ka: _მყარი დისკი

en: Monitored Resources
ka: კონტროლირებული რესურსები

en: pixels
ka: პიქსელი

en: milliseconds
ka: მილიწამები

en: Options
ka: სესიის პარამეტრები

en: _User
ka: _მომხმარებელი

en: S_ystem
ka: ს_ისტემა

en: N_ice
ka: პრ_იორიტეტი

en: I_dle
ka: უმოქმედო

en: Processor
ka: პროცესორი

en: Sh_ared
ka: გ_აზიარებული

en: _Buffers
ka: _ბუფერები

en: Cach_ed
ka: კ_ეშირებული

en: F_ree
ka: თავის_უფალი

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: _Background
ka: _ფონი

en: Network
ka: ქსელი

en: _Used
ka: _გამოყენებულია

en: _Free
ka: _თავისუფალი

en: Swap Space
ka: Swap სივრცე

en: _Average
ka: ს_აშუალო

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: _Read
ka: _კითხვა

en: _Write
ka: _ჩაწერა

en: Harddisk
ka: მყარი დისკი

en: Colors
ka: ფერი

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ka: სისტემის დატვირთვის მაჩვენებელი, რომელსაც შეუძლია გრაფიკის სახით გამოსახოს პროცესორის ან ქსელის ტრაფიკის დატვირთვა და ამასთანავე ram და swap მეხსიერებების ტევადობა.

en: There was an error executing '%s': %s
ka: გაშვებისას დაიშვა შეცდომა '%s': %s

en: Load Average
ka: საშუალო დატვირთვა

en: Disk
ka: დისკი

en: The system load average is %0.02f
ka: სისტემის საშუალო დატვირთულობა %0.02f-ის ტოლია

en: CPU Load
ka: CPU დატვირთვა

en: Memory Load
ka: მეხსიერების დატვირთვა

en: Net Load
ka: ნეტის ჩატვირთვა

en: Swap Load
ka: Swap დატვრთვა

en: Disk Load
ka: დისკის დატვირთვა

en: _Open System Monitor
ka: სისტემის მ_ონიტორის ჩართვა

en: Netmask:
ka: ქსელის ნიღაბი:

en: unknown
ka: უცნობი

en: none
ka: არა

en: Help
ka: დახმარება

en: Sticky Notes Applet Factory
ka: მისამაგრებელი შენიშვნების აპლეტის ქარხანა

en: Sticky Notes
ka: წებოვანი შენიშვნები

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ka: წებოვანი შენიშვნების შექმნა, მართვა თქვენი სამუშაო გარემოსთვის

en: This note is locked.
ka: მოცემული შენიშვნა დაბლოკილია.

en: This note is unlocked.
ka: მოცემული შენიშვნა გახსნილია.

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Delete All
ka: _ყველას წაშლა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Sticky Note
ka: წებოვანი შენიშვნა

en: Lock/Unlock note
ka: ბლოკის მოხსნა/დადება

en: Resize note
ka: შენიშვნის ფურცლის ზომის შეცვლა

en: Sticky Notes Preferences
ka: წებოვანი შენიშვნების პარამეტრები

en: _Width:
ka: _სიგანე:

en: H_eight:
ka: სიმაღლ_ე:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ka: შენიშვნისთვის ნაგულისხმევი სიგანის (პიქსელებში) მითება

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ka: შენიშვნისთვის ნაგულისხმევი სიმაღლის (პიქსელებში) მითება

en: Use co_lor from the system theme
ka: სისტემის გაფ_ორმების თემის ფერების გამოყენება

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ka: წებოვანი შენიშვნების ძირითადი საერთო ფერის ამორჩევა

en: Pick a default sticky note color
ka: შენიშვნისთვის საწყისი ფერის ამორჩევა

en: Use fo_nt from the system theme
ka: სისტემის გაფორმების თემიდან შრიფ_ტის გამოყენება

en: _Font:
ka: _ფონტი:

en: Choose a font to use for all sticky notes
ka: ყველა შენიშვნისთვის გამოსაყენებელი შრიფტის ამორჩევა

en: Pick a default sticky note font
ka: შენიშვნისთვის საწყისი შრიფტის ამორჩევა

en: Behavior
ka: ქცევა

en: _Put notes on all workspaces
ka: შენიშვნე_ბის ყველა სამუშაო მაგიდაზე მიწებება

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ka: შენიშვნების ჩვენება ყველა სამუშაო მაგიდაზე

en: Force _default color and font on notes
ka: ნაგულისხმევი შრიფტის და ფერის გამოყენების ძალ_დატანება

en: Choose if the default style is forced on all notes
ka: ნაგულისხმევი სტილის გამოყენება ყველა შენიშვნისთვის

en: Sticky Note Properties
ka: წებოვანი შენიშვნის პარამეტრები

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: _Title:
ka: _სათაური:

en: Specify a title for the note
ka: შენიშვნის სათაურის მითითება

en: Use default co_lor
ka: გამ_ოყენება ნაგულისხმევი ფერი

en: Use default fo_nt
ka: _ნაგულისხმევი შრიფტის გამოყენება

en: Choose a color for the note
ka: შენიშვნისთვის ფერის ამორჩევა

en: Pick a color for the sticky note
ka: შენიშვნისთვის ფერის ამორჩევა

en: Choose a font for the note
ka: შენიშვნისთვის შრიფტის ამორჩევა

en: Pick a font for the sticky note
ka: შენიშვნის შრიფტის ამორჩევა

en: Default width for new notes
ka: ნაგულისხმევი სიგანე ახალი შენიშვნებებისთვის

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ka: ნაგულისხმევი სიგანე ახალი წებოვანი შენიშვნებებისთვის პიქსელებში.

en: Default height for new notes
ka: ნაგულისხმევი სიმაღლე ახალი შენიშვნებებისთვის

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ka: ნაგულისხმევი სიმაღლე ახალი წებოვანი შენიშვნებებისთვის პიქსელებში.

en: Default color for new notes
ka: ნაგულისხმევი ფერი ახალი შენიშვნებისათვის

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ka: ნაგულისხმევი ფერი ახალი შენიშვნებისათვის. ფერი უნდა შეესაბამებოდეს html-ის თექვსმეტობით სპეციფიკაციას, მაგალითად "#30FF50".

en: Default color for font
ka: ნაგულისხმევი ფერი შრიფტისათვის

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ka: ნაგულისხმევი ფერი ახალი შენიშვნებისათვის. ფერი უნდა შეესაბამებოდეს html-ის თექვსმეტობით სპეციფიკაციას, მაგალითად "#000000".

en: Default font for new notes
ka: ნაგულისხმევი შრიფტი ახალი შენიშვნებებისთვის

en: Sticky notes' workspace stickyness
ka: შენიშვნების სამუშაო გარემოებებში წებოვანება

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ka: მიუთითებს,იყონ თუ არა ხილულ მდგომარეობაში წებოვანი შენიშვნები ყველა სამუშაო გარემოში.

en: Sticky notes' locked state
ka: მიმაგრებული წებოვანი შენიშვნების მდგომარეობა

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ka: მიუთითებს თუ სად იქნება მიმაგრებული (არ არის რედაქტირებადი) წებოვანი შენიშვნა.

en: Date format of note's title
ka: შენიშვნების სათაურში თარიღის ფორმატი

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ka: ნაგულისხმევია ის რომ, შენიშვნები მათი შექმნისთანავე თარიღდებიან და გამოიყენება strftime() ფუნქცია.

en: Whether to use the default system color
ka: ნაგულისხმევი სისტემის ფერის გამოყენება

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ka: თუ მოცემული გასაღები ამორთულია, მომხმარებლის მიერ შეყვანილი ფერი შეიძლება იქნას გამოყენებული ყველა წებოვანი შენიშვნებისთვის.

en: Whether to use the default system font
ka: ნაგულისხმევი სისტემური შრიფტის გამოყენება

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ka: თუ მოცემული გასაღები ამორთულია, მომხმარებლის მიერ ამორჩეული შრიფტი შეიძლება იქნას გამოყენებული ყველა წებოვანი შენიშვნებისთვის.

en: Whether to force the default color and font on all notes
ka: ნაგულისხმევი ფერის და შრიფტის გამოყენება ყველა შენიშვნებისთვის

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ka: თუ მოცემული გასაღები ჩართულია, მომხმარებლის მიერ ამორჩეული ფერი და შრიფტი დაიგნორირდებიან და არ იქნებიან გამოყენებული.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ka: კითხვის დასმა შენიშვნის წაშლის სურვილის შემთხვევაში

en: _New Note
ka: _ახალი შენიშვნა

en: Hi_de Notes
ka: შენ_იშვნების დამალვა

en: _Delete Notes
ka: შ_ენიშვნები წაშლა

en: _Lock Notes
ka: შენიშვნების დაბ_ლოკვა

en: Show sticky notes
ka: წებოვანი შენიშვნების ჩვენება

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ka: MATE სამუშაო გარსის წებოვანი მისამაგრებელი შენიშვნები

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: Trash
ka: სანაგვე ყუთი

en: Go to Trash
ka: სანაგვე ყუთისკენ გადასვლა

en: _Empty Trash
ka: _სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: No Items in Trash
ka: სანაგვე ყუთი ცარიელია

en: Error while spawning caja:
    %s
ka: დაიშვა შეცდომა ნაუტილუსის გაშვებისას:
    %s

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ka: MATE გარსის სანაგვე ყუთი რომელიც არსებობს თქვენს პანელზე. თქვენ შეგიძლიათ მისი დათვალიერება ან მასში რაიმე ელემენტების გადაგდება.

en: Delete Immediately?
ka: მყისვე წავშალო?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ka: შეუძლებელია ელემენტების სანაგვე ყუთში გადატანა, გნებავთ მათი სამუდამოდ წაშლა?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ka: შეუძლებელია ზოგიერთი ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა, გნებავთ მათი საბოლოო წაშლა?

en: Trash Applet
ka: ნაგვის ყუთი აპლეტი

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ka: ვაშორებ %s ელემენტს %s-დან

en: Empty all of the items from the trash?
ka: მოვაშორო ყველა ობიექტი სანაგვე ყუთიდან?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ka: მონაცემების სანაგვე ყუთიდან მოშორების შემთხვევაში, თქვენ მათ სამუდამოდ დაკარგავთ. ამის გარდა შესაძლებელია მათი სათითაოდ წაშლა.

en: Emptying the Trash
ka: ვასუფთავებ სანაგვე ყუთს

en: From:
ka: საიდან:
